Jump to content

JagdPanzer IV

• Please log in to reply
456 replies to this topic

WhyNinja #421 Posted 25 April 2016 - 08:41 AM

Sergeant

• Player
  • 24029 battles
  • 252

Dla mnie najlepszy tedek 6 tieru i chyba nawet z całego drzewka niemieckiego a być może nawet najlepszy tedek w grze. Trzeba tylko dobrze znać weakspoty i wozić trochę golda. Chyba że ktoś potrzebuje golda na czołgi typu kw1, kw85, M6 czy Tiger I to wtedy rzeczywiście może być problem. Też bałem się tej słabej penetracji ale wcale nie jest tak źle i generalnie nie mam problemów z przebijaniem. Trzeba tylko umiejętnie balansować miedzy pociskami, dobrze znać weakspoty i unikać czołgi typu is3, is6. Ten rof jest wręcz masakryczny a w połączeniu z epickim camo, dobrą mobilnością i małą sylwetką tworzy z tego czołgu istnego mordercę. Tak mi się spodobał że robię kolejną nową załogę na niemieckich tedekach, już 3 raz w tym wierzchołku bo Stug III G i Ferdinand tez zostają w garażu, więc nie mam jeszcze ani żarówy ani camo na tym czołgu a już daje rade. Fajne jest w nim tez to że wcale nie trzeba konta premium żeby używać na nim golda i nie wychodzić na minus. Rozegrałem juz troche bitew z działem 88 i szacując na oko gold jest mi potrzebny w 30 - 35% przypadków czyli w tych pozostałych 65 - 70 % kiedy używam standardowej amunicji jestem w stanie sobie bez problemu zarobić na tego golda. Obecnie wożę tylko 5 goldowych pocisków bo chce trochę zarobić i też daje rade. W przyszłości zamierzam wozić na nim 10-15 golda i traktować ten czołg jako funtank i myślę że odpowiednio balansując amunicją spokojnie będę wychodził nim co najmniej na zero bez konta premium. Zdecydowanie polecam tego tedeka ale jednak już trochę bardziej doświadczonym graczom.

MiH102 #422 Posted 01 May 2016 - 05:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 41842 battles
  • 543
  • [GKW] GKW
pisze tu dla fanow tego czołgu, w 9.15 ten czolg jak i inne z krotka 8,8 dostanie buffa do peny, bedzie 149 zamiast 132 :D

MrJohny #423 Posted 02 May 2016 - 10:01 PM

Lieutenant

• Player
  • 2959 battles
  • 1,607

Jeśli faktycznie dostanie tyle penetracji na AP (na goldzie wzrośnie do ilu wtedy? Pewnie około 200) przy niezmienionym dpmie, to może się okazać że w 9.16-9.17 patchu będzie nerf :P

Co prawda nadal będą problemy na wyższych tierach, bo ani goldowej penetracji Hellcata/Jacksona, ani walnięcia SU-100, ale na równych JgPz będzie siekał wszystko co mu wpadnie pod lufę (no może poza OI i tego typu smokami, ale inni też mają z nimi problem) - i w sumie słusznie, bo buff krótkiej 88ki należał się od zawsze.

DJStalkerCell #424 Posted 04 May 2016 - 07:14 PM

Sergeant

• Player
  • 22842 battles
  • 229
Mnie zawsze zastanawiało jakie działo założyć Jadzi, ostatecznie zdecydowałem się na długą 75mm (?), przy przeładowaniu 3,2s, tej celności i penetracji 150mm to masakrator :)

profes79 #425 Posted 05 May 2016 - 07:09 AM

Field Marshal

• Player
  • 21940 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Bo kiedyś było tak, że krótka 88 miałą 132 peny a 75 miała 135 peny - wtedy wybierało się oczywiście 88 (gorzej bo te działa miały takie same parametry penetracji niezależnie od tego czy były PaK czy KwK więc na medach VI tieru już nie było różowo). Potem przyszedł buff dla 75 (150 peny) i generalnie ludzie się przesiedli na działo o niższej alfie ale celne i z peną wystarczającą w końcu nawet na przymierzone bicie czołgów o dwa tiery wyżej. Teraz znowu 88 zbliży się peną do 75 i ludzie zaczną brać znowu działo o większej alfie, wolniej strzelające ale o porównywalnej penetracji. W każdym razie w końcu jakiś buff dla niemieckiej linii i to zasłużony.

Liton #426 Posted 15 May 2016 - 11:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 14832 battles
  • 615

As pancerny - http://wotreplays.co...n-jagdpanzer_iv

Wbrew temu co tutaj czytałem - zdecydowanie nie jest to najlepszy TD w grze, co oczywiście nie znaczy, że nie jest on dobry, bo jest. Od początku grałem 8.8 - obrażenia zadawane przez 75 są po prostu niewystarczające jak na TD tego poziomu - jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej sugeruję prać się po ryju 1 vs 1 z Hellcatem (lub T25 AT, czy SU 100 ze 122.) i zobaczyć jak się na tym wyjdzie. Nie wiem czy tak rzeczywiście jest, niemniej jednak zaobserwowałem, że niewyszkolona drużyna ma większą tendencję do dingania się od przeciwników, co zapewne może być prawdą przy RNG (losowania "z dolnej półki", poprawiające się w miarę wyszkolenia załogi) - ale jak mówię - to tylko moja teoria robocza niczym nie podparta.

Mobilność - bardzo dobra, a u mnie i tak jeszcze poprawiona perkiem na obracanie (jak dla mnie must have na TD bez wieży)

Celność - dobra, choć penetracja kuleje, zwłaszcza przeciw O-I/O-Ni itd - trzeba po prostu znać weakspoty.

Camo - bardzo dobre. Na wszystkolonej załodze z camo na czołgu szalałem po mapie prawie w 1 linii. Potem dowódca z żarówą przeszedł na Mutz'a, malowanie się skończyło, więc trzeba było wrócić do TD-mode. 

Ogólnie - gdyby nie były lepsze TD na tym tierze (sorry..) to Jagdpanzer by pewnie częściej gościł na randomach. A tak - Dicker max, Hellcat, Su-100 - wszystkie mają przewagę nad nim jakąś ISTOTNĄ przewagę. 

Tadeus72 #427 Posted 15 May 2016 - 09:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 442

View PostLiton, on 15 May 2016 - 11:59 AM, said:

obrażenia zadawane przez 75 są po prostu niewystarczające jak na TD tego poziomu - jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej sugeruję prać się po ryju 1 vs 1 z Hellcatem (lub T25 AT, czy SU 100 ze 122.) i zobaczyć jak się na tym wyjdzie.

To znaczy jak się prać? Jagdpanzer IV ma z nich najwyższe obrażenia na minutę, nawet na 75tce (która przy okazji jest z nich najcelniejsza, najmniejsza szansa że walnie kalafiora i straci na tym dpm). Akurat do bezpośrednich pojedynków jest bardzo dobry, szczególnie z hellcatem, który dpm ma bardzo marny. No chyba, że mówimy o sytuacji, w której my stoimy jak kołek na środku, a jemu dajemy czas by się schował i przeładował :D 

No i nie. Penetracja nie zależy od wyszkolenia załogi. Ale trafienie tam gdzie chcemy już jak najbardziej. Jak nie trafimy tam gdzie chcemy, to często się dingnie.

Swoją drogą, z tego, co widzę w notkach do 9.15 krótka 88tka jednak w tym czołgu nie dostanie buffa do penetracji. Szkoda. Ale i tak mi się nim gra przyjemniej niż hellcatem. Ten ostatni jednak po nerfie jest dla mnie za bardzo zamulony. Starczy, by szybko zaczęło się dziać źle wokół nas i reaguje po prostu za wolno (obrót, celowanie w kogoś kto nagle wyświecony zostaje po niespodziewanej stronie, rozpędzanie od zera, obrażenia od spadających w pobliżu HE z arty). W randomowym piekiełku za łatwo go głupio stracić, nawet jeśli my szybko zareagujemy, to on już niekoniecznie :)

Edited by Tadeus72, 15 May 2016 - 09:09 PM.

Liton #428 Posted 15 May 2016 - 11:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14832 battles
  • 615

View PostTadeus72, on 15 May 2016 - 09:07 PM, said:

No chyba, że mówimy o sytuacji, w której my stoimy jak kołek na środku, a jemu dajemy czas by się schował i przeładował :D 

Tu już nawet nie chodzi o stanie jak kołek na środku mapy - jeśli przeciwnik się może schować (a tak jest często) to to zrobi. A my jako TD bez wieży niestety jesteśmy dłużej wystawieni na ostrzał.

Tadeus72 #429 Posted 16 May 2016 - 01:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 442

Jak ktoś lubi kopać się z koniem... Równie dobrze można powiedzieć, że większość czołgów jest do bani, bo przecież przegrają z takim kv-2, gdy będą bawić się z nim w wychylanie zza rogu i dadzą mu przeładować :)

To odwieczny konflikt czołgów z wysoką alfą vs z wysokim dpm. Typowy pojedynek między nimi wyglądałby tak, że ten z wysokim dpm czekałby za rogiem, aż ten drugi sam do niego przyjedzie i da się rozstrzelać, a ten ten z wysoką alfą zostałby za osłoną i czekał aż ten drugi będzie się bawił z nim w wychylanie bez skracania dystansu.

Prawda jest jednak taka, że akurat przy TD tego typu rzadko widuje się takie pojedynki, bo tam raczej przegrywa ten, który zostanie pierwszy wyspotowany :)

Dla mnie SU-100, Hellcat i Jagdpanzer IV wszystkie mają swoje zalety. Tym ostatnim najłatwiej wygrać pojedynki na bliski dystans, masakrować lajty i trafić trudne strzały w bardzo odległe albo krótko pojawiające się cele, szybki rof pozwala też na przykład trzymać skutecznie na gąsce. Su-100 jest królem wychylania się na krótki i średni dystans i sprzedawania mega buł z  zaskoczenia. A Hellcat jest super w szybkim zmienianiu flanki/flankowaniu i ma zabójczą penetrację na apcr, z którą tak naprawdę niezależnie od tiera, na jaki nas rzuci, jest naczelnym otwieraczem najbardziej upartych konserw :)

Edited by Tadeus72, 16 May 2016 - 01:24 AM.

bork30 #430 Posted 27 May 2016 - 07:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 72154 battles
  • 612
Zabawa przednia. Po 9.15 zrobił się z niego killer. W 10 bitwach miałem 3x M-ke. Jak się dobrze ustawisz to nawet VII dostają lanie. Teraz to prawdziwy TDS- uper. :)

G_U_N_D_A_M #431 Posted 03 June 2016 - 12:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21955 battles
  • 931
  • [ALITA] ALITA

Trochę szkoda, że wielu do niego wróci, nawet ci co mówili, że to guano. :(

Ale teraz mam na nim 50 na 50 ammo (88mm), kiedyś tylko full gold :hiding:

zirael0 #432 Posted 04 June 2016 - 05:05 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25646 battles
  • 643
  • [OVD] OVD

View PostG_U_N_D_A_M, on 03 June 2016 - 01:41 PM, said:

Trochę szkoda, że wielu do niego wróci, nawet ci co mówili, że to guano. :(

Ja nie zamierzam do niego wracać - za duża trauma.

PuN1eK #433 Posted 28 June 2016 - 10:45 AM

Private

• Player
  • 19284 battles
  • 46

Bardzo dobra maszyna, as w 3 bitwie i zaliczona misja na TD, plus na żadnym czołgu nie mam takiego WN8 jak na nim. Największym minusem jest słaba penetracja - OI z 300-400 nawet na złocie nie do przebicia od przodu (czy może wchodzi 1/5 strzałów) na 8 trzeba się było motzno napocić żeby coś ustrzelić.

PS. Grałem jeszcze przed buffem, teraz pewnie jest jeszcze przyjemniejszy.

Edited by Zdisiu, 28 June 2016 - 10:47 AM.

Tadeus72 #434 Posted 29 June 2016 - 12:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 442
No, faktycznie jestem mile zaskoczony. W oficjalnych notkach z patcha (przynajmniej tych wstępnych) nie wszystkie 88tki miały być buffnięte, a jednak i tu to zrobili. Wcześniej był dla koneserów (przynajmniej jeśli nie chciało się wozić dużo złota), a teraz stał się naprawdę mocny. Fajnie.

Edited by Tadeus72, 29 June 2016 - 12:56 PM.

Tadeus72 #435 Posted 24 July 2016 - 12:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 442
No dobra, aż jestem zdziwiony, że po buffie nie ma więcej głosów, bo... jak dla mnie jest nawet trochę OP. Nie przepadam za bezwieżowcami i nie umiem nimi grać, ale to obecnie jest chyba mój ulubiony czołg. Żwawy (prawie 18hp/t), opancerzony (wszędzie z przodu około 100 efektywnego pancerza), niewidzialny, z przyzwoita alfą i kapitalnym DPM (prawie 2550 bez dosyłacza). A do tego, co ostatnio zacząłem doceniać, świetnymi parametrami celności w ruchu, więc o ile gramy z głową, możemy też miejscami grać mocno agresywnie, gdy wymaga tego sytuacja albo skutecznie dobijać, mknąć z mediumami. Nawet parę wyciągów poszło nim dość sprawnie, choć warto by z  nami został ktoś jeszcze, by przyjąć pierwszy strzał, zanim nakierujemy się na wroga i odpalimy przegięty DPM :)

Mat7i1 #436 Posted 14 August 2016 - 01:23 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 29199 battles
  • 396
Odkupiłem go po długim czasie (3-4 lata temu nim grałem) wtedy był denny i grało mi sie nim kijowo. Teraz jak nie rzuci na 8 jest przyjemny.

bork30 #437 Posted 12 September 2016 - 07:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 72154 battles
  • 612
Jest naprawdę fajny. Tylko dlaczego od każdego strzału rozpiedziela silnik. Jaki w tym sens. Dzisiaj przed chwilą 2 razy naprawiałem silnik i dostał w niego 3 raz. Ja wiem , że to niemiecki czołg, ale gra ma sprawiać przyjemność a nie frustrację.

Ruben_peL #438 Posted 12 September 2016 - 09:15 PM

Private

• Player
  • 3093 battles
  • 12
Jakie moduły do tego crapa :)?

Pancerny_Samuraj #439 Posted 18 September 2016 - 12:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 843

Opracowano:
Pojazd: Jagdpanther został opracowany. Koszt nierozdysponowanego doświadczenia: 60500. Koszt wolnego doświadczenia: 0. 

I tak oto po 116 bitwach czas się pożegnać z tym TD. Przyjemny pojazd, tak można go opisać w dwóch słowach. Dla mnie przynajmniej są w ogóle niezrozumiałe negatywne opinie o tym TD. Działo jest bardzo dobre, pamiętam że kiedyś czepiano się do mobilności tego TD co chyba było głupim i ponurym żartem bo jeśli ktoś uważa że jechanie 40 km/h to mało to nie wiem...chyba tylko gra SPÄHPANZEREM RU 251 i innymi LT.

Jedynie to do czego mogę się szczególnie przyczepić w tym czołgu to chamskie i upierdliwe niszczenie silnika po byle jakim strzale, czy to w przód czy gdzieś z boku. Szczególnie oczywiście jak na ironię przystało silnik ten pada wtedy kiedy trzeba uciekać, i tu jest kolejna wada tego TD czyli uciążliwa prędkość jazdy do tyłu. No niestety tym TD raczej się nie ucieknie gdy przyjdzie co do czego bo choć mobilność jest dobra, to wiele ujawnia się wtedy problemów.

Do tego TD będę mieć sentyment bo na nim w końcu po raz pierwszy udało mi się zdobyć medal Czołgista-Snajper który choć może dla innych nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem to ja nie mogłe nigdy się jakoś go dorobić. I rzeczywiście ten medal się należy Jagdpanzerowi IV (Sd.Kfz.162) jako jego wizytówka gdyż jest takim mini-ISU-122S. Ma bardzo dobry DPM a i celnością raczej nie zawodzi choć czasem naturalnie jak w każdym czołgu zdarza się spudłować.

Pod koniec gry tym TD też wpadł I pasek na lufę, 68,66% biegłości, 53 % wygranych. Nie jest to może nie wiadomo jaki skill, ale akurat tak udało mi się wywalczyć dobry poziom pod sam koniec. 

Zostawiać go jednak w garażu nie będę gdyż po prostu Jagdpanthera jest lepsza, jednakże mimo to Jagdpanzer IV (Sd.Kfz.162) pozostanie tym czołgiem w mojej pamięci który był jednym z tych przyjemnych i zasługuje na uznanie. Przyznam że nie chciało mi się trochę grać tym czołgiem, ale to z lenistwa a nie z niechęci.

View PostRuben_peL, on 12 September 2016 - 09:15 PM, said:

Jakie moduły?

Zależy jaki styl preferujesz. Są dwa, albo Snajper albo dla tych którzy jednak lubią sobie często i mocno przecisnąć - Atak.

Snajper: 

Atak:

PS: Zdjęcie pochodzi z muzeum wojskowego "Deutsches Panzermuseum" - https://pl.wikipedia..._Panzermuseum .

Sprzedano:
Sprzedano: 'Jagdpanzer IV'. Otrzymano: kredytów:  511 840.

Ze tak to ujmę: Sztandar wyprowadzić.

Edited by Pancerny_Samuraj, 18 September 2016 - 12:22 PM.

Janosik1_2 #440 Posted 14 November 2016 - 12:07 PM

Private

• Player
  • 20152 battles
  • 7
  • [XIXBP] XIXBP

View Postmnik1, on 29 October 2012 - 08:42 PM, said:

"Nieszczęsne" SU-152? Jeździłeś kiedyś tym pojazdem czy tylko tak bzdurzysz dla samego bzdurzenia?

A ty gamoniu jezdziles tym syfem umisz tym grac i przebijac bez golda ten czolg nie ma zadnych zalet totalna papierowa cegla

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users