Jump to content

8,8 cm Pak 43 Jagdtiger

• Please log in to reply
1643 replies to this topic

skazi #41 Posted 26 January 2013 - 11:24 PM

Corporal

• Player
  • 23323 battles
  • 108

View PostCzopkins, on 26 January 2013 - 07:31 PM, said:

Żeby nie być gołosłownym to wrzucam zdjęcia które są z moich pierwszych bitew zaraz po zakupie swojego premium tanka. Jeśli chcesz to wrzucę coś aktualnego
http://www.tinypic.pl/pkvi5i8ih26n
http://www.tinypic.pl/l9a1hfyafmom
http://www.tinypic.pl/m30q10t7mmun

EDIT
Druga dzisiejsza walka którą rozegrałem 5 min temu.
http://www.tinypic.pl/eef7g7ewjcck

Nie da się? Da się.
Więc wg ciebie bitwa z ok. 4000dmg to normalna bitwa? Kłóciłbym się :)

Czopkins #42 Posted 27 January 2013 - 09:56 AM

Private

• Player
  • 15942 battles
  • 9

View Postskazi, on 26 January 2013 - 11:24 PM, said:

Więc wg ciebie bitwa z ok. 4000dmg to normalna bitwa? Kłóciłbym się :)

Hm, no u mnie nie należy do rzadkości bo MM jest dla mnie łaskawy i zazwyczaj bije do 7-8 tierów i niżej :) stąd też dmg jest całkiem niezły. Choć bywają rundy, że zarobi sie mniej. Wiadomo.

barcelonista_pl #43 Posted 27 January 2013 - 11:49 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843
A jak wypada zwrotność w porównaniu do zwykłego Jagdtigera? Szybciej się obraca, łatwiej pokonac nim zblizającego sie meda niż zwykłm Jagdtigerem?

OldBix #44 Posted 27 January 2013 - 12:55 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W
Obracanie jest więcej niż beznadziejne. Objechać to coś można nawet Mausem i T95.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 27 January 2013 - 12:56 PM.

helsinek #45 Posted 27 January 2013 - 01:35 PM

Private

• Player
  • 17517 battles
  • 3
  • [V-D] V-D
Bez przesady. Gram równolegle zarówno JgTigerem jak i JgTigerem 88 i faktycznie 88 jest zauważalnie mniej zwrotny i troszkę wolniejszy, niż jego odpowiednik z IX tieru. Jednak aż takiej tragedii nie ma. Jak trafisz na mniej ogarniętego lolka, to sobie z nim poradzisz ( nie zawsze, ale takie sytuacje miały u mnie miejsce). Świetne spamerskie działo, tak jak koledzy pisali kilka postów wyżej, czasami nie ugrasz nic, czasami nawet i ok 5000 dmg zadasz.

Zarobki bardzo dobre - naprawa i amunicja taniocha.

W kwestii pancerza, są bitwy gdzie ciężko go ugryźć, są bitwy gdzie KV1s rzeźbi od przodu jak chce. Najważniejsze to chować dolną płytę.
Ja stosuję taktykę strzelania w gąski i dobijania - pozwala mi na to krótki rld - 4,5 sec. Z jednym medem, który próbuje do nas dojechać powinniśmy sobie poradzić, jak ich będzie więcej - kaplica.

Falathi #46 Posted 31 January 2013 - 05:00 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG
helsinek, nie tylko dolną płytę. Weakspotem jest również gniazdo km. Jeśli w ogóle chowasz przednią płytę i wystawiasz tylko górę pojazdu to mogą sobie strzelać. Coś jak ostatnio na mapie Klif - znalazłem miejsce gdzie wystawiłem tylko działo i górę nadbudóki. I kilka cięzkich maszyn VIII tieru nie było w stanie mnie ugryźć za to 8,8 robiło niezłe spustoszenie. Zwłaszcza, że można kontrolnie co jakiś czas tłuc w gąsienice, żeby towarzystwo nam nie uciekło z placu zabaw.

Ogólnie - maszyna sytuacyjna i ciągle uczę się nią grać, ale ma spory potencjał. Niestety z racji braku mobilności ( nawet z benzyną jest gorzej niż w przypadku SPershinga, a to już o czymś świadczy ) są sytuacje, gdy nie daje rady - na przykład w momencie gdy musi stawić czoła kilku rozpędzonym medom i nie ma wsparcia.

dkfan #47 Posted 31 January 2013 - 05:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40057 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL

View PostFalathi, on 31 January 2013 - 05:00 PM, said:

są sytuacje, gdy nie daje rady - na przykład w momencie gdy musi stawić czoła kilku rozpędzonym medom i nie ma wsparcia.

A znasz jakis pojazd ktory daje sobie rade samotnie z kilkoma (a wiec minimu 3) medami?
Taka wada to nie wada bo to oczywista oczywistość
Zaletą jest spamerskie działo.

Falathi #48 Posted 31 January 2013 - 05:15 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG
No... na przykład med wyższego tieru ma trochę większe szanse w tej sytuacji?
JTiger jest w tym momencie skazany.

Choć z drugiej strony zdarzyło się, że 3xType59 na widok mojego Jtigera zaczęły bawić się w odwrót i kampienie, zamiast zajechać czołg. Co tylko po raz kolejny dowodzi że najwazniejszym elementem rozgrywki jest gracz i jego decyzje.

dkfan #49 Posted 31 January 2013 - 05:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40057 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL

View PostFalathi, on 31 January 2013 - 05:15 PM, said:

No... na przykład med wyższego tieru ma trochę większe szanse w tej sytuacji?
JTiger jest w tym momencie skazany.

Z wolfpackiem? np M48vs 3x T54 no nie zartuj proszę. Może z 3 bot-ami tak ale nie z aktywnie grajacymi graczami. Musialby mieć dodatkowy silnik rakietowy zeby zwyczajnie uciec.
Tak czy inaczej chodzi mi o to że to co napisałeś nie jest żadną wadą bo dotyczy każdego czołgu w tej grze.

Choć z drugiej strony zdarzyło się, że 3xType59 na widok mojego Jtigera zaczęły bawić się w odwrót i kampienie, zamiast zajechać czołg. Co tylko po raz kolejny dowodzi że najwazniejszym elementem rozgrywki jest gracz i jego decyzje.
Może w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla dla pracownika WG. :-P

Falathi #50 Posted 31 January 2013 - 05:30 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG
LOL z tym szacunkiem. Na ogół strzelają a potem się pytają kiedy dostaną golda za Hunt Us Down  :Smile_blinky:

Co do jednego masz zdecydowanie rację - w takiej sytuacji praktycznie każda maszyna ma przerąbane, ale niektóre mają, przynajmniej teoretycznie, szansę albo uciec albo chociaż zadać poważne uszkodzenia. JTiger na ogół nie zrobi już nic.

dkfan #51 Posted 31 January 2013 - 05:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40057 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL

View PostFalathi, on 31 January 2013 - 05:30 PM, said:

Co do jednego masz zdecydowanie rację - w takiej sytuacji praktycznie każda maszyna ma przerąbane, ale niektóre mają, przynajmniej teoretycznie, szansę albo uciec albo chociaż zadać poważne uszkodzenia. JTiger na ogół nie zrobi już nic.

Jak praktycznie każdy td, niektóre z nich np Su122-44 da sobie radę z pojedynczym , nawet wyższego tieru ale dwa to oznacza że armagedon sie zbliża. Co ciekawe JGT88 jest na przedostatnim miejscu jezeli chodzi o serwerowe statystyki WR co dla mnie jest zupelnie niezrozumiałe bo w bitwach w ktorych je widze zazwyczaj dlugo się bronią.

Falathi #52 Posted 31 January 2013 - 05:44 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG
dkfan,

z drugiej strony - Hellcatem idzie jeszcze uciec. W ogóle wieżowy TD może być w nieco lepszej sytuacji, choć wygrana w takim układzie to i tak cud/nadzwyczajna różnica w poziomie umiejętności.

Przypuszczam, także jako kierowca JTigera, że wynika to z jednego. Otóż JTiger jest dobrym wozem, potrafi skutecznie się bronić, ryglować kluczowe pozycje, skutecznie obezwładniać pojazdy dla artylerii z racji szybkostrzelności działa i tak dalej.
Niestety, z drugiej strony jest bardzo powolny. To zaś oznacza, że często NIE jest w stanie odpowiednio szybko dojechać lub przemieścić się tam, gdzie jego wsparcie jest akurat najbardziej potrzebne. Nie bardzo z tej racji nadaje się do prowadzenia natarcia, wiele sytuacji w których JTiger nabija wysokie wyniki to obrona, czasem oznacza to zatrzymanie wrogiego natarcia a czasem obronę do końca, bo właśnie i tak padła druga flanka, nasz atak się rozsypał i zostaliśmy sami. To ogranicza jego możliwości taktyczne i przez to szanse na wpłynięcie na wynik bitwy.
Poza tym - ale to już moje gdybanie - wielu ludzi sądzi, że mocno opancerzony wóz nie potrzebuje osłony/wsparcia. A to nie do końca tak.

dkfan #53 Posted 31 January 2013 - 06:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40057 battles
  • 695
  • [GHOUL] GHOUL

View PostFalathi, on 31 January 2013 - 05:44 PM, said:

dkfan,

Przypuszczam, także jako kierowca JTigera, że wynika to z jednego. Otóż JTiger jest dobrym wozem, potrafi skutecznie się bronić, ryglować kluczowe pozycje, skutecznie obezwładniać pojazdy dla artylerii z racji szybkostrzelności działa i tak dalej.
Niestety, z drugiej strony jest bardzo powolny. To zaś oznacza, że często NIE jest w stanie odpowiednio szybko dojechać lub przemieścić się tam, gdzie jego wsparcie jest akurat najbardziej potrzebne. Nie bardzo z tej racji nadaje się do prowadzenia natarcia, wiele sytuacji w których JTiger nabija wysokie wyniki to obrona, czasem oznacza to zatrzymanie wrogiego natarcia a czasem obronę do końca, bo właśnie i tak padła druga flanka, nasz atak się rozsypał i zostaliśmy sami. To ogranicza jego możliwości taktyczne i przez to szanse na wpłynięcie na wynik bitwy.
Poza tym - ale to już moje gdybanie - wielu ludzi sądzi, że mocno opancerzony wóz nie potrzebuje osłony/wsparcia. A to nie do końca tak.

Być może tak jest geneza jego smętnej pozycji bo tuż nad nim pozycjonuje się t28 który jest niemiłośiernie ociężały i gdy raz już gdzieś pojedzie to napewno z tamtąd nie wróci.
Chociaż trochę wyłamuje się z tego obrazu T28 proto, no ale on ma wieżę więc nie do końca pasuje do tego wizerunku.

Tak czy inaczej myślę że konkluzja jest taka że czołg premium nalezy kupować w tej kategorii pojazdów którą najepiej się gra. Wiele osób o tym zapomina, zachwyca się JGT który zawsze ich leje i myślą ze w JGT88 będą niczym giew boski. Rzeczywistośc jak zwykle okazuje sie przyczyną płaczów i lamentów.

barcelonista_pl #54 Posted 31 January 2013 - 10:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843

View Postdkfan, on 31 January 2013 - 06:01 PM, said:

Wiele osób o tym zapomina, zachwyca się JGT który zawsze ich leje i myślą ze w JGT88 będą niczym giew boski. Rzeczywistośc jak zwykle okazuje sie przyczyną płaczów i lamentów.
No to można powiedzieć o każdym czołgu którego się nie ma a który nas leje. Potem gdy go kupimy możemy poczuć sie rozczarowani bo nie umiemy tym pojazdem grać i JT 8.8 nie jest tu wyjątkiem. Co innego jak ktoś ma np Ferdka czy JT i kupuje sobie JT 8.8, wtedy będzie wiedział "z czym to się je" i napewno sobie poradzi (jeśli radzi sobie z niepremiumowymi odpowiednikami).

_JDL_ #55 Posted 06 February 2013 - 10:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40531 battles
  • 437
  • [HOOL5] HOOL5

View Postbarcelonista_pl, on 31 January 2013 - 10:49 PM, said:

No to można powiedzieć o każdym czołgu którego się nie ma a który nas leje. Potem gdy go kupimy możemy poczuć sie rozczarowani bo nie umiemy tym pojazdem grać i JT 8.8 nie jest tu wyjątkiem. Co innego jak ktoś ma np Ferdka czy JT i kupuje sobie JT 8.8, wtedy będzie wiedział "z czym to się je" i napewno sobie poradzi (jeśli radzi sobie z niepremiumowymi odpowiednikami).
No widzisz, zrobiłem całe to drzewko do końca i mimo dobrych wyników na wszystkich TD niemieckich na tym -jgtiger 88 nie daję rady. Ten pojazd ma dla mnie fatalne losowania,  spamerskie, ale o małym dmg działo i fatalny silnik, palący sie co druga bitwę. Czary goryczy przelewaja goldowe pestki i nowe, szybkie czołgi, z którymi ten TD sobie nie radzi. Wiem, ze można na nim wykręcić niezłe wyniki, ale w sumie do grania dla mnie jest b. słaby

Edited by leon_28, 06 February 2013 - 11:32 PM.

MindChanger #56 Posted 07 February 2013 - 08:43 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412

View Postleon_28, on 06 February 2013 - 10:00 PM, said:

No widzisz, zrobiłem całe to drzewko do końca i mimo dobrych wyników na wszystkich TD niemieckich na tym -jgtiger 88 nie daję rady. Ten pojazd ma dla mnie fatalne losowania,  spamerskie, ale o małym dmg działo i fatalny silnik, palący sie co druga bitwę. Czary goryczy przelewaja goldowe pestki i nowe, szybkie czołgi, z którymi ten TD sobie nie radzi. Wiem, ze można na nim wykręcić niezłe wyniki, ale w sumie do grania dla mnie jest b. słaby

bo nim gra się bardzo specyficznie - jest to sniper na średni/daleki zasięg lub na bliski kontakt w ciasnych uliczkach. Najważniejsze to schowanie dolnej części czołgu, wtedy ten czołg jest praktycznie nieprzebijalny, a w czasie gdy będą próbowali podjechać działo zrobi rzeźnię.

_JDL_ #57 Posted 07 February 2013 - 09:14 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 40531 battles
  • 437
  • [HOOL5] HOOL5

View PostMindChanger, on 07 February 2013 - 08:43 AM, said:

bo nim gra się bardzo specyficznie - jest to sniper na średni/daleki zasięg lub na bliski kontakt w ciasnych uliczkach. Najważniejsze to schowanie dolnej części czołgu, wtedy ten czołg jest praktycznie nieprzebijalny, a w czasie gdy będą próbowali podjechać działo zrobi rzeźnię.

chciałem już więcej w tym temacie nie pisać, ale niestety, muszę powtórzyć to co już wcześniej pisałem, nieprzebijalność tego pojazdu to jakaś urban legend. oprócz dolnej płyty ten pojazd MA jeszcze inne weakspoty, a poza tym w dobie gold amunicji ta niby super struktura wielką osłoną nie jest. moze gdyby miał inny MM, wtedy byłoby lepiej, natomiast przy ciągłych pojedynkach z IX (pisałem o fatalnym moim zdaniem MM dla jgtigera 88) za wiele to nie pomoże.

OldBix #58 Posted 07 February 2013 - 11:19 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postleon_28, on 07 February 2013 - 09:14 AM, said:

chciałem już więcej w tym temacie nie pisać, ale niestety, muszę powtórzyć to co już wcześniej pisałem, nieprzebijalność tego pojazdu to jakaś urban legend. oprócz dolnej płyty ten pojazd MA jeszcze inne weakspoty, a poza tym w dobie gold amunicji ta niby super struktura wielką osłoną nie jest. moze gdyby miał inny MM, wtedy byłoby lepiej, natomiast przy ciągłych pojedynkach z IX (pisałem o fatalnym moim zdaniem MM dla jgtigera 88) za wiele to nie pomoże.
Jak mi się uda usiąść do kompa przed 22:00 to jest to jeden z pierwszych pojazdów na którym ściągam gwiazdkę. Gdy jest później gwiazdkę sobie odpuszczam. Czasami wieczorkiem i nocą da się pograć i mieć dobry wynik, ale musi być w kolejce dużo 'ósemek'. Trafienie na 'dziewiątki' nie jest zbyt przyjemne. Wczoraj miałem taką bitwę na Fiordach. Przeciwnikowi wylosowało medy i lekkie, myśmy dostali ciężkie i TD. Spotkanie IS, TigerP, JgTiger 88 na przeciwko T-54 (x2), Lorraine 40t, AMX 13-90, Tiger P na 'zielonym' skończyło się dla naszej trójki szybko i boleśnie.
Najwięcej gram tym TD w weekendy w godzinach południowych. Wtedy można ugrać bardzo konkretny DMG, gdyż trafiamy zazwyczaj do topki. Przy okazji trochę kasy wpada, chociaż akurat nie ze względu na ten wyznacznik kupiłem Tigerka.

barcelonista_pl #59 Posted 07 February 2013 - 03:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19547 battles
  • 843

View PostMindChanger, on 07 February 2013 - 08:43 AM, said:

Czyli w zasadzie identyczna taktyka jak na Ferdim i JT. A jednak kolega Leon 28 sobie z nim nie radzi.Odpowiedź pewnie kryje się w słabej penetracji działa  do której nie wszyscy są w stanie przywyknąć. Grałem nim i SP na testach i faktycznie przebijać nimi 9 tiery bez złota było wyzwaniem. Ferdi i JT mają działa które przebijają niemal każdy czołg od frontu przy dobrym celowaniu więc pewnie dlatego gra się nimi łatwiej.

MindChanger #60 Posted 07 February 2013 - 08:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29284 battles
  • 1,412

View Postbarcelonista_pl, on 07 February 2013 - 03:18 PM, said:

Czyli w zasadzie identyczna taktyka jak na Ferdim i JT. A jednak kolega Leon 28 sobie z nim nie radzi.Odpowiedź pewnie kryje się w słabej penetracji działa  do której nie wszyscy są w stanie przywyknąć. Grałem nim i SP na testach i faktycznie przebijać nimi 9 tiery bez złota było wyzwaniem. Ferdi i JT mają działa które przebijają niemal każdy czołg od frontu przy dobrym celowaniu więc pewnie dlatego gra się nimi łatwiej.

Ten JT trochę szybciej ładuje, jest wolniejszy, ma mniej hp (logiczne, niższy tier), ale ma mniejszy dmg i penkę.
Nie porównywałbym go do Ferdka - jednak Ferdek ma swoje ładowanie, poza tym sprawa z jego hullem jest całkowicie inna - skątowany Ferdek daje radę rykoszetować nawet gdy przeciwnik próbuje strzelić w nasz mniejszy hulldown. No i może lepiej wychylać działo na boki, więc można strzelać będąc pod kątem.
Do JT też bym nie porównywał za bardzo - jednak JT IX tier ma lepszy silnik, dmg i penkę, wolniejsze przeładowanie. Jedynie pokazywanie armor-a może być podobne, ale jednak przy JT VIII trzeba grać ostrożniej, ale zarazem wiedzieć co się przebije z taką penką, bo nie jest ona wysoka. No i trzeba zachowywać bezpieczny dystans, a jednocześnie korzystać z bardzo szybkiego przeładowania. Nie jest to łatwa sprawa.

Leon - nie wiem jak Ty grasz, że u Ciebie pancerz nie jest efektywny. Oprócz wypukłości od KM-u i LFP nie widzę z przodu weakspotów, superstructure jest przebijalny dla tdków IX lub gold IX tierowych dział.
Największy problem z armorem jest walcząc z T34 z racji, że ma potężną penetrację, ale dobrze ustawiony JT ma na serio dobry pancerz. Tylko to nie jest T95 - trzeba wiedzieć kiedy się skątować, zeby odbić pocisk, a kiedy można naparzać wiedząc, że i tak Cię nie przebiją.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users