Jump to content

VK 30.02 (D)

• Please log in to reply
426 replies to this topic

MrJohny #81 Posted 16 January 2013 - 06:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 2959 battles
  • 1,609
Nie chcę do niego 200, ani 300, ani nawet 170. Tylko chociażby w granicach jak inne jego odpowiedniki (USA 160mm, brytyjskie 148mm, ruskie obecnie 144). I problem jak napisałem nie tyczy się samego VK, ale działa jako takiego, które ma penetrację mocno zaniżoną.

PS. Znam swoje statystyki i jestem ich świadom. Zresztą jak sam widzisz, w celności różnimy się o "całe" 3% (1 strzał na 33 oddane), w dpmie o 79 (1 strzał który "wejdzie" na 3 bitwy). W WR bardzo, ale ja przestałem się na niego patrzeć, bo zbyt wiele zależy NIE od nas - swoją drogą niejedną z bitew na VK z których naprawdę bylem dumny, zaliczyłem jako przegraną...

... a wiem już dlaczego - ja mam na VK 187 bitew, a nie 53.
I uwierz, jeszcze nie raz i nie dziesięć rzucisz bluzgiem jak dostaniesz się na tył jakiegoś klocka a tam: nie weszło, nie weszło, za 0, nie weszło... Naprawdę wiem gdzie trzeba celować.

PS2. Zamiast się kłócić, rzuć na PW radą jak ogarnąć KW-2, bo widzę że masz na nim bardzo dobre granie, a ja mam potrzebującego w domu któremu to nijak nie wychodzi...

Wjas #82 Posted 16 January 2013 - 06:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 61428 battles
  • 702
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMrJohny, on 16 January 2013 - 06:37 PM, said:

Nie chcę do niego 200, ani 300, ani nawet 170. Tylko chociażby w granicach jak inne jego odpowiedniki (USA 160mm, brytyjskie 148mm, ruskie obecnie 144). I problem jak napisałem nie tyczy się samego VK, ale działa jako takiego, które ma penetrację mocno zaniżoną.

PS. Znam swoje statystyki i jestem ich świadom. Zresztą jak sam widzisz, w celności różnimy się o "całe" 3% (1 strzał na 33 oddane), w dpmie o 79 (1 strzał który "wejdzie" na 3 bitwy). W WR bardzo, ale ja przestałem się na niego patrzeć, bo zbyt wiele zależy NIE od nas - swoją drogą niejedną z bitew na VK z których naprawdę bylem dumny, zaliczyłem jako przegraną...

... a wiem już dlaczego - ja mam na VK 187 bitew, a nie 53.
I uwierz, jeszcze nie raz i nie dziesięć rzucisz bluzgiem jak dostaniesz się na tył jakiegoś klocka a tam: nie weszło, nie weszło, za 0, nie weszło... Naprawdę wiem gdzie trzeba celować.

PS2. Zamiast się kłócić, rzuć na PW radą jak ogarnąć KW-2, bo widzę że masz na nim bardzo dobre granie, a ja mam potrzebującego w domu któremu to nijak nie wychodzi...

W dmg różnica jest 179. Postaram się pomóc z KW-2 jak tylko będę mógł.

Valkynaz #83 Posted 16 January 2013 - 10:39 PM

Corporal

• Player
  • 20454 battles
  • 108

View PostWjas, on 16 January 2013 - 05:57 PM, said:

Tak dać jeszcze penetrację żeby nie trzeba było celować. Wiesz co zacznij strzelać z golda i może będziesz w końcu szczęśliwy. Masz RoF, precyzję i może jeszcze dać peny >200 brawo, świetny pomysł.

Tak zaczynasz ze statami to proszę:
Twoje dmg/battle - 695, celność - 76%
moje - 874  celność - 79%
i jeszcze WR Twoje -52,9% i moje 62,2%
a na koniec przetrwane bitwy Twoje - 34% i moje skromne - 45%
Naucz się używać DB to tego po co został stworzony i przestań płakać.
Moje eff na DB to 1815, ale Ty oczywiście wiesz lepiej - dajcie peeeeeeenyyyy !!!

Naprawdę uważasz, że te 874 obrażeń na bitwę to powód, aby się chwalić? Moim zdaniem nie, dodatkowo osoba do której się porównujesz ma niecałe 3k bitew, ty natomiast ponad 10k, gratuluję.
DB sam w sobie nie jest złym czołgiem, ja go bardzo lubię pomimo poważnych wad tj. dostępnych armat. Według mnie penetracja 88 powinna wynosić ciut więcej, bo jak na 7 tier to jest naprawdę za mało. Podniesienie penetracji do wartości jaką ma t-43 byłoby wystarczające, bo krótka 88 w porównaniu do działa z t-43 ma jedynie lepsze obrażenia na strzał, czas celowania ten sam a reszta jest gorsza, włącznie z opuszczaniem i dpm.

Wjas #84 Posted 17 January 2013 - 03:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 61428 battles
  • 702
  • [_CHS_] _CHS_

View PostValkynaz, on 16 January 2013 - 10:39 PM, said:

Naprawdę uważasz, że te 874 obrażeń na bitwę to powód, aby się chwalić? Moim zdaniem nie, dodatkowo osoba do której się porównujesz ma niecałe 3k bitew, ty natomiast ponad 10k, gratuluję.
DB sam w sobie nie jest złym czołgiem, ja go bardzo lubię pomimo poważnych wad tj. dostępnych armat. Według mnie penetracja 88 powinna wynosić ciut więcej, bo jak na 7 tier to jest naprawdę za mało. Podniesienie penetracji do wartości jaką ma t-43 byłoby wystarczające, bo krótka 88 w porównaniu do działa z t-43 ma jedynie lepsze obrażenia na strzał, czas celowania ten sam a reszta jest gorsza, włącznie z opuszczaniem i dpm.
Nie ma czym się chwalić ale bez przesady krótka 88 nie jest taka zła jak ją wiele osób opisuje. Poza tym MrJohny ma prawie 4 razy więcej bitew ode mnie na DB i z własnego doświadczenia wiem że staty raczej rosną, a nie spadają jeżeli chodzi np. o średni dmg. Poza tym sam napisał że nie ma takich złych statystyk a ja mu tylko pokazałem, że chyba nie do końca ma rację. Nie jestem dobry w medach, a jednak udało mi się chyba lepsze osiągnąć (dalej słabe - nie jestem dobry w medach).

Bruner_PL #85 Posted 18 January 2013 - 09:12 PM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI

View PostWjas, on 17 January 2013 - 03:20 AM, said:

Nie ma czym się chwalić ale bez przesady krótka 88 nie jest taka zła jak ją wiele osób opisuje.
Do nabijania stalowych ścian AMX50 i T29 nadaje się lepiej niż niejedna autopierdziawka  :Smile_blinky:

Wjas #86 Posted 18 January 2013 - 10:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 61428 battles
  • 702
  • [_CHS_] _CHS_

View PostBruner_PL, on 18 January 2013 - 09:12 PM, said:

Do nabijania stalowych ścian AMX50 i T29 nadaje się lepiej niż niejedna autopierdziawka  :Smile_blinky:
Ale mówisz o AMX 50 100 czy FCM? Z FCM to się zgodzę, że ma duży problem od przodu, dzisiaj 3 strzały w mój przód (tyle zdążył VK 3001(P) oddać) nie przebił ani razu. Nie pamiętam żebym z T29 walczył face to face w DB ale raczej powinna przebić, tylko trzeba dokładnie wycelować.

SztywnyPan #87 Posted 19 January 2013 - 10:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12919 battles
  • 647

Nie ma czym się chwalić ale bez przesady krótka 88 nie jest taka zła jak ją wiele osób opisuje.

Prawda jest taka, że krótka 88 nie jest zła... ale na VI tierze. Na VII jest wręcz beznadziejna.

Rozjemca #88 Posted 21 January 2013 - 06:41 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 64922 battles
  • 718
Ile na indian panzer trzeba wbic expa?

Antash_ #89 Posted 21 January 2013 - 07:10 PM

Corporal

• Player
  • 16922 battles
  • 150

View PostRozjemca, on 21 January 2013 - 06:41 PM, said:

Ile na indian panzer trzeba wbic expa?

WG nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło, że nowa linia medów będzie pociągnięta od DB. Zastrzegli żeby nie mieć do nich żalu jeśli xp na DB się zmarnuje, a wszystkiego dowiemy się "w swoim czasie" ;)

Rafa1981 #90 Posted 22 January 2013 - 04:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12366 battles
  • 543

View PostAntash_, on 21 January 2013 - 07:10 PM, said:

WG nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło, że nowa linia medów będzie pociągnięta od DB. Zastrzegli żeby nie mieć do nich żalu jeśli xp na DB się zmarnuje, a wszystkiego dowiemy się "w swoim czasie" ;)
Ja albo bede zalowal(bo nie robilem wolnego expa),albo bede zadowolony,ze na tej puszce nie musze jezdzic!
Mam nadzieje, ze nie zacznie sie Indien od tego czolgu...tylko co wtedy z osobami co nabily kilkadziesiat tysiecy doswiadczenia? :Smile_sceptic:

Pozdr

Rozjemca #91 Posted 25 January 2013 - 02:29 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 64922 battles
  • 718
w  takim razie na 100k expa koncze   :Smile-hiding:

Assasin_80 #92 Posted 25 January 2013 - 02:31 PM

Corporal

• Player
  • 30171 battles
  • 117
  • [LOWCY] LOWCY
Powinni odddac jako freeexp ;-). Bo drzewko docelowe wedlug WG wyglada że od DB idzie dalej (chyba jest to oficjalne jak na ich wiki ;-))

http://wiki.worldoft...k_Tree_Full.jpg

Bruner_PL #93 Posted 25 January 2013 - 04:59 PM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Kiedy Jagpdanzer E-100 został ogłoszony X tierem i zmieniono drzewko Ci, którzy mieli zgromadzone xp na Ferdku ( w pierwotnym drzewku Jagdpanzer E-100 był IX tierem i był w drzewku za Ferdkiem ) otrzymali rekompensatę i doświadczenie z Ferdka przeniesiono na Jagdtigera. Liczę więc na to, że nagromadzone xp się nie zmarnuje.

Zoldrak #94 Posted 29 January 2013 - 08:44 AM

Private

• Player
  • 12765 battles
  • 42
  • [PIO] PIO

Nie ma czym się chwalić ale bez przesady krótka 88 nie jest taka zła jak ją wiele osób opisuje. Poza tym MrJohny ma prawie 4 razy więcej bitew ode mnie na DB i z własnego doświadczenia wiem że staty raczej rosną, a nie spadają jeżeli chodzi np. o średni dmg. Poza tym sam napisał że nie ma takich złych statystyk a ja mu tylko pokazałem, że chyba nie do końca ma rację. Nie jestem dobry w medach, a jednak udało mi się chyba lepsze osiągnąć (dalej słabe - nie jestem dobry w medach).

MrJohny ma racje i nic tu nie mają jego statystyki dlatego że realnie rzecz biorąc VK DB ma najgorsze działo ze wszystkich VII tierów, te 132 penetracji przy wszechobecnych strzałach za 0 powoduje że trzeba się bardzo starać aby osiągnąć jakiś przyzwoity wynik. To że wielu osobą się to udaje nie świadczy o jakości tego czołgu ale ich umiejętnościach.

MrJohny #95 Posted 29 January 2013 - 03:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 2959 battles
  • 1,609
Oczywiście VKDB da się ugrać ładne mecze, ba, sam pobiłem nim własny rekord zrobionego dmg i expa  :Smile_glasses: , ale to nie zmienia faktu że ten czołg ma wyrzutnię śnieżek służącą do nabijania wrogom stalowych ścian, a nie armatę. Dobrze kolega wyżej pisze - brak peny + niestety wszechobecne w 88ce strzały za 0 = ...każdy sobie wstawi co uważa  :Smile-angry:
Gdyby naprawdę tym czołgiem dało się objeżdżać wroga, to ok. Ale to jest "ciężki med" i niestety nie bardzo da się nim wjechać ciężkiemu na tyłek, bo jesteśmy za mało zrywni, za wolno się obracamy (i kadłub i zwłaszcza wieża), a wielkość też mamy bardziej jak heavy. Na VI tier to działo jeszcze wystarcza, chociaż nawet wtedy jak musimy walić w coś większego od frontu, a często musimy, to pojawiają się problemy.

Ja czekam na nową linię mediumów niemieckich i zobaczymy jak wtedy to będzie wyglądać, bo na razie wygląda mizernie. Zresztą...

...o ile przecieki o "VK3002DBwersja1", które ma być niczym innym jak stockiem obecnej VKi (pierwsza wieża, 75L/70) na tierze VI okażą się prawdziwe, to wreszcie WG przyzna się do błędu (pewnie nieświadomie, bo jakżeby inaczej, ale jednak), czyli że tego czołgu NIGDY nie powinno być na tym tierze. Nawet ze względów historycznych - projekty i DaimlerBenz i MAN (czyli nic innego jak PzKpfwV Panther) miały być odpowiedzią na T-34. Szkoda tylko że T-34-76 jest na tierze V, a T-34-85 na VI. A Panterze i DBściakowi dali schmalturmy (kawałek pancerza kosztem wolnego obrotu i absurdalnie dużej wagi), więcej hp i jeb, na tier wyżej.

PS. Wiem że obecnie w drzewku chińskim pochodne T-34 sięgają jeszcze wyżej, ale zobaczcie jak się to rusza, jakie jest "duże", i co ważniejsze - czym strzela :Smile_amazed:

_Hegemon_ #96 Posted 08 February 2013 - 11:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704
Falathi - mam prośbę a zarazem pytanie....

W temacie o angielskim X tierze wypowiedziałeś się w ten sposób.

View PostFalathi, on 08 February 2013 - 10:47 AM, said:

Czy WG gdzieś informowało, że tak, zostało potwierdzone co stanie się z tym czołgiem?
Właśnie dlatego lepiej sprawdzić, co WG ma do powiedzenia a nie slepo ufać spekulacjom graczy. Spekulacje mogą się sprawdzić - ale nie muszą...

Więc pytanie jest następujące..

Czy nowa linia NIEMIECKICH MEDÓW - (indien Panzer itd...) ma być kontynuowana od pojazdu który stanowi watek TEMATU - czyli od VK3002DB ??

PROSZĘ O OFICJALNĄ POTWIERDZONĄ  INFORMACJĘ i obecne STANOWISKO WG..

Chce do niego powrócić i wypracowac kolejne 90 000 - 100 000 doświadczenia - tylko MUSZĘ MIEĆ pewność, że nie pójdzie ono na marne....

Edited by _Hegemon_, 08 February 2013 - 12:03 PM.

DemonekX #97 Posted 09 February 2013 - 02:00 PM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
  • [NOMI_] NOMI_

View PostMrJohny, on 29 January 2013 - 03:37 PM, said:

Szkoda tylko że T-34-76 jest na tierze V, a T-34-85 na VI. A Panterze i DBściakowi dali schmalturmy (kawałek pancerza kosztem wolnego obrotu i absurdalnie dużej wagi), więcej hp i jeb, na tier wyżej.

PS. Wiem że obecnie w drzewku chińskim pochodne T-34 sięgają jeszcze wyżej, ale zobaczcie jak się to rusza, jakie jest "duże", i co ważniejsze - czym strzela :Smile_amazed:

No tak jeżeli była to odpowiedź na T-34 no to odpowiedzią na konkstrukcje wroga musi być lepsza konstrukcja ? Nie widze w tym problemu że panther jest na VII tierze - na dodatek wymiata. Co jak co ale Panther jednak była o wiele lepszą konstrukcją pod względem bojowym, to że sie często psuła zanim dojechała na front to już inna kwestia

Druixo #98 Posted 09 February 2013 - 07:51 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47324 battles
  • 1,480
  • [PVS] PVS
Z tego co wyczytałem (dam linka jak znajde) ma być nowa linia od 3 tieru i v kDB na której ludzie będą mieć mogą sobie ten exp wsadzic w 4 litery. No ale jak to jest z WG nic nigdy nie jest wiadomo co i kiedy wprowadza, moim zdaniem jest expic ta vk DB wtedy kiedy będzie oficjalnie napisane od jakiego czołgu będzie nowa linia niemieckich medów.

Thor_Maxximus #99 Posted 10 February 2013 - 03:16 PM

Sergeant

• Player
  • 24415 battles
  • 266
Zaczynać się będzie od VK3002 (DB) nowa linia medów niemieckich.
Proszę link: link

Nowa linia Niemieckich medów zaczynać się będzie od VK3002DB (SS: jak wcześniej planowano)

_Hegemon_ #100 Posted 11 February 2013 - 10:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16294 battles
  • 704
Wypracowuje powoli XP na Indien Panzera...Z przykrością stwierdzam że gdy losuje mnie z VII,IX to na wielu mapach moge tylko robić za zwiadowce.. 88mm L56 bez GOLD AMMO na bitwie z tierem wyższym niż VIII   - to jest czysty masochizm..ze zwykłej amunicji idzie przebić VII -  VIII  (Is-3..to jest przekoks ) tylko z boku i to przy fuksie.Co ciekawe - ze względu na jego bezwzględną posuchę występownia na losówkach - wielu mistrzów kierownicy w swych pojazdach ma.....problem z penetracją tego skątowanego czołgu :P. Ile to naliczylem sie strzałów w dolna płytę, z oczekiwaniem na podpalenie - (której VK praktycznie nie ma :P) , a która odbijala nie takie cuda :D.

Ten pojazd jest tak żadko widywany (nie dziwie sie - bo ma topowe bardzo zjeb.... dzialo) iż niektórzy ludzie mają nawet problemy z przebiciem jego przedniego pancerza - bez jego specjalnego kątowania..

Moze ktoś z WG wkrótce uzna że ze względu na jego unikalność występowania na randoamch - trzeba ten gatunek chronić i  powinien byc traktowany jako PREMIUM.  :Smile_trollface-3:

Dziś dwóch panów w KW-3 i IS doprowadziłem do szewskiej pasji hahaha. Dwa biedaczyska musiały mnie zmęczyć z odległości 30-20metrów - gdyż z półdystansu punktowałem ich pancerze Podkalibrowymi ...skupili na mnie cały swój gniew. Bo i okazało się iż mobilnośc Vuczki jest też naprawdę fajna. Nawet z topową Schmalturmową wieżą daje radę.

Pojazd - gdyby nie chorej kategorii działo - dawałby mnóstwo radości (dajcie mu długa 88mm L71 :D ). Jak na razie idzie mi na nim tak sobie. Myśle jednak ze jak się postaram to dobije na nim do WR 60%  :Smile_veryhappy:

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

Nieboszczyk