Jump to content

E 100

E100podpalenie przedni pancerz

• Please log in to reply
1798 replies to this topic

BuziekLechii #41 Posted 12 December 2012 - 12:52 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013
A ja tą z E-75, ewentualnie troszkę wzmocnioną. Cała linia tych HT wyglądała świetnie to oczywiście ostatnią musieli spieprzyć, aż mi się grać nie chce(dla mnie wygląd czołgu ma bardzo duże znaczenie).

ShotaroPL #42 Posted 12 December 2012 - 01:55 PM

Sergeant

• Player
  • 33878 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL
tak, też wystarczyła by mi ta z E-75, cudna wieża o świetnych parametrach z mikroskopijnymi weekspotami. Do tego ładna. Lepsza od tej na mausie (mimo że boki słabsze, to przód twardszy! a kształt i wielkość deklasuje  X tierowe niemieckie wieże. Dodatkowo większa prędkość obrotu. Najlepsza ze wszystkich niemieckich.

marasenha #43 Posted 12 December 2012 - 01:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39890 battles
  • 1,430
Kurczę, zostało mi niecałe 30 tysięcy do E-100, a tu takie negatywne opinie.
Co do wieży, to spotkałem się z taką wizualizacją - wiadomo, że historycznie opracowano jedynie kadłub, więc co za problem dać taką wieżę, będącą odpowiednikiem takiej z E-75, tylko większym. Od razu wygląda lepiej, a nie jakby miał jakiś sarkofag na górze :)Posted Image

Edited by marasenha, 12 December 2012 - 02:01 PM.

Indar #44 Posted 12 December 2012 - 02:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20505 battles
  • 54
To nie dzieło pana Wróbla? PIękne, i ten nokto FG-1250 na wieży - aż chciałoby się nim pośmigać.

piniaczek #45 Posted 12 December 2012 - 02:28 PM

Private

• Player
  • 19275 battles
  • 11
Wg mnie to świetny czołg - chodzi tylko o jego użycie - on ma ciągnąć natarcie -  w defensywie w ogóle się nie sprawdza... dla mnie, przy umiejętnym zdobywaniu terenu i nacisku na atak jest to sama przyjemność z gry - biorąc pod uwagę również efekt psychologiczny toczącego się walca : dla wroga - panika , dla naszego teamu - ochota na wsparcie walca...

Marpov #46 Posted 12 December 2012 - 02:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39877 battles
  • 1,078

View Postpiniaczek, on 12 December 2012 - 02:28 PM, said:

Wg mnie to świetny czołg - chodzi tylko o jego użycie - on ma ciągnąć natarcie -  w defensywie w ogóle się nie sprawdza... dla mnie, przy umiejętnym zdobywaniu terenu i nacisku na atak jest to sama przyjemność z gry - biorąc pod uwagę również efekt psychologiczny toczącego się walca : dla wroga - panika , dla naszego teamu - ochota na wsparcie walca...

Lubię ten czołg. W sumie jako mój pierwszy tier X nawet bardzo. Załoga właśnie ma jakieś 3% do 4 skilla.
Ale nie stwierdziłem, żeby przeciwnik jakikolwiek respekt przed nim odczuwał, a tym bardziej panikował. Oczywiście mowa o równorzędnych tierowo przeciwnikach.
A odnośnie kwestii toczącego się walca to i owszem, do pierwszego detracku i piguły od arty. Potem niestety ten walec coś zaczyna szwankować.

marasenha #47 Posted 12 December 2012 - 02:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39890 battles
  • 1,430

View PostIndar, on 12 December 2012 - 02:04 PM, said:

To nie dzieło pana Wróbla? PIękne, i ten nokto FG-1250 na wieży - aż chciałoby się nim pośmigać.

Możliwe, pachnie jego stylem. Uwielbiam jego ilustracje :)
A co do noktowizora, nie rozumiem czemu nie dali czegoś takiego na wieży chociażby Panthery II - przecież już na etapie ostatnich wersji Panthery planowano takie montować. Taki noktowizor na e100 mógłby mu dodać trochę nowoczesnego wyglądu, ale znając życie byłby w całości weakspotem.

piniaczek #48 Posted 12 December 2012 - 03:19 PM

Private

• Player
  • 19275 battles
  • 11

View PostMarpov, on 12 December 2012 - 02:52 PM, said:

Lubię ten czołg. W sumie jako mój pierwszy tier X nawet bardzo. Załoga właśnie ma jakieś 3% do 4 skilla.
Ale nie stwierdziłem, żeby przeciwnik jakikolwiek respekt przed nim odczuwał, a tym bardziej panikował. Oczywiście mowa o równorzędnych tierowo przeciwnikach.
A odnośnie kwestii toczącego się walca to i owszem, do pierwszego detracku i piguły od arty. Potem niestety ten walec coś zaczyna szwankować.
przy "umiejętnym zdobywaniu terenu" - że przytoczę swoje słowa - wiadomo czasami piguła się zdarzy ale sprzedanie gonga za 900 koledze z naprzeciwka jednak budzi respekt - przynajmniej ja mam takie wrażenie...

Dr_Krall #49 Posted 12 December 2012 - 05:32 PM

Sergeant

• Player
  • 32470 battles
  • 273
Jak dla mnie E-100 jest jednym z lepszych czołgów w grze, jednak wymaga trochę treningu  :Smile_Default: . Po patchu 0.8.1 czołg praktycznie znalazł się na równi z innymi X znacznie przewyższając Mausa (oczywiście za sprawą gold ammo za kredyty). Na treningach 1vs1 pokonuje praktycznie każdą inną X. Więcej grzechów nie pamiętam.. :Smile_veryhappy:

stud3nt #50 Posted 12 December 2012 - 05:37 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26370 battles
  • 576
Do osób, które chciałyby wieżę od Mausa:

Nie wnikam, czy lepsza jest taka, czy taka. Ale tak na chłopski rozum - siłą i wyróżnikiem E-100 jest jego armata 150mm. Gdyby dali mu wieżę Mausa, siłą rzeczy można by było do niej zamontować armatę 150mm, prawda? A wtedy posiadacze Myszy mogliby mieć pretensje, że oni tej armaty nie mają. Myszka z armatą 150mm na goldzie na CW byłaby raczej przekoksana.

MEHOW #51 Posted 13 December 2012 - 01:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 47210 battles
  • 395

View PostShotaroPL, on 12 December 2012 - 09:15 AM, said:

nieprawda kolego, wieża Mausa ma po bokach i na tyle aż o 90 mm więcej pancerza
Nie żaliłem się na temat boków wieży Maus-a tylko jej przodu.

a z przodu mniejszą powierzchnię.
Wolę mieć odrobinę większą wieżę na E-100 niż martwić się, że prawie każdy hit może przebić moją wieżę od przodu na Maus-ie.

Nie wiem czy dodawała jakieś hp, ale nawet bez tego jest lepsza bez dwóch zdań.
Dojdź do Maus-a, pograj nim trochę to pogadamy.

Powierzchnia oraz ilość weekspotów również na niekorzyść wieży E-100..
Jak już pisałem, wolę mieć odrobinę większą wieżę na E-100 niż martwić się, że prawie każdy hit może przebić moją wieżę od przodu na Maus-ie.
Fakt, E-100 ma więcej weak spot-ów na wieży od Maus-a, ale są one niewielkie, a wieża Maus-a od przodu to jeden wielki weak spot.

Skoro to takie śmieszne to jaki jest według Ciebie realny powód jej zabrania?
Nie wiem, ale na pewno nie było to spowodowane chęcią znerfienia E-100.

9 na 10 trafień przebija wieże mausa? to  łatwiej ją przebić niż dolną płytę?. Chyba trochę popłynąłeś.
Czy łatwiej? Nie zauważyłem, ale na pewno idzie to zrobić w taki sam bezproblemowy sposób.

Psycho2a #52 Posted 13 December 2012 - 02:41 AM

Corporal

• Player
  • 34865 battles
  • 104

View Postpiniaczek, on 12 December 2012 - 02:28 PM, said:

Że jak!? W defensywie się nie sprawdza? Toż to profanacja niemieckich czołgów! Gdy myślę o natarciu i flankowaniu - radzieckie maszyny, z uwagi na ich prędkość, amerykańskie także. Francuska do szybkiego ataku kolegami - też. Gdy pomyślę o niemieckiej? No na pewno bym nią nie szarżował na Malinówce czy Cichym Brzegu.

Jasne - zająć na początku bitwy jakieś miejsce, dogodne i wolne od arty. Ale ta maszyna nadaje się bardziej do przyjęcia pocisku na klatę (po przy odpowiednim ustawieniu odbije praktycznie wszystko, problem sprawiają pociski artyleryjskie :P) i strzelenia w wychylającego się niż pełnienie roli "wychylacza" :P A już tym bardziej wyjeżdżania w otwarte przestrzenie.

Są oczywiście mapy gdzie pojadę dość daleko tą E100 do dogodnej pozycji (Południowe wybrzeże), jednak przy kampiącym noob teamie i jako tako ogarniętej drużynie przeciwnej długo tam nie posiedzę. E100 potrafi naprawdę dużo odbić. Jego wieża jest znacznie lepsza niż Mausa. Szczególnie że tak dużo, wprost "wabi" przeciwnika do strzelania doń. A jak wiadomo przy odpowiednim ustawieniu łatwo się nią odbija. Ponadto!!! Strzelając w wieżę E100 z pocisków HE nie podpalisz. W Mausa - jak najbardziej (sprawdzone na randomie) ;)

Ogólnie jest to czołg dość specyficzny, samotnie sprawdzający się tylko w obronie, szczególnie przy nieogarniętym przeciwniku. Mam na nim najwięcej bitew X-tierowych i z patcha na patch jest z nim coraz lepiej.

ShotaroPL #53 Posted 13 December 2012 - 09:21 AM

Sergeant

• Player
  • 33878 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL
Mehow:  W fazie testów próbowali stworzyć E-100 z możliwością wyboru preferowanej wieży, ale z działem 15cm czołg dostawał słabszą wieże, natomiast lepsza (ale nie wiem czy to obecna z mausa bo tutaj mausturm jest na górze w stocku więc nie będę się upierał) zmuszała do grania działem 12.8cm. Dlatego można zapomnieć o wieży od mausa z działem 15cm bo taki zestaw powoduje że maus traci sens. No chyba że WG postawiło na realizm  :Smile_trollface-3: , bo w mausowej wieży nie dało się zamontować działa 15cm z powodów jej ciasnoty. Możesz jeszcze odbić piłeczkę, bo teoretycznie mogli wieże mausa zlikwidować z powodu nudy jaka zapanowałaby w niemieckich X, bo te czołgi z jednakową wieżą i jednakowym działem były by zbyt podobne. Obrazek poniżej jednak wygląda na "coś za coś". Każdy ma prawo do swojej opinii i możesz twierdzić inaczej. Ja jednak mimo że nie mam mausa to uważam że jego wieżę można lepiej kątować z uwagi na znacznie grubsze boki.

http://img821.images...feldupdate1.jpg

Edited by ShotaroPL, 13 December 2012 - 04:23 PM.

piniaczek #54 Posted 13 December 2012 - 01:18 PM

Private

• Player
  • 19275 battles
  • 11

View PostYameso, on 13 December 2012 - 02:41 AM, said:

Że jak!? W defensywie się nie sprawdza? Toż to profanacja niemieckich czołgów! Gdy myślę o natarciu i flankowaniu - radzieckie maszyny, z uwagi na ich prędkość, amerykańskie także. Francuska do szybkiego ataku kolegami - też. Gdy pomyślę o niemieckiej? No na pewno bym nią nie szarżował na Malinówce czy Cichym Brzegu.

Jasne - zająć na początku bitwy jakieś miejsce, dogodne i wolne od arty. Ale ta maszyna nadaje się bardziej do przyjęcia pocisku na klatę (po przy odpowiednim ustawieniu odbije praktycznie wszystko, problem sprawiają pociski artyleryjskie :P) i strzelenia w wychylającego się niż pełnienie roli "wychylacza" :P A już tym bardziej wyjeżdżania w otwarte przestrzenie.

Są oczywiście mapy gdzie pojadę dość daleko tą E100 do dogodnej pozycji (Południowe wybrzeże), jednak przy kampiącym noob teamie i jako tako ogarniętej drużynie przeciwnej długo tam nie posiedzę. E100 potrafi naprawdę dużo odbić. Jego wieża jest znacznie lepsza niż Mausa. Szczególnie że tak dużo, wprost "wabi" przeciwnika do strzelania doń. A jak wiadomo przy odpowiednim ustawieniu łatwo się nią odbija. Ponadto!!! Strzelając w wieżę E100 z pocisków HE nie podpalisz. W Mausa - jak najbardziej (sprawdzone na randomie) ;)

Ogólnie jest to czołg dość specyficzny, samotnie sprawdzający się tylko w obronie, szczególnie przy nieogarniętym przeciwniku. Mam na nim najwięcej bitew X-tierowych i z patcha na patch jest z nim coraz lepiej.

Ja, mając na myśli atak, wcale nie myślę o hurra-szarży,  ale tak jak  piszesz o Południowym Wybrzeżu zdobyć jak najwięcej terenu i cały czas próbować mieć inicjatywę - nawet na Malinowce czy innych otwartych mapach wg mnie lepiej jest próbować podciągnąć natarcie np. lasem niż kampić przy bazie - tym klocem trzeba się ruszać tak jak to tylko możliwe

Defensywa ( czyt. kamping -  jak ja to rozumiem ) jest zawsze zaproszeniem dla artylerii - nie ma miejsc wolnych od arty - gram nią trochę i wiem co piszę - nawet stojąc w dobrym zakamarku i tak w końcu przyjmiemy pigułę choćby wychylając się do strzału  - a pozbawianie atakujących współgraczy możliwości zdjęcia X tieru na trzy hity bądź przyjęcia paru rykoszetów jest wg mnie ewidentnym osłabianiem drużyny.
zauważam jeszcze konieczność zdecydowanego startu -  jest tak, że jeśli nie kręcisz się po starcie, tylko od razu zdecydowanie jedziesz w obranym kierunku, to masz 90 % szans, że dostaniesz odpowiednie wsparcie, które umożliwi przeprowadzenie skutecznego natarcia.

Dr_SingulariTy #55 Posted 14 December 2012 - 02:18 AM

Sergeant

• Player
  • 60171 battles
  • 213
  • [FECK] FECK
Na temat wyglądu- wolę wieże nawet od e75 i możliwość wyboru. Nawet mogłaby być wieża e75-128 działo, wieża e100 15cm. Jak pisał BuziekLechii popsuli wygląd tego czołgu(też zwracam uwagę na wygląd czołgu). Nie pasuje ta wieża do tej linii. Maus mausem(jedna krowa styka na nacje), ale e100 powinna różnić klasyka tej linii.
Na temat gry tym czołgiem- widzę miasto, cieszę się. Widzę mapę otwartą i sporą ilość art wiem, że będę jednym z pierwszych celów. Cytuje kolegę z klanu ,, widzę mausa lub e100 kiedy gram na arcie to on się jakby świeci i wybieram go jako pierwszy cel, często wchodzi crit'' koniec cytatu.
Co do innych spraw: nie wiedziałem nic a nic jak to ustawiać,kontować, jak wyjeżdżać pod kontem bokiem (wytłumaczyli koledzy z klanu) i gra tym czołgiem stała się przyjemna. Jednak jak nie ma się e100 żadnego wsparcia a nacierają w kilku nawet słabsi przeciwnicy to ciężko jest przeżyć(ktoś zdejmie Ci gąskę, ktoś Cię podpali, lub ammo rack i jesteś bezbronny). Dobrze mieć, że się tak wyrażę ,,czołg wsparcia''jak już wyżej pisaliście to pomoże chociażby odwrócić uwagę... Co do tego poruszania się i zdobywania terenu jak piszecie to ja staram się dojechać w jakieś dobre w miare bezpieczne miejsce nim zostanę wyspotowany przez lt i myślę co dalej robić zależnie od sytuacji( mówię o mapach otwartych). Chciałbym móc go porównać z innymi 10 ale niestety innej nie mam:D Pozdrawiam

Zlewozmywak #56 Posted 16 December 2012 - 12:58 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 56273 battles
  • 140
  • [PMHC] PMHC
Kupiłem niedawno, po pół roku czekania i obserwacji forum, gra się nim wspaniale (z okazyjną amunicją goldową). Niedawno nabyłem też Is-7 i mając porównanie, uważam, że e-100 jest naprawdę lepsze.

PePe_Sha #57 Posted 16 December 2012 - 01:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30006 battles
  • 63

View PostShotaroPL, on 13 December 2012 - 09:21 AM, said:

Mehow:  W fazie testów próbowali stworzyć E-100 z możliwością wyboru preferowanej wieży, ale z działem 15cm czołg dostawał słabszą wieże, natomiast lepsza (ale nie wiem czy to obecna z mausa bo tutaj mausturm jest na górze w stocku więc nie będę się upierał) zmuszała do grania działem 12.8cm. Dlatego można zapomnieć o wieży od mausa z działem 15cm bo taki zestaw powoduje że maus traci sens.

Lol, nawet nie wiedzialem, ze kiedys byla opcja zamontowania dziala z JTigera na E100. Przy takiej opcji nie ma sensu montować 150-tki

Cossack_PL #58 Posted 16 December 2012 - 01:27 PM

Sergeant

• Player
  • 20584 battles
  • 238
Nie chodzi o działo Jadtigera, ale o 128 mm L/55 Mausowe, które E-100 ma na stocku.

LeBeron #59 Posted 17 December 2012 - 09:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19963 battles
  • 64

View PostZlewozmywak, on 16 December 2012 - 12:58 AM, said:

Kupiłem niedawno, po pół roku czekania i obserwacji forum, gra się nim wspaniale (z okazyjną amunicją goldową). Niedawno nabyłem też Is-7 i mając porównanie, uważam, że e-100 jest naprawdę lepsze.

Nie wierzę - gadasz tak tylko bo ci głupio przyznać się do błędu.

Zlewozmywak #60 Posted 19 December 2012 - 04:34 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 56273 battles
  • 140
  • [PMHC] PMHC
Sprawdź moje konto, wr, k/d, dpb i eff wskazują na e-100

Inna sprawa, że is-7 jest już tylko cieniem legendy, wciąż dobry, ale tylko do momentu, gdy t110e5 zamiecie tobą podłoge. Może to kwestia preferencji, ale 'siódemka'  ma mnóstwo wad, z każdym nowym t10 zaczyna zostawać w tyle coraz bardziej. Ale to dyskusja o e-100 przecież

Edited by Zlewozmywak, 19 December 2012 - 04:39 AM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users