Jump to content

Jagdpanzer E 100

• Please log in to reply
1099 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:42 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony pojazdowi JagdPanzer E-100 (niemiecki niszczyciel czołgów tieru X).

Skerwool #2 Posted 28 October 2012 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 53 battles
  • 177
Ja tam zawsze marzyłem o własnej ruchomej stodole widocznej z 1km i dostającej od całej arty, padającej w pierwszych 2 minutach.

Son_of_Israel #3 Posted 28 October 2012 - 09:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21420 battles
  • 77
Czołg który widać z 1 km , długi czas przeładowania  i do tego mobilność  :Smile_sceptic:

MindChanger #4 Posted 29 October 2012 - 11:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
Jako średnio-szczęśliwy posiadacz mogę powiedzieć, że na mid-range sniper sprawdza się fajnie, bo z daleka niełatwo go przebić, tylko trzeba go schować za budynkiem, żeby arty nie trafiła. Na long-range accuracy jest za słabe, na low-range jest flankowany. Bardzo ciężko się nim gra, bo ma sporo ograniczeń w porównaniu do innych tdków.

Topolski #5 Posted 29 October 2012 - 12:01 PM

Corporal

• Player
  • 25169 battles
  • 110
  • [2PBP] 2PBP

*
POPULAR

Maszyna, która jest doskonałym przykładem na to, że dane na papierze mogą się radykalnie różnić od tych na polu bitwy. Nie wybacza błędów, kochana i znienawidzona jednocześnie. Uosobienie skrajności. A teraz mniej poetycko. Jak wielu pamięta, zanim stwórcy zesłali nam JpzE100 w obecnej postaci, większość ludzi na forum chciała wersji "krokodyl", z armatą z przodu, silnikiem z tyłu i bardzo skontowaną nadbudówką. Stało się inaczej. Prowadzisz stodołę, świecącą bez względu na posiadany kamuflaż i wyszkolenie załogi. Siatka + cammo pomaga nieznacznie podczas kampienia za krzakami. Dlatego ważniejsza jest żarówka (6-zmysł) i umiejętność odskoków po zaświeceniu - arta nas kocha! - a także rozwinięta umiejętność naprawy, czy skrzynka z narzędziami. Pancerz świetny ale tu historia podobna jak z KW5. Niby nie do przebicia, ale wszyscy wiedzą gdzie strzelać. Podstawa to schowany brzuszek i dobre skontowanie. Pomaga już 10-15%, wtedy można i przycelować i skątować jednocześnie. Podczas przeładowania koniecznie kontujemy bardziej. Niestety, w naszą stodołę wchodzą też strzały w skraj nadbudówki na wysokości jarzma działa i w wieżyczkę km-u na budzie. Boki i tył są przebijalne dla większości czołgów. W sytuacji walki okrężnej albo z 2- i większą liczbą przeciwników, można rozpatrzyć taranowanie tyłem takich T-50 i innych małych, próbujących ugryźć nasze 4-litery.
Jeśli już coś w nas wejdzie, wtedy albo stoimy na gąsce (przydaje się skrzynka i naprawa) albo się palimy. Dlatego gaśnica to podstawa. Można zminimalizować "temperaturę zapłonu" i wyszkolić załogę na umiejętność czystego silnika (czy jak to się tam nazywa). Warto też dowódcę przeszkolić na wszechstronność, bo od byle hita schodzi nam radiooperator, a zaraz po nim ładowniczy. Narzędzia warto zachować do naprawy magazynu amunicyjnego, a apteczkę do leczenia ładowniczego. Utrata jednego albo drugiego skutkuje fatalnym czasem ładowania.

Jak na niszczyciela ma świetne choć magiczne działo. Potrafi zmasakrować na 2 hity ISa7 od frontu ale i odbić dwukrotnie od Batchata. Potrafi z daleka zabrać 1400hp a z bliska medowi zadać "criticala" za zero. Fakt, że alfa-damage jest kosmiczny, przy czym co z tego, skoro na hita zabierzemy przeciwnikowi 95%hp, a on nadal żyje i ma te 19-20 sekund na udowodnienie, że potrafi się odgryźć. Tak, przeładowanie to kolejny problem, co włącznie z niską mobilnością przesądza (zwłaszcza grając solo) o wyniku na niekorzyść. Ale kiedy grasz w plutonie, sytuacja odmienia się radykalnie. Przygotowujesz wroga swoim kolegom, oni go wykańczają, ty ładujesz w spokoju i tak w kółko. Zadaniem JPzE100 na polu bitwy jest kruszenie najtwardszego przeciwnika, przygotowanie wrogiej maszyny dla reszty swojej drużyny. Jeśli twoi koledzy w randomie tego nie rozumieją, giniesz, a chwilę potem rozgrywka kończy się przegraną.

Celność, dla tego kalibru, jest ok. Ale i tutaj zdarzają się cuda. Z doświadczenia wiem (a może to tylko subiektywne spostrzeżenie), że strzelając z daleka w trybie zręcznościowym wchodzi częściej, niż po przycelowaniu w trybie snajperskim. Wydaje mi się, że sedno tkwi w wyszkoleniu załogi. W zręcznościowym za trafienie konkretnego miejsca we wrogim czołgu dba skrypcik i %, a w snajperce z bliska to już tylko umiejętność znalezienia weekspota. Mowa oczywiście o twardszych przeciwnikach typu IS4. Ósme tiery schodzą na hita, bez względu czy w weekspota czy nie. Warto wozić z sobą 6-10 pestek odłamkowo-burzących, przydają się na rasch batchatów czy innych amx-ów, podczas kiedystrzał p-pancem to w takich sytuacjach ruletka.

Mobilność, jak już wspomniałem, słaba, bez dodatkowych umiejętności na np. grząskim terenie porównywalna do Mausa, dlatego osoby ceniące walkę w II albo I linii muszą zadbać o odpowiednie "wspomagacze".

Jak tym grać? Raczej unikać randomów, a już na pewno w późnych godzinach, gdzie 5-7 art po stronie przeciwnika to norma. Generalnie randomy mogą spaprać statystyki graczom, którzy zwracają na nie uwagę. Na mapach typu Ruinberg/Himmelsdorf jest przyjemnie, a układ dróżek zachęca do bycia mobilnym bunkrem w I linii. Na innych mapach kampimy za krzakami albo przeskakujemy z kryjówki do kryjówki z duszą na ramieniu. Może uda się oddać 2-3 strzały, może nie zginąć, jak objedzie nas piździk. Inaczej w plutonach i kompaniach, wtedy można liczyć na pomoc kolegów, wtedy też zaczyna się prawdziwa zabawa, a nasza Jadzia dostaje skrzydeł. Na CW doskonała do odstraszania, ale ograny przeciwnik wyskakując 2-3 maszynami ma nas jak na talerzu, jeśli nie mamy pomocy. Wbrew opiniom, jest wszechstronnym pojazdem, podobnym w zastosowaniach do Ferdka, ale nie lubi akcji samodzielnych. Wsparcie to podstawa. Bez wsparcia jest jednym z ulubieńców arty. Wrogiej oczywiście.

Analizując spostrzeżenia innych posiadaczy Jadźki można dojść do wniosku, że to słaby TDek. Bo jakie są zalety dobrego TDka? Działo. Mamy tym czasem armatę, która celnością odrobinę ustępuje a na bliskie dystanse potrafi odbić albo wsadzić za zero. Więc może niewidzialność, kamuflaż? Niestety, nasza stodoła świeci z drugiego końca mapy (no, prawie). W takim razie może pancerz. Tym czasem pancerz mamy dziurawy, wielkie weekspoty przyciągają pestki.  Największy atut: armata. Wszystko inne powinno być jej podporządkowane, na pancerz nie można w 100% liczyć, na kamuflaż nie można liczyć wcale.

Jadzia da się lubić, jeśli jesteś świadomy jej ułomności i w danej sytuacji wiesz, którą z zalet należy wykorzystać, a którą z wad trzeba ukryć przed przeciwnikiem. Chciałem napisać, że jest jak dobra ale kapryśna kochanka, ale bliższe jest porównanie do wielkiego nieruchawego germańskiego trolla który jak przy**** młotem to iskry lecą i trzęsienie ziemi.

Sorry, może zbyt chaotycznie ale starałem się oddać wszystkie niuanse.

Edited by Topolski, 29 October 2012 - 08:44 PM.

MindChanger #6 Posted 29 October 2012 - 01:37 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
1400 dmg? niestety, ale tyle ta "bestia" nie wyciąga. Jego alpha nie jest suuuuper większa od alpha innych TD.

Dodatkowo VIII tiery na hita? heavy nie bardzo. Mediumy czasem, TD również czasem. Zobacz jakie ma górne widełki Jgpz i porównaj z max hp VIII tierów.
Do tego wielu kierowców (w tym ja) narzeka na dużą rozpiętość widełek i że hit powyżej 1000 dmg nie jest częstym widokiem, a 1300 to święto.
Hity za 0 psują cały fun tego czołgu, do tego dziwne nie-trafienia, niemożliwe nie-przebicia. Przy długim reloadzie boli to bardziej niż na innych czołgach.
Pancerz dobry, ale przebijalny przez kumatych. LFP ma tylko 180, do tego mamy wieżyczkę km, która jest magnesem na pociski oraz nadbudówkę posiadającą 250 mm około, więc TD umieją się tam przebić i tak.
Do tego enginedeck ma około 40 mm, tam często arty zadaje nam 100 % dmg, a jest to jak duże lotnisko dla pocisków z racji osadzenia nadbudówki na tylnej części pojazdu.

Wszyscy chcieli Jgpz E-100 Krokodile.
Zaprezentowali nam Jgpz E-100 jako super TD z ogromnym działem.
Dostaliśmy najsłabszego z X TD. (Według stat oraz opinii graczy).

Najpiękniejszy jest fearfactor w tym czołgu. Ale po wystrzale zlatują się sepy, by nie dać żadnych szans na przeżycie.

Edit: Dodam od siebie, że brak cammo, dobry (co najwyżej) pancerz, powolność i długi reload mi pasują, niech będą. Ale działo jest wadliwe. Co z tego jak mam 10 strzałów celowanych w weakspoty, skoro wchodzi ich tylko 7, a 4 z nich to strzały za 0?
Gdyby te dziwne utraty dmg przez dziwne zachowania pocisków zostałyby zredukowane to moje DPB (damage per battle) wzrósł nawet o parę k, w każdej bitwie mam co najmniej 2 hity za 0, a frustracja wzrasta.

Czołg da się lubić jeśli loteria pozwoli, a mianowicie będzie mało (nie brak, ale mało chociaż) hitów za 0, dziwnych nie-przebić i nie-trafień. Wtedy jest to całkiem przyjemny czołg. Ale losowator często ma zły humor, wygląda jakby nie lubił Niemców  :Smile-hiding:

Edited by MindChanger, 29 October 2012 - 05:06 PM.

Rosomak94 #7 Posted 29 October 2012 - 07:22 PM

Sergeant

• Player
  • 38751 battles
  • 221
  • [ASY] ASY
Opłaca się robić to drzewko na normalnym serwerze ? Na testowym co drugą bitwę miałem epicką, raz miałem nawet 8k dmg, ale wiem, że to testowy i poziom rosyjskiego serwera jest generalnie niższy i nie wszyscy grają 'na serio'. Czy takie wyniki są do osiągnięcia na normalnym serwerze ?

Topolski #8 Posted 29 October 2012 - 08:32 PM

Corporal

• Player
  • 25169 battles
  • 110
  • [2PBP] 2PBP

View PostMindChanger, on 29 October 2012 - 01:37 PM, said:

1400 dmg? niestety, ale tyle ta "bestia" nie wyciąga. Jego alpha nie jest suuuuper większa od alpha innych TD.
Dodatkowo VIII tiery na hita? heavy nie bardzo. Mediumy czasem, TD również czasem. Zobacz jakie ma górne widełki Jgpz i porównaj z max h1p VIII tierów.
Odłamkowym do ponad 1700 ale rzadko się zdarza, p-pancernym, w ammoracka często więcej. W T110 ustawionym bokiem ammorack aż się prosi o penetracje :) Ferdka ustawionego frontem da się skasować na hita, medy też, ciężkie - fakt - to już w boczek trzeba celować. Widzę, że masz podobne odczucia co do magii tego działa. Potrafi albo zmasakrować albo wsadzić za zero, a potem odbić chociaż logicznie i statystycznie rzecz biorąc, przeciwnik powinien odparować chociażby od siły kinetycznej uderzenia, nie mówiąc o ładunku.

Topolski #9 Posted 29 October 2012 - 08:33 PM

Corporal

• Player
  • 25169 battles
  • 110
  • [2PBP] 2PBP

View PostRosomak94, on 29 October 2012 - 07:22 PM, said:

Opłaca się robić to drzewko na normalnym serwerze ? Na testowym co drugą bitwę miałem epicką, raz miałem nawet 8k dmg, ale wiem, że to testowy i poziom rosyjskiego serwera jest generalnie niższy i nie wszyscy grają 'na serio'. Czy takie wyniki są do osiągnięcia na normalnym serwerze ?
Jeśli masz fajną premkę do zarabiania to tak. Bez konta premium utrzymanie Jagdtigera wychodzi w najlepszym wypadku na zero, a co dopiero tego mastodonta

marit #10 Posted 29 October 2012 - 09:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 50843 battles
  • 1,795
  • [_COM] _COM
Topolski, 2-3 patche temu Jagtigerem mogłeś bez premki normalnie zarabiać kasę, później zmniejszono mu zarobki i teraz już bez premki takich kokosów nie zbiera jak dawniej.Stary screen dla przykładu: http://i41.tinypic.com/34nk784.jpg
Mówicie że JagdpanzerE100 jest podatny na artę, a to jest mój jedyny czołg na którym mam medale za zabijanie artylerii  :Smile_veryhappy:
http://zapodaj.net/i...990c53fb54a.jpg

TD inny niż jagoda, ale ma swoje plusy i ma bardzo dobry jak to ujmę "Fear factor" wśród mniej doświadczonych graczy i często jest tak że po naszym wystrzale czołgi przeciwnika zamiast ruszyć na nas grzecznie czekają aż przeładujemy i poślemy ich w zaświaty  :arta: .
Grało mi się nim dobrze chociaż trudno mi się było rozstać z jagodą.

Edited by marit, 29 October 2012 - 09:36 PM.

Topolski #11 Posted 29 October 2012 - 10:13 PM

Corporal

• Player
  • 25169 battles
  • 110
  • [2PBP] 2PBP

View Postmarit, on 29 October 2012 - 09:30 PM, said:

Topolski, 2-3 patche temu Jagtigerem mogłeś bez premki normalnie zarabiać kasę, później zmniejszono mu zarobki i teraz już bez premki takich kokosów nie zbiera jak dawniej.Stary screen dla przykładu: http://i41.tinypic.com/34nk784.jpg
Mówicie że JagdpanzerE100 jest podatny na artę, a to jest mój jedyny czołg na którym mam medale za zabijanie artylerii  :Smile_veryhappy:
http://zapodaj.net/i...990c53fb54a.jpg

TD inny niż jagoda, ale ma swoje plusy i ma bardzo dobry jak to ujmę "Fear factor" wśród mniej doświadczonych graczy i często jest tak że po naszym wystrzale czołgi przeciwnika zamiast ruszyć na nas grzecznie czekają aż przeładujemy i poślemy ich w zaświaty  :arta: .
Grało mi się nim dobrze chociaż trudno mi się było rozstać z jagodą.

Ooo tak, na becie wymiatał, potem "poprawili grywalność" i wyszło tak jak wszyscy wiemy. A Tear factor działa rzeczywiście. Ludziska zamiast wyjeżdżać w kupie wolą czekać i skradać się pojedyńczo

Balrogos #12 Posted 29 October 2012 - 11:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29430 battles
  • 740
  • [4PBP] 4PBP
Wszystkie TD niemieckie byly mobilne od mardera nawet Hetzer mial jakas mobilnosc Stug, JPIV, JP,Ferdi, JT a na X tier mamy zupelne przeciwienstwo i trzeba zmieniac styl gry, co nie zmienia faktu:

Tier 10  1.   M48A1
Tier 10  2.   T110E4
Tier 10  3.   AMX-50 Foch (155)
Tier 10  4.   Object 268
Tier 10  5.   E-50 Ausf. M
Tier 10  6.   T-62A
Tier 10  7.   T110E3
Tier 10  8.   T110E5
Tier 10  9.   Bat Chatillon 25 t
Tier 10  10.   IS-4
Tier 10  11.   AMX 50B
Tier 10  12.   IS-7
Tier 10  13.   Maus  9
Tier 10  14.   E-100
Tier 10  15.   JagdPz E-100

Że ten czolg zajmuje ostatnie miejsce pod wzgledem efficiency.

Jak nam sie uda oddac 4 celne stzraly w jednej bitwie z penetracja i dmg to jest to dla mnie sukces.  Średnio wynika ze ludzie oddaja 2-3 strzały i giną.

Bruner_PL #13 Posted 30 October 2012 - 12:17 AM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI

View Postmarit, on 29 October 2012 - 09:30 PM, said:

Niestety tacy na tierach X się zdarzają rzadko...

OldBix #14 Posted 30 October 2012 - 02:28 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostBalrogos, on 29 October 2012 - 11:59 PM, said:

Tier 10  1.   M48A1
Tier 10  2.   T110E4
Tier 10  3.   AMX-50 Foch (155)
Tier 10  4.   Object 268
Tier 10  5.   E-50 Ausf. M
Tier 10  6.   T-62A
Tier 10  7.   T110E3
Tier 10  8.   T110E5
Tier 10  9.   Bat Chatillon 25 t
Tier 10  10.   IS-4
Tier 10  11.   AMX 50B
Tier 10  12.   IS-7
Tier 10  13.   Maus  9
Tier 10  14.   E-100
Tier 10  15.   JagdPz E-100
Ooooo - to mi się podoba. Jestem dumnym posiadaczem najgorszego pojazdu w grze. Poza średnią też raczej nie wychodzę - trzy strzały i do trumny.

MindChanger #15 Posted 30 October 2012 - 12:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412

View PostTopolski, on 29 October 2012 - 08:32 PM, said:

Odłamkowym do ponad 1700 ale rzadko się zdarza, p-pancernym, w ammoracka często więcej. W T110 ustawionym bokiem ammorack aż się prosi o penetracje :) Ferdka ustawionego frontem da się skasować na hita, medy też, ciężkie - fakt - to już w boczek trzeba celować. Widzę, że masz podobne odczucia co do magii tego działa. Potrafi albo zmasakrować albo wsadzić za zero, a potem odbić chociaż logicznie i statystycznie rzecz biorąc, przeciwnik powinien odparować chociażby od siły kinetycznej uderzenia, nie mówiąc o ładunku.

Ale odłamkowym trzeba się przebić, nie ma to dużej penetracji, więc nie mów mi, że we wszystkie ładujesz HE i się przebijasz :p a jak tak to proszę o filmiki.

Co do rozwalania za pomocą jednego strzału AP bez HE i ustrzelenia ammorack-a (nie będę leniem wyjątkowo) VIII tierów - nie licząc bonusu do hp z nowej (przy medach i heavych) wieżyczki:

DMG Jgpz: 788-1313

Niemcy:
1. Panter II (1350) - nie na hita
2. PzKpfw VIB Tiger II (1,500) - nie na hita
3. VK 4502 (P) Ausf. A (1,470) - nie na hita
4. Lowe (1,650) - nie na hita
5. Ferdek (1200) na hita od 1200 w górę.   1.

USA:
6. Pershing (1,350) - nie na hita
7. S. Pershing (1,450) - nie na hita
8. M6A2E1 (1,500) - nie na hita
9. T34 (1500) - nie na hita
10. T32 (1400) - nie na hita
11. T28 (1150) - na hita od 1150 w górę   2.
12. T28P. (1150) - na hita od 1150 w górę   3.

USSR:
13. T-44 (1200) - na hita od 1200 w górę   4.
14. IS-3 (1450) - nie na hita
15. IS-6 (1550) - nie na hita
16. KV-4 (1600) - nie na hita
17. KV-5 (1780) - nie na hita
18. ISU-152 (1010) - na hita od 1010 w górę 5.
19. SU-101 (990) - na hita od 990 w górę   6.

UK

---

Francja:
20. AMX 13 90 (1100) - na hita od 1100 w górę   7.
21. AMX 50 100 (1400) - nie na hita
22. AMX AC Mle. 1948 (1000) - na hita od 1000 w górę   8.

Chiny:
23. Type 59 (1300) - na hita od 1300 w górę   9.

---------------------------------------------------------------------------------

Czyli mamy z 23 VIII tierów tylko 9, które są na hita.
Z tych 9 - 5 jest powyżej średniego dmg, 2 poniżej, a 1 trzeba mieć niezłego farta, żeby zestrzelić, górna część drugiej części widełek.

Czyli możemy zestrzelić na hita (nie wliczając w to szans na zadanie potrzebnego dmg) około 39 % VIII tierów, czyli mniejszość, nie większość. Czyli mamy rozwjany mit o rozwalaniu większości VIII tierów na hita :)

HE ma na tyle małą penetrację, że żeby zadało full dmg musimy mieć super-nieopancerzony cel, więc tego nie wliczam.
Rozwalenie ammoracka to też jest losowator nawet jeśli trafimy to i tak nam losuje, więc tego też nie wliczam.

Edited by MindChanger, 30 October 2012 - 12:40 PM.

Wolwerin102 #16 Posted 30 October 2012 - 01:34 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 62173 battles
  • 1,190
  • [TDSTR] TDSTR

View PostBruner_PL, on 30 October 2012 - 12:17 AM, said:

Niestety tacy na tierach X się zdarzają rzadko...

Bosze chciałbym by był to zadki widok jednak jest niestety wprost przeciwnie :/ szczególnie na randomach.

Wracając do tematu  jak Jgpz E-100 trafi to  ale potem to skrócić dystans i wieeeelki TD ląduje w krainie wiecznych łowów.  ;)

shaft_19 #17 Posted 30 October 2012 - 03:33 PM

Corporal

• Player
  • 57268 battles
  • 124
  • [1PADX] 1PADX
"Miłość" do tego pojazdu przeszła po kilkudzieięciu bitwach,niestety.Nie oczekiwalem camo takiego jak ma Ob.268 ani mobilności Focha,ten TD miał mieć przyzwoity pancerz oraz główny atut-potężną armate 170 mm.Niestety to co miało być jego największym walorem zostało maksymalnie skopane,pomijam już strzały za "0"(te zdarzają się na innych pojazdach) czy zdetrakowanie T-50-2(radosne LOL na czacie).Najgorszą rzeczą jest damage tego działa-kilka ostatnich bitew średnia na strzał ok 820-900 hp,raz udało się walnąć "lorke" za 1200.Pograłem ze znajomym parę bitew-on w E4,mój strzał wchodzi za 850hp jego za 920hp( i tak pare razy):Przy tak długim ładowaniu tak"mizerne" obrażenia?Czas chyba wrócić do "jagódki" bo to naprawdę świetny pojazd.
Ps.Dosyc często pada ładowniczy,apteczke lepiej zatrzymać na tą okazje;)

Edited by shaft_19, 30 October 2012 - 03:34 PM.

25TP #18 Posted 31 October 2012 - 02:52 AM

Corporal

• Player
  • 17868 battles
  • 163
Problem z tym czołgiem polega na tym że w nim nic nie trzyma się "kupy", dostaliśmy maszynę której "korpus" jest wybitnie przeznaczony do walki na średnim i bliskim dystansie, za to działo jest przeznaczone dla TD z z dobrym camo i niskim profilem, niekoniecznie dobrym pancerzem - jednym słowem do walki z "zasadzki" czyli na przykład ob. 704. Ten pojazd jest po prostu "bez sensu". Co zabawne jeśli popatrzymy na TD rosyjskie tam wszystko jak najbardziej trzyma się "kupy", czyli jak juz TD ma słaby pancerz to ma dobre camo i armatę z duża alphą, jak nie ma armaty z alpha to dostaje dobry pancerz przedni i dobre przeładowanie, wady są rekompensowane  przez zalety. W przypadku drzewka niemieckiego wszystko dobrze jest do 9 tieru gdzie Jagoda pomimo wad platformy mając bardzo dobre działo jest wstanie nawiązać walkę na średnim i bliskim dystansie dzięki doskonałej celności, bardzo dobremu przeładowaniu (pozwala to na na przykład urwanie gąsek próbującemu objechać nas czołgowi - zróbcie coś takiego na JagdPz ).
Dlaczego na siłę dano temu czołgowi taki wynalazek ? Czy ferdynand jeździ z BL-10 ? Czy nie można było dać mu wersji Ausf. B armaty 126 L61 z Jagdtigera ? Albo chociaż dać wybór między działem z Jagody z podniesionym może przeładowaniem by było konkurencyjne na X tierze, a tym "gównem"  do którego jest się zmuszonym obecnie ? Co by nie gadać mają dobrego dealera tam te chłopaki z WG, nikt trzeźwy nie wymyśliłby tak pełnego sprzeczności pojazdu, który w żaden sposób nie kontynuuje linii poprzedników, na pewno nie działem.

EDIT: Głęboko odradzam kupowanie tego TD, jeśli gracie dla przyjemności (nie mylić z graniem "for fun") ten pojazd wam jej nie dostarczy, szkoda pieniędzy.

Edited by 25TP, 31 October 2012 - 02:56 AM.

Telly__Savalas #19 Posted 31 October 2012 - 10:30 AM

Corporal

• Player
  • 49020 battles
  • 115
Co wy marudziczie.
Mi  tym tedekiem gra sie bardzo dobrze. Sa strzaly za zero ale to wina gry a nie dziala i to najbardziej wkurza.
Co moze kuleje, to celnosc dziala na wieksze dystanse. Czas przeladowania dziala jest ok.
Is7 schodzi na 2 strzaly, Maus na 3, isu/ferdi  i nie wynalazki oscylujace wokol 1200hp sa na strzala  i gitara.

25TP #20 Posted 31 October 2012 - 09:02 PM

Corporal

• Player
  • 17868 battles
  • 163

View PostKILER_102, on 31 October 2012 - 10:30 AM, said:

Co wy marudziczie.
Mi  tym tedekiem gra sie bardzo dobrze. Sa strzaly za zero ale to wina gry a nie dziala i to najbardziej wkurza.
Co moze kuleje, to celnosc dziala na wieksze dystanse. Czas przeladowania dziala jest ok.
Is7 schodzi na 2 strzaly, Maus na 3, isu/ferdi  i nie wynalazki oscylujace wokol 1200hp sa na strzala  i gitara.

Jednym się gra dobrze innym źle i dobrze, problem jest w tym że linie powinny być z grubsza konsekwentne w tym co proponują graczowi który je wybiera, tak jest u amerykanów - od góry do dołu masz TD z wieżą albo nie, u komuchów podobnie albo masz TD z alphą albo bez, nasiści mają bez alphy z dobrym dpm  i nagle na X tierze dostajesz ... coś, to tak jakby zamienić E4 miejscami z E3, albo 268 z 263, sam przyznaj mało kto byłby z tego powodu zadowolony.

Edited by 25TP, 31 October 2012 - 09:04 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users