Jump to content

T-44

• Please log in to reply
1469 replies to this topic

barrakketh #1 Posted 26 October 2012 - 11:42 PM

Sergeant

• Player
  • 24971 battles
  • 207
  • [GC4F] GC4F
Temat poświęcony czołgowi T-44 (sowiecki średni czołg tieru VIII).

mayfly0 #2 Posted 27 October 2012 - 11:49 AM

Warrant Officer

• Player
  • 44058 battles
  • 579
  • [VVEST] VVEST
No to powracając do tematu mimo 100% perka bezpieczne magazynowanie, do tego moduł mokry magazyn (czy jak to się tam nazywa) wczoraj przy drugim trafieniu (a dopiero zacząłem grę :D) miałem rozwalone 3 moduły a wszystkie padły przy drugim trafieniu i tak co bitwa, Niech coś zrobią z tą awaryjnością tego czołgu bo nie da się nim normalnie grać.
Spoiler                     

Edited by Voku_PL, 27 October 2012 - 11:54 AM.

RsFordFan #3 Posted 27 October 2012 - 04:18 PM

Private

• Player
  • 20186 battles
  • 17

View PostVoku_PL, on 27 October 2012 - 11:49 AM, said:

No to powracając do tematu mimo 100% perka bezpieczne magazynowanie, do tego moduł mokry magazyn (czy jak to się tam nazywa) wczoraj przy drugim trafieniu (a dopiero zacząłem grę :D) miałem rozwalone 3 moduły a wszystkie padły przy drugim trafieniu i tak co bitwa, Niech coś zrobią z tą awaryjnością tego czołgu bo nie da się nim normalnie grać.

Perk i mokry magazyn przeciwdzialają wybuchowi magazynu amunicji, uszkodzenia dalej sa w normie. Staraj sie zaslaniac ammoracka. Wada malych czołgow jest upchanie wszystkich modułow na malej powierzchni, wieksza szansa, ze cos Ci uszkodza, graj tak by przeciwnik mial jak najmniej okazji do "oddawania"

Spaceman #4 Posted 27 October 2012 - 09:21 PM

Private

• Player
  • 17144 battles
  • 3
Zdecydowanie potrzebuje buffa. Po ostatnich patch'ach stał się trochę nieruchawy. Kiedyś kręcił piruety jak baletnica, teraz jest odczuwalnie ociężały. No i standard, strzały w mięciutką wieżę kończą się zazwyczaj padniętym ammo rackiem, ładowniczym lub celowniczym lub kombinacją powyższych. Powinien mieć przyczepkę na zestawy naprawcze i apteczki :). Jasne, coś tam czasem odbija, ale generalnie to tektura. W bezpośrednim pojedynku zdecydowanie słabszy od chinola, któremu imo bliżej do T-54 niż T-44. Serio, o ile kierowca typa nie jest kompletną lamą, to T-44 ma przerąbane.
Zasłaniać ammo rack? Czym? Kamieniem? Nierzadko pada od strzałów od frontu.

Lesoth24 #5 Posted 28 October 2012 - 03:46 AM

Sergeant

• Player
  • 7162 battles
  • 206
Czy z medem tym mozna liczyc na miejsce w kampani czy raczej jest to czolg przejsciowy?

Massai #6 Posted 28 October 2012 - 06:48 AM

Sergeant

• Player
  • 51126 battles
  • 236
Czy ja wiem... Jak dla mnie T-44 jest wyraźnie twardszy od typa. Przód kadłuba ładne dinguje, bo większość próbuje strzelać w belkę tak jak w typie, a w t-44 belki po prostu nie ma... Jest fake-belka. Generalnie z typami specjalnego problemu nie mam. Tylko że ja pilnuję żeby NIE kątować pancerza...

Sweetgogoing #7 Posted 28 October 2012 - 04:29 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,127

View PostDrlk02, on 28 October 2012 - 03:46 AM, said:

Czy z medem tym mozna liczyc na miejsce w kampani czy raczej jest to czolg przejsciowy?
Dość rzadko. Nie wiadomo dlaczego w zasadzie jedynymi branymi medami są typy, które w mojej opinii odrobinę T-44 ustępują.
No, ale to tylko pokazuje indolencję większości rozstawiających grających 'taktyką' "HT, HT wszędzie HT, więcej HT, więcej IS-3"

SkrzypoVita #8 Posted 01 November 2012 - 10:14 AM

Corporal

• Player
  • 35783 battles
  • 130
T-44 miałem wyelitowane bardzo szybko. Mam na nim 472 bitwy i grało mi się genialnie. Surprise ? Nope. Czołg ten jest genialny , nie pamiętam kiedy dostał buffa w postaci LB-1 ( również świetne działo ) oraz lepszego silnika , od wtedy grało sie nim lepiej niż genialnie. Pancerza NIE wolno kątować gdyż jezeli przeciwnik zobaczy odsłonięty boczek ( mniam xD )  to napewno nie zawaha sie tam strzelić gdyż każdy czołgista lubi oglądać KABOOM w wykonaniu w.w czołgu. Działo jest celne w ruchu celnościa odstepuje tylko Persowi. Coz kiedyś bedzie trzeba go odkupić :| Świetny czolg powtarzam ! Nke wahać sie kupowac i wymaksować ! ( bo stock ssie jak latarnica ofc )

Wolwerin102 #9 Posted 05 November 2012 - 03:13 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 64425 battles
  • 1,190
  • [TDSTR] TDSTR

View PostSkrzypoVita, on 01 November 2012 - 10:14 AM, said:

Pancerza NIE wolno kątować gdyż jezeli przeciwnik zobaczy odsłonięty boczek ( mniam xD )  to napewno nie zawaha sie tam strzelić gdyż każdy czołgista lubi oglądać KABOOM w wykonaniu w.w czołgu.

Stanowczo się z tobą nie zgodzę, kątowanie z głową jak najbardziej wskazane. Co do reszty 100 % zgody.

Edited by Wolwerin102, 05 November 2012 - 03:13 PM.

NaVaRski #10 Posted 06 November 2012 - 01:57 PM

Corporal

• Player
  • 15910 battles
  • 147
T-44 powinno się kontować, ale trzeba to robić z głową. Ważnie żeby nie wystawiać składu amunicyjnego na strzał. Puki nie mamy "akwarium" i/lub perka "Bezpieczne magazynowanie" to czołg jest jeżdżąca bombą i każdy przeciwnik widzący nasz bok czy przód celuje tak aby nas posłać do żelaznego nieba.

Osobiście uważam że to jest bardzo dobry i przyjemny w grze med. Na chwilę obecną jedynie T-54 zagraża jego pozycji - ale to się okaże jak wymaksuję 54-kę.
Porównując T-44 z Type-59, uważam, że lepiej mi się gra T-44 niż Typkiem. Po pierwsze jest bardziej żwawszy - różnica masy i mocy silnika robi swoje, na długiej prostej przegonimy typka (zbadane empirycznie), a i ruszając z miejsca szybciej 44 się zbiera. Po drugie działo. LB-1 jest lepszą "snajperką" niż armata chinola - chociaż w obu przypadkach nie można powiedzieć że to są rasowe snajperki. :P
Te drobne różnice mogą wynikać w wyszkoleniu załogi (rosyjska załoga ponad 350%, Chińczycy: ponad 250%) ale jak by T-44 było taką zarabiaczką jak Typek to na pewno bym wybrał 44kę. :]

Polecam tego meda każdemu kto lubi szybko się przemieszczać po mapie, często zmieniać pozycję czyli być wszędzie i nigdzie.

Edited by NaVaRski, 06 November 2012 - 02:00 PM.

Sziqu #11 Posted 06 November 2012 - 03:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11386 battles
  • 62
Hmm.. ponoć zmniejszyli prawdopodobieństwo wybuchu ammo racka, wiec na pewno trzeba mieć wet ammo racka? Ja zamiast tego mam wentylacje. Jaki skill macie w dowódcy tego zacnego czołgu? Zastanawiam się nad orlik okiem, mogło by być to przydatne np. gdy widzę, że jakiś czołg ma uszkodzony silnik to wiem, że dam radę go objechać, albo gdy ma uszkodzone ammo to wiem, że zdąże strzelić 2 razy nim on załaduje. Co o tym myślicie?

Edited by Sziqu, 06 November 2012 - 03:25 PM.

Wolwerin102 #12 Posted 07 November 2012 - 09:51 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 64425 battles
  • 1,190
  • [TDSTR] TDSTR
Może na 3 perku to tak :)

NaVaRski #13 Posted 07 November 2012 - 11:49 AM

Corporal

• Player
  • 15910 battles
  • 147

View PostSziqu, on 06 November 2012 - 03:23 PM, said:

(...)
Zastanawiam się nad orlik okiem, mogło by być to przydatne np. gdy widzę, że jakiś czołg ma uszkodzony silnik to wiem, że dam radę go objechać, albo gdy ma uszkodzone ammo to wiem, że zdąże strzelić 2 razy nim on załaduje. Co o tym myślicie?

View PostWolwerin102, on 07 November 2012 - 09:51 AM, said:

Może na 3 perku to tak :)
Wolwerin102: dobry żart - wbijanie perka jako trzeciego. :P ;)

Sziqu: "Orle oko" działa dopiero po 4 (czterech) sekundach co sprawia że jesteś zmuszony przez ten czas stać jak słup soli i celować do jednego czołgu. A nieruchomy med to łatwy cel dla HTeków, TDeków, arty czy innych medów, a nawet scoutów, które mogą Tobie obić dupsko.
Wg mnie to "orle oko" bardziej przydaje się snajperom czyli wszelakiej maści TDekom, które skampione w krzaczku mogą długo i namiętnie obserwować cel, czy paru niemieckim medom, które mają dobre snajperskie działa.  Ale nie bardzo przydaje się ruskiemu ruchliwemu medowi powinien się pojawiać strzelić i znikać nie czekając na ripostę. Perk można zrobić właściwe w ostateczności gdy już nie ma nic innego do wyuczenia, ale dowódca ma parę innych dobrych i użyteczniejszych umiejętności/perków, dodatkowo wbicie więcej niż 4-5 umiejętności u załoganta to już czysta abstrakcja (liczba expa potrzebna do zdobycia jest bardzo ale to bardzo duża).

Na Twoim miejscu wyczekał bym z wyborem tej umiejętności do czasu aż pojawi się serwer testowy przed następną aktualizacją. Wtedy na testowym przeszkolił załoganta i przetestował umiejętności w bitwie.
Gdy już się zdecydujesz na szkolenie "orlego oka" to nie rób tego od zera tylko zresetuj umiejętności dowódcy - inaczej szkolenie od zera % oznacza ze masz jedną bez użyteczną umiejętność u załoganta.

dzieciaki #14 Posted 07 November 2012 - 12:16 PM

Private

• Player
  • 8124 battles
  • 42
Strasznie obawialem sie tego amooracka , mam za soba 160 bitwek, wylecialem w powietrze tylko raz, na poczatku bardzo ale to bardzo czesto padal uszkodzony ale bez wybuchu - i tu pytanie - czy mokry sklad amunicji i perk zmniejszaja prawdopodobienstwo uszkodzenai czy tylko wybuchu?.
Niby patch 0.8.1 nie zmienil nic w czolgach ( podobno) ale ostatnio ammo pada mi znacznie rzadziej , moze wynika to z innego stylu gry - ale generalnie - nie przesadzajmy, da sie grac bez mokrego skladu amunicji , szkoda slotu.
Mam inny pytanie - jest jakis skuteczny patent na uzywanie regulatora mocy tak by silnik nie zostal uszkodzony? Ja staram sie wlaczac na krotkie okresy i wylaczac gdy nie jest mi potrzebny, ale chcialbym go miec wlaczonego  na stale przy typowej walce manewrowej a w jej trakcie ciezko to wlaczanie.wylaczanie kontrolowac.

Sziqu #15 Posted 07 November 2012 - 01:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11386 battles
  • 62
NaVaRski: Dzięki za rzetelną odpowiedź. Przekonałeś mnie, że orle oko jest słabe. W takim razie chyba dam dowódcy mentora?

Gosterq #16 Posted 07 November 2012 - 03:52 PM

Private

• Player
  • 18104 battles
  • 39
A jakie masz skille na dowódcy? Ja jak na razie posiadam bia i prawie wymaksowaną naprawę, a będzie bia, żarówka, naprawa, i kiedyś camo. Żarówka bo czasem trzeba spotować silniejszym i dobrze wiedzieć czy cię widzą w tym krzaku ;) naprawa to wiadomo, a camo bo ponoć współczynnik niewidzialnosci jest dosyć spory na tym, jak i na kolejnych czołgach.

NaVaRski #17 Posted 07 November 2012 - 11:00 PM

Corporal

• Player
  • 15910 battles
  • 147

View PostSziqu, on 07 November 2012 - 01:49 PM, said:

NaVaRski: Dzięki za rzetelną odpowiedź. Przekonałeś mnie, że orle oko jest słabe. W takim razie chyba dam dowódcy mentora?

Nie jest słabe. Jedynie w mojej opinii nie warto inwestować w tego perka w ruskich medach inaczej sprawa ma się przy niemieckich medach, które mają dobre snajperskie działa...

View Postdzieciaki, on 07 November 2012 - 12:16 PM, said:

(...)
Mam inny pytanie - jest jakis skuteczny patent na uzywanie regulatora mocy tak by silnik nie zostal uszkodzony? Ja staram sie wlaczac na krotkie okresy i wylaczac gdy nie jest mi potrzebny, ale chcialbym go miec wlaczonego  na stale przy typowej walce manewrowej a w jej trakcie ciezko to wlaczanie.wylaczanie kontrolowac.
Tutaj nie ma jednej reguły, a właściwie takiego rozwiązania żeby regulator był włączony prawie całą bitwę, a silnik nie został uszkodzony. Regulatora używam w prawie wszystkich ruskich czołgach średnich (a także Typie) i zdarzały się przypadki, że przesadziłem i musiałem naprawiać silnik. Jak zabrakło zestawu naprawczego to klapa bo czołg (nieważne, który średniak) zaczyna się zachowywać jak nie wymaksowany KW-1 - jest tak powolny, że widać jak żółwie spacerkiem Ciebie wyprzedzają...
Jedyne rozwiązanie to wyrobić sobie nawyk sprawdzania czy jest włączony/wyłączony regulator. Odpalać go wtedy gdy potrzeba, gdy jest gorąco i wycofujemy się rakiem przed nacierającym wrogiem, gdy chcemy dostać się na jakąś pozycję przed przeciwnikiem, czy wracamy żeby zresetować capa do bazy itp itd.
Najlepiej nauczyć się tego na niskich tierach gdzie zbyt długie włączenie regulatora skutkuje uszkodzeniem silnika.

___85___ #18 Posted 08 November 2012 - 03:07 PM

Corporal

• Player
  • 52184 battles
  • 177

View PostNaVaRski, on 07 November 2012 - 11:49 AM, said:

Wolwerin102: dobry żart - wbijanie perka jako trzeciego. :P ;)

Sziqu: "Orle oko" działa dopiero po 4 (czterech) sekundach co sprawia że jesteś zmuszony przez ten czas stać jak słup soli i celować do jednego czołgu. A nieruchomy med to łatwy cel dla HTeków, TDeków, arty czy innych medów, a nawet scoutów, które mogą Tobie obić dupsko.
Wg mnie to "orle oko" bardziej przydaje się snajperom czyli wszelakiej maści TDekom, które skampione w krzaczku mogą długo i namiętnie obserwować cel, czy paru niemieckim medom, które mają dobre snajperskie działa.  Ale nie bardzo przydaje się ruskiemu ruchliwemu medowi powinien się pojawiać strzelić i znikać nie czekając na ripostę. Perk można zrobić właściwe w ostateczności gdy już nie ma nic innego do wyuczenia, ale dowódca ma parę innych dobrych i użyteczniejszych umiejętności/perków, dodatkowo wbicie więcej niż 4-5 umiejętności u załoganta to już czysta abstrakcja (liczba expa potrzebna do zdobycia jest bardzo ale to bardzo duża).

Na Twoim miejscu wyczekał bym z wyborem tej umiejętności do czasu aż pojawi się serwer testowy przed następną aktualizacją. Wtedy na testowym przeszkolił załoganta i przetestował umiejętności w bitwie.
Gdy już się zdecydujesz na szkolenie "orlego oka" to nie rób tego od zera tylko zresetuj umiejętności dowódcy - inaczej szkolenie od zera % oznacza ze masz jedną bez użyteczną umiejętność u załoganta.
Słuchaj z tym orlim okiem to nieprawda wystarczy trzymać myszkę (celownik) na pojeździe nawet jak jest za dwoma budynkami i można spokojnie jeździć więc zmiejszamy szanse na trafienie w nas.

EneS_PL #19 Posted 10 November 2012 - 11:58 PM

Private

• Beta Tester
  • 6830 battles
  • 3
A jakie działo do tego czołgu brać 122 czy lepiej jednak 100?

xXxPIRATxXx #20 Posted 11 November 2012 - 12:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30267 battles
  • 356
LB-1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users