Jump to content

E 50 Ausf. M

• Please log in to reply
654 replies to this topic

Ulthion #641 Posted 30 July 2018 - 08:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Owszem statystycznie jest niby najsłabszy albo jednym z najsłabszych (to zależy również od stylu gry, bo np odbije więcej niż leo.. ale łatwiej się go wykrywa).
Jednak ja lubię ten czołguś. Głównie dzięki jego celności, która w połączeniu z 270 peny daje możliwość grania bez golda :)
Ale owszem, powinien dostać bufa, bo względem e50 nie ma za bardzo skoku. Przede wszystkim ten dpm. Podnieść alphe do 440 albo skrócić czas ładowania + wieża zamiast 185, dać 285 i już by było w pytkę :D
Jednak bez bufka też nie jest aż tak słaby jak tiger 2 na swoim tierze. Naprawdę, są większe kupy w tej grze, choć wszystko zależy od punktu widzenia. Dla mnie celność to najważniejsza rzecz w pojazdach.

Michizoku #642 Posted 31 July 2018 - 08:43 AM

Corporal

• Player
  • 29879 battles
  • 188
  • [SP4RK] SP4RK

O jak fajnie, że dyskusja w temacie odżyła. :)

Uważam, że E50M jest znacznie bardziej pokrzywdzony niż STB-1. Mam oba czołgi i STB-1 poza strzelaniem z dystansu o wiele lepiej radzi sobie na większości map. Jest szybszy, ma lepszą depresję działa i o wiele efektywniejsze camo, co sprawia, że można spokojnie pozwolić sobie na odważniejsze wypady.

W założeniu E50M to miał być snajper i super brawl. Obecnie może co najwyżej być snajperem, ale nie w każdych okolicznościach. Jeżeli w bitwie trafią się mastodonty, nie pomaga nawet 270 standardowej penetracji na APCR, a i często zawodzą HEATy. Agresywnego brawlingu przy przewadze liczebnej wroga już się całkowicie oduczyłem, jak regularnie zaczęły mnie przebijać ósemki w wieżę. I nie z gold ammo, ale zwykłego.

Wyjeżdżać na YOLO też nie mam najmniejszego zamiaru. DPM E50M, nawet na czekoladzie, uniemożliwia sensowną walkę z jakimikolwiek czołgami od w liczbie większej niż jeden. Także przeciwko ósemkom. Nie polecam szczególnie nie przebić papierowego magazynku w bok (uszkodzenie gąsienicy), wtedy już wszystko pozamiatane.

Podtrzymuję swoje zdanie i uważam, że należy przede wszystkim zwiększyć pancerz wieży. DPM może pozostać taki, jaki jest, aczkolwiek każda zmiana na plus, bez ingerowania w celność, penetrację oraz soft staty, może sprawić, że E50M stanie się ciekawą alternatywą dla Obj 430U.

Wyobrażam sobie, po ponad 1500 bitew na E50M, reload bez czekolady na poziomie 7,3-7,5 sekundy.

To byłoby coś.

Edited by Michizoku, 31 July 2018 - 08:48 AM.

Wlodi89LCT #643 Posted 31 July 2018 - 08:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15647 battles
  • 726
  • [-PGE-] -PGE-

W którymś tam Q&A 'specjaliści' z WG stwierdzili, że E50M buffa nie dostanie bo ma "epicko gruby pancerze górnej płyty", tak jakby inne medy nie miały... Niemiecka maszyna więc ma obsysać. Choć ja i tak bardzo lubię ten czołg. Moja pierwsza X :D 

Michizoku #644 Posted 31 July 2018 - 09:25 AM

Corporal

• Player
  • 29879 battles
  • 188
  • [SP4RK] SP4RK

Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, mam wrażenie, że WG prowadzi celową politykę narodową względem niemieckich maszyn. Zauważcie, że większość X tierów (a mamy ich sporo) jest po prostu słabe:

- dwa najgorsze medy (E50M, Leo 1)

- najgorszy (lub ex aequo) light X tieru (Rhm. Pzw.)

- słabe Jg.Pz. E100 i Grille 15

- nieciekawe E100 oraz Pz.Kpfw. VIII

Jedynie Maus daje radę i przez pewien czas był OP. Oczywiście szybciutko to naprawiono...

Edited by Michizoku, 31 July 2018 - 09:26 AM.

Ulthion #645 Posted 31 July 2018 - 03:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Ale z tym grille i rhm to poleciałeś :D
Michizoku. On pancerz ma.. i go nie ma. W sensie jakby przy losowaniu do bitwy losowało by czy w tej bitwie będzie miał pancerz czy nie, bo albo można nim wjechać w 5 czołgów i to przeżyć.. albo z 500m 7 tiery Cię tłuką każdym strzałem :D

Edited by Ulthion, 31 July 2018 - 04:14 PM.

BuziekLechii #646 Posted 02 August 2018 - 05:14 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

Bezedura, od mojego ostatniego posta w tym temacie rozegrałem 112 bitew na E-50M:

avg DMG z 1780 na 1919

Win ratio z 48.77 na 50.28

avg kill z 0,98 na 1,12

Startowałem z 968 bitew 

Reasumując dziś E-50M w mojej opinii jest znacznie lepszym czołgiem niż był jeszcze 3-4 lata temu - jedno zastrzeżenie bez "czekoladki" czołg traci 3/4 uroku. Dla mnie w tej chwili nr 3 jako "fun-tank" - po e-25 i su-122-44

Włączę sobie rejestrację powtórek i wieczorem dorzucę kilka filmów pokazujących za co lubię ten tank

ps. Kolega piszący o Grille 15cm jako o "słabym TD" ma nie po kolei w głowie, podobnie jak ten piszący że e-50 nie radzi sobie z większą liczbą przeciwników - a tym bardziej z niższymi tierami

Edited by BuziekLechii, 02 August 2018 - 05:53 PM.

Polopiryn #647 Posted 02 August 2018 - 06:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 5483 battles
  • 475

View PostBuziekLechii, on 02 August 2018 - 04:14 PM, said:

Reasumując dziś E-50M w mojej opinii jest znacznie lepszym czołgiem niż był jeszcze 3-4 lata temu - jedno zastrzeżenie bez "czekoladki" czołg traci 3/4 uroku. Dla mnie w tej chwili nr 3 jako "fun-tank" - po e-25 i su-122-44

Włączę sobie rejestrację powtórek i wieczorem dorzucę kilka filmów pokazujących za co lubię ten tank

ps. Kolega piszący o Grille 15cm jako o "słabym TD" ma nie po kolei w głowie, podobnie jak ten piszący że e-50 nie radzi sobie z większą liczbą przeciwników - a tym bardziej z niższymi tierami

Czekam, bo mam ogromny dylemat, skupić się na T-54 czy E-50. A niestety nie przepadam za smyraczkami, chociaż statystyki mam niewiele gorsze niż na T-34-85.:P

//Widać, że WG nie lubi Niemców 46% WR vs 60% xD

Edited by Polopiryn, 02 August 2018 - 06:45 PM.

Ulthion #648 Posted 02 August 2018 - 08:57 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Buziek, moduły standardowe czy masz np osłone albo mokry magazyn?
Bo np na carnavronie dopiero zaczęło być grywalnie dla mnie z mokrym magazynem, u szwabków też ammorack wkurza więc i zacząłem się zastanawiać nad tą opcją. Ale pewnie klasyk stabilizacja, wenta, dosyłacz?

bamboochaPPC #649 Posted 02 August 2018 - 09:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28387 battles
  • 743
  • [_CHS_] _CHS_
Ja na e50 jeżdżę standardowo: dosyłacz, stab, optyka + czekolada. No i perk na taranowanie :f

BuziekLechii #650 Posted 02 August 2018 - 11:53 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

Co do modułów ja gram wentylacja+dosyłacz+stabilizator, grałem do niedawna z optyką zamiast stabilizatora - z bólem piszą ale bez stabki ten czołg jego wuja wart. Z drugiej strony czasem zasięg widzenia większy niż(obecne) 462m mocno by się przydał - w szczególności gdy się zostaje jako ostatni tank - co wcale nie jest rzadkie. Może spróbuję zestawu kolegi z postu wyżej choć troszkę przeraża mnie granie bez wenty(a co za tym idzie z gorzej jeżdżącym, gorzej strzelającym i wolniej ładującym tankiem), a może się szarpnę i dołożę tam wentylację za obligacje - sam jeszcze nie wiem :D

Jeśli zaś chodzi o wybór drogi to rosyjskie medy - obj 140 i obj 430U - są bardzo fajnymi maszynami i nie uważam byś musiał tu podejmować decyzję albo/albo. Zrób najpierw to czym co się bardziej przyda w klanie(czyli ruskich), a potem zrób e-50m i porównaj. Chyba że nie grasz klanowo to dla mnie(gust są jak tyłek - każdy ma własny) e-50 jest przyjemniejszym czołgiem niż 140(430 nie mam i nie chce mi się robić)

Zagrałem 12 bitew, 9 w rankedach i 3 na randomku. Na rankedach possałem rzecz jasna(za cholerę nie wskoczę wyżej 6-ego lvl, ale to już inna rozmowa) ale coś tam się udało dzisiaj zebrać. Nie są to gierki wybitne(bo i ja nie jestem takim graczem) po prostu pokazują mniej lub bardziej wszystkie zalety E-50M(działo, pancerz, mobliność, alfa), ale i nie ukrywają jego wad(podatność na goldowe pociski, nie wybacza błędów, camo, opory gruntu).

rank:
http://wotreplays.eu...hii-e_50_ausf_m

randomek:

I jako gratis to co daje mega banana z tego tanka - taranowanko czołgu ciężkiego :-): 

Edited by BuziekLechii, 03 August 2018 - 12:17 AM.

Ulthion #651 Posted 07 August 2018 - 03:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE
Szkoda tylko, że takie same wyniki na e50 możesz wydusić. :/   Pancerz, dpm to jedno ale mnie najbardziej chyba boli, że tych 5koni na tonę w ogóle nie czuć przez te opory. Jest wręcz wolniejszy niż poprzenik.

BuziekLechii #652 Posted 10 August 2018 - 11:53 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013
Rzekłbym że na e-50 nawet lepsze wyniki można wyciągać(losowania) ale to niestety IX 

Ulthion #653 Posted 18 August 2018 - 08:51 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,421
  • [WALLE] WALLE

A ja muszę powiedzieć, że test serwer, na którym męczyłem go za każdym razem.. a tutaj to jak 2 różne pojazdy, zwłaszcza pod względem celności, która mam dziwne wrażenie jakoś na e50 była lepsza. O ile tam, nie zawsze trzeba było skupić do końca, tak tutaj bez tego szansa na trafienie jest równa 0.. No chyba, że mi ktoś lufę pogiął.
Jednak nie polecam na słaby internet tego pojazdu zbyt papierowy na to :/ Chwilowy skok pinga do 500+ i zgon natychmiastowy :p
Jednak czasem.. niestety tylko czasem, udają się naprawdę epickie akcje z taranowaniem. Ale ciągle próbuje - kamikadze style co prawda nie daje dobrych wyników ale dużo zabawy i chyba tylko do tego warto go trzymać

Przy okazji nie zdawałem sobie sprawy, że na EU przy samych dychach.. jest więcej debili i botów niż na noob tierach.. takiej tragedii to ja się nie spodziewałem.

Po już większej ilości bitew.. tak, niestety jestem cholernie zawiedziony tym pojazdem. To jest dobry pojazd ale.. 8.5 tieru i nawet przy losowaniu 3/5/7 inaczej grać nim niż pojazdem z dołu tabeli to się zwyczajnie nie da. Celność jest.. pod warunkiem, że skupimy do końca, bo w ruchu to jest niestety dramat jak na to co usiłuje nam wmówić WG. Nawet ciężko stwierdzić jak bardzo pociski chybiają, bo są szybkie, a i przy szybkich strzałach, nawet z zatrzymaniem to niestety jest baaaaaaardzo nikła szansa, że to wejdzie. R.I.P moja ostatnia nadzieja na coś naprawdę dobrego w niemieckich drzewku.

Edited by Ulthion, 30 August 2018 - 11:35 PM.

DelmA_ExtrA__ #654 Posted 01 February 2019 - 08:45 AM

Private

• Player
  • 19209 battles
  • 9
  • [MSTIC] MSTIC
Mając 5 perkową załogę na tym czołgu, w tym wszystko na stabilizację, uważam że bardzo dobrze się nim strzela w ruchu. Jeden z najbardziej uniwersalnych czołgów, potrzebujesz zagrać na froncie? Jeśli ktoś będzie stał przed tobą to jak najbardziej się nadaje. Przejąć wzgórze razem z innymi medam? Również się nadaje. Jednak najlepszą opcją pozostanie granie jako sniper. Prędkość wylotowa, celność i penetracja wręcz same proszą się o wykorzystanie.

Wbrew temu co wszyscy mówią jest to dla mnie najlepsza linia jaką dane mi było grać, każdy tier pozwalał mi po prostu eksterminować wrogów, wyniki na poziomie 3000+ wn8 to chleb powszedni. Obecnie na E50M posiadam 410 bitew i dwie odznaki biegłości ze średnim dmg na poziomie ~2800. Dobrze wykorzystany jest po prostu niesamowity, największą radość sprawia jednak jego tajna broń - taranowanie. Jak się rozpędzisz to inne medy nawet za 1000 rozjedziesz, co tam medy, nawet czołgi ciężkie jak się postarasz, już nawet nie wspominając o gwałceniu szweckich niszczycieli. Szczytem wszystkiego było zabicie mausa taranem gdzie ja mu zadałem około 200 obrażeń, a on mi 400. Jednak bez elementu zaskoczenia trudno cokolwiek w taki sposób ugrać. Mobilność jest w sam raz, działo może i powinno mieć lepszy DPM, ale grając jako sniper się tego nie odczuwa. Co do pancerza, nie ważne co do nas strzela to ma po prostu jakieś 50% szans że przebije, wszystko zależy od RNG i tego w które miejsce cię trafią. Mimo to chciałbym zobaczyć jakikolwiek buff bo w obecnym stanie (zakładając że byłbym w jakimś klanie) gdybym zapytał rozstawiającego o E50M na cw to najpewniej by mnie wyśmiał.

benecjusz #655 Posted 01 February 2019 - 12:30 PM

Corporal

• Player
  • 31800 battles
  • 111
  • [_BLS_] _BLS_
E 50 M jako czołg X tieru, powinien i to bez żadnej łaski, dostać taka wieżę jak ma VK 45.02B. Plus do tego nieco krótsze przeładowanie - więcej nie potrzeba.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users