Jump to content

E 50 Ausf. M

• Please log in to reply
654 replies to this topic

BOCZERS #541 Posted 09 February 2017 - 06:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View Postklosiu_1, on 09 February 2017 - 07:31 PM, said:

Boczers, opinia kogoś kto słabo gra w Wota jest niewiele warta i tyle. Może taki ktoś uważać czołg za słaby, natomiast to nie wynika z tego że czołg jest rzeczywiście słaby, tylko z tego że ten ktoś ogólnie słabo gra. Nie umie wykorzystać skutecznie czołgu. Nie wiem co tu jest do rozumienia.

Dlatego sprawdza się statystyki osób wyrażających opinie.

Ja mogę mieć swoje zdanie na przykład o leczeniu chorób serca, ale nikt normalny nie weźmie moich dywagacji poważnie, bo się na tym nie znam. I nic w tym uwłaczającego dla mnie.

Tylko nic nie mówiłem że ten czołg jest słaby? W żadnym poście tego nie ująłem więc nie wiem o co ci chodzi i skąd ten pomysł....

klosiu_1 #542 Posted 09 February 2017 - 06:50 PM

Major General

• Player
  • 50798 battles
  • 5,507
  • [_CHS_] _CHS_
Napisałeś że zwiększenie depresji z przodu do żaden buff. Generalnie zwiększenie depresji to zawsze spory buff, raz że niweluje nerf przedniej płyty, a dwa pozwala pokazać mniej czołgu zza górki, i działać zza górek o większym nachyleniu zbocza. Fakt faktem że za mocno na ciebie naskoczyli, no ale racji nie miałeś.

BOCZERS #543 Posted 09 February 2017 - 07:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View Postklosiu_1, on 09 February 2017 - 07:50 PM, said:

Napisałeś że zwiększenie depresji z przodu do żaden buff. Generalnie zwiększenie depresji to zawsze spory buff, raz że niweluje nerf przedniej płyty, a dwa pozwala pokazać mniej czołgu zza górki, i działać zza górek o większym nachyleniu zbocza. Fakt faktem że za mocno na ciebie naskoczyli, no ale racji nie miałeś.

Pagórków jest mało, bo generalnie mapy są płaskie z podjazdami o dość wysokim nachyleniu, to nie rusek że ma niską sylwetkę, W nowym patchu E50 M ma powiększona wieża, łatwiej trafić, powiększony garnek łatwiej trafić, nie wiem jak z wypustkami na bokach wieży, bo wcześniej nie wchodziło,a nie wiem jak teraz, bo nikt jeszcze w te miejsca nie strzelał. Miałem wczoraj taką sytuację na serwerze głównym na ruinbergu, na  środku zielonego jest pagórek koło akademików, przy podjeździe nie miałem bicia, ale tylko troszeczkę cofnąłem i już było bicie na WZ. Grając charioterem nauczyłem się wykorzystywać teren pod siebie

Edited by BOCZERS, 09 February 2017 - 07:17 PM.

ares354 #544 Posted 09 February 2017 - 11:07 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 76297 battles
  • 3,442

View PostTank1953, on 09 February 2017 - 06:19 PM, said:

Nadal nie rozumiesz istoty rzeczy szanowny kolego. Próbujesz na siłę udowodnić swoją rację. Nie tędy droga.

I w moim odczuciu, noob zawsze pozostanie noobem. I za każdym razem, przy jakimkolwiek nerwie czołgu,

będzie to powodowało jego frustrację i lament.

Zdania absolutnie nie zmienię. Wypowiedzi gracza, który nie ma najmniejszej wiedzy o mechanice gry, są dla mnie

nie istotne. Po prostu nie istnieją. A odnośnie E 50 M, nie wypowiadałbym się, gdybym nim wcześniej nie grał. 

Jak myślisz, dlaczego robię właśnie ten czołg, a nie inny ?

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."  ;)

Kogo nazywasz noobem ? Mnie ? Chce się przekrzykiwać kto ma lepsze statystyki ? 

Ja nie ma pojęcia o tej grze ? Mając lepszy od ciebie średni dmg czy doświadczenie na bitwę? To chcesz Mi powiedzieć ? Czy może nie mam mówić o E50m bo nie umiem nim grać, a Ty możesz w temacie tego pojazdu pisać  mądrości bo nim gdzieś grałeś, mimo że jednej bitwy na nim nie masz na zwykłym serwerze ? Mocno się zapędzasz w rzucaniu na lewo i prawo kto jakim noobem nie jest, sam jakimś super graczem nie będąc. Jeśli grałeś na testowym to żadna miara, póki nie zagrasz na zwykłym, więc wciąż twoja wypowiedz to nic innego jak nabijanie postów. 

ZmecholZmechanizowany #545 Posted 09 February 2017 - 11:30 PM

Brigadier

• Player
  • 35336 battles
  • 4,324

Poczekajmy lepiej z werdyktem jak wyjdzie patch, wtedy się oceni jak pojazd będzie się spisywał na normalnym randomie, zobaczymy czy ten "ogromny" nerf pancerza spowoduje odpływ graczy :harp:

BOCZERS #546 Posted 09 February 2017 - 11:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View PostZmecholZmechanizowany, on 10 February 2017 - 12:30 AM, said:

Poczekajmy lepiej z werdyktem jak wyjdzie patch, wtedy się oceni jak pojazd będzie się spisywał na normalnym randomie, zobaczymy czy ten "ogromny" nerf pancerza spowoduje odpływ graczy :harp:

Bardziej mi chodziło że w zamian za tak znaczne zmiany w modelu HD otrzymujemy jakieś marne stopnie, z tego co się orientuję przy zmianie ruskich placków na modele HD one nie dostały nerfa, możecie mnie poprawić jeżeli się mylę.

Edited by BOCZERS, 10 February 2017 - 12:33 AM.

ZmecholZmechanizowany #547 Posted 10 February 2017 - 12:36 AM

Brigadier

• Player
  • 35336 battles
  • 4,324

View PostBOCZERS, on 09 February 2017 - 11:44 PM, said:

Bardziej mi chodziło że w zamian tak znacznych zmian w modelu HD za jakieś marne stopnie, z tego co się orientuję przy zmianie ruskich placków na modele HD one nie dostały nerfa, możecie mnie poprawić jeżeli się mylę.

Jeden stopień a daje się odczuć, a 2 to spory buff. Jak nauczysz się wykorzystywać te atuty, to docenisz. 

Obj. 140 raczej się nie zmienia, przynajmniej nie znalazłem o tym ino, jedynie Obj. 268 dostaje trochę lepszy pancerz, ale jednocześnie całkiem nieźle go napompowali i cholera wie czy zachowa swoje camo ;)

Tank1953 #548 Posted 10 February 2017 - 12:45 AM

Lance-corporal

• Player
  • 29236 battles
  • 59

View Postares354, on 09 February 2017 - 10:07 PM, said:

Kogo nazywasz noobem ? Mnie ? Chce się przekrzykiwać kto ma lepsze statystyki ? 

Ja nie ma pojęcia o tej grze ? Mając lepszy od ciebie średni dmg czy doświadczenie na bitwę? To chcesz Mi powiedzieć ? Czy może nie mam mówić o E50m bo nie umiem nim grać, a Ty możesz w temacie tego pojazdu pisać  mądrości bo nim gdzieś grałeś, mimo że jednej bitwy na nim nie masz na zwykłym serwerze ? Mocno się zapędzasz w rzucaniu na lewo i prawo kto jakim noobem nie jest, sam jakimś super graczem nie będąc. Jeśli grałeś na testowym to żadna miara, póki nie zagrasz na zwykłym, więc wciąż twoja wypowiedz to nic innego jak nabijanie postów. 

Potwierdza się tylko to, co napisałem wcześniej. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, jeśli odebrałeś to jako wycieczkę osobistą w Twoją stronę.

Nie o Tobie pisałem. Nigdy nie atakuję również żadnego gracza personalnie. Znam również swoje miejsce w szeregu i jestem świadom swoich braków.

Nie napinam się i nie eskaluje konfliktów, bo to nie leży w mojej naturze.  

Czytając to co napisałeś, odnoszę przemożne wrażenie, że szukasz zwady i chcesz się zwyczajnie po ludzku przypierdolić ..

Kolejny sfrustrowany gracz z olbrzymim bagażem doświadczenia, który przeżywa kryzys ? Leczysz kompleksy, czy jak ?

Nie będę więcej zabierał głosu w tej jałowej dyskusji. Nie martw się. Nie lubię karmić trolli ;)

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."  

Edited by Tank1953, 10 February 2017 - 12:47 AM.

BOCZERS #549 Posted 10 February 2017 - 01:24 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View PostZmecholZmechanizowany, on 10 February 2017 - 01:36 AM, said:

Jeden stopień a daje się odczuć, a 2 to spory buff. Jak nauczysz się wykorzystywać te atuty, to docenisz. 

Obj. 140 raczej się nie zmienia, przynajmniej nie znalazłem o tym ino, jedynie Obj. 268 dostaje trochę lepszy pancerz, ale jednocześnie całkiem nieźle go napompowali i cholera wie czy zachowa swoje camo ;)

No i widzisz dalej placki mają nietykalne wieże, bo ledwo wystający właz nie uważam za weekspot i to jest atut ruskich medów, natomiast uważam że atutem E50 M jest pancerz kadłuba.

titus_flamininus #550 Posted 10 February 2017 - 09:14 AM

Corporal

• Player
  • 1362 battles
  • 182
  • [IMPR0] IMPR0

View PostBOCZERS, on 09 February 2017 - 06:07 PM, said:

Pagórków jest mało, bo generalnie mapy są płaskie z podjazdami o dość wysokim nachyleniu

Mapy nie są płaskie, są pełne mniejszych lub większych nierówności, zagraj SU-101 to się przekonasz jak bardzo są pofałdowane.

View PostBOCZERS, on 09 February 2017 - 06:07 PM, said:

Miałem wczoraj taką sytuację na serwerze głównym na ruinbergu, na  środku zielonego jest pagórek koło akademików, przy podjeździe nie miałem bicia, ale tylko troszeczkę cofnąłem i już było bicie na WZ. Grając charioterem nauczyłem się wykorzystywać teren pod siebie

A wystarczyło odrobinę skątować czołg i złapałbyś depresję. E50M podobnie jak E50 i Pantera2 ma lepszą depresję na boki niż do przodu.

Ponoć znasz ten czołg to powinieneś to wiedzieć.

View PostBOCZERS, on 10 February 2017 - 12:24 AM, said:

No i widzisz dalej placki mają nietykalne wieże, bo ledwo wystający właz nie uważam za weekspot i to jest atut ruskich medów, natomiast uważam że atutem E50 M jest pancerz kadłuba.

Nie uogólniaj. "Nietykalny" pancerz wieży ma T-62a. Obj140 i Obj430 poza włazami wpuszczają też przez sufit wieży overmatch'em. Dodatkowo obj140 wpuszcza overmatch'em tuż pod jarzmem.

Dodaj do tego jedynie 5 stopni depresji dla T-62a i 430 oraz 6 stopni na 140 i okaże się że liczba miejsc gdzie dasz radę zagrać na wieżę nie pokazując kadłuba drastycznie spada.

Wolvi666 #551 Posted 10 February 2017 - 09:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35186 battles
  • 540

Poprawki w drugiej iteracji Common Testu 9.17.1

E 50 Ausf. M

• Zwiększono grubość płyty dolnej z 100mm do 120 mm

BOCZERS #552 Posted 10 February 2017 - 10:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View Posttitus_flamininus, on 10 February 2017 - 10:14 AM, said:

Mapy nie są płaskie, są pełne mniejszych lub większych nierówności, zagraj SU-101 to się przekonasz jak bardzo są pofałdowane.

A wystarczyło odrobinę skątować czołg i złapałbyś depresję. E50M podobnie jak E50 i Pantera2 ma lepszą depresję na boki niż do przodu.

Nie uogólniaj. "Nietykalny" pancerz wieży ma T-62a. Obj140 i Obj430 poza włazami wpuszczają też przez sufit wieży overmatch'em. Dodatkowo obj140 wpuszcza overmatch'em tuż pod jarzmem.

Dodaj do tego jedynie 5 stopni depresji dla T-62a i 430 oraz 6 stopni na 140 i okaże się że liczba miejsc gdzie dasz radę zagrać na wieżę nie pokazując kadłuba drastycznie spada.

Nie powiedziałem nigdzie że znam ten czołg, Ale znajdując się w tamtej sytuacji, zrobiłem to co bym zrobił grając charioterem.

Druga sprawa, nie znam ruskich placków, nie mam ich. Jak widzę ruska to wale po kadłubie. Mówiłem wyłącznie na podstawie obserwacji, ale dobrze wiedzieć.

Edited by BOCZERS, 10 February 2017 - 10:43 AM.

KrwawyMotyl #553 Posted 10 February 2017 - 11:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21306 battles
  • 703
Buff dolnej płyty do 120mm? To ile teraz tam będzie efektywnego pancerza? 

Tomek4494 #554 Posted 10 February 2017 - 11:36 AM

Sergeant

• Player
  • 6967 battles
  • 249

Tyle ile miał we wcześniejszych wersjach gry, około 235 mm efektywnego pancerza. Dlaczego do cholery przez tyle lat, w wocie nie dali możliwości podglądu modeli kolizyjnych w grze? :sceptic: Zawsze trzeba szukać informacji na jakichś gówno-stronkach.

http://beta.tanks.gg...nk/e-50-m/model

titus_flamininus #555 Posted 10 February 2017 - 12:21 PM

Corporal

• Player
  • 1362 battles
  • 182
  • [IMPR0] IMPR0

View PostBOCZERS, on 10 February 2017 - 09:37 AM, said:

Nie powiedziałem nigdzie że znam ten czołg, 

Wysnułem taki wniosek na podstawie tego wpisu:

View PostBOCZERS, on 07 February 2017 - 11:16 AM, said:

Druga sprawa błędne założenie, że słaby gracz nie zna czołgu

Widać był to zbyt daleko idący wniosek, zresztą nieistotne.

View PostBOCZERS, on 10 February 2017 - 09:37 AM, said:

Druga sprawa, nie znam ruskich placków, nie mam ich. Jak widzę ruska to wale po kadłubie. Mówiłem wyłącznie na podstawie obserwacji, ale dobrze wiedzieć.

WoT jest grą kompetencyjną z dość nieintuicyjną mechaniką.

Co za tym idzie wymaga uczenia się z zewnętrznych źródeł bo samemu na podstawie obserwacji zdobywanie wiedzy idzie niezwykle mozolnie, a niektóre jej elementy są w ogóle nie możliwe do zaobserwowania.

Przykładem takiej mechaniki jest zasada trzech kalibrów, zasada dwóch kalibrów, zasada dziesięciu kalibrów, mechanika spota i kamuflażu a w szczególności pkt. spotowanych i spotujących, normalizacja pocisków, strzały za zero itd. Tego nie da się nauczyć po prostu grając i obserwując, o tym trzeba przeczytać najczęściej w zewnętrznych źródłach.

Podobnie ma się sprawa z modelami pancerzy, o których wspomniał kolega powyżej. Uczenie się ich metodą prób i błędów podczas bitwy jest nieefektywne.

Trzeba się tego uczyć z zewnętrznych źródeł.

Itd, itd, itd.

BOCZERS #556 Posted 10 February 2017 - 01:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View Posttitus_flamininus, on 10 February 2017 - 01:21 PM, said:

Wysnułem taki wniosek na podstawie tego wpisu:

Widać był to zbyt daleko idący wniosek, zresztą nieistotne.

WoT jest grą kompetencyjną z dość nieintuicyjną mechaniką.

Co za tym idzie wymaga uczenia się z zewnętrznych źródeł bo samemu na podstawie obserwacji zdobywanie wiedzy idzie niezwykle mozolnie, a niektóre jej elementy są w ogóle nie możliwe do zaobserwowania.

Przykładem takiej mechaniki jest zasada trzech kalibrów, zasada dwóch kalibrów, zasada dziesięciu kalibrów, mechanika spota i kamuflażu a w szczególności pkt. spotowanych i spotujących, normalizacja pocisków, strzały za zero itd. Tego nie da się nauczyć po prostu grając i obserwując, o tym trzeba przeczytać najczęściej w zewnętrznych źródłach.

Podobnie ma się sprawa z modelami pancerzy, o których wspomniał kolega powyżej. Uczenie się ich metodą prób i błędów podczas bitwy jest nieefektywne.

Trzeba się tego uczyć z zewnętrznych źródeł.

Itd, itd, itd.

Widzisz Twój wpis jest przekonywujący, w porównaniu do wpisów Twojego dowódcy, pokazał on wyłącznie to że wraz z kolorem człowiek staje się zarozumiały. Nie musisz się z tym zgadzać, ale wielokrotnie się przekonałem.

Giwrix #557 Posted 10 February 2017 - 02:40 PM

Private

• Player
  • 44096 battles
  • 11
  • [ORLEN] ORLEN
Czasami robiąc sidescrapa kontowałem wieże tak aby przyjąć pocisk na jej przednią płytę. Po zmianie jest tam nie osłonięta część z ok 80mm pancerza i 100% szansa na przebicie. Jest to dla mnie jedyny problem.  Buff do depresji jest jak dla mnie gigantyczny. Pogrubienie przedniej, dolnej płyty nawet przy gorszym koncie jest też oczywistym bufem. Zmniejszenie pancerza na garnku jest wg mnie mało istotne, to nie jest tiger P. W e50 i e50m strzela się w policzki. Mi się zmiany podobają i nie mogę się doczekać ich wprowadzenia. Pozdrawiam.

titus_flamininus #558 Posted 10 February 2017 - 03:31 PM

Corporal

• Player
  • 1362 battles
  • 182
  • [IMPR0] IMPR0

View PostBOCZERS, on 10 February 2017 - 12:47 PM, said:

Widzisz Twój wpis jest przekonywujący, w porównaniu do wpisów Twojego dowódcy, pokazał on wyłącznie to że wraz z kolorem człowiek staje się zarozumiały. Nie musisz się z tym zgadzać, ale wielokrotnie się przekonałem.

A bo to taki cham bez polotu jest, do tego lami na X tierach więc potem się wozi po innych. Ale idzie przywyknąć.

Edited by titus_flamininus, 10 February 2017 - 03:31 PM.

BOCZERS #559 Posted 10 February 2017 - 04:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37023 battles
  • 306
  • [_3XP_] _3XP_

View Posttitus_flamininus, on 10 February 2017 - 04:31 PM, said:

A bo to taki cham bez polotu jest, do tego lami na X tierach więc potem się wozi po innych. Ale idzie przywyknąć.

Nie zauważyłem że jesteś z akademii i tam dowodzisz;p, ale wiadomo o kogo chodzi.

Cieszy mnie ta zmiana na dolnej płycie.

Edited by BOCZERS, 10 February 2017 - 05:00 PM.

ares354 #560 Posted 10 February 2017 - 06:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 76297 battles
  • 3,442

View Posttitus_flamininus, on 10 February 2017 - 09:14 AM, said:

Depresja to żaden problem, bo 140 jest bardzo popularna. I wiesz, w Obj 140 i 430 trzeba celować w dach, i to dużo trudniejsze niż w E50 i jego policzki wieży, nie zgodzisz się ? 

Su101 to TD, TD od lat w Wot są gnębione, zły argument. 

E50m dostał buff do dolnej płyty, ram będzie mniej zabierał, bo efektywny pancerz przeciw 10 nie zrobi nic. Zobaczymy 3 fazę testów co zrobią. I oczywiście Obj 907 dostał buffy do pancerza, ten pojazd słaby nie jest....logika. 

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users