Jump to content

Ferdinand

• Please log in to reply
755 replies to this topic

profes79 #701 Posted 29 January 2016 - 10:26 PM

General

• Player
  • 20759 battles
  • 9,739
  • [FENOM] FENOM
Na długiej 88 trzeba grać pasywnie i z dystansu. Ferdek zresztą nie ma aż tak rewelacyjnego pancerza, żeby bezrefleksyjnie pchać się na pierwszą linię ze słabym działem. Na X szału nie ma ale na KT dawałem radę to i tu też nie będzie kompletnej tragedii. Ale faktem jest, że nie wytrzymałem i dorzuciłem swego czasu free expa. Topowe działo powoduje, że ten TD zaczyna żyć i zachowywać się jak TD 8 tieru. Od października zagrałem nim raptem pięć bitew; dwie w styczniu więc mogłem obejrzeć powtórki ale szału nie było - jedna to Himmel z X gdzie poszło średnio (ale wygraliśmy; popełniłem w pewnym momencie błąd strzelając nie do tego czołgu co trzeba i źle się to skończyło) a druga to malinowka i bezprecedensowa kampa za domkami od dołu (bezprecedensowa bo zostałem jako jedyny czołg pilnujący przejazdu nad wodą i po prostu ustawiłem się równolegle do domków, żeby bić, co się pojawi) - po bitwie okazało się, że może i mam tylko 1200 dmg ale za to ze spota wyciągnąłem coś koło 4k jak kojarzę :)

KRZYKPL #702 Posted 29 January 2016 - 10:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 13031 battles
  • 1,033

No u mnie właśnie jest tak, że agresywna gra na długiej 88 daje te +/- 2 k dmgu (nie w każdej biywie, ale na 8 spokojnie). Na początku troche kampiłem, ale i dmg mniejszy i exp, więc się przerzuciłem na agrwsywną grę, a pancerz jest ok, bo dobry wychył działa i można stać skątownym. Peoblem tylko zasłonić dolná płytę, ale nie każdy w nią strzela. W każdym razie sidescrapa da się zrobić po strzale i dinga.

Edited by KRZYKPL, 29 January 2016 - 11:01 PM.

Kwiliniosz #703 Posted 30 January 2016 - 12:53 PM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,109

View PostKRZYKPL, on 29 January 2016 - 10:04 PM, said:

Jaki dmg tym robicie na topowej lufce? Bo cos mi się wydaje, że mniej niż 3,4 k na bitwe to się raczej nie schodzi? Czy również gracie nim razem z HT na mordowniach, czy lepiej może na kampie?

Dyaebl robił na nim ~2,5k dmg co dało 3766 wn8

RolujeNalesnika #704 Posted 01 February 2016 - 08:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29428 battles
  • 662

Jak jesteś na topce to możesz grać bliżej pierwszej linii. 

Byle byś nie stawał bokiem. 

slawi111 #705 Posted 02 February 2016 - 12:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28100 battles
  • 807

View PostKRZYKPL, on 29 January 2016 - 10:04 PM, said:

Jaki dmg tym robicie na topowej lufce? Bo cos mi się wydaje, że mniej niż 3,4 k na bitwe to się raczej nie schodzi? Czy również gracie nim razem z HT na mordowniach, czy lepiej może na kampie?

Gram na razie nim jak HT żeby większy exp lecial i na dlugiej 88 żeby szybciej bić HT po wystrzale, albo trzymać na gąsce da się zrobić te1,2 k dmg, ale bicie po 220 troche frustruje. Jak wylosuje X to kampa i przeważnie nie wiele się da zrobić z tą lufką stockową.

Ja gram od razu z topową lufą i robię obecnie ~2k dmg na bitwę+450 ze spota i gąskowania. Nie jest to jakaś rewelacja, ale wątpię, żeby ktokolwiek był w stanie przekroczyć średnie 3k. To wolny TD, więc musisz wliczyć bitwy w których nie zdążysz pomóc lub team ucieknie, o niespodziewanych bułach od arty za 1000 HP nie mówiąc.

Rzeczywiście, Ferdek dobrze sprawuje się w roli pomocnika HT, ale trzeba mądrze korzystać z ich osłony, własnych wychyłów lufy i ogarniać czas przeładowania wroga. Wątpię jednak, żeby taka taktyka działała przy lufie z 240 średnich uszkodzeń. Gram od roku Jadzią 8.8, ale mimo lepszego pancerza i ograniczonego MM jako HT kiepsko się sprawdza. Brakuje argumentu, który zmusi wroga do defensywy. Bo taktyka "zgąskuję go i zjem ROFem" często kończy się tym, że sami zostajemy zjedzeni. Nie wykluczam jednak, że inni gracze mogą dawać radę grając w ten sposób. 1200 uszkodzeń w bitwie na stocku to wynik co najmniej zadowalający, biorąc pod uwagę że według vBAddict średnia dla Ferdka w ogóle wynosi 1234.

Na X tierze to wiadomo, że nie za wiele się zdziała. Nawet bijąc z golda przy 237 mm peny przebicie dolnej płyty E100 graniczy z cudem, Mausowi to można co najwyżej działo uszkodzić, strzelając 15-20 razy pod rząd z HE. Nawiasem mówiąc, grałem jakiś czas temu ISU-152 z trollem 152 mm (nie mylić z działem BL-10, które wtedy dopiero badałem). Wiecie, ile razy rzuciło mnie na X tier? Przez 100 bitew? ANI RAZU! Dopóki nie odblokowałem topowego działa, miałem po prostu ograniczony MM do IX. Ech, szkoda że tylko ruskie maszyny są w tej grze traktowane w ten sposób...

Edited by slawi111, 02 February 2016 - 12:28 PM.

Kwiliniosz #706 Posted 18 February 2016 - 09:09 PM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,109

Po buffie do HP Ferdi zyskał nowe życie. Tak jak myślałem, pranie się z HT na mordowniach wychodzi całkiem nieźle. Bitwa z dzisiaj, w pierwszej linii, przeciwko HT IX tieru:

http://wotreplays.com/site/2491186#sacred_valley-kwiliniosz-ferdinand

GRZMOTNIK #707 Posted 25 February 2016 - 06:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20367 battles
  • 65
Jakie życie zyskał? Po jakim bufie? Grać się odechciewa. Ciągle coś manipulują w tych pojazdach. Medy mnie klepią z frontu z 300 m jak chcą i wszystko im wchodzi i to medy 7-8 poziom. A ja ich nie przebijam topowym dzialem. Jakies kpiny!!! Ciężki niszczyciel czołgów dostaje z przodu bęcki od byle meda a sam ich nie przebija. Rzygać mi się chce tą grą. W tej grze liczy się tylko kasa. Nowa linia i buffy do niej. Inne czolgi w dół. Co dojdę do jakiegoś czołgu to już jest do bani. A nie gram aż tak dużo. Ten czołg kiedyś był nie do przebicia z przodu. A teraz żarówka zapala się tylko po to by wiedzieć że ma się 1 strzał bo do 2 się nie dożyje. 

EasyCarbo #708 Posted 23 March 2016 - 05:59 PM

Private

• Player
  • 23011 battles
  • 39
  • [PL-AK] PL-AK

coś tam SE pograłem .. 

zrobiłęm ruską linie TD ... 

zrobiłem USA i to przez t28 i przez t28 pro - tak zeby wiedzieć OCB

dla mnie Ferdek = nieporozumienie ..   mialem go raz - poexpiłem do 40k  i mi się znudził .. sprzedałem .. ale że nie miałem juz co robić kupiłem go po roku znowu .. i co ? wyexpiłem tę niby lufkę .. i żeby był szał to nie wiem .. 

t28 - ma himeryczne działo - ale jak już wejdzie - wchodzi .. t28 odbija .. jego cieżko od przodu

t28 prot - dziao jak wyżej - ale ta wieża ... przód tak samo - spoko .. 

Ferdek - to taki t28 co go leją .. obraca się równie wolno - prawie nie jedzie .. a tych jego 246 peny to trudno zobaczyć w akcji .. 

z ISU 152 jak wleciało za  780 to byl respekt no i ISU ma camoo !!!.. a FERDEK ? rzadko widzę że mi wchodzi za full hp ..  camoo nie istnieje.. 

pogram jeszcze dziś .. tak zeby nei bło że się nei starałem .. ale lubić to sie nie lubimy i tyle .. - mocno przereklamowany sprzęt - bo niby co ma tu dawać frajdę ? 

łupnięcie ? - no raczej nie - do tego jest RHM - z tym ze RHMA'a nie widać.. z dobą załogą med mnie nie widzi z 200m po strzale

pancerz ? - nieporozumienie - pancerz ma t28

prędkość ? - żadna .. 

camoo ? no które ? bo na pewno nie ferdinanda ... 

fakt jest jeden - jest z niego FEARFactor .. ale jak ktoś chce być straszYkiem - to niech przejdzie T95 - to jest FearFactory pełną gębą.. 

żałuję diabelnie ze nie wziałem lżejszego JPanther'a - tu bym przynajmniej wiedział że prędkość jest - pancerza nie ma .. ( tak jak w ruskich ) w Ferdku to jak bigos bez kiełbasy .. bigos jest - ale smaku to to nie posiada ;( 

edit : żeby nie było - to nie jest tak, że ten pancerz nie odbija - coś tam dinga - ale bardzo losowo - czasem widać mi tylko czubek pancerza - ja nawet przeciwnika nie widzę...ja pod górkę .. skątowana górna płyta.. ja go nie widzę .. a on mnie łoj .. no to spróbujcie to z t30 - wierza nie do złamania .. klękajcie narody - a tu ? pancerz co raz wpuści raz nie wpusci - i tak jak pisali . OD MEDA bez GOLDA ??? !!! no ... www.żal.pl

Edited by EasyCarbo, 23 March 2016 - 07:21 PM.

Kwiliniosz #709 Posted 23 March 2016 - 10:29 PM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,109

View PostEasyCarbo, on 23 March 2016 - 05:59 PM, said:

Ferdek - to taki t28 co go leją .. obraca się równie wolno - prawie nie jedzie .. a tych jego 246 peny to trudno zobaczyć w akcji ..

Na to jest jeden sprawdzony sposób. Przeszkol załogę chociaż na te 75%, bo z 50% to wstyd się na mieście pokazywać. A na poważnie, to jak podchodzisz do czołgu ze złym nastawieniem, to się nie dziw, że nie potrafisz wykorzystać jego potencjału.

Penę ma tylko 2mm mniejszą, niż hamburgery, ale alfa to aż 490. Moim zdaniem to dużo. Wystarczająco dużo, żeby nawet X tiery poczuły.

jaxo #710 Posted 24 March 2016 - 11:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 49660 battles
  • 816
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEasyCarbo, on 23 March 2016 - 05:59 PM, said:

z ISU 152 jak wleciało za  780 to byl respekt no i ISU ma camoo !!!.. a FERDEK ? rzadko widzę że mi wchodzi za full hp ..  camoo nie istnieje.. 

pogram jeszcze dziś .. tak zeby nei bło że się nei starałem .. ale lubić to sie nie lubimy i tyle .. - mocno przereklamowany sprzęt - bo niby co ma tu dawać frajdę ?

Ferdi jest bardzo fajny tylko sposób gry trzeba modyfikować w zależności od tieru bitwy.

Jeśli jesteś na topie to pierwsza linia i grasz jako czołg ciężki. Masz szybsze przeładowanie, większą penę i tyle samo HP co na przykład Is-3.

Super struktura Ferdka to płaskie 200m blachy więc trzeba pamiętać o kątowaniu na ile tylko pozwala wychył działa.

Wtedy bedziesz sporo odbijał nawet tier 8 dopóki przeciwnik nie przełączy na golda.

Dla wszystkiego powyżej tier 8 (HT, TD) jesteśmy papierem, wtedy wiadomo druga linia i nadzieja, że będą strzelać w kogoś innego.

Problemem Ferdiego jest jego mobilność jeśli okaże się że źle wybraliśmy kierunek na początku bitwy często okazuje się, że wszystko nas omineło.

Poniżej 1950 odbitego dmg, zwróć uwagę jak staram się zachować kąt.

EasyCarbo #711 Posted 24 March 2016 - 02:53 PM

Private

• Player
  • 23011 battles
  • 39
  • [PL-AK] PL-AK

View Postjaxo, on 24 March 2016 - 10:47 AM, said:

Super struktura Ferdka to płaskie 200m blachy więc trzeba pamiętać o kątowaniu na ile tylko pozwala wychył działa

Bardzo Ci dziękuję Jaxo ! - ok czyli buda w lewo - lufa w prawo .. ...  ja jedynie zwracałem uwagę na kąty z za pagórka / coś ala hulldown .. i tu mnie własnie medy klepały po czubku - aż się zdziwiłem bo kiedy ja mam na przeciw ferdka przykampionego - to mi przebicie go nijak nie wychodziło ...  ... .. pogram znowu pogram .. trochę się zawziąłem ! - dziękuję !

Udpate Jaxo !

dziękuję za cenne wskazówki - jest specyficzny .. ale lufka jednak ładnie klepie 

kolejny update : 

bardzo fajnie się gra jak wylosuje na dychy .. rzadko którym TD udało mi się wbić kila pestek w e100 - i to nie goldowych .. ładnie mi na nim rośnie statystyka w grze.. 

wystarczy 6 pestek  - a tu już 3k dmg.. zaczynami się poważnie lubić ..  prędkość jest zadowalająca +   .. 29-30km/h nie jest na prawdę źle .. w porównaniu z TD USA czy nawet z HT takimi jak Love.

Edited by EasyCarbo, 09 April 2016 - 12:11 PM.

jaxo #712 Posted 01 April 2016 - 10:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 49660 battles
  • 816
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEasyCarbo, on 24 March 2016 - 02:53 PM, said:

Udpate Jaxo !

dziękuję za cenne wskazówki -

Polecam się ;).

Na youtube znajdziesz więcej filmików 3vs27 niektóre warto obejrzeć, np. gracza theDao, myślę że  top 10 serwera EU jeśli chodzi o grę czołgami lekkimi.

W razie pytań zawsze możesz wysłać PM ostatnio nie gram ale na forum co jakiś czas zaglądam.

MARIENS #713 Posted 07 April 2016 - 02:09 PM

Private

• Player
  • 29918 battles
  • 44
  • [WILDA] WILDA
Co tu dużo pisać o Ferdim, na stocku się gra kiepsko, ale jak tylko zdobyłem topową lufkę to zaczęła się zabawa w 3 bitwie masterka http://wotreplays.co...riens-ferdinand . Polecam zamontować dosyłacz, wente (albo przeciwodłamkową) i lornetę.

Revman #714 Posted 07 April 2016 - 03:45 PM

Corporal

• Player
  • 46372 battles
  • 139
  • [I7] I7

Nie dotykć Ferdka !!!!! Ferdek jest super spoko, jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest tomato souce.

Revman #715 Posted 15 April 2016 - 11:47 AM

Corporal

• Player
  • 46372 battles
  • 139
  • [I7] I7

Bo król jest tylko jeden i na imię mu Ferdinand

Medal Fadina - ostatnia pestka dla ostatniego zniszczonego przeciwnika no i

7780 DMG i 6 fragów.

Losowanie na 8-9 tier

Ferdinad I król 8 tierowych TD

Edited by Revman, 15 April 2016 - 11:48 AM.

Glint4 #716 Posted 28 April 2016 - 03:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 38026 battles
  • 65
Mi się chyba lepiej grało z działem 10,5 mm niż z topową armatą 12,8 mm, takie mam wrażenie że kosztem penetracji i dmg wystrzeliwałem więcej pocisków i zbierałem lepsze wyniki. Ta topowa lufa nie jest również tak celna jak się o niej mówi, wczoraj na "Lotnisku" 2 razy pod rząd spudłowałem skupionym działem w nieruchomego St. Emila a takich przypadków było więcej. Po najnowszej aktualizacji dostał nerfa do prędkości obrotu, przecież kiedyś mogłem się tym bronić przed lekkimi a teraz ledwo co nadążam za np. Jacksonem. Próbuję z niego wycisnąć "asa" i topowa lufa pozwala na sprawienie że czasami nawet lekkie  8 tieru odparowują na strzał, ba raz odprawiłem WZ 111 po jednym strzale w ammorack ale ten czas przeładowania sprawia że ze średniej odległości wystawiana jest na próbę cierpliwość a niestety Ferdinanda często rzuca na małe mapy jak "Tundra" albo "Święta dolina". Granie nim jak typowym TDkiem trzymając się z tyłu i czekając na okazję sprawia że często zostaję sam jako ostatni lub jeden z ostatnich, na drugiej linii o ile mamy wsparcie jest lepiej ale bez wparcia właśnie czas przeładowania sprawia że jest się w opałach i niestety nie pomaga nawet potężny dmg. Będę próbować dalej.

Edited by Glint4, 28 April 2016 - 03:40 PM.

kbrs #717 Posted 27 May 2016 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
Na stocku traaagedia. Jadpanterka po odblokowaniu drugiego dziala juz byla fajna i bardzo grywalna maszyna, chcialem wziac ferdka bo chcialem w koncu miec cos gdzie moge liczyc na pancerz, ale jest bieda. Strzaly w nadbudowke latwo wchodza i rozwalaja ammorack, nikt nawet w dolna plyte nie wali bo w przedni 'zderzak' tez wszystko wchodzi jak chce. Póki co to tez straszny muł no ale nie powiem ze akurat sie tego nie spodziewalem, licze ze znacznie przyspieszy na najlepszym silniku + gasiennicach ale troche do tego trzeba sie nagrac eh

Eymerych #718 Posted 30 May 2016 - 02:17 PM

Sergeant

• Player
  • 32653 battles
  • 244
  • [PM_] PM_

Potwierdzam, że na pierwszym i drugi silniku to straszny muł bagienny. Ale z ostatnim silnikiem to już normalnie się jeździ, trzeba tylko trochę cierpliwości aby go zbadać. Ferdi nie nadaje się na pierwsza linię.

Naucz się kątować, to mniej w Ciebie będzie wchodzić, czasami potrafi dużo odbić.

Kwiliniosz #719 Posted 30 May 2016 - 02:23 PM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,109
Ferdinand jak mało który TD nadaje się na walkę w pierwszej linii. Dobry pancerz, mobilność i pula hp porównywalne z HT i do tego potężna alfa. Czego chcieć więcej? Gdyby miał wieżę tak jak T28 prot byłby OP.

kbrs #720 Posted 30 May 2016 - 03:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
No nie wiem, 200 mm plaskiego pancerza nawet jak probuje katowac daje rade tylko z daleka, a przeciwko jakims wysoko tierowym medom i tak buly wchodza. Na razie postanowilem przemeczyc dojscie do topowego dziala, moze juz dzisiaj sie uda - pozniej albo silnik sie zrobi albo wroce do jagdpantery i zrobie jagdpantere 2. Poki co jest slabo, wyniki mam lipne, funu niewiele, cos chyba odzwyczailem sie od grania duzymi ciezarami, a jak mnie elx amx objechal albo raz nawet t67 z plutonu i dokonczyl jak bylem na ogryzku to odechciewa sie grac.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users