Jump to content

AMX ELC bis

• Please log in to reply
1498 replies to this topic

Sweetgogoing #1 Posted 27 October 2012 - 12:04 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Temat poświęcony czołgowi AMX ELC bis (francuskiemu czołgowi lekkiemu V tieru)

PLKilleras #2 Posted 27 October 2012 - 04:28 PM

Corporal

• Player
  • 11167 battles
  • 135
ELC odkupiony, stara załoga ponudził się trochę w koszarach, ale ma 97% i już niedługo przyjdzie czas na szkolenie perków. Co polecacie jako uniwersalny zestaw?

Knecht336 #3 Posted 27 October 2012 - 04:45 PM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 24130 battles
  • 124
  • [GT_1] GT_1
Camo, będziesz niewidzialny, ew. indywidualne umiejętności albo braterstwo broni. Co do indywidulanych umiejętności to żarówka dla dowódcy a dla kierowcy gładka jazda albo jazda terenowa.

Edited by Knecht336, 27 October 2012 - 04:46 PM.

assassinBK #4 Posted 28 October 2012 - 07:07 AM

Captain

• Player
  • 56305 battles
  • 2,179
  • [CR-UX] CR-UX
Ja mam na nim 3 i pół perka więc mam taki oto zestaw.

1) u obu "braterstwo"
2) u obu "camo"
3) dowódca "żarówa" , kierowca "gładka jazda"
4) u obu chyba coś z wykrywaniem wroga (nie pamiętam bo dawno nie grałem)

Jeżeli ma się 100% camo u załogi to zakładanie siaty sie nie opłaca. Siata przyda się tylko w kilku % jak strzelamy). Należy pamiętać że ELC ma taki sam camo factor gdy się porusza i gdy stoimy więc ze 100% camo możemy się wiercić w krzaku do woli. Oczywiście jak nie mamy siaty ;)

Moduły to "optyka" "dosyłacz" "wentylacja" ewentualnie "szybsze celowanie"

the7truth #5 Posted 28 October 2012 - 11:18 AM

Private

• Player
  • 16386 battles
  • 36
Witam, to mój pierwszy post na forum :) Co do ELC, to dostałem go przy przenoszeniu francuzów na tier wyżej. Jest to mój główny MM, ponieważ potrafi ładnie zarobić, a przy tym daje radość z gry jakiej nie uświadczyłem na żadnym innym czołgu. Początkowo jeździłem nim bardzo agresywnie, lawirując na bezczelnego między ciężkimi pojazdami wroga. Ostatnio jednak wolę aktywny i pasywny spotting, a dopiero później "dobijanie" wrogów. Mimo, że dopiero ukończyłem pierwszą umiejętność dodatkową mam zamiar wybrać załogantom takie perki i skille:

dowódca: szósty zmysł (wiadomo, przy pasywnym spottingu lepiej wiedzieć kiedy jest się widocznym), wzmacnianie sygnału (zasięg radia jest tragiczny, więc trzeba zrobić cokolwiek by go zwiększyć), kamuflaż (wiadomo, ELC przy jego niskiej sylwetce i kamuflażu jest bardzo ciężki do wykrycia), zwiad, rozeznanie w sytuacji (umiejętności zwiększające zasięg widzenia, myślę, że w połączeniu z osłoniętą optyką dadzą dobry efekt).

kierowca: jazda terenowa, hamowanie sprzęgłem (główną zaletą tego czołgu jest mobilność, więc trzeba zrobić wszystko, żeby uczynić ją jeszcze lepszą), kamuflaż.

Z modułów polecam, tak jak kolega wyżej, optykę, wentylację oraz dosyłacz. Choć ostatnio zastanawiam się nad zmianą na szybsze celowanie. Z materiałów eksploatacyjnych zestaw naprawczy (na uszkodzoną gąsienicę lub  czasem działo. Zwykle padamy na jeden strzał, ale kilkanaście razy przydarzyło mi się już stracić działo, a jak wygląda gra po takim zabiegu - wiadomo), apteczkę oraz benzynę (polecam zrobić duże zapasy podczas promocji).

Zdaje się, że wyszedł mi strasznie długi post, jak na pierwszy raz ;) Pozdrawiam

assassinBK #6 Posted 28 October 2012 - 12:14 PM

Captain

• Player
  • 56305 battles
  • 2,179
  • [CR-UX] CR-UX

View Postthe7truth, on 28 October 2012 - 11:18 AM, said:

Witam, to mój pierwszy post na forum :) Co do ELC, to dostałem go przy przenoszeniu francuzów na tier wyżej. Jest to mój główny MM, ponieważ potrafi ładnie zarobić, a przy tym daje radość z gry jakiej nie uświadczyłem na żadnym innym czołgu. Początkowo jeździłem nim bardzo agresywnie, lawirując na bezczelnego między ciężkimi pojazdami wroga. Ostatnio jednak wolę aktywny i pasywny spotting, a dopiero później "dobijanie" wrogów. Mimo, że dopiero ukończyłem pierwszą umiejętność dodatkową mam zamiar wybrać załogantom takie perki i skille:

dowódca: szósty zmysł (wiadomo, przy pasywnym spottingu lepiej wiedzieć kiedy jest się widocznym), wzmacnianie sygnału (zasięg radia jest tragiczny, więc trzeba zrobić cokolwiek by go zwiększyć), kamuflaż (wiadomo, ELC przy jego niskiej sylwetce i kamuflażu jest bardzo ciężki do wykrycia), zwiad, rozeznanie w sytuacji (umiejętności zwiększające zasięg widzenia, myślę, że w połączeniu z osłoniętą optyką dadzą dobry efekt).

kierowca: jazda terenowa, hamowanie sprzęgłem (główną zaletą tego czołgu jest mobilność, więc trzeba zrobić wszystko, żeby uczynić ją jeszcze lepszą), kamuflaż.

Z modułów polecam, tak jak kolega wyżej, optykę, wentylację oraz dosyłacz. Choć ostatnio zastanawiam się nad zmianą na szybsze celowanie. Z materiałów eksploatacyjnych zestaw naprawczy (na uszkodzoną gąsienicę lub  czasem działo. Zwykle padamy na jeden strzał, ale kilkanaście razy przydarzyło mi się już stracić działo, a jak wygląda gra po takim zabiegu - wiadomo), apteczkę oraz benzynę (polecam zrobić duże zapasy podczas promocji).

Zdaje się, że wyszedł mi strasznie długi post, jak na pierwszy raz ;) Pozdrawiam

Widzę że mamy prawie identyczny styl gry.
Czyli najpierw pasywny lub aktywny scouting w zalezności od mapy a następnie dobijanie przeciwników.

Zamiast gaśnicy benzynka - mam identycznie

Radzę na poczatek dać camo i żarówę a później pozostałe umiejętnosci.

Mam na nim całkiem sensowne staty, ponad 900 bitew i załogantów na 450%. Życzę samej przyjemności z gry tym piździkiem  :Smile_Default:

Edited by assassinBK, 28 October 2012 - 12:16 PM.

Wolwerin102 #7 Posted 30 October 2012 - 11:03 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 56905 battles
  • 1,187
Właśnie zastanawiam si e nad szybszym celowaniem na tej maszynie.

Perki tak jak kolega assassinBK jednak dopiero kończę 2.

Fun nie mniejszy niż zarobki na tej maszynie :)

DominikWrobel #8 Posted 30 October 2012 - 07:37 PM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE
No insekt daje fun jak nie wiem. Ja się zastanawiam czy nie lepiej zdjąć wentylację i dać np. szybsze celowanie albo np. lornetę do pasywnego scoutingu.

Pytanie czy jak stanę tyłem do przeciwnika to nie będzie to miało znaczenia na wykrywaniu? Bo np. na niektórych mapach chciałbym być tyłem i jak mi żarówa zaświeci to szybko uciec.

Sweetgogoing #9 Posted 31 October 2012 - 05:31 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Pograłem i dochodzę do wniosku że ELC AMX powinien zostać znerfiony poprzez obcięcie mu najniższego losowania w matchmakerze. Jeśli rzuci nas na 5 i 6 to czołg może grać tylko i wyłącznie jako niewidzialny, szybko przemieszczający się TDek (i sprawdza się w tej roli aż za dobrze!) - scoutów w takich rozstawieniach nie potrzeba, a dla innych niskotierowych popierdółek jesteśmy w walce bezpośredniej free fragiem. Natomiast przy losowaniach na tiery 7 i 8 sprawdza się doskonale w roli zarówno scouta jak i klasycznego meda - dopiero nieruchawość czołgów cięzkich wysokich tierów pozwala ELC pokazać pazur - mój obecny rekord na nim to 2700 dmg w jednej bitwie (w losowaniu na tiery 8 i 9), nie wspominając już o obrażeniach przez podświetlenie i spocie.

Ogólnie - czołg jest świetny, dostarcza mnóstwo radości z gry (obecnie awansował do pozycji mego ulubionego deklasując cudeńka takie jak Pantera II i M18) i bardzo polecam go każdemu graczowi który przynajmniej jako tako rozumie już tą grę. W rękach newbie niestety, ale będzie on bezużyteczny.

DominikWrobel #10 Posted 31 October 2012 - 10:35 AM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE
Popieram MM jest trochę przegięty. Praktycznie cały czas tiery 6 i parę 7.
Wczoraj aż byłem topką :E byłem drugi za SU-100. No i przegraliśmy bo wróg miał VK i jakiegoś shermana na 6 tiery.

Chętnie bym AMX 12t pojeździł ale coś tam ludzie narzekają na niego. Ale i tak go kupię jak sprzedam coś z garażu bo niego to wrzuca już do bitw potworków.

Mapa to bezdroża także nie było jak TDkować bo te małe szkraby niskich tierów nie pozwalają przycelować.

Edited by DominikWrobel, 31 October 2012 - 10:37 AM.

_C_r_o_s_s_ #11 Posted 03 November 2012 - 05:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17248 battles
  • 549
Kupiłem go wczoraj i jest taki... inny. Muszę go ogarnąć, bo za bardzo wyrywam się do przodu a 1 plomba potrafi odesłać do garażu.

Czy opłaca się wyszkolić mu załogę za złoto biorąc pod uwagę event?

giggsior #12 Posted 03 November 2012 - 05:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 48180 battles
  • 920
  • [_CHS_] _CHS_

View Post_C_r_o_s_s_, on 03 November 2012 - 05:08 PM, said:

Kupiłem go wczoraj i jest taki... inny. Muszę go ogarnąć, bo za bardzo wyrywam się do przodu a 1 plomba potrafi odesłać do garażu.

Czy opłaca się wyszkolić mu załogę za złoto biorąc pod uwagę event?

Nie. On i tak bardzo szybko łapie expa, bo masz tylko dwóch członków załogi a to powoduje, że na elicie wychodzi  średnio 150% na załoganta.

KodarX #13 Posted 04 November 2012 - 11:24 PM

Sergeant

• Player
  • 7968 battles
  • 234
ELC to mój ulubiony LT/TD. Pieniążki zarabia doskonale od 7 do 32 tysi, naprawa tania jak barszcz więc realnie ile zarobisz tyle zyskasz.
Działo oczywiście to najlepsze. Co do taktyki to mam dwie :
1. aktywne spotowanie, jazda między wrogimi pociskami, znalezienie arty ew. dziabnięcie kogoś i powrót (co często się tym cudeńkiem może udać)
2.Schowanie się miedzy filarami budynku i czekanie na ofiarę, jeśli podjedzie - dostanie kulkę w łeb, jeśli nie to wyjeżdzam i dostają kulke w silnik.
Czołg jest taki genialny, że z łatwościa można wroga objechać wokół budynku i strzelić w plecy.
Im mniej będziecie czysto grali tym więcej ugracie :-)
Polecam także ładować przeciwpancerne, z HE nie ma żadnego pożytku mym zdaniem.
ELC to kobieta, delikatna ale spróbuj ją tylko zlekceważyć...

GadAnkh #14 Posted 05 November 2012 - 08:52 AM

Corporal

• Player
  • 33710 battles
  • 170
Czołg jest świetny, nie ma chyba drugiego tak uniwersalnego scouta.
Mały szybki z działem które ma wykop nie spotykany na tym tierze.
Jeśli plansza nie sprzyja scoutingowi można bardzo skutecznie grać nim jak TD i sprawdza się w tej roli doskonale. Dosyłacz siata i szybsze celowanie(długo skupia celownik) to moim zdaniem obowiązkowy zestaw na ten czołg. Z perków najpierw wybrałem camo, a potem reset na dowódcy na żarówkę i znowu camo.
Na randomach często spotykam się z opinią że ELC to scout i "won spotować", nawet na mapach gdzie nie za bardzo jest jak. (Parę razy już mnie wypchnęli z krzaczków pod ogień wroga)
Polecam każdemu, niedrogi w utrzymaniu, szybko expi i całkiem fajnie zarabia.:)
P.s.
Nie polecam do agresywnego scoutingu, trafiony często traci gąski/silnik, bardzo ograniczone obracanie wierzy utrudnia walkę kołową z artą.

proud_pl #15 Posted 05 November 2012 - 11:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12625 battles
  • 647

View PostGadAnkh, on 05 November 2012 - 08:52 AM, said:

(...)bardzo ograniczone obracanie wierzy utrudnia walkę kołową z artą.

Jaką walkę kołową? Nim się trolluje arty i wyższe czołgi, a nie wdaje w walkę kołową. Wciskasz się koło takiego i biedak nie może działa dostatecznie nisko opuścić by cię pogłaskać. xD

GadAnkh #16 Posted 05 November 2012 - 12:12 PM

Corporal

• Player
  • 33710 battles
  • 170
Jaką walkę kołową? Nim się trolluje arty i wyższe czołgi, a nie wdaje w walkę kołową. Wciskasz się koło takiego i biedak nie może działa dostatecznie nisko opuścić by cię pogłaskać. xD Jaką walkę kołową? Nim się trolluje arty i wyższe czołgi, a nie wdaje w walkę kołową. Wciskasz się koło takiego i biedak nie może działa dostatecznie nisko opuścić by cię pogłaskać. xD
Walnie przed siebie i zabije cię splashem. Siebie przy okazji też. :Smile_Default:

proud_pl #17 Posted 05 November 2012 - 01:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12625 battles
  • 647

View PostGadAnkh, on 05 November 2012 - 12:12 PM, said:

Walnie przed siebie i zabije cię splashem. Siebie przy okazji też. :Smile_Default:

Walnie przed siebie i będzie obserwować jak jej pocisk przelatuje nad tobą i nie dosięga cię splash. :) Może nie w przypadku każdej arty tak jest, ale większość nie opuści dostatecznie nisko działa - poza tym kto każde wciskać się pod lufę? Można to bez problemu zrobić od boku albo "od zaplecza".

assassinBK #18 Posted 05 November 2012 - 01:20 PM

Captain

• Player
  • 56305 battles
  • 2,179
  • [CR-UX] CR-UX

View PostGadAnkh, on 05 November 2012 - 12:12 PM, said:

Jaką walkę kołową? Nim się trolluje arty i wyższe czołgi, a nie wdaje w walkę kołową. Wciskasz się koło takiego i biedak nie może działa dostatecznie nisko opuścić by cię pogłaskać. xD Jaką walkę kołową? Nim się trolluje arty i wyższe czołgi, a nie wdaje w walkę kołową. Wciskasz się koło takiego i biedak nie może działa dostatecznie nisko opuścić by cię pogłaskać. xD

No i tutaj bym nie był taki pewien. Nieraz większym scoutem na oparach podjeżdżałem z przodu do arty i jakież było moje zdziwienie gdy mnie odparował a jemu nawet 1 HP nie spadł. A mi chodziło aby siebie także zniszczył.

stud3nt #19 Posted 06 November 2012 - 05:58 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 23370 battles
  • 420
Panowie - z cienkim pancerzem nie ma co liczyć na obustronnego killa. Gra rozróżnia z grubsza, gdzie pocisk wybucha. Jeśli przebije pancerz i eksploduje wewnątrz, to arcie nic się nie stanie. Jeśli nie da rady pancerzowi i wybuchnie NA nim - oberwą wszyscy w zasięgu rażenia. Ci prawda oznacza to śmierć dla nas, ale arta przy ociupinie szczęścia również polegnie.

Tyle, że ELC ma jedynie 14mm pancerza, a według oficjalnego filmiku pocisk wejdzie pod każdym kątem, jeśli kaliber działa będzie 3x większy od pancerza. Czyli nawet najsłabsza, 76mm arta przebije pod nawet minimalnym kątem i nie ucierpi przy tym.

Edited by stud3nt, 06 November 2012 - 06:00 PM.

BadmadMark #20 Posted 08 November 2012 - 11:49 AM

Corporal

• Player
  • 19517 battles
  • 115
  • [RUTHS] RUTHS
powiem tak na goldzie działo tego skubańca to przegięcie przecież to przewali mausa od przodu, po spotkaniu z goldowym ELC prawie kupiłem go i przeniosłem załoge z amx50;).

i ciągle mnie korci by to zrobić

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users