Jump to content

IS-7

• Please log in to reply
1978 replies to this topic

barrakketh #1 Posted 26 October 2012 - 11:39 PM

Sergeant

• Player
  • 24916 battles
  • 207
  • [GC4F] GC4F
Temat poświęcony czołgowi IS-7 (sowiecki ciężki czołg tieru X).

Jasnie_Wielmozny_Hrabia #2 Posted 27 October 2012 - 11:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24408 battles
  • 592
Czołg który na chwilę obecną potrzebuje buffa
JEdynym plusem czołgu jest dobra prędkość maksymalna .
Minusy to
-Papierowy pancerz
- działo łądujące wieki i z zezem
- mało hp

Jedi_Knight_87 #3 Posted 27 October 2012 - 11:07 AM

Corporal

• Player
  • 27680 battles
  • 137
  • [-BOSS] -BOSS
Buffa do hp i skrócić troszke czas ładowania, pancerz nie jest zły jeśli umie się odpowiednio ustawić. Jakby miał jeszcze mocniejszy pancerz to trzeba by mu zdjąć prędkość, bo co za dużo to nie zdrowo. ;)

Balrogos #4 Posted 27 October 2012 - 11:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26430 battles
  • 705
  • [2PBP] 2PBP
Na obecne 300mm avg peneke pancerz to kupsko :) wlez ino no jakiegos TD w sumie nawet celowac nie trzeba.

DominikWrobel #5 Posted 27 October 2012 - 11:37 AM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE
Nom potrzeba buffa do pancerza potrzeba bo w dolną płytę BL10 się nie przebija a w boczki za 0 przyjmuje.
Skończcie już żale. Dla TDka tieru 9 IS-7 jest jawnie OP.

Jedi_Knight_87 #6 Posted 27 October 2012 - 11:38 AM

Corporal

• Player
  • 27680 battles
  • 137
  • [-BOSS] -BOSS

View PostBalrogos, on 27 October 2012 - 11:20 AM, said:

Na obecne 300mm avg peneke pancerz to kupsko :) wlez ino no jakiegos TD w sumie nawet celowac nie trzeba.

W sumie racja, nie pomyślałem o tym. :) Niestety wiele wprowadzonych niedawno pojazdów bardziej wymaga nerfa
niż stare buffa.

Edited by Jedi_PL, 27 October 2012 - 11:40 AM.

Bruner_PL #7 Posted 27 October 2012 - 11:42 AM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Buffować IS7 to równie dobrze można inne X usunąć, bo już do niczego nie będą się nadawać

Doff #8 Posted 27 October 2012 - 12:44 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14354 battles
  • 458
Tak jest, dobrze mówicie. Zbufować isa7! Wtedy może wreszcie hrabia zaliczy swojego pierwszego tygrysa :Smile_trollface-3:

JarzaK #9 Posted 27 October 2012 - 12:54 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 14508 battles
  • 648

View PostJasnie_Wielmozny_Hrabia, on 27 October 2012 - 11:00 AM, said:

Czołg który na chwilę obecną potrzebuje buffa
JEdynym plusem czołgu jest dobra prędkość maksymalna .
Minusy to
-Papierowy pancerz
- działo łądujące wieki i z zezem
- mało hp

Ty sobie mózg zbuffuj a raczej jego część odpowiedzialną za słownik i myślenie podczas bitwy. Józio7 ma wszystko co potrzeba czołgowi: mocny, pochyły pancerz, działo z dobrym rąbnięciem oraz ekstremalną mobilność jak na czołg ciężki. Jedyne z czym mogę się zgodzić to zez ale w końcu każdy czołg musi mieć jakieś minusy... Przez takie osoby jak wyżej wymieniony "hrabia" ruskie mają statystyki jakie mają i dziwne że WG nie chce tego nerfić, ba nawet co jakiś czas buffy daje.

Edited by JarzaK, 27 October 2012 - 01:02 PM.

MeinHerzBrennt #10 Posted 28 October 2012 - 07:46 AM

Major

• Player
  • 28432 battles
  • 2,509
  • [S1GMA] S1GMA

*
POPULAR

Coś złego stało się z IS-7 po patchu 0.8.0. Pancerz przedni stracił jedyny atut jaki posiadał czyli nietykalność dla dział poniżej 235 peny. Na chwilę obecną w przód swobodnie wbijają się działa z 200 peny a nawet 175 przebicia w dolną płytę potrafi się wśliznąć. W praktyce pancerz siódemki z "topowego" stał się krańcowy. Dlaczego? E-100 ma słabą dolną płytę, Maus ma słabą dolną płytę, T110 tak samo, Is-4 tak samo, AMX 50B kadłub ma pancerny poza małą dolną płytką (ale wieża to już kapusta). IS-7 zaczął mieć cały przód słaby. Kiedy inne pojazdy mogą pokazać górną płytę bez obaw o przebicie, IS-7 nie ma już tego komfortu. Działo - tak, 490 średniego dmg to dobry wynik. Penetracja rzędu 260 też ale przy pancerzu, który wpuszcza długą 88 na każdej praktycznie powierzchni te zalety są bardzo mocno niwelowane. Mobilność? Nie, IS-7 po wprowadzeniu fizyki nie jest już mobilny. Jego maksymalna prędkość na prostej to 30 km/h a tyle wyciąga również IS-4, nie wspominając o T110. Opór gruntu stał się zauważalnie wyższy i skręcanie nie jest już takie "błyskawiczne". Pojazd długo był uważany za najlepszy X tier (a wcale nigdy najlepszy nie był), teraz spadł na pozycję tuż przed AMX 50B (który to zasługuje na giga buffy bo obecnie jest tak słaby, że aż szkoda go niszczyć z litości nad kierowcą). E-100, które kiedyś ze swoją 150 mm trolicą nie radziło sobie za dobrze z IS-7, teraz przebija go w 99%. IS-7 w obecnej formie, czyli bez pancerza, stracił swój jedyny atut, tj. możliwość zatrzymania rushu lolków z 8 tierów i niżej. Dla 9 i 10 nigdy nie był nietykalny. Był batem na cwaniaków w IS-3, teraz nie dość, że paziują go inne UMIEJĘTNIE grające X tiery, to jeszcze byle popierdółka pokroju Pantery II jest w stanie zrobić mu krzywdę. Nie ma najlepszej penetracji, obrażeń, mobilności, pancerza - stał sie "ni w ch...usteczkę, ni w oko". Na CW będzie nadal dawał radę - na randomach ustępuje E-100, T110 i IS-4. Innych klas pojazdów nie wspominam bo robią z niego miazgę. Szkoda, był dobry.

Jedi_Knight_87 #11 Posted 28 October 2012 - 09:07 AM

Corporal

• Player
  • 27680 battles
  • 137
  • [-BOSS] -BOSS

View PostMeinHerzBrennt, on 28 October 2012 - 07:46 AM, said:

Coś złego stało się z IS-7 po patchu 0.8.0. Pancerz przedni stracił jedyny atut jaki posiadał czyli nietykalność dla dział poniżej 235 peny. Na chwilę obecną w przód swobodnie wbijają się działa z 200 peny a nawet 175 przebicia w dolną płytę potrafi się wśliznąć. W praktyce pancerz siódemki z "topowego" stał się krańcowy. Dlaczego? E-100 ma słabą dolną płytę, Maus ma słabą dolną płytę, T110 tak samo, Is-4 tak samo, AMX 50B kadłub ma pancerny poza małą dolną płytką (ale wieża to już kapusta). IS-7 zaczął mieć cały przód słaby. Kiedy inne pojazdy mogą pokazać górną płytę bez obaw o przebicie, IS-7 nie ma już tego komfortu. Działo - tak, 490 średniego dmg to dobry wynik. Penetracja rzędu 260 też ale przy pancerzu, który wpuszcza długą 88 na każdej praktycznie powierzchni te zalety są bardzo mocno niwelowane. Mobilność? Nie, IS-7 po wprowadzeniu fizyki nie jest już mobilny. Jego maksymalna prędkość na prostej to 30 km/h a tyle wyciąga również IS-4, nie wspominając o T110. Opór gruntu stał się zauważalnie wyższy i skręcanie nie jest już takie "błyskawiczne". Pojazd długo był uważany za najlepszy X tier (a wcale nigdy najlepszy nie był), teraz spadł na pozycję tuż przed AMX 50B (który to zasługuje na giga buffy bo obecnie jest tak słaby, że aż szkoda go niszczyć z litości nad kierowcą). E-100, które kiedyś ze swoją 150 mm trolicą nie radziło sobie za dobrze z IS-7, teraz przebija go w 99%. IS-7 w obecnej formie, czyli bez pancerza, stracił swój jedyny atut, tj. możliwość zatrzymania rushu lolków z 8 tierów i niżej. Dla 9 i 10 nigdy nie był nietykalny. Był batem na cwaniaków w IS-3, teraz nie dość, że paziują go inne UMIEJĘTNIE grające X tiery, to jeszcze byle popierdółka pokroju Pantery II jest w stanie zrobić mu krzywdę. Nie ma najlepszej penetracji, obrażeń, mobilności, pancerza - stał sie "ni w ch...usteczkę, ni w oko". Na CW będzie nadal dawał radę - na randomach ustępuje E-100, T110 i IS-4. Innych klas pojazdów nie wspominam bo robią z niego miazgę. Szkoda, był dobry.

Całą prawda o OP IS7. Niestety. Plusik bo już jakieś biedactwa minusy walą bo nie znajdują żadnych argumentów przeciw.

barcelonista_pl #12 Posted 28 October 2012 - 09:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Ja też się podpisuje pod opisem MeinHertzBrennt, przed patchem tym czołgiem grało się przyzwoicie ale teraz.... to tragedia.Tak wiem że żaden ze mnie pro, ale na innych w teorii bardziej papierowych czołgach staty mam o niebo lepsze. Teraz wogóle nie mam ochoty na randomy wchodzic IS7 tym bardziej że gram bez premki bo coraz częściej pojadę " nie w tą uliczkę " i oklep  mi robią bez problemu IS3 czy objeżdżające typki 59. Zdarza mi się ginąc jak szmata na samym początku niemal bez dmg co przed patchem prawie nie miało miejsca. Już o wiele lepiej mi się gra na randomach IS4 bo jego pancerz po skątowaniu baaardzo dużo odbija i mocne boki ma podczas gdy IS7 nie wiadomo teraz jak sie ustawiać bo skątujesz to wchodzi w kazde miejsce z przodu, nie skątujesz to i tak Cie przebijają w dolną belkę. Poprostu nie wiem jak grać tym czołgiem na randomach, próbowałem różnych taktyk |1 i 2 linia) i tak niewiele jestem w stanie zrobic. A arta to robi z niego sieczkę.

Edited by barcelonista_pl, 28 October 2012 - 09:28 AM.

MrFasty #13 Posted 28 October 2012 - 01:08 PM

Corporal

• Player
  • 23806 battles
  • 194

View PostMeinHerzBrennt, on 28 October 2012 - 07:46 AM, said:

W górną płytę to TDki 10 tieru mają problem z przebiciem a działa poniżej 280 penetracji nie mają szans. Jeśli twierdzisz że IS-7 jest tak samo szybki jak IS-4 to chyba nie grałeś tymi czołgami... To prawda że dolna płyta jest słabsza, ale za odbity strzał takiego 268 w górną płytę już kilka razy uratował mi dupę. Podobnie jak rykoszety w tył wieży od T110 czy ding od E100 z 10 metrów w bok pod kątem prostym.

Porównaj sobie pancerz ISa-4 w którego nawet w dolną płytę celować nie trzeba z ISem-7 którego przy zasłoniętej dolnej płycie nie przebijesz prawie niczym.

BTW rozumiem że twoje 97 bitew na tym czołgu pozwoliło ci poznać wszystkie jego zalety...
(Tak, wiem, grałeś nim ta testach, w becie, u kolegi, to nie jest twoje pierwsze konto i w ogóle zrobiłeś nim grubo ponad 2k bitew...)

[EDIT] O pancernym kadłubie w AMX 50B to nawet się nie będę wypowiadał

Edited by Kaktuch, 28 October 2012 - 01:09 PM.

nienasycony #14 Posted 28 October 2012 - 01:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26605 battles
  • 617
  • [SIVIS] SIVIS
Buff dla is7 ? Chyba żartujecie...

MeinHerzBrennt #15 Posted 28 October 2012 - 01:29 PM

Major

• Player
  • 28432 battles
  • 2,509
  • [S1GMA] S1GMA
280 peny na górną płytę? Zamienimy się siódemkami, ok? Górną płytę przebija długa 88 gdy IS-7 się głupio skątuje a BL-9 na wprost w dziób (nie w dolną płytę). Dolną płytę dziurawi już 175 peny gdy dobrze przebicie wylosuje. To, że raz ci tył wieży T110 zrykoszetował i bok E-100 nie znaczy, że "IS-7 jest op!". Panzer 38nA odbija jak głupi wielkie kalibry (swoją drogą nie wiem czemu) i nikt nie uważa go za przesadzonego - taka jest specyfika tej gry. Pancerz IS-4 jest obecnie jednym z najlepszych - od przodu tylko mikropodłoga wyłapuje, górną płytę przebijasz przy naprawdę dobrych losowaniach penetracji topowych armat.

Kadłub AMX 50B ma szczupakowate 170 mm - jak się dobrze ustawi to sobie możesz kartoflami rzucać, tylko nikt w ten kadłub nie strzela - w każdym razie nie od przodu.

Ironizować nie musisz - spędziłeś 1/7 swoich bitew na IS-7 i gloryfikujesz go jak każdy swoją "zabawkę", przy okazji trochę wyolbrzymiasz, cóż.

Nigdzie nie napisałem, że IS-7 powinien dostać buffa - chociaż i tak go dostanie. Odblokowałem ten czołg już dawno temu lecz dzięki hordom artylerii na tym tierze gram nim 1-2 bitwy dziennie bo jest to po prostu nie do zniesienia. Nerf przedniej płyty dało się odczuć zaraz po 0.8.0.

Rev_PL #16 Posted 28 October 2012 - 01:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20371 battles
  • 962
Jeśli is7 potrzebuje buffa to po co jest brany do cw jako 50% załogi oraz większość topowych graczy go ma i nim jeździ , w odpowiedzi najlepszy czołg X tieru 80% ludzi pisze is7 , tak więc po co mu buff? Jest już dosyć dobry.

MS_Powerpoint #17 Posted 28 October 2012 - 01:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 51183 battles
  • 522
To jeden z lepiej zbalansowanych człogów w grze, zatem nie chciałbym aby cokolwiek przy nim mieszano. Ani nie jest OP ani nie jest zbyt słaby. Nie zauważyłem, aby po 0.8.0 przód stał się jakiś słabszy. Podejrzewam, że wszystko kwestia ustawienia. Nie raz zdarzało mi się, że za żadne skarby nie mogłem przebić przodu nawet działem powyżej 260 penetracji, zdarzało mi się też przebijać go e100 gdy gracz ustawiał się dokładnie na przeciw mnie.
Na CW dalej jest podstawowym czołgiem do wszystkich możliwych taktyk. Zasadniczo polecam go początkującym graczom - jest uniwersalny i sporo wybacza.

MrFasty #18 Posted 28 October 2012 - 01:36 PM

Corporal

• Player
  • 23806 battles
  • 194

View PostMeinHerzBrennt, on 28 October 2012 - 01:29 PM, said:

280 peny na górną płytę? Zamienimy się siódemkami, ok? Górną płytę przebija długa 88 gdy IS-7 się głupio skątuje

Pancerz IS-4 jest obecnie jednym z najlepszych - od przodu tylko mikropodłoga wyłapuje, górną płytę przebijasz przy naprawdę dobrych losowaniach penetracji topowych armat.

A jak się nie skątuje to tylko 268, JpzE100, E4, E3 i Foch mają jakąkolwiek szansę przebić go w górną płytę. Słaby pancerz, nie?

Odnośnie IS-4 i jego pancerza - miał dobry pancerz w 7.5, teraz armata 260 penetracji z IS-7 przebija go z 400 metrów w górną płytę. Nie trzeba celować w dolną, nawet zkątowany łapie w górę.

Chodź na treningówkę i pokaż mi jak przebijasz front z 88, albo chociaż BL-9. Jeśli masz jakiegoś TDka X tieru to też możemy po testować.

Niech będzie, IS-7 to moja zabawka. Twierdzisz że jest taki słaby, to powiedz w jaki sposób mam na nim 60% wygranych bitew? Ja jestem aż takim koksem że najgorszą dziesiątką koszę wszystko co się rusza?

nienasycony #19 Posted 28 October 2012 - 02:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26605 battles
  • 617
  • [SIVIS] SIVIS

View PostKaktuch, on 28 October 2012 - 01:36 PM, said:

(...)
Niech będzie, IS-7 to moja zabawka. Twierdzisz że jest taki słaby, to powiedz w jaki sposób mam na nim 60% wygranych bitew? Ja jestem aż takim koksem że najgorszą dziesiątką koszę wszystko co się rusza?

Dokładnie, popieram.
Też mam 60% a jeżdżę nią dość sporadycznie i to na pałę. To już jest najłatwiejsza do gry dziesiątka, dostając buffa byłaby cholernie OP.

PrzemuL #20 Posted 28 October 2012 - 02:28 PM

Corporal

• Player
  • 17563 battles
  • 123
No ludzie zlitujcie się, czołg musi mieć jakieś wady, a pancerz nadal odbija bardzo dużo...
Pograjcie E-100, ten to potrzebuje buffa

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users