Jump to content

Panther II

• Please log in to reply
509 replies to this topic

KodarX #501 Posted 25 May 2018 - 10:07 PM

Sergeant

• Player
  • 8144 battles
  • 235
Pantera 2 jest jak dla mnie najgorszym medem jakim jeździłem. Ma mniejsze średnie obrażenia na minutę niż niektóre medy z 6 tieru. Działo z 200 obrażeń to kpina. Duży, papierowy, niezbyt mobilny i strasznie drogi. Nie polecam.

xRadslav #502 Posted 02 June 2018 - 01:20 PM

Corporal

• Player
  • 7438 battles
  • 109

Nie zgodzę się, że druga wersja Panthery jest najgorszym medem (chyba nie graliście t-34-2 ;D). Jednak od początku:
+laserowe działo - celność w ruchu jest świetna, penetracja, niezły DPM, gdy już kogoś dorwiemy, zaczyna żałować, że nas zignorował
+depresja - i to nie z powodu grania tym czołgiem. Wzniesienia gdzie można ukryć nasz krowiasty kadłub, na chwilę się wychylić już z niemal skupionym działem i oddać szybki strzał, to nasi przyjaciele
+niezły view range - ślepota nie jest naszym problemem
+taranowanko - bodajże najcięższy med 8t, w połączeniu z perkiem na taranowanie pozwala zrobić crashtest na 5 gwiazdek ;D

Żeby nie było kolorowo: 
-pancerz - wchodzi wszędzie (z ciekawości, m3 lee na stockowym dziale przebija nas chyba wszędzie xd...)
-wielkość - ma znaczenie; ukryć się tym grubasem jest ciężko
-moduły - z czego pamiętam są wrażliwe na ostrzał artą niestety

Dla doświadczonego gracza pantherka II będzie bardzo przyjemna, dla niedoświadczonego - katorga. Mi grało się nią na przemian raz dobrze, raz gorzej. 3mki wbite. Podręcznikowy przykład jak grać:
http://wotreplays.eu...slav-panther_ii

Moduły: dosyłacz, wenta, stabilizator pionowy

Mimo wszystko mam nadzieję, że E50 większość bolączek poprzednika wynagrodzi mi z nawiązką.

Ulthion #503 Posted 18 June 2018 - 08:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25994 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Tyłka nie urywa ale porównując go do premkowego 88 to jest mega. Dalej papierowy i mułowaty ale przynajmniej pocisk zwykle leci tam gdzie się celuje - wreszcie coś co gnoju nie rozrzuca!
Edit: Pograłem więcej i jest naprawdę całkiem całkiem. Wciąż bez szaleństw ale gra się fajnie.. dopóki nie ma art w grze. No ja nie wiem co wszyscy mają do tych medów. No nie ma opcji, by niezależnie od MM nie być celem nr 1 non stop.... , a że niestety jest to typowy niemiec, to silnik, ammorack oraz wszyscy załoganci są oczywiście padniętę non stop.  Już pomiając resztę cech pojazdu w porównaniu do konkurencji, samo to sprawia, że niestety jest tylko "nawet fajny", a nie "dobry".  Białorusini to chyba mają jednak po prostu jakieś uprzedzenie do szwabów.
Po 100 paru bitwach.. niestety nie umiem stwierdzić czy gra się tym czołgiem dobrze tak ogólnie. Jest jakiś cholernie pechowy, poza tym, że wszyscy trafiają go zawsze, dosłownie zawsze - choćby ktoś z 0.5 celował snapa z 600 metrów to i tak wejdzie.. to jest jakiś mega pechowy do teamów. No bot na bocie, botem pogania, nie wiem co jest grane w tym względzie na tym czołgu.

Niestety dokończyć musiałem wolnym. Nie wiem dlaczego ale z bitwy na bitwe jego magiczna celność nagle poszła gdzieś w pi..iii A to jedyna jego zaleta. Jak ktoś nie jest zbyt cierpliwy polecam wolny exp. E50 podobnie

Edited by Ulthion, 22 July 2018 - 12:30 AM.

Plugawiec #504 Posted 18 August 2018 - 08:42 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 24585 battles
  • 160
Ktoś tym jeszcze gra? 
2 dni temu odpaliłem bitwę po 2 latach kurzenia się czołgu w garażu (musiałem odstresować się po grze 50TP prototyp)
No i wskoczyła masterka. Wyniki żadne tam super. Dużo błędów w trakcie grania i tu szok po zakończeniu walki

http://wotreplays.eu...e/4499620#stats

ares354 #505 Posted 20 August 2018 - 12:17 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 75588 battles
  • 3,442

View PostxRadslav, on 02 June 2018 - 01:20 PM, said:

Nie zgodzę się, że druga wersja Panthery jest najgorszym medem (chyba nie graliście t-34-2 ;D). Jednak od początku:
+laserowe działo - celność w ruchu jest świetna, penetracja, niezły DPM, gdy już kogoś dorwiemy, zaczyna żałować, że nas zignorował
+depresja - i to nie z powodu grania tym czołgiem. Wzniesienia gdzie można ukryć nasz krowiasty kadłub, na chwilę się wychylić już z niemal skupionym działem i oddać szybki strzał, to nasi przyjaciele
+niezły view range - ślepota nie jest naszym problemem
+taranowanko - bodajże najcięższy med 8t, w połączeniu z perkiem na taranowanie pozwala zrobić crashtest na 5 gwiazdek ;D

Żeby nie było kolorowo: 
-pancerz - wchodzi wszędzie (z ciekawości, m3 lee na stockowym dziale przebija nas chyba wszędzie xd...)
-wielkość - ma znaczenie; ukryć się tym grubasem jest ciężko
-moduły - z czego pamiętam są wrażliwe na ostrzał artą niestety

Dla doświadczonego gracza pantherka II będzie bardzo przyjemna, dla niedoświadczonego - katorga. Mi grało się nią na przemian raz dobrze, raz gorzej. 3mki wbite. Podręcznikowy przykład jak grać:
http://wotreplays.eu...slav-panther_ii

Moduły: dosyłacz, wenta, stabilizator pionowy

Mimo wszystko mam nadzieję, że E50 większość bolączek poprzednika wynagrodzi mi z nawiązką.

-Niezły dpm ? Co to znaczy niezły DPM, gorszy od M4 rev ? 1800 bazowego ? To niezła wartość? No chyba nie. 

-Zapominasz że depresja jest negowana przez to że jest to wysoki pojazd 

-Nie ma 400 więc ma gówno. 
-Taranowanie, koronny argument każdych fanboyów linii E50m. Przez ten głupi argument od lat ta linia nie dostała buffów. 

Dla każdego gracza ten pojazd będzie gównem jak jakim jest TVP VTU, T34-2 i Panter II. Nie ma co zaklinać rzeczywistości że nagle pojazd jest dobry bo bot nim nie gra. 

xRadslav #506 Posted 20 August 2018 - 09:56 PM

Corporal

• Player
  • 7438 battles
  • 109

View Postares354, on 20 August 2018 - 11:17 AM, said:

-Niezły dpm ? Co to znaczy niezły DPM, gorszy od M4 rev ? 1800 bazowego ? To niezła wartość? No chyba nie. 

-Zapominasz że depresja jest negowana przez to że jest to wysoki pojazd 

-Nie ma 400 więc ma gówno. 
-Taranowanie, koronny argument każdych fanboyów linii E50m. Przez ten głupi argument od lat ta linia nie dostała buffów. 

Dla każdego gracza ten pojazd będzie gównem jak jakim jest TVP VTU, T34-2 i Panter II. Nie ma co zaklinać rzeczywistości że nagle pojazd jest dobry bo bot nim nie gra. 

Tak, niezły. 1800 z działem które ma chyba największą pen ze wszystkich medów 8t. Zamontuj sobie działo z Tigera, które ma i tak większą penetrację od większości, a będziesz mieć lekko ponad 2k. Zasięg widzenia przeciętny. Ani najlepszy, ani najgorszy, może fakt, że przez tą wielkość powinien być lepszy. Taranowanie zawsze jest jakimś plusem, nie mówię, że jest super i uniwersalne, ale lepiej mieć niż nie mieć. Co do gabarytów to niestety cała linia jest wielka jak stodoła, do tego mają dosyć słabą wieżę, ale robiąc ją chyba wie na co się pisze. Depresja jest tu miłym dodatkiem pozwalającym chociaż trochę zniwelować tą wadę. 

Nie napisałem przecież, że czołg jest przecudny, ale nie jest tak tragiczny jak go tutaj opisują co niektórzy. Ma swoje zalety i warto z nich korzystać w przeciwieństwie do dwójki pozostałych czołgów które wymieniłeś, bo pantherką przyjemnie się strzela, a tamte to ehhh...

Ulthion #507 Posted 21 August 2018 - 03:56 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 25994 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Te taranowanie by było naprawdę skuteczne trzeba tracić miejsce na osłonę by samemu za dużo nie tracić. A same wartości obrażeń zadanych z ramowania.. mało kiedy są większe niż 100-200, naprawdę trzeba w bok/tył czegoś miękkiego walnąć, a linia ta nie jest mobilna ani "sneaky" by ktoś pozwolił nam zajść się z nienacka.

ares354 #508 Posted 21 August 2018 - 12:51 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 75588 battles
  • 3,442

View PostxRadslav, on 20 August 2018 - 09:56 PM, said:

Tak, niezły. 1800 z działem które ma chyba największą pen ze wszystkich medów 8t. Zamontuj sobie działo z Tigera, które ma i tak większą penetrację od większości, a będziesz mieć lekko ponad 2k. Zasięg widzenia przeciętny. Ani najlepszy, ani najgorszy, może fakt, że przez tą wielkość powinien być lepszy. Taranowanie zawsze jest jakimś plusem, nie mówię, że jest super i uniwersalne, ale lepiej mieć niż nie mieć. Co do gabarytów to niestety cała linia jest wielka jak stodoła, do tego mają dosyć słabą wieżę, ale robiąc ją chyba wie na co się pisze. Depresja jest tu miłym dodatkiem pozwalającym chociaż trochę zniwelować tą wadę. 

Nie napisałem przecież, że czołg jest przecudny, ale nie jest tak tragiczny jak go tutaj opisują co niektórzy. Ma swoje zalety i warto z nich korzystać w przeciwieństwie do dwójki pozostałych czołgów które wymieniłeś, bo pantherką przyjemnie się strzela, a tamte to ehhh...

W jakim ty czasach funkcjonujesz ? Działo Tygrys 2, 88 od lat już nie ma wysokiej penetracji tylko średnią. 

Nie, napisałeś że pojazd ma swoje wady i zalety. A Ja uważam że poza bazową penetracją na długiej 88 nie ma nic. A to za mało. 

klosiu_1 #509 Posted 21 August 2018 - 07:20 PM

Major General

• Player
  • 49718 battles
  • 5,270
  • [_CHS_] _CHS_

View PostPlugawiec, on 18 August 2018 - 08:42 PM, said:

Ktoś tym jeszcze gra? 
2 dni temu odpaliłem bitwę po 2 latach kurzenia się czołgu w garażu (musiałem odstresować się po grze 50TP prototyp)
No i wskoczyła masterka. Wyniki żadne tam super. Dużo błędów w trakcie grania i tu szok po zakończeniu walki

http://wotreplays.eu...e/4499620#stats

Kuźwa za co ta masterka? :amazed:

Ostatnio wbiłem dobrze ponad 3000 dmg i pierwsza klasa. Zaczynam myśleć że u mnie zajdzie jedyny taki przypadek w wocie, kiedy ktoś wbije trzy znaczki na lufie bez masterki, mam już ponad 90% moe, a masterki ani śladu :D

Dobrzejszy #510 Posted 29 September 2018 - 01:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12907 battles
  • 87

Drugi pasek na lufie przy 1340 średniego DMG :D mówi samo za siebie

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users