Jump to content

StuG III Ausf. G

• Please log in to reply
783 replies to this topic

brunodietrich #21 Posted 07 November 2012 - 01:36 PM

Corporal

• Player
  • 14588 battles
  • 135
  • [-GFE-] -GFE-
Co do stuga to jeszcze dodam.

Bardzo bardzo rzadko zostaje uszkodzony magazyn amunicyjny. (nie mam jeszcze bezpiecznego magazynowania)
Sporadycznie występuje pożar silnika.
O wiele rzadziej niż na pozostałych TDkach zrywane są gąski.

Wnioski co do skilla załogi z powyższego wyciągnąć można.

Co do adrenaliny, że to badziew to się nie zgodzę. W kryzysowych sytuacjach daje naprawdę sporo. A jak się jeszcze ma dosyłacz. Postrach ;)

W moim wypadku wygląda to tak

Dowódca -żarówka i zwiad 90%
celowniczy-snajper i naprawa 90%
kierowca-hamowanie sprzęgłem i jazda terenowa 90%
ładowniczy-kamuflaż i adrenalina 90%

Zestaw ten (wraz ze skrzynką z narzędziami, dosyłaczem i systemem naprowadzania) sprawdza się rewelacyjnie.
Już nie mogę się doczekać 3ciego skilla dla każdego z członków załogi. ;)

Mimo, że jeden członek załogi ma kamo to niespecjalnie odczuwam braki z tego powodu. Chociaż na pewno będzie wesoło jak kiedyś wszyscy będą mieć kamo na 100% ;)

I oto w tym układzie stug dorobił się w przybliżeniu 780 bitew i 1105 zniszczonych tanków z celnością 67% . I jako mój jedyny tank był nietykalny przez 5 bitew,

Fun jest niezmierny ;)

Edited by brunodietrich, 07 November 2012 - 01:43 PM.

ADAMEKSZ #22 Posted 07 November 2012 - 06:08 PM

Sergeant

• Player
  • 63129 battles
  • 206
  • [JBZT] JBZT
To bardzo przyjemny niszczyciel czołgów i nie tylko  :Smile_Default: Lubię nim kosić kasę gdy wysokie tiery nie zarabiają bo mają fatalne losowania  :Smile-bajan2:

mo_bzowska #23 Posted 11 November 2012 - 04:03 PM

Corporal

• Player
  • 26652 battles
  • 174
Dzień dobry

Mam stuga z dosyłaczem, dodatkowo zabieram lornetkę i siatkę. Załoga z około 60 % camo każdy. Zastanawiam się nad zwiększeniem szybkostrzelności ; - ) Myślę nad zamianą siatki na wentylację? A może lepiej zostawić siatkę i dociągnąć camo do 100 % i po uzbieraniu jeszcze trochę doświadczenia zamienić wszystkim umiejętność na braterstwo?

Dzięki za opinie

ŁH

Albert_Tankstein #24 Posted 12 November 2012 - 11:18 AM

Sergeant

• Player
  • 24442 battles
  • 226

View Postthe7truth, on 06 November 2012 - 10:19 PM, said:

Mój proponowany zestaw umiejętności to:

dowódca: szósty zmysł, kamuflaż, zwiad
celowniczy: wyznaczony cel, snajper, kamuflaż
kierowca: kamuflaż, hamowanie sprzęgłem, jazda terenowa
ładowniczy: zastrzyk adrenaliny, kamuflaż, rozeznanie w sytuacji

1.Zastrzyk Adrenaliny zaczyna działać gdy pojazd ma poniżej 10% hp, powiedz mi ile miałeś bitew, w których Twój Stug miał poniżej 35hp i wciąż nie był wrakiem :Smile_trollface-3:?? Na tym tierze uważam adrenalinę  za stratę czasu (zwłaszcza, że działa dopiero od 100%)
2.Snajper... znowu dopiero od 100% i mam wrażenie, że podniesiona szansa na krytyk = podniesiona szansa na strzał za "0"

Mój zestaw (będę taki miał za jakieś 2k bitew :tongue: )
dowódca: żarówa, kamuflaż, BiA, zwiad
celowniczy: kamuflaż, zbrojmistrz, BiA, wyznaczony cel
kierowca: kamuflaż, hamowanie sprzęgłem, BiA, jazda terenowa
ładowniczy: kamuflaż, rozeznanie w sytuacji, BiA, chyba jednak bezpieczne magazynowanie

View Postthe7truth, on 06 November 2012 - 10:19 PM, said:

Zwiad i rozeznanie w sytuacji mają zwiększyć zasięg widzenia co razem z lornetą polową powinno dać ładny rezultat.
Stug ma 310m bazowego zasięgu wzroku
25% z lornety = 77,5

W tym momencie nasza niszczarka ma już 387,5m - nie najgorzej

Bonus ze skilli to łącznie 5% zasięgu = 15,5m - wynik niezbyt imponujący, aczkolwiek nie zaszkodzi jako 3 lub 4 perk

View Postmo_bzowska, on 11 November 2012 - 04:03 PM, said:

Dzień dobry
Mam stuga z dosyłaczem, dodatkowo zabieram lornetkę i siatkę. Załoga z około 60 % camo każdy. Zastanawiam się nad zwiększeniem szybkostrzelności ; - ) Myślę nad zamianą siatki na wentylację? A może lepiej zostawić siatkę i dociągnąć camo do 100 % i po uzbieraniu jeszcze trochę doświadczenia zamienić wszystkim umiejętność na braterstwo?
Dzięki za opinie
ŁH

Siatka kumuluje się z umiejętnością kamuflażu dając bonus w wys. 1/4 bazowego camo.
Zmiana siatki na wentylację wydaje się być sensowna tylko jeśli masz 100% camo i BiA na wszystkich załogantach.
Bez BiA moim zdaniem lepszy bonus da siatka.

Edited by Maveerick, 12 November 2012 - 11:27 AM.

_PabIo_ #25 Posted 12 November 2012 - 11:33 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View PostMaveerick, on 12 November 2012 - 11:18 AM, said:

1.Zastrzyk Adrenaliny zaczyna działać gdy pojazd ma poniżej 10% hp, powiedz mi ile miałeś bitew, w których Twój Stug miał poniżej 35hp i wciąż nie był wrakiem :Smile_trollface-3:?? Na tym tierze uważam adrenalinę  za stratę czasu (zwłaszcza, że działa dopiero od 100%)
2.Snajper... znowu dopiero od 100% i mam wrażenie, że podniesiona szansa na krytyk = podniesiona szansa na strzał za "0"

Mój zestaw (będę taki miał za jakieś 2k bitew :tongue: )
dowódca: żarówa, kamuflaż, BiA, zwiad
celowniczy: kamuflaż, zbrojmistrz, BiA, wyznaczony cel
kierowca: kamuflaż, hamowanie sprzęgłem, BiA, jazda terenowa
ładowniczy: kamuflaż, rozeznanie w sytuacji, BiA, chyba jednak bezpieczne magazynowanie

Stug ma 310m bazowego zasięgu wzroku
25% z lornety = 77,5

W tym momencie nasza niszczarka ma już 387,5m - nie najgorzej

Bonus ze skilli to łącznie 5% zasięgu = 15,5m - wynik niezbyt imponujący, aczkolwiek nie zaszkodzi jako 3 lub 4 perk

Siatka kumuluje się z umiejętnością kamuflażu dając bonus w wys. 1/4 bazowego camo.
Zmiana siatki na wentylację wydaje się być sensowna tylko jeśli masz 100% camo i BiA na wszystkich załogantach.
Bez BiA moim zdaniem lepszy bonus da siatka.

BiA w tym td? ej no sorry ale weźcie sobie kalkulator do ręki i policzcie ile to będzie czasu przeładowania gdy odejmiecie te 2,3% :)

Edited by Pablo_Minetto, 12 November 2012 - 11:33 AM.

Albert_Tankstein #26 Posted 12 November 2012 - 02:02 PM

Sergeant

• Player
  • 24442 battles
  • 226

View PostPablo_Minetto, on 12 November 2012 - 11:33 AM, said:

BiA w tym td? ej no sorry ale weźcie sobie kalkulator do ręki i policzcie ile to będzie czasu przeładowania gdy odejmiecie te 2,3% :)

Te dziesiąte części sekundy czasem decydują o życiu lub śmierci :tongue:

_PabIo_ #27 Posted 12 November 2012 - 09:05 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View PostMaveerick, on 12 November 2012 - 02:02 PM, said:

Te dziesiąte części sekundy czasem decydują o życiu lub śmierci :tongue:
zgadzam się, ale i wyrażam moją tylko opinie że tego perka wczesniej niż 3 w kolejnosci sie nie opłaca przy tak szybko walących lufach

Slimbarti #28 Posted 13 November 2012 - 10:18 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43212 battles
  • 512
Czy warto poświęcić Marder II dla Stug-a?Nie mam miejsca w garażu. Marderem gra mi się bardzo dobrze mam na nim najwięcej 9 fragów ale trochę mi się już znudził i myślę czy go nie sprzedać, kupic hetzera i grindowac do Stuga.

_PabIo_ #29 Posted 13 November 2012 - 10:44 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363
Myśle że warto, ale stopień trudności już wzrasta na stugu. Ja miałem podobnie, że grało mi się swietnie marderem ale chcialem isc wyżej, poczytalem opinie o stugu i sie nie zawiodłem. Stuga mam do tej pory w garazu i wyżej już nie szedłem. Gram nim dla przyjemnosci i zarabiania.

Albert_Tankstein #30 Posted 13 November 2012 - 11:44 AM

Sergeant

• Player
  • 24442 battles
  • 226

View PostSlimbarti, on 13 November 2012 - 10:18 AM, said:

Czy warto poświęcić Marder II dla Stug-a?Nie mam miejsca w garażu. Marderem gra mi się bardzo dobrze mam na nim najwięcej 9 fragów ale trochę mi się już znudził i myślę czy go nie sprzedać, kupic hetzera i grindowac do Stuga.

Jasne że warto!
Mardera sprzedałem od razu po nerfie jakiego ostatnio doznał, do tego czasu był też moją ulubioną maszyną. Niestety po odebraniu mu celności, zasięgu wzroku i dołożeniu mu 2,9s aiming time stał się... szkoda gadać. Natomiast Sturmgeschütz III jest naprawdę dobry (na razie :dry: )

Hofiko #31 Posted 13 November 2012 - 02:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21467 battles
  • 309

View PostSlimbarti, on 13 November 2012 - 10:18 AM, said:

Czy warto poświęcić Marder II dla Stug-a?Nie mam miejsca w garażu.

Jasne! StuG III to jedna z najlepszych maszyn piątego tieru, a na pewno najskuteczniejszy snajper.  :Smile_Default: Przyzwoicie skupia, niezły damage, niesamowity RoF, bardzo dobra celność, świetnie się obraca, dobry wychył działa w pionie i poziomie, fajnie skątowana górna płyta, niski, dobre camo, bardzo mało awaryjny, mam na nim prawie 500 bitew i nigdy mi się nie zapalił, nigdy nie padł ammorack ani system paliwowy, sporadycznie zdechnie Ci silnik. Trzymam go od dawna jako moneymakera i fun tanka, polecam.  :Smile_Default:  Skille oczywiście żarówka, camo, można radiowemu dać skill na zwiększenie zasięgu widzenia, bo to dla snajpera rzecz kluczowa. Założyć siatkę, rozstawić lornetę, i niech rozpocznie się rzeź HT. :Smile-playing:  Wadą jest niewątpliwie mała pojemność zasobnika amunicji - trzeba uważać, bo chociaż przy takim RoFie aż się prosi o spam, to na wyższych tierach ammo może nam się skończyć w połowie bitwy.

Albert_Tankstein #32 Posted 13 November 2012 - 04:17 PM

Sergeant

• Player
  • 24442 battles
  • 226
Jeśli pomimo powyższych postów wciąż wahasz się czy kupić Sturmgeschütz III, niech przemówi raport z mojej najbardziej epickiej bitwy :Smile_trollface-3:
Na koniec tej bitwy zostałem z KW-1S i M4, wszyscy byliśmy poobijani ale udało się zniszczyć 8 nieprzyjacielskich wozów, które pozostawił nam w spadku nasz fail-team :Smile_glasses:
http://s6.ifotos.pl/...uu2_xnxshhh.jpg

http://s6.ifotos.pl/...uuj_xnxspqp.jpg

Edited by Maveerick, 13 November 2012 - 04:19 PM.

ja_szczur80 #33 Posted 13 November 2012 - 04:33 PM

Private

• Player
  • 25231 battles
  • 49

View PostPustulka, on 01 November 2012 - 10:31 PM, said:

I nie zapominajmy o świetnej zwrotności, dobrym camo oraz o przyzwoitym pancerzu z przodu, który regularnie odbija działa niższych tierów a i czasem odeprze 85mm z KW-1.
A po tych wszystkich plusach tego pojazdu w temacie, należy dodać, że pojazd ma ledwie 350HP i kiepski zasięg widzenia. Beznadziejnie opancerzone boki i tył oraz bezbronność przy zniszczonej gąsienicy to norma w TD.

Niedługo go wyelituję i chyba zostawię na dłużej bo zaczynam "czuć" ten pojazd więc przyspieszę szkolenie załogi i będę ładnie nabijać kredyty. Myślę, że Stugu można dość bezboleśnie nauczyć się gry TD-kami.
tak też go lubię, ale z drugiej strony lufy;)
zazwyczaj gram 122mm, złote pestki, kw1 - jest na starzała bez celowania
muszę jednak przyznać, że na dalsze odległości i gdy się ukryje jest upierdliwy
generalnie przyjemny czołg;)

ja_szczur80 #34 Posted 14 November 2012 - 08:37 AM

Private

• Player
  • 25231 battles
  • 49

View PostMaveerick, on 13 November 2012 - 04:17 PM, said:

Jeśli pomimo powyższych postów wciąż wahasz się czy kupić Sturmgeschütz III, niech przemówi raport z mojej najbardziej epickiej bitwy :Smile_trollface-3:
Na koniec tej bitwy zostałem z KW-1S i M4, wszyscy byliśmy poobijani ale udało się zniszczyć 8 nieprzyjacielskich wozów, które pozostawił nam w spadku nasz fail-team :Smile_glasses:

Bitwa epicka, życzę jak najwięcej takich.
Jednak staty:
26 strzałów
19 trafień (73% - nieźle)
ale tylko 2231 dmg, co daje 117 dmg na przebicie. Oznacza to tyle, że jeśli takiego KW1 przebijesz 5 razy, wcale nie odbijesz (co jest dla mnie nie możliwe), to i tak będzie żył i wpakuje Ci kulę w czaszkę;)

brunodietrich #35 Posted 14 November 2012 - 09:45 AM

Corporal

• Player
  • 14588 battles
  • 135
  • [-GFE-] -GFE-
Mimo wszystko Stugiem można bardzo przyjemnie pograć ;)

Powtórzę- nie sprzedawać, zostawić w garażu ;)

Tu zostałem sam z 6cioma i 5ciu chciało mnie wziąć za fraga ale się nie udało ;)
Za to ja nie zdążyłem dojechac do bazy żeby zresetować.

http://vlep.pl/m08glv.jpg

A tu wczoraj, też było przyjemnie. Pascucci i radley walters.
http://vlep.pl/ushbq1.jpg

Zmieniłem mojej załodze skille, poza kierowcą mechanikiem każdy teraz ma kamo na 94% (jeden na 100%). W stosunku do tego co było gdy jeden miał kamo na 100% to różnica jest ogromna. Wczoraj się paru pchało pod bazę to dostawali plomby a mnie nie widzieli ;)
A na KW 1 S to trzeba uważać. Ściąga stuga na strzał ze 122mm i można za długo nie pograć  :Smile_veryhappy:

Edited by brunodietrich, 14 November 2012 - 09:49 AM.

swiatek #36 Posted 14 November 2012 - 10:33 AM

Corporal

• Player
  • 8987 battles
  • 131

View PostRyziotnik, on 05 November 2012 - 09:25 PM, said:

Który zestaw Waszym zdaniem będzie lepszy na Stuga?
Nr 1 - siatka, lorneta, ramer
Nr 2 - venta, lorneta, ramer
Na wszystkich pojazdach mam wentylację ale stug ma tak malo hp ze chyba w ramach zwiekszenia przezywalności lepsza będzie siatka. Nigdy jej nie uzywałem wiec nie wiem czy sie sprawdza. Co myslicie?

tylko zestaw nr 2, BO:  venta daje Ci 5% do WSZYSTKICH umiejętości, a co za tym idzie do: zwrotności, przyspieszenia, kamuflarzu, naprawy, reloadu, celności etc. IMHO 5% do tych wszystkich rzeczy daje Ci o niebo większe szansę przeżycia w bitwie niż siatka, dająca 25% do camo. bo jak już tak czy siak Cię wyspotują (a siatka nijak zadziała bez umiejętności gracza w chowaniu się), bardziej przyda Ci się szybka ucieczka - a bez przyspieszenia czy zwrotności zapomnij - albo jak Ci gąska padnie, KONIEC. Dlatego IMHO załóż zestaw nr 2. Im dłużej będziesz na nim grał tym bardziej Ci się to opłaci (zwłaszcza, że nie na każdej bitwie da się stać i snipić, czasem trzeba pojeździć jako support).

marasenha #37 Posted 14 November 2012 - 10:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430
Stuga wspominam bardzo miło, mam na nim około 200 bitew i win ratio 57 %, a muszę przyznać, że wówczas dopiero się uczyłem grania. Dobre camo, spamerskie działo z dobrą penetracją, celność z chirurgiczną precyzją, szybki, zwrotny, z niską sylwetką. Nie jest pozbawiony wad, takich jak duża wrażliwość na strzały z wszelkiego rodzaju haubicy i arty oraz zerowy pancerz (poza jarzmem działa i kawałkiem pochyłej płyty na przodzie, która raz na jakiś czas coś odbije), ale jego zalety w pełni to rekompensują.
Sprzedałem go dawno, bo nie miałem miejsca w garażu na kolejne czołgi, ale chyba kiedyś go jeszcze odkupię, zwłaszcza, że jego załoga obija się w koszarach :) Mają kamuflaż rozwinięty na jakieś 70 procent, więc nie są całkowicie zieloni w tym temacie :)

Albert_Tankstein #38 Posted 15 November 2012 - 01:12 AM

Sergeant

• Player
  • 24442 battles
  • 226

View Postpolbednik, on 14 November 2012 - 08:37 AM, said:

Jednak staty:
26 strzałów
ale tylko 2231 dmg, co daje 117 dmg na przebicie. Oznacza to tyle, że jeśli takiego KW1 przebijesz 5 razy, wcale nie odbijesz (co jest dla mnie nie możliwe), to i tak będzie żył i wpakuje Ci kulę w czaszkę;)
Średnie obrażenia podane w statach działa to 135, niestety pocisk ppanc wytraca część swojej niszczycielskiej energii wraz z pokonanym dystansem, a że StuG to snajper... 117dmg nie wygląda najgorzej.
Edit:
Na szczęście Kw-1 jest ślepy jak kret i można spokojnie wpakować mu 6 pestek nie zostając wykrytym.

Edited by Maveerick, 15 November 2012 - 09:42 AM.

Tapirian #39 Posted 15 November 2012 - 10:07 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24580 battles
  • 483

View Postpolbednik, on 14 November 2012 - 08:37 AM, said:

Jednak staty:
26 strzałów

To jest niestety jedną z największych wad StuG-a. Przy walce z niższymi tierami oczywiście kosi równo, ale jak się trafi na "grubego zwierza", bywa słabo. Wielokrotnie ćwiczyłem taki scenariusz przeciw KV lub innym takim: walę w kolesia raz, drugi, trzeci (szybkostrzelność jest rzeczywiście imponująca), on majestatycznie obraca wierzę, wali mi jednego gonga.. i dalej uczestniczę w bitwie już jako postronny obserwator  :tongue: . Słaby pancerz (to moje prywatne zdanie), to druga istotna wada StuG-a (i większości TD-ków w ogóle), szczególnie jak Cię zajdą z boku; na szczęście trochę rekompensuje to wyjątkowo niski profil (uwaga o walce zza pagórka bardzo cenna) i niesamowita zwrotność. Dlatego warto jednak inwestować w zestaw do kampienia, bo na otwartym terenie sznase na przeżycie gwałtownie maleją.

P.S. taka luźna uwaga - nie wiem, jak Wam się udaje wyprztykać z całej amunicji, chyba, że macie po 7-8 fragów na bitwę  :tongue:

_PabIo_ #40 Posted 15 November 2012 - 11:37 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View PostTapirian, on 15 November 2012 - 10:07 AM, said:

P.S. taka luźna uwaga - nie wiem, jak Wam się udaje wyprztykać z całej amunicji, chyba, że macie po 7-8 fragów na bitwę  :tongue:

Bardzo łatwo gry bierzsz na cel jakis 7 tier od boku to pol magazynka tam idzie

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users