Jump to content

VK 36.01 (H)

• Please log in to reply
839 replies to this topic

Sevard #1 Posted 27 October 2012 - 12:58 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony czołgowi VK 3601 (H) (niemiecki czołg ciężki tieru VI).

Andurill #2 Posted 28 October 2012 - 03:30 PM

Private

• Player
  • 2083 battles
  • 13
Mam pytanie, czy warto odblokowac w pierwszej kolejnosci konisha i amunicje premium nim doczlapie sie do 88mm i czy ktos zaczynajacy przygode z vk 3601h ta metoda moze mi podac przyblizone zuzycie zlota na doczlapanie sie do 88mm.

BuziekLechii #3 Posted 28 October 2012 - 03:41 PM

Captain

• Player
  • 31621 battles
  • 2,013
Nie warto:
7,5 cm KwK 42 L/70 - 150 peny i 135 dmg
7,5 cm KwK 41 L/58 Konisch - 167 peny i 65 dmg

Zaś używanie złota na tym poziomie zupełnie mija się z celem. 150 penetracji wystarcza na przebijanie wszystkich VI tierów niemalże bez celowania, a także większości VII.

profes79 #4 Posted 29 October 2012 - 10:23 AM

Field Marshal

• Player
  • 22288 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Działo 75mm po buffie się sprawdza wystarczająco dobrze. Konisch się opłaca tylko na goldowej amunicji (opinia zasłyszana - sam jeszcze nie grałem) bo wyjątkowo na tym dziale złote pestki nie tylko zwiększają penetrację ale także zadawany dmg.

drakk94 #5 Posted 29 October 2012 - 01:51 PM

Private

• Player
  • 2592 battles
  • 10
Olej konisha i bierz jak najszybciej 8,8cm to jest naprawdę dobre działo!

adiblue #6 Posted 29 October 2012 - 02:09 PM

Corporal

• Player
  • 18944 battles
  • 133
Mój ulubiony czołg na tą chwilę. Dobry do walki z 2 linii lub spamowania  z daleka od flanki. Losuje go do T8. Dobry IMHO ale dopiero z 88 działem i najlepszym silnikiem pokazuje pazury. Mam na nim kilka zdjętych 8t (w tym ferdka i typa, ale też IS3) i bynajmniej nie było to tylko dobijanie. Bardzo kiepsko skręca, ale za to nie wytraca zbyt prędkości na wzniesieniach.  W porównaniu z tigerem  praktycznie nie padają moduły. Podpalili mnie może z kilka razy. Z wyposażenia mam dosyłacz, wentę i lornetkę polową.  Warto wozić zestaw naprawczy i apteczkę. Kilka razy straciłem ładowniczego, gąski padają dość często.  Mam na nim najwięcej medali, mój pierwszy specjalista, masa snajperów , ale też wsparcie i stalowa ściana. Używam go w walkach klanowych przeciw powszechnym w tej roli sportom. Dzięki szybkostrzelności i niezłemu dmg można sporo namieszać choć raczej nie polecam pchania się na pierwszą linię.Największa wada IMHO to papierowy tył i wspomniana wcześniej słaba zwrotność. Gorąco polecam tego proto-typa  :-)

emceusz #7 Posted 29 October 2012 - 04:20 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13276 battles
  • 51
Również mój ulubiony czołg. Po ostatnich zmianach wsadziłem mu L70 i jest git. Świetny support. Sprawdza się też w roli snipera.

Avenger_144 #8 Posted 29 October 2012 - 05:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15183 battles
  • 451
Konisch z amunicją premium to bardzo droga zabawka, ale też robi z tego pojazdu czołg op. Kupować amunicji za złoto raczej nie warto, ale jeśli masz wolne ~0,5 mln kredytów to po wprowadzeniu patcha 0.8.1 warto się w coś takiego zaopatrzyć i bezstresowo wymaksować VK.

Szczepanx #9 Posted 30 October 2012 - 09:13 PM

Private

• Player
  • 5319 battles
  • 25
A ja mam takie pytanko - jakie najlepiej umiejętności dla załogi pod ten czołg i jakie dodatki ?
Umki (pierwsze) obstawiam tak:
Dowódca - Szósty zmysł
Kierowca - Hamowanie sprzęgłem
Ładowniczy - może bezpieczne magazynowanie? ( ktoś wyżej pisał, że jest to słaba strona tego czołgu )
Celowniczy - Strzał z biodra,
Radiooperator - Kamuflaż

A jako dodatki dałbym siatke, system naprowadzania i dosyłający.

Dobrze złożony zestaw? Proszę o pomoc i ewentualne zastrzeżenia :)

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam ;)

emceusz #10 Posted 30 October 2012 - 09:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13276 battles
  • 51
Z tym szóstym zmysłem, to proponuję wziąć go dopiero jako drugiego skilla. Działa dopiero po osiągnięciu 100% więc robi się tak. Jako pierwszy bierzesz np. zwiad lub towarzyszy broni, bo działają już od początku. Jak dobijesz tego skilla do 100%, wybierasz sobie drugiego i po tym jak się na drugim dojedzie do kilkudziesięciu procent (na początku to szybko idzie), resetujesz skilla (za dopłatą 20k srebra) i wybierasz żarówę. W efekcie masz działającą żarówkę i drugiego skilla na paredziesiąt procent. Radiooperatorowi dałbym na początek Rozeznanie w sytuacji. Większy zasięg widzenia, to zawsze plus jakiś.

Edited by emceusz, 30 October 2012 - 09:27 PM.

PLKilleras #11 Posted 30 October 2012 - 09:50 PM

Corporal

• Player
  • 11167 battles
  • 135
Towarzysze nie działają od początku szkolenia!!

Ja polecałbym tak naprawa dla wszystkich. Jak dowódca osiągnie 100% skilla i trochę następnego to kasujesz i dajesz zamiast naprawy u niego na pierwszy żarówkę, a na drugi naprawę(koszt 20k). Dopiero na drugi skill dajesz indywidualne perki dla załogantów. Radiowcowi nie dawaj kamuflażu, bo tylko na jednym czołgiście nie zrobi to wielkiej różnicy, a są dla niego lepsze perki.

Z modułów. To dosyłacz, wentylacja i szybsze celowanie, ewentualnie optyka. Siatka działa po 3 sekundach od zatrzymania. W medzie średnio się przyda, bo musisz być w ruchu, ale do TD'ka i arty nadaje się bardzo dobrze. W HT i MT nie sprawdza się zupełnie.

Szczepanx #12 Posted 30 October 2012 - 10:51 PM

Private

• Player
  • 5319 battles
  • 25
Ale ten med jest coś jak powiązanie meda i cięzkiego, także myślę, że siatka się przyda, a wiec kupie ją napewno, czyli siatka, wentyl i szybsze celowanie.
To mógłbyś napisać swoją konfiguracje umiejętności czołgistów ? Myślę, że tym czołgiem będe grał defensywnie, kampiąc.
Albo jak ktoś ma tą maszynę, to niech poda swoją konfigurację i jak sie sprawdza :>

Edited by Szczepanx, 30 October 2012 - 10:55 PM.

drakk94 #13 Posted 31 October 2012 - 08:17 AM

Private

• Player
  • 2592 battles
  • 10
Szczepan całkowicie odradzam grania tym czołgiem kampiąc!
Może i ma świetne szybkie i celne działo ale ma niską penetrację co odczujesz na dalsze dystanse.Tym czołgiem graj w 2 lini lub w pierwszej osłaniajać tyłek jakiegoś HT i ewentualnie flankując przeciwnika od boku.

I jescze coś tym czołgiem bedziesz musiał nauczyć się celować w weakspoty ale kiedy się już nauczysz to masz spore szanse wygrać 1 vs 1 ze sportem.
Tylko trzeba pamiętać o słabościach tego pojazdu który przedni pancerz niby ma grubszy od sporta (VK3601 100mm / Kw-1s 75mm) ale płaski jak te dzisiejsze anoreksjomodelki dlatego trza kontować i jeszcze raz kontować chować boczki i tył no i jak można ukryć też dolną płytę bo lubi zbierać srogie baty od kolegów 6+ tier.

jakub_czyli_ja #14 Posted 31 October 2012 - 10:36 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37753 battles
  • 3,491
  • [XII-2] XII-2

View Postemceusz, on 30 October 2012 - 09:24 PM, said:

Z tym szóstym zmysłem, to proponuję wziąć go dopiero jako drugiego skilla. Działa dopiero po osiągnięciu 100% więc robi się tak. Jako pierwszy bierzesz np. zwiad lub towarzyszy broni, bo działają już od początku. Jak dobijesz tego skilla do 100%, wybierasz sobie drugiego i po tym jak się na drugim dojedzie do kilkudziesięciu procent (na początku to szybko idzie), resetujesz skilla (za dopłatą 20k srebra) i wybierasz żarówę. W efekcie masz działającą żarówkę i drugiego skilla na paredziesiąt procent.
Wytłuszczone bzdury.
BIA to też perk i musi być na całej załodze żeby działał.
Przy resecie traci się 10% expa, więc drugi skill ma szanse spaść do 0 gdy ma jakieś 52%.

marasenha #15 Posted 31 October 2012 - 10:45 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 42240 battles
  • 1,431
Jeden z czołgów, który zawsze będzie miał miejsce w moim garażu. Uniwersalny, ni to med, ni to heavy, z dobrym i celnym działem, w miarę dobrym pancerzem, ciężkawy, z nienajgorszym przyśpieszeniem, ale za to niewielki top speed. Czołg świetny do nauki podstaw gry - kątowania, weakspotów, wybierania odpowiedniej roli na polu bitwy. Jak ląduje na topie, to spokojnie może prowadzić natarcie, jeśli jest na końcu łańcucha pokarmowego to spokojnie sobie poradzi, może próbować gryźć od boku i tyłu, a koksy VIII tieru rzadko zwracają na niego uwagę. Pancerz potrafi zaskoczyć, jeszcze za czasów starego MM udało mi się odbić bombę od Obiekta 704 - nie wiem kto wówczas był bardziej zdziwiony :)
Bardzo dobry na kompanie, gdzie może wbrew pozorom dużo namieszać i w walce z KW-1S potrafi stawić opór, czego wielu kierowców Kawulca oraz dowódców kompanii po prostu nie wie. Często przez zakładających kompanie jest lekceważony, bo dowódcy pieją z zachwytu nad alpha dmgem KW-1S, ale grałem w wielu kompaniach, gdzie samotnie broniłem flanki za pomocą tego czołgu i szło mi bardzo dobrze - rozstawiający po prostu sądził, że VK to szrot i do niczego innego się nie nadaje.

Do wad tego pojazdu zaliczyłbym przede wszystkim dość wrażliwe moduły - przede wszystkim silnik i ammorack. Warto zainwestować w skille u załogi poprawiające wytrzymałość tych dwóch modułów, bo ammorack potrafi paść czasem dwa razy na bitwę, a silnik często lubi się zapalić (także od przodu...). Działo jest owszem dobre, ale ma niższą penetrację od swoich rówieśników tierowych, co wymaga znajomości weakspotów.

Podsumowując - bardzo fajny i uniwersalny czołg, w miarę łatwy w prowadzeniu. Sprawdzi się zarówno solo na randomie, jak i w plutonie oraz, moim zdaniem, jest jednym z lepszych pojazdów na kompanie seniorskie. Oprócz tego całkiem nieźle zarabia :)

Orkann #16 Posted 31 October 2012 - 10:47 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 13327 battles
  • 75
  • [1CV] 1CV
ja po zakupie zlotych pestek w promocji,jezdzilem tylko z koenishem i ten czolg cuda potrafil robic,a najwieksze zdziwienie bylo gosci w kv3 czy tigerach2 kiedy na ich jeden strzal do mnie otrzymywali 3-4 w powrotna strone.Bez zlotych pestek rzeczywiscie lepiej wziasc 88 bo koenish na zwyklym ammo nadaje sie tylko do nabijania snajperow

PLKilleras #17 Posted 31 October 2012 - 01:49 PM

Corporal

• Player
  • 11167 battles
  • 135
To jest wielki med i nie ukryjesz go nigdzie. No może w lasie na Malinówce i na tej drugiej mapie na M(zapomniałem nazwy ._.). To tak jakbyś chciał na Mausa zakładać siatkę i chować się w krzach myśląc, że jesteś niewidzialny.

Ogólnie to polecam ci zrobić tak. Osiągasz 100% szkolenia dajesz wszystkim naprawę. Załoga wbija sobie 1 perk. Dobijasz trochę drugiego i dajesz dowódcy naprawę.

Reszta jak osiągnie 100% pierwszego to polecam dać tak: strzał z biodra(celowniczy), bezpieczne magazynowanie(ładowniczy), gładka jazda(kierowca), rozeznanie w sytuacji(radiowiec).

profes79 #18 Posted 31 October 2012 - 02:13 PM

Field Marshal

• Player
  • 22288 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN

View PostPLKilleras, on 31 October 2012 - 01:49 PM, said:

To jest wielki med i nie ukryjesz go nigdzie. No może w lasie na Malinówce i na tej drugiej mapie na M(zapomniałem nazwy ._.). To tak jakbyś chciał na Mausa zakładać siatkę i chować się w krzach myśląc, że jesteś niewidzialny.

Nie przesadzaj. Ten czołg ma camo 13.5 - jedno z najlepszych jesli chodzi o medy na VI tier. Co prawda granie jako skampiony snajper wydaje się być marnowaniem jego potencjału niemniej jednak jest duza szansa, że stojąc gdzieś za krzakiem wygarnie do przeciwnika niezauwazony. Na nieco lepiej maskującej się VK3001(H) stosuje taka taktyke z siatką i lunetą i wszystko ładnie gra.

Szczepanx #19 Posted 31 October 2012 - 04:15 PM

Private

• Player
  • 5319 battles
  • 25
Umiejętności załogi jakieś tam dam, a jakie dodatki ? siatka, celowanie i przeładowanie może być ?

profes79 #20 Posted 31 October 2012 - 05:04 PM

Field Marshal

• Player
  • 22288 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Ja mam na nim 88mm i do tego dosyłacz, wentylację i skupianie. Niestety nie wiem jak mi się ten zestaw sprawdzi na Konischu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users