Jump to content

8,8 cm Pak 43 Jagdtiger

• Please log in to reply
1643 replies to this topic

barrakketh #1 Posted 27 October 2012 - 01:08 AM

Sergeant

• Player
  • 24971 battles
  • 207
  • [GC4F] GC4F
Temat poświęcony pojazdowi JagdTiger 8.8cm PaK 43 (niemiecki premium niszczyciel czołgów tieru VIII).

barcelonista_pl #2 Posted 27 October 2012 - 03:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
Proszę o opinie o tym czolgu i jak wypada w porównaniu do lowe i t34 w zarobkach.

Adi_PoL #3 Posted 27 October 2012 - 04:07 PM

Private

• Player
  • 13913 battles
  • 26
Polecam temat: http://forum.worldof...k-43-jagdtiger/

bongers #4 Posted 02 November 2012 - 11:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16906 battles
  • 51
Dzisiaj skorzystałem z promocji i kupiłem ten sprzęcik. No i po pierwszych bitwach jak dla mnie czad, gra mi się nim przyjemniej niż normalnym JT. Załogę przerzuciłem z podstawowej Jagody (3 perki) i ładnie się tym wymiata. Bitwy dzisiaj dziwne bo albo w tempie zabójczym wygrywamy 15:5 albo w druga stronę i tak w kółko. Co do zarobków to z premium tak średnio ok 60-80k wyciąga się z bitwy.
Mój nalepszy zarobek, żeby było śmieszniej na przegranej bitwie:
Przegrana, Dragon Ridge
Doświadczenie: 801
Kredyty:100 356
Osiągnięcia: Master Gunner, Sharpshooter

Edited by bongers, 03 November 2012 - 01:00 PM.

MindChanger #5 Posted 08 December 2012 - 03:58 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
świetny czołg, prowadzi mi się świetnie! Właściwie daje mi tyle fun'u z gry co JT IX tier. Dużo zarabia, jako VIII tier jest potężnym przeciwnikiem jeśli zna się taktykę grania JT. Nawet IX tiery mają problemy z przebiciem gdy jesteśmy na hulldown-ie. Kupiłem go z wątpliwościami, ale teraz jestem pewien, że kupno tego pojazdu to strzał w dziesiątkę! Polecam każdemu dobremu graczowi ;)

Kuba9m #6 Posted 08 December 2012 - 11:34 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25693 battles
  • 1,205
  • [PSQD] PSQD
Posted Image
taki wynik dzisiaj za ~3400dmg-u 7 fragów ;)

Posted Image
tutaj tylko 4fragi ale 5500dmg ;)

I co dziwne rekordy wpadają w miastach gdzie niby czołg jest mało zwrotny i kiepskawy , ale tak naprawdę wymiata bo zarobki przy taniej amunicji miażdżą + reload co 4.55s powoduje ,że można kasować patona stojącego 100m od nas (detrack,gong,detrack,gong,itd.)
Zresztą działko jest epickie , można strzelać jadąc vmaxem i się trafi
Mam parę innych 8 tierowych premium ale ten daje najlepszy zarobek i fun mimo ,że WR trudno mi dobić do 50% od paru miechów :/

MindChanger #7 Posted 09 December 2012 - 08:04 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
Spoiler                     

Powyżej 5 k dmg.

ini1 #8 Posted 09 December 2012 - 10:40 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56719 battles
  • 3,153
  • [SAMI] SAMI
no dobra, jak wszyszczy się chwalą to ja też :}

bitwa z dzisiaj :}

Posted ImagePosted Image

nikul #9 Posted 11 December 2012 - 07:05 PM

Private

• Player
  • 11091 battles
  • 48
Przymierzam się do kupna czołgu premium na boże narodzenie ;p i nie ukrywam, że jagdtiger 8.8 jest jednym z najlepszych kandydatów. Już troszku o nim poczytałem, zastanawia mnie tylko jedno. nie wiecie, czy tyn czołg przypadkiem za bardzo się nie pali ? Dzisiaj na kampinówce zjeżdżając moim t-44 z górki razem z dwoma typami zajechaliśmy od tyłu jadg 8.8 ferdinanda i cośtam jeszcze na 6 tierze. (Wygrywalismy koniec końców było 0 - 15) tyy były w plutonie i zaczęły stzelac do ferdka, a ja do jadg 8.8. Jakież było moje zdziwienie, gdy 1 strzał = awaria jego silnika i podpalenie, ale on dzieleni ugasił się i naprawil silnik, zaczal się obracać, ale drugi gong ode mnie chyba znowu mu zniszczył silinik i kolejny raz podpalił, co go odparowało. I tak jak napisałem, to był raczej przypadek, czy on faktycznie jest "łatwopalny" ?

MindChanger #10 Posted 11 December 2012 - 08:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412
Równie łatwopalny jak inne niemieckie czołgi ;)
Palę się z 1 raz na 20 rund, jak nie na więcej bitew. Nie jest to chyba dużo?
Dodatkowo możemy dać skill, który zmniejszy szansę na pożar, lub w ostateczności możemy zamontować moduł, który sprawia, że silnik jest wytrzymalszy.

Zdecydowanie warto jeśli lubisz i wiesz jak grać ciężkimi TDkami i wiesz gdzie strzelać (ma dobrą penetrację, ale czasem trzeba wiedzieć gdzie strzelać np. w Super Pershinga).

nikul #11 Posted 11 December 2012 - 10:42 PM

Private

• Player
  • 11091 battles
  • 48
Jak tak to ok, bałem się tylko, że pali się lepiej od innych niemców ale jak tak, to jest ok . Thx

bongers #12 Posted 12 December 2012 - 09:58 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16906 battles
  • 51
Hmm jakoś nie zauważyłem szczególnej łatwopalności tego sprzętu, nawet nie wożę gaśnicy tylko paliwko. TD bardzo fajny, ładnie zarabia i MM też daje rade.

D3vastator_PL #13 Posted 12 December 2012 - 05:01 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 17079 battles
  • 66
powiem tylko tyle,ze ja nie pamiętam kiedy mi się ostatnio palił jagtiger.Wg mnie bardzo fajna zabawka do gry i zarabiania.

Groo80 #14 Posted 28 December 2012 - 10:59 PM

Private

• Player
  • 31101 battles
  • 29
  • [_E] _E
Czołg świetny, bardzo dobrze zarabia, 20 bitew i ponad 1 100 000 sreberka na czysto, oczywiście dopiero się go uczę.
Trafiają się bitwy powyżej 100 tys., 16 tys. (najmniej) miałem przy przegranej gdy na samym początku mnie wywaliło z serwera i jak się ponownie zalogowałem to już tylko zwlokłem szczątki do garażu.
Średnio jest około 50 - 60 tys. na czysto nawet przy przegranej bitwie o ile troszkę popykamy w pestki.
Koszt naprawy (7-8 tys.), uzupełnienie amunicji i ekwipunku jeszcze nie przekroczył mi 20 tys.

Teraz żałuję, że wcześniej wziąłem LWA a nie JT.

Odnośnie zapalania to raczej trudno go zapalić

Edited by Groo80, 28 December 2012 - 11:01 PM.

skazi #15 Posted 28 December 2012 - 11:38 PM

Corporal

• Player
  • 23323 battles
  • 108

View PostGroo80, on 28 December 2012 - 10:59 PM, said:

Czołg świetny, bardzo dobrze zarabia, 20 bitew i ponad 1 100 000 sreberka na czysto, oczywiście dopiero się go uczę.
Trafiają się bitwy powyżej 100 tys., 16 tys. (najmniej) miałem przy przegranej gdy na samym początku mnie wywaliło z serwera i jak się ponownie zalogowałem to już tylko zwlokłem szczątki do garażu.
Średnio jest około 50 - 60 tys. na czysto nawet przy przegranej bitwie o ile troszkę popykamy w pestki.
Koszt naprawy (7-8 tys.), uzupełnienie amunicji i ekwipunku jeszcze nie przekroczył mi 20 tys.

Teraz żałuję, że wcześniej wziąłem LWA a nie JT.

Odnośnie zapalania to raczej trudno go zapalić
Trudno? Na 22 bitwy już w 4 bitwach płonąłem (w tym raz po hicie od arty), co nie zmienia faktu że TD bardzo przyjemny.

mroowol #16 Posted 29 December 2012 - 03:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14003 battles
  • 59
Witam,

ten TD to byl moj pierwszy premium tank (poza M3 Stuart). Przy zakupie prem tanka wachalem sie jeszcze pomiedzy Löwe a T34, ale ich niekorzysc przemawiaja MM ktore losuje z tier X, a z tym TDkiem max tier to IX. Pozatym frajde z grania ciezkim czolgiem (tier VIII) czerpie z IS-3.

Na poczatku grania tym TD mialem mieszane uczucia, gdyz alpha dmg bardzo slaby (w porownianiu np. do Ferdinanda badz JagdPanther II), ale ten RoF to cos pieknego ;) raz dopadniety przeciwnik (gasienice badz slepy zaulek) moze juz spokojnie wyjsc do garazu bo po takiej serii strzalow jaka dawkuje JadgTiger, juz raczej zywy nie wyjdzie ;) + celnosc tego dziala to tez poezja ;)

Czolg oczywiscie nie nadaje sie na pierwsza linie, gdyz latwo nas mozna oflankowac i nawet tier V moze poslac nas do piachu, ale majac u boku sprzymierzencow mozna sie czasami na taka szarze skusic ;) (choc mega szybki to on nie jest).
Tak jak juz to inni gracze wspomnieli, ten czolg to doslownie fabryka pieniedzy, z ktora zakup modulow do czolgow badz tez nowe maszyny z tier IX - X to juz nie taki duzy problem ;) Goraco polecam !!!

Posted Image  Posted Image

Anidudu #17 Posted 29 December 2012 - 04:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34431 battles
  • 400
Ładowanie 10 pocisków premium i częste korzystanie z nich, uszczupla twoje zyski aż o 40 tyś. i to jak widać dość często ci się zdarza. Miałbym pewne wątpliwości co do sensu używania tych pocisków, gdy grasz niszczycielem, który ci służy tylko do zarabiania (ewentualnie szkolenia załogi). Sam też na początku myślałem, że jak wezmę sobie te kilka pocisków i jak trafię na silnych przeciwników, to może pozwoli mi to wygrać bitwę, bo będę ich mógł łatwo uszkodzić. Ale niestety efekty były dość marne, a straty kasy znaczące, więc szybko z tego zrezygnowałem. Pokusa żeby użyć tych pocisków jest zbyt duża, a koszty zdecydowanie przewyższają potencjalne zyski.

mroowol #18 Posted 29 December 2012 - 06:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14003 battles
  • 59
@ Anidudu,

masz racje co do wydatku na pociski premium, ale nie za kazdym razem z nich korzystam, poprostu standardowo juz sie tam te kilka pociskow u mnie znajduje ;)

Posted Image  Posted Image  Posted Image  Posted Image

a jezeli chodzi o zarabianie to nie ma z tym problemow grajac od tygodnia JdgTigerem 8.8 i T26E4 nazbieralo jej sie szybko i dosyc sporo. Dzis np. jako ze sa znizki 50% to wydalem 5,5 mln na sprzety (kupujac po drodze T-50-2, KV-13 i T-43 :) i nie martwie sie tym ze mam tylko 47k kredytow, bo za tydzien bedzie znowu ich okolo 6-7 mln.

Problemem jest teraz granie np. JdgPanterem, T-43 badz IS-8 aby dalej zbierac expa na kolejne tiery ;P zaliczam po rundzie z dziennym bonusem x2 i wskakuje na premki ;) gdyz poki co mam z tego lepszy fun-play.

Pozdrawiam

Edited by mroowol, 30 December 2012 - 12:54 AM.

brunodietrich #19 Posted 01 January 2013 - 10:54 AM

Corporal

• Player
  • 14588 battles
  • 135
  • [-GFE-] -GFE-
Przeklejam swój post z tego tematu. (Są bardzo podobne aczkolwiek nie każdy od razu trafia do poradników chąc czytać o tym czołgu.)
http://forum.worldof...er/page__st__40

Czołg w moim odczuciu świetny.
Wrażenie mam, że wolniejszy niż Jt IX tieru ale właściwie wiele to nie przeszkadza. JT8,8 jak na razie daje mi więcej funu niż JT 9t.
Z zarobkami bywa różnie. Gram na premce i zarobi wahają się od 25tys za zrobienie niczego do 100tys na czysto.
Wożę ze sobą premium amunicję i czasami zdarza się jej używać. Wtedy niestety jest to kosztowna zabawa ale no..bywają sytuację, że muszę i koniec ;)
Zapewne powtórzę wiele z tego co już napisane wcześniej.:
1.Palić się to jak dla mnie on się za często nie pali. Jak dla mnie to wręcz rzadko
2. Silnik za to pada często jeśli ktoś ładnie nam przyłoży w dolną płytę (i nie tylko tam, generalnie silnik lubi stracić moc a wtedy to już jest masakra)
3. Jak wystawimy się na ostrzał boków czemuś co jest od nas szybsze to powrót do garażu jest bliski.
4. Jeżeli widzisz, że masz na dobicie typa 59 (np na hita) lub coś w tym stylu to absolutnie nie wolno jechać do tego czołgu i skracać dystansu. Przyjedzie do Ciebie i wtedy dostanie kulę. Byle celną bo jak dojedzie bliżej to już może być finał z miernym skutkiem.
5. UWAGA. Magiczna sztuczka! Mam wrażenie, że wielu łosi myśli, że ten JT88 przeładowuje pół godziny. I wykorzystałem to wielokrotnie aby komuś zrobić dużą krzywdę :Smile_trollface-3:  Mianowicie. Oklepujemy się z kimś np wokół budynku. Tzn my patrzymy w jego stronę a ten ktoś (czołg z wieżą) wysuwa się i strzela w nas. Idealnie  :Smile_teethhappy:  Proszę strzelić temu tankowi "pod nogi" aby myślał, że teraz wielce spudłowaliśmy i jesteśmy frajerami, którzy będą stać z 10 sekund na ładowaniu. Ale nic z tych rzeczy prawda? Kierownik owego tanka teraz dumnie wyjedzie zby sprzedać nam kulę. A tu ZONK. strzelamy mu w gąskę (hehe-jednak załadowaliśmy pocisk zanim on tak na dobre wyjechał) i teraz klepiemy go niemiłosiernie aż zejdzie z tego świata bądź w trybie pilnym zyska rozum na przyszłość. Co ważne, taki gość zapewne będzie chciał oddać szybko strzał i się schować co podwyższa nasze szanse, że walnie po prostu w naszą grubą przednią płytę a to mu niewiele da. Metodą tą rozwalam głównie kierowców ISów i KW 1S. Jakoś tak hmm, się przyjęło  :Smile_veryhappy: Kto będzie mądry to się na to nie nabierze i do was nie wyjedzie. Nie stracicie wtedy na tym.
6. Przednia płyta. No to akurat jest główny atut tego tanka. Stąd też po kupnie tego czołgu zacząłem zbierać stalowe ściany. Jeżeli jesteśmy w stanie schować swój brzuszek (dolną płytę) to na ogół większość tanków nie jest w stanie nam nic zrobić. Pukają w okienko a my w tym czasie klepiemy ich aż miło. Dlatego też gdy wiem, że mam chronione boki, nie boję się wysuwać do przodu i klepać przeciwnika twarzą w twarz. Czasem jednak ryzykując z odsłoniętą płytą dolną ale  uwierzcie, że nie wszyscy wiedzą, że tam trzeba walić i wysoce prawdopodobne jest, że taki ktoś będzie wobec was bezradny waląc w wasze 250mm. W sytuacji gdy macie pełne hp można sprawdzić wiedzę takiego delikwetna i wyjechać mu frontalnie. Jeśli za pierwszym razem nie strzelił w płytę dolną a mógł to raczej już tego nie zrobi. Pozostaje ryzyko, że załaduje amunicję premium. Wtedy jak to zrobi i w nas coś wejdzie no to decyzja do rozpatrzenia. czy wycofujemy się czy klepiemy do końca z ryzykiem przyjęcia jeszcze z jednego hita.
Kiedyś się nieźle uśmiałem. Klepałem T32 stojąc do niego przodem. Byłem na hita a mimo to zjadłem go prawie do zera. (stojąc face to face na ruinbergu mniej więcej na 50m do niego-z odsloniętą płytą dolną). Dobił mnie IS, który zajechał mnie od tyłu. Piszę potem do gościa na czacie "podziękuj ISowi bo uratował ci tyłek i naucz się używać swojego czołgu bo tego nie umiesz". A on na to "zamknij się, umiem, mam na nim WR 63%". Myślałem, że zegnę się ze śmiechu  :Smile_veryhappy:
7. Czołg na strzał zadaje mały dmg ale cóż to znaczy skoro pluje pestkami jak opętany. Stąd też bitwy z powyżej 3tys zadamego dmg nie są rzadkością, A jak dobrze pójdzie to można dojść i do 5k dmg. Zapewne da się i więcej.
8. Kolejny atut tanka. CELNOŚĆ. Rewelacja. Kto zagra ten się przekona.
9. I co do tej celności i szybkostrzelności. Trzeba to łączyć razem więc główna recepta na unieszkodliwienie przeciwnika to najpierw ściągać gąskę a potem klepać tak długo póki stoi.
10. Jeżeli ktoś lubi pofragować to to chyba nie jest czołg do tego. Różnie z tym bywa. Często jest tak, że wciśnie się sporo dmg ale się nic nie ubije. Generalnie jakoś tak, że jeśli już coś ubiję to jest to 1-4 fragi. Nie wiem, może później będzie lepiej.
11.Arta nas lubi. No ale przy losowaniach JT88 nie zawsze jej dużo i nie zawsze jest groźna.
Moja załoga skupia głównie się na kamo, naprawie i żarówka u dowódcy plus hamowanie sprzęgłem i jazda terenowa. (drugi skill u wszystkich na 93%)
Wożę lornetę polową, skrzynkę z narzędziami i dosyłacz.
Pogram więcej to może coś przekombinuję, na razie zostawiam taki układ.
Ciekawostka.
Wczoraj wykręciłem na nim taki kwiatek. Jak zobaczyłem tę ścianę siedmiu medali to nie wiedziałem co powiedzieć. Ale myślę, że pokazuje to, iż da się nim przyjemnie zagrać.

Posted Image

Powtórka dla chętnych
http://mwreplays.com...y/QBQLR20Q02T9/

Tu było akurat 9 fragów.

Edited by brunodietrich, 01 January 2013 - 10:35 PM.

Blackart #20 Posted 01 January 2013 - 11:47 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9687 battles
  • 334
Nieźle! Wyślij powtórkę na Konkurs: Przezorny zawsze ubezpieczony, powinieneś wygrać 2000 golda.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users