Jump to content

Löwe

• Please log in to reply
2086 replies to this topic

BuziekLechii #41 Posted 06 December 2012 - 07:45 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

View PostMynio, on 06 December 2012 - 12:32 PM, said:

Odniosę się tylko do powyższego fragmentu Twojej wypowiedzi i z całym szacunkiem, ale dawanie naprawy jako czwarty skill jest wg. mnie nie do pomyślenia!
Dawanie naprawy jako czwarty skill jakiemukolwiek ciężkiemu, a ciężkiemu z Niemiec w szczególności, jest nie do pomyślenia przynajmniej jak dla mnie.

A ja mam pytanie: ile ten czołg jest w stanie zarobić na przeciętnej bitwie(~1000 dmg) bez konta premium?

WRZOSIU #42 Posted 06 December 2012 - 11:24 PM

Private

• Player
  • 9576 battles
  • 22

View PostBuziekLechii, on 06 December 2012 - 07:45 PM, said:

Dawanie naprawy jako czwarty skill jakiemukolwiek ciężkiemu, a ciężkiemu z Niemiec w szczególności, jest nie do pomyślenia przynajmniej jak dla mnie.

A ja mam pytanie: ile ten czołg jest w stanie zarobić na przeciętnej bitwie(~1000 dmg) bez konta premium?

Można dać w Lowe jako pierwszego perka narawianie gąsienic, ponieważ już od 1% zyskujemy na tym. Gdy Mam zamiar robić w jakimś czołgu perka BiA to klepię pierw coś co mi działa od pierwszego procenta a po wyklepaniu 50% drugiego resetuję umiejętności załogi (-20% o ile pamiętam za kredyty), wrzucam pełne 100% BiA i robię nastepny (np gąsienice, albo coś innego). Głupie rozwiązanie ? Głupotą wg mnie jest klepanie pierwszego niedziałjącego perka na ukończenie którego potrzebujemy 220 tyś exp (~300bitew licząc 700 zdobytego exp na bitwę).

Przy cudownej bitwie wykręcisz 160tyś. Bardzo dobra to 100tyś. Standardowa bitwa przy kilku dobrych strzałach to 60-70tyś. Przeciętna bitwa to 30tyś, ale musisz mieć naprawdę pecha albo solidnego niedzielnego kaca. Mój znajomy wykręcił 5 tyś ostatnio. Pojechał na kamperówce za kamień na respie, wyświetlił go scout i arta zdjeła strzałem w ammo racka  :Smile_trollface-3:

Edited by WRZOSIU, 06 December 2012 - 11:25 PM.

mazur131313 #43 Posted 07 December 2012 - 12:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 57113 battles
  • 844
  • [OXIDE] OXIDE
Naprawa w Lowe ogólnie jest ZBĘDNA.Po co ten skill?By szybko zakładać gąski - w tej grze jest się często detrakowanym.Lowe jest WOLNY i to powinno wystarczyć za wytłumaczenie.Jak cię wykryją - arta i tak ciebie ustrzeli - to nie med.Dopadnie cię ogarnięty med lub piździk?Też szybkie przeniesienie do garażu.Typowy czołg drugiej linii ze względu na przebijany przez praktycznie wszytko przedni pancerz - to nie KTek.Lepiej wcześniej wbić BiA + Snajpera/Żarówę etc. Na resztę (zablokowana wieża,działo,silnik) jest zestaw naprawczy.

1k dmg to nie jest przeciętna bitwa.To WYJĄTKOWO SŁABA bitwa (4-5 penetrujących strzałów).Za 1k dostajesz bodajże 35k srebra.

Zawszę planuję długofalowo.10% expa to w moim przypadku ponad 70 bitew - maksymalny dostępny reset za srebro to 90%.A wydawać 1k golda (circa 20 zł) na reset nie mam zamiaru.Pierwszy skill/perk nabija się wyjątkowo szybko,pozostałe wolniej - na 4 trzeba bodajże więcej expa niż na 3 pozostałe razem wzięte.I właśnie TUTAJ przydają się skille,które działają od 1%.Co dla jednego jest niepojęte dla drugiego jest czystą logiką i poprawnym wyciąganiem wniosków z pobieżnej analizy...

Edited by mazur131313, 07 December 2012 - 12:51 PM.

Sempronius #44 Posted 07 December 2012 - 03:23 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 250

View Postmazur131313, on 07 December 2012 - 12:47 PM, said:

na 4 trzeba bodajże więcej expa niż na 3 pozostałe razem wzięte...
Każdy następny skill kosztuje 2x tyle co poprzedni - w skrócie, każdy następny skill trenuje się tyle ile wszystkie poprzednie razem (2gi skill tyle, co podstatowy + 1 pierwszy, 3ci tyle co podstawowy + 1szy + 2gi).

(założenie, w każdej bitwie dostajemy tyle samo xp lub długoterminowa średnia jest stała)
n - liczba bitew potrzebna na zwiększenie skilla od 0 do 100%
1 skill - n
2 skill - 2n
3 skill - 4n
4 skill - 8n
k-ty skill - (2^(k-1))*n

czas łączny:
1 skill - n
2 skill - 3n
3 skill - 7n
4 skill - 15n
k-ty skill - (2^k-1)*n

WRZOSIU #45 Posted 07 December 2012 - 05:30 PM

Private

• Player
  • 9576 battles
  • 22
Ilość doświadczenia potrzebna na wbicie pierwszych trzech perków.

http://www.imagic.pl...wiadczenie1.JPG

BuziekLechii #46 Posted 07 December 2012 - 07:04 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

1k dmg to nie jest przeciętna bitwa.To WYJĄTKOWO SŁABA bitwa (4-5 penetrujących strzałów).Za 1k dostajesz bodajże 35k srebra.
Bez urazy ale wychodzi na to że masz praktycznie same "WYJĄTKOWO SŁABE bitwy" no może tylko "MOCNO SŁABE bitwy" - średni dmg ~1200(nie wiem co prawda po co ten CL no ale jak używać to używać)

Naprawa w Lowe ogólnie jest ZBĘDNA.Po co ten skill?By szybko zakładać gąski - w tej grze jest się często detrakowanym.Lowe jest WOLNY i to powinno wystarczyć za wytłumaczenie.Jak cię wykryją - arta i tak ciebie ustrzeli - to nie med.
Dopada Cię med z ~300 hp, zdejmuje Ci gąskę i ma ~9 sec ładowania z naprawą go ubijasz(z gąskami jesteś w stanie oddać przynajmniej jeden strzał) bez naprawy umierasz. To samo z artą, wyświeca Cię med gdy na mapie jest jedna arta, zdejmuje Ci gąski arta ma jeden strzał(5 sec naprawa gąsek, i 5 sec na ucieczkę za dowolną zasłonę zanim med ponownie zdejmie gąski), bez naprawy może bez problemu oddać dwa. Już o takich rzeczach jak naprawa działa, wieży czy silnika nie wspominam. Żaden nawet najwolniejszy ciężarowiec, a może przede wszystkim najwolniejszy ciężarowiec nie obędzie się bez naprawy. Pomijam to że premium tanki służą też do szkolenia nie tylko zarabiania. No ale każdy ma swoje priorytety i gra jak lubi/umie.

WRZOSIU #47 Posted 07 December 2012 - 11:50 PM

Private

• Player
  • 9576 battles
  • 22

View PostBuziekLechii, on 07 December 2012 - 07:04 PM, said:

Bez urazy ale wychodzi na to że masz praktycznie same "WYJĄTKOWO SŁABE bitwy" no może tylko "MOCNO SŁABE bitwy" - średni dmg ~1200(nie wiem co prawda po co ten CL no ale jak używać to używać)

Dopada Cię med z ~300 hp, zdejmuje Ci gąskę i ma ~9 sec ładowania z naprawą go ubijasz(z gąskami jesteś w stanie oddać przynajmniej jeden strzał) bez naprawy umierasz. To samo z artą, wyświeca Cię med gdy na mapie jest jedna arta, zdejmuje Ci gąski arta ma jeden strzał(5 sec naprawa gąsek, i 5 sec na ucieczkę za dowolną zasłonę zanim med ponownie zdejmie gąski), bez naprawy może bez problemu oddać dwa. Już o takich rzeczach jak naprawa działa, wieży czy silnika nie wspominam. Żaden nawet najwolniejszy ciężarowiec, a może przede wszystkim najwolniejszy ciężarowiec nie obędzie się bez naprawy. Pomijam to że premium tanki służą też do szkolenia nie tylko zarabiania. No ale każdy ma swoje priorytety i gra jak lubi/umie.

Widzę, że ktoś rozumie o co mi chodziło we wcześniejszych dwóch postach z naprawą gąsienic  :Smile_Default:

mazur131313 #48 Posted 08 December 2012 - 12:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 57113 battles
  • 844
  • [OXIDE] OXIDE
Zanim ogarnąłem Lowe,wyszkoliłem załogę i nabrałem skilla minęło trochę minęło trochę czasu (do wywnioskowania z mojego opisu czołgu - ale myślenie co poniektórym sprawia problemy).Teraz dmg średni to więc niż HP czyli dobrze.Polecam niektórym teoretyzowanie dalej (typu odnajdzie cię med z 30% HP i akurat zdejmie gąski - przecież to zdarza się nagminnie,raz za razem normalnie,szczególnie kiedy po cichutku walimy z 2-ej linii...),a przy obecnym mm pchanie się z Lwem na medy czy pierwszą linię,resetowanie załogi etc...Na prawdę - życzę lwiątka pod choinką i sprawdzenia na własnej skórze czym różni się od np. KT.

BTW - szkoleniu załóg na prem tankach zdecydowane NIE.Ma farmić srebro i robić to jak najlepiej ergo potrzebuje wyszkolonej załogi - szczególnie Lew.

Jakoś np. mój rekord expa (Tygrysem P) - 2,7k - udało mi się nabić załogą 2-perkową bez naprawy (BiA + perki typu snajper).Cud normalnie...

Edited by mazur131313, 08 December 2012 - 12:33 AM.

WRZOSIU #49 Posted 08 December 2012 - 01:53 AM

Private

• Player
  • 9576 battles
  • 22

View Postmazur131313, on 08 December 2012 - 12:32 AM, said:

Zanim ogarnąłem Lowe,wyszkoliłem załogę i nabrałem skilla minęło trochę minęło trochę czasu (do wywnioskowania z mojego opisu czołgu - ale myślenie co poniektórym sprawia problemy).Teraz dmg średni to więc niż HP czyli dobrze.Polecam niektórym teoretyzowanie dalej (typu odnajdzie cię med z 30% HP i akurat zdejmie gąski - przecież to zdarza się nagminnie,raz za razem normalnie,szczególnie kiedy po cichutku walimy z 2-ej linii...),a przy obecnym mm pchanie się z Lwem na medy czy pierwszą linię,resetowanie załogi etc...Na prawdę - życzę lwiątka pod choinką i sprawdzenia na własnej skórze czym różni się od np. KT.

BTW - szkoleniu załóg na prem tankach zdecydowane NIE.Ma farmić srebro i robić to jak najlepiej ergo potrzebuje wyszkolonej załogi - szczególnie Lew.

Jakoś np. mój rekord expa (Tygrysem P) - 2,7k - udało mi się nabić załogą 2-perkową bez naprawy (BiA + perki typu snajper).Cud normalnie...

Po co tak pretensjonalnie od razu? W ostatnich twoich postach daje się odczuć negatywne nastawienie do innych pomysłów niż twój jedyny słuszny. Niech każdy wybierze dla siebie to co mu pasuje. Jeśli nie podzielam Twojej opinii to pisze to kulturalnie z szacunkiem dla siebie i przede wszystkim drugiej osoby na formum a nie jak "hejter z gimnazjum". Walenie tekstami "myślenie co poniektórym sprawia problemy" i "Co dla jednego jest niepojęte dla drugiego jest czystą logiką i poprawnym wyciąganiem wniosków z pobieżnej analizy..." podaruj sobie. Nic nie wnosisz tym do dyskusji tylko zaogniasz atmosferę i obrażasz innych.

Dla mnie BiA i gąsienice są bardzo ważne. Jeśli ktoś tego nie podziela to proszę bardzo. Tym lepiej dla mnie i pocisków z nieba  :Smile_Default:

Edited by WRZOSIU, 08 December 2012 - 01:59 AM.

BuziekLechii #50 Posted 08 December 2012 - 02:27 AM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

Mógłbym odpisać w równie prostacki sposób ale sobie daruję połączę tylko dwa cytaty:

ale myślenie co poniektórym sprawia problemy

Przyjemnego grania życzę.

TapChan #51 Posted 08 December 2012 - 08:22 AM

Major

• Player
  • 25086 battles
  • 2,766
Na moje oko to Lowe ma ogromne gąsienice i sporo czasu gry spędzi na ich naprawie. W tym czołgu ten akurat perk ma znaczenie (jak dla mnie) bo nie lubię gry z trzeciej linii. Zresztą, kiedy liczba graczy maleje to nagle z trzech linii robi się jedna. Zresztą, byle splash od arty zrywa gąskę, a wtedy akurat jest mało czasu na stanie i czekanie.

mazur131313 #52 Posted 08 December 2012 - 10:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 57113 battles
  • 844
  • [OXIDE] OXIDE
Powinniście sobie odpowiedzieć na pytanie 'ile średnio spadają mi gąski na bitwę'.Mi co najwyżej raz - i  w sumie przeważnie na to idzie zestaw naprawczy.Ile trwa naprawa gąsek w takim Lowe z wymaksowanym skillem (u wszystkich,bo później wyliczana jest średnia,więc skill u jednego załoganta mniej to już w przypadku Lowe 20% naprawy mniej.Natychmiast?10s?5s?Czy te kilka s to nie czas,w którym obejdzie mnie med?Czy zdążę się obrócić po naprawie gąsek?NA PRAWDĘ?).

Należy sobie zadać także pytania:

- po co mi takie perki jak żarówa,snajper,bezpieczne magazynowanie,czystość i porządek,hamowanie sprzęgłem,jazda terenowa,mentor,BiA etc.I jak tu wszystko pomieścić w 3 slotach...i czy naprawa akurat W TYM czołgu jest aż tak ultraważna (w artylerii również?) - bo alternatywą jest zdjęcie BiA,czy Lowe jest typowym WoTowskim HTkiem obecnie...powodzenia dla ludzi bez jazdy terenowej i hamowania sprzęgłem,na prawdę...
- czy pcham się Lowe na pierwsza linię do walki z X-ami (w moim przypadku 30-50% losowań obecnie)...

Każdy ma swój styl grania,a pójście na łatwiznę,bo 'tak twierdza wszyscy inni' i 'tak jest przyjęte' prowadzi tylko do stagnacji.

Szkolenie załóg na p.tankach jest dla mnie mocno dyskusyjne.Zamiast np. nabierać skilla w docelowym pojeździe - czy np. jeździć na zmianę premium tankiem (farmienie srebra) i docelowym czołgiem (chyba,że przeżywasz wszystkie bitwy do końca,wtedy chylę czoła) to lepiej co bitwę,dwie wymieniać załogi...exp w np. takim E 75 aż tak bardzo różni ci się od expa w Lowe?Wątpię...No chyba,że ktoś nie ma premium konta - wtedy dopiero staje się to dla mnie zrozumiałe.

Edited by mazur131313, 08 December 2012 - 10:15 AM.

Kemotnik #53 Posted 12 December 2012 - 02:21 PM

Corporal

• Player
  • 50885 battles
  • 183
  • [1-BST] 1-BST
Lew stał się o 21 cm wyższy i jest to widoczne gołym okiem - podjechałem do kolegi z plutonu w T34 i lew jest już tylko minimalnie niższy od niego, jednakże pancerz wieży dużo gorszy.
Nie rozegrałem jeszcze za dużo bitew nim po patchu, ale jak zaobserwuje coś ciekawego, to napiszę.

leoPL #54 Posted 12 December 2012 - 04:55 PM

Private

• Player
  • 71889 battles
  • 14
  • [PEC] PEC
kiedyś kupiłem Lwa ale czuje się tak jak bym zapłacił za mercedesa a po paru poprawkach przyszła ekipa wot  dała trabanta i wmawiała ze to jest to samo ,ale to jest wot wydałeś kasę toś kiep ,kup następny to moze będzie lepiej LOL

Kemotnik #55 Posted 12 December 2012 - 06:12 PM

Corporal

• Player
  • 50885 battles
  • 183
  • [1-BST] 1-BST
I teraz odnoszę wrażenie, że Lew ma nieco lepszy hull-down, bo w pojedynku 1 na 1 z IS-3 mogę obniżyć lufę w te same miejsca co przed patchem.

Alladyn78 #56 Posted 13 December 2012 - 08:07 AM

Corporal

• Player
  • 8694 battles
  • 112
Powiedz Cie mi mam Lwa i troszkę bitew na nim,mam siatkę maskującą,kamuflaż i lornetkę ,stoję sobie w krzakach na górce bez ruch i na pewno mnie nikt nie spotuje!!,nagle obrywam od gościa nie wiadomo  skąd ,potem okazuje się że gość ma mniejszą widoczność i stoi w niżej jak to jest?,mógłby podświetlić się chociaż po strzale a tutaj nic!!
Moje pierwsze wrażenie po wprowadzeniu patcha 8.2,Love więcej odbija przodem po s kontowaniu i lepiej przebija

profes79 #57 Posted 13 December 2012 - 08:32 AM

General

• Player
  • 20774 battles
  • 9,757
  • [FENOM] FENOM

mam siatkę maskującą,kamuflaż i lornetkę

Za założenie takiego zestawu na HT który jest rozmiarów małej stodoły to powinni do ciebie strzelać bez uprzedzenia za każdym razem.

i na pewno mnie nikt nie spotuje!!

Na pewno to Kopernik nie żyje. Widocznie ktoś cie podświetlił, albo strzelałeś i ktoś wygarnął w krzaki z których leciał tracer. Nie mając żarówy nie stwierdzisz, że "na pewno nikt cie nie spotował"

Alladyn78 #58 Posted 13 December 2012 - 09:59 AM

Corporal

• Player
  • 8694 battles
  • 112
akurat mam żarówkę i wiem co pisze mam nawet replay wielu bitew!!
mam na Lowe ponad 750 bitew więc nie mówi mi że nie wiem o czym piszę,znam ten czołg jak własną kieszeń!!

Alladyn78 #59 Posted 13 December 2012 - 10:11 AM

Corporal

• Player
  • 8694 battles
  • 112
ostatni przykład zostało w przeciwnej drużynie 4 w tym 2 arty ,KW-1S i T25/2 ciekawe który mnie spotuje?
t25/2 strzela do mnie raz za razem nie wiadomo skąd bo trafia mnie a się nie podświetla a KW-1S jest całkiem gdzie indziej!!
ja stoję wyżej za krzakami i nie strzelam dlaczego on mnie widzi?,a przy założeniu że podjechał nie zauważony to po strzale powinien się podświetlić!!
Love w roli snajper chyba lepiej jak ma siatkę maskującą i lornetkę dającej 25% do widoczności na postoju !!!
Jak byś wiedział to wojsko używa siatek maskujących na dużych obiektach wiem o tym bo służyłem w armii!!

profes79 #60 Posted 13 December 2012 - 10:24 AM

General

• Player
  • 20774 battles
  • 9,757
  • [FENOM] FENOM
Lowe w roli snajpera to powinien mieć GLD/stabilizator - chyba można go założyc na Lewka  - i rammer a do tego ewentualnie osłonę przeciw odłamkową bo arty go bardzo lubi.

T25/2 ma po strzale lepszą wartość camo niż Lowe stojący bez ruchu i strzelania. Wystarczy, że miał również lornetę i załogę szkoloną w umiejętnościach zwiększających zasięg widzenia i mógł cie spotowac jak chciał. Do tego ponieważ grasz statycznie (kamo+ luneta+ snajpienie) to po  prostu mógł pamiętać gdzie stoisz po wcześniejszym podświetleniu cie przez kogoś innego.

Pokaz powtórkę to się na pewno rozwiązanie tej sytuacji znajdzie.

Jak byś wiedział to wojsko używa siatek maskujących na dużych obiektach wiem o tym bo służyłem w armii!!
Ja co prawda nie byłem, ale może dlatego zwracam uwagę na to, jak działa mechanika WoT-a a nie na to, co używa się w realnej armii, bo te dwie rzeczy sie dosyć często rozjeżdżają. Z własnego doświadczenia wiem, że niewidzialny Lewek to coś, czego się nie widuje.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users