Jump to content

JagdTiger

• Please log in to reply
729 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:43 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony pojazdowi JagdTiger (niemiecki niszczyciel czołgów tieru IX).

patton456 #2 Posted 04 November 2012 - 07:39 PM

Private

• Player
  • 10181 battles
  • 40
Moja kombinacja na ferdku -
dowódca : żarówka
celowniczy : naprawia
kierowca : naprawa
radiooperator : naprawa
ładowniczy :naprawa

Sempronius #3 Posted 04 November 2012 - 10:00 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 250
Loaderowi ma sens dać intuicję. O ile dobrze pamiętam Jagodowa Tygrysa ma dosyć mocny ammo rack i nie wybucha jakoś nadzwyczajnie często. HE/APCR może być przydatne do zdejmowania capa przy obronei bazy.

OldBix #4 Posted 05 November 2012 - 02:54 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
A to dam Ci swoją w wersji obrazkowej. Bardzo dobrze się sprawdza przy bardziej dynamicznej grze (nie kampa).
Spoiler                     

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 05 November 2012 - 02:57 AM.

BananoVyJoe #5 Posted 05 November 2012 - 10:47 PM

Private

• Player
  • 19105 battles
  • 42
Może się wypowiem jako osobą "ładująca" do JagdTigera. Spodziewałem się od tego TD czegoś więcej, w końcu to 9 tier.  Jednak z przodu jest dość miękki i nie mam problemu z przebiciem go swoim Tigerem P. A bywało nawet, że wygrywam bitwy 1v1 z JagdTigerem z full HP. Tu jest pytanie właśnie. Po wymaksowaniu Tigera P mam zamiar przejsć od razu na Ferdka, ale czy jest sens brnąć w to drzewko dalej, jeśli Jag jest wg mnie słaby, a Td-kiem E100 w opini wieu pierwszy do odstrzału przez artę (co w sumie samemu zauważyłem).

warzkins #6 Posted 11 November 2012 - 02:45 PM

Private

• Player
  • 22245 battles
  • 23

View PostBananoVyJoe, on 05 November 2012 - 10:47 PM, said:

Może się wypowiem jako osobą "ładująca" do JagdTigera. Spodziewałem się od tego TD czegoś więcej, w końcu to 9 tier.  Jednak z przodu jest dość miękki i nie mam problemu z przebiciem go swoim Tigerem P. A bywało nawet, że wygrywam bitwy 1v1 z JagdTigerem z full HP. Tu jest pytanie właśnie. Po wymaksowaniu Tigera P mam zamiar przejsć od razu na Ferdka, ale czy jest sens brnąć w to drzewko dalej, jeśli Jag jest wg mnie słaby, a Td-kiem E100 w opini wieu pierwszy do odstrzału przez artę (co w sumie samemu zauważyłem).

Nie wiem czy dostałeś swoją odpowiedź na to pytanie ale w JT na pewno warto iść. Według mnie jest to jeden z najlepszych IX tierów. Dużą wagę w tym czołgu mają moduły i załoga i zapewne Ci z którymi wygrywasz bitwy Tigerem P 1v1 to muszą nieźle się natrudzić żeby taki pojedynek przegrać :P
Sam mam na tym czołgu prawie 800 bitew i jest on moim ulubionym w całej grze, zgodzę się że może nie ma tak dobrego i rykoszetującego pancerza jak inni ale z perkiem "naprawa" zawsze można ustawić się pod kątem i poświęcić gąsienice zamiast kilkuset hp która naprawi się w kilka sekund.
Jedyne co mogę zarzucić to niskie zarobki zmniejszone może z 2 patche temu. Nawet cammo nie jest takie złe jak pojeździ się trochę na JagdPz E-100...

MH90 #7 Posted 14 November 2012 - 12:05 PM

Corporal

• Player
  • 18630 battles
  • 101
  • [NVM] NVM
Warzkins nie zachęciłeś mnie do agdPz E-100  :Smile_veryhappy:  Nie rozegrałem się jeszcze JTigerem, ale po przesiadce z Ferdka mam wrażenie, że ktoś zapomniał w tym niszczycielu o cammo factor  :Smile_ohmy:  Generalnie nie jest tak źle grac Jagodą, ale stockowy to istne męczarnie(przynajmniej w moim odczuciu) :Smile-bajan2:

kagwo77 #8 Posted 14 November 2012 - 04:33 PM

Private

• Player
  • 32380 battles
  • 10
W miękkie podbrzusze wejdzie strzał od każdego 8 tieru. Tajemnica jest taka, że albo jesteśmy hulldown - za skałką, wrakiem itp. – albo na tyle daleko, że trudno jest w to podbrzusze trafić. My natomiast korzystając z dobrego skupienia i wysokiej penetracji naszego działa skutecznie zbijamy HP przeciwnikowi. W moim przypadku drugi wariant sprawdza się częściej i skuteczniej, zawsze staram się na początku bitwy trzymać dystans.

A druga zasada, zanim cokolwiek zrobię, zawsze stawiam sobie pytanie: A co na to artyleria wroga? Ja zawsze jestem albo artysafe albo skaczę między bezpiecznymi pozycjami.

58 % winrate grając wyłącznie na randomach.

patton456 #9 Posted 16 November 2012 - 03:39 PM

Private

• Player
  • 10181 battles
  • 40
A jak sprawdza się JT wobec Ferdka?Miło zaskakuje czy może na odwrót?Z tego co widzę jego 'buda' trochę wytrzymuje i jest mobilniejszy od ferdka.

warzkins #10 Posted 18 November 2012 - 08:07 AM

Private

• Player
  • 22245 battles
  • 23

View Postpatton456, on 16 November 2012 - 03:39 PM, said:

A jak sprawdza się JT wobec Ferdka?Miło zaskakuje czy może na odwrót?Z tego co widzę jego 'buda' trochę wytrzymuje i jest mobilniejszy od ferdka.

Wiadomo, że stockowy JT ze słabą załogą może zaskoczyć negatywnie ale potem jest już tylko lepiej. Czasem i z X tierem da się powalczyć jak równy z równym. Ferdek ma kopa na 8 tierze na 9 JT już ma mniejszego w porównaniu z innymi TDkami na tym samym poziomie ale jego szybkostrzelność wszystko rekompensuje :)

TapChan #11 Posted 22 November 2012 - 05:58 PM

Major

• Player
  • 25975 battles
  • 2,764
JT pozwala na zagranie ładnych bitew - trzeba jednak wystrzegać się walki na krótki dystans, bo nawet tier 7 przebija nas w spore jarzmo karabinu. Notorycznie też pada w nim silnik (wczorajszy rekord, walka z E-50 ze słaba rurą - strzał -> uszkodzony silnik -> naprawa -> strzał -> uszkodzony silnik -> strzał -> podpalenie) - ale za to świetnie odbija na dużych dystansach przy kątowaniu kadłuba, face-to-face z czołgami z wysoko umieszczoną armatą też jest przyjemny o ile nie posiadają złota - bo tak też napchałem drugiego JT, od którego dzieliły mnie wraki. Ja prułem go z krótkiej 128 z golda w budę, on mnie z AP z długiej. Koniec końców powiesiłem jego dupę nad kominkiem.

Generalnie brakuje mi jeszcze 15k expa do długiej 128 i 20k do gąsek (ta cudowna jazda ze skręcaniem przez wąwóz na Lakeville, obrót o 90% trwa chyba z 15-20 sekund). Potem zacznę się rozkoszować grą, która już jest przyjemna, o ile pominiemy tragiczną niecelność krótkiej 128.

GrubaRozkmina_NUG #12 Posted 22 November 2012 - 06:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24566 battles
  • 314
Wymaksowany obraca się zacnie, w porównaniu do objecta to jak stug do kw :D. 128 jest niesamowita, potężny DPM w połączeniu ze ZNAKOMITYMI wychyłami działa we wszystkie strony oraz wysokość pojazdu pozwalają JT zadawać tony dmg praktycznie z każdego miejsca - czy to snajpimy z 500m czy w hulldownie punktując z kilku metrów.

P0N3T #13 Posted 25 November 2012 - 01:33 PM

Sergeant

• Player
  • 18251 battles
  • 200
  • [TOH-] TOH-

View PostGrubaRozkmina_NUG, on 22 November 2012 - 06:44 PM, said:

Wymaksowany obraca się zacnie, w porównaniu do objecta to jak stug do kw :D. 128 jest niesamowita, potężny DPM w połączeniu ze ZNAKOMITYMI wychyłami działa we wszystkie strony oraz wysokość pojazdu pozwalają JT zadawać tony dmg praktycznie z każdego miejsca - czy to snajpimy z 500m czy w hulldownie punktując z kilku metrów.

Nie zgodzę się. Wysokość pojazdu jest WADĄ. Zwłaszcza teraz, gdy gold'owymi pociskami może strzelać każdy, aka, armor traci znaczenie. Wysoki JT = łatwo trafić + gold ammo = dead JT. A z tym snajpieniem też jest różnie. Wczoraj miałem sytuacje, gdy z ok 300 metrów, przy maksymalnie skupionym celowniku pociski latały wszędzie, tylko nie w cel. Gdyby wrogi czołg stał pod ścianą, to miałby za sobą obrys swojego pojazdu w wykonaniu mojego działa. Hm.

GrubaRozkmina_NUG #14 Posted 25 November 2012 - 03:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24566 battles
  • 314
Wysokość to wada dla osób które nie potrafią tej wysokości wykorzystać. Ja osobiście preferuję wysokie pojazdy niemieckie i amerykańskie bo głównie nimi gram od długiego czasu i nauczyłem się wykorzystywać ich wysokość na swoją korzyść. W przypadku JT nie chodzi głównie o hulldown w celu odbijania nadbudówką a o wykorzystywanie terenu oraz przeszkód by móc strzelać jak najwięcej i zadawać dmg bo o to chodzi w niszczycielu. JT potrafi strzelać z miejsc w których inne TD mogą tylko pomarzyć co daje mu dużą elastyczność. Kiedyś grałem dużo ruskimi ale teraz już nie potrafię właśnie przez ich niskie sylwetki oraz wychyły.
Co do gold ammo to i tak JT może odbić albo przeciwnik nie trafi a jeśli już wejdzie to JT ma bardzo dużo HP i potężny dpm co np, na mordowni na Himmelu pozwala mu nierzadko samemu wytrzymać natarcie równych mu tierów. Sam boleśnie przekonałem się o tym w obj. - załadowalem golda, pierwszy strzał wszedł, drugi się odbił i po tym drugim klikałem na powrót do garażu. A mordownia to nie jest jedyne jedyne miejsce gdzie JT dominuje.
Co do twojego przypadku gdzie nie trafiałeś z 300m - taka jest ta gra, że czasem absolutnie nic nie wchodzi i nic na to nie poradzisz. Jednak w porównaniu do innych i tak JT błyszczy celnością. Spróbuj sobie pograć bl 10 :D. Będziesz tęsknił do 128 :).
Moim zdaniem JT jest najbardziej uniwersalnym TD ze swojego tieru. Jest doskonałym snajperem z daleka a z bliska niszczy swoim znanym i budzącym przerażenie dobrych graczy DPM (ci nie najlepsi jadą na pałę myśląc, że niskie alpha nic im nie zrobi :D). Do tego dobry pancerz - lepszy od obj za to gorszy od t95. Brak camo IMO nie jest wadą bo na otwartych mapach typu prohorovka snajpi się z potężnych odległości a na zamkniętych i tak wszystko widać a gra się wykorzystując hulldown, mobilność (doskonała prędkość obrotu), DPM oraz moc silnika (JT może bez problemu rozpychać rusków i amerykańców).
Bardzo żałuję, że sprzedałem JT bo dawał mi naprawdę dużo frajdy.

Graalon #15 Posted 25 November 2012 - 06:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9828 battles
  • 60
  • [_GTW_] _GTW_
Dokładnie tak jak kolega napisał w umiejętnym wykorzystaniu nadbódówki jest hmm jeden z najlepszych RoF przegięty i sadzi co 20 sec po 1000dmg.
Poprostu TD stworzony dla graczy lubiących i umiących grać niszczycielami (niestety na tym TD trza myśleć).
Doskonale szkoli do poprawnego użycia TD nawet bez camo wystarczy tylko dobra miejscówka.

OldBix #16 Posted 25 November 2012 - 08:44 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Post___rudy102, on 25 November 2012 - 06:47 PM, said:

Szczerze co do braku camo to nie mogę się zgodzić. Moje odczucia jak na razie są takie, że jest ono lepsze niż myślałem, że będzie. Na JP II czasem jak walnąłem z b. daleka to zaraz leciały we mnie pociski z połowy wrogiego teamu, a tutaj siedzę w krzaczku, walę i żarówa nie świeci (a na załodze brak kamuflażu).
Otóż jest to dla mnie niesamowita wręcz zagadka. Gdy zaczynałem nim jeździć, to widział go każdy i nie miało znaczenia gdzie się spotter znajdował. Teraz mój JgTiger dostał czapkę niewidkę. Nie robiłem perka camo, nie wożę siatki a ten wielki bądź co bądź niszczyciel dość często po prostu znika wrogowi z oczu (albo nie pokazuje mu się wcale). A grzmocę ze 128 cały czas. Zaczynam robić gałązki TD od Francuzów i od Ruskich i szczerze muszę przyznać, iż o takiej umiejętności ukrycia się jaką mam na JgTiger to AC Mle.46 (z siatką i szkoloną w camo załogą) może tylko pomarzyć.
Nie wiem ... może ogólne wyszkolenie załogi też ma przy ukrywaniu się znaczenie? Jakoś inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć.

voi14 #17 Posted 26 November 2012 - 07:37 PM

Private

• Player
  • 9411 battles
  • 46
Stockowa 128 ma bardzo kapryśną celność (zupełnie inaczej jak w ferdku).
Czy trzeci silnik (z drugiego) daje dużo do prędkości normalnej i prędkości obracania? (stockowę gąski)
Już nie mogę się doczekać lepszej 128. :Smile_trollface-3:
Szkoda, ze nadbudówka już nie odbija wszystkiego  :Smile_mellow: ( gold ammo)
A i jeszcze jedno. Czy lornetka dużo mu daje do zasięgu widzenia? (chodzi o czołgi, które są wykryte ale ich nie widzę)

Edited by voi14, 26 November 2012 - 07:38 PM.

OldBix #18 Posted 26 November 2012 - 11:29 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Trzeci silnik to tylko moc. Żaden silnik nie daje Ci prędkości. Za to odpowiadają gąsienice. Silniki dają przyspieszenie oraz siłę do wtargania tej kupy żelastwa na jakieś wzniesienia.
Za obracanie się odpowiadają gąsienice i umiejętności kierowcy: Hamowanie sprzęgłem i Jazda terenowa.
Długa 128 to bezapelacyjnie najlepsze niemieckie działo w tej grze. Ma ją tylko jeden pojazd - właśnie JgTiger - zatem uznaj się za szczęśliwca, iż będziesz coś takiego niedługo miał.
Lorneta daje +25% zasięgu widzenia (to bardzo dużo), ale tylko na postoju w czasie kampy. Jak tylko ruszysz niszczycielem tak tracisz ten dodatkowy zasięg widzenia. Dlatego też sporo właścicieli JgTiger (w tym ja) zdecydowało się na Osłoniętą optykę rozszerzającą pole naszego widzenia tylko o 10%, ale za to działającą cały czas. Wybieramy Osłoniętą, gdyż JgTiger jest raczej ofensywnym pojazdem, sporadycznie wspierającym działania teamu z trzeciej linii.

barcelonista_pl #19 Posted 27 November 2012 - 04:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Wlasnie nim sobie pogrywam na teście jak i jego kuzynem premium 8.8cm. Oba daja dużo funu. Ostatnio miałem losowanie (na teście oczywiscie ) gdzie trafiłem nim do bitwy prawie samych 10 tierów i nawet wtedy daje rade nim sporo zrobić. Wygralismy bitwe gdzie tylko ja przeżylem z 2 fragami na koncie. Już nie moge sie doczekać kupna go na normalnym serwerze.

_JDL_ #20 Posted 28 November 2012 - 11:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 41310 battles
  • 436

View PostGraalon, on 25 November 2012 - 06:40 PM, said:

Dokładnie tak jak kolega napisał w umiejętnym wykorzystaniu nadbódówki jest hmm jeden z najlepszych RoF przegięty i sadzi co 20 sec po 1000dmg.
Poprostu TD stworzony dla graczy lubiących i umiących grać niszczycielami (niestety na tym TD trza myśleć).
Doskonale szkoli do poprawnego użycia TD nawet bez camo wystarczy tylko dobra miejscówka.
o czym ty piszesz??? jakie 1000dmg?!? na 180 rozegranych nim bitew chyba nigdy nie widziałem takiego dmg (nie mówię o uszkodzeniach ammorack, czy podpaleniach)
Chyba, że chodzi ci o to, że z czasem przeładowania wynoszącym ok. 10 sek. zadajesz 2 x 500dmg ?
Ale wtedy też nie bardzo się zgadza, bo lepsze działo zadaje większe uszkodzenia niż te 500 dmg.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users