Jump to content

E 100

E100podpalenie przedni pancerz

• Please log in to reply
1798 replies to this topic

m_flower_pl #21 Posted 09 November 2012 - 11:22 AM

Corporal

• Player
  • 17191 battles
  • 108
  • [GUMI5] GUMI5
potwierdzam, ze po 0.8.1. gra sie nim nadzwyczaj przyjemnie, wczesniej z ciezkich niemcow dla mnie nr 1 byl maus - teraz mam watpliwosci :)

Dr_SingulariTy #22 Posted 22 November 2012 - 02:18 AM

Sergeant

• Player
  • 61975 battles
  • 213
  • [GX] GX
Spokojnie da radę grać 12,8 do zrobienia topowego działa. A tak z innej beczki. Nie uważacie, że 2 krowy w niemieckim drzewku to przesada? Znaczy się na końcu rozwoju 2 wolne, wielkie jak dom maszyny... Różnią się, ale jak dla mnie za mało.
Czy e100 nie mogłaby mieć innej wieży przynajmniej?
http://wotarmory.fil...e-100-model.jpg

Takiej jak ta? Co o tym sądzicie?

ShotaroPL #23 Posted 22 November 2012 - 08:13 AM

Sergeant

• Player
  • 33944 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL
no pewnie że mógłby, ale byłby wtedy znacznie lepszy. Nawet wieża od E75 jest o niebo lepsza (nie tylko wizualnie) od tej wielkiej płaskiej z E100. Kiedyś E 100 miał chyba do zamontowania również tą samą co ma maus - zabrano mu ją bo był wtedy za mocny.

_Yamato_ #24 Posted 22 November 2012 - 09:01 AM

Sergeant

• Player
  • 40044 battles
  • 289
Dopiero mam go od niedawna, a że nie mogłem się doczekać za freeexpa od razu zapodałem mu 150. I przyznam szczerze, że trochę się jak narazie rozczarowałem zachowaniem tego działa. Albo coś robię nie tak albo brak mi poprostu ogrania i wyczucia tego sprzętu.

_vonPaulus_ #25 Posted 22 November 2012 - 09:46 AM

Private

• Beta Tester
  • 15793 battles
  • 13

View Post_Yamato_, on 22 November 2012 - 09:01 AM, said:

Dopiero mam go od niedawna, a że nie mogłem się doczekać za freeexpa od razu zapodałem mu 150. I przyznam szczerze, że trochę się jak narazie rozczarowałem zachowaniem tego działa. Albo coś robię nie tak albo brak mi poprostu ogrania i wyczucia tego sprzętu.

Bez złota nie podchodź. Ze złotem, ograniem i odrobiną szczęścia IS7 = 3 hit'y. Ogólnie ze złotem i minimalną choć cierpliwością czołg jest jak dla mnie świetny. I o ile "plułem" na niego jeszcze zanim wprowadzili gold ammo za kredyty, to teraz złego słowa nie powiem. Prawda, nadal jest wielki jak dom, wolny, pozbawiony jakiegokolwiek pancerza oraz z marną celnością działa (co przekłada się na możliwość prowadzenia walki w bliskim kontakcie), ale w porównaniu do tego co przechodziłem z nim na zwykłej amunicji i armacie 150mm to teraz jest Bóg nie czołg.

Edited by _vonPaulus_, 22 November 2012 - 09:50 AM.

Dr_SingulariTy #26 Posted 22 November 2012 - 09:49 PM

Sergeant

• Player
  • 61975 battles
  • 213
  • [GX] GX
Bo to czołg głównie do miasta, kontowania i trzeba chować dolną płytę. Przyznam szczerze, że z czasem idzie mi po troszku coraz lepiej. Nie mam innej 10 więc ciężko mi się wypowiedzieć w porównaniu do innych X ale wg mnie ten czołg jest dość trudnym do ogarnięcia. Jednakże bardzo rzadko spotykam w grze ludzi, którzy umieją nim grać.Ale Ci ogarnięci dobrzy gracze pokazali mi kilka razy co potrafi ta maszyna. A co do tej wieży to naprawdę mogliby to ogarnąć, zmienić na tą z e 75, czy tam jak to zwą w necie turret e100 ausf b.

http://www.missing-l...0_mrinaldi.html

Od razu by to miało ręce i nogi

Edited by Gruszkin0000, 23 November 2012 - 01:08 AM.

Ashaman #27 Posted 23 November 2012 - 04:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 22781 battles
  • 477
E-100 - bardzo przyjemna maszyna o ile sie z nia dobrze postepuje, tak jak pisze Gruszkin - rzadko spotyka sie na randomach ludzi ktorzy umeija nim grac.
Pancerz - bardzo dobry, dzialo pomiedzy beznadziejnym a tragicznym. NO nie czarujmy sie taka penetracja na tym tierze ? Obecnie, w dobie medow
z pene 270 i wielu innych pojazdow dzialo 150mm zasluguje na bufa penetracji. Wystarczyloby drobne 10-15 i juz byloby lepiej, a przynajmniej nie odstawalby
od reszty. Tym bardziej, ze jedyny zrozumialy dla mnie powod takich parametrow dziala czyli wymuszanie zakupu amunicji za golda przestal istniec.
Kto chce jezdzic i walczyc jak rowny z rownym kupuje za srebro droga jak piorun ale skuteczna amunicje. Tym niemniej przy odrobinie wprawy i na normalnej
da sie pograc.
Kiedys byl malo ruchliwym klockiem, krotko po wprowadzeniu sial postrach, potem mam wrazenie ze dostal solidnego i mocno przesadzonego nerfa.
Po patchu 0.8.0 ozyl, zyskal wigoru. Bezprzesady, wszak ma swoja mase i calkiem przyzwoity pancerz (jak sie umie grac odbija regularnie strzaly np. z Obj 268)
Co do wiezy - zgadzam sie, ze brzydka jak stodola soltysa, ale podpowiada jak grac.
Moim zdaniem czolg nie jest trudny w obsludze.
Trzeba sie po prostu z nim ograc i przestrzegac kilku prostych zasad wspolnych dla wiekszosci czolgow niemieckich.
Perki: 6*naprawa, Zwiad, Zbrojmistrz, Czystosc i porzadek, Rozeznanie w sytuacji, Gaszenie, Bezpieczne magazynowanie.
Moim zdaniem BiA jest przereklamowane.
Zakoncze podpowiedzia: nie dopuszczaj blisko ruskich czolgow, naucz sie na pamiec weakspotow zebys potem kolorow nie szukal w ferworze walki.

Pozdr,
Ash

LeBeron #28 Posted 29 November 2012 - 12:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19963 battles
  • 64
Zgoda - da się grać, jak zaczniesz się wsponać na szczyty swoich umiejętności, a załoga będzie miała po 6 perków na koncie. Do tego czasu nie da się tym klocem grać. Mam E-100 i wystarczy, że wystawię się na chwilkę za muru, od razu wyłapuję pestki (nie koniecznie gold) i jest po grze. Mówisz, że działo jest na goldzie OK - ale czemu do diabła mam kupować golda !!!   skoro IS-4, bez golda posówa mnie jak meksykaniec osła !!!   Czy naprawdę uważasz za OK czołg, którym można pograć po 5 000 bitew (załoga) i po wsadzeniu w niego KOSMICZNEJ kasy (gold ammo, koszty napraw). Chyba nie o to chodzi.
Dla mnie E-100 to największy badziew w tej grze.

Ashaman #29 Posted 29 November 2012 - 12:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22781 battles
  • 477
Duzo rage malo racji.
1. Strzelaj celnie
2. Strzalaj po weakspotach
3. Kątuj
4. Przeczytaj porady z niniejszego watku.
5. Poszukaj poradnikow jak grac na YT
6. W klanie powinienes miec treningi

Co do poszczegolnych mysli ktore wyraziles nie wypowiem sie - za duzo nonsensow.

LeBeron #30 Posted 29 November 2012 - 01:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19963 battles
  • 64

View PostAshaman, on 29 November 2012 - 12:39 PM, said:

Duzo rage malo racji.
1. Strzelaj celnie
2. Strzalaj po weakspotach
3. Kątuj
4. Przeczytaj porady z niniejszego watku.
5. Poszukaj poradnikow jak grac na YT
6. W klanie powinienes miec treningi

Co do poszczegolnych mysli ktore wyraziles nie wypowiem sie - za duzo nonsensow.

Ad 1 i 2. Strzelam celnie - po weekspotach, pod warunkiem, że jest szansa przymierzyć - z reguły na tych trierach jest na to mała szansa, bo walki odbywają się na większych odległościach i szanse na dokładny strzał są mikre (chyba, że masz perka ułatwiającego trafienie w punkty krytyczne - patrz - wypasiona załoga). Niestety 80% strzałów to rykoszety, przebicie działa - katastrofa !!!
Ad 3. Kątuje - tylko nie na wiele się to zdaje jak strzelają do Ciebie z kilku stron - ucieczka spod ostrzału jest niemożliwa,
Ad 4. Przeczytałem - sprowadzają się do tego - wypasiona załoga, gold ammo, miasto - warunki, aby dało się pograć E-100 - jak pisałem wcześniej - w innych czołgach Trieru X nie trzeba spełniać takich wyśrubowanych waruków, aby mieć fun z gry - nie o to chodzi, aby na jedną grę E-100 wykonać 10 gier niskimi trierami aby uzbierać na ammo i na naprawy.
Ad 5. Poznałem, oglądałem poradniki na YT - niestety większość pokazów to rozwalanie z ukrycia czołgów VIII trieru (najczęściej medów) i najczęściej to walki z przeciwnikami, którzy są totalnymi noobami. Jak znasz link na YT aby pokazać mi bitwę gdzie 80% czołgów to X triery to proszę podeślij mi link.
Ad 6. Mam - i jestem przerażony tym jaka jest przepaść pomiędzy E-100 a X trierami innych nacji.

PS. Co do nonsensów - konkrety proszę

Atreyu_ #31 Posted 29 November 2012 - 02:04 PM

Major

• Clan Commander
  • 17948 battles
  • 2,747
LeBeron - w HT'kach jestem cienki jak kompot. Na tyle cienki [w tym konkretnym 46% WR] że jak się w pewnym momencie wkurzyłem to sprzedałem E100 i kupiłem Luchsa [i wbiłem na nim 62% WR - tak, reperuje sobie ego na lolkach]. Mimo że rozegrałem "trochę" więcej bitew na E100, jesteś równie "dobrym" kierowcą E100 jak ja.

Czy to znaczy że E100 jest do kitu? Z całą pewnością nie. Nie jest to pojazd tak uniwersalny jak inne dziesiątki, sprawdza się w specyficznych sytuacjach ale widziałem już graczy mających +60% WR przy ponad 500 bitwach na nim - czyli się da. W kwestii zarobków i ogromnych kosztów - powinieneś się przyzwyczaić. Na innych X bywa czasami trochę lepiej, ale też bez szaleństwa. Jednak w każdym razie daje Ci gwarancję że przy takim stylu gry [czołg nie jest zły, kierowca może go po prostu nie ogarniać] w każdej dziesiątce wychodziłbyś tak ostro w plecy. Sam przepaści między X nie widziałem. Widziałem co innego - przepaść w doświadczeniu kierowców po przeciwnej stronie gdzie bili mnie jak chcieli.

MrFasty #32 Posted 29 November 2012 - 03:48 PM

Corporal

• Player
  • 27831 battles
  • 194

View PostLeBeron, on 29 November 2012 - 12:11 PM, said:

Zgoda - da się grać, jak zaczniesz się wsponać na szczyty swoich umiejętności, a załoga będzie miała po 6 perków na koncie.

A kto mówił o 6 perkach? Bo ja jakoś nie widzę...

rurkovsky #33 Posted 29 November 2012 - 05:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 47044 battles
  • 443
Zauważyłem że dużo graczy zapomina o kontowaniu wieży wraz z kadłubem a z goldowymi pestami latającymi wszędzie to właśnie wieża obok brzucha jest największym weak-spotem. Ogólnie gram na nim tylko złotym ammo i co ciekawe często wychodzę na plus. Czołg nieźle zbalansowany, świetny na miastach, beznadziejny na "nie-miastach"

Marpov #34 Posted 30 November 2012 - 08:42 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 40232 battles
  • 1,078

View Postrurkovsky, on 29 November 2012 - 05:54 PM, said:

Zauważyłem że dużo graczy zapomina o kontowaniu wieży wraz z kadłubem a z goldowymi pestami latającymi wszędzie to właśnie wieża obok brzucha jest największym weak-spotem. Ogólnie gram na nim tylko złotym ammo i co ciekawe często wychodzę na plus. Czołg nieźle zbalansowany, świetny na miastach, beznadziejny na "nie-miastach"

Przydaje się także, żeby obok było coś z większą szybkostrzelnością, aby zapał przeciwnika w czasie reloadu studzić.

ShotaroPL #35 Posted 30 November 2012 - 08:58 AM

Sergeant

• Player
  • 33944 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL
E100 sam w sobie nie jest taki zły, to zwalony MM dający ciągle po 4 arty na drużynę nie pozwala nim grać komfortowo. Przy jego prędkości trzeba chować się po dziurach i stresować każdym wychyleniem zza przeszkody co psuje całkowicie przyjemność z gry. Na niższych tierach arty nie są tak liczebne a tutaj nie raz miałem sytuację gdzie podczas 3 sekund dostawałem 5 trafień od VII - VIII tierowych art co skutecznie zniechęca do dalszej gry. Wczoraj widziałem jak mausowi brakło 30m do zasłony i z 3k hp zostało mu 400 zanim trzykrotnie naprawił gąski. Przecież to jest beznadziejne, powinien być limit na maks 2 arty.

Edited by ShotaroPL, 30 November 2012 - 09:03 AM.

Treyzrazer #36 Posted 04 December 2012 - 02:16 PM

Sergeant

• Player
  • 13498 battles
  • 203

View PostEagle_Owl_, on 30 November 2012 - 11:10 AM, said:

Wydaje mi się, że spora część problemów graczy wynika z tego, że próbują każdym czołgiem jeździć w taki sam sposób i oczekują, że HT X tieru będą zawsze niszczyć przeciwnika. Niestety pomiędzy sposobem użycia poszczególnych HT są znaczne różnice. W tej grze nie zawsze się wygrywa walkę, nawet dobrze opanowanym czołgiem. Czasem zabraknie szczęścia, a czasem spotykamy kogoś kto jest po prostu lepszy, albo ma lepszy dzień. Życzę wszystkim dużo uciechy z e100, a niektórym więcej pokory i cierpliwości.

Znakomicie napisane!

LeBeron #37 Posted 11 December 2012 - 11:33 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19963 battles
  • 64
G... prawda. Problem z E100 to armata, która nie jest wstanie przebić z 10 m. innego IX - X trieru, jeżeli nie używasz gold ammo. IS8 ma już dużo lepsze działo - nawet to 122 long przebija praktycznie wszystko zwykłym ammo. Gun w E100 - to porażka - wolny reolad + zero peny = syf z gry (mówię cały czas o zwykłej ammo, bo na gold mnie nie stać.)
Wynik - E100 - syf tank - nie do grania.

Psothnik #38 Posted 11 December 2012 - 04:42 PM

Private

• Player
  • 20869 battles
  • 2
  • [P_3_E] P_3_E

View PostLeBeron, on 11 December 2012 - 11:33 AM, said:

G... prawda. Problem z E100 to armata, która nie jest wstanie przebić z 10 m. innego IX - X trieru, jeżeli nie używasz gold ammo. IS8 ma już dużo lepsze działo - nawet to 122 long przebija praktycznie wszystko zwykłym ammo. Gun w E100 - to porażka - wolny reolad + zero peny = syf z gry (mówię cały czas o zwykłej ammo, bo na gold mnie nie stać.)
Wynik - E100 - syf tank - nie do grania.

Generalnie nie udzielam się na forum, ale to co ty tutaj napisałeś to odrazu mnie krew zalewa. Nie mam dużo walk na E-100, nadal uczę się nim grać. Oczywiście działo potrafi być kapryśne ale człowieku nikt mi nie powie że jak celujesz po weak-spotach to nie wchodzi.
Jak zacząłem to dodam tylko iż E-100 to wymagajacy czołg i niewybacza wiele. (takie jest moje zdanie)

MEHOW #39 Posted 12 December 2012 - 01:31 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 48834 battles
  • 395

View PostShotaroPL, on 22 November 2012 - 08:13 AM, said:

Kiedyś E 100 miał chyba do zamontowania również tą samą co ma maus - zabrano mu ją bo był wtedy za mocny.
Zabrali mu wieżę Maus-a, bo była za dobra? Koń by się uśmiał. Wieża Maus-a to po prostu papier. Nie skątowana przyjmuje od PRZODU 90% gongów X i IX tierów. Na jej tle wieża E-100 wypada o niebo lepiej, tylko od czasu do czasu łyknie jakiegoś hita nie będąc skątowaną.

ShotaroPL #40 Posted 12 December 2012 - 09:15 AM

Sergeant

• Player
  • 33944 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL

View PostMEHOW, on 12 December 2012 - 01:31 AM, said:

Zabrali mu wieżę Maus-a, bo była za dobra? Koń by się uśmiał. Wieża Maus-a to po prostu papier. Nie skątowana przyjmuje od PRZODU 90% gongów X i IX tierów. Na jej tle wieża E-100 wypada o niebo lepiej, tylko od czasu do czasu łyknie jakiegoś hita nie będąc skątowaną.
nieprawda kolego, wieża Mausa ma po bokach i na tyle aż o 90 mm więcej pancerza, a z przodu mniejszą powierzchnię. Nie wiem czy dodawała jakieś hp, ale nawet bez tego jest lepsza bez dwóch zdań. Powierzchnia oraz ilość weekspotów również na niekorzyść wieży E-100. Skoro to takie śmieszne to jaki jest według Ciebie realny powód jej zabrania? 9 na 10 trafień przebija wieże mausa? to  łatwiej ją przebić niż dolną płytę?. Chyba trochę popłynąłeś.

Edited by ShotaroPL, 12 December 2012 - 05:10 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users