Jump to content

Ferdinand

• Please log in to reply
755 replies to this topic

kbrs #721 Posted 31 May 2016 - 05:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
ok, nerwy mi puscily, odblokowalem topowe dzialo, fajnie nie powiem, ale reszta tak mnie draznila w tym czolgu ze wrocilem na jagdpanthere. zrobi sie dwojke, sprawdzi ja, jak bedzie slabo to najwyzej przeniose zaloge na borsuka i tyle z tej linii bedzie.

Eska27 #722 Posted 18 December 2016 - 11:45 PM

Private

• Player
  • 23712 battles
  • 29
  • [SANDY] SANDY
300 bitew, 2ga biegłość 1740śr dmg to się wypowiem, a co :) Trzeba kręcić dupką to odbija, na X i to nie pomaga. Ulubieniec artylerii. Siła tkwi w reloadzie 9.66(wenta,bia,dosyłacz) i dmg 490. Coraz bardziej doskwiera mi prędkość pocisków i czas skupiania, nwm, tak lubię;) Wychyły działa ok, prędkość można przeboleć, ale ten obrót... Załoga 3perki, 4 na 70%, camo jest, a ciągle się świeci. Na topie można walczyć z ciężkimi w mieście. Najlepsze jest gnębienie ISów 3 :D

Franz_Kuster #723 Posted 23 January 2017 - 09:23 AM

Private

• Player
  • 32352 battles
  • 17
  • [DPKR] DPKR

Witam.Ferdynandem gram od początku z racji jego historycznosci. Pogralem nim około 700walk. Co mogę powiedzieć super maszyna. Są walki gdzie nie robimy absolutnie nic (rzut na pancerne x czy spam arty). Ale w głównej mierze sa na tym pojeździe bitwy ciekawe w których gramy kluczową rolę niszczarki. Jak ktoś wspomnial lubimy niszczyc is3, lubimy orientalne walki na przepychaczach, kompa tym czołgiem raczej odpada swiecimy się stale. Świetny czołg do walk w miastach. Osobiście odradzam perk camo nie za wiele da. Nie jestem super graczem ale myślę że takie 2000dmg powinno się nim średnio robić. Ja zaczynałem od stocka obecnie moja średnia to 1600,ale rośnie. Rekord 7fragow 4000dmg słabo ale było epicko. Zestaw mój to wenta ramer lorneta perki pod td.polecam ten czołg.

MagisMoc #724 Posted 04 April 2017 - 07:33 AM

Sergeant

• Player
  • 13532 battles
  • 261

View PostGRZMOTNIK, on 25 February 2016 - 06:31 PM, said:

Jakie życie zyskał? Po jakim bufie? Grać się odechciewa. Ciągle coś manipulują w tych pojazdach. Medy mnie klepią z frontu z 300 m jak chcą i wszystko im wchodzi i to medy 7-8 poziom. A ja ich nie przebijam topowym dzialem. Jakies kpiny!!! Ciężki niszczyciel czołgów dostaje z przodu bęcki od byle meda a sam ich nie przebija. Rzygać mi się chce tą grą. W tej grze liczy się tylko kasa. Nowa linia i buffy do niej. Inne czolgi w dół. Co dojdę do jakiegoś czołgu to już jest do bani. A nie gram aż tak dużo. Ten czołg kiedyś był nie do przebicia z przodu. A teraz żarówka zapala się tylko po to by wiedzieć że ma się 1 strzał bo do 2 się nie dożyje. 

Opnia sprzed dawna a jakze trafna.

edit:

grywa ktos tym czolgiem?

udaje sie Wam cos odbijac? ja po strzale ruszam sie lewo/prawo ale nawet w nadbudowke niemal wszystko wchodzi

edit2:

po rozegraniu kilkudziesieciu bitew stwierdzam, ze nie jest najgorszy.

niestety nie odbija tak duzo jak kiedys o nim mawiano, ale potrafi skutecznie dzialem i reloadem odstraszyc przed raszem przeciwnikow. Szkoda tylko ze nawet po schowaniu dolnej plyty czesto jestesmy penetrowani.

Edited by MagisMoc, 09 May 2017 - 11:52 AM.

_Szymski_ #725 Posted 10 July 2017 - 03:02 PM

Corporal

• Player
  • 19268 battles
  • 107
  • [GKF] GKF

Ferdi to bardzo przyjemny czołg jeśli tylko nie spinasz się z powodu braku wieży, średniej mobilności czy płaskiej płyty na froncie, w którą wchodzi praktycznie wszystko z tierów 8+. Grind topowych modułów nie jest specjalnie dokuczliwy. Ze stockowym działkiem walimy po gąskach, drugie działo jest niesamowicie celne i wchodziło mi wiele snapshotów w ruchome cele plus świetne przeładowanie. Topowe działo już straszy i daje radę nawet na X. BARDZO potrzebny topowy silnik. Z wymaksowanym silnikiem w końcu się jakoś obraca i ma szanse w zwarciu, ale i tak karany jest przez ogarnięte LT czy medy. Oczywiście pchamy się do przodu, chyba, że gramy na otwartej mapie to wtedy stoimy za granicą wykrycia i strzelamy do wszystkiego co widoczne. W walce na froncie wiercimy się ile wlezie lub prowokujemy sidescrapem strzały w gąski, ale ogarnięci gracze i tak będą walić w budę. Potrafi odbić nawet grube działa, ale nie licz na regularność dingów chyba, że masz losowanie na topie, wtedy taki t29 czy tiger to zwykła farma dla działa. Dobry wychył działa na boki, całkie spoko depresja 8 stopni - warto z niej korzystać.

To dobry pojazd, jak dla mnie znacznie przyjemniejszy od ISU152. Problemem mogą być moduły bo jest kilka opcji. Osobiście nastawiam się na walki w mieście i w zwarciu więc mam skrzynkę z narzędziami, dosyłacz i wentę. Często obrywam od arty, ale i tak wolę podbijać przeładowanie działa bo liczę na ochronę terenu. Jak arta złapie na otwartym to trudno - farmi nas bezkarnie, ale po to mam skrzynkę z narzędzami by zebrać się relatywnie szybko i szukać schronienia.

Mimo swoich ograniczeń daje rade, a dobry wynik na nim cieszy podwójnie. 

Dla ciekawych jego możliwości w losowaniu na topie - powtórka z 12 fragami Ferdiego :)

http://wotreplays.co...rince-ferdinand

Teraz tylko 150k expa do jagody...

Edited by The_Silver_Prince, 16 July 2017 - 07:21 AM.

imay #726 Posted 18 December 2017 - 09:12 PM

Private

• Player
  • 14205 battles
  • 7
  • [R-R-A] R-R-A

Ferdi jest jednym z tych, których albo się kocha, albo nienawidzi. W zdecydowanej większości opcja nr 2, przynajmniej na początku. Przechodząc z Tigera P miałem tylko radio i 2 silnik - tragedia. Dodatkowo 75% załogi i tylko dosyłacz. Początki były tragiczne. Za jakiś czas, po odblokowaniu gąsienic jakkolwiek zaczął działać - grałem nim po prostu jako brawlerem. Nie zrobiłem dmg - to trudno, zdetrackowałem, spushowałem i pomogłem wygrać, nie liczyłem na expa. Po odkryciu drugiej armaty gra snajperska jakkolwiek zaczęła mieć sens, ale mimo wszystko ciężko było...

Mając 20k expa zdecydowałem się wydać cały free exp na armatę. To była jedna z najlepszych decyzji w życiu. Teraz ferdi to zabijaka, który nie boi się nikogo na swoim tierze, sadzi soczyste buły po niecałe 500, z penetracją i celnością  nie ma problemu, a nawet jakoś nauczyłem się nim odbijać. Fakt faktem że nie jest to demon prędkości, ale gdy kierowca nauczy się hamować sprzęgłem i kupię ostatni silnik, powinno być naprawdę ok. Serdecznie polecam, jedna z przyjemniejszych niszczarek jakie mam okazję prowadzić.

Hypnoticon #727 Posted 19 December 2017 - 03:15 PM

Sergeant

• Player
  • 19593 battles
  • 221

View PostFranz_Kuster, on 23 January 2017 - 09:23 AM, said:

Witam.Ferdynandem gram od początku z racji jego historycznosci. Pogralem nim około 700walk. Co mogę powiedzieć super maszyna. Są walki gdzie nie robimy absolutnie nic (rzut na pancerne x czy spam arty). Ale w głównej mierze sa na tym pojeździe bitwy ciekawe w których gramy kluczową rolę niszczarki. Jak ktoś wspomnial lubimy niszczyc is3, lubimy orientalne walki na przepychaczach, kompa tym czołgiem raczej odpada swiecimy się stale. Świetny czołg do walk w miastach. Osobiście odradzam perk camo nie za wiele da. Nie jestem super graczem ale myślę że takie 2000dmg powinno się nim średnio robić. Ja zaczynałem od stocka obecnie moja średnia to 1600,ale rośnie. Rekord 7fragow 4000dmg słabo ale było epicko. Zestaw mój to wenta ramer lorneta perki pod td.polecam ten czołg.

A nie lepiej dać optyke? Wkoncu i tak w większości musisz się ruszać, bo jak wspomniałeś, to nie jest td do stania w miejscu :-) 

commer #728 Posted 19 December 2017 - 03:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 38280 battles
  • 1,995
Nie rozumiem narzekania na Ferdka po buffie HP. Jasne pancerz jest irytujący bo nie mozna na nim polegać ale jest go na tyle, ze zmusza przeciwnika do celowania chociaż przez chwile, a Ty wtedy ładujesz mu 490. Do tego masz tyle HP, że wymiana strzał za strzał się opłaca. Zreszta ktoś na WR liczył staty i na tym czołgu w obecnej formie wiekszości dobrych graczy WR powinien iśc w góre. Dobra depresja, szeroki wychyl działa, wymiana 240/390 za 490 per strzał i masz dobre gry. Do tego Ferdek nie jest aż taki wolny i załoga z Jtigerem sie pokrywa.

ares354 #729 Posted 19 December 2017 - 07:11 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 74572 battles
  • 3,442

View Postcommer, on 19 December 2017 - 03:37 PM, said:

Nie rozumiem narzekania na Ferdka po buffie HP. Jasne pancerz jest irytujący bo nie mozna na nim polegać ale jest go na tyle, ze zmusza przeciwnika do celowania chociaż przez chwile, a Ty wtedy ładujesz mu 490. Do tego masz tyle HP, że wymiana strzał za strzał się opłaca. Zreszta ktoś na WR liczył staty i na tym czołgu w obecnej formie wiekszości dobrych graczy WR powinien iśc w góre. Dobra depresja, szeroki wychyl działa, wymiana 240/390 za 490 per strzał i masz dobre gry. Do tego Ferdek nie jest aż taki wolny i załoga z Jtigerem sie pokrywa.

Jak chce strzelać za tyle co Ferdi to sobie w JP II wsiądę. Problem Ferdiego polega na tym że to podobno pancerny pojazd jest, a do T28 i AT 15 się nie umywa pod względem efektywności pancerza. Gdyby nie garnki na AMX 48 to nawet francuz miałby lepszy pancerz z przodu. Ferdi to był dobry póki nie było RHM i JP II, dziś jest reliktem przeszłości. 9 i 10 tiery przebiją nadbudówkę bez problemu, gdzie JP II coś odbije. 

Edited by ares354, 19 December 2017 - 07:11 PM.

_JDL_ #730 Posted 20 December 2017 - 02:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40578 battles
  • 437
  • [HOOL5] HOOL5

View Postares354, on 19 December 2017 - 07:11 PM, said:

Jak chce strzelać za tyle co Ferdi to sobie w JP II wsiądę. Problem Ferdiego polega na tym że to podobno pancerny pojazd jest, a do T28 i AT 15 się nie umywa pod względem efektywności pancerza. Gdyby nie garnki na AMX 48 to nawet francuz miałby lepszy pancerz z przodu. Ferdi to był dobry póki nie było RHM i JP II, dziś jest reliktem przeszłości. 9 i 10 tiery przebiją nadbudówkę bez problemu, gdzie JP II coś odbije. 

no cos w tym musi byc. mam na nim ponad 1k bitew, kiedys bardzo lubilem nim grac. jednak od dawna juz nim nie jezdze. latwosc z jaka paziuje sie starego dobrego ferdka powoduje, ze nie mam zupelnie na to ochoty. dlatego stoi i sie kurzy. 

moim zdaniem najwiekszym minusem ferdka wg WG jest to, ze to pojazd niemiecki, ze wszystkimi tego konsekwencjami. 

ares354 #731 Posted 20 December 2017 - 05:49 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 74572 battles
  • 3,442

View Post_JDL_, on 20 December 2017 - 02:09 PM, said:

no cos w tym musi byc. mam na nim ponad 1k bitew, kiedys bardzo lubilem nim grac. jednak od dawna juz nim nie jezdze. latwosc z jaka paziuje sie starego dobrego ferdka powoduje, ze nie mam zupelnie na to ochoty. dlatego stoi i sie kurzy. 

moim zdaniem najwiekszym minusem ferdka wg WG jest to, ze to pojazd niemiecki, ze wszystkimi tego konsekwencjami. 

Taka prawda, niestety. Jest on zbyt wysoko jak na swoją konstrukcję. 200 pancerza robiło by wrażenie jako 7 ze starym HP, czyli 1200. Mógłbym nawet porzucić 128 na rzecz przyzwoitej 10.5 cm armaty, byle tylko nie widzieć obj 140, 907, Pattonów, IS 7, IS 4, Maus itd. 

spucho #732 Posted 26 December 2017 - 07:53 PM

Private

• Player
  • 7660 battles
  • 39
Mam pytanie czy jest sens teraz robić tą linię (chociaż i tak mam zamiar zostać na ferdku i jak się nim gra ostatnią bitwę nim rozegrałem prawie rok temu przez ten czas co nieco się zmieniło ale jeśli jest sens nim grać nawet dla samej przyjemności to jakie perki i wyposażenie do czołgu poza dosyłaczem i wentylacją?

_JDL_ #733 Posted 03 January 2018 - 01:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40578 battles
  • 437
  • [HOOL5] HOOL5

View Postspucho, on 26 December 2017 - 07:53 PM, said:

Mam pytanie czy jest sens teraz robić tą linię (chociaż i tak mam zamiar zostać na ferdku i jak się nim gra ostatnią bitwę nim rozegrałem prawie rok temu przez ten czas co nieco się zmieniło ale jeśli jest sens nim grać nawet dla samej przyjemności to jakie perki i wyposażenie do czołgu poza dosyłaczem i wentylacją?

kiedys to bylo bardzo warto, bo byl i ferdek i pozniej mniodny jagdtiger. teraz oba jakby zbladlyt, mysle jednak, ze nadal linia ta jest warta odkrycia. 

Flyagaric #734 Posted 04 January 2018 - 02:09 PM

Brigadier

• Player
  • 57503 battles
  • 4,961
  • [ZORRO] ZORRO

Właśnie, ja też mam wąty, czy warto.

Mam goi teraz odkrytego, a mimo tego, planuję iść linię do JPtr II, bo zwyczajnie, są tam ciekawsze czołgi. Ferdek jest wolny, nie ma camo i pancerza, ale ma kopyto. Tylko po co się męczyć?

kriss1410 #735 Posted 04 January 2018 - 09:18 PM

Private

• Player
  • 14302 battles
  • 41

View PostFlyagaric, on 04 January 2018 - 02:09 PM, said:

Mam goi teraz odkrytego, a mimo tego, planuję iść linię do JPtr II, bo zwyczajnie, są tam ciekawsze czołgi. Ferdek jest wolny, nie ma camo i pancerza, ale ma kopyto. Tylko po co się męczyć?

Ale Ferdek I JP2 sa w ten samej link, roznia sie zaloga

kriss1410 #736 Posted 04 January 2018 - 09:18 PM

Private

• Player
  • 14302 battles
  • 41

View PostFlyagaric, on 04 January 2018 - 02:09 PM, said:

_JDL_ #737 Posted 05 January 2018 - 11:23 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 40578 battles
  • 437
  • [HOOL5] HOOL5

View Postkriss1410, on 04 January 2018 - 09:18 PM, said:

i dodatkowo jesli zrobi sie jp2 i odkryje topowe dzialo, to na ferdku od razu tez je mamy - a chyba kazdy kto gral tym td przyzna, ze dopiero z ta 128mm ferdek dostaje / dostawal kiedys skrzydel

kubsonik86 #738 Posted 06 January 2018 - 10:04 PM

Corporal

• Player
  • 16886 battles
  • 188
Kasować kamo i dać naprawę? Dosylacz wenta  i lorneta/skupiacz?

Dandan093 #739 Posted 06 January 2018 - 11:16 PM

Private

• Player
  • 9259 battles
  • 1
  • [TM-EU] TM-EU

View Postkubsonik86, on 06 January 2018 - 10:04 PM, said:

Kasować kamo i dać naprawę? Dosylacz wenta i lorneta/skupiacz?

Kasuj. Nie ma się nad czym zastanawiać - świecisz się permanentnie. Ja jeżdzę z dosyłaczem, wentą i lornetą, bo skupia i tak nieźle, a z lornetą może coś zauważysz nawet. Dodatkowo jadę na czekoladzie. No i stara śpiewka - gra na tym była dramatem dopóki nie odkryłem topowego działa. Aczkolwiek bez ostatniego silnika też nie jest zbyt wesoło, bo dopiero na topowym motorze całkiem dobrze się zbiera + w końcu się obraca (ale o tym już ktoś wspominał na forum).

Arete_ #740 Posted 06 January 2018 - 11:30 PM

Corporal

• Player
  • 25386 battles
  • 122
Mój Ferdi  ma ok 23 camo, przy czym nie każdy z załogi ma je w 100% i czołg ma malowanie. Polecam, przydaje się. Z lornetką, wentą i perkami spot na równe 500m. Dosyłacz daje dpm ponad 3000!

Edited by Arete_, 06 January 2018 - 11:34 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users