Jump to content

JagdTiger

• Please log in to reply
714 replies to this topic

patton456 #21 Posted 29 November 2012 - 08:21 PM

Private

• Player
  • 10157 battles
  • 40
Koledze chodziło pewnie w przybliżeniu, gdyż 1000, a 1120 to nie jest aż taka monstrualna granica.

SKILL_Shadow #22 Posted 15 December 2012 - 06:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45050 battles
  • 96
Jak zwykle znajdzie sie grupa osób, którzy bedą przekonywac, ze dany czołg jest oh i ah a jesli nie to winny jest gracz. JagTiger to jeden z NAJGORSZYCH pojazdów w grze - dolna belka na pól metra i jarzmo karabinu które przebijają armaty o pen 180 - w dodatku wysoka i wolna stodoła bez pancerza z boku a po patchach czołgi IX T maja nawet lepsze armaty. Jęsli wam mało to zapraszma na stronę ze statami WSZYSTKICH czolgów w ktorych Jagtiger okupuje jedno z ostatnich miejsc po względem zwyciestw. Jesli chcecie potwierdzić jego świetność to proszę o argumenty statystyczne a nie osobiste odczucia i osiagnięcia.

Edited by Ed_Lee, 15 December 2012 - 06:31 PM.

GrubaRozkmina_NUG #23 Posted 15 December 2012 - 07:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24545 battles
  • 314
Pierwsze słyszę o tym żeby HT IX tieru miały lepsze armaty - podaj przykład proszę. Co do stron ze statami wszystkich czołgów to, że JT ma niby słabe winratio to wina graczy - zobacz sobie na staty najlepszych graczy i powiedz mi proszę czy są gorsze od tych na obj. 704.
Wina słabego winratio polega na tym, że za ten pojazd chwytają się wodorosty myśląc, że będą niszczyć samym wyglądem. Prawda jest taka, że jest to wymagający pojazd tak samo jak wiele innych czołgów niemieckich i nie każdy jest w stanie coś z niego wycisnąć. Dobry gracz jednak zniweluje wady i wyciśnie maksimum z zalet czyniąc z tego czołgu rzeźnika.
Jednak co ja tam wiem bo nie korzystam z CAPS LOCKA jak ośmiolatek na gg oraz nie patrzę na strony ze statami. Dla mnie liczą się moje staty oraz staty graczy dobrych bo na nich powinienem się wzorować. To, że masa dzieciarni obniża poziom to nie moja sprawa a już na pewno nie dowód na to, że jakiś czołg jest słaby.

Jak zwykle znajdzie sie grupa osób, którzy bedą przekonywac, ze dany czołg jest oh i ah a jesli nie to winny jest gracz.

Bo tak było, tak jest i tak będzie zawsze i jeśli myślisz inaczej to wcale nie dziwię się twoim epickim wynikom bo idąc twoim tokiem rozumowania to w ogóle nie powinienem poprawiać swoich umiejętności oraz uczyć się gry bo i tak wszystko zależy od czołgu a nie ode mnie. Doprawdy dorosłe podejście.

Belisarius #24 Posted 15 December 2012 - 07:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40017 battles
  • 96
  • [CRYA] CRYA
Mnie się też wydaje, że to kawał solidnego niszczyciela. Ma swoje braki, ale nie odstaje od pozostałych (większość TDków tego tieru nie ma pancerza w innych miejscach niż front). Za to świetne działo potrafi zdziałać cuda: obrażenia obrażeniami, ale chodzi głównie o RoF, który przy 9,83 sec robi z niego naprawdę często strzelającą machinę. Wielki weekspot trzeba zasłaniać, niezła manewrowość i prędkość pozwalają podążać zaraz za pierwszą linią ciężkich, a nie wlec się jak T28 czy T95, a pancerz jednak sporo odbija. A że arta go łatwo rozwala? Cóż, ona wszystkie TDki łatwo rozwala ;-)

Generalnie polecam tę trójkę niemieckich niszczycieli: JPanther - Ferdi - JTiger (JP E100 jeszcze nie mam).

voi14 #25 Posted 18 December 2012 - 08:49 PM

Private

• Player
  • 9409 battles
  • 46

View PostEd_Lee, on 15 December 2012 - 06:30 PM, said:

Jak zwykle znajdzie sie grupa osób, którzy bedą przekonywac, ze dany czołg jest oh i ah a jesli nie to winny jest gracz. JagTiger to jeden z NAJGORSZYCH pojazdów w grze - dolna belka na pól metra i jarzmo karabinu które przebijają armaty o pen 180 - w dodatku wysoka i wolna stodoła bez pancerza z boku a po patchach czołgi IX T maja nawet lepsze armaty. Jęsli wam mało to zapraszma na stronę ze statami WSZYSTKICH czolgów w ktorych Jagtiger okupuje jedno z ostatnich miejsc po względem zwyciestw. Jesli chcecie potwierdzić jego świetność to proszę o argumenty statystyczne a nie osobiste odczucia i osiagnięcia.

Po 50 bitwach się wypowiadasz o tym czołgu. :Smile_veryhappy:   Zapewne nie masz lepszego działa i silnika (tego ostatniego) a już taka krytyka. Działo zmienia baaardzo dużo (celne, dobra pena, przyzwoity dmg i wysoki rof) a topowy silnik daje mu kopa i sprawia, że jak na takie rozmiary i wagę jesteśmy w miarę mobilni. Co do pancerza, to szału nie ma, w dolną wchodzi prawie wszystko, w środkową w zależności od humorów ale jest lepiej a nadbudówka jest całkiem mocna (mówię o przodzie, boki są mięciutkie). Strasznie denerwujące jest to, że większość penetracji z przodu kończy się awarią silnika. Ale coś za coś.

bongers #26 Posted 19 December 2012 - 10:46 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16906 battles
  • 51
JT to bardzo fajny sprzęcik, który nie wybacza błędów nawet najmniejszych. Działo cud, miód i orzeszki, na mobilność też nie ma co narzekać, samozapłonów od trafień jakoś też nie zauważam ( nawet nie wożę gaśnicy tylko paliwko ). Generalnie porządny kawał maszyny przy której trzeba myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć. Mnie najbardziej bawią kolesie, którzy próbują pojednyków na odległość i są na tyle twardzi że walczą do końca, coż koniec zawsze jest taki sam czyli z przeciwnika zostaje kupa złomu. Tyle ode mnie.

SKILL_Shadow #27 Posted 19 December 2012 - 11:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45050 battles
  • 96

View PostGrubaRozkmina_NUG, on 15 December 2012 - 07:20 PM, said:

Pierwsze słyszę o tym żeby HT IX tieru miały lepsze armaty - podaj przykład proszę. Co do stron ze statami wszystkich czołgów to, że JT ma niby słabe winratio to wina graczy - zobacz sobie na staty najlepszych graczy i powiedz mi proszę czy są gorsze od tych na obj. 704.
Wina słabego winratio polega na tym, że za ten pojazd chwytają się wodorosty myśląc, że będą niszczyć samym wyglądem. Prawda jest taka, że jest to wymagający pojazd tak samo jak wiele innych czołgów niemieckich i nie każdy jest w stanie coś z niego wycisnąć. Dobry gracz jednak zniweluje wady i wyciśnie maksimum z zalet czyniąc z tego czołgu rzeźnika.
Jednak co ja tam wiem bo nie korzystam z CAPS LOCKA jak ośmiolatek na gg oraz nie patrzę na strony ze statami. Dla mnie liczą się moje staty oraz staty graczy dobrych bo na nich powinienem się wzorować. To, że masa dzieciarni obniża poziom to nie moja sprawa a już na pewno nie dowód na to, że jakiś czołg jest słaby.

Bo tak było, tak jest i tak będzie zawsze i jeśli myślisz inaczej to wcale nie dziwię się twoim epickim wynikom bo idąc twoim tokiem rozumowania to w ogóle nie powinienem poprawiać swoich umiejętności oraz uczyć się gry bo i tak wszystko zależy od czołgu a nie ode mnie. Doprawdy dorosłe podejście.

Prosiłem o jakieś dowody statystyczne - a co otrzymałem - masę bredni zrzucajace innym, ze nie umieja grać JT, przez co ma takie slabe staty. Chyba ten pan nie wie na czym polega ststystyka i do czego służy - jesli to Cię przerasta to sie nie wtrącaj. Nie chce mnie sie słuchac jaki ty jesteś wsapniały a jaka cała reszta jest cienka - ja zwrócilem uwagę na rzetelne dane dotyczące czolgu a ty napadasz na ludzi zwalajac na nich winę za statystyki. Polecam jakaś solidna lekturę nim sie wypowiesz na jakis temat bo podwazanie przez Ciebie argumentów ststystycznych pokazuje tylko, ze jesteś niedouczony.

Edited by Ed_Lee, 19 December 2012 - 11:04 PM.

TapChan #28 Posted 19 December 2012 - 11:25 PM

Major

• Player
  • 25080 battles
  • 2,766

View PostEd_Lee, on 19 December 2012 - 11:02 PM, said:

Prosiłem o jakieś dowody statystyczne - a co otrzymałem - masę bredni zrzucajace innym, ze nie umieja grać JT, przez co ma takie slabe staty. Chyba ten pan nie wie na czym polega ststystyka i do czego służy - jesli to Cię przerasta to sie nie wtrącaj. Nie chce mnie sie słuchac jaki ty jesteś wsapniały a jaka cała reszta jest cienka - ja zwrócilem uwagę na rzetelne dane dotyczące czolgu a ty napadasz na ludzi zwalajac na nich winę za statystyki. Polecam jakaś solidna lekturę nim sie wypowiesz na jakis temat bo podwazanie przez Ciebie argumentów ststystycznych pokazuje tylko, ze jesteś niedouczony.

Dalej nie rozumiesz. Ja posłużę się przykładem, do którego mi najbliżej - modelarstwem kartonowym. Jest otóż takie pewne wydawnictwo pana Halińskiego, który ma świetne modele. Problem jest taki, że nie nadają się dla początkujących - są tak dokładnie zaprojektowane, że początkowe niedokładności rzędu 0,3 mm mogą spowodować nieukończenie modelu, bo reszta pasować nie będzie. Są modelarze, którzy potrafią je sklejać, bo po prostu mają doświadczenie i umiejętności. Modele takie zazwyczaj wyglądają niesamowicie po ukończeniu. Problem jest taki, że jeśli początkujący, który nie potrafi dobrze sklejać weźmie się za taki model to wyjdzie on gorzej niż wyszedłby mu słabiej zdetalizowany i zaprojektowany model (który to nie pozwala jednak w pełni rozwinąć skrzydeł temu doświadczonemu). Po prostu margines błędu jest niski.

Tak samo jest z JT - maszyna ma możliwości. Odpowiednio i umiejętnie użyta jest świetna. I tu problem leży w tym, że nie każdy posiadacz umie nim grać.

bongers #29 Posted 20 December 2012 - 08:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16906 battles
  • 51

View PostEd_Lee, on 19 December 2012 - 11:02 PM, said:

To że ktoś Ci pisze że czołg jest fajny i dobrze się nim gra to dla Ciebie brednie?? Bo co bo statystki mówią inaczej bo nie może mu się grać nim dobrze. Odwołujesz się do strony ze statyskami gdzie JT jest gdzieś na szarym końcu i twierdzisz że dlatego jest on beznadziejny. No tak przecież tysiące graczy nie mogą się mylić :Smile_veryhappy: . Bzdura. Ja bym powiedział że jest na szarym końcu bo jest mały procent graczy którzy go ogarniają i potrafią grać.  Wygląda na to, mimo tego że masz tyle bitew granie JT Cię przerasta i tyle, bez urazy.
Ja nadal uczę się nim grać i sprawia mi coraz więcej przyjemności za każdym razem jak go wyciągam z garażu. Ale tak jak napisałem przy tym sprzęcie trzeba myśleć, myśleć i mieć dużo cierpliwości bo JT ma olbrzymi potencjał tylko trzeba go dobrze wykorzystać.

Edited by bongers, 20 December 2012 - 12:27 PM.

OldBix #30 Posted 20 December 2012 - 12:16 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Ja się bardzo cieszę ze statystyk serwerowych jakie ten niszczyciel ma. Serdecznie pragnę podziękować takim graczom jak Ed_Lee, za to że jeszcze bardziej te statystyki zaniżają. Dzięki temu poważny nerf tego pojazdu jest bardzo odległy w czasie, choć zapewne deweloperzy bardzo chcieliby go wprowadzić.
Mogę sobie zatem pomykać po polach bitew swoim JgTiger, likwidując wroga za wrogiem, bez strachu że moje poczynania mogą wpłynąć na popsucie tego niszczyciela przez projektantów gry. Wszak statystyka mówi że to kupa złomu. Tylko że moich rękach od pewnego momentu (tak gdzieś przy pięćsetnej bitwie na nim) stała się bardzo morderczą kupą złomu.

N7_OMEGA #31 Posted 20 December 2012 - 12:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45581 battles
  • 57
Dobry td.
O wiele lepszy od ferdka i lepszy od obj. 704, który ma tragiczną armatę potrafiącą 3x pod rząd strzelić za 0, do tego kompletnie nieprzydatną na dalsze odlegości (obj. dostał za to ninja skill - znika tuż przed przeciwnikiem).
Cały myk polega na tym, że JT prowadzi do JPE100, który (delikatnie mówiąc) nie powala (z tego co widzę w bitwach),
Obj.704 prowadzi do obj.268, który potrafi połowę wrogiego teamu wbić miętkim wackiem do połowy w ziemię...

voi14 #32 Posted 23 December 2012 - 11:57 PM

Private

• Player
  • 9409 battles
  • 46
Celność działa powalająca. WSZYSTKO z dystansu trafia (i większości przypadków przebija zadając przy tym dmg ~500-600hp ). Niektóre strzały to aż mnie zadziwiają, widać malutki kawałeczek czołgu a tu z 600m trafienie i 650 dmg zadane.
Strasznie wrażliwy na artę. Jak już trafia to często penetruje (góra, boki), alko splashem skubie. Ja mam taki odruch nie-stania w miejscu tylko wykonywania chaotycznych ruchów między strzałami. Dzięki temu widziałem jak masa pocisków od arty spada w miejsce, w którym przed chwilą stałem. Ogólnie nie polecam stać w miejscu tym Tdkiem (nawet jak jest 1 wroga arta, która pewnie w nas już celuje) tylko strzał i jazda dalej.

Edited by voi14, 23 December 2012 - 11:58 PM.

OldBix #33 Posted 24 December 2012 - 02:13 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postvoi14, on 23 December 2012 - 11:57 PM, said:

Celność działa powalająca. WSZYSTKO z dystansu trafia (i większości przypadków przebija zadając przy tym dmg ~500-600hp ). Niektóre strzały to aż mnie zadziwiają, widać malutki kawałeczek czołgu a tu z 600m trafienie i 650 dmg zadane.
Mam czteroperkową załogę na tym TD i nie zauważyłem podobnej celności. Ba, potrafi wręcz epicko spudłować. Nie zmienia to jednak faktu iż stał się moim ulubionym niszczycielem.

BLooDekk #34 Posted 24 December 2012 - 02:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21185 battles
  • 1,098
  • [JBWA] JBWA
W  moich (pewnie mylnych) wyliczeń wynika, iż bez gąsek da założyć się topowe działo, ostatni silnik i moduły czy to prawda czy się mylę?

IGI29 #35 Posted 24 December 2012 - 02:29 AM

Lance-corporal

• Clan Commander
  • 47883 battles
  • 67
  • [THROW] THROW
Zresztą moj ulubiony czolg w tej grze , posiadal najlepsze dzialo do pacza 8.0 b9dajze, swietna celność ktora az zacheca do gry,pocisk leci idealnie prosto a jego zdolnosc hull down jest fantastyczna, oczywiscie ze ma wady ale mozna je wybaczyc i starac sie minimalizowac .Ciekawe co powie ed
jak zagra jgpze100 ktory jest........... bo dpm jt jest tak duzy ze wlasnie umiejetna gra tym niszczycielem ma duzy wplyw na wynik druzyny oczywiscie jak ktos ma xvm to potrafi w ciagu 3s przewidziec zwycięzcę.

Zreszta chesz konkretnych argumentow przekonujacych do fajnosci jt to prosze ss bez golda przy odpowiednim skatowani jest nie do przebicia, bardzo bardzo celne dzialo, bardzo bardzo duzy dpm , stosunkowo szybko sie obraca , posiada duzo punktow hp, zdolnosc hull down  to sa fakty.Natomiast stwierdzenie ze ma jakas tam belka dolna ma 50cm i jest do przebicia przez inne czolgi nie jest odkryciem ameryki ale zapewniam cie ze lower plate  jt nie przebijesz
armata z  pena 100mm chocbys statystycznie strzelal  i 100 razy .Uwazasz ze jt ma slaby pancerz, tak masz racje ale  tylko dlatego stwierdzasz ze ten czolg jest kiepski?

Edited by IGI29, 24 December 2012 - 02:30 AM.

P0N3T #36 Posted 25 December 2012 - 10:01 PM

Corporal

• Player
  • 17380 battles
  • 198

View PostBLooDekk, on 24 December 2012 - 02:20 AM, said:

W  moich (pewnie mylnych) wyliczeń wynika, iż bez gąsek da założyć się topowe działo, ostatni silnik i moduły czy to prawda czy się mylę?

Potwierdzam. Można włożyć topowe działo, silnik i radio bez zakładania gąsek.

View PostIGI29, on 24 December 2012 - 02:29 AM, said:

Zresztą moj ulubiony czolg w tej grze , posiadal najlepsze dzialo do pacza 8.0 b9dajze, swietna celność ktora az zacheca do gry,pocisk leci idealnie prosto a jego zdolnosc hull down jest fantastyczna, oczywiscie ze ma wady ale mozna je wybaczyc i starac sie minimalizowac .Ciekawe co powie ed
jak zagra jgpze100 ktory jest........... bo dpm jt jest tak duzy ze wlasnie umiejetna gra tym niszczycielem ma duzy wplyw na wynik druzyny oczywiscie jak ktos ma xvm to potrafi w ciagu 3s przewidziec zwycięzcę.

Zreszta chesz konkretnych argumentow przekonujacych do fajnosci jt to prosze ss bez golda przy odpowiednim skatowani jest nie do przebicia, bardzo bardzo celne dzialo, bardzo bardzo duzy dpm , stosunkowo szybko sie obraca , posiada duzo punktow hp, zdolnosc hull down  to sa fakty.Natomiast stwierdzenie ze ma jakas tam belka dolna ma 50cm i jest do przebicia przez inne czolgi nie jest odkryciem ameryki ale zapewniam cie ze lower plate  jt nie przebijesz
armata z  pena 100mm chocbys statystycznie strzelal  i 100 razy .Uwazasz ze jt ma slaby pancerz, tak masz racje ale  tylko dlatego stwierdzasz ze ten czolg jest kiepski?

Czy ktoś wie osssooomuuuchooozzziii?

JT nie ma "odpowiednim skatowani", zawsze jest jakiś weakspot, który można przebić celnym strzałem. Oczywiście, mówimy tu, o walce porównywalnych maszyn. Tiery poniżej 9 nie wchodzą w naszą rachubę.

IGI29 #37 Posted 27 December 2012 - 01:11 PM

Lance-corporal

• Clan Commander
  • 47883 battles
  • 67
  • [THROW] THROW

View PostP0N3T, on 25 December 2012 - 10:01 PM, said:

Czy ktoś wie osssooomuuuchooozzziii?

JT nie ma "odpowiednim skatowani", zawsze jest jakiś weakspot, który można przebić celnym strzałem. Oczywiście, mówimy tu, o walce porównywalnych maszyn. Tiery poniżej 9 nie wchodzą w naszą rachubę.

SS oznacza  superstructure czyli to "miejsce " gdzie jest 250mm pancerza pod kątem 75% jak umiesz liczyc to juz masz około 300mm efektywnego pancerza co na 9 tierze jest nie do przebicia a teraz sobie skątuj go jeszcze o 20%, wynik pozostawiam tobie.Oczywiście że ma weakspoty ale one nie mają żadnego znaczenia bo UFP i tak jest jak papier .....

BLooDekk #38 Posted 27 December 2012 - 07:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 21185 battles
  • 1,098
  • [JBWA] JBWA

00mm efektywnego pancerza co na 9 tierze jest nie do przebicia
Jak nie skoro ST-1 i IS-8 mają 400mm penetracji na goldzie... :Smile_trollface-3:

GrubaRozkmina_NUG #39 Posted 27 December 2012 - 07:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24545 battles
  • 314
Nadbudówkę czasem przebiją dziewiątki przy szczęśliwym losowaniu penetracji np. inny JT czy obj mogą tego dokonać ale bez golda baaaardzo rzadko, z goldem też nie zawsze choć wiadomo, że dużo częściej.

IGI29 #40 Posted 29 December 2012 - 01:15 AM

Lance-corporal

• Clan Commander
  • 47883 battles
  • 67
  • [THROW] THROW
JA [....] faktycznie te mantoły mają 400mm penetracji na goldzie brak słów na tych ....... z WG

swietnie
nasi :260/400 ^^
oni:246/311

.........  :Smile_veryhappy:
Ale w każdym razie przynajmniej żaden med nie strzela bezczelnie w ss JT .Bo musicie wyobrażić sobie moje zdziwienie jak grając jgpze100 9 tierowy med podobno bez golda otlukiwał sobie moja nadbukówkę jakby tam pisało WEAKSPOT i za każdym razem przebijał ach... szkoda tych dobrych czasów gdzie się wystawiało główkę JT i bezpiecznie oczekiwało na stalowe ściany w himmelsdorfie........

Edited by EilaAurora, 29 December 2012 - 01:24 PM.

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users