Jump to content

Hetzer

• Please log in to reply
417 replies to this topic

KJ5002PL #41 Posted 15 January 2013 - 10:00 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 18256 battles
  • 95
@LaserFire3: Masz krótką pamieć do tego co sam piszesz czy szukasz nowej "inspiracji"  :Smile_sceptic:
Spoiler                     

LaserFire3 #42 Posted 16 January 2013 - 09:10 PM

Sergeant

• Player
  • 3752 battles
  • 207
Teraz jeżdżę z tą lepszą siedemdziesiątką.

megashooter22 #43 Posted 20 January 2013 - 09:58 PM

Sergeant

• Player
  • 8006 battles
  • 236
Ale silnik to jest katastrofa. Siedzieć płakać i czekać na wymaksowanie.

marchewaa_PL #44 Posted 27 January 2013 - 10:30 PM

Private

• Player
  • 13044 battles
  • 43

View Postmegashooter22, on 20 January 2013 - 09:58 PM, said:

Ale silnik to jest katastrofa. Siedzieć płakać i czekać na wymaksowanie.

To jest bardzo łatwe bodajże 1370 expa potrzeba dojście do ost silnika więc, nie masz co narzekać :D.
wdłg mnie czołg miodzio gdybym miał więcej miejsc w garażu na pewno by został, świetny czołg na odstresowanie fragi wpadają nonstop, ja woże 15pestek  OB i zawsze 5PP z racji tego że przykładowo drugiego hetzera z OB od PRZODU na hita nie rozwale a z PP bez problemu.

aszlej #45 Posted 29 January 2013 - 12:59 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18049 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Na silnik nie trzeba tak duzo. Szybko zchodzi jak juz masz 105 :)
Ale mam inny problem. Wymaksowalem hetzera. Mam elite tank i przyspieszony trening. Ale zaloga stanela na 93% i ciagle jest 1900 expa i ni chu chu dalej nie idzie pomimo walk zacietych i zdobywania nowego :( OCB?
Moze do kolejnego stopnia potrzebuja z 4K zaloganci?

WormBoy #46 Posted 29 January 2013 - 02:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23748 battles
  • 61
Jak wejdziesz w profil danego załoganta to pokaże Ci ile jeszcze exp i, w przybliżeniu, bitew trzeba na kolejny punkt procentowy umiejętności.
Każdy procent wyżej kosztuje więcej expa

aszlej #47 Posted 29 January 2013 - 02:23 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18049 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Niby tak. Ale tam jest napisane ze need 1200 a ja mam ponad 1900 i nic :(

EDIT:
Po kilku walkach wszystko co zbieram po walkach "znika" caly czas jest 1930 i 93% u kazdego czlonka zalogi  :Smile_smile:
To ja sie pytam WTF!!!

Edited by aszlej, 29 January 2013 - 06:19 PM.

WormBoy #48 Posted 30 January 2013 - 02:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23748 battles
  • 61
Pisz ticketa do supportu, nic tu więcej nie pomożemy raczej

OldBix #49 Posted 03 February 2013 - 03:44 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Odkupiłem sobie to gówno dzisiaj i przypomniałem dzięki temu dlaczego tak gnoja nie lubię. To jest paźdź a nie niszczyciel czołgów. Aby nie było - gram z działem snajperskim a nie derpem, bo TD to TD a nie pozioma arta. Bosz, StuG przy tym czymś to szczyt techniki wojennej i total OP. I jak tu uwierzyć, że opracowano to coś w 1943r jako stricte niszczyciel czołgów.

-EDIT-
Pytanie do minusujących 'gentlemanów inaczej' (zapewne baaaardzo czerwonych):

Czy uważacie ten wynalazek o nazwie Hetzer (podkreślam) Z DRUGIM DZIAŁEM (czyli snajperką) za dobrego TD? Jeśli tak, to poproszę o powtórkę jak zatłuc szturmującego na was KV-1, od przodu, na standardowej amunicji AP.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 04 February 2013 - 09:34 AM.

mekton #50 Posted 03 February 2013 - 04:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6069 battles
  • 60
Nie żeby coś, ale historycznie StuG III miał takie samo działo jak Hetzer, ba we wczesnych wersjach nawet gorsze. Poza tym jak na warunki wojenne oba były bardzo dobrze uzbrojone. Niemcom w końcowym okresie wojny brakowało właśnie takich broni jak Hetzer - skutecznych, a tanich i łatwych w produkcji

Co do wozu w WoT - z działem 75 mm tez potrafi wiele ugrać jeśli wie się jak wykorzystać atuty tego wozu. Ale dla mnie Hetzer ze 105 jest właśnie kwintesencją niszczyciela. On jest dosłownie "niszczycielem", niszczy wszystko na polu bitwy :P

OldBix #51 Posted 03 February 2013 - 11:23 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postmekton, on 03 February 2013 - 04:22 AM, said:

Co do wozu w WoT - z działem 75 mm tez potrafi wiele ugrać jeśli wie się jak wykorzystać atuty tego wozu.
Uważasz że po 10k bitew na TDkach nie mam nadal pojęcia jak nim jeździć?

_Cant_touch_this_ #52 Posted 03 February 2013 - 12:55 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 42192 battles
  • 251
  • [STOPA] STOPA
Na to wygląda, dla przykładu dziś nabiłem 10 fragów na Karelli owym Hetzkiem. Wszakże Hetzers gonna Hetz!

mekton #53 Posted 03 February 2013 - 01:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6069 battles
  • 60

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 03 February 2013 - 11:23 AM, said:

Uważasz że po 10k bitew na TDkach nie mam nadal pojęcia jak nim jeździć?

Nic takiego nie napisałem. Rozumiem że można nie lubić różnych wozów, wszak każdy ma inny gust. Ja np nie cierpie T-28, a sporo osób twierdzi że jest bardzo dobry. Mi się fajnie grało Hetzerem z 75, chociaż 105 jest lepsza ;). Zostawiłem go sobie w garażu jako funny tanka

NiViK_PL #54 Posted 04 February 2013 - 11:12 AM

Sergeant

• Player
  • 11230 battles
  • 278
  • [OGROM] OGROM

View Postincarnation_Hermann_Bix, on 03 February 2013 - 03:44 AM, said:

Odkupiłem sobie to gówno dzisiaj.....

-EDIT-
Pytanie do minusujących 'gentlemanów inaczej' (zapewne baaaardzo czerwonych):

Czy uważacie ten wynalazek o nazwie Hetzer (podkreślam) Z DRUGIM DZIAŁEM (czyli snajperką) za dobrego TD? Jeśli tak, to poproszę o powtórkę jak zatłuc szturmującego na was KV-1, od przodu, na standardowej amunicji AP.
Sam założyłeś gorsze (może historyczne) działo i nazywasz to gównem???Załóż inne działo niz topowe na KW-1S czy IS to wtedy zobaczysz co to jest gówno z czołgami nawet o tier niżej możesz miec problemy. Uważasz że hetzer ma paździez zamiast pancerza?? pograj SU-85B.
Dziwi mnie że tak doswiadczony gracz sam zakłda gorsze działo i narzeka że to "gówno", jedyne rozsądne wytłumaczenie to to że jesteś fanem historii i zawsze jeździsz w historycznej konfiguracji (PS może sie myle bo nie wiem jakie hetzer mial historyczne działo).

PS Ja nie stawiam minusów za odmienne zdanie, i na pocieszenie otrzymałeś ode mnie plusika.

marasenha #55 Posted 04 February 2013 - 12:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39901 battles
  • 1,430

Odkupiłem sobie to gówno dzisiaj i przypomniałem dzięki temu dlaczego tak gnoja nie lubię. To jest paźdź a nie niszczyciel czołgów. Aby nie było - gram z działem snajperskim a nie derpem, bo TD to TD a nie pozioma arta. Bosz, StuG przy tym czymś to szczyt techniki wojennej i total OP. I jak tu uwierzyć, że opracowano to coś w 1943r jako stricte niszczyciel czołgów.

Nie mieszaj historii z grą ;) Historycznie Hetzer był jednym z lepszych tdków niemieckich - zwrotny, niska sylwetka, pochyły pancerz, bardzo dobre działo. W grze WG robi jak chce, więc odczucia mogą być różne. Mi się z 75tką grało całkiem przyjemnie, nie była to co prawda klasa Mardera sprzed nerfów, czy Stuga, ale jak na IV tier to i tak się wyróżnia. Pytasz jak powstrzymać szarżującego KW-1 Hetzerem? Samemu ciężko, nawet bardzo. Ale, który inny tedek IV tieru powstrzyma KW?

jakub_czyli_ja #56 Posted 04 February 2013 - 12:59 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

I jak tu uwierzyć, że opracowano to coś w 1943r jako stricte niszczyciel czołgów.
Masz taką samą sytuację jak w przypadku Tygrysa - gdy Hetzer walczył z T-34(/85), stockowymi Shermanami, to dawał radę - miał w końcu działo jak Pz IV późnych wersji, był mały i trudny do zauważenia.

View PostNiViK_PL, on 04 February 2013 - 11:12 AM, said:

Sam założyłeś gorsze (może historyczne) działo i nazywasz to gównem???Załóż inne działo niz topowe na KW-1S czy IS to wtedy zobaczysz co to jest gówno z czołgami nawet o tier niżej możesz miec problemy. Uważasz że hetzer ma paździez zamiast pancerza?? pograj SU-85B.
SU-85B w odróżnieniu od Hetzera drastycznie rzadziej potrzebuje pancerza, bo jest w stanie spruć co podjedzie ZiSem 57mm (tym co się niektórzy jarają jak se wsadzą w T-34), jest szybki, szybko się obraca i ma kamo.
Hetzer najpierw dostał buffa do 75mm L/48 jak Pz IV tracił VaderTurma, teraz dostał buffa w postaci złotych pestek dla desperatów do derpa i jest wielka podjarka. No i KW stracił 107 która potrafiła wyjąć Hetzera na hita, więc Hetzery przestały czuć bat nad tyłkiem.

Dziwi mnie że tak doswiadczony gracz sam zakłda gorsze działo i narzeka że to "gówno", jedyne rozsądne wytłumaczenie to to że jesteś fanem historii i zawsze jeździsz w historycznej konfiguracji (PS może sie myle bo nie wiem jakie hetzer mial historyczne działo).
Jeżeli w bitwie danym wozem muszę wspomagać się złotymi pestkami, to wóz nie jest taki suuuper.
Jak w końcu kupię 2801 to wtedy będę woził się ze złotem, ale po to go kupuję. Hetzer na 4 tierze to jest TDk do przegrindowania.

Edited by jakub_czyli_ja, 04 February 2013 - 01:03 PM.

adi087pl #57 Posted 04 February 2013 - 01:58 PM

Private

• Player
  • 5066 battles
  • 46
W moich odczuciach TD bardzo dobry. Z 105mm wchodzi 6-7 tierom po 250-350 w bok więc nie jest źle a 4 schodzą na hita.. Pancerz też ma dobry, 4 tiery i niżej mają często problem z przebiciem. Mobilność też na +.

OldBix #58 Posted 04 February 2013 - 02:20 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View PostNiViK_PL, on 04 February 2013 - 11:12 AM, said:

Założyłem najlepsze możliwe działo snajperskie do tego pojazdu. W haubice nigdy się nie bawiłem, nie bawię i nie będę bawił. Wystarczy artylerii walącej z nieba. Już dawno wyszedłem z założenia że nie ma potrzeby dodawać takiej samej grzmocącej HE w poziomie. Mam kilka pojazdów opracowanych, którymi miałem okazję grać a których wybitnie nie polubiłem. Z najjaskrawszych przykładów są to: Hetzer, SU-100, AC Mle.46, T-26, SU-5, Hummel i S-51. SU-85B grałem i jest ciekawym i dość dobrym TD. Na szczęście przeskoczyłem francuskie SAU FreeExpem, bo zapewne bym się przy nim zapłakał.
Przy waszym 'artyleryjskim' podejściu do tego pojazdu rzeczywiście może pojawić się więź sympatii do niego. Mnie ta nić sympatii ominęła dużym łukiem. Używam siedemdziesiątki-piątki, bo nie mam innej opcji. I nie jest tak że nic nie robię. Z bitew po odkupieniu pojazdu wywożę 600~800DMG i 4~5 fragów. Pomagam teamowi wygrywać bitwy i nawet udaje mi się zachować dość często życie. Mimo to nie mogę powiedzieć aby ten pojazd spełniał swe zadanie w czasie rozgrywki, gdyż nie radzi sobie w momentach do których został stworzony - nie likwiduje najpotężniejszych i najtwardszych jednostek wroga (dingowanie od boków KW-1 z 50m rozbawiło mnie do rozpuku). Być może gdyby Hetzer dostał od projektantów tak ok. 5km/h więcej, dzięki czemu mógłby flankować, to zmieniłbym o nim zdanie. Na chwilę obecną jest to w mym prywatnym przekonaniu padlina, którą trzeba szybko przegrindować by móc zagrać prawdziwym TD, czyli StuGiem.
Zobaczę jeszcze jak się jeździ na złotej amunicji, ale i tak szału nie oczekuję.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 06 March 2013 - 03:14 AM.

mekton #59 Posted 04 February 2013 - 06:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6069 battles
  • 60
Hmm a czemu nie chcesz grać z haubicą? Wiem że każdy ma inny gust, ale wydaje mi sie że niszczyciel czołgów ma przede wszystkim niszczyć czołgi, a Hetzer z działem 105 mm wypełnia to zadanie znakomicie. Przy dobrze wyszkolonej załodze haubica potrafi byc zadziwiająco celna. KW-1 nie jest aż taki przerażający, szczególnie gdy sie wali do niego z dużego dystansu. Inna sprawa, że samodzielne ubicie go jest dosyć trudne (nie raz zadawałem im duże obrażenia, ale zawsze ktos inny go dobijał, jak teraz sprawdziłem to mam tylko jednego zaliczonego jako zniszczonego).
Już od dłuższego czasu nie gram z działem 75 mm, ale pierwsze 30-40 gier rozegrałem właśnie na nim i byłem zadowolony. Przy MM Hetzera, który rzuca nas głównie na tiery III, IV i V ma wystarczajace parametry, o ile nie trafimy na wspomnianego KW. O ile dobrze pamiętam zwykle niewiele byłem w stanie mu zrobić a sam padałem błyskawicznie gdy tylko mnie zauważył. Inny fakt jest taki, że 75 dobrze mi się grało, ale 105 jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza. Jeszcze nie wbiłem topowych dział w SU-85B więc nie będę porównywał ze sobą tych wozów.
Moje wnioski są takie; Hetzer 75 - całkiem niezły, ale dupy nie urywa; Hetzer 105 - master of disaster  :Smile_trollface-3:

aszlej #60 Posted 05 February 2013 - 11:23 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 18049 battles
  • 1,354
  • [K_P_S] K_P_S
Wlacze sie do dyskusji.
Jezdzilem Hetzkiem od poczatku wlasnie z 75 dzialajac z przyzwyczajenia jak zwykly czolg. Kampionko snajpienie itp. Bylo fajnie. Denerwowalo mnie ze zawsze zabieram costam i wrog zanim sie pozbieram do kolejnej salwy juz mnie ciuka. Owszem chwala pancerzowi Hetzka bo odbija bardzo duzo i ruszyc go od przodu ciezko. Ale zwykle konczylo sie jakims zablakanym pociskiem w dupie i bum.
Doszedlem do derpa i z niechecia go zalozylem. Pierwszy wypad na pole bitwy i...
Cos pieknego. Jestem prawdziwym TD jak juz znajde ofiare i wywale z haubicy, nie ma szans na rewanz  :Smile_sceptic:
Jak go nie zniszcze to ma tak posiekane moduly ze zanim sie schowam nic nie jest w stanie zrobic. A KW ? Tu jest dobry patent. Jak go znajdziemy trzeba za wzzelka cene podejsc od boku. Z przodu nacierajacego lepiej omijac ale z boku... Zwiazany walka z kims innym jest dobrym celem. Walimy w bok mniej wiecej w okolice drugiej polowki wiezy, tak w srodek gasek. Na 90% damage wejdzie a jak juz wejdzie to spore prawdopodobienstwo ze ciul sie zapali :Smile_blinky:  Z jego predkoscia po tak niespodzianym ataku na bank nie zdazy sie do nas przymierzyc. Chyba nie musze przypominac ze po ataku trzeba spieprzac, zeby nie mienic stanu skupienia.
Juz dlugo mam odkrytego StuG`a ale mimo wszystko siedze na Hetzku bo daje kupe frajdy.

EDIT.
Haubica jest nieoczekiwanie celna i na srednim dystansie rzadko chybia. Krotki to Lord of war :)

Edited by aszlej, 05 February 2013 - 11:24 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users