Jump to content

JagdPanther II

JPII JagdpantherII niemieckie niszczyciele VIII

• Please log in to reply
376 replies to this topic

redk1ng #41 Posted 11 April 2013 - 09:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 20722 battles
  • 355
  • [K_P_S] K_P_S
Polecę niestety osłabionego ferdka jednak, bo na jp2 to NAPRAWDĘ trzeba mieć dobre ogranie.. Mimo że mi się dobrze grało na jp, to niestety 2 mnie nie przekonała..może kiedyś wrócę do niej jak coś się zmieni. Aha i na oba tanki przygotuj sporo expa bo bez zawieszenia i silnika na armacie z jp przy walce z 9T to nie poszalejesz..

OldBix #42 Posted 11 April 2013 - 09:19 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostAnetris, on 11 April 2013 - 08:59 AM, said:

Póki co linia TD NIemieckich nie stawiała mnie przed dokonywaniem wyboru i teraz zaczynam mieć mieszane uczucia czy aby nie postawię na mobilność po czasie nie zacznę narzekać na brak armora i na odwrót :(
Jak dla mnie to zbyt wcześnie pojawisz się na VIII tierze, ale co tam.
W kwestii kwerendy odpowiem Ci pytaniem na pytanie: A kto powiedział, że w tej grze pancerz ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie?

Anetris #43 Posted 11 April 2013 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 14725 battles
  • 19

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 11 April 2013 - 09:19 AM, said:

Jak dla mnie to zbyt wcześnie pojawisz się na VIII tierze, ale co tam.
W kwestii kwerendy odpowiem Ci pytaniem na pytanie: A kto powiedział, że w tej grze pancerz ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie?

Co masz na myśli zadając takie pytanie odnośnie pancerza?
Jestem dopiero bardzo początkującym graczem więc nie kumam do końca o co chodzi...
Podejrzewam , że rozchodzi się o ogólnodostępne goldammo, ale nie wiem jak się to przekłada na walory gry ferdkiem bądź JP2?

Indianajones007 #44 Posted 11 April 2013 - 12:11 PM

Private

• Player
  • 17117 battles
  • 6
Witam
Ja osobiście gram JP 2, ale po świetnej jedynce  spodziewałem się czegoś więcej po pancerzu. Z tego co widzę to Ferdek częściej wytrzymuje do końca niż JP 2 po mimo, że jest wolniejszy.
Zastanawiam się nad zmianą na Ferdka.

mrmarkoterre #45 Posted 11 April 2013 - 01:27 PM

Private

• Player
  • 3744 battles
  • 27
JP 2 Góruje nad ferdkiem, góra która pod kątem ma 225 pancerz do tego wszystko odbija, pochyły przód i duża mobilność. Co ci da 200 na przodzie ferdka, skoro i tak wszystko z 8 tieru w niego wchodzi.

OldBix #46 Posted 11 April 2013 - 02:08 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostAnetris, on 11 April 2013 - 11:45 AM, said:

Co masz na myśli zadając takie pytanie odnośnie pancerza?
Jestem dopiero bardzo początkującym graczem więc nie kumam do końca o co chodzi...
Podejrzewam , że rozchodzi się o ogólnodostępne goldammo, ale nie wiem jak się to przekłada na walory gry ferdkiem bądź JP2?
Mam oba niszczyciele. Na Ferdynandzie grubo ponad 1k bitew. Co prawda graczem jestem mocno przeciętnym, ale już cokolwiek tę grę ogarniam.
Zatem tak: Ferdynand w obecnej chwili, przy działach posiadających chore współczynniki penetracji, oraz dostępności amunicji premium za sreberka musiał zmienić styl gry. Z pojazdu przełamania towarzyszącego HT pierwszej linii, został wycofany do linni 2,5~3. Znaczy stał się kamperem i krzaczkowym mordercą. Uwierz, stracił na tym cały swój urok (w mych oczach). JgPanther II przejął największą zaletę Ferdinanda (działo 128mm) i bardzo fajne podwozie (od Panther II), pozwalające na w miarę szybkie przemieszczanie armatki z miejsca w miejcse. Dzięki szybkości i mobilności można stosować elastyczną taktykę, reagując na zmiany zachodzące na froncie, co przy prowadzeniu Ferdka jest albo mocno utrudnione, albo wręcz niemożliwe. Pancerz jednego i drugiego niszczyciela w dzisiejszych warunkach jest taki sam - Ferdie w hulldownie przy pierwszym strzale bez penetracji zostaje szybko poczęstowany przez przeciwnika złotym czopkiem - przez co decyduje szybkość i mobilność a pod tym względem nie ma się co oszukiwać: projekt pana Porsche w stosunku do białoruskiej wydumki nazwanej JagdPanzer Panther II, bardzo mocno odstaje.

_Yamato_ #47 Posted 22 April 2013 - 02:17 PM

Sergeant

• Player
  • 40044 battles
  • 289

View Postmrmarkoterre, on 11 April 2013 - 01:27 PM, said:

JP 2 Góruje nad ferdkiem, góra która pod kątem ma 225 pancerz do tego wszystko odbija, pochyły przód i duża mobilność. Co ci da 200 na przodzie ferdka, skoro i tak wszystko z 8 tieru w niego wchodzi.
Niestety, to że ma sporo pochylone płyty pancerza przedniego, nie gwarantuje rykoszetów. Przedni pancerz jest bardzo lichy pomimo znacznego pochylenia i praktycznie łyka wszystko od wszytkich. Skusiłem się na JPII ze względu na to, iż miałem już opracowane wcześniej wszystkie silniki z Panthery II. Jednakże jest to sprzęt, który jak w przypadku Ferdynanda nie wybacza żadnych błędów. Za pomocą, żelaznej woli, w końcu zrobiłem 128. Moim zdaniem 63k expa to trochę za dużo na to działo, bo naprawdę grind tego TDka nie należy do łatwych. Teraz, kiedy stałbym przed ponownym wyborem, z czystym sumieniem wybrałbym Ferdynanda. Głosy w stylu: "co ta za różnica w dobie kiedy gold ammo jest ogólno dostępne" -w tej chwili do mnie juz nie przemawiają. Różnica pomiędzy tymi TEkami polega na tym iż, Ferdek daje możliwość pozostania na polu bitwy znacznie dłużej, owszem goldem zawsze go przebijesz i z mocniejszych dział również, jednak JagdPantherę II przebijają nawet rozpędzone muchy więc jest spora róznica. Mobilność? z gównianym pancerzem nawet mobilnośc nie pomoże. Polecam ferdka.

SamaelTDLoR #48 Posted 04 May 2013 - 10:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29191 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
JP 2 nawet ze spamującą 88 jest boski  :trollface:

Jedyne czego moim zdaniem nie warto ładować to 105  :sceptic:

przemkoski #49 Posted 05 May 2013 - 09:22 PM

Sergeant

• Player
  • 6854 battles
  • 288
Odnoszę jakieś dziwne wrażenie (z obserwacji) że jagoda II jest zwrotniejsza od jagody pierwszej.
Jak to jest ?

OldBix #50 Posted 05 May 2013 - 09:39 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postprzemkoski, on 05 May 2013 - 09:22 PM, said:

Odnoszę jakieś dziwne wrażenie (z obserwacji) że jagoda II jest zwrotniejsza od jagody pierwszej.
Jak to jest ?
Bo 'Jadzia' przeszła już tyle nerfów, że powoli (podobnie jak Marder i SU-85) przestaje być FunTankiem. Ostatni nerf dotyczył oporów gruntu. To dotknęło również Panther I, GWPanther i PzKpfW V/M10. Wszystko na podwoziu Panterki Pierwszej zaczęło słabiej skręcać. I owszem JgPanther II szybciej jeździ, lepiej zakręca a o piruetach w miejscu nawet nie ma co wspominać, bo w tym tylko StuG i Hetzer są lepsze. Nie bój żaby - JgPanth II też na pewno po dupie dostanie, to ci się wyrówna do stanu wyjściowego.

hallack5 #51 Posted 06 May 2013 - 12:30 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 18346 battles
  • 888
  • [PNE] PNE
Jadźka czy ferdek? I jak to jest z tym pancerzem...

Do mojego cyklu "pod lupą" - trafił Jagdpanther II - mam nadzieję że znajdziecie tam kilka odpowiedzi :)

BohemianRhapsody #52 Posted 07 May 2013 - 12:18 PM

Private

• Player
  • 6534 battles
  • 17
  • [EX_NO] EX_NO
Po wyrwaniu sobie połowy włosów z głowy i recytacji wszystkich znanych mi przekleństw we wszystkich językach stwierdzam... że jest to najlepszy TDk swojego tieru. Mobilność jest po prostu porażająca a działo 128mm robi swoją robotę tak bardzo, że gdy widzę inną Jagdpanthere II albo Ferdinanda we wrogiej drużynie to biorę ją jako priorytet.

Kudlaty1981 #53 Posted 07 May 2013 - 01:40 PM

Private

• Player
  • 51725 battles
  • 30
  • [SOMS] SOMS
Bardzo zacny TD, dla mnie o wiele przyjemniejszy od Ferdka którego już dawno temu posłałem na złom. Z racji tego że gram głównie TDkami został u mnie razem z ISU-152 jako fun tank.
Hallack5 materiał przygotowany bardzo poprawnie ale zapomniałeś o kwestii padającego ammo oraz podpaleń od przodu (układ przeniesienia napędu na przednie koła), co się dość często zdarza, nawet częściej niż uszkodzenie armaty.
Właściwości jezdne genialne, działo poezja, pancerz - no tu różnie bywa, cammo (gorsze od JP ale w porównaniu do Ferdka to jesteśmy prawie jak ninja).

Z ubolewaniem czekam na nerfa dla JP2.

SzybkiBolek #54 Posted 09 May 2013 - 10:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14551 battles
  • 1,363
  • [--PMS] --PMS

View Posthallack5, on 06 May 2013 - 12:30 PM, said:

Jadźka czy ferdek? I jak to jest z tym pancerzem...

Do mojego cyklu "pod lupą" - trafił Jagdpanther II - mam nadzieję że znajdziecie tam kilka odpowiedzi :)

http://www.youtube.c...h?v=gPlMJSGUAW8

42712 golda, nieźle... wracając do tematu, miałem dylemat co wybrać i zdecydowałem się na jagdpantherII.
dzięki za opis czołgu.
czekam na ewent, żeby go kupić taniej  :trollface:

errr1c #55 Posted 13 May 2013 - 03:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20645 battles
  • 325
Ogólnie jako pierwszy wybór to polecałbym Ferdka, bo to jest świetny TD, który po prostu toleruje błędy gracza, a pancerz - nawet w erze goldów za kredyty(których wcale nie ma tak dużo jakby się wydawało), potrafi odbić cholernie dużo.
Teraz jestem w trakcie męczarni przestawiania się ze stylu gry ferdka, na jadźkę, która mnie chyba nie lubi. Totalnie nie mogę znaleźć swojego miejsca na mapie, jak chcę wykorzystać mobilność to ginę za szybko, bycie pasywnym jest jeszcze gorsze. Ogólnie mam nadzieję, że jak wyleczę nawyki nabyte na ferdim, to w końcu ogarnę jadźkę, także daje sobie jeszcze ze 200 bitew...

Ojro13 #56 Posted 13 May 2013 - 05:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28552 battles
  • 434
  • [FFSF_] FFSF_
Dosylacz, szybsze celowanie jako ze ma waski wychyl dziala i co?

KJ5002PL #57 Posted 13 May 2013 - 05:37 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 18256 battles
  • 95
@Ojro13

http://forum.worldof...70#entry3093670

Chyba wszystko co się da powiedzieć o JP2 napisał już incarnation_Hermann_Bix w 4-tym poście tego wątku

marasenha #58 Posted 16 May 2013 - 10:23 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39890 battles
  • 1,430
Też długo się wahałem pomiędzy Jagdpantherą II, a Ferdinandem. W końcu postawiłem na mobilność i teraz twierdzę, że był to dobry wybór.

Na szczęście mając rozwinięte linie heavy i medów, nie musiałem się męczyć z grindowaniem silników i radiostacji, gąski olałem początkowo i założyłem drążki skrętne. Chwilę pojeździłem z 10,5 cm - całkiem przyjemnie się grało, ale jedynie jak trafiałem na top, na IX i X tiery brakowało już penetracji, dmg też śmieszny. Ale RoF bardzo dobry, około 6,35 sekundy przeładowania - udało mi się raz zjechać IS4 od 1700 hp do 0, bo non stop stawiałem go na gąsce strzelając w przednie koło, a on nie mógł mnie dosięgnąć, bo stałem za winklem. Mimo wszystko działo nie nadaje się na X tiery, ja nie wytrzymałem i odkryłem połowę 128 mm z długo ciułanego free expa.

Z tym działem zyskujemy nową jakość! Moim zdaniem Jagpanthera II z 128 mm to idealne połączenie mobilności, siły ognia i szybkostrzelności:
  • Działo 128 mm - ma dobrą penetrację - 246 mm śr. pen. wystarcza na przebijanie wszystkich czołgów, które spotykamy, nawet X tieru muszą się mieć na baczności i nie mogą lekceważyć tego działa. Jeśli losuje gorszą penetrację, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić pozycję, spróbować oflankować czy po prostu wycofać się i przegrupować - mobilność pantherowego podwozia spokojnie na to pozwala. Jeśli jesteśmy zmuszeni walczyć z jakąś pancerną lochą frontalnie, to zawsze można skorzystać z golda - 311 penetracji pozwoli na przebicie praktycznie wszystkiego.
    Zadawane obrażenia też są bardzo dobre, o ile się nie mylę, to to działo ma drugą alphę wśród VIII tierowych tdków.
    Działo przy tym przyzwoicie szybko skupia i jest w miarę celne, choć to może nie być do końca obiektywne, bo aktualnie męczę BL-10, przy nim wszystko skupia szybko i jest celne :)
    Wielką zaletą jest także szybki czas przeładowania, u mnie wynosi on 9,87 sekund - podobnie przeładowuje np. Tiger II, a o ile słabiej strzela i jest dużo mniej mobilny.

Do zdecydowanych wad działa (choć to nie do końca kwestia samego działa, tylko konstrukcji Jadźki) zaliczyłbym kiepski wychył działa na boki i fatalne kąty opuszczania - to czasem daje się we znaki.
  • Mobilność - speed limit 45 km/h - pozwala na dotarcie na bardziej wysunięte spoty lub poruszanie się razem lub zaraz za medami i ostrzeliwania przeciwników zza ich pleców. Obrót - 30 stopni na sekundę - jak dla mnie miód, zwłaszcza w porównaniu z trwającym wieki obrocie na ISU/Ob 704. Medy w większości przypadków nas nie objadą, jedynie najszybsze lighty dadzą radę. Jadźka trochę waży, przez co nie rozpędza się zbyt szybko, ale za to można w razie czego wykorzystać ją jako taran i potem poprawić z działa - przeciwnikowi od razu odechciewa się zalotów.
  • Pancerz - tutaj raczej nie ma co na niego liczyć, choć szóste tiery spokojnie można odbijać. Niestety rozłożenie pancerza przypomina rycerza bez galotów - górna część, jarzmo działa i nadbudówka są całkiem mocne i dadzą radę odbić działa czołgów równych nam tierem. Dół niestety wpuszcza wszystko, górna przednia płyta, mimo, że jest skątowana, to zrobiono ją z dykty i potrzeba sporo szczęścia/nieogarnięcia przeciwnika, żeby coś tam odbić. Za to ze schowanym dołem jesteśmy w stanie wytrzymać trochę w takiej pozycji. Jeśli walczymy face to face, to warto w czasie reloadu bujać się na boki, mi się udało już kilka razy kogoś tak nabrać.
Jak na razie mam na nim raczej kiepskie win ratio, ale powoli odrabiam straty. Wczoraj trafiła mi się taka bitwa, którą będę długo wspominać (pierwszy Pool) :)

Spoiler                     

Edited by marasenha, 16 May 2013 - 01:54 PM.

Ojro13 #59 Posted 16 May 2013 - 04:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28552 battles
  • 434
  • [FFSF_] FFSF_
Odblokowalem 12stke. W skrocie - terror, zniszczenie, ro***erdol.

Lukasz2980 #60 Posted 20 May 2013 - 04:27 AM

Private

• Player
  • 44160 battles
  • 40
Uwielbiam ten czolg i czasem nienawidze jednoczesnie.Rewelacyjna manewrowosc i super dzialo ktore czesto wysadza czolgi jednym trafieniem ( szczegolnie wszelakie isy i ich chinsiekie odpowiedniki strzalem w bok pod wieze. Nienawidze za kiepskie kamo i dolna plyte pancerza ktora raczy wpuszczac wszystko. Dzialo dosc kaprysne na dalsze odleglosci spadajace pociski przed celem ale fearfaktor ma niezly trafienie za 600+ demotywuje wiekszosc czolgow bezwzgledu na tier. Nadbudowka ma rewelacyjny pancerz ktory rykoszetuje duzo . jesli tylko uda nam sie schowac dolna czesc kadluba mozemy smialo walczyc z ciezkimi czolgami.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users