Jump to content

Ferdinand

• Please log in to reply
755 replies to this topic

stud3nt #741 Posted 01 April 2018 - 11:46 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26370 battles
  • 576

Temat coś ucichł - gra ktoś w ogóle tym pudłem? 
Doszedłem do niego przez Tigera P, odkryłem moduły z free expa (oprócz topowego działa). Na chwilę obecną wrażenia mam takie: Jezu, w co ja się wpakowałem!

Nie no, serio. Ten klocuch nie ma absolutnie żadnego pancerza. Wali go wszystko na autoaimie. Nie przesadzam. 200mm pionowego kartonu to obecnie na VIII tierze śmiech na sali - tym bardziej, że notorycznie ciska go na IX i X, które to IX i X rzucają się na niego z wielką chęcią - skoro jakiś debil wyjeżdża 1500-HP workiem darmowego damage, to czemu nie skorzystać? Trafienia z boku to śmierć - pada ammorack, masowo zdychają załoganci. 
To ma być "szturmowy TD"? Szturmować to on może co najwyżej linię graniczną mapy, starając się opuścić bitwę i oszczędzić wstydu drużynie.

Jagdtiger 88 jest o wiele lepszy. Nawet T28 przed buffem pancerza (strasznie na niego narzekałem) jest ZNACZNIE lepszy!

UPDATE:
- ammorack siada i wybucha nawet od trafień z przodu - wystarczy jedno trafienie od ISU-152. Które to ISU, notabene, odbija moje pociski 105mm.
- artyleria go KOCHA. Kocha go tak mocno i tak uparcie, że gdybym takiego artylerzystę dostał na wyciągnięcie ręki, to bym go zwyczajnie...

W moim osobistym rankingu "najgorsze i najbardziej wpieniające ścierwo w grze" Ferdinand przy dźwiękach trąb i fanfar uroczyście awansuje na pierwsze miejsce!

Edited by stud3nt, 01 April 2018 - 11:58 AM.

kbrs #742 Posted 01 April 2018 - 11:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT

Po pierwsze do niego trzeba iść z lini tedeków, po drugie z trójki niemieckich 8 tierow jest zdecydowanie najgorszy. 

Pancerz to straszy jak go na topie wylosuje, ale najgorszy jest w nim tragiczny obrót, ruszą sie jak mucha w smole. Topowe działo troche zmieni bo jest konkret, ale poza tym to wybrałeś najgorzej, jadgpanzer ii jest szybki, zwrotny, troche pancerza na nadbudówce ma i odbija nim pewnie czesciej niz ferdek, a rhm ma zajebisty kamuflaż i brak grindu dział co jest jakimś tam plusem. 

ThePumazor #743 Posted 01 April 2018 - 01:33 PM

Private

• Player
  • 5779 battles
  • 3

Po dosyć trudnej i kapryśnej Jagdpantherze przyszedł czas na smoka z niezłym dzialem, takim sobie cammo i brakiem mobilności. Gralo sie nim calkiem przyjemnie, ale ma kilka wad.

Zrobilem go pod cammo i było w porządku - na leśne mapach nie świecił sie z drugiego konca, siatka nie chowała się tak czesto, bo i wychyl dzial byl calkiem niezły, a na miasto to od razu pod przepychacz - a tam side scrapem. 

Sprzedałem, raczej nie odkupie - teraz pewnie zdecydowalbym sie na Japgpanthere II z racji na mobilność.

kbrs #744 Posted 01 April 2018 - 01:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT

Jagdpanthera to świetny td na swoim tierze, nie wiem co moze byc w niej trudne, działo ok, jeździ spoko, odbija zadziwiajaco czesto, camo ma takie sobie.

Granie ferdim w krzaku z siata to nieporozumienie, obstawiam ze byłeś adresatem wszystkich "move [edited]camper" na chacie :>

ThePumazor #745 Posted 01 April 2018 - 02:31 PM

Private

• Player
  • 5779 battles
  • 3

nawet nie :)  kluczem do tego tedeka to był średni dystans. Z perkami na cammo byl imo bardziej uniwersalny. 

Co do JP, to niby wbilem na nim marke, ale lepiej gralo mi sie St. Emilem, glownie przez lepsze cammo i swietna depresje.

kbrs #746 Posted 01 April 2018 - 02:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
szczególnie że jagdpanther ma lepsze bazowe kamo od emila :>

Edited by kbrs, 01 April 2018 - 02:51 PM.

kubsonik86 #747 Posted 02 April 2018 - 10:27 PM

Corporal

• Player
  • 16870 battles
  • 188

Dla mnie jgpanther był na początku nieporozumieniem bo dziwne toto ani kamo, ani pancerza super ale odkupiłem i się przeprosiłem . ultra szybkie skupianie i fajny silnik mie się podobie. A co do Ferdka to wywołuje on chwilę ciszy jak go wybieram na twierdze ,potem idą śmiechy hehehe no ale weź zmień. Borsuk o wiele lepszy to samo działo,mniej ladowniczych a dpm  ten sam WTF!? A skorpion i tak lepszy od borsuka. Smutne ale prawdziwe. Ferdka sprzedam bez żalu. Olałem kamo i poszedłem w naprawę.

Edited by kubsonik86, 03 April 2018 - 06:40 AM.

RadPodXD #748 Posted 04 April 2018 - 12:36 AM

Private

• Player
  • 31179 battles
  • 31
  • [OWCA] OWCA
Ammorack doprowadza do szału,wrzucać na niego mokry magazyn czy to bez sensu ?

stud3nt #749 Posted 04 April 2018 - 04:53 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26370 battles
  • 576
Ja tam wolę optykę. I dzisiaj, dosłownie przed jedną bitwą od strzału Scorpiona G padł mi celowniczy razem z magazynem. Nie mam już słów na to przeklęte pudło.

RadPodXD #750 Posted 09 April 2018 - 08:00 AM

Private

• Player
  • 31179 battles
  • 31
  • [OWCA] OWCA
Wczoraj pierwsza bitwa z najlepszym działem,myślę"pojadę na przepychacz",w końcu będę walił po 490 z normalną peną bo 105 na goldzie nie domagała,jadę sobie spokojnie i nagle 2 buły od elc even,potem udes,isu z HE,i jakiś medzik,wszystko w przód,dziękuję bardzo.TD wymaksowsny,teraz ma tylko cieszyć oko  

kriss1410 #751 Posted 10 April 2018 - 10:59 AM

Private

• Player
  • 14281 battles
  • 41
To pocieszające co tu piszecie. Zaczęłem go na razie mam gąski bo bez nich nawet lornety nie założysz i pół exp do top działa a i brak najlepszego silnika. Na razie się nim gra tragicznie, muł do sześcianu, nigdzie nie dojedzie, nie obraca się a jeśli top działo nic nie zmieni to załamka. A to byl taki OP tank jak go zachwalali wcześniej a teraz to niestety chyba złom.

stud3nt #752 Posted 14 April 2018 - 12:35 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26370 battles
  • 576

Przyznam się, że wymaksowałem go przy pomocy wolnego doświadczenia (gąski i dwa działa). Po prostu nie wytrzymałem. Dwie pierwsze armaty są całkowicie i absolutnie do chrzanu, ponieważ przewidziano je dla szybkich maszyn z dobrym kamuflażem. Udało Wam się objechać kogokolwiek za pomocą Ferdka? No właśnie...

Pomimo tego jest to maszyna słaba. Pancerz prawie w ogóle nie istnieje - zrykoszetuje czasem piździki albo VII i VI tier, ale poza tym rypie go wszystko. A nawet jeśli trafimy na coś ze słabą penetracją - i tak można oberwać. To nie jest japoniec, który weakspoty ma tylko teoretycznie, tutaj naprawdę każdy może nas podziurawić, jeśli odpowiednio przyceluje.

Mimo wszystko jest to maszyna nieco lepsza od obecnie najgorszego VIII tieru i najgorszego czołgu w ogóle, czyli AMX 65t. Tutaj przynajmniej mamy DZIAŁO i to nie byle jakie. Może i rąbią nas ze wszystkich stron, ale przynajmniej mamy szansę pacnąć takiego śmiałka w odwecie - i to boleśnie oraz szybko. Przeładowanie 9.5 sekundy przy obrażeniach 490 i penetracji 246 to nie byle co. Nie jest to co prawda najlepsza armata na tym tierze (szwedzkie, chińskie i rosyjskie TD mają lepsze), ale można tym trochę zdziałać.

Przeszedłem go na boostach do doświadczenia i sprzedałem na moment przed wbiciej drugiej marki - zrobiłem to z uczuciem prawdziwej ulgi.

RenamedUser_5523212089 #753 Posted 06 January 2019 - 05:14 PM

Corporal

• Player
  • 4941 battles
  • 185

Jezu czy ktoś może mi podpowiedzieć jak grać tym paździerzem? Bo ja tego czołgu kompletnie nie rozumiem.

Ok mamy fajną armatę (hehe jak już łaskawie dobijemy XD) - może nie jest to wersja ze SkorpG ale daje radę. Ale kuźwa, ten TD jest WIELKI, WOLNY, BEZ CAMO, a ten wspaniały pancerz nie istnieje, przebija go wszystko wszędzie - czasem może od wielkiego dzwona coś odbije, ale od frontu przebije go prawie wszystko co ma penetracje wyższą niż przeciętna....

Robię go tylko dlatego że przeszedłem z TigeraP i nie chce mi się robić całej linii od początku. Stockowa armata to jest naprawdę jakiś żart - może jakbyśmy mieli camo czy mobilność ok ale przecież jesteśmy wielkim powolnym klocem - po pierwszej bitwie zrobiłem topową z free expa bo masochistą nie jestem.

Oczywiście losowania 90% na dziesiątki gdzie prawie wszystko nas dziurawi, nie wspominając już o arcie. Czasem naprawdę nie widzę innej opcji niż stanie na 3 linii i full campę. Ten czołg poza trochę więcej niż przeciętną armatą nie prezentuje nic co usprawiedliwia jego obecność na tierze numer 8...

Edited by RenamedUser_5523212089, 06 January 2019 - 05:43 PM.

SweetKill3r #754 Posted 06 January 2019 - 06:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36139 battles
  • 664

View PostRenamedUser_5523212089, on 06 January 2019 - 05:14 PM, said:

Jezu czy ktoś może mi podpowiedzieć jak grać tym paździerzem? Bo ja tego czołgu kompletnie nie rozumiem.

Ok mamy fajną armatę (hehe jak już łaskawie dobijemy XD) - może nie jest to wersja ze SkorpG ale daje radę. Ale kuźwa, ten TD jest WIELKI, WOLNY, BEZ CAMO, a ten wspaniały pancerz nie istnieje, przebija go wszystko wszędzie - czasem może od wielkiego dzwona coś odbije, ale od frontu przebije go prawie wszystko co ma penetracje wyższą niż przeciętna....

Robię go tylko dlatego że przeszedłem z TigeraP i nie chce mi się robić całej linii od początku. Stockowa armata to jest naprawdę jakiś żart - może jakbyśmy mieli camo czy mobilność ok ale przecież jesteśmy wielkim powolnym klocem - po pierwszej bitwie zrobiłem topową z free expa bo masochistą nie jestem.

Oczywiście losowania 90% na dziesiątki gdzie prawie wszystko nas dziurawi, nie wspominając już o arcie. Czasem naprawdę nie widzę innej opcji niż stanie na 3 linii i full campę. Ten czołg poza trochę więcej niż przeciętną armatą nie prezentuje nic co usprawiedliwia jego obecność na tierze numer 8...

snajper z niego mierny.. odkurzyłem ten czolg.. i hmmm dziwny niby czasami cos dingnie... czasami wszystko przyjmuje.. jedyny plus to dzialo.. pol dystans i tyle... 

gram nim raz na jakis czas i robie srednio 2x tyle co robilem jako warzywo... hehe ale coz zrobisz Panie jak masz takie druzyny ?

w moze 30 bitew wbijem 1 MOE i pare bitew do 2... strasznie latwo to zmarkowac... 2100 sredniego na 3 MOE.. O_o...

Ulthion #755 Posted 09 January 2019 - 02:06 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE
Ilość hp i prędkość wskazywały by na granie 1 linią. I faktycznie może nie zbiera HE za przebiciem.. ale niestety o odbijaniu czegokolwiek można zapomnieć. Zawiodłem się nieco, bo stanie z tyłu w dodatku powolnym klockiem to kompletnie nie moja bajka. Choć działo ma naprawdę niezłe ale jednak lepiej bym wyszedł na "tym drugim" TD. A przynajmniej takie mam wrażenie. Przy mojej cierpliwości (a raczej jej braku) nieco brak mi koncepcji jak tym grać skutecznie. Nikt się tego nie boi, łatwy do objazdu i przebicia z każdej strony dpm niby fajny ale przy tej prędkości to i tak nie wiele pomaga.

Edited by Ulthion, 09 January 2019 - 02:12 AM.

MARIENS #756 Posted 13 February 2019 - 05:51 PM

Private

• Player
  • 29924 battles
  • 44
  • [WILDA] WILDA

Wczoraj odkupiłem ferdka pod linie frontu i to był dobry wybór bo dzisiaj wpadła 3 marka. http://wotreplays.eu...riens-ferdinand

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users