Jump to content

M18 Hellcat

• Please log in to reply
1753 replies to this topic

Triister #221 Posted 15 April 2013 - 06:56 PM

Private

• Player
  • 15115 battles
  • 37
Ten czołg jest świetny, co prawda bez wbicia przynajmniej 75% kamuflażu i szóstego zmysłu gra się ciężko, ale i tak sprawia frajdę. Wymaksowany i dopieszczony hellcat to bestia, która potrafi sama zadecydować o losach bitwy, tylko magazynek mały, bo 30 pocisków :sad:  Co do stalowej ściany na tym czołgu, osobiście nie dostałem takiego odznaczenia ale jest ona możliwa, bo wieża hellcata chociaż ma tylko 76mm(strzelam z pamięci) to często łapie za zero. Polecam ten czołg z całego serca!

EpicW4r #222 Posted 16 April 2013 - 01:03 AM

Sergeant

• Player
  • 26954 battles
  • 227
  • [KAZNA] KAZNA
Mam na tym czołgu ponad 800 bitew i nie mam zamiaru go sprzedawać, jakoś nie zauważyłem wzrostu palności po przekroczeniu 400 bitew, bardzo często to właśnie ty za sterami hellcata decydujesz o lasach bitwy. A jeśli chodzi o grę przeciw VIII tierom to siatka + binocle i świecimy na koniec dostajemy 1,2 k expa i służbę patrolową i/lub zwiadowcę. Oczywiście jeśli stoimy w krzaczku a przeciwnik jest bokiem to możemy strzelać ale ja stosuje zasadę że jeśli jest poniżej 300m to nie strzelam jeśli zależy mi na nie wykryciu.

Edited by killer950, 16 April 2013 - 01:04 AM.

InterCityTank #223 Posted 16 April 2013 - 11:48 PM

Corporal

• Player
  • 40836 battles
  • 128
Kupiłem. Zachwyciłem się. Myślałem, że M1A2 jest świetną armatką, dopóki nie nabyłem 90 mm. I niniejszym T49 zaczyna być zagrożony jako mój nr 1 na krótkiej liście "The Best of WOT".
Byle nie dać się trafić - ten TDek jest naprawdę świetny.

Lewak #224 Posted 17 April 2013 - 11:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10132 battles
  • 50
Chciałbym się zapytać o działa: czy ich celność i przebicie lepsze/gorsze w stosunku do tych bardziej szybkostrzelnych w SU-85 i SU-100?

_Hegemon_ #225 Posted 20 April 2013 - 09:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704

View PostLewak, on 17 April 2013 - 11:00 PM, said:

Chciałbym się zapytać o działa: czy ich celność i przebicie lepsze/gorsze w stosunku do tych bardziej szybkostrzelnych w SU-85 i SU-100?

Z odpowiednimi perkami i dodatkami dla zalogi schodzisz do czasu przeladowywania na poziomie 6.5 sekundy. Celność jest bardzo przyzwoita (zeby nie powiedzieć dobra - na złotych pociskach) . Na zwykłej amunicji AP - lot pocisku jest lekko paraboliczny i ma tendencje do przenoszenia nad celem.

Ze złotego pocisku rozstrzelać możesz każdy VIII tier, włączając w to niszczyciele USA VIII poziomu które mają jak T28 prototype po 200mm pancerza. IS3 na złocie nie jest w stanie się oprzeć pociskom APCR. Wczoraj zdjąłem na Hellcacie T34,SuperPershinga i ...IS-8 (tak IX tier), i byłem bardzo bliski usmiercenia E-75 :) z boku.

Na zwykłcyh pociskach AP nie ma pojazdu VII tieru ktorego bys nie przebił. 160mm  sredniej penetracji pozwala na skasowanie największych twardzieli tego tieru Tygrysa P czy T29.

Estaror #226 Posted 29 April 2013 - 08:08 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434
Rozczarował mnie ten pojazd.
NIestety na randomach szału nie robi z bardzo prostego względu.NIe jest wstanie przyjąc nic na klate,
Posiadam na nim dość dobrą efektywność na poziomie1600 jednak nijak nie przekłada sie to na WR(wytłumaczenie że WEEKEND jakos domnie nie przemawia)Zrobiłem go wyłącznie pod kompanie które za jakis czas zaczne grać.

Działo wzięte z M6 które trzeba jeszcze raz odkrywac to już wogóle nieporozumienie.
TZn pewnie nabije na nim jeszcze z jakies 5-8%WR jednak mimo wszystko nie podszedł mi.

Edited by Estaror, 29 April 2013 - 08:11 PM.

Maszchit #227 Posted 29 April 2013 - 08:13 PM

Sergeant

• Player
  • 41919 battles
  • 235

View PostEstaror, on 29 April 2013 - 08:08 PM, said:

Rozczarował mnie ten pojazd.
NIestety na randomach szału nie robi z bardzo prostego względu.NIe jest wstanie przyjąc nic na klate,
Posiadam na nim dość dobrą efektywność na poziomie1600 jednak nijak nie przekłada sie to na WR(wytłumaczenie że WEEKEND jakos domnie nie przemawia)Zrobiłem go wyłącznie pod kompanie które za jakis czas zaczne grać.

Działo wzięte z M6 które trzeba jeszcze raz odkrywac to już wogóle nieporozumienie.
TZn pewnie nabije na nim jeszcze z jakies 5-8%WR jednak mimo wszystko nie podszedł mi.

Bo to nie jest pojazd ktory ma przyjac na klate, on ma zniszczyc przeciwnika zanim ten do niego dojedzie. Pomimo slabego pancerza wieza potrafi duzo odbic nawet od VIII. Staraj sie grac nim na duzy dystans i z ukrycia.

Hofiko #228 Posted 29 April 2013 - 09:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15536 battles
  • 309
To, że nic nie przyjmuje na klatę jest jego siłą, nie słabością.  :smile:  W ten sposób Hellcat przymusza Cię swoją specyfiką do tego, byś z niego korzystał jak należy - a należy z niego korzystać jak z rasowego snajpera. Brak pancerza dodatkowo zwiększa jego mobilność, bez której Hellcat znacznie by stracił na wartości bojowej. Bardzo dobra wartość camo połączona z fajną celnością, niezłą (choć niewysoką jak na VI tier) peną i przyzwoitym DPM czyni z Hellcata pojazd nie na drugą, lecz na trzecią lub czwartą linię. Ósemek może zbytnio nie pogryziemy, ale poniżej ósmego tieru mało co jest w stanie się wybronić z ostrzału Hellcata - uciec przed nim nie ma jak (chyba żeby się wczołgać za jakiś kamień i się zza niego nie wychylać), wykryć go jest piekielnie trudno, bo M18 nie musi się obracać by trzymać wroga na muszce, a nawet gdy go wykryjemy, to wyposażony w Żarówę Hellcat migiem zmyje się ze swojej pozycji, przeflancuje się na inną i znowu zacznie nas smyrać swoim miarowym 250 demejdża.  :smile:

Osoby nastawione na TDka w stylu późnoniemieckim (20 ton pancerza na ryju, typowa stalowa ściana do blokowania ulic w miastach) sie zawiodą, ale fani snajpienia nie mogli trafić lepiej. No chyba że na StuGa, ale ten cierpi z braku wieży.  :blinky:

Edited by Hofiko, 29 April 2013 - 09:28 PM.

Estaror #229 Posted 29 April 2013 - 09:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434
Po prostu juz przywykłem od tego że pierwsza linia nie istnieje lub istnieje wtedy kiedy ja ją zrobie.Randomy nie potrafia wykorzystac mozliwosci które daje HEllcat.Co z tego że im wyspotuje pół druzyny skoro i tak z tym nic nie zrobią.W miastach juz sobie nie posnajpie.i jestem free fragiem

O ile na kompanie sie nadaje to na randomy juz nie.za bardzo.Działo jest dobre ale nie jest jakies rewelacyjeDo żarówy brakuje mi jeszcze 20% może wtedy zyska w moich oczach.

Jako że mam na nim  już w tej chwili ponad 1600Effi przy ponad 100 grach to nie wydaje mi sie żeby wina leżała w moim sposobie gry.

Edited by Estaror, 29 April 2013 - 09:43 PM.

KaG #230 Posted 29 April 2013 - 09:51 PM

Sergeant

• Player
  • 16802 battles
  • 237
Na randomy się nie nadaję? Ja gram tylko randomy i mam na nim 63% WR. To nie jest pojazd ani do spotowania ani do tankowania. Zacznij używać go jak należy.

Hieronim_Berbelek #231 Posted 29 April 2013 - 09:57 PM

Lieutenant

• WGL PRO Player
  • 20553 battles
  • 1,956
Zerknij na staty na nim dowódcy mojego klanu. Max 10-15% bitew na kompaniach. Ponad 1.6k dmg/battle!!!! I 76% WR.
Hellcat się po prostu kompletnie na randomy nie nadaję. :sceptic:

Edited by Hieronim_Berbelek, 29 April 2013 - 10:14 PM.

Estaror #232 Posted 29 April 2013 - 10:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434
Szału nie robi.Takie jest moje zdanie po pierwszych 100 grach na nim.
NIe jestes wstanie udowodnic ile grał na kompaniach a ile na randomach tak więc tej kwestii nie będe poruszał bo juz ci pokazałem goscia co miał 900gier 89% WR na nim i niecałe 600dmg.

To może sie wkoncu znajdzie ktos kto mi napisze coś mądrego na temat stylu gry nim.Jak nim grać skuteczniej skoro 1600 Effi,Wn7 czy czego tam nie znajdziecie nie gwarantuje nawet 50% WR przy 100 bitwach.

I niechce słyszeć nic na temat próby statystycznej że to dopiero 100 gier i miałem pecha.

Edited by Estaror, 29 April 2013 - 10:24 PM.

Estaror #233 Posted 29 April 2013 - 10:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434
1

Edited by Estaror, 29 April 2013 - 10:24 PM.

_Hegemon_ #234 Posted 29 April 2013 - 10:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704

View PostEstaror, on 29 April 2013 - 09:38 PM, said:

Po prostu juz przywykłem od tego że pierwsza linia nie istnieje lub istnieje wtedy kiedy ja ją zrobie.Randomy nie potrafia wykorzystac mozliwosci które daje HEllcat.Co z tego że im wyspotuje pół druzyny skoro i tak z tym nic nie zrobią.W miastach juz sobie nie posnajpie.i jestem free fragiem

O ile na kompanie sie nadaje to na randomy juz nie.za bardzo.Działo jest dobre ale nie jest jakies rewelacyjeDo żarówy brakuje mi jeszcze 20% może wtedy zyska w moich oczach.

Jako że mam na nim  już w tej chwili ponad 1600Effi przy ponad 100 grach to nie wydaje mi sie żeby wina leżała w moim sposobie gry.

Ej.

Nie nadaj się ?? ale tylko dziecku Alfons na imie :D.

Ten pojazd z wymaksowana zalogą na 3-4 perki to istny masakrator ..Dobijam na nim do 70% WR - grajac tylko i wyłacznie na bitwach losowych a wiem ze sa ode mnie lepsi gracze na tym czolgu.

3 ograne ze sobą Hellcaty w plutonie - sa w 75% stanie - grajac tylko w bitwie z tierami VI - zmienic jej niekorzystny bieg i wynik.

To pojazd w którym trzeba szybko analizować pole walki. Moża w niezwykle krótkim czasie pojawić się z nienacka tam gdzie nikt sie tego nie spodziewa - lub spodziewa sie czegoś zupelnie innego.

Grajac z VIII-mi trzeba grać nim na zasadzie - strzel i odskocz - schowaj sie, przeczekaj - uderz ponownie. W bardzo dobrych rekach jest tak samo genialny jak stary dobry Marder :).

Nie mozesz oczekiwać tez - ze ten pojazd zawsze bedzie wygrywać bitwe. Trafisz na zespoł ktorego wieksza czesc zginie w ciagu 2-4 minut i chocbys mial 2500 effi na tym pojeździe to jezeli nie bedziesz miec jakiegokolwiek cienia wsparcia - to i tak nie wygrasz.

Edited by _Hegemon_, 29 April 2013 - 10:30 PM.

Hieronim_Berbelek #235 Posted 29 April 2013 - 10:30 PM

Lieutenant

• WGL PRO Player
  • 20553 battles
  • 1,956

View PostEstaror, on 29 April 2013 - 10:23 PM, said:

Szału nie robi.Takie jest moje zdanie po pierwszych 100 grach na nim.
NIe jestes wstanie udowodnic ile grał na kompaniach a ile na randomach tak więc tej kwestii nie będe poruszał bo juz ci pokazałem goscia co miał 900gier 89% WR na nim i niecałe 600dmg.
Nie bądź śmieszny. Nawet ogarnięty gracz na kompanii nie zrobi więcej niż 800-1000 dmg/battle. A przy ogarniętych kompaniach wychodzi z reguły nawet mniej.
A furumux ma ponad 1.6k dmg/battle. Jeżeli byś założył że 1/3 grał na kompaniach to przeciętnie na randomku musiałby robić ponad 2k dmg.

To może sie wkoncu znajdzie ktos kto mi napisze coś mądrego na temat stylu gry nim.Jak nim grać skuteczniej skoro 1600 Effi,Wn7 czy czego tam nie znajdziecie nie gwarantuje nawet 50% WR przy 100 bitwach.
I niechce słyszeć nic na temat próby statystycznej że to dopiero 100 gier i miałem pecha.
Kiedy taka jest prawda. I nie jest to przy tylu bitwach nic niezwykłego. A WR proporcjonalne do twoich pozostałych statów na nim to gdzieś 53-56%.

A i M18 jest Wn boosterem- jednym z pojazdów na których da się je nabić największe.

Edited by Hieronim_Berbelek, 29 April 2013 - 10:36 PM.

Estaror #236 Posted 29 April 2013 - 10:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434

View Post_Hegemon_, on 29 April 2013 - 10:25 PM, said:

Ej.

Nie nadaj się ?? ale tylko dziecku Alfons na imie :D.

Ten pojazd z wymaksowana zalogą na 3-4 perki to istny masakrator ..Dobijam na nim do 70% WR - grajac tylko i wyłacznie na bitwach losowych a wiem ze sa ode mnie lepsi gracze na tym czolgu.

3 ograne ze sobą Hellcaty w plutonie - sa w 75% stanie - grajac tylko w bitwie z tierami VI - zmienic jej niekorzystny bieg i wynik.

To pojazd w którym trzeba szybko analizować pole walki. Moża w niezwykle krótkim czasie pojawić się z nienacka tam gdzie nikt sie tego nie spodziewa - lub spodziewa sie czegoś zupelnie innego.

Grajac z VIII-mi trzeba grać nim na zasadzie - strzel i odskocz - schowaj sie, przeczekaj - uderz ponownie. W bardzo dobrych rekach jest tak samo genialny jak stary dobry Marder :).

Nie mozesz oczekiwać tez - ze ten pojazd zawsze bedzie wygrywać bitwe. Trafisz na zespoł ktorego wieksza czesc zginie w ciagu 2-4 minut i chocbys mial 2500 effi na tym pojeździe to jezeli nie bedziesz miec jakiegokolwiek cienia wsparcia - to i tak nie wygrasz.

Tobie jestem wstanie uwierzyć.Ze z dobrą załogą(3/4 perkową) rzeczywiscie ten pojazd może pokazac swoje drugie oblicze i zyskac na efektywnosci.

View PostHieronim_Berbelek, on 29 April 2013 - 10:30 PM, said:

Nie bądź śmieszny. Nawet ogarnięty gracz na kompanii nie zrobi więcej niż 800-1000 dmg/battle. A przy ogarniętych kompaniach wychodzi z reguły nawet mniej.
A furumux ma ponad 1.6k dmg/battle. Jeżeli byś założył że 1/3 grał na kompaniach to przeciętnie na randomku musiałby robić ponad 2k dmg.

Kiedy taka jest prawda. I nie jest to przy tylu bitwach nic niezwykłego. A WR proporcjonalne do twoich pozostałych statów na nim to gdzieś 53-56%.

A i M18 jest Wn boosterem- jednym z pojazdów na których da się je nabić największe.

Co ty nie powiesz. Na podsatwie mojego sr dmg ilosci fragów i czegos tam jeszcze wyliczyłes że zasługuje na 53-56% WR na nim.
Gdzie juz wczesniej pokazałem ci gdzie ta twoja statystyka jest.Gosciu 900 gier 89%WR i 595 sr dmg.
Tak jak napisałem nie jestes wstanie udowodnic to ...........

PS
Masz tak dużo do powiedzienia na temat HEllCAta a masz na nim rozegrane całe 0 gier.O tym że grałem nim praktycznie tylko w weekend(juz nie wspomne) a jak sie gra weekendy solo kazdy wie.
Bąbelek nie lubie cię :p (ale tego jesteś spewnie swiadom)

Edited by Estaror, 30 April 2013 - 03:58 PM.

Hieronim_Berbelek #237 Posted 29 April 2013 - 11:03 PM

Lieutenant

• WGL PRO Player
  • 20553 battles
  • 1,956

View PostEstaror, on 29 April 2013 - 10:49 PM, said:

Co ty nie powiesz. Na podsatwie mojego sr dmg ilosci fragów i czegos tam wyliczyłes że zasługuje na 53-56% WR na nim.
Gdzie juz wczesniej pokazałem ci gdzie ta twoja statystyka jest.Gosciu 900 gier 89%WR i 595 sr dmg.
Tak jak napisałem nie jestes wstanie udowodnic to ...........

PS
Bąbelek nie lubie cię :p
Domyślenie się że chodzi o WR solo na randomku przerastało twoje możliwości? WR z plutonu jest pochodną umiejętności trzech graczy i doboru czołgów. WR kompani to już zupełnie inna sprawa. Na podstawie dysproporcji dmg/battle i WR można łatwo w przybliżeniu oszacować ile ktoś grał na kompaniii, albo czy grał dużo z lepszymi graczami w plutonie.
Z tym że mnie nie lubisz będę musiał jakoś żyć, chodź będzie mi ciężko :arta: .
I nie przekręcaj mojego nicku bo będę zły i się zemszczę :justwait: . Przeczytaj "Inne Pieśni" Jacka Dukaja to się dowiesz skąd pochodzi. Zresztą wystarczy nawet jak przeczytasz notkę na wiki http://pl.wikipedia....iki/Inne_pieśni.

Edited by Hieronim_Berbelek, 29 April 2013 - 11:04 PM.

Estaror #238 Posted 29 April 2013 - 11:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6742 battles
  • 434

View PostHieronim_Berbelek, on 29 April 2013 - 11:03 PM, said:

Domyślenie się że chodzi o WR solo na randomku przerastało twoje możliwości? WR z plutonu jest pochodną umiejętności trzech graczy i doboru czołgów. WR kompani to już zupełnie inna sprawa. Na podstawie dysproporcji dmg/battle i WR można łatwo w przybliżeniu oszacować ile ktoś grał na kompaniii, albo czy grał dużo z lepszymi graczami w plutonie.
Z tym że mnie nie lubisz będę musiał jakoś żyć, chodź będzie mi ciężko :arta: .
I nie przekręcaj mojego nicku bo będę zły i się zemszczę :justwait: . Przeczytaj "Inne Pieśni" Jacka Dukaja to się dowiesz skąd pochodzi. Zresztą wystarczy nawet jak przeczytasz notkę na wiki http://pl.wikipedia....iki/Inne_pieśni.

Ok za bąbelka

PRZEPRASZAM

dioxis #239 Posted 30 April 2013 - 06:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 69494 battles
  • 1,092
  • [WHYOU] WHYOU
Przykład kolesia który tam zamiata hellcatem i ma 90%WR ze średnim dpb. Gość po prostu nie wychodzi wyżej 6-7t gdzie najwięcej bitew ma na tierach 1-3. Wydaje mi się, że masakrują na kampaniach "krasnal teamy" itp. , jak ktoś tak lubi jego sprawa.
Da się robić znośne wyniki na randomie, tylko tego gram bo czasu brak na inne tryby.
Wymieniłem binokle na optykę, jeszcze myślę o paliwie, w zasadzie dobry strzał spali hellcata do zera, więc gaśnica słabo potrzebna. Perki w mojej opinii całkowicie zmieniają czołg, kończę trzeciego właśnie. Dopiero na 3 robię kamuflaż.

Posted Image

Edited by DIOXis, 30 April 2013 - 06:55 AM.

KaG #240 Posted 30 April 2013 - 11:26 AM

Sergeant

• Player
  • 16802 battles
  • 237
Nie chce mi się tu pisać poradnika, ale takie ogólne zasady gry hellcatem.
1. Może zwrotny nie jest, ale jest szybki. Wal z ukrycia i jeśli widzisz, że możesz zostać wykryty daj nogę w inne miejsce. Przyj jego prędkości nie zajmie ci to długo.
2. Na mapach miejskich staraj się wymanewrować przeciwników i zajechać ich od boku/tyłu. Po strzale dawaj nogę, nie idź na dłuższą wymianę. Ciężkim czołgom nie będzie chciało się za tobą uganiać.
3. Hull down. Wieża pancerna nie jest, ale potrafi odbić spore buły.
4. Nie idź na wymianę 1vs1 nawet z piździkami bo hellcat ma kartonowy pancerz i wolny obrót.

Po prostu musisz być jak ninja. Działo pozwala na przebijanie od przodu 4-7 tierów. 8 trzeba wymanewrować.

Z perków: żarówka, hamowanie sprzęgłem, strzał z biodra, camo. Reszta wedle uznania.

Aż sprawdziłem. przy takich zasadach mam 1365 średniego dmg. Załogę mam z kij wie skąd i mam perki źle rozdane (wszyscy mają naprawę), ale i tak da się ładnie cisnąć.

Edited by KaG, 30 April 2013 - 11:29 AM.

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users