Jump to content

VK 36.01 (H)

• Please log in to reply
834 replies to this topic

Tomek4494 #821 Posted 09 April 2018 - 12:56 PM

Sergeant

• Player
  • 6785 battles
  • 248

Dobra mój ostatni post w dyskusji z Tobą, bo nadinterpretujesz wszystko.

Po pierwsze gadamy o VK, nie o Tygrysie czy HT6. Nie, VK=/=Tiger 131 lub HT6. Odmienna budowa, rozmiary, rozłożenie pancerza. Przeanalizuj model i parametry na tanks.gg. To, że wziąłeś kolejne założenie z dupy, nie oznacza, że automatycznie masz rację.

Po drugie, co ma do rzeczy to, że kiedyś tam był medem? Jest teraz HT i koniec, porównuje go z innymi HT.

Po trzecie, "czytanie statystyk". To nie poezja, tu nie ma co interpretować przy tak małej ilości danych. VK w porównaniu z innymi 6 (wszystkich typów) jest prawie zawsze na dnie. Jak myślisz co to oznacza? 

Po czwarte, co ty gadasz, co 145/220 na tierze piątym? Gadamy o VK 3601 nie 3001. Wow miałby penetrację i alfa dmg  podobną do odpowiedników z drzewka ZSRR i USA. No OP w luj byłby wtedy.

kbrs #822 Posted 09 April 2018 - 01:53 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20080 battles
  • 738
  • [CT] CT
Robiłem jednoczesnie linie niemiecka i radziecka, czyli własnie 36.01 i kv-85. Niemiec ma niby 50 km/h ale nie jeździ szybciej niz 35km/h na płaskim jak sie nie rozpedzi, do tego opory musi mie cywsokie bo to muł, kv85 przeciwnie, ma prawie wszystko lepsze poza zasięgiem widzenia i oczywiście depresja dziala. Typowy niemiecki czołg, czyli ciezki w cholere, pancerz na papierze niby ok ałe łyka zewsząd + wiecznie padający silnik.

Kot_04 #823 Posted 09 April 2018 - 05:19 PM

Colonel

• Player
  • 18841 battles
  • 3,850
I 88mm jest mniej celne niż haubica. :P

Edited by Kot_04, 16 August 2018 - 03:57 PM.

Ulthion #824 Posted 09 April 2018 - 08:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25984 battles
  • 1,419
  • [WALLE] WALLE
No ino jest ale z 150/135 na htku to tak średnio mi się to widzi. Na pudlu VK, jest i sprawdza się dobrze ale tamten jest nawet mobilny. Dla mnie im pojazd wolniejszy tym mocniej powinien bić.
Tomku, analizowałem - różnice są naprawdę nikłe. I jak piszesz o rozkładaniu pancerza.. no tu akurat rozbieżności między tymi czołgami nie ma. Statystycznie odbijają po tyle samo.
A poza tym.. tak są nieco większe, więc łatwiejsze do trafienia. Ale konstrucyjnie to jest wciąż to samo. Tak jak byś napisał, że w temacie o vk 30.02m nie można pisać o pudlu, bo to nie to samo
:)

Ja nie wiem czy Ty masz problem z czytaniem tego co sam piszesz czy jak? Napisałeś, "Bo to działo jest dobre tier niżej lub na czołgi średnie"  No to napisałem, że tier niżej było by zbyt mocne.
Co ma do rzeczy to, że był medem? Ano to, że jeśli patrzysz tylko na ikonkę typu czołgu i dostosowujesz typ gry do tego to gratuluje. To czy czołg jest zwany w grze ht, medem,td czy lt w żaden sposób nie definiuje tego jak czymś grać. Tak jak masz francuskie ht, którymi też gra się medowato, czy TDki z obrotowymi wieżami, którymi można też grać jako wsparcie, a nie w rogu mapy.

Poza tym, ja na samym początku napisałem, że dla mnie (jeśli odróżniasz co znaczy "dla mnie", a co znaczy "obiektywnie jest x i y" ). Nie jestem i nigdy nie będę uber graczem, bo nie mam cierpliwości do czajenia się po krzakach godzinami, a jednak z 6 tierów gra mi się na nim dużo lepiej niż OI, churchilem 7, kv85 - głównie przez jego brak depresji,arlem, czy 150tką i jedynie na kv2 ze względu na jego troll działo osiągam lepsze wyniki z 6to tierowych ht.
To też jednak coś mówi, że skoro nawet ja na nim mogę coś czasem ugrać, to znaczy, że nie może być taką kupą
:P

A co do pancerza, on wbrew pozorom naprawdę potrafi odbijać, na wieży ma pancerzyk warstwowy i jak się ktoś nie pcha na 1 linię to nie jest źle. Na OI znacznie bardziej mnie ludzie dziurawią.

P.S. Najwięcej bitew masz na Tiger 1, więc zakładam, że go lubisz.. a to przecież znacznie większy papier na swoim tierze, też ma niską alphę ale dobry dpm. Także może po prostu 36h Ci nie leży tak po prostu, a nie to, że jest jakąś kupą, bo tiger to jedynie jego rozwinięcie.

Edited by Ulthion, 09 April 2018 - 09:02 PM.

Tomek4494 #825 Posted 09 April 2018 - 10:33 PM

Sergeant

• Player
  • 6785 battles
  • 248
Pisałem wtedy o dziale Waffe, masz przecież zacytowaną wypowiedź na którą odpowiedziałem, przecież to chyba jest W PEŁNI WIDOCZNE. Dobra tylko to chciałem wyjaśnić, ty masz jakieś swoje racje, ja swoje i sobie tak będziemy odbijać piłeczkę. Mi się nie chcę. Niechaj ci ta VK służy. Jeśli ci się podoba to spoko.

Mad_Goblin #826 Posted 16 April 2018 - 10:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4269 battles
  • 98

Czołg jest znośny tylko jeśli gramy nim jak TDkiem z drugiej/trzeciej linii (tak samo jak poprzednik). Na HTku tego tieru 100mm zupełnie nieskontowanego pancerza na przodzie to jakiś ponury żart. Wbijają się w to nawet lajty na podstawowej amunicji. Jeżdżenie na banana gdzie biją się dobre HTki to w większości przypadków recepta na szybki powrót do garażu. Mobilność słaba - szczególnie obracanie się całym czołgiem i kręcenie samą wieżą. Prędkość max istnieje tylko na papierze, w praktyce rzadko przekraczamy 40 km/h, ale w porównaniu do poprzednika i tak jest zauważalna poprawa.
Graczem jestem raczej średnim, ale czasami coś da się wykręcić jak np. mój wczorajszy Pool na nim http://wotreplays.eu/site/4298517 Wymagało to jednak naprawdę potężnego zbiegu okoliczności, cierpliwego kampienia i współpracy przeciwników ;) Dodam tylko, że załogę niedawno przeniosłem z 30.01 i jest w okolicach 95%. Grałem też na Waffe, bo 88 jeszcze nie miałem wyexpionej.

Generalnie czołg mogę polecić tylko tym, którzy lubią takie laserowe dzidy jak jego 75mm Waffe. Niczym innym nie zachwyca.

Edited by Mad_Goblin, 16 April 2018 - 10:30 PM.

Kot_04 #827 Posted 23 April 2018 - 06:04 PM

Colonel

• Player
  • 18841 battles
  • 3,850
Na razie jeszcze nie będę wystawiał mu opinii, ale napiszę Ci Goblinie tak: Ja tej armaty 88mm nie trawię, bo nie ma w tej grze nic wspólnego ze swoją legendą.

Non-stop dzieją mi się takie upośledzone sytuacje jak w minucie 9:15. Ja rozumiem, że jestem przeciętnym graczem, ale wybryki RNG w tej armacie to przesada, prawie z żadnym działem nie dostawałem takiej nerwicy podczas gry.
http://wotreplays.eu...42a6f0aa24845b7

Jeszcze ten pierwszy strzał - Ok. akurat  tak wylosowało RNG, nie spenetrowałem, zdarza się, ale dwa następne? No ku##...
To tylko mały przykład, tak się zdarza ciągle.

Edited by Kot_04, 23 April 2018 - 06:16 PM.

xpcek #828 Posted 23 April 2018 - 07:00 PM

Sergeant

• Player
  • 11737 battles
  • 200
Dziwie się że jeszcze ktoś gra niemieckimi czołgami , na każdym poziomie mają najgorszy pancerz są totalnie zamulone a parametry dział na papierze fajnie wyglądaja ale tylko na papierze . To samo będziesz miał na Tygrysie 1 i 2 . Oba muły bez pancerza i z teoretycznymi działami a obrót wierzy to śmiech na sali. Wszystkie Tygrysy są przebijane przez byle piździk z dwóch poziomów w dół. E75 troszke lepszy ale i tak najsłabszy na IX. Ja już zrezygnowałem z niemców, zaczołem grać ruskimi , doszedłem do T150 , ma pancerz a jak działem przywalisz to wiesz że przywaliłeś i pena 167 a niemiecka 88 tylko 145 nie mówię już o uszkodzeniach.

Kot_04 #829 Posted 16 August 2018 - 01:12 PM

Colonel

• Player
  • 18841 battles
  • 3,850

Nie wiem, jak to się stało, ale się stało... Pierwszy raz w życiu osiągnąłem 3 odznaki biegłości, a zrobiłem to w czołgu, którego na domiar świetnego nie lubiłem!!  :):medal::medal::teethhappy::B:coin::medal::honoring::great::bajan::):D:)

Na tym czołgu dalej mam 1300 ogólnego WN8 i ok. 700 średniego DMG. Było tak, bo tego czołgu po prostu nie lubiłem. Ma słaby pancerz, przeciętne działa do wyboru, a z mobilności to oczywiście nie jest czołg średni. Odstaje on lekko podstawowymi parametrami od innych HT i nie jest taki mocny na przepychaczach, w walce w bitwach z VIII tierami praktycznie nie miałem wpływu na bitwę od zalewu silniejszych czołgów. Wiedząc, że skoro czołg ma mocny zasięg widzenia, w miarę ok. mobilność (jak na HT) i słaby pancerz, wnioskowałem, że to jest czołg do walki na dalsze dystanse, bo słyszałem, że w ogóle niemieckie Tygrysy itp. są dobre na dystans. Ale to się kłóciło z moim rozumowaniem, zawsze czułem, że robię źle, gdy stoję HT w krzakach, zamiast pomagać na linii frontu. Podobnie nienawidzę kampiących HT, nawet bardziej, niż Artylerii. Dlatego jeździłem tam, gdzie HT.

Po kilkuset bitwach z których mnóstwo kończyło się tak, że ginąłem jak szmata, nie robiąc swojego PW, zmęczyłem się tym czołgiem. Ale nim cisnąłem, gdyż chcę dokończyć 2nd perk przed kupnem Tygrysa, mojego pierwszego VII tieru. W końcu byłem zdesperowany, więc pomyślałem, że zrobię grzech i zacznę czołg wykorzystywać jako TD w bitwach, bo już po prostu nie miałem pomysłu, co robić.. :(:facepalm:
Nagle progres! Zacząłem tydzień temu coś robić, ciągle spłacałem przynajmniej swoje PW, często też wchodziły bitwy po 2000 DMG, również losowania były wyjątkowo dobre, często rzucało na VI tiery i niższe przez te dni (oczywiście wtedy nie kampiłem). No i tak grałem, grałem, grałem, robiłem wyniki non-stop ponad 1000-2000 DMG, no i proszę!  http://wotreplays.eu...t_04-vk_36_01_h

Bitwa z IV tierami, 2700 DMG, Duży kaliber, Specjalista. Przez ten czas weszły mi jeszcze 3-4 tego typu mocne bitwy, będąc na górze tabeli.

Naprawdę, nie wiem, jakim to wszystko cudem się stało, ja prawie w ogóle nie używałem APCR'ów (wożę ich 5), ani W OGÓLE nie patrzyłem na biegłość!.. :D

Gram z Lornetą, Osłoną przeciw-odłamkową (Artyleria bardzo ten czołg lubi, do taranowania też się przydaje) i Mokrym magazynem, ponieważ w tym czołgu jest bardzo duże ryzyko uszkodzenia amunicji. Nawet pomimo tego magazynu i umiejki "Bezpieczne magazynowanie" zdarza się, że ją coś uszkodzi, ale czuć, że to się przydaje. Wolę tą ochronę, zamiast szybszego ładowania i celowania o jakiś badziewne dziesiąte sekund.

Jeśli chodzi o umiejętności, to polecam te bardziej skupiające się na zasięgu widzenia i walce na dystans, myślę, że nie trzeba na samym początku robić naprawy.
Ja posiadam:
D - Zwiad, Żarówka, Naprawa
C - Snajper, Wyznaczony cel, Strzał z biodra
K - Terenowa jazda, Hamowanie sprzęgłem, Gładka jazda
R - Stacja przekaźnikowa, Rozeznanie (wiem, mogłem dać na odwrót), Naprawa
Ł - Bezpieczne magazynowanie, Desperat, Naprawa

Niebieskich umiejętności nie mam jeszcze załatwionych, bo 2nd perk, jak już pisałem dopiero 96%. Robię te trzecie umiejki z myślą o Tygrysach.

Grałem trzema działami: 88mm L/56 - Zdarza mu się nie raz strzelić kartofle, które nie powinny zajść, celność armaty nie ma nic wspólnego ze słynną legendą. Penetracja 145mm też nie jest mega. Da się jednak grać, chociaż czasami wkurza działo.
Waffe - W miarę dobra penetracja (157mm), celność, szybkostrzelność itd.. Jednak działo nie posiada odłamkowych, a gun-handing w tej armacie nie istnieje. To potrafi strzelać takie pudła, że najbardziej zniechęciła mnie do gry.. Jest dobra tylko wtedy, kiedy gramy jako stacjonarny TD.
75mm L/70 - Ma mniejszą penetrację o 7mm, odrobinę słabszą celność (w teorii), szybkostrzelność i jeszcze jakieś pierdoły, ale jego celność w ruchu przynajmniej istnieje. A na dodatek ma pociski odłamkowe. Jest grywalne, jak najbardziej. Nie mniej na pewno od Waffe.

Generalnie tak dla odmiany grałem każdym działem na zmianę i z każdym działem się wnerwiłem, ale z każdym działem robiłem też dobre akcje.

Taktyka, tak jak pisałem: Gram, jak normalnym HT. NIGDY jednak nie próbować sidescrapa, bo wszystko wchodzi. Jako jedyny pancerny punkt można wykorzystać przednią płytę pod silnym kątem, inne czołgi się napalą, strzelą w nią, odbiją i wtedy my się wychylamy, żeby oddać z DMG. Czołg jest bardzo przyjemny w laniu V i innych VI. Jeśli jednak wylosuje mnie na 3/5/7, gdzie ja należę do 7 albo jeśli jest dwutierowa bitwa z VII tierami, które są mocne, to swoją niemiecką, ciężka machiną zniszczenia transformuję się w upośledzonego niszczyciela czołgów i gram na 2-3 linii. Wyjątkiem jest mapa Westfield, gdzie przejeżdżam na drugą flankę i atakuję razem z MT, mobilność przy zjeździe pozwala dogonić swoich na szczęście. Więcej chyba o nim nie napiszę, bo nie ma co konkretniej opisać. Nie dam scenariuszy walki na każdej mapie. ;)

Nie wiem, jak ja w tym czołgu zrobiłem pierwszą w życiu 3rd odznakę biegłości, ale zrobiłem.:) Nie polecam jednak graczom, co najwyżej tylko bardziej ogarniającym ode mnie, bo normalny gracz się nie mile na nim zaskoczy i podczas grindu prawdopodobnie nawet nie zdąży go ogarnąć. Dla mnie to jest trudny czołg.

Edited by Kot_04, 17 August 2018 - 09:36 AM.

HUTNIKPL #830 Posted 02 January 2019 - 03:47 PM

Private

• Player
  • 15756 battles
  • 29
  • [-BBS] -BBS

Podkusiło mnie żeby wbić 3 odznakę biegłości bo mam około 90% i mam pytanko : co bardziej się liczy VN8? czyli dmg , czy może ocenka osobosta co w grze ? myślę ,że bardziej wuen ale nie jestem pewien.Co do ocenki to chyba bardziej zależy ona od wygranej a to troche głupie.

Aha jeszcze jedno gracie na WAFE?

Edited by HUTNIKPL, 02 January 2019 - 03:49 PM.

Kot_04 #831 Posted 02 January 2019 - 04:37 PM

Colonel

• Player
  • 18841 battles
  • 3,850
Najbardziej się liczy dobry wynik w bitwie, nie wuen, czy ocena osobista.

PrzytrzymanyDydek #832 Posted 02 January 2019 - 06:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20408 battles
  • 947

View PostHUTNIKPL, on 02 January 2019 - 02:47 PM, said:

Podkusiło mnie żeby wbić 3 odznakę biegłości bo mam około 90% i mam pytanko : co bardziej się liczy VN8? czyli dmg , czy może ocenka osobosta co w grze ? myślę ,że bardziej wuen ale nie jestem pewien.Co do ocenki to chyba bardziej zależy ona od wygranej a to troche głupie.

Aha jeszcze jedno gracie na WAFE?

He, że co? Chcesz wbijać trzecią odznakę i nawet nie wiesz jak? :trollface:

Ważne są tylko uszkodzenia - twoje własne i po asyście (gąski/ spot), przy czym w przypadku tych z asysty brane pod uwagę są te, których uzyskałeś więcej w danej bitwie. Żadne wueny, które przecież nie są nawet oficjalną oceną w WoT, ani też wygrane/ przegrane, doświadczenie, ocena osobista itp., nie mają tu znaczenia :B

HUTNIKPL #833 Posted 02 January 2019 - 09:30 PM

Private

• Player
  • 15756 battles
  • 29
  • [-BBS] -BBS
No pytam tylko, lepiej wiedzieć więcej niż mniej. Nie grałem nim... a może nawet ze dwa lata i realja mogły się trochę zmienić. Dziś dobilem do 93.70 i już wiem że około 1700dm to daje tak 0.5  Wybrałem tą plujawke bo lepsza pena, z drugiej strony wychylanie się za 115 DM to ryzykowna sprawa. Mam dosylacz,wentylację i skrzynkę, którą chyba wymienię na optykę bo jak spot się liczy to będzie lepsza. Z wypasarzenia:duży zestaw automaty-gaszenia oraz jedzonko na poczet apteczki bo dowódca ma wrzechstronnosc. Tak to wymyśliłem. 

Kot_04 #834 Posted 03 January 2019 - 03:20 PM

Colonel

• Player
  • 18841 battles
  • 3,850
Bierz lornetę i korzystaj z zasięgu widzenia tego czołgu, bo ma wysoki. Jak będziesz w bitwie z VIII/mocnymi VII tierami, to graj jako TD i jeździj czasem w miejscówki dla MT - mobilność pozwala.

HUTNIKPL #835 Posted 03 January 2019 - 07:09 PM

Private

• Player
  • 15756 battles
  • 29
  • [-BBS] -BBS

Siema chopyyy to jooo wiadomo ktooo   hehehehe a tak poważnie to udało się wbić trzecią biegłość       http://wotreplays.eu...ikpl-vk_36_01_h

Przy 94% kisiłem się bo były słabe bitwy 400 DM 1500DM max, na szczęście nie spadało dużo. Ta strategiczna bitwa rozegrała się na mapce STUDZIANKI  tak-tak  przeznaczenie  :) 

szkoda, że nie robiłem tego na Polskim czołgu, ale mniejsza.

Co do samej bitwy to była to jedna z tych bitew w której nikt w ciebie nie strzela a ty masz przeciwnika jak na widelcu :P  

Jeśli chodzi o planowanie kierunku jazdy na początku bitwy (tylko na VIII) to czekałem aż się wyświetlą bo chciałem sobie odpuścić tę flankę w, której owe czołgi będą.

Myślę, że to odpowiedni czas na robienie biegłości bo WG planuje jakiś balans a także niskich tierów, więc nie wiadomo czy WAFE  zostawią te 220 peny

Jeśli ktoś chciałby luknąć na przebieg bitwy to zapraszam:    https://www.youtube....ture=youtu.be  

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.

Edited by HUTNIKPL, 04 January 2019 - 12:02 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users