Jump to content

JagdPanther

• Please log in to reply
562 replies to this topic

_Boom_and_Bye_ #521 Posted 10 March 2016 - 03:13 PM

Private

• Player
  • 15235 battles
  • 12
Też tak miałem. Dobiłem do jadźki i pomyślałem że teraz to będę wymiatał, a tu zabawa momentalnie się skończyła. Od razu Ci powiem że z braku umiejętności grania tym czołgiem, bo jest dobry. Plus tiery 7,8,9 to dużo lepsi gracze niż na piątkach. Przemęczyłem go w jakimś żenującym stylu, zrobiłem Ferdinanda który po wymaksowaniu jest zajebisty. Ferdkiem zagrałem kilkaset bitew, któregoś dnia włączyłem Jagpantherę i przeżyłem szok jak dobrze mi się tym grało nawet przy moich skromnych umiejętnościach. Wystarczyło np. odpowiednio ją ustawiać w terenie i sporo przodem odbija, a jakoś wcześniej nie mogłem na to wpaść. Za jakiś czas będzie pewnie jeszcze lepiej.

Edited by Zonecom, 10 March 2016 - 03:16 PM.

slawi111 #522 Posted 11 March 2016 - 11:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28295 battles
  • 818

View PostGodlech912, on 09 March 2016 - 01:55 AM, said:

Ostatecznie go sprzedałem i nie będę dalej robił tej linii... Taka mobilność jaką ma ten czołg nie rekompensuje braku jakiegokolwiek pancerza i kamuflażu... Jest mułowaty i wolno się obraca... Z górki wszystko potrafi pojechać szybko... No może prawie wszystko....

Zobaczysz, wrócisz jeszcze. Wrócisz z płaczem, kiedy okaże się, że T-25 AT miota kalafiory, SU-100M1 ma kiepską penę, AT 7 ma weakspot wielkości Pz IC i porusza się wolniej niż mój dziadek na rowerze, T25/2 ma tragiczną penę i nie ma pancerza, a Sturer Emil nie ma pancerza, miota kalafiory i po wystrzale świeci się blaskiem 10 tysięcy słońc.

Druga sprawa - to nie jest TD do odbijania. Albo inaczej - na pancerz liczysz tylko w ostateczności. 80 mm skątowanej blachy od frontu przy odpowiednim ustawieniu daje 150-160 mm max. Można odbijać od 5 tierów, połowy 6 tierów i kilku 7 (taki T-43 na przykład). Są jednak 2 haczyki. Dolna płyta ma tylko 70 mm. Kiedyś wyjechałem Leopardem (LT V tieru) na zdezorientowaną Jagdpanterę od przodu. Z 30 metrów weszło 12/12 pocisków z magazynku o penie 95 mm. Drugi haczyk to osłona działa. Odbija wszystko z peną poniżej 230 mm, ale nawet ISU może się dingnąć. Trzeba ogarnąć odpowiednie ustawianie się, kręcenie kadłubem itp. Ale to i tak ma znaczenie tylko przy stacjonarnej walce, gdy jesteś wyspotowany. A takich sytuacji należy za wszelką cenę unikać.

Przydaje się załoga z camo (potem niestety zostaje reset albo przerzucenie na "papierową" linię), przyda się też lorneta (bo zasięg widzenia niedomaga). Wolno się obraca?! Tylko 2 drzewkowe TD 7 tieru obracają się szybciej i jest to różnica niewielka (odpowiednio 2 i 4 °/s). Że tylko z górki zasuwa szybko?! Pokaż mi drugiego TD 7 tieru, który bez większego trudu dociąga do 50 km/h! Tym można grać niemal jak medem, ile to już razy zaskakiwałem wrogów od boku czy nawet od tyłu!

P.S. Cieszę się, że są jeszcze tacy gracze. Dzięki temu Jagdpanther utrzymuje na vBAddict 47,60% zwycięstw! Kto wie, może jeszcze buffa dostanie? :trollface:

Edited by slawi111, 11 March 2016 - 01:53 PM.

Godlech912 #523 Posted 11 March 2016 - 03:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12611 battles
  • 63
  • [POZIO] POZIO
Taa tylko co tam kątować jak działa sttzela na wprost a wychył na boki jest kiepski. I według mnie ten tdek nie dobija bez problemu do 50km/h. W terenie jest słabo...

Od niszczyciela wymagam albo potężnego działa, albo dobrego kamo lub chociaż pancerza...

Zacząłem grać medami i to mi teraz sprawia większą przyjemność ;-) Z td kocham stuga o t67, chociaż hellcatem też się fajnie gra.

Może czołg jest dobry, ale ja się na nim nie odnalazłem. Nie jestem jakimś op graczem gram dopiero pół roku...

Ktoś bardziej ogarnięty pewnie bardziej go wykorzysta ;-)

slawi111 #524 Posted 12 March 2016 - 11:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28295 battles
  • 818

View PostGodlech912, on 11 March 2016 - 03:44 PM, said:

Taa tylko co tam kątować jak działa sttzela na wprost a wychył na boki jest kiepski.

Źle mnie zrozumiałeś. Stwierdzenie, że lekkie kątowanie daje do 160 mm efektywnego pancerza nie oznacza, że należy kątować tym TD. Wręcz przeciwnie - chciałem pokazać, że nawet po skątowaniu na serie dingów od swoich tierów, nie mówiąc już o wyższych (poza osłoną działa), nie ma co liczyć.

I zgadzam się z tym, że ten TD na pierwszy rzut oka nie ma widocznych wielkich zalet (choć dla mnie to raczej brak wad).

View PostGodlech912, on 11 March 2016 - 03:44 PM, said:

Od niszczyciela wymagam albo potężnego działa, albo dobrego kamo lub chociaż pancerza...

I widzisz, tu się różnimy. Bo ja żadnemu pojazdowi nie stawiam z góry określonych wymagań (no chyba, że ma mobilność Mausa i penę 65 mm na 4 tierze - patrz AMX 40) Po prostu kupuję, odblokowuję moduły i gram. Jeśli sprawia mi radość, to zostawiam sobie w garażu, dopóki mi się nie znudzi. To wszystko.

Edited by slawi111, 12 March 2016 - 11:48 AM.

bimberwtd #525 Posted 24 March 2016 - 03:16 PM

Sergeant

• Player
  • 567 battles
  • 213
  • [ET-OH] ET-OH

Witam,

pojazd jest po prostu słaby, przy mapach jakie są w grze nie można wykorzystać jego walorów i tyle, screen poniżej to gra na pierwszej linii bez campieja jak jakaś qrwa, po M'ce widać że nikt tym czymś nie gra, 95% losowań map stawia ten pojazd na przegranej pozycji, 99% teamów stawia ten pojazd na przegranej pozycji. Zbadałem już Ferdka teraz zbieram na JPanther 2 i bez żalu te pojazd wyślę na śmietnik.

Sorvina #526 Posted 24 March 2016 - 03:41 PM

Lieutenant

• Player
  • 12495 battles
  • 1,707
  • [1SKS] 1SKS

View Postbimberwtd, on 24 March 2016 - 02:16 PM, said:

Witam,

pojazd jest po prostu słaby, przy mapach jakie są w grze nie można wykorzystać jego walorów i tyle, screen poniżej to gra na pierwszej linii bez campieja jak jakaś qrwa, po M'ce widać że nikt tym czymś nie gra, 95% losowań map stawia ten pojazd na przegranej pozycji, 99% teamów stawia ten pojazd na przegranej pozycji. Zbadałem już Ferdka teraz zbieram na JPanther 2 i bez żalu te pojazd wyślę na śmietnik.

Może wyjdę na desperatkę, ale przestańcie pisać, że pojazd jest słaby, bo najzwyczajniej w świecie nie jest. Po prostu się w nim nie odnajdujecie, nie umiecie nim grać, wykorzystać jego zalet i znaleźć odpowiedniej miejscówki dla niego. To nie KV-1, gdzie radzi sobie w 90% wypadków. 

JagdPanther ma fantastyczną penetrację, więc o weakspoty martwić się nie trzeba, ale odpowiednia miejscówka jest wymagana i umiejętność grania bezwieżowym TD. I nie prawdą jest, że ma słaby kamuflaż. Wystarczy zrobić na nim perka i dać mu siatę i na strzał ustawić się za krzaczkiem. Wycelować, włączyć tryb snajpera, kliknąć X i strzelać. Jeżeli ktoś kręci się, za przeproszeniem, jak gówno w przeręblu, to nie dziwota, że "nie ma camo". Okazjonalnie potrafi odbić w bitwie z 6 czy 7 tierem, gdy schowamy dolną płytę. No nie liczmy, że odbije pociski smoków ósmo- i dziewiątotierowych. 

Popieram użytkownika slawi111 - może to i dobrze, że sobie nie radzicie w tym czołgu, bo po kilku nerfach od WG obawiałam się, że przyjdzie czas na nerf dla JagdPanthery. Dzięki Wam, może nigdy to się nie stanie.

Mam ELC od jakiegoś czasu, wiem co ludzie nim wyprawiają. A mnie nim nie idzie, nie lubię go i sprzedam jak uzbieram ekspa na następcę. Widzę w nim potencjał, ale nie umiem go wykorzystać. Czy to oznacza, że wchodzę w wątek o ELC i piszę, że to gównoczołg? Nie, bo doskonale wiem, że tak nie jest.

bimberwtd #527 Posted 29 March 2016 - 11:06 AM

Sergeant

• Player
  • 567 battles
  • 213
  • [ET-OH] ET-OH

Witam,

dodam tylko że pojazd już sprzedany, zbieram kaskę na JagdPanther 2 i na niej kończę tą gałąź, wszystkim którzy będą grali na tym pojeździe polecam sami popatrzcie że nikt wam nie świeci, na mapach 800m miejskich jesteście padliną, wy świecicie się z końca mapy a spoterzy w tym czasie pojechali na hill'a przepychać się z HT :) , wszystkie moje M'ki to pierwsza i druga linia. 

kbrs #528 Posted 15 May 2016 - 08:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
Odkupilem dzisiaj czolg, po dluzszej przerwie od wota i jeszcze dluzszej od tedekow przypomnialem sobie ze kiedys go odkrylem, zagralem tyle gier zeby 88ke odblokowac i opchnalem. Na razie jest ok, prawie full stock poza dzialem ale da sie juz cos ugrac. Mam pytanie co do niego zamontowac? na razie mam rammer i siatke i czekam na odblokowanie gasiennic, ale zastanawiam sie nad wenta/skupiaczem/lorneta czy ew. optyka zamiast lornety. co polecacie?

kbrs #529 Posted 26 May 2016 - 09:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT

Ten czołg jest zajebisty, snajpi sie swietnie - dzialo ma celne, szybko laduje i peny starcza na wiekszosc przeciwnikow (na topce juz w ogole), z takiej odleglosci takze calkiem sporo odbija, z bliska z reszta tez bo czesto gram nim dosc aktywnie. Mobilnosc wcale nie jest zła, na prostej potrafi sie rozpedzic, i wcale nie kreci sie jakos tragicznie. Zaczalem sie zastanawiac co dalej, czy isc do jagdpanthery 2 ktora wydaje mi sie taka lepsza wersja 'jedynki', z tym ze pancerz tutaj moze mniej jeszcze mniejsze znaczenie. Jpanthera na topce odbija calkiem sporo, jedna tier wyzej bedac na topie i majac troche wiecej mm na przodzie juz wala w nas z o wiele wiekszych kalibrow z wyzsza pena. Wczesniej odkupujac ten czolg bylem pewny kupowania Ferdka jako nastepcy, szczegolnie po buffie, teraz jednak to juz nie jest takie proste, a testowego chyba nie bedzie przez jakis czas skoro nie dawno byl : P

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Niezla bitwa tak w ogole, zostaly sekundy zeby type 64 ubil ostatni czolg - arte przeciwnika, mi sie udalo dwa czolgi podpalic, w pewnym momencie juz sam myslalem ze bedzie koniec i przegramy, a jednak sie udalo :f

PaK_Wagen #530 Posted 04 June 2016 - 11:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 57794 battles
  • 388
Jak go kupiłem i pograłem nim pierwsze dwie tury (po 30 dni; kamuflaż kupiłem, to szkoda żeby czołg stał i rdzewiał) to był wspaniały pojazd, działo było cudowne. Teraz morduję się w trakcie trzeciej tury i to jest SYF i GÓWNO, ale nie przez jego parametry, a przez PIERDOLONE USTAWIANIE LOSOWAŃ na tym pojeździe, bo gdy tylko wbiłem 2. odznakę biegłości, to nie dość że mi rzuca wybitnie korytarzowe mapy z co najmniej VIII, to jeszcze to działo wali kalafiory nie raz nawet poza obręb celownika. WALCIE SIĘ NA RYJ wy JEBANI OSZUŚCI! Jak obok mnie stoi Skoda T-24 i razem strzelamy do T-34/100, któremu widać tylko wieżę, to dziwnym trafem sąsiadowi wchodzi kilka trafień, podczas gdy ja, z armaty o celności 0,34 na 5 strzałów nawet nie mogę gościa trafić. I takie sytuacje to norma. JEBAŁ was PIES!

kbrs #531 Posted 05 June 2016 - 12:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
haha no to raczej po miales zly dzien, udalo mi sie wbic dzisiaj druga oznake bieglosci (w ogole to pierwszy czolg w ktorym mi sie dana sztuka udala) i gralem tak do odblokowania jagdpanthery 2 (na razie zagralem jedna, do tego slaba gre, ale poki co juz mi sie podoba) i nie narzekalem ani na mapy, ani na losowania. w ogole czesto go na topie losowalo, z 8mkami tez raczej problemow nie mialem. dla mnie to dalej swietny tedek, camo jest, pancerz czasem odbija, dzialo dobre pena raczej wystarczajaca, laduje po niecale 7 sek po ~300 dmg, kreci sie tez calkiem calkiem. no mowiac krotko bede go dobrze wspominac.

zirael0 #532 Posted 05 June 2016 - 12:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25294 battles
  • 644
  • [OVD] OVD

View Postkbrs, on 05 June 2016 - 01:48 AM, said:

haha no to raczej po miales zly dzien, udalo mi sie wbic dzisiaj druga oznake bieglosci (w ogole to pierwszy czolg w ktorym mi sie dana sztuka udala) i gralem tak do odblokowania jagdpanthery 2 (na razie zagralem jedna, do tego slaba gre, ale poki co juz mi sie podoba) i nie narzekalem ani na mapy, ani na losowania. w ogole czesto go na topie losowalo, z 8mkami tez raczej problemow nie mialem. dla mnie to dalej swietny tedek, camo jest, pancerz czasem odbija, dzialo dobre pena raczej wystarczajaca, laduje po niecale 7 sek po ~300 dmg, kreci sie tez calkiem calkiem. no mowiac krotko bede go dobrze wspominac.

Jaki masz średni dmg na bitwę? Tak z ciekawości pytam. A ja z kolei nie mogę sie doczekać by zdobyć masterkę na Jadźce2 i wrócić do Jadzi z pełną 2 perkową załogą

kbrs #533 Posted 05 June 2016 - 01:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20130 battles
  • 738
  • [CT] CT
sredni dmg 1173 ale przy sprzedazy mialem juz 83% bieglosci

zirael0 #534 Posted 05 June 2016 - 06:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25294 battles
  • 644
  • [OVD] OVD

View Postkbrs, on 05 June 2016 - 02:40 PM, said:

sredni dmg 1173 ale przy sprzedazy mialem juz 83% bieglosci

Podziękował

Tadeus72 #535 Posted 10 July 2016 - 12:43 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 443

Kupiłem, bo potrzebowałem czegoś do misji na TDki, a miałem jeszcze jedną jakąś starą niemiecką załogę z hetzera.

Zalety:

- Kapitalny wygląd

- Przyjemność z gry

- Zrywność "manewrowa" do małych prędkości

- Celność i DPM

Wady

- Wielki. Ale serio, człowiekowi wydaje się, że jest tylko "w miarę duży" dopóki nie stanie koło jakiegoś HT'ka. On naprawdę jest wielki :D Z tym wiążą się zwyczajowe tony problemów z korzystaniem z różnych dobrych miejscówcek (i współdzieleniem ich z sojusznikami). Do tego brak wieży i małe wychyły na boki powodują, że czasem po prostu nie ma idealnego ustawienia, bo o ile chcemy być wycelowani we wroga, to zawsze jakiś kawałek będzie wystawał tam, gdzie nie chcemy.

Średnie

- Kręcenie się, prędkość

- Kamo (podobne jak u medów - po wystrzale z największej rury gorsze)

- Pancerz

- HP (podobny jak u konkurencji, ogólnie to kwestia tierów, o ile poprzednik na szóstym tierze wydawał się mieć tego zapasu życia bardzo dużo, o tyle starczy ten jeden tier wyżej, by znacznie częściej miało się do czynienia ze znacznie mocniej walącymi działami - tu często jesteśmy na dwa hity, czyli podobnie jak było przy Stugu).

Ogólnie na samym początku szło mi nim tak sobie, potem tragicznie, bo zacząłem szarżować, a teraz znowu powoli wychodzę na prostą starając się grać gdzieś między linią zasięgu widzenia, a rysowania. No i pomaga trochę żarówa, której wcześniej nie miałem :D Korzystanie z obu topowych luf to wielka przyjemność i z nimi wiąże się większość funu, bo jak już stworzymy sobie bezpieczną sytuację do ostrzału to mamy wypas i pociski najczęściej lecą dokładnie tam, gdzie chcemy. Problem jest tylko z ogarnięciem reszty :D

Edited by Tadeus72, 10 July 2016 - 01:00 AM.

Mscislav_sister #536 Posted 23 August 2016 - 07:32 PM

Field Marshal

• Player
  • 541 battles
  • 12,582

Bardzo przyjemny TD, jak wszystkie od Hetzera włącznie aż dotąd.

Świetne działa - celne i z piźnięciem, nie najwyższym ale przyzwoitym. Niby 105mm lufa ma więcej obrażeń na strzał ale bardzo tego nie czuć. Szybkostrzelny - wolne cele są niezbyt zachwycone przyłapane na gąsce czy toczące się powoli zostaną nagle wykryte a do zasłony kawałek. Na dystans - niestraszne mu nawet IX, z bliska - wszystko go zmasakruje jeśli gracz dość dobrze ogarnia, wielkie gąski nie są problematycznym celem.

Siatka, lorneta i dosyłacz.

Perki - Kamo wywalić, dać BIA, zrobić naprawę, hamowanie sprzęgłem i żarówę i dopiero kamo choć są i lepsze do wyboru, jak kto woli (zamiast kamo).

Polish_raptor #537 Posted 09 October 2016 - 07:23 AM

Private

• Player
  • 6150 battles
  • 34
  • [K-R-U] K-R-U
Witam.
JPantherę odkryłem jakiś czas temu, ale kompletnie nie chce mi się nią grać. Dlaczego?
W niemieckim drzewku idę również w linię HT do E-100. W tym momencie jestem na Tigerze II. Wymaksowanym, co ważne.
Mam więc pytanie. Dlaczego więc nie mogę od razu mieć zbadanych tych samych dział?!
Chodzi mi mianowicie o 88mm Pak 43 L/71 i 105mm Pak L/52. Te z JPanthery nie różnią praktycznie niczym (tylko czas przeładowania jest krótszy, za to nawet hamulce wylorowe mają te same).
Tymczasem w sowieckim drzewku w SU-85B można zbadać działo 57mm ZiS-4, które bez problemu da się zamontować na T-34.
Chyba, że to ja czegoś w grze nie rozumiem (co jest możliwe, bo gram z rok) i właśnie wychodzę na totalnego idiotę.  :-)

robezur6 #538 Posted 09 October 2016 - 07:34 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44214 battles
  • 6,974

View PostPolish_raptor, on 09 October 2016 - 06:23 AM, said:

Witam.
JPantherę odkryłem jakiś czas temu, ale kompletnie nie chce mi się nią grać. Dlaczego?
W niemieckim drzewku idę również w linię HT do E-100. W tym momencie jestem na Tigerze II. Wymaksowanym, co ważne.
Mam więc pytanie. Dlaczego więc nie mogę od razu mieć zbadanych tych samych dział?!
Chodzi mi mianowicie o 88mm Pak 43 L/71 i 105mm Pak L/52. Te z JPanthery nie różnią praktycznie niczym (tylko czas przeładowania jest krótszy, za to nawet hamulce wylorowe mają te same).
Tymczasem w sowieckim drzewku w SU-85B można zbadać działo 57mm ZiS-4, które bez problemu da się zamontować na T-34.
Chyba, że to ja czegoś w grze nie rozumiem (co jest możliwe, bo gram z rok) i właśnie wychodzę na totalnego idiotę. :-)

http://wiki.wargamin..._PzVIB_Tiger_II

http://wiki.wargamin...G18_JagdPanther

Przedrostek KwK oznacza że jest to działo dla czołgów wieżowych a PaK że jest to działo dla niszczycieli (lub przeciwlotniczych):P

Edited by robezur6, 09 October 2016 - 07:35 AM.

PrzytrzymanyDydek #539 Posted 17 October 2016 - 02:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20906 battles
  • 953

Ulubiony pojazd w grze - przeszło 1k bitew na nim ugrałem i z pewnością będzie więcej. Aktualnie celem jest wbicie trzeciej odznaki biegłości :P

Co do pojazdu. Spoko działo (105mm, bo tylko to uznaję): w miarę celne z bardzo dobrym czasem celowania i dobrym wychyłem na boki i nawet trochę stopni depresji ma. Obrażenia i DPM też są bardzo dobre. Jest nawet przyzwoita mobilność jak na takiego kloca sporych rozmiarów. Pancerz spisuje się średnio, jakby nie gold to byłby w stanie odbić sporo więcej, zwłaszcza przy pochylonym kadłubie, ale ogólnie raczej bym na niego nie liczył - czasem coś zrykoszetuje, czasem coś magicznie ściągnie na jarzmo, ale to też działa tylko na niektóre działa :P Kamuflaż natomiast jest dość kiepski, nie wożę już nawet siatki, bo i tak średnio się przydaje, zresztą nie na każdej mapie da się kamp... walczyć na duże odległości. W to miejsce mam wentylację co by trochę jeszcze obrażenia na minutę poprawić. Do tego oczywiście dosyłacz i lorneta.

Ogólnie bardzo fajna maszynka.

_Smigi_ #540 Posted 28 October 2016 - 09:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21036 battles
  • 52
Dzisiaj mnie spaliła panthera dwoma strzałami w tył kadłuba... Miałem full hp, już pierwszy strzał mnie podpalił - nie wiem jakim cudem przy takiej biednej alphie jaką panthera ma... ugasiłem się ale drugim strzałem znów mnie podpaliła. Ogólnie dziwna sprawa bo widziałem, że jeszcze jeden czołg podpaliła ta sama panthera. I kalafiory 105mm wali też srogie, najbardziej mnie wkurza jak na dużą odległość walnę jpantherą dwa pod rząd kalafiory, a stojący obok kamper "snajper" IS albo inny ruski cudak z 122mm ...w tym czasie ten sam cel dwa razy trafi i to jeszcze po 400 dmg... I zgodzę się z tym, że cammo jest beznadziejne przy czym kloc ISU- 152 ma chyba ok. 10 jednostek lepszy kamuflaż... i jak tu nie odnieść wrażenia, że ruskie czołgi są przez wg faworyzowane.

Edited by _Smigi_, 28 October 2016 - 09:55 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users