Jump to content

JagdPanzer IV

• Please log in to reply
455 replies to this topic

DemoN_M4U #21 Posted 30 October 2012 - 01:24 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15846 battles
  • 342
Nie zgodzę się, że odrobina naparzania w sylwetkę na np. SU-152 z 152mm i pociskami HE może być uwsteczniająca, no chyba, że ktoś w jednym czasie gra jednym czołgiem to po 300 bitwach faktycznie może się uwstecznić, ale gdy grasz różnymi czołgami to na pewno nie. Dla mnie SU-152 pomimo, że dopiero zaczynam grać to fajna relaksująca zabawka, którą prawie zawsze wychodzisz na plus, a rozwalenie VI tieru na strzał jest dla mnie bardzo przyjemne. I nie wiem dlaczego pisałeś nieszczęsny SU-152, to jest bardzo fajny czołg.

Taki troszkę offtop:)

Edited by DemoN_M4U, 30 October 2012 - 01:25 AM.

BuziekLechii #22 Posted 30 October 2012 - 04:24 AM

Captain

• Player
  • 31621 battles
  • 2,013

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 29 October 2012 - 11:29 PM, said:

@Buziek - ja Ci dobrze radzę: nie przytaczaj statów ludzi o zdecydowanie wyższym stażu do twojego, bo ktoś się w końcu obrazi i wyciągnie Twoje (osobiście nie widzę nawet potrzeby zaglądania do nich)
Gdybyś ruszył głową to wiedziałbyś po co wyjąłem Twoje staty z dwóch niszczycieli VI tieru. No ale skoro nie masz ochoty ruszać głową to niestety ja Ci wyjaśniał nie będę.
Co zaś do moich statów: jeśli wyciagniesz je po to by porównać dwie maszyny tego samego typu to śmiało.

Twoj tekst o braku zasadności nauki weakspotów na poziomie pojazdu tier VI trąci co najmniej herezją. To kiedy ma się chłopak uczyć? Na JgPz E-100? Wtedy będzie już zbyt późno.
A mozesz mi zacytować akurat ten mój tekst? Bo mi się wydaje że napisałem coś innego, no ale kto wie może ja mam problemy z przelewaniem myśli na papier

On to już od dawna powinien umieć a plucie z HE daje komfort naparzania po sylwetce czołgu zamiast mierzenia, więc jego stosowanie może zadziałać wręcz uwsteczniająco.
No tak bo po rozegraniu JPz4 130-150 bitew(potrzebnych do przeskoczenia) z haubicą pozapomina się wszystkie weakpointy i potem nie będzie wiadomo jak strzelać.... bardzo to przekonujące. No i pomijam to że i OB lepiej bić po weakpointach niż po pancerzu...

Swoją drogą jeśli uważasz, iż moje słabe (bo rzeczywiście jest słabe) ~710 DMG na bitwe przy pomocy JgPz IV jest tak zwanym pikusiem, to ja bym sobie życzył aby wszyscy powożący tym sprzętem mieli podobny wynik.
Uważam że jest słąbe, na tle innych maszyn. Co dla inteligentnego człowieka powinno wystarczyć do określenia która maszyna jest słabsza, a która mocniejsza

Nie patrz też przez pryzmat turniejów i kampanii. Ilu klientów WoT w nie gra 3~5%? Nie zamierzam wstępować do żadnego klanu. Nie zamierzam grać w kampaniach. Nie zamierzam uczestniczyć w turniejach. Ba nawet plutony mnie nie interesują. Co więcej - nie zamierzam opracowywać dla siebie i jeździć żadnym czołgiem a artę kilka miesięcy temu zupełnie odpuściłem. Gram dla randomowej przyjemności i wolności pojechania tam gdzie akurat wymaga tego potrzeba chwili a nie odgórny rozkaz. Czyli tworzę plankton, WoTową szarzyznę, fundament dla tych którzy nie chcą grać w tę grę 4Fun a zdecydowali się na karierę Pro. Jestem dostarczycielem EXP o troszkę wyższych umiejętnościach niż średnia serwerowa, czyli czymś czego wchodząc na random owi Pro potrzebują - coś jeszcze?
To teraz odpowiedz mi na pytanie po co ktoś kto nie lubi danej maszyny miałby się jej uczyć? No i to nie jest temat o tym jak lubisz/nie lubisz grać, oraż jakie działo założysz/nie założysz tylko o JgPz4. Człowiek pisze że JPz4 jest dla niego męczarnią, a Ty się obruszasz gdy podpowiadam mu jak szybko zrobić to co ma zamiar zrobić(przeskoczyć do następnej maszyny).

No i kurka przez was zofftopowałem temat.
Troszku

Edited by BuziekLechii, 30 October 2012 - 05:03 AM.

Valkynaz #23 Posted 30 October 2012 - 09:54 AM

Corporal

• Player
  • 20454 battles
  • 108
Chłopaki nie kłóćcie się :Smile_blinky:, pamętajcie że to temat o jgpz4. Co do mojego celowania to znam słabe punkty zdecydowanej większości pojazdów z jakimi walczę i wiem gdzie i po co strzelam, chodzi tu jednak o to, że z tą penetracją czasem nawet najlepsze celowanie nie pomoże.

Przeanalizowałem sobie drzewko niemieckich niszczycieli i jakby jgpz4 dostał np. wędkę 75mm L100 z pantery to myślę, że byłoby sprawiedliwiej, ponieważ:
a) hetzer ma haubicę, którą można założyć na pozostałych pojazdach o tier wyżej (pzIV i vk2801)
b) stug ma działo 75mm L70, które również jest dostępne dopiero na medach tieru wyżej
c) jgpanther ma do wyboru 88mm jak na panterze 2 lub krótszą 105mm z tigera2/vk45

Co o tym sądzicie?

OldBix #24 Posted 30 October 2012 - 02:19 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostValkynaz, on 30 October 2012 - 09:54 AM, said:

Przeanalizowałem sobie drzewko niemieckich niszczycieli i jakby jgpz4 dostał np. wędkę 75mm L100 z pantery to myślę, że byłoby sprawiedliwiej, ponieważ:
a) hetzer ma haubicę, którą można założyć na pozostałych pojazdach o tier wyżej (pzIV i vk2801)
b) stug ma działo 75mm L70, które również jest dostępne dopiero na medach tieru wyżej
c) jgpanther ma do wyboru 88mm jak na panterze 2 lub krótszą 105mm z tigera2/vk45

Co o tym sądzicie?
Ze względu na długość działa na kilku mapach mógłby przestać być grywalny.
Lepszym rozwiązaniem byłoby (zresztą dla obu niemieckich TD VI tier, bo D.Max ma identyczne) takie zmodyfikowanie MM, aby trafiać na spotkania VIII tierów nie w 80% wszystkich bitew a w np 30%.

Tomcat6 #25 Posted 02 November 2012 - 09:53 PM

Private

• Player
  • 19491 battles
  • 15
Witam jakie wyposażenie polecacie dla tego pojazdu??

Valkynaz #26 Posted 02 November 2012 - 10:49 PM

Corporal

• Player
  • 20454 battles
  • 108
Dosyłacz koniecznie. Jeżeli masz na stanie siatkę i lornetę spokojnie można wrzucić, będzie ładnie się sprawdzać sam z taką konfiguracją jeździłem z racji tego, że siatka i lorneta nie wymaga złota do demontażu. Zamiast siatki można zastanowić się nad wentylacją, aby jeszcze bardziej podnieść szybkostrzelność, ponieważ z powodu słabego wychyłu działa w poziomie często trzeba kręcić całym wozem i w konsekwencji traci się bonus siatki.

SamaelTDLoR #27 Posted 12 November 2012 - 03:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29634 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
Zauważyłem że wiele osób na nim wiesza psy, dla mnie świetny niszczyciel z naprawdę dobrym pancerzem jak na jego możliwości manewrowe i prędkość które niejeden LT może tylko pozazdrościć ,dodatkowo wystarczy przód nieznacznie podnieść wjeżdżając na lekkie wzniesienie bądź niewielki kamień by zauważyć jak wiele potrafi odbić...nawet długie niemieckie 8,8cm czy 10,5cm ze VI i VII tierowych niemieckich TD'ków.

Działo czasami nie domaga z peną ale dmg jest w miarę słuszny...wystarczy przyjąć taktykę uderzenia i nagłego chowania podwozia jak w przypadku jego starszych o tier czy dwa braciach i wyzbyć się przyzwyczajeń z penetrującego wiele stuga by zaistnieć wybitnie na polu walki i przełamać jego stereotyp.

Rybek78 #28 Posted 12 November 2012 - 10:07 AM

Private

• Player
  • 18689 battles
  • 6
Ja zdecydowanie dołączę do osób, które chcą jak najszybciej zapomnieć o tym TD. Moim zdaniem jest to najgorszy TD z niemieckiej linii (do ferdka bo dalej jeszcze nie grałem).

Porównując do poprzednika:

Prędkość manewrowość: STUG dużo lepszy nawet jak trafisz na mapę mieską możesz flankować i grać na zasadzie Meda.

Działo Stug trafia na tiery III-VII i ze swoją długą 75 jest w stanie sporo zrobić - zawsze jest niebezpieczny; Działo JGPZIV wyraźnie nie domaga. na walkach z tierem VII i VIII a i z HTVI tieru miewa problemy (krótka 88 za mało peny i głównie odbija, długa 75 śmieszny dmg i problem z przebiciem VIII)
Proszę nie podnośić tematu celowanie w weakspoty bo to TD i powinien walczyć na odległość z II linii co ciężko zrobić przy 88. Trzeba grać na dużym ryzyku i próbować flankować.

Wychylenie działa (czy JGPZIV ma coś takiego jak wychył poziomy? To był dla mnie dramat).

Pancerz i HP na korzyść JGPzIV ale tylko na papierze. Niby już nie na 1 hita, ale gdy przeciwnik może stać bezkarnie i walić do nas nie bojąc się o swoje HP to wytrzymanie pierwszej salwy nie jest specjalnie argumentem. pancerz nie wpuszcza jak trafisz na newbie który nie wie gdzie bić. O kątowaniu jakimkolwiek nie ma mowy bo wówczas nie możesz strzelać do przeciwnika.

Porównywać z JGPanther nie będę bo nie ma czego przegrywa w każdym aspekcie.

Osobiście męczyłem się strasznie i gra nie sprawiała mni frajdy. Zbijałem gwiazdki i dawałem odpocząć do następnego razu w garażu.

Edited by Rybek78, 12 November 2012 - 10:09 AM.

przemkoski #29 Posted 12 November 2012 - 06:41 PM

Sergeant

• Player
  • 6854 battles
  • 288
Czy ten TDek dostał ostatnio jakiegoś buffa do pancerza ? Dzisiaj z nudów zagrałem i ilość dingów mnie zaskoczyła.Ładował do mnie kw 1 ,churchill ,i nawet dinga dostałem od T29 .
Jakiś buff był czy to przypadek ?

SamaelTDLoR #30 Posted 12 November 2012 - 07:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29634 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
To było to co napisałem wyżej, wystarczy ustawić przód nieco w górę, tak żeby pancerz czołowy był jeszcze bardziej pochyły...tak zaczesany poziomo  :Smile-hiding:
Wystarczy nam nawet najechanie na zwykły kamień,ale należy pamiętać by jednocześnie schować podłogę...
Jest to nieco problematyczne,ale wzniesień i górek w Wocie jest od groma więc trzeba tylko znać miejsca   :Smile_blinky:
I możemy rozpocząć eksterminację wszystkich graczy po przeciwnej stronie frontu  :Smile_trollface-3:

WielkiM #31 Posted 19 November 2012 - 10:27 AM

Private

• Player
  • 23313 battles
  • 31
Jakoś nie mogę się przekonać do JPIV, już robiłem dwa podejścia i każde kończyło się jego sprzedażą. Pewnie to wina przyzwyczajeń z wyższych tierów, gdzie TD mają już konkretnego kopa.
Lepiej będzie mi wrócić do Tygrysa P i tamtedy odblokować od razu Ferdynanda :-)

OldBix #32 Posted 19 November 2012 - 12:57 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostWielkiM, on 19 November 2012 - 10:27 AM, said:

Lepiej będzie mi wrócić do Tygrysa P i tamtedy odblokować od razu Ferdynanda :-)
Stracisz mnóstwo zabawy na JgPanther i JgPanther II, bo są to świetne niszczyciele.

WielkiM #33 Posted 19 November 2012 - 01:48 PM

Private

• Player
  • 23313 battles
  • 31
Moim celem jest JPE100, ewentualnie JT w garażu, więc, to co po drodze mało mnie interesuje :-)

BuziekLechii #34 Posted 19 November 2012 - 11:55 PM

Captain

• Player
  • 31621 battles
  • 2,013
Drodzy państwo dziś skończyłem moją przygodę z Jagdpanzer IV.
Kupiłem go 19 września więc niniejszym otrzymuje miano najdłużej przebywającego w moim garażu czołgu z serii "odblokuj następce i zapomnij" w tym czasie zrobiłem na nim ~100 bitew więc jak sami się domyślacie był to romans równie długi co bolesny... Być może jutro pokuszę się o charakterystykę tego niby TeDka...

ZdzisioTheCrusher #35 Posted 05 December 2012 - 07:22 PM

Corporal

• Player
  • 4120 battles
  • 146
Mam rozumieć że z mobilnością po przejściu ze stuga jest tak jak po przejściu z Hellcata na T25/2?

View PostSamaelTDLoR, on 12 November 2012 - 07:52 PM, said:

To było to co napisałem wyżej, wystarczy ustawić przód nieco w górę, tak żeby pancerz czołowy był jeszcze bardziej pochyły...tak zaczesany poziomo  :Smile-hiding:
Wystarczy nam nawet najechanie na zwykły kamień,ale należy pamiętać by jednocześnie schować podłogę...
Jest to nieco problematyczne,ale wzniesień i górek w Wocie jest od groma więc trzeba tylko znać miejsca   :Smile_blinky:
I możemy rozpocząć eksterminację wszystkich graczy po przeciwnej stronie frontu  :Smile_trollface-3:
Czyli taki jakby hulldown?

Posty spięte. ~EilaAurora

Edited by EilaAurora, 06 December 2012 - 10:06 AM.

TapChan #36 Posted 05 December 2012 - 08:31 PM

Major

• Player
  • 25146 battles
  • 2,766
Edycja postów...

Trzymając się tematu - świetnie mi się nim grało - może dlatego, że nastawiłem się na tragedię a tu proszę - szło świetnie. Dobry Rof i celność. Penetracja kiepska, bo chyba najgorsza na swoim tierze wśród TD, ale ujdzie żyć. Podstawą jest siata (i najlepiej camo skill) i pamiętanie o pozostawaniu w drugiej linii. A nawet dalej :D

SamaelTDLoR #37 Posted 06 December 2012 - 09:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29634 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP

View PostZdzisioTheCrusher, on 05 December 2012 - 07:24 PM, said:

Czyli taki jakby hulldown?

taki jakby ale nie do końca,bo to nie hammerykansky wychył działa jest  :Smile_glasses:

marasenha #38 Posted 06 December 2012 - 12:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40388 battles
  • 1,430
Wszyscy narzekają na ten pojazd, a ja wspominam go całkiem dobrze, mimo, że nie ogarniałem jeszcze gry prawie w ogóle. Grałem nim jeszcze przed buffem dział i owszem, penetracja często nie domagała, ale celność i szybkostrzelność była naprawdę super. Zdobyłem na nim pierwszy medal Boltera, w dodatku w przegranej bitwie, a mimo to cieszył :)

antek__ #39 Posted 01 January 2013 - 03:18 PM

Corporal

• Player
  • 42724 battles
  • 187
  • [-YUP-] -YUP-
Używałem Jagdpz4 jako ofensywnego niszczyciela z całkiem dobrymi rezultatami i żałuję że zaczynałem z załogą 75% bo to naprawdę przyzwoita maszynka, a rozwinęła skrzydła dopiero przy załodze 100%.
Co do taktyki: cele najlepiej atakować z zaskoczenia od boku i tyłu. Kampiąc nic nie ugramy. Jeżdzimy z medami, flankujemy, aktywna gra to podstawa.
Działo:
Od przodu zdarzały się dingi od takich OP-tanków jak pz3/4 czy t-25, co doskonale mówi o penetracji topowego działa za jakie uważam krótką 88. Jednak alfa połączona z rofem to całkowicie inna historia. Bomba za 220HP co 5 sekund pozwala wyjechać na każdy czołg  6T i wykończyć go zanim on to zrobi albo ucieknie. Przy dobrym timingu pierwszy strzał w naszym kierunku przeciwnik oddaje gdy jest uboższy o 440HP, jeśli miał mniej to już nie strzeli :)

Ruchliwoć:
Kolejny atut to ruchliwoć i szybkość która pozwala zaskoczyć przeciwnika, a zaskoczony jest już praktycznie martwy. Szybkość pozwala dotrzymać kroku medom, schować się za budynkiem i wyskoczyc ze wsparciem kiedy tego potrzebują, Jeśli przeoczymy ten moment zotaniemy deserem zwyciężców, więc lepiej walczyć z nimi do końca  Ruchliwość pozwala też na szybkie kątowanie , a czasie wycofywania należy robić zygzaki, ponieważ ładnie skątowany pancerz potrafi odbić pestkę sporta :)

Podsumowując: Fajny MED :)

Topola242 #40 Posted 03 January 2013 - 09:51 PM

Private

• Player
  • 7313 battles
  • 13
Zrobiłem ją elitarną i nie narzekam. Pogram trochę zrobię trzy perki w załodze i dopiero pójdę dalej. Dobrze sprawdza się jako pomoc dla medów  i ht.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users