Jump to content

Jagdpanzer E 100

• Please log in to reply
1099 replies to this topic

sztylodkilofa #21 Posted 01 November 2012 - 12:22 PM

Corporal

• Player
  • 35667 battles
  • 199
  • [M4FUN] M4FUN
Racja. Domeną niemieckich niszczycieli były dotychczas celne działa  oraz niezły pancerz. Liczyłem na coś o celności JT z odrobinę większym dmg oraz lepszym pancerzem a to jak oni odskoczyli od cech typowych dla niemieckich td na 10 tierze to masakra.

Sephior #22 Posted 01 November 2012 - 12:33 PM

Corporal

• Player
  • 7846 battles
  • 142
Pograłem na testach wszystkimi TD 10 tieru i stwierdzam iż ten TD jest nagorszy z wszystkich...
Jeśli chcecie jakiegoś HT Crushera to lepiej iść do AMX 50 FOCH 155, w 15 sekund zniszczy każdy czołg, czasem tylko Maus i E100 przeżyją...

Temu czołgowi brakuje alphy którą miał zaraz po wyjściu. Ludzie płakali że OP (Choć wcale op nie było), to teraz macie czołg wolniejszy, mało zwrotny, długo ładujący z alphą troszkę większą od innych td ładujących znacznie szybciej.

Bruner_PL #23 Posted 03 November 2012 - 12:58 AM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Tak się zastanawiam czy go nie sprzedać i nie kupić sobie za kredyty ze sprzedaży premium pestek do czołgów, które dają mi frajdę z gry  :Smile_trollface-3:

Edited by Bruner_PL, 03 November 2012 - 12:58 AM.

ini1 #24 Posted 04 November 2012 - 04:59 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56775 battles
  • 3,154
  • [SAMI] SAMI
kicha, zagrałem dzisiaj 4 bitwy

lose xp 252 dmg 1600
lose xp 81 dmg 0
lose xp 238  dmg 741

niezależnie od mapy ginąłem w 2min, raz nawet nie udało mi się wystrzelić :{

kuriozalna sytuacja , strzelam w bok t29 z armaty o ~300 penetracji i co "tym go nie przebijemy" :{

wyciągnąłem go po 2mc z odmętów garażu, pomyślałem, x5 więc zagram może coś poprawili przez ten czas, a tu kicha

mam wszystkie linie td, lubię td, ale ten to porażka :{

paradoksalnie lepiej mi się gra e100, uszkodzenia zbliżone jak wejdzie, a jest :
szybszy
krócej ładuje
i ma pancerz który czasami coś dingnie

a tu moje staty z jaga e100

Overall results   
Battles 17 [47.06%]
Combat experience
Average XP per battle 612 XP
Combat performance
Destroyed 19 [1.12]
Spotted 14 [0.82]
Average inflicted damage 1989   
Accuracy 67.12%   
Capture points 0
Defensepoints 0   
Ratings
Efficiency rating 1028
Rating on wot-news.com ini1

i z objekta
Overall results
Battles 488 [52.25%]
Combat experience   
Average XP per battle 727 XP   
Combat performance
Destroyed 734 [1.5]
Spotted 610 [1.25]
Average inflicted damage 2360
Accuracy 75.04%   
Capture points 842
Defense points 376
Ratings
Efficiency rating 1745
Rating on wot-news.com
ini1

oraz z jaga

Overall results
Battles 241 [47.72%]
Combat experience   
Average XP per battle 674 XP   
Combat performance
Destroyed 278 [1.15]   
Spotted 234 [0.97]
Average inflicted damage 2079   
Accuracy 77.39%
Capture points 303
Defense points 63
Ratings
Efficiency rating 1380   
Rating on wot-news.com
ini1

jak widać ten td jest najsłabszy we wszystkim :{

ps jak ja kocham grać z 4 lub 5 artami na stronę, wtedy jag e100 ginie w 10s po wyspotowaniu :{

Zdecydowanie nie polecam :{

wrzucam go z powrotem do garażu i nawet kijem go nie dotknę, może znowu za 2mc go wyciągnę żeby zobaczyć co znowu popsuli :{

Edited by ini1, 04 November 2012 - 05:22 PM.

Telly__Savalas #25 Posted 04 November 2012 - 05:56 PM

Corporal

• Player
  • 49020 battles
  • 115
Grac nie umiesz a raczej nie ogarniasz tego tdka

Bruner_PL #26 Posted 04 November 2012 - 06:18 PM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Albo to system nie ogarnia tego, że taki 17cm pocisk jednak powinien się przebić przez gąsienice  :Smile_ohmy:

OldBix #27 Posted 05 November 2012 - 03:45 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Do chwili obecnej rozegrałem na tym TD 285 bitew. Nie powiem - czasami na zasadzie siłowej, czyli: 'nie chcem ale muszem'. Nie rozegrałem na nim ani jednej kampanii i ani razu nie byłem splutonowany. Bywają spotkania w których walczy się fajnie (sporo zależy od mapy) i takie gdzie nie tworzę nawet tła (oj dużo). Nie trafiłem jeszcze na epickie zwycięstwo, które dałoby mi Asa Pancernego. Epickich porażek raczej nie jestem w stanie policzyć. W porównaniu do poprzedniczki (JgTiger) ten niszczyciel wypada tragicznie słabo. Część meczy przejechałem w akcie desperacji na amunicji HE, bo AP dingało od byle popierdółki. Potem przerzuciłem sie na gold pestki, co było dotkliwe pod względem finansowym (teraz na szczęście już nie). No i wreszcie zaczęło toto zadawać jakiś sensowny DMG, ale i tak na tle kolegów z Teamu, poruszających się innymi pojazdami, często me dokonania wyglądają marnie. Najfajniej gra się w miastach, bo arta nam nie przywali i objechać nas praktycznie nie sposób. Otwarte przestrzenia ze wzgledu na rozmiary (szybkość wyspotowania naszego TD) nie są zbyt przyjemne i często kończymy z kilkoma dziurami w dachu. Chowanie się za kamulcami i domkami też raczej jest kiepskim pomysłem, bo nasza mobilność powoduje, iż w czasie oddawania strzału zza zasłony przez ładnych kilka (a nawet kilkanaście) sekund jesteśmy całkowicie bezbronni. Działko które JgPz E-100 założono jest przedziwne. Absolutnie nie wolno strzelać przed całkowitym skupieniem koła celownika (taki strzał to pewne pudło) a i po skupieniu też najlepiej poczekać jeszcze ok. 1sek. Celność jest daleka od ideału. Penetracja nawet na złocie czasami wywołuje uśmiech politowania (mój i przeciwnika). Nawet superprecyzyjnie przymierzony strzał potrafi dingnąć z niewyjaśnionych przyczyn. ROF jest tematem do osobnej rozprawy naukowej. 7 strzałów w ciągu 3 minut na TD jest jakimś totalnym nieporozumieniem. W końcu w nazwie jest JagdPanzer a nie SturmGeshutze. Po oddanym strzale, gdy natrafimy na ogarniętego, zdesperowanego wroga (który nie boi się przyjąć naszego pocisku) nasza wymarzona 'dziesiątka' zamienia się szybko w stertę pogiętego metalu. W utrudnieniu utylizacji naszego pupila nie pomaga niestety pancerz. Nasz dół wpuszcza więcej niż dół kuzyna z wieżą (czołg E-100) a na dachu projektanci wkleili nam garnek, będący w rzeczywistości magnesem neodymowym, przyciągającym każdą wrogą pigułę. Strzał wroga w błotnik, w zależności od strony, załatwia kierowcę, bądź radiotelegrafistę. Lewa strona przedziału bojowego - dowódca (i ammorack). Prawa strona: celowniczy, lub ładowniczy (i ammorack - ciekawe co by było bez safe stowage). DMG + krytyk praktycznie po każdym strzale z penetracją. Trochę nieprzyjemna sprawa. Te 2200HP dość często nam topnieje w zastraszającym tempie.
Nie jest tak że uważam JgPz E-100 za pojazd tragiczny - ja go po prostu nie lubię. Na polu bitwy nie daje mi żadnej przewagi, do czego zdążyli mnie przyzwyczaić jego poprzednicy. Jest chłopcem do bicia, który w sprzyjających okolicznościach potrafi się bardzo nieprzyjemnie odgryźć. Nie potrafi sobie niestety tych sprzyjających okoliczności wypracować, co było osiągalne w niemieckiej linii TD już od StuG III. Jeśli ktoś życzy sobie mieć ten niszczyciel, niech zawczasu poprosi znajomych o możliwość pojeżdżenia w plutonie (jakiś wysokotierowy HT, albo MT). Jazda jako samotny wilk bywa na JgPz E-100 tylko czasami satysfakcjonująca. Zdecydowanie zbyt rzadko.

Telly__Savalas #28 Posted 05 November 2012 - 05:32 PM

Corporal

• Player
  • 49020 battles
  • 115
Ja natomiast chwale sobie tego tedeka. Mam 600 bitew rozegranych samotnie, zreszta od poczatku gry w wot raczej nie gralem w zadnych plutonach.
Co do tego tedeka to potrafi sporo odbic pociskow wroga oczywiscie trzeba sie katowac. Dzialo na dalsze dystanse nie za celne, to znaczy trafi sie we wroga ale penetracja jest watpliwa. Wystepuja tez takie cyrki jak strzal w stojacy do nas bokiem wrogi pojazd za zero obrazen badz tylko zdjecie gasienic ale to nie pojazd jest wadliwy a gra!!!!!. Z gold amo ten pojazd wymiata. Co do taktyki to nie mozna wyjechac na zupelnie pusta przestrzen, trzeba miec w poblizu dom badz duza skale ktore to pomagaja w przypadku gdy wrogi pojazd nas chce objechac (po prostu cofamy sie do takiej przeszkody i blokijemy wrogi pojazd). No i rzecz wiadona nie jedziemy samotnie na kamikaze bo zginiemy w pierwszych minutach/sekundach. By skutecznie opanowac JagdPzE-100 zalecane jest wpierw opanowanie Jagdtigera (sa bardzo podobne dol miekki gora dosc pancerna). Jesli sie to uda to przesiadka na nastepce nie bedzie stanowila zadnego utrudnienia.

MindChanger #29 Posted 06 November 2012 - 02:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
ja uważam, że JT było lepsze generalnie niż Jgpz, Jgpz ma tylko więcej DPB i lepszą przeżywalność, ale jest on mniej mobilny niż JT. No i stosuje się kątowanie, na JT nie było takiej taktyki (przynajmniej nie tak bardzo jak w Jgpz), działo było celniejsze i szybciej strzelało. Więc ja nie porównywałbym tych 2 czołgów, oboma gra się inaczej.

ini1 #30 Posted 08 November 2012 - 02:40 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56775 battles
  • 3,154
  • [SAMI] SAMI
mi się jag gra lepiej
szybciej strzela, obraca się i jeździ, do tego ma lepsze kamo, o ile coś wielkości domu je posiada, dzisiaj dałem jeszcze jedną szanse jag e100, i powtórnie mnie zawiódł, 5 bitew, 4 przegrane
W wygranej mój udział zamknął się w wykryciu 2 czołgów i 1 dingu ( od isa 8 ) od boku :{

Co z tego że wygrałem jak musiałem dopłacić za naprawę i 1 nabój :{

Ten td jest tragiczny

jak tylko ktoś go wykryje od razu dostaje strzała lub 2 z arty, a by go wykryć wystarczy wyjechać na 100 metrów z własnej bazy, widać go z daleka :{

toczyłem walkę z jag ( 9t ) i nie mogłem przebić płyty koło działa ( brzuszek był schowany ) z armaty o penetracji 300 :{

Fajnie, ale strzelając złotem to ja jaga przebijam typem o penie 175, przecież nie oto chodzi żeby strzelać złotem na randomach :{

Więcej frajdy daje mi gra ufo, jag ( 9t ), foch, a jak wsiadam do E4 to w ogóle jest zabawa
zaraz będę miał focha 155 i obj 268, grałem oboma na teście i gra się lepiej niż e100, przynajmniej mi :{

Lubie td, lubię ich pene, lubię patrzeć jak spada z przeciwnika ~800 dmg, ale ten td budzi moją agresje
jest wooooooooolny, ma 0 camo, arta go kocha, a pociski dingują od wszystkiego z t50-2 włącznie, a czas przeładowania to niektóra arta ma mniejszy :{

możne ten td sprawdza się na kampaniach, może jest uber pro na złocie, może ma złotych racjach i paliwie lata jak formula 1, nie wiem, ja gram tylko randomy, i to na srebrze
i nie będę w niego pakował dodatków za złoto

Po prostu na dłuższy czas odstawie go do garażu i nie będę ruszał, a jak mnie przypili i będę na gwałt potrzebował gotówki to go sprzedam bez żalu
Z 12 obecnie posiadanych niszczycieli uważam go za najsłabszego, to już więcej frajdy dają mi takie gówienka jak t25 at, czy su100m1, mimo ze w ogóle nie mają pancerza a ich działa ssą :{

a i by nie być gołosłownych fotka mojego garażu z td

Posted ImagePosted Image

z mojego doświadczenia na tym td, nie polecam najgorszemu wrogowi :{

Edited by ini1, 08 November 2012 - 02:42 AM.

Telly__Savalas #31 Posted 08 November 2012 - 01:19 PM

Corporal

• Player
  • 49020 battles
  • 115
ini1 spytam sie ciebie. Jak ty mozesz ocenic dany pojazd po 20 bitwach?
Zagraj z 500 i wtedy cos o nim powiesz, bo teraz to nawet nie znasz mozliwosci tego pojazdu ani nie wiesz jak nim sie chowac czy ustawiac na mapach.

Balrogos #32 Posted 08 November 2012 - 02:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29430 battles
  • 740
  • [4PBP] 4PBP
Po ci się chować JPE100 skoro można jechać w natarciu innymi TD :0? i sobie świetnie radzić.

OldBix #33 Posted 08 November 2012 - 02:43 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
@KILER - bronisz tego TD jakby był tego wart. Tymczasem - nie ma się co oszukiwać - JgPz E-100 jest w stosunku do swych poprzedników krokiem wstecz. Po przemyśleniach łatwo dojść do wniosku, że ten niszczyciel pomylił tiery. Jest ledwo wystarczający na IX a zupełnie nie radzi sobie na X. Ot WG miało gotowy projekt 'dziewiątki' na potrzeby drugiej gałęzi, no to dołożyli trochę pancerza i HP a potem przesunęli to gówno na 'dziesiątkę'. A na tym docelowym poziomie wylazła cała jego niemoc, przez co w serwerowych statach zasłużenie zajmuje ostatnią pozycję wśród wszystkich pojazdów swego tieru. Cyfry nie oszukują. Pomimo tego, że tobie się nim w miarę dobrze jeździ (sądzę, że i tak wolisz JgTiger), to zdecydowana większość jego posiadaczy narzeka, jako że są ku temu podstawy. WG przygotowało pojazd niedopracowany i nie zamierza go ulepszać, choć aż prosi się ten niszczyciel przynajmniej o RoF 2,8~3,0 już nie mówiąc nic o mobilności albo dziurawym pancerzu. Ale to przecież WG, więc już nic nie można zrobić.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 08 November 2012 - 02:47 PM.

Flyagaric #34 Posted 08 November 2012 - 05:08 PM

Brigadier

• Player
  • 57503 battles
  • 4,961
  • [ZORRO] ZORRO
Miałem taki mecz na Kampinowce, gdzie dojechaliśmy się z wrogiem nieźle. Zostało nas kilku+JE100, w natarciu i kilku u przeciwnika w bazie pod budynkami. My byliśmy na oparach i oni w sumie trochę tylko lepiej, większość 9te tiery. Za to nasz JE-100 był pełny, bo kulał się tak powoli, że nie zdążył zrobić nic,a le też nikt go nie wyspotował do tej pory. Dokulał się (trochę nad klifem) akurat na czas, żeby wyjechać spokojnie na wroga, bez obaw, że będzie musiał kulę przyjąć i dojechał ich spokojnie HE, z naszą pomoc oczywiście, ale to on zagrał bez strasu pierwsze skrzypce.
Do takiej roli chyba nada się świetnie, ale jak często mu się to trafi?

ini1 #35 Posted 08 November 2012 - 07:36 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56775 battles
  • 3,154
  • [SAMI] SAMI

View PostKILER_102, on 08 November 2012 - 01:19 PM, said:

ini1 spytam sie ciebie. Jak ty mozesz ocenic dany pojazd po 20 bitwach?
Zagraj z 500 i wtedy cos o nim powiesz, bo teraz to nawet nie znasz mozliwosci tego pojazdu ani nie wiesz jak nim sie chowac czy ustawiac na mapach.

Gdyby miał celną armatę na długie dystanse...
Gdyby miał chociaż trochę lepsze camo...
Gdyby armata z penetracją ~ 300 naprawdę penetrowała...
Gdyby był szybszy, i potrafił się schować po wystrzale, albo nadążał za bitwą...
Gdyby przeładowywał szybciej niż arta...
Gdyby miał chociaż jedną pozytywną cechę jako td...
Gdyby...

Mogę tak długo :{

Rozumiem założenia td, niema pancerza, ale ma kamo
Niema wieży, ale ma celne działo
Niema działa celnego, jest szybkość by podjechać, oflankować i strzelić
Niema dużo dmg na strzał, jest szybkostrzelność, by oddać 2 strzały na 1 czołgu

Jak widzisz Jag e100 niema żadnego z powyższych punktów, na td się nie nadaje, a jako czołg to niema o czym mówić

Tak jak pisałem zaraz będę miał ob 268, ten niema celnego działa, ale ma szybkość, szybkostrzelność, i w bref statom dużo dinguje przodem
Foch 155 ma magazynek, i prawie każdy czołg na 3 hity, na teście z przyłożenia zdiołem jag e100 z 100% do 0 na 1 magazynek, a prędkość pozwoliła mi go objechać, a on przez ~15s nie zdążył się obrócić :{
E4 ma wieże o obrocie 180 stopni, pancerz, w miarę celne działo, i zdejmuje po ~800 hp co ~17s, rzadko zdarzają mi się bitwy tym td bez 2-4 fragów i ~4000 dmg na końcu.
E3 niema wieży, ale ma prawie całkowicie nie penetrowalny przód, a resztę jak e4
Ob 263 to w ogóle fenomen, znika na pustym polu, super celne działo, małe dmg na strzał, ale strzela jak karabin maszynowy, poza tym z przodu dinguje jak szalony, grałem nim na teście, i był mega oop

Mając taki wybór, wybacz ale nie będę grał jag e100 300 bitew, on jest na X tierze, tu nie musisz zaciskać zębów i grindować do następnego czołgu, z samej definicji 10 powinny sprawiać frajdę, wyjeżdżając nimi z garażu masz świadomość że jak będzie dobra gra to wyjdziesz na 0, a jak zespół wtopi to będziesz w plecy, 50 - 100 tyś.
Ale wyjeżdżasz, bo chcesz mieć dobrą zabawę

Jag E100 budzi we mnie tylko irytację, grałem nim na 1 teście, wtedy był op, super celne działo, bardzo mało rykoszetów, i po penetracji spadało ~1100 dmg, działo ratowało ten td, i choć trochę niwelowało jego niedogodności.
Można było stać w 3 czy 4 linii i zajmować się snajpieniem, jak na td przystało.

Gdybym wiedział jakie nerfy dostał między 1 testem a wprowadzeniem na normalny serwer to nigdy bym go nie kupił, w MOIM ODCZUCIU ten td do niczego się nie nadaje, nie sprawdza się jako td i jako czołg, budzi tylko irytację gracza, :{

Edited by ini1, 08 November 2012 - 07:39 PM.

Blackart #36 Posted 08 November 2012 - 08:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9687 battles
  • 334

View Postini1, on 08 November 2012 - 07:36 PM, said:

Rozumiem założenia td, niema pancerza, ale ma kamo
Niema wieży, ale ma celne działo
Niema działa celnego, jest szybkość by podjechać, oflankować i strzelić
Niema dużo dmg na strzał, jest szybkostrzelność, by oddać 2 strzały na 1 czołgu

Jak widzisz Jag e100 niema żadnego z powyższych punktów, na td się nie nadaje, a jako czołg to niema o czym mówić

"Nie ma" piszemy rozdzielnie.

ini1 #37 Posted 08 November 2012 - 09:50 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56775 battles
  • 3,154
  • [SAMI] SAMI
możne rozdzielnie, ale nie zmienia to przesłania mojego posta, ten td ssie :{

dzięki za minusy, można wiedzieć za co je dostałem ?
za podzielenie się uwagami na temat jag e100 ?
a może za odmienne zdanie?

dawanie minusów bo tak, bez chociaż jednego słowa wyjaśnienia to straszna lameria :{

Edited by ini1, 09 November 2012 - 09:19 AM.

ShotaroPL #38 Posted 09 November 2012 - 08:40 AM

Sergeant

• Player
  • 33878 battles
  • 239
  • [ISOUL] ISOUL
z pewnością WG się za niego zabierze podobnie jak za E100, nie sprzedawajcie go, niech czeka na lepsze czasy. Nie mam go jeszcze ale faktycznie jak przeanalizowałem staty to jest to chyba najtrudniejszy sprzęt w grze, bo na długi dystans kuleje z celnością i ROF, a na krótkim jest strasznie podatny na oflankowanie. Jedyne co można nim robić to obstawić miejsce gdzie arta nie ma zasięgu i wspierać resztę drużyny. Niestety jak się okaże że stoimy w niewłaściwym miejscu bo przeciwnik pojechał inaczej, to ciężko zmienić pozycję. No i trzymajmy się blisko swoich, bo jak jakiś med podjedzie to jest lipa. Sprzęt dla ogara z dobrym zmysłem przewidywania, a nie przeciętnego gracza.

Edited by ShotaroPL, 09 November 2012 - 09:29 AM.

javiki #39 Posted 09 November 2012 - 08:41 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26854 battles
  • 1,130
  • [KKM] KKM
Ja już na niego zbieram kasę-i chciałem sprzedac jagę-ale mnie troszkę nastraszyliście...
Myslałem ze to super TD z genialną penetracją.
Więc chyba sobie pozbieram ciut więcej kasy i jagi nie sprzedam.

ini1 #40 Posted 09 November 2012 - 08:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56775 battles
  • 3,154
  • [SAMI] SAMI

View PostShotaroPL, on 09 November 2012 - 08:40 AM, said:

z pewnością WG się za niego zabierze podobnie jak za E100, nie sprzedawajcie go, niech czeka na lepsze czasy. Nie mam go jeszcze ale faktycznie jak przeanalizowałem staty to jest to chyba najtrudniejszy sprzęt w grze, bo na długi dystans kuleje z celnością i ROF, a na krótkim jest strasznie podatny na oflankowanie. Jedyne co można nim robić to obstawić miejsce gdzie arta nie ma zasięgu i wspierać resztę drużyny. Niestety jak się okaże że stoimy w niewłaściwym miejscu bo przeciwnik pojechał inaczej, to ciężko zmienić pozycję. No i trzymajmy się blisko swoich, bo jak jakiś med podjedzie to jest lipa. Sprzęt dla ogara z dobrym zmysłem przewidywania, a nie przeciętnego gracza.

tak jak  e100 ?
50 hp więcej i pogrubienie jarzma działa?

to ja dziękuje, od kiedy gram w wot, czyli ~1,5 roku, wszyscy mówią że e100 wymaga bufa lub wymiany armaty
Ze 2 armata z taką penetracją ssie, i jest fabryką dingów
i co, i nico, Wiktor raszuje mausem na Himelu koło fontanny na arty, więc go e100 nie interesuje, a jak prezesa coś nie interesuje to problemu niema :{

Każdy, ale to każdy właściciel e100 narzeka na armatę, w tym ja, a defsi dają symboliczny buf do hp i jarzma.

Jak tak mają bufować jag e100 to ja podziękuje.

fajnie
Dzięki za minusy, można wiedzie za co je dostałem ?
Za odpowiedz poprzednikowi na temat bufa e100 ?
A może za odmienne zdanie ?

Bardzo proszę o merytoryczne uzasadnienie
Dawanie minusa „bo tak” to straszne lamerstwo :{

Edited by ini1, 10 November 2012 - 08:05 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users