Jump to content

Ferdinand

• Please log in to reply
755 replies to this topic

HerrGraves #21 Posted 11 November 2012 - 08:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
Z tego co czytałem wenta czy też BiA dają 5% wyszkolenia załogi co daje po 2,3 bodajże przełożenia na szybsze przeładowanie, szybsze skupienie celownika, szybsze skręcanie czołgu. Uważam  że najlepszy efekt daje połączenie wenty i BiA w celu zmaksymalizowania tych cech. Jeśli chodzi o cammo to widziałem kiedyś wyliczenie faktycznej współzależności pomiędzy Siatką i skillem a biorąc pod uwagę znikomą wartość kamuflażu Ferdka różnica w odległości z jakiej zostanie wykryty jest minimalna.

barcelonista_pl #22 Posted 11 November 2012 - 10:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Z tymi drążkami to mnie zagięliście. Skoro działają na silnik i kierowcę to chyba się też wiąże manewrowoscią/przyspieszaniem? No bo co innego kierowca może robic lepiej? I silnik jak może pracować lepiej jak nie przyspieszać? Chyba czegoś tu nie czaję.

HerrGraves #23 Posted 11 November 2012 - 10:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
Nie działa tak, sprawdzone.

CrazyMartin #24 Posted 12 November 2012 - 07:32 AM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228

View PostHerrGraves, on 11 November 2012 - 08:52 PM, said:

Jeśli chodzi o cammo to widziałem kiedyś wyliczenie faktycznej współzależności pomiędzy Siatką i skillem a biorąc pod uwagę znikomą wartość kamuflażu Ferdka różnica w odległości z jakiej zostanie wykryty jest minimalna.

Jest sporo różnych dostępnych, totalnie nieaktualnych źródeł. Chce ktoś dowodu to niech weźmie siatkę lub nie i w pokoju treningowym z kimś sprawdzi.
Siatka działa i daje wymierny efekt. O ile pamiętam testujący mnie amerykański T34 w mojej konfiguracji 100% skill + siatka + krzaczor zobaczył mi ferdka z około 65 metrów.
No rzeczywiście, po cholerę to stosować....

javiki #25 Posted 12 November 2012 - 08:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26860 battles
  • 1,130
  • [KKM] KKM
Ja T34 jadąc w krzaczorach wjechałem w Ferdka -stojącego w tych krzaczorach. Dopiero jak w niego walnąłem to się pojawił. Na malinówce po prawej stronie w lesie. Jechaliśmy w 4 czołgi 3HT i jakiś francuz-i tego drania nikt nie zobaczył. Więc da sie tak zakamuflowac ferdka że będzie niewidoczny bardzo długo

CrazyMartin #26 Posted 12 November 2012 - 10:42 AM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228
Tak jak mówiłem, skill cammo + siatka + dobry krzaczor i Ferdi też może być ninja  :Smile_veryhappy:
Ale ostatnio w tamtych krzaczorach to i mój Jagdtiger się uchował przed 6 arty wroga  :Smile_sceptic:

Edited by CrazyMartin, 12 November 2012 - 11:03 AM.

Flyagaric #27 Posted 12 November 2012 - 01:36 PM

Brigadier

• Player
  • 57840 battles
  • 4,993
  • [ZORRO] ZORRO

View Postjaviki, on 12 November 2012 - 08:38 AM, said:

Ja T34 jadąc w krzaczorach wjechałem w Ferdka -stojącego w tych krzaczorach. Dopiero jak w niego walnąłem to się pojawił. Na malinówce po prawej stronie w lesie. Jechaliśmy w 4 czołgi 3HT i jakiś francuz-i tego drania nikt nie zobaczył. Więc da sie tak zakamuflowac ferdka że będzie niewidoczny bardzo długo

Miałem podobnie w magicznym lesie. I to Ferdek jechał! Problem w tym, że on mnie i drugiego HT też do końca nie widział. Wielokrotne krzaczory potrafią sporo pozmieniać w watych bazowch współczynnikach camo/spot.

HerrGraves #28 Posted 12 November 2012 - 02:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS

View PostCrazyMartin, on 12 November 2012 - 07:32 AM, said:

Jest sporo różnych dostępnych, totalnie nieaktualnych źródeł. Chce ktoś dowodu to niech weźmie siatkę lub nie i w pokoju treningowym z kimś sprawdzi.
Siatka działa i daje wymierny efekt. O ile pamiętam testujący mnie amerykański T34 w mojej konfiguracji 100% skill + siatka + krzaczor zobaczył mi ferdka z około 65 metrów.
No rzeczywiście, po cholerę to stosować....

Oczywiście tuż po zakończeniu tego eksperymentu zdjąłeś siatkę, schowałeś się w tym samym krzaczku, T34 jechał tą samą trasą i oto co zaobserwowałeś:
a) Ferdek był widoczny z 300m, co chciałeś udowodnić ( siata w znaczący sposób zmienia moment wykrycia czołgu pomimo posiadania przez załogę 100% cammo)
b) Ferdek był widoczny z 67m co Cię zaskoczyło ( siata ma minimalny wpływ na moment wykrycia czołgu w przypadku wyszkolenia załogi na 100% cammo)
c) Nie sprawdzałeś z jakiej odległości Cię zobaczył bo to nie miało sensu, przecież wiesz wszystko o WoT, a jeśli fakty przeczą Twojej wiedzy - tym gorzej dla faktów.

Nie chcę kontynuować tej wymiany uprzejmości, ale chciałbym Ci powiedzieć że na forum nieoficjalnym dostałbyś właśnie warna za kłamstwa i spekulacje.

Pozdrawiam

CrazyMartin #29 Posted 12 November 2012 - 03:05 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228
No i masz, kolejny Herr Generall, o sorry, tym razem HerrGraves, grający twardziela i pokazujący jak to fajnie jest obrażać kogoś jak nie stoi się z nim oko w oko i jeszcze określić to uprzejmością...  :Smile_veryhappy:

Gwoli ścisłości nie pamiętam DOKŁADNIE szczegółów czegoś co testowałem prawie rok temu ale:

- test był raz z siatką a raz bez przy identycznym czołgu i załodze
- tak, wyobraź sobie że to był ten sam krzaczek i ta sama DROGA (droga a nie zielenina po której można różnie jechać) którą podjeżdżał KROK PO KROKU ten sam T34 z identyczną załogą i wyposażeniem
- qrde ogarnęliśmy nawet odległościomierz w celowniku żeby sprawdzić ile było do ferdka gdy już go T34 zobaczył
- nie, nie pamiętam wyników co do metra ale różnica była większa niż metr  :Smile_veryhappy:

Swoją drogą jak już masz się hmm... "kolego" za takiego specjalistę to może przenieś się do jakiegoś wątku w którym napiszą o czołgu którym walczyłeś więcej niż 180 razy i osiągnij na nim skuteczność co najmniej 50%  :Smile_veryhappy:

HerrGraves #30 Posted 12 November 2012 - 03:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
Ogarnij się proszę i znajdź miejsce w którym Cię obrażam, tak na moje oko to raczej Ty jesteś pieniaczem. Nie masz racji ale kłócisz się do upadłego - jak dla mnie to zwykły trolling.
Piszesz że różnica w momencie zauważenia czołgu była większa niż metr, ale nie pamiętasz jaka bo to było rok temu.... Jakiego rzędu wielkości to była różnica? 5m? 10m? 300m? Wymyśl jakąś rozsądną odległość...
Jak każdy posiadacz ferdka wie, stock to dno, wymaxowanie trwa - stąd moje nie najlepsze staty na tym czołgu. Nie zmienia to faktu, że mechanizm działania kamuflażu jest taki sam na ferdku jak na innych czołgach. Piszę w temacie o Ferdku, gdyż niedawno go wymaxowałem i chciałem sprawdzić co o tym TD piszą inni gracze. Trafiłem w ten sposób na Twoje herezje na temat kamuflażu i pozwoliłem sobie na wyrażenie odmiennej od Twojej opinii.
Uważam, że lepiej zamiast siatki dać wentę ( dosył + lorneta to standard), Ty możesz sobie dalej śmigać z siatą - tym lepiej dla Czerwonych.

Jeśli chodzi o wycieczki osobiste, to jak na gracza z 11k bitw masz zaskakująco mało X i IX ( zero X, jedna IX) a staty nabijasz sobie II tierem - proponowałbym brać w duży cudzysłów Twoje rady :P

P.S. Prawdziwy wariat z Ciebie Martin :P

Edited by HerrGraves, 12 November 2012 - 03:25 PM.

CrazyMartin #31 Posted 12 November 2012 - 03:44 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228
Oczywiście że wariat, i jestem z tego dumny !!!!  :Smile_veryhappy:

OK, wyjątkowo pokarmię trolla.
Tak, tym razem nie jestem uprzejmy:

- jeśli dla niektórych określenie "kłamca i spekulant" oraz uwagi w stylu "herezje" to nie obraza to faktycznie, nic dodać nic ująć
- może w końcu napiszesz na jakiej podstawie ty masz te "swoje" dane bo ja chociaż podaję metodykę i zaznaczyłem że wynik był OKOŁO a ty to już tylko spekulujesz
- nigdy i nigdzie nie twierdzę że jestem pro, albo coś, wręcz przeciwnie jestem noga (ale nie na ferdku) i nigdy tego nie ukrywam  :Smile_veryhappy:
- podałem swoje doświadczenie tylko w stosunku do ferdka którym gram codziennie i odniosłem się do twojego tylko w stosunku do ferdka a nie do innych maszyn więc po co te prywatne wycieczki?
- tak, wyobraź sobie że zawsze i w każdym wątku zaznaczam że UWIELBIAM BAWIĆ się Tetrarch-em, gram głównie na czołgach średnich (na wszystkich którymi gram na codzień mam eff 1600-1800), ciężkich ze względu na artę nie lubię i nie ogarniam, zauważ qrde nawet tu też to napisałem w poście #17

Więc może wyluzuj człowieku bo to nie wątek od tego żebyś udowadniał swoje pro, ego czy coś. Żeby zakończyć temat i żebyś poczuł się doceniony:

Jesteś wielki !!!!!!
Ja to mówię, CrazyMartin, wszem i wobec .....
Możesz mnie cytować.
Wróć za 600 bitew ferdkiem.....

Koniec tryby karmienia trolla (sorki za trolla ale nie lubie jak mnie ktoś kłamcą nazywa).

CrazyMartin #32 Posted 12 November 2012 - 03:51 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228

View Postbarcelonista_pl, on 11 November 2012 - 10:10 PM, said:

Z tymi drążkami to mnie zagięliście. Skoro działają na silnik i kierowcę to chyba się też wiąże manewrowoscią/przyspieszaniem? No bo co innego kierowca może robic lepiej? I silnik jak może pracować lepiej jak nie przyspieszać? Chyba czegoś tu nie czaję.

Drążki to po prostu mocniejsze zawieszenie dzięki czemu masz większy udźwig. Pożyteczne jak brak ci exp na nowe gąski a chcesz już np. nową, zbyt ciężką wieżę wymyśleći użyć.
Wtedy dajesz drążki które zwiększą udźwig a jak już wymyślisz potem lepsze zawieszenie to sprzedajesz drążki i wkładasz tam coś innego.

HerrGraves #33 Posted 12 November 2012 - 04:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34566 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
Nie chcę się kłócić, pytasz skąd mam dane:

http://wiki.worldoft...mouflage_Factor

Czyli:

Camo Skill = (nominal camo * (0.00375 * ((CrewMember1 + CrewMemberN / MaxNumberOfCrew ) + Vent + ?GoldConsumable?) + 0.5 )) * Net
Przemnożenie powoduje, że zwiększenie tej wartości jest naprawdę nieznaczne (oczywiście przy wyszkoleniu załogi).

Karmimy pieniacza:

I nie jest to wiedza " bo me ze szwagrem..." ale oficjalne dane WoT. Kłamstwo nawet nieświadome jest nadal kłamstwem, Twój "dowód" to zwykła spekulacja. Wróć za 1000 walk na TD-kach, bo mniej więcej o tyle więcej od Ciebie zagrałem na tego typu czołgach.

Pozdrawiam i to tyle z mojej strony na temat kamuflażu.

barcelonista_pl #34 Posted 12 November 2012 - 07:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843

View PostCrazyMartin, on 12 November 2012 - 03:51 PM, said:

Drążki to po prostu mocniejsze zawieszenie dzięki czemu masz większy udźwig. Pożyteczne jak brak ci exp na nowe gąski a chcesz już np. nową, zbyt ciężką wieżę wymyśleći użyć.
Wtedy dajesz drążki które zwiększą udźwig a jak już wymyślisz potem lepsze zawieszenie to sprzedajesz drążki i wkładasz tam coś innego.
No właśnie, większy udźwig, myślałem że skoro on występuje to automatycznie pojazd lepiej się zbiera bo to tak jakby ważył mniej. Czyli rozumiem że po wymaksowaniu ten moduł nic nie daje i nie ma żadnego sensu ?

DDT_drinker #35 Posted 12 November 2012 - 07:40 PM

Private

• Player
  • 928 battles
  • 9
Dokladnie tak. Drazki używasz tylko do momentu wymyslenia lepszych gasek, odsylasz je do magazynu, zastapujesz czyms bardziej pozytecznym.

HerrGraves, dlaczego we wzorze napisales "NET" a nie że to bonus 25% do współczynnika cammo bo tak ja ten link kumam? To chyba jednak daje roznice.

Edited by DDT_drinker, 12 November 2012 - 07:53 PM.

CrazyMartin #36 Posted 13 November 2012 - 06:39 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228
HerrGraves. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten link. Analizując trochę się naumiałem jak optymalizować użycie krzaczorów i dlaczego lasek na Malinowce jest taki skuteczny.  :Smile_veryhappy:

Ale nadal nie rozumiem twojego wyliczenia że przy 100% wyszkoleniu załogi przy użyciu siatki "... różnica w odległości z jakiej zostanie wykryty jest minimalna ....
Pytanko czy możesz pomóc mi w interpretacji bo pewnie źle coś odczytuję?

Pod linkiem ". A near complete list of measured values with different precisions can currently be found in this table (last updated for 0.7.5).", w sekcji baseCamo, jest zajefajny kalkulator odległości wykrycia
Wprawdzie niby tylko do wersji 0.7.5 ale jak już się ściągnie ten plik to jest w nim zakładka nr 2 a w niej dane do wersji 0.8.1 czyli raczej aktualne.

I tak według tych wyliczeń, na które się wszak powołujesz, to odległość wykrycia dla 100% wyszkolonego wroga bez dodatkowych modułów, umiejętności specjalntch i  lub perków jest równa:
1) Ferdi ze 0% bonusem od załogi bez siatki: 366,4 m
2) Ferdi ze 0% bonusem od załogi z siatką: 357,9 m
3) Ferdi ze 108% bonusem od wymaksowanej z cammo załogi bez siatki:  339,2 m
4) Ferdi ze 108% bonusem od wymaksowanej z cammo załogi z siatką:  324,0 m ( bagatela 15m )  :Smile_sceptic:
5) Ferdi ze 108% bonusem od wymaksowanej z cammo załogi z siatką i za krzaczorem:  107,0 m

Teraz trzeba jeszcze pamiętać że ten zasięg wykrycia jest w przypadku gdy załoga wrogiego czołgu ma 100% wyszkolenie bo jeśli nie to jeszcze dodatkowo maleje.
Z ręką na sercu nie powiem czy w czasie mojego testu "wrogi czołg" miał pełną czy nie bo naprawdę nie pamiętam.
Testowałem tylko to czy siatka daje efekt więc nie sądziłem że to ważne aby to sprawdzać i pamiętać.

Dodatkowo musimy uwzględnić kilka ważnych, trudnych do określenia czynników:
- rosnący z wiekiem poziom mojej sklerozy
- nieznany mi dzisiaj poziom wyszkolenia spotującej załogi i poziom wyszkolenia spotującego dowódcy dodatkowo wpływający na poziom załogantów
- nieznane mi ewentualne zmiany ferdkowego faktora bazowego cammo od tamtego czasu
- nieznane mi ewentualne zmiany w rozkładzie "view range port"-ów w modely T34
- nieznane mi ewentualne zmiany w wartości cammo dla poszczególnych typów krzaczorów

Według twojego wzoru i "oficjalnych danych WoT" na które sam się powołujesz wychodzi jednak na to, że podawany przeze mnie wynik "OKOŁO 65m" mieści się jednak w możliwych widełkach wyniku trochę precyzyjniej niż Twoje subiektywne określenia w stylu "Siatka przy wyszkoleniu cammo na 100 też nic nie daje ( lub daje pomijalny efekt rzędu metra)" .

Jeśli źle odczytuje oficjalne dane WOT to proszę zainteresowanych o sprostowanie bo może nie zrozumiałem tego arkusza (zwłaszcza że dość często się wykrzaczał pod moim OpenOffice-em.

Dla możliwości powtórki moich wyliczeń wprowadzone w nim przeze mnie dane:
- czołg Ferdi
- Average Camouflage Skill cały czas tak jak jest w arkuszu czyli 107,5% (u mnie wyświetla się jako 108% ale tak naprawde w tej komórce jest 107,5%)
- wartości rozwijanej listy "Cammo Net?" bazowo na false, potem na true
- w sekcji "Enviroment the Target  is hiding behind.." w kolumnie "Regular bush" wartość bazowo 0 potem 1 (krzaczor sztuk jeden)

I jeszcze na koniec. Niech no mnie tak ktoś powie, z rękąna sercu, że w WOT nie mamy czasem dodatkowego faktoru zwanego popularnie "WTF !!!!!!" powodującego np. że trafiona przez mój ferdek ze 128-ki w bok Pantera straciła 6, słownie sześć!!! hp i pojechała sobie dalej a trafiony centralnie BT-2 zwrócił hasło "nie przebiliśmy pancerza !!!" pomimo że suma jego wszystkich płyt złożonych razem (z dnem i dachem razem) jest mniejsza niż przebijalność128-ki.
Zawsze więc musimy jeszcze na polu bitwy wziąść pod uwagę że każdy wzór ogłoszony przez WOT podlega jeszcze kodowaniu programistów i może ulec "WTF"-aktorowi z powodów różnych. Sam jestem programistą więc to w pełni rozumiem. Dlatego wolę "testy w naturze" niż kalkulator i wzory.
Ale jako kłamca, spekulant, pieniacz, heretyk i co tam jeszcze nieobraźliwie o mnie można powiedzieć, nie jestem zbyt wiarygodny więc bazujmy na tabelkach.

Edit...

Dodałem wartości z zieloną załogą. Wychodzi na to że wyszkolona załoga lepiej naciąga tę siatkę maskującą albo coś bo zielonym daje tylko 8,5 m a naumianym 15 m ...  :Smile_Default:

Edited by CrazyMartin, 13 November 2012 - 09:29 PM.

dzidek_1 #37 Posted 13 November 2012 - 06:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11454 battles
  • 1,094
+ za analizę :)

CrazyMartin #38 Posted 13 November 2012 - 07:26 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228

View PostFlyagaric, on 12 November 2012 - 01:36 PM, said:

Wielokrotne krzaczory potrafią sporo pozmieniać w watych bazowch współczynnikach camo/spot.

Wiecie, naprawdę dobrze przeanalizować ten przelicznik stref wykrycia. Wyszło mi kilka ciekawostek:

- zawsze gdy jest możliwość stawać przez więcej niż jeden krzak do wroga
- 2/3 krzaki dają cammo faktor jak całkowicie zasłaniający nas budynek
- korona drzewa jest nawet skuteczniejsza od krzaczora (o ile nie leży przewrócona)
- teoretycznie z 50m wszystko powinno być widoczne  ( z doświadczenia własnego czasem polemizowałbym :Smile_sceptic: ale może to wpływ WTFaktora lub opóźnień w ponownym przeliczeniu widzialności, z bliska niby liczone to jest po kilka razy na sekundę ale widziałem już jak przed moim ferdi "zmaterializował się" jadący na pełnym gazie wrogi IS-3 i minął mnie zanim zareagowałem, on też ostro skręcił żeby dopiero wtedy zacząć walczyć)
- jadąc na scoucie trzeba manewrować tak by unikać linii krzaczorów (np. Prohorovka wzdłuż drogi, tylko zachodzić wroga z boku

Czyta może ten wątek ktoś kto ma modowy celownik precyzyjnie pokazujący czas ładowania działa i na dokładkę na tyle "bogaty z domu"  :Smile_Default:  żeby był gotowy poświęcić 10 golda na mały test?
Chodzi o sprawdzenie przy 100% wyszkoleniu załogi ile dokładnie ładuje 128-ka bez wenty bojowej a ile dokładnie z wentą. Ciekaw jestem na ile się to przekłada na zysk w użyciu i czy bardziej warto mieć siatkę czy wentę. Zdania są tu raczej ogólnie na korzyść wenty i to mnie zaciekawiło.

Edited by CrazyMartin, 13 November 2012 - 10:12 PM.

the7truth #39 Posted 14 November 2012 - 10:48 AM

Private

• Player
  • 17399 battles
  • 36
Proszę bardzo, CrazyMartin. Ferdynand bez wentylacji ładuje 10,35. Natomiast z wentylacją 10,12. :)

CrazyMartin #40 Posted 14 November 2012 - 12:14 PM

Sergeant

• Player
  • 16792 battles
  • 228
"Łubu-dubu, łubu-dubu, niech nam żyje the7truth z naszego klubu, nieeeeech żyyyjeee nam...." czy jak to tam szło  :Smile_veryhappy:

Dziękować... I to bardzo.
Coś czuję (tak HerrGraves to moja subiektywna i niczym ponadto nie podparta opinia) że na inne cechy też on tak pomaga jak gromnica nieboszczykowi.
Ja tam jednak zostaje więc przy swoim i zamiast wenty będę brał ze sobą siatkę maskującą.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users