Jump to content

JagdTiger

• Please log in to reply
716 replies to this topic

OldBix #81 Posted 22 March 2013 - 12:23 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postgizmuch, on 22 March 2013 - 02:51 AM, said:

Czy warto w to iść, bo ferdkiem gra mi sie bardzo dobrze, a ten Jagtiger nie wyglada na znacznie lepszego i do tego podbija tier wyżej.
Uwielbiałem grę Ferdynandem, ale jak już ogarnąłem JgTiger (co zajęło jakieś 300 bitew), to stał się on najukochańszą maszyną w mym garażu. Jest również jedyną 'pancerką' przez którą mam dylemat, czy definitywnie dać sobie spokój z WoT, czy też jeszcze kiedyś do czołgów wrócić. Ten niszczyciel wybitnie zalicza się do pojazdów mających kolosalny wpływ na losy całego spotkania a jego uniwersalność pozwala na stosowanie bardzo elastycznych taktyk. Dużo lepszy kloc od Ferdynanda a wspomniana przez Ciebie różnica jednego tieru jest praktycznie niezauważalna ... no może poza większą ilością artylerii w bitwie. Porównując do Ferdka: wyższa prędkość, dużo lepsza manewrowość, lepszy kamuflaż, lepszy pancerz, zdecydowanie lepsze działo. Niestety przy strzałach w bok albo tył, bardziej podatny na artylerię a po przyjęciu kulki od przodu potrafi się często zapalić.
Moja rada: zdecydowanie polecam zakup, ale bez opcji sprzedawania Ferdynanda, który przy koncie premium potrafi bardzo ładnie zarabiać (JgTigerowi kilka patchy wstecz niestety zarobki mocno znerfili, więc już takich gór monet nie przywozi).

gizmuch #82 Posted 22 March 2013 - 05:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14704 battles
  • 90
lepszy kamuflaż? od ferdka, przecież JT jest większy.

_JDL_ #83 Posted 22 March 2013 - 08:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40660 battles
  • 437
  • [ROJST] ROJST

View Postgizmuch, on 22 March 2013 - 05:40 PM, said:

lepszy kamuflaż? od ferdka, przecież JT jest większy.
dokladnie incarnation .... troche ponioslo w tych peanach na czesc jgtigera, co nie znaczy, ze jest zly. tez uwielbiam nim grac, ale uczucie to przyszlo po wielu bitwach. najpierw bylo bardzo ciezko, podobnie jak obecnie na jgpz e100, ale i tak uwielbiam nimi grac, bo daja na prawde duzo frajdy.

_Oberschlesien_ #84 Posted 24 March 2013 - 04:36 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 43845 battles
  • 1,234
  • [1EGS] 1EGS
Ja dopiero go kupilem i z ledwoscia wymaksowalem i o ile przed nim jgpantherem2 gralo mi sie  super to jgtigerem to jest jakies nieporozumienie ,niewiem co sie dzieje ale albo mnie tak losuje albo niewiem co. Niepotrafie przezyc zadnej bitwy jak tylko zapali mi sie zarowa to mija kilkanascie sekund i jest po mnie mimo  ze zaloga z kamuflarzem a pojazd z siatka. Mam wrazenie ze cala mapa do mnie napier.... Mam nadzieje ze jakos to opanuje bo inaczej to moge pomarzyc o X.

warzkins #85 Posted 24 March 2013 - 09:18 AM

Private

• Player
  • 22245 battles
  • 23

View Postmariohyster, on 24 March 2013 - 04:36 AM, said:

Ja dopiero go kupilem i z ledwoscia wymaksowalem i o ile przed nim jgpantherem2 gralo mi sie  super to jgtigerem to jest jakies nieporozumienie ,niewiem co sie dzieje ale albo mnie tak losuje albo niewiem co. Niepotrafie przezyc zadnej bitwy jak tylko zapali mi sie zarowa to mija kilkanascie sekund i jest po mnie mimo  ze zaloga z kamuflarzem a pojazd z siatka. Mam wrazenie ze cala mapa do mnie napier.... Mam nadzieje ze jakos to opanuje bo inaczej to moge pomarzyc o X.

Tym czołgiem przyjemność zaczyna się czerpać po 200-300 bitwach kiedy wie się co i jak. Z własnego doswiadczenia powiem CI, że tym pojazdem można zmienić losy bitwy no ale nie jest to jednak pojazd szturmowy i trzeba po prostu stać daleko i dobrze mierzyć, z takim działem, celnością i skupieniem nie jest to ani trudne ani nieprzyjemne.

bongers #86 Posted 24 March 2013 - 09:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16906 battles
  • 51

View Postmariohyster, on 24 March 2013 - 04:36 AM, said:

Siatka i kamo u załogi pomagają temu TDkowi jak umarłemu kadzidło. Zamiast siatki zarzuć wentylację, a zamiast kamo np BIA. Generalnie grałem z zestawem dosyłacz+wenta+lorneta i sprawdzało sie znakomicie. To jest sprzęt do grania z drugiej a nawet trzeciej linii dzięki fantastycznemu działu robi się niezłą masakrę z przeładowaniem ok 9,5 sek. Chowaj dolną płytę gdzie się da chociaż teraz przy premium ammo wystawianie nadbudówki nie jest już tak skuteczne jak kiedyś ale zawsze po strzale możesz próbowac kątować.
JT nie wybacza błędów i trzeba grać nim bardzo rozważnie. Powodzenia.

gizmuch #87 Posted 02 April 2013 - 12:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14704 battles
  • 90
Czy ktoś mi wytłumaczy ,dlaczego JT na złocie ma penetracje tylko 352, a taki is-8 400?? Przecież to żenada, JT powinien mieć armatę pod każdym względem lepszą od is-8! Na zwykłych pestkach Jt ma lepsza troszkę penetracje , a na złocie nagle Is-8 dostaje mega penetracji, może on ma nie złote tylko diamentowe pestki..

Edited by gizmuch, 02 April 2013 - 01:00 PM.

TapChan #88 Posted 02 April 2013 - 02:00 PM

Major

• Player
  • 25086 battles
  • 2,766
Radziecka gra, radzieckie zasady. Z tym się niestety nic nie zrobi.

przemkoski #89 Posted 03 April 2013 - 12:00 PM

Sergeant

• Player
  • 6854 battles
  • 288

View Postgizmuch, on 02 April 2013 - 12:59 PM, said:

Czy ktoś mi wytłumaczy ,dlaczego JT na złocie ma penetracje tylko 352, a taki is-8 400?? Przecież to żenada, JT powinien mieć armatę pod każdym względem lepszą od is-8! Na zwykłych pestkach Jt ma lepsza troszkę penetracje , a na złocie nagle Is-8 dostaje mega penetracji, może on ma nie złote tylko diamentowe pestki..

Tak jak powiedział Tap Chan ,ale generalnie uważałbym z takimi  "oskarżeniami" bo można wyrwac bana  :trollface:

Ciekawi mnie 2 armata jagdtigera ,swojego odpowiednika w realu chyba nie miała , choć trochę wygląda jak armata okrętowa :)

edit: jednak miała swój odpowiednik,taką armatę posiadał unikatowy niszczyciel czołgów STURER EMIL,z 2 egzemplarzy zachował się 1 .

Edited by przemkoski, 03 April 2013 - 12:07 PM.

mnik1 #90 Posted 13 April 2013 - 11:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 20866 battles
  • 1,141
Rozbijam się tym klocem od wczoraj, wrażenia... mieszane. Działo z Ferdasa jest znośne, szału nie robi ale celność i ROF to spore plusy, mobilność mizerna (ale nie mam jeszcze gąsek, więc ciężko Jagódkę o to winić), pancerz jest okazjonalny (schowasz dolną płytę - festiwal dingów, pokażesz ją lub coś cię objedzie - festiwal penetracji), wielkość (a w zasadzie wieeeeeeeeelkość) pojazdu to zarówno jego największa wada, jak i zaleta (ciężko w niego nie trafić, ale jednocześnie bardzo wysoka sylwetka pozwala na prowadzenie ostrzału po schowaniu kadłuba za jakimś kamolem czy wrakiem), kąty wychyłu działa są bardzo OK, kamo co najmniej dziwne (raz wróg wykrywa mnie bez żadnych problemów, innym razem stoję sobie w krzaku niedaleko linii frontu a żarówa się nie świeci), sporą wadą jest podatność na pociski artyleryjskie. Generalnie - fajny wózek.

Walter_NovotnyPL #91 Posted 13 April 2013 - 11:32 PM

Lieutenant

• Player
  • 43758 battles
  • 1,535
Mój ulubiony niszczyciel zaraz obok StuGa III. Trzeba będzie mu jakąś załogę zorganizować, bo stara siedzi na JgPz E100, który jest dużo bardziej kapryśny. JT ma genialne działo, jego duża szybkostrzelność i penetracja jak na zadawane uszkodzenia stanowią idealną rekompensatę braków w mobilności i wielkość sylwetki.

Edited by Walter_NovotnyPL, 13 April 2013 - 11:33 PM.

adriano098 #92 Posted 29 April 2013 - 07:44 AM

Private

• Player
  • 23175 battles
  • 35
Witam.
Mam problem ze zbadaniem topowego działa w JT po kliknieciu badaj i ok wylancza mi gre czy to jakis bug ?

edit:

Problem rozwiązany przyczyna był mod a mianowicie zegar w garazu.

Edited by adriano098, 29 April 2013 - 07:51 PM.

OldBix #93 Posted 29 April 2013 - 09:25 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postadriano098, on 29 April 2013 - 07:44 AM, said:

Witam.
Mam problem ze zbadaniem topowego działa w JT po kliknieciu badaj i ok wylancza mi gre czy to jakis bug ?
Tak to bug. Nazywa się: patch 0.8.5. Mnie też przy wielu operacjach w garażu (autogaśnice musiałem kupować okrężną drogą) wywala do pulpitu.

BohemianRhapsody #94 Posted 03 May 2013 - 09:20 PM

Private

• Player
  • 6534 battles
  • 17
  • [EX_NO] EX_NO
Dzisiaj kupiłem sobie JagdTigera i po pierwszej bitwie (w której oczywiście zginąłem jak totalny głupek) stwierdzam, że ma bardzo duże możliwości. Po przeczytaniu całego tematu potwierdziło się tylko moje przeczucie, że nie wybacza on nawet najmniejszych błędów. Boli mnie tylko ogromna różnica w gameplayu między nim Jagdpantherą II. Będzie mi cieżko się przestawić. Podobny problem miałem z przestawieniem się z Jagdpanther I na JagdPanth II. Ale to było sporo bitew temu. Ucieszyłem się również czytając, że JT pozwala na chowanie się w krzaczkach (nie to co JagdPanth II, na której z 2x camo na 100% i siatką byłem widoczny z drugiego końca mapy).

barcelonista_pl #95 Posted 03 May 2013 - 11:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Ja dziś boleśnie się przekonałem że ten sprzęt nie wybacza błędów. Miałem świetną bitwę na Himmelsdorfie, pod koniec bitwy zostałem sam na sam z Tigerem 2. Wyjechał na mnie zza winkla w momencie gdy przeładowywałem. Miałem ponad 500hp życia a on zaledwie 200. Myślę se nawet jak strzeli pierwszy to mnie nie rozwali a ja mu oddam i pozamiatane. Niestety strzelił pierwszy ( mi zabrakło z 2-3 sek aby zdążyć wystrzelić przed nim) i oczywiscie podpalił. Napis : pożar pojawił sie dziwnie pozno ze nawet nie zdazylem odpalic gasnicy i bylo po mnie. A miałem w tym momencie 5 fragów i ponad 5k dmg ehhh.

OldBix #96 Posted 04 May 2013 - 01:43 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postbarcelonista_pl, on 03 May 2013 - 11:18 PM, said:

Napis : pożar pojawił sie dziwnie pozno ze nawet nie zdazylem odpalic gasnicy i bylo po mnie. A miałem w tym momencie 5 fragów i ponad 5k dmg ehhh.
Na każdym swoim sprzęcie od VII tier w górę wożę już tylko automatyczne gaśnice. Polecam. Palisz się przecież raz na kilkadziesiąt bitew, więc wydatek opłacalny. Nie liczę sytuacji (niedawno miałem na Ensku jadąc JgPz E-100) gdy dwa strzały pod rząd (odstęp dwóch sekund) wywołują pożar. A i tak na złość parchom przeżyłem na 60HP i jeszcze trzech zatłukłem (w tym podpalaczy). Generalnie bez automatu ppoż i załogi wyszkolonej w gaszeniu miałbym pozamiatane. Na JgTiger przeszkoliłem ostatnio (też za złoto) kierowcę na 'Czyścioszka' (kosztem naprawy). Dziś trochę pograłem tym TD i choć kilka razy wróg zatłukł mi silnik strzałem w przód, tak pożaru nie miałem ani razu.

Krivek #97 Posted 07 May 2013 - 12:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31226 battles
  • 73
  • [OT4KU] OT4KU
czolg fajny ale szalu nie ma dupy nie urywa, jak stoisz sobie iles tam metrow i strzelasz do wroga ktory nie wie skad go ladujesz badz zajety jest walka z kims innym to jest fajnie , gorzej jak trzeba stanac twarza w twarz z jakas 9 czy 10 wtedy widac ze brakuje mu do ruskow czy amerykancow ktorzy bynajmniej w moim odczuciu lepiej sobie w takich sytuajach radza
szczegolnie ze maja lepsza sile ognia co duzo daje kiedy nie liczy sie celnosc czy inne pierdoly a trzeba mocno zaje... w przeciwnika

TapChan #98 Posted 07 May 2013 - 01:10 PM

Major

• Player
  • 25086 battles
  • 2,766
Nie do końca, bo reszta nie ma takiej celności, a JgTiger też potrafi odbijać. Ale to odczucia subiektywne.
Tak czy siak ciągle staram się zrozumieć sens tego, co napisałeś:
"[...] gorzej jak trzeba stanac twarza w twarz z jakas 9 czy 10 wtedy widac ze brakuje mu do ruskow czy amerykancow ktorzy w żadnym razie w moim odczuciu lepiej sobie w takich sytuajach radza [...]"

Celt9 #99 Posted 07 May 2013 - 04:08 PM

Private

• Player
  • 20763 battles
  • 25
  • [-SPW-] -SPW-
Jak IS-4 był na 9 tierze (a wiemy jaki był fajny :smile: ) to Jagdtigerem face to face można było go w miarę łatwo pokonać, a teraz inne dziewiątki...  :playing:

Edited by Celt9, 07 May 2013 - 04:09 PM.

Walter_NovotnyPL #100 Posted 07 May 2013 - 04:28 PM

Lieutenant

• Player
  • 43758 battles
  • 1,535
Kiedyś robiło się nim niezłe bitwy na Bagnach. Jak wbiję E-100 albo Mausa (trzeba mieć jakąś X na chodzie) to przeniosę na niego z powrotem załogę z JgPz E100. Ciekawe czy po tylu miesiącach dalej jest taki dobry jak przed 8.0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users