Jump to content

JagdTiger

• Please log in to reply
716 replies to this topic

marasenha #381 Posted 02 January 2014 - 01:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430

Jgtiger oficjalnie zyskał miano mojego najczęściej płonącego czołgu, a podpalić można go dosłownie z każdej strony:

- przód pożar + uszkodzony silnik + (rzadziej) zabity kierowca lub radiooperator

- bok - tylna część pożar, środkowa ammorack, przednia pożar

- tylna pożar + uszkodzony silnik

W dolną płytę niemalże wszystko wbija bez celowania, sądzę, że kilka VI tierów też by dało radę.

OberleutnantHopfen #382 Posted 02 January 2014 - 01:10 PM

Private

• Player
  • 16673 battles
  • 8
  • [DGRSZ] DGRSZ
Ale waląc do tego isa7 ze wzniesienia jak napisałem wcześniej kąt uderzenia pocisku jest bliski kąta prostego i tu nagle ding, może po prostu tak gra zrobiona ale dobra. Ale grając wcześniej liczyłem, że pancerz naprawdę coś odbije, ogólnie jestem rozczarowany.

Shake94 #383 Posted 02 January 2014 - 01:27 PM

Corporal

• Player
  • 25580 battles
  • 111
Ze wzniesienia po kątem prostym to byś musiał być sporo wyżej od niego. No i nie zapominaj, że IS-7 ma tzw. magiczny pancerz. Na pancerz w tym TD nie ma co liczyć nawet.

barcelonista_pl #384 Posted 02 January 2014 - 09:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Que? Że ktoś ma problem z przebiciem IS7 Jagdtigerem? Ja dziś przebiłem 2 razy pod rząd od frontu ISa7 Ferdinandem bez złota hehe a Jadźka ma przecież jeszcze lepszą penę, także ktoś tu chyba weakspotów nie zna.  A co do pożarów na Jagdtigerze to ja ich u siebie nie zauważam (perki+ gaśnica automatyczna). 

szubienica #385 Posted 02 January 2014 - 10:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38387 battles
  • 319

Up zgadzam się w 100 % . Automatyczna gaśnica na nim to podstawa , a z najlepszym działem to już się bardzo przyjemnie gra no i trzeba pamiętać o chowaniu brzuszka . Miło go wspominam :smile:

Darciel #386 Posted 03 January 2014 - 12:14 AM

Brigadier

• Player
  • 24193 battles
  • 4,741
Nie wiem po co automatyczna gaśnica wyatarczą dobre palce po drugie możesz mieć 500hp otoczony przez 4 czołgi podpalą cie i kasa w piach po trzecie co wam tak często się pali?

addept #387 Posted 03 January 2014 - 06:28 AM

Lieutenant General

• Player
  • 46976 battles
  • 6,572
  • [S1GMA] S1GMA

View PostDarciel, on 03 January 2014 - 12:14 AM, said:

Nie wiem po co automatyczna gaśnica wyatarczą dobre palce po drugie możesz mieć 500hp otoczony przez 4 czołgi podpalą cie i kasa w piach po trzecie co wam tak często się pali?

Mało to razy miewałem takie sytuacje, że dzięki złotej gaśnicy zostawałem z resztówką HP i na tych oparach wygrywałem bitwę lub robiłem potem duży dmg ? Bądź dzięki niej zaoszczędziłem trochę HP, które jak najbardziej przydawały się w dalszym boju ratując mi dupsko ? Szybkie palce to trochę za mało. Właśnie taka dbałość o szczegóły decyduje czasami o tym, że zrobi się dobry wynik.

Na tym TD-ku gaśnica premium to konieczność. Ja sam używam gaśnicy premium na wszystkich pojazdach VIII trieru i wyżej, a zapasy kupuję zawsze na promocji. Jeżeli chowasz dolną płytę to podpaleń na gaśnicy premium nie ma zbyt wiele, bo redukuje ona dodatkowo ryzyko wystąpienia pożaru.

EDIT: Mam zapas około 400 gaśnic premium w magazynie i największym zaskoczeniem dla mnie jest to, że o ile zapas zwykłych gaśnic na trierach VII i niższych (bo tam je używam) dość szybko schodzi, to gaśnice premium schodzą bardzo, ale to bardzo powoli, niemal niezauważalnie,  co jest tylko potwiedzeniem ich skuteczności w ograniczaniu ryzyka pożaru.

Edited by addept, 03 January 2014 - 09:16 AM.

ajp_73 #388 Posted 03 January 2014 - 12:57 PM

Private

• Player
  • 27623 battles
  • 40
  • [GADS] GADS

View PostOberleutnantHopfen, on 02 January 2014 - 11:39 AM, said:

Witam. Również ja chciałbym się wypowiedzieć o tym złomie. Dlaczego złomie? To na koniec, Na początku zalety, hm co by tu napisać, no może działo, szybkostrzelne, celne, o dobrej penetracji i tu uwaga; zaczynają się wady, jako że JT losuje bardzo często na dole tabelki, co za tym idzie- z samymi 10 poziomowcami, to często się zdarza po przeciwnej stronie, że wystąpi przeciw nam IS-7, przedni pancerz isa jest z tego działa nie do przebicia, mowa oczywiście o długiej 128mm, strzelając ze wzniesień, jak to często ma się w JT w przedni pancerz ISa ciągle wchodzą rykoszety przy pancerzu 150 mm, stojąc na wzniesieniu kont padania pocisku w pancerz isa jest bliski 70-80 stopni, także nie wiem co jest grane, to ma się też do innych pojazdów, ale ogólnie jak wylosuje bez 10-tek to gromimy puki... a no puki nie przebiją naszego papierowego pancerza, 250 mm z przodu, hm... brzmi zarąbiście, lecz jaki pancerz takie dane- tylko na papierze. Nadbudówka lubi odbijać, lecz niezbyt często is8 spokojne ją przebija od czoła, oczywiście bez golda, kadłub- tutaj szkoda gadać, nie mówiąc o dolnej płycie, w niego wchodzi wszystko, dzisiaj byłem zszokowany jak mnie przebił T-44, bez golda, nie dolną płyte, nie w gniazdo karabinu maszynowego, o kamuflażu nawet nie wspominam, bo szkoda pisać. Podsumowując ten pojazd jak dla mnie jeden wielki niewypał. Pozdrawiam.

No cóż, po przeczytaniu Twoich lamentów pozostaje mi tylko zacytować (tfu, tfu, tfu) SerBa: "Straszne. To nim nie graj". Naucz się kolego WS, to przebijesz każdy czołg w tej grze. Naucz się kątowania własnego pancerza, to Ciebie nie przebiją.

Nie wiem jakie dokładnie kąty pochylenia pancerza ma IS-7, ale pewnie nie mniejsze niż IS-3. A ten ma przód pochylony 72 stopnie (część "przywieżowa") i  56 stopni ("dzióbek"). Zakładając podobny schemat opancerzenia, raczej mało prawdopodobne jest znalezienie takiej górki, która pozwoliła by Ci to pochylenie odpowiednio zniwelować.

Zastanawia mnie, jakim cudem wygrindowałeś JT? JPII (po za mobilnością) cierpi na podobne przypadłości i też losuje go na X tiery - sam nim trochę grałem, to wiem.

Na koniec taki mały OT. Bez urazy, ale konty, a raczej konta, to można mieć np. w banku. EOT

OberleutnantHopfen #389 Posted 03 January 2014 - 04:14 PM

Private

• Player
  • 16673 battles
  • 8
  • [DGRSZ] DGRSZ

Lamenty prawie bo ktoś tu chyba sobie żartuje z tym pancerzem. Tylko jestem ciekaw gdzie te 25 cm. Przykładowo strzelając w kw-1 i kw-1s działem o penetracji większej o wiele niż pancerz często pociski dingują przy kącie prostym lub bliskim prostego. Dla mnie Jagdtiger to jeden wielki bug w grze. Jeśli chodzi o twoją poradę żebym nie grał to zachowaj to dla siebie, bo to jest forum, które ma na celu ukazanie opinii o danych pojazdach i to właśnie zrobiłem.

P.S. Odnośnie grania, już nim nie gram.

Edited by OberleutnantHopfen, 03 January 2014 - 04:16 PM.

Young_Wild_and_Free #390 Posted 03 January 2014 - 07:58 PM

Private

• Player
  • 18263 battles
  • 25

Hej!!

Mam na tym sprzęcie około 30-40 (słownie trzydzieści-czterdzieści) bitew, wszystko oprócz długiej armaty, wentę, dosyłacz, lunetę, załoga dwa perki bia i kamo/naprawa. Moje pierwsze wrażenia to:

- losowania z przewagą 10-tek ( grywam cały tydzień w różnych porach po trzy -pięć bitew na JT dziennie),

- mały kąt wychylenia działa na boki utrudnia kątowanie,

- samo działo (stockowe) pomimo poziomu 10 i zastosowania w innych bryczkach gdzie święci triumfy, tutaj jakoś... nie zrywa papy z dachu :-),

- dolna płyta i jej chowanie to jedno ale większość 10-tek widząc górną połowę JT strzela  z golda i 250mm okazuje się za mało,

- manewrowość po dojściu do JT po JP2 oceniam na OK jak na taką krówkę, bałem się że będzie gorzej bo całe forum straszyło że JT porusza się na mapie bo Ziemia kręci się wokół Słońca...itd..

- ładny czas przeładowania ( około 9,20s jak pamiętam a może troszkę mniej) co pozwala w sprzyjających warunkach oddać przysłowiowe 1,5 strzału na 1 strzał przeciwnika,

- nie paliłem się ani razu ( wszystko przede mną ),

- nie padała jak muchy załoga,

- nie byłem ulubieńcem arty.

Mimo śladowej ilości bitew i stockowego działa moje wrażenia są na razie neutralne ze wskazaniem na plus. Może ktoś umie wycisnąć z JT o wiele więcej ale na moim poziomie gracza ( średniaczek ) jak na razie dobrze się na nim bawię a to jest chyba, w tej pożal się Boże gierce dla dzieciaków, najważniejsze :-)

Pozdrawiam wszystkich pro gamerów którym nigdy właz od prawdziwego czołgu nie poharatał paluchów :-)

_THOR_PL #391 Posted 03 January 2014 - 09:25 PM

Corporal

• Player
  • 11781 battles
  • 147

View PostNiewidzialny_Templariusz, on 03 January 2014 - 07:58 PM, said:

Hej!!

Mam na tym sprzęcie około 30-40 (słownie trzydzieści-czterdzieści) bitew, wszystko oprócz długiej armaty, wentę, dosyłacz, lunetę, załoga dwa perki bia i kamo/naprawa. Moje pierwsze wrażenia to:

- losowania z przewagą 10-tek ( grywam cały tydzień w różnych porach po trzy -pięć bitew na JT dziennie),

- mały kąt wychylenia działa na boki utrudnia kątowanie,

- samo działo (stockowe) pomimo poziomu 10 i zastosowania w innych bryczkach gdzie święci triumfy, tutaj jakoś... nie zrywa papy z dachu :-),

- dolna płyta i jej chowanie to jedno ale większość 10-tek widząc górną połowę JT strzela  z golda i 250mm okazuje się za mało,

- manewrowość po dojściu do JT po JP2 oceniam na OK jak na taką krówkę, bałem się że będzie gorzej bo całe forum straszyło że JT porusza się na mapie bo Ziemia kręci się wokół Słońca...itd..

- ładny czas przeładowania ( około 9,20s jak pamiętam a może troszkę mniej) co pozwala w sprzyjających warunkach oddać przysłowiowe 1,5 strzału na 1 strzał przeciwnika,

- nie paliłem się ani razu ( wszystko przede mną ),

- nie padała jak muchy załoga,

- nie byłem ulubieńcem arty.

Mimo śladowej ilości bitew i stockowego działa moje wrażenia są na razie neutralne ze wskazaniem na plus. Może ktoś umie wycisnąć z JT o wiele więcej ale na moim poziomie gracza ( średniaczek ) jak na razie dobrze się na nim bawię a to jest chyba, w tej pożal się Boże gierce dla dzieciaków, najważniejsze :-)

Pozdrawiam wszystkich pro gamerów którym nigdy właz od prawdziwego czołgu nie poharatał paluchów :-)

mam identyczne odczucia po podobnej ilosci bitew z tym że ja sie kopciłem juz z 5-8razy, w jednej bitwie nawet 2 razy

Edited by _THOR_PL, 03 January 2014 - 09:25 PM.

_wojtek_woyzeck_ #392 Posted 04 January 2014 - 01:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12693 battles
  • 91

Po rozegraniu ponad 190 bitew muszę odwołać większość złych rzeczy, które pisałem o tym tedeku na samym początku. Maszyna z topowym działem jest rzeźnikiem, szczególnie jeśli wrzuci ją maksymalnie w dziewiąte tiery. Topowe działo jest bardzo celne, ma penetrację na tyle dobrą, że rzadko używam golda. Jego wielką zaletą jest również wychył w dół, co umożliwia strzelanie zza nierówności terenu. Minusem jest niewielki zakres ruchu działa w poziomie, ale da się to jakoś przeżyć. Czołg ma bardzo miękką dolną płytę. Jej penetracja w wielu przypadkach wiąże się z uszkodzeniem silnika. Na początku zdarzało mi się to bardzo często. Teraz co raz lepiej opanowuję technikę chowania brzuszka. Czasami zdarzają się pożary, ale nie można powiedzieć, żeby występowały z dużą częstotliwością. Nadbudówka trochę odbija (miałem nawet stalowe ściany na nim), ale przy dziesiątych tierach i wszechobecnej amunicji goldowej nie ma co liczyć na zbyt wiele. Jak wrzuca nas w topce, można pchać się do przodu. Jak jest dużo dziesiątek i jesteśmy w dole stawki, trzymamy się z tyłu. Z czystym sumieniem polecam tego tedeka. 

P.S. Mój zestaw to dosyłacz, wentylacja i lorneta. 

A tutaj wynik mojej dzisiejszej (najlepszej na tym tedeku) bitwy:

Attached Files

• Attached File   Jagdtiger on Himmelsdorf.jpg   389.79K

Edited by _wojtek_woyzeck_, 04 January 2014 - 01:56 AM.

ajp_73 #393 Posted 05 January 2014 - 11:27 PM

Private

• Player
  • 27623 battles
  • 40
  • [GADS] GADS

View Post_wojtek_woyzeck_, on 04 January 2014 - 01:51 AM, said:

Po rozegraniu ponad 190 bitew muszę odwołać większość złych rzeczy, które pisałem o tym tedeku na samym początku. Maszyna z topowym działem jest rzeźnikiem, szczególnie jeśli wrzuci ją maksymalnie w dziewiąte tiery. Topowe działo jest bardzo celne, ma penetrację na tyle dobrą, że rzadko używam golda. Jego wielką zaletą jest również wychył w dół, co umożliwia strzelanie zza nierówności terenu. Minusem jest niewielki zakres ruchu działa w poziomie, ale da się to jakoś przeżyć. Czołg ma bardzo miękką dolną płytę. Jej penetracja w wielu przypadkach wiąże się z uszkodzeniem silnika. Na początku zdarzało mi się to bardzo często. Teraz co raz lepiej opanowuję technikę chowania brzuszka. Czasami zdarzają się pożary, ale nie można powiedzieć, żeby występowały z dużą częstotliwością. Nadbudówka trochę odbija (miałem nawet stalowe ściany na nim), ale przy dziesiątych tierach i wszechobecnej amunicji goldowej nie ma co liczyć na zbyt wiele. Jak wrzuca nas w topce, można pchać się do przodu. Jak jest dużo dziesiątek i jesteśmy w dole stawki, trzymamy się z tyłu. Z czystym sumieniem polecam tego tedeka. 

P.S. Mój zestaw to dosyłacz, wentylacja i lorneta. 

A tutaj wynik mojej dzisiejszej (najlepszej na tym tedeku) bitwy:

Jak widać udało Ci się oswoić bestię :smile:

_wojtek_woyzeck_ #394 Posted 06 January 2014 - 03:37 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12693 battles
  • 91
Fakt:) Ale nadal mi się zdarza grać zbyt agresywnie i ginąć prawie na początku bitwy:) Problemem jest też miękka dolna płyta i goldowa amunicja.

Hellfire303 #395 Posted 06 January 2014 - 10:18 AM

Corporal

• Player
  • 10001 battles
  • 137

View Post_wojtek_woyzeck_, on 06 January 2014 - 03:37 AM, said:

Fakt:) Ale nadal mi się zdarza grać zbyt agresywnie i ginąć prawie na początku bitwy:) Problemem jest też miękka dolna płyta i goldowa amunicja.

Według mnie to nawet przednia płyta (160mm) trochę niedomaga i tak naprawdę najlepiej schować się tak, żeby wystawała tylko nadbudówka. A to bywa trudne, bardzo trudne. Działo doskonałe, sporo hp, ale Jaga wykryta to Jaga po krótkim czasie zniszczona. Nie jest to pancerny kolos jakim chcielibyśmy go widzieć. Faktycznie, jeśli wrzuca nas na topie to pomieszać można sporo w innym wypadku agresywna gra to garaż. Zgadzam się.

Falathi #396 Posted 06 January 2014 - 10:28 AM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG

View PostHellfire303, on 06 January 2014 - 10:18 AM, said:

Według mnie to nawet przednia płyta (160mm) trochę niedomaga i tak naprawdę najlepiej schować się tak, żeby wystawała tylko nadbudówka. A to bywa trudne, bardzo trudne. Działo doskonałe, sporo hp, ale Jaga wykryta to Jaga po krótkim czasie zniszczona. Nie jest to pancerny kolos jakim chcielibyśmy go widzieć. Faktycznie, jeśli wrzuca nas na topie to pomieszać można sporo w innym wypadku agresywna gra to garaż. Zgadzam się.

Bo jeśli jesteśmy na topie i nie wystawiamy dołu to owszem - jesteśmy nieźle opancerzonym potworem z bardzo silnym działem. W takim wypadku wykrycie nie zawsze oznacza zniszczenie, zależy zresztą od mapy. Co innego X tiery - dla nich JT który pcha się do przodu i zostaje wykryty jest stosunkowo łatwym celem: pancerz można przebić, a z jego prędkością nie ucieknie. Ilość HP też nie jest problemem, można szybko zbić. 

barcelonista_pl #397 Posted 08 January 2014 - 08:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
http://wotreplays.eu/site/526154#self mała próbka co można tym kociakiem zrobić w ataku bez kampienia koło bazy i to na odkrytej mapie, tu chyba udało mi się wygrać przegraną bitwę ale oceńcie sami. 

Edited by barcelonista_pl, 08 January 2014 - 08:27 PM.

_wojtek_woyzeck_ #398 Posted 08 January 2014 - 11:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12693 battles
  • 91
Bardzo ładna bitwa. Nie wiedziałem, że przy tej drodze jest taka fajna miejscówka. Moją uwagę zwrócił fakt, że tak długo pozostałeś niewykryty, pomimo tego, że przez dłuższy czas ostrzeliwywałeś wrogie czołgi.

barcelonista_pl #399 Posted 09 January 2014 - 01:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Mnie też to zdziwiło hmm może jednak malowanie pomogło choć nie mam na nim siatki ani perku z kamuflarzem. 

_THOR_PL #400 Posted 13 January 2014 - 11:16 PM

Corporal

• Player
  • 11781 battles
  • 147
odblokowałem topowe działo - jedyne co mam do powiedzenia to WOW

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users