Jump to content

StuG III Ausf. G

• Please log in to reply
783 replies to this topic

Sevard #1 Posted 27 October 2012 - 12:00 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony pojazdowi StuG III (niemiecki niszczyciel czołgów tieru V).

CaseyPL #2 Posted 31 October 2012 - 10:49 AM

Private

• Player
  • 7190 battles
  • 3
Ok, więc zadam wam pytanie, Niedawno zacząłem się bawić niemieckimi destro i chcę jak najszybciej dojść do kolejnego tieru. Nie mogę się zdecydować które działo wziąć. Może pomożecie?

chudypiotrek #3 Posted 31 October 2012 - 12:29 PM

Corporal

• Player
  • 19894 battles
  • 144

View PostCaseyPL, on 31 October 2012 - 10:49 AM, said:

Ok, więc zadam wam pytanie, Niedawno zacząłem się bawić niemieckimi destro i chcę jak najszybciej dojść do kolejnego tieru. Nie mogę się zdecydować które działo wziąć. Może pomożecie?

Nie traktuj Stuga tylko jako kolejny stopień w drzewku. Z działem L70 to istny rzeźnik. Z penetracją na poziomie 150 możesz przebić wszystko z czym się spotkasz i dzięki temu to fajny moneymaker.

twatwaratwa #4 Posted 31 October 2012 - 04:43 PM

Corporal

• Player
  • 21920 battles
  • 174
Moim zdaniem pokonywanie drzewka metoda "jak najszybciej" jest duzym bledem. Nalezy pojezdzic kazdym z pojazdow co najmiej do wynalezienia WSZYSTKICH modulow. Freeexpa nalezy oszczedzac na pozniej.
StugIII jest chyba moim ulubionym pojazdem. W wersji 0.8.0 podobno (nie wiem napewno, nie chce mi sie czytac i pamietac tych wszystkich cyferek) dostal buffa i jest teraz jeszcze lepszy. Jezdzi mi sie nim bardzo przyjemnie a do tego zarabia srebrniki. Zostanie u mnie w garazu na zawsze.

CaseyPL #5 Posted 01 November 2012 - 11:27 AM

Private

• Player
  • 7190 battles
  • 3
Ja z reguły zostawiam 5 tiery :) najlepiej zarabiają :) A co do tego działa, to dzięki :)

sztylodkilofa #6 Posted 01 November 2012 - 12:15 PM

Corporal

• Player
  • 35582 battles
  • 197
  • [M4FUN] M4FUN
Mam nadal największą frajdę z grania tym niszczycielem. Działo ,oczywiście 7.5cm L70, plus dosyłacz powodujący szybsze przeładowanie (wynoszące wtedy 3.79s z załogą na 100%) równa się istny karabin maszynowy. Mam również wymaksowane su85 które moim zdaniem ustępuje stugowi.

_Oberschlesien_ #7 Posted 01 November 2012 - 12:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43841 battles
  • 1,234
  • [1EGS] 1EGS
Swietny niszczyciel,dobra penetracja  i swietna celnosc oraz dosc dobra szybkosc to atuty tego sprzetu.
Gram nim jakis miesiac i dobrze mi sie gra.

Pustulka #8 Posted 01 November 2012 - 10:31 PM

Sergeant

• Player
  • 9794 battles
  • 249
I nie zapominajmy o świetnej zwrotności, dobrym camo oraz o przyzwoitym pancerzu z przodu, który regularnie odbija działa niższych tierów a i czasem odeprze 85mm z KW-1.
A po tych wszystkich plusach tego pojazdu w temacie, należy dodać, że pojazd ma ledwie 350HP i kiepski zasięg widzenia. Beznadziejnie opancerzone boki i tył oraz bezbronność przy zniszczonej gąsienicy to norma w TD.

Niedługo go wyelituję i chyba zostawię na dłużej bo zaczynam "czuć" ten pojazd więc przyspieszę szkolenie załogi i będę ładnie nabijać kredyty. Myślę, że Stugu można dość bezboleśnie nauczyć się gry TD-kami.

DemoN_M4U #9 Posted 02 November 2012 - 01:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15846 battles
  • 342
Z nauką gry TD na stugu jest ten problem, że jest bardzo mobilny i wielu taktyk których się nauczyliśmy na stugu na innych TD nie działa, chociażby na jego następcy.

WRW1908 #10 Posted 02 November 2012 - 02:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12430 battles
  • 77
Ja StuG III używam jako czołgu do zarobku/zabawy. Bardzo fajny jeżeli chce się odstresować, nawet przy losowaniu na 7 tiery potrafi dobrze uszkodzić i narobić zamętu. Jako pierwszą umiejętność rozwijam kamuflaż u całej załogi, następnie dam BiA, a już teraz zauważam że dość ciężko mnie wykryć. Polecam każdemu kto lubi siekać z ukrycia, i oglądać jak przecinwik bezczynnie obraca się dookoła. :)

_Hegemon_ #11 Posted 02 November 2012 - 02:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704
Po wprowadzeniu pocisków HEAT za srebro -  L28 105mm  i można się modlić gdy z takowym wyposażeniem napotykasz Stuga III. 2 strzały i KV-1 idzie piuniać.To samo Churchil I czy inny HT 5 tieru. Papierowy T49 składa się na strzał.

Strzał z ukrycia za 400HP wywiera kolosalny demoralizujący efekt.Nie wiesz tak naprawdę czy trafila Cię arta czy też spadło na Ciebie coś wielkości Mausa.

Z L70 75mm - StugIII jest snajperem jakich mało.Jego wadą jest mała ilość pocisków i dochodzi do czasem do dziwnych problemów z penetracją,która na poziomie 150 nie powinna mieć miejsca. Jako osoba grająca w dużej większości na pozomie HARD (niemieckimi pojazdami) stwierdzam obiektywnie iż StugIII obok Jadwigi należy do najprzyjemniejszych w prowadzeniu i obsłudze TD z niemieckiej linii (oraz niezapomniany stary model Mardera z patcha 0.7.5 :) ).

DemoN_M4U #12 Posted 03 November 2012 - 06:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15846 battles
  • 342
Mała ilość amunicji boli, wczoraj zanim zginąłem jako przedostatni zostało mi 2 pociski:)

Ryziotnik #13 Posted 05 November 2012 - 09:25 PM

Private

• Player
  • 14146 battles
  • 29
Który zestaw Waszym zdaniem będzie lepszy na Stuga?
Nr 1 - siatka, lorneta, ramer
Nr 2 - venta, lorneta, ramer
Na wszystkich pojazdach mam wentylację ale stug ma tak malo hp ze chyba w ramach zwiekszenia przezywalności lepsza będzie siatka. Nigdy jej nie uzywałem wiec nie wiem czy sie sprawdza. Co myslicie?

sheep6665 #14 Posted 05 November 2012 - 09:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9350 battles
  • 1,156
Jak bierzesz lornetkę to siatka ci nie zaszkodzi...

brunodietrich #15 Posted 05 November 2012 - 10:30 PM

Corporal

• Player
  • 14588 battles
  • 135
  • [-GFE-] -GFE-
Kto do stuga dojdzie bądź właśnie dochodzi do elite-nie sprzedawajcie go!

Stug jest wspaniałą maszyną, która potrafi rzezić niemiłosiernie w dobrych rękach.
Z początku ze stugiem może być różnie. Sam go z początku nienawidziłem bo miałem straszne plecy w ilości bitew a ilości niszczonych czołgów.
Ciągle mi coś nie szło ale w końcu nadszedł ten przełom ;)

Stug III
Jeźdżę głównie z działem 7,5 L/70 gdyż nie wiadomo czy nie wrzuci nas na dół listy a wtedy działo 10,5 może już nam za wiele nie pomóc.
Czego nie spotkacie, w większości przypadków da się to zniszczyć. Oczywiście czasem trzeba się nagłowić jak to zrobić ale działo to ma super potencał. Jeszcze jak sobie załadujecie "złotą" amunicję na sytuacje kryzysowe to już w ogóle ;)

Pojazd rewelacyjnie zwrotny!
Gdy kierowca ma 100% atut hamowania sprzęgłem, do tego jazdę ternową i założycie dodatkowe ostrogi. Petarda!
Uwielbiam gdy podjeżdżają do mnie scouterzy. Niestety szybko się dziwią gdy wracają do garażu po spotkaniu ze stugiem. Jedynie T-50-2 zdaje się sprawiać problemy ale i to można ogarnąć.

Skoro stug jest tak mobilny i zwrotny to nie zamierzam wiecznie stać w miejscu. Stąd też ja akurat nie polecam lornety i siatki.
W tej chwili mam zestaw
-dosyłacz do działa
-ulepszone naprowadzanie
-skrzynka z narzędziami (długi, długi czas były tu ostrogi)

Do tego jak się da ładowniczemu adrenalinę, która zostanie uruchomiona to stug zaczyna strzelać jak karabin maszynowy :Smile_trollface-3:

HP kuń ma tyle jak każdy widzi  :Smile_veryhappy:  Gdy przychodzi czas stanąć nam w pierwszej linii to należy jednak wyrobić w sobie odruch krycia się maksymalnie ile się da.
Polecam unikać KW 1 S z działem 122mm..za długo się nie pożyje jeśli staniemy z nim sam na sam. Mało mam sytuacji gdy z takich sytuacji stug wyszedł cały. Ale się zdarzało ;)

WIELKĄ zaletą stuga jest to, iz jest tak rewelacyjnie niski!!
Obrona bazy na klasztorze, wjazd na wzgórze na Himmelsdorfie, obrona bazy na lakeville..Podjeżdża się pod górkę, wystawia lufę i na chama wali się w kominy (czy też inne części) wroga. Zero stresu... pociski lecą ponad nami. Idealne do wykorzystania gdy staje się twarzą w twarz z czołgami ciężkimi (podkreślam, na nierównościach). Zjazd nizej a on wyżej, on wystawia swój czub, stug daje strzał, zjeżdża w dół i pocisk przelatuje nad nami, on znów wyjeżdża, wystawia czub..i tak w koło aż gość wraca do garażu. (do zrobienia np na ośnieżonej drodze na mountain pass - ta droga co idzie pod kolejką linową)

Stugiem można napsuć nie tylko krwii jednemu graczowi a całym drużynom.!
Jak zostaje Stug i 7 (z czego 6 na full hp, w tym np t 34, stug, pz 4, su85 i jeden zgryziony T1HT) innych tanków to zwycięstwo wydaje się takie łatwe, prawda?
No a jednak nie ;)

Stug jest również tym, który zarabia na całą moją rodzinę TDków. Biedny maluszekl a zarabia wielkie pieniądze  :Smile_teethhappy:

Apeluję, nie sprzedawać stuga! Zostawcie go w garażu. Gdy opanujecie tę maszynę zobaczycie jak bardzo jest satysfakcjonująca.

Co do wyżej wzmienionego- fakt, strategia jakiej nauczymy się na stugu po części powtórzy się dopiero przy jgpanther 2.

Jgpanzer jeszcze jako tako. Jgpanther już będzie innym światem. Ale to już inna bajka.

Pozdtawiam.

_Oberschlesien_ #16 Posted 06 November 2012 - 02:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 43841 battles
  • 1,234
  • [1EGS] 1EGS
A jakie umiejetnosci dla zalogi stuga proponujecie ?

Valkynaz #17 Posted 06 November 2012 - 05:12 PM

Corporal

• Player
  • 20454 battles
  • 108

View Postmariohyster, on 06 November 2012 - 02:28 PM, said:

A jakie umiejetnosci dla zalogi stuga proponujecie ?

Standardowo, kamuflaż dla wszystkich, następnie reset u dowódcy na żarówę.

the7truth #18 Posted 06 November 2012 - 10:19 PM

Private

• Player
  • 17127 battles
  • 36
  • [0UT] 0UT
Mój proponowany zestaw umiejętności to:

dowódca: szósty zmysł, kamuflaż, zwiad
celowniczy: wyznaczony cel, snajper, kamuflaż
kierowca: kamuflaż, hamowanie sprzęgłem, jazda terenowa
ładowniczy: zastrzyk adrenaliny, kamuflaż, rozeznanie w sytuacji

Uważam kamuflaż za bardzo ważny na tym pojeździe, tak samo jak żarówkę. Zwiad i rozeznanie w sytuacji mają zwiększyć zasięg widzenia co razem z lornetą polową powinno dać ładny rezultat. Stug jest bardzo zwinny, dlatego dobrze jest jeszcze bardziej uwidocznić tę zaletę, stąd hamowanie sprzęgłem i jazda terenowa. Wyznaczony cel oraz snajper - lubię strzelać z daleka, a przedłużony czas widoczności przeciwnika w tym pomaga. A snajper - wiadomo, większa szansa na podpalenie itp. przez uszkodzenie modułów. Pojazd ten jest moim moneymaker'em, także powinienem zdobyć na nim te trzy umiejętności ;)

brunodietrich #19 Posted 07 November 2012 - 09:31 AM

Corporal

• Player
  • 14588 battles
  • 135
  • [-GFE-] -GFE-
Powyższe zestawy jak najbardziej trafne. Aczkolwiek zawsze jest największy problem gdy wybieramy pierwszy atut dla załogi jeśli była świeża.
Jeśli kolega jest w takiej ciężkiej sytuacji to z dwojga złego chyba najlepiej będzie.

dowódca-kamuflaż
celowniczy-snajper
kierowca-hamowanie sprzęgłem
ładowniczy-zastrzyk adrenaliny.

OldBix #20 Posted 07 November 2012 - 01:12 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Czekam z utęsknieniem na dzień w którym mój StuG przestanie być wołem roboczym a zacznie być maszyną dla czystej, niczym nie skrępowanej zabawy. Obecnie biedaczek produkuje jakieś tam sreberko i przede wszystkim szkoli załogi na inne niemieckie TDki (w domyśle drugą gałąź, bo pierwsza już skompletowana). Jeśli używacie swego niszczyciela na podobnej zasadzie dobierajcie umiejętności załogi w sposób permanentny. Co to oznacza? Otóż resetowanie perków jest mało opłacalne. Na średniotierowych i wysokotierowych niszczycielach w linii niemieckiej KAMUFLAŻ jest umiejętnością zbędną, zdecydowanie bardziej przydaje się Naprawa. Zastrzyk adrenaliny to badziew w porównaniu do Bezpiecznego składowania. Snajper dość często przyczynia się do strzałów za zero, natomiast 'ślepym' TDkom wybitnie przydaje się Wyznaczony cel. Absolutnie obligatoryjne u dowódcy jest zrobienie Szóstego zmysłu a bardzo pomocny w szkoleniu załogi na trzecim, czwartym perku okazuje się Mentor. Hamowanie sprzęgłem i Jazda terenowa też są bardzo przydatne.

Jeśli uda mi się kiedyś w końcu przeznaczyć StuGa do gry 4Fun, załoga będzie rozwijać następujące umiejętności:
Dowódca: Szósty zmysł, Mentor, Naprawa
Celowniczy: Wyznaczony cel, Naprawa, Camo
Kierowca: Hamowanie sprzęgłem, Naprawa, Jazda terenowa
Ładowniczy; Bezpieczne składowanie, Naprawa, Camo

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users