Jump to content

AMX 50 120

• Please log in to reply
390 replies to this topic

burol111 #381 Posted 08 April 2019 - 08:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21508 battles
  • 758
  • [K4BUM] K4BUM
Ukończylem to i w sumie jestem trochę zdegustowany i rozczarowany, na szczęście w ostatniej bitwie wpadła w końcu "M" za ponad 6 k uszkodzeń i 6 fragów. Ogólnie początek był bardzo zachęcający, po 50 bitwach średnie uszkodzenia oscylowały w granicach 2800 i nagle nastąpiło po jednej z bitew nastąpiło jakby przestawienie kurka. Sporo bitew zaczęło się kończyć poniżej 1 k uszkoczeń, strzały które wczesniej wchodziły bez problemu zaczęły latać wszedzie poza wyznaczone miejsce. Dochodziło do sytuacji, że na 4 wystrzelone magazynki miałem 1600 uszkodzeń, bo trafiał 1/4. Zaczął się ostry zjazd średnich uszkodzeń do 2300 i moja frustracja zaczęła być coraz większa, bo grając w ten sam sposób co wcześniej nie byłem w stanie nic zrobić. Najśmieszniejsze jest to, że na ostatnie 10 bitew znowu nastapiła jakaś cudowna zmiana i średnie podbiłem jeszcze do 2450 plus WR do ponad 50%. Ogólnie według mnie czołg ma naprawdę niezły potencjał, ale ja go nie wykorzystałem i uzyskane finalnie średnie są jedne z gorszych z tenków na 9 tierze, które ostatnie expiłem. Na minus elewacja, która często wychodzi w najmniej spodziewanym momencie oraz długie przeładowanie między pociskami. Czołg nie jest też aż tak mobilny jak wcześniej myślałem, bo na mordownie z reguły dojeżdzamy równo/ minimalnie szybciej od mobilnych ht i zrobienie pestek za free jest raczej rzadkością. Fakt grało mi sie tym znacznie lepiej niż 50 100, który według mnie był porażką i to daje jakiś optymizm przed 10, która jest zbliżona.   

pazernypancerny #382 Posted 09 April 2019 - 11:03 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20899 battles
  • 89
Poprzednikiem grało mi się dobrze ale między mną a 50 120 nie ma chemii. Gram nim ze względu na event, sporo zresztą ich teraz jeździ. Działo stockowe jest słabe, sporo "sieje" a pena z odległości nie domaga. Raz wystrzeliłem 3 magazynki bez trafienia wtf? To chyba mój rekord. Topowe jest dużo lepsze bo chociaż ma penę. Mam na nim słabe dpb ale niezłe wr, pewnie spadnie z czasem. Nie bardzo wiem jak nim grać - z bliska jest ryzykownie, z daleka gra się źle ze względu na słabe camo. Slabe camo jest odczuwalne bo świeci się w zasadzie z maksymalnej odległosci co utrudnia grę na wsparcie do której jest stworzony. Grałem przed nim panterą 44 i nie ma do niej startu. Żaden czołg nie powoduje takiego hejtu. Cymbały pomstują na mnie w co 2 bitwie bo jest ciężkim a czasami gram nim z daleka. Skończę go i załoga pójdzie na kołowce. 

burol111 #383 Posted 13 April 2019 - 09:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21508 battles
  • 758
  • [K4BUM] K4BUM

View Postpazernypancerny, on 09 April 2019 - 11:03 AM, said:

Poprzednikiem grało mi się dobrze ale między mną a 50 120 nie ma chemii. Gram nim ze względu na event, sporo zresztą ich teraz jeździ. Działo stockowe jest słabe, sporo "sieje" a pena z odległości nie domaga. Raz wystrzeliłem 3 magazynki bez trafienia wtf? To chyba mój rekord. Topowe jest dużo lepsze bo chociaż ma penę. Mam na nim słabe dpb ale niezłe wr, pewnie spadnie z czasem. Nie bardzo wiem jak nim grać - z bliska jest ryzykownie, z daleka gra się źle ze względu na słabe camo. Slabe camo jest odczuwalne bo świeci się w zasadzie z maksymalnej odległosci co utrudnia grę na wsparcie do której jest stworzony. Grałem przed nim panterą 44 i nie ma do niej startu. Żaden czołg nie powoduje takiego hejtu. Cymbały pomstują na mnie w co 2 bitwie bo jest ciężkim a czasami gram nim z daleka. Skończę go i załoga pójdzie na kołowce. 

Graj nim w pierwszej lini na mordowni. Sam widzisz, ze celnosc jest taka se. Jedziesz na blisko, czekasz az wrog strzeli do kogos z Twoich wychylasz sie i ladujesz. Nawet jak zbierzesz za 500 to jestes do przodu, a z 40 metrow latwiej mu trafic. Na czesci map nie warto jezdzic na mordownie jak himmel, bo jest dystans i wymiana 1 za 1 jest bez sensu.

Revanche25 #384 Posted 13 April 2019 - 10:05 AM

Major General

• Clan Diplomat
  • 38738 battles
  • 5,169
  • [FNPRO] FNPRO

View Postpazernypancerny, on 09 April 2019 - 11:03 AM, said:

Przede wszystkim nie graj nim jak włoskimi MT, jeździj z MT jako ich suport - ich prędkość i manewrowość oraz twój magazynek z wrogich MT robią sieczkę.

Najbardziej na nim uciążliwa jest elewacja działa 11 stopni, co z zasady eliminuje połowę miejsc gdzie pojechalibyśmy innymi magazynkami, wkurzający jest też czas pomiędzy pociskami, mogli by skrócić o te 0,33 s. Tak jak pisałem na poprzedniej stronię na ten czołg są dwie metody: PSZ (przemęczyć, sprzedać, zapomnieć) lub PZWE (przejść z wolnego expa).

Edited by Revanche25, 13 April 2019 - 10:06 AM.

pazernypancerny #385 Posted 16 April 2019 - 10:59 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20899 battles
  • 89

View Postburol111, on 13 April 2019 - 09:29 AM, said:

Graj nim w pierwszej lini na mordowni. Sam widzisz, ze celnosc jest taka se. Jedziesz na blisko, czekasz az wrog strzeli do kogos z Twoich wychylasz sie i ladujesz. Nawet jak zbierzesz za 500 to jestes do przodu, a z 40 metrow latwiej mu trafic. Na czesci map nie warto jezdzic na mordownie jak himmel, bo jest dystans i wymiana 1 za 1 jest bez sensu.

To rzeczywiście lepsza taktyka. Na otwartych mapach (malinowka, prochorowka) strzelam z daleka, jak jest trochę osłony na mordowni to jeżdzę z ht.  
10:01 Added after 1 minute

View PostRevanche25, on 13 April 2019 - 10:05 AM, said:

Przede wszystkim nie graj nim jak włoskimi MT, jeździj z MT jako ich suport - ich prędkość i manewrowość oraz twój magazynek z wrogich MT robią sieczkę.

Najbardziej na nim uciążliwa jest elewacja działa 11 stopni, co z zasady eliminuje połowę miejsc gdzie pojechalibyśmy innymi magazynkami, wkurzający jest też czas pomiędzy pociskami, mogli by skrócić o te 0,33 s. Tak jak pisałem na poprzedniej stronię na ten czołg są dwie metody: PSZ (przemęczyć, sprzedać, zapomnieć) lub PZWE (przejść z wolnego expa).

Już parę razy zginąłęm bo nie mogłem podnieść lufy, jeszcze tylko 30.000 expa. Nie było tak źle, miałem gorsze grindy. Codzienna x5 z wierzchołka drzewa działa cuda.

TankerDomi #386 Posted 24 April 2019 - 09:26 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27102 battles
  • 1,209
  • [_CHS_] _CHS_
To jest czołg który wymaga kombinowania. Istotne w nim to nie tracenie hp na początku bitwy, pamiętając jednocześnie że do snajpienia to on się za bardzo nie nadaję. Trzeba grać tak żeby zawsze mieć wsparcie w pobliżu innego gracza z drużyny. Ostatnio 1295 exp wystarczyło na M-kę

Hovding #387 Posted 24 April 2019 - 12:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22413 battles
  • 762
  • [-BTT-] -BTT-
Czołg zero-jedynkowy: albo mam bitwy świetne, albo totalnie zwalone. Rzadko trafiają się średnie

___Puchacz___ #388 Posted 26 April 2019 - 02:32 PM

Private

• Player
  • 10466 battles
  • 34
Jestem słabym graczem, ale AMX 50 120 sprawia że na mapie nie mogę zrobić nic, oprócz wystrzelenia góra dwóch magazynków, z czego wchodzi czasem dwa strzały. Po kilkudziesięciu bitwach po prostu nie ogarniam jak grać tym czołgiem. To jest IX tier a w/g mojego odczucia ma możliwości (te realne a nie na papierze) tieru VII. Wchodzi w niego wszystko i od wszystkich, jest wielki i nie ma gdzie go schować, tragicznie długo skupia i przeładowuje, jego pestki na tiery VIII, IX i X to jest śmiech na sali. MĘKA dla mnie i reszty drużyny, szczególnie w połączeniu ze mna.

SirBushman #389 Posted 27 April 2019 - 12:13 PM

Lieutenant General

• Player
  • 50962 battles
  • 7,117
  • [-YUP-] -YUP-
Jedziesz za medami lub bandą HT i wspomagasz z drugiej linii.

corkalesnika #390 Posted 11 May 2019 - 12:26 PM

Private

• Player
  • 17944 battles
  • 31
  • [WSI] WSI
Ja tego pojazdu nie cierpie. OGROMNY,dosyć mułowaty,bez pancerza,bardzo długi czas między pestkami oraz trollujące cały czas działo. Nie wiem jakie ten czołg ma zastosowanie po buffie dla Emila II. Szwed ma absolutnie wszystko lepsze.No ale skoro ŁorGejMing buffuje już dobry czołg szwedzki , no to 50 120 na buffa nie zasłużył...No nic.Nie polecam tej *edited* absolutnie nikomu.

Edited by YoseiGunshi, 11 May 2019 - 04:31 PM.
Słownictwo

miesny_jez #391 Posted 19 May 2019 - 01:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20331 battles
  • 73
Tragedia, duży, zrobiony z papieru, 0,33 na pocisku, pestki albo nie trafiają albo odbijają się. Z VIII jest problem tym czołgiem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users