Jump to content

JagdTiger

• Please log in to reply
730 replies to this topic

barcelonista_pl #61 Posted 27 January 2013 - 12:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
W walce 1v1 częsciej wygrywacie ze premiowym Jagdtigerem czy przegrywacie? Wiem że jest różnica tierów ale RoF premiuma jest zabójczy. Ja może miałem okazje raz walczyć i wygrać ale tamten zdaje się był nadgryziony.

GrubaRozkmina_NUG #62 Posted 27 January 2013 - 01:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24566 battles
  • 314
Jak można przegrać z JT 88? :D JT ze 128 ma chyba lepszy DPM a nawet jeśli 88 ma większy i strzela z golda to ma mniej HP i jest na 3 strzały więc wystarczy walnąć, schować się i tak aż do śmierci 88 :).

barcelonista_pl #63 Posted 27 January 2013 - 04:19 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
A co jak jak Ci zdejmie gąski? Wtedy się nie schowasz. Natomiast jak ty zdejmiesz jemu to tracisz dużo czasu na przeładowanie co przy jego RoF może mieć spore znaczenie.  Myślę że dobry gracz w premiumie poradziłby sobie ze sredniakiem/noobem w Jagdtigerze i byłby to ciekawa walka.

BLooDekk #64 Posted 31 January 2013 - 07:37 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21186 battles
  • 1,098
  • [JBWA] JBWA

View Postbarcelonista_pl, on 27 January 2013 - 04:19 PM, said:

A co jak jak Ci zdejmie gąski? Wtedy się nie schowasz. Natomiast jak ty zdejmiesz jemu to tracisz dużo czasu na przeładowanie co przy jego RoF może mieć spore znaczenie.  Myślę że dobry gracz w premiumie poradziłby sobie ze sredniakiem/noobem w Jagdtigerze i byłby to ciekawa walka.
Przegrać z czołgiem o tier niżej - dafuq? :Smile_blinky:  No może kilka razy zdarzyło mi się, że dobił mnie czołg o tier niżej ale nigdy nie zdjął z 100% do 0%... Jeżeli jest się w mieście trzeba odpowiednio wyjeżdżać zza zakrętów, nie odsłaniając kół napędowych.

_JDL_ #65 Posted 31 January 2013 - 09:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 41310 battles
  • 436

View Postbarcelonista_pl, on 27 January 2013 - 12:06 PM, said:

W walce 1v1 częsciej wygrywacie ze premiowym Jagdtigerem czy przegrywacie? Wiem że jest różnica tierów ale RoF premiuma jest zabójczy. Ja może miałem okazje raz walczyć i wygrać ale tamten zdaje się był nadgryziony.
wydaje mi się, że normalny jgtiger powinien sobie spokojne poradzic. oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji, czy obaj maja pochowane dolne wanny itd. face fo face normalny nie powinien miec najmniejszego problemu ze zniszczeniem premiuma.
1. premium ma duzo mniej hp 1300 (o ile dobrze pamietam) vs 1800
2. premium ma fatalny silnik (tier VII) vs silnik IX lub X (tez nie pamietam), w kazdym razie trafienie premiuma w wanne z duzym prawdopodobienstwem wywola pozar
3. dpm/min - wprawdzie premium ma duzy ROF, ale zadaje mniejszy dpm - wg mnie strzał co 4,5 sek premiuma za ok 200-250 dpm vs 9 sek 500-600 przy założeniu, że mniejsza penetracja premiuma moze spowodować jakis ding, na pewno nie wystarczy na zniszczenie jgtigera.
4. premium jest mniej ruchawy od wersji normalnej, wolniej sie obraca i jezdzi.

gdyby zdarzyło się, że oba mają pochowane podbrzusza, to premium nie ma praktycznie zadnych szans, bo nie przebije (a jesli juz to z wielkim trudem) nadbudowki jgtigera.

takie jest moje zdanie

View PostBLooDekk, on 31 January 2013 - 07:37 AM, said:

Przegrać z czołgiem o tier niżej - dafuq? :Smile_blinky:  No może kilka razy zdarzyło mi się, że dobił mnie czołg o tier niżej ale nigdy nie zdjął z 100% do 0%... Jeżeli jest się w mieście trzeba odpowiednio wyjeżdżać zza zakrętów, nie odsłaniając kół napędowych.
no nie przesadzaj, że tierem niżej nie możesz załatwic pojazdu z wyzszej ligi od 100% do 0%.

Edited by leon_28, 31 January 2013 - 10:51 AM.

OldBix #66 Posted 31 January 2013 - 10:58 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Ogarnięty gracz w JgTiger zajeździ ogarniętego gracza w JgTiger 88 bez straty HP - taka jest prawda. Ot co najwyżej kilka razy straci gąsienicę. Mniejszy ROF w tym przypadku jest zaletą. Strzela i kątuje pozostawiając narażone na DMG właśnie jedynie gąski. JgTiger 88 ze względu na dużo szybsze przeładowanie i konieczność przyjęcia pozycji na wprost jest narażony na przyjęcie plomby (byle gdzie bo superstrukturę długa 128 też przebija) przez cały czas.

barcelonista_pl #67 Posted 31 January 2013 - 04:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
@Leon_28 dzięki za ciekawą wypowiedź.
@incarnation Hermann Bix , zgadzam sie że ogarniety w JT jednak wygra z ogarniętym w JT 8.8 ale ciekawie by wygladała walka: ogarniety w premium kontra slabszy gracz w JT.

Odnosnie różnic w silniku owszem są ale jest też różnica w wadze na korzyść premiuma co powoduje że te dodatkowe konie w JT nie dają mu aż takiej przewagi. Poza tym zwrotność i szybkość w walce miedzy nimi nie ma tu znaczenia wielkiego bo i tak JT nie jest w stanie objechac premiuma (te różnice są zbyt małe). Niestety JT to nie Jgpanter 2. Ale ogólnie zgadzam sie z tym co napisaliscie i wierze że przy tych samych umiejetnosciach graczy jednak to JT zamiecie premiuma.

GrubaRozkmina_NUG #68 Posted 31 January 2013 - 06:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24566 battles
  • 314
Nie jednak tylko na pewno, co do tego nie ma wątpliwości bo JT ma lepszy DPM (nie mam danych z gry ale obliczyłem na podstawie czasów przeładowania które ktoś tutaj podał), lepszą penetrację, duuużo więcej hp oraz jest zwrotniejszy także dyskusję na ten temat uważam za zamkniętą :).

DemonekX #69 Posted 07 February 2013 - 01:04 PM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_
Kupiłem ostatnio Jgtigera chociaż wiekszość kumpli z klanu próbowała mi to wyperswadować i żebym sobie odpóścił - nie ze wzgledu na to ze Jgdpze100 jest cieniutki tylko już na poziomie jgtigera nie bedzie mi sie grało zbyt przyjemnie. Mówili - wielka kupa sklejona z sklejek, gaci przy pomocy butaprenu, dodatkowo nasączona benzyną.

Po 90 bitwach na stockowym dziale (silnik z pantherki 2) uznałem iż bardzo sie mylili. Fakt, nie żałuje że kupiłem po promocji aż 500 gaśnic bo ta niszczarka naprawde potrafi sie zapalić co 2-3 bitwe.

Niszczarka nawet ze stockowym działem daje rade, problemem są tylko Xtki, ale od czego jest złoto ?. Rozegrałem tylko jedna bitwę z najlepszym działem a efektem mojego grania (90 bitew)  jest 69% wr i około 160 czołgów posłanych na złom.
Raczej nie jeździ sie nim w pierwszej linii ale są mapy (głównie miejskie) gdzie można takie natarcie przeprowadzić i tylko w wypadku kiedy jest się top tierem.
Pomimo swoich zalet jakimi są: opancerzenie, celność, rof, hp, ma też sporo wad, niemieckie maszynki mają to do siebie że raczej nie są uniwersalne tak jak ich bolszewickie odpowiedniki. Wady to przede wszystkim jego rozmiary, wariujący kamuflaż (czasem widać nas z kilometra czasem scout potrafi przejechać obok nas i nic ) no i łatwopalność. Po za tym, arta nas wręcz kocha.

Więcej powiem jak rozegram tym czołgiem już około 300 bitew, może moje zdanie się zmieni ale jak na teraz to moje odczucia są jak najbardziej pozytywne.

OldBix #70 Posted 07 February 2013 - 01:40 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostDemonekX, on 07 February 2013 - 01:04 PM, said:

niemieckie maszynki mają to do siebie że raczej nie są uniwersalne tak jak ich bolszewickie odpowiedniki.
A to dziwne, bo w zgodnej opinii większości graczy jest zaliczany do najbardziej uniwersalnych niszczycieli sposród wszystkich dostępnych w grze. Może się znaleźć w pierwszej, drugiej oraz trzeciej linii i wszędzie będzie równie skuteczny.

DemonekX #71 Posted 07 February 2013 - 02:05 PM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_
Zależy od której strony patrzeć :) Obiekty są super mobilne i jeszcze potrafią coś odbić. Taki Obiekt ma większe szanse na odpędzenie  dwóch medów czających się na niego a po za tym zawsze może sie szybko gdzieś schować :). Jgtigerem nie można zostać samemu, chyba że chodzi tu o większe odległości albo sytuacje gdzie wrogie czołgi grzezną w błocie (alejka mapa lakeville). Po za tym na otwartych mapach (Prochorovka) odwrócenie sie bokiem w lesie by ciupać wrogów na torach jest zgubne, bo po pierwsze jest szansa że nas zauważą gdy nie stoimy dostatecznie daleko a po drugie mamy taką ogromną nadbudówke że cieżko nie trafić :). Obiekt w takiej sytuacji znowu jest lepszy. Jgtiger uniwersalny jest ale w towarzystwie albo na uliczkach zabudowanych z dwóch stron bez możliwości ucieczki   :Smile-playing:

barcelonista_pl #72 Posted 07 February 2013 - 03:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 07 February 2013 - 01:40 PM, said:

A to dziwne, bo w zgodnej opinii większości graczy jest zaliczany do najbardziej uniwersalnych niszczycieli sposród wszystkich dostępnych w grze. Może się znaleźć w pierwszej, drugiej oraz trzeciej linii i wszędzie będzie równie skuteczny.
Nie przesadzałbym z tym uniwersalizmem. Przecież tym nie pograsz jak typowym kamperem-snajperem bo Cie nie ukryją żadne krzaki. Kamuflaż na nim prawie nie istnieje. No chyba że nie będzie żadnych skautów ani medów to czasem coś się uda. Poza tym jak kolega powyżej napisał w pierwszej linii to można sobie pograć tylko na niektórych mapach i przy korzystnym MM. Ale i tak go lubię choć nie mam aż takich super statów na nim ( wczoraj i przedwczoraj niemal same porażki mimo że kilka razy robilem 3-5k dmg i WR poszło na pysk). I na najlepszym silniku wcale nie pali się tak często. Ponoć o wiele rzadziej niż jego premiumowy "kolega" czyli JT 8.8 cm.

TapChan #73 Posted 14 March 2013 - 08:26 PM

Major

• Player
  • 25989 battles
  • 2,764
Dla mnie świetny, akurat na tym czołgu zbijanie gwiazdek nie powoduje ataku apopleksji. Pancerz może czasem niedomaga, ale w hulldownie super. Co prawda wszędzie dzisiaj lata złoto, która IX go nie ma?
Gdybym miał stworzyć czołg idealny to chyba od JgTigera brałbym działo, na nim chyba się nie zawiodłem. Ostatnio stałem sobie właśnie w alejce śmierci na Himmlu i łapałem w budę od Conquerora na goldzie, ale koniec końców zrobilem 5,5k dmg, pozamiatałem w alejce i zająłem się tyłem. Gdybym miał ocenić go na tle innych TD IX to.... cóż, innymi prawie nie grałem, ale tak:
>Obj 704 (-) papier, długi reload, podobno kapryśna rura;
>Su-122-54 - fajny, ale działo nie ma fear-factora, wciąż papier;
>T-30 - dłuuuugi reload, dłuuuugie skupianie, niezbyt dobra celność, ale plus za ruchomą wieżę i jej pancerny przód - reszta papier.
>T95 - świetny jako bunkier z osłoną lub na długim dystansie, poza tym woooolny i z dużymi gąsienicami, w które łatwo trafić;
>AMX 155 - niska ruchomość działa, chyba nawet bolesna.
Brytolskich nie znam wcale a chińskich jeszcze nie ma. Oczywiście każdy z powyższych czołgów ma swoje plusy, które jednak nie przesłaniają mi minusów. JgTiger jest w miarę mobilny, ma twardą budę, szybko się obraca, ma dobry wychył działa, szybko skupia, niski rozrzut, świetna penetracja, reload i całkiem dobry DMG. Zasługuje na miano uniwersalnego, ponieważ nie ma nic najlepszego, ale za to jego statystyki są wyśrodkowane - czyli kosztem bycia w czymś najlepszym nie jest też w niczym najgorszy :) O camo nie mogę się wypowiedzieć - raz sieję spustoszenie zza pojedynczego krzaka, innym razem widać mnie z daleka spoza trzech. Poza tym, ciężko na taki temat rozmawiać w erze czołgów znikających na otwartej przestrzeni w odległości 40 metrów.

Edited by TapChan, 14 March 2013 - 08:28 PM.

GrubaRozkmina_NUG #74 Posted 14 March 2013 - 09:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24566 battles
  • 314

ponieważ nie ma nic najlepszego

Ma najlepsze wychyły działa co jest ogromną zaletą i pozwala zadawać więcej dmg z racji tego, że może strzelać w sytuacjach gdzie inne tdki muszą się kręcić i dłużej celować albo dzięki depresji działa i wysokości może strzelać z miejsc o jakich inni mogą pomarzyć :).

DemonekX #75 Posted 16 March 2013 - 09:46 AM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_
150 bitew, około 60 z wymaksowanym tankiem.
Działo pochłania wszystko co znajduje sie w polu widzenia.
Celność, RoF, Penetracja. Czego więcej chcieć?
Przy hull downie to Superstruktura odbija wszystko, no prawie wszystko bo gold  czasami niestety wchodzi : (

Nie mam porównania z innymi tdkami, ale mogę powiedzieć że jest to jeden z moich ulubionych tanków ze wszystkich którymi jeździłem : )
Prochorovka, Malinówka, Murowanka spotkaniówka,
Krzaciory, doły, górski pas.
Z jagdtigerkiem nie ma szans :)

TapChan #76 Posted 16 March 2013 - 10:19 AM

Major

• Player
  • 25989 battles
  • 2,764

View PostDemonekX, on 16 March 2013 - 09:46 AM, said:

Prochorovka, Malinówka, Murowanka spotkaniówka,
Krzaciory, doły, górski pas.
Z jagdtigerkiem nie ma szans :)

No chyba że "oni majom ardy".

DemonekX #77 Posted 16 March 2013 - 12:32 PM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_

View PostTapChan, on 16 March 2013 - 10:19 AM, said:

No chyba że "oni majom ardy".

Polecam Camo + siatka + malowanie.
Osłona zamiast wentylacji też sie sprawdzi  : )

ale to fakt, po wyspotowaniu naszego klocka ogarniety gracz w arcie od razu skierowuje ogień na nas : (
TapChan zrujnowałeś mój świat przypominając mi bitwy z artą x4 na strone kiedy to wracam do garażu po jednej salwie z nieba : (

gizmuch #78 Posted 22 March 2013 - 02:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14704 battles
  • 90
Czy warto w to iść, bo ferdkiem gra mi sie bardzo dobrze, a ten Jagtiger nie wyglada na znacznie lepszego i do tego podbija tier wyżej.

BLooDekk #79 Posted 22 March 2013 - 06:37 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21186 battles
  • 1,098
  • [JBWA] JBWA
Ma znacznie lepsze działo.

DemonekX #80 Posted 22 March 2013 - 08:50 AM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_
Dużo ludzi narzeka, ale jeżeli lubisz niszczarki to warto spróbować.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users