Jump to content

Dicker Max

• Please log in to reply
432 replies to this topic

Falathi #41 Posted 31 March 2013 - 01:57 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18503 battles
  • 10,368
  • [WG] WG
Moim zdaniem - przede wszystkim kamuflaż, z wyjątkiem dwóch członków załogi tj. dowódcy i kierowcy. Dla dowódcy dałbym chyba żarówkę - choć nie jestem pewien, bo z reguły wykryty DMax i tak jest martwy zanim człowiek zdąży się wycofać.

Dla kierowcy dałbym hamowanie sprzęgłem, żeby choć trochę poprawić powolny obrót pojazdu.

Kumpel111 #42 Posted 31 March 2013 - 03:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 12823 battles
  • 313
Żarówka i kammo na załodze to raz.
Potem mentor, hamowanie sprzęgłem, snajper, rozeznanie w sytuacji i desperat albo intuicja
Na koniec BiA albo naprawa

Spadek_formy #43 Posted 31 March 2013 - 08:42 PM

Private

• Player
  • 27567 battles
  • 21
Żarówa to podstawa - dzięki tamu dłużej żyjemy. Potem kamo i naprawa. Zresztą i tak szkolimy załogi z innych niemieckich TD. Moim zdaniem to jeden z najlepszych TD w grze. :P.

Kust0 #44 Posted 02 April 2013 - 09:47 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17176 battles
  • 343
  • [_CHS_] _CHS_

View PostKumpel111, on 31 March 2013 - 03:15 PM, said:

Żarówka i kammo na załodze to raz.
Potem mentor, hamowanie sprzęgłem, snajper, rozeznanie w sytuacji i desperat albo intuicja
Na koniec BiA albo naprawa
u mnie tak samo ale kamo robie jako drugie :) Bia czy naprawa sam sie zastanawiam - do X tieru warto by było mieć oba :)

STANLEY_PL #45 Posted 05 April 2013 - 09:20 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14424 battles
  • 96
witam, zakupiłem niedawno dickera i mimo ,że miewam bitwy 0dmg to zdecydowanie poza papierowym pancerzem i żółwim tempem ma on same zalety a dokładnie jedną wielką a dokłądniej niemiłosierne pier******** i depresje działa która na pustyni / himmlu na wzgórzu robi miazge...właśnie dzięki temu wklepałem przed chwilą ASA Pancernego ...wrzuciłem siatke, rammer, lornetke na które sam dicker oczywiście zarobił + 3 kamuflarze , miałem jeszcze churcha 3 ale był żenujący i go dzisiaj na złom oddałem razem z załogą...dickera polecam w 200%

grey_panther #46 Posted 07 April 2013 - 09:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15786 battles
  • 677
  • [1PKS] 1PKS
Ja mam kamo na maxa na pierwszym perku, drugi to żarówa, sprzęgło i naprawa. potem co komu pasuje.
Dlaczego tak? Bo camo to podstawa, widoczny Dmax to martwy Dmax, co implikuje siatkę i lornetę. Żarówa może od czasu do czasu życie uratować ale nie za często. Sprzęgło aby trochę lepiej się obracał.

hallack5 #47 Posted 20 April 2013 - 07:13 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 18346 battles
  • 888
  • [PNE] PNE
W moim cyklu "pod lupą" - pojawił się D.Max...  Jeżeli ktoś się zastanawia - obejrzenie filmu zapewne mu się przyda :)

SamaelTDLoR #48 Posted 21 April 2013 - 07:15 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29634 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
Mam proste pytanie i chciałbym uzyskać u was konkretną odpowiedź, tak zwaną szybką piłkę. :glasses:
Często słyszę że nie nadaje się on jako moneymaker (coś w tym jest patrząc na jego kaliber i koszta amunicji jakie płacę np. na jagpanterze).
Mógłbym to przeboleć pod jednym względem, czy jako fun-tank się sprawdza?
Grając niemieckimi pojazdami, przyzwyczaiłem się do średniego pancerza, szczególnie grając LT i Jagpantherem II (który mocną ma tylko nadbudówkę).
Często zdarzało mi się grać też GW Panther jako TD z racji wyniszczenia przez wroga mojego team'u.
Stwierdzam że nie przeszkadzał mi brak pancerza a mocniejsze przyłożenie było zachwycające gdy ktoś otrzymywał mega gonga  :teethhappy:
Stąd pytanie, czy warto go kupić i czy nie będzie mnie on gryzł na sumieniu?
Jak wyżej zauważyłem brak pancerza mi nie przeszkadza.
Pytanie tylko jak sprawuje się działo, niby mógłbym prześledzić staty na nim ale papier to nie prawdziwa walka.
Dzięki z góry i czołgiem  :smile:

MarsCN #49 Posted 21 April 2013 - 09:55 AM

Private

• Player
  • 33997 battles
  • 43
Jako czołg do zabawy jak najbardziej polecam,  załoga z kamo i w krzak niejedną bitwę rozstrzygniesz swoim D.maxem.

MindChanger #50 Posted 21 April 2013 - 11:39 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29378 battles
  • 1,412

View PostSamaelTDLoR, on 21 April 2013 - 07:15 AM, said:

Mam proste pytanie i chciałbym uzyskać u was konkretną odpowiedź, tak zwaną szybką piłkę. :glasses:
Często słyszę że nie nadaje się on jako moneymaker (coś w tym jest patrząc na jego kaliber i koszta amunicji jakie płacę np. na jagpanterze).
Mógłbym to przeboleć pod jednym względem, czy jako fun-tank się sprawdza?
Grając niemieckimi pojazdami, przyzwyczaiłem się do średniego pancerza, szczególnie grając LT i Jagpantherem II (który mocną ma tylko nadbudówkę).
Często zdarzało mi się grać też GW Panther jako TD z racji wyniszczenia przez wroga mojego team'u.
Stwierdzam że nie przeszkadzał mi brak pancerza a mocniejsze przyłożenie było zachwycające gdy ktoś otrzymywał mega gonga  :teethhappy:
Stąd pytanie, czy warto go kupić i czy nie będzie mnie on gryzł na sumieniu?
Jak wyżej zauważyłem brak pancerza mi nie przeszkadza.
Pytanie tylko jak sprawuje się działo, niby mógłbym prześledzić staty na nim ale papier to nie prawdziwa walka.
Dzięki z góry i czołgiem  :smile:

Jako money maker - średni. po 5-40 k za super bitwy, wiadomo, to tylko VI tier, a nie X.
Ale jako fun-tank bardzo fajny. Nie ma pancerza, ale ma fajne cammo. Działo jest dosyć celne jak na taki dmg i penkę. Dodatkowo świetnie umie opuszczać działo, więc górki to idealny teren dla niego - wjeżdżasz na górkę i celujesz tak wystawiając bardzo małą część nadbudówki, a strzelać i tak możesz. Jeśli przeciwnik wjeżdża od drugiej strony to Ty go strzelisz, a on Ciebie nie - bo nie umie tak świetnie opuszczać działa.

Czołg wolny i z brakiem pancerza, więc trzeba grać ostrożnie, ale działo sporo nadrabia i warto w niego zainwestować :)

SamaelTDLoR #51 Posted 21 April 2013 - 04:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29634 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
Świetnie, dzięki za odpowiedzi i zbieram na niego kasę  :teethhappy:
Teraz tylko jedno jeszcze pytanie, mówicie że nie ma pancerza w ogóle...to znaczy że jest papier czy jednak papierową ma tylko nadbudówkę?

Falathi #52 Posted 21 April 2013 - 04:52 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18503 battles
  • 10,368
  • [WG] WG
Jak na swój tier to papierowy ma kadłub, zwłaszcza ze wszystkich stron, nadto nadbudówkę i jarzmo działa. Wytrzyma w większości przypadków huraganowy ogień I tieru ( o ile nie załadują premium ammo ), ale na więcej bym nie liczył.

_JDL_ #53 Posted 03 May 2013 - 10:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 41182 battles
  • 437
  • [ROJST] ROJST

View PostSamaelTDLoR, on 21 April 2013 - 04:11 PM, said:

Świetnie, dzięki za odpowiedzi i zbieram na niego kasę  :teethhappy:
Teraz tylko jedno jeszcze pytanie, mówicie że nie ma pancerza w ogóle...to znaczy że jest papier czy jednak papierową ma tylko nadbudówkę?
lepiej sie 2 x zastanow, dicker max to imho wyrzucony pieniadz.
pancerza toto nie ma wcale, bije cie kazdy, wystarczy ze skieruje lufe w ciebie, a juz ci hp znikaja.
silnik - hmm, nie za specjalny, ale i nie za wolny,
dzialo - no dzialo jest ok, b. ladna depresja, choc czesto ma kaprysy i strzela za 0

na dodatek losowania ma takie, ze czesto jestesmy na 8-15 miejscu w tabelce. reszte sobie dopowiedz.

wg mnie ani to money maker, ani fun tank. takiego dziadostwa jeszcze w wot nie bylo.

OldBix #54 Posted 04 May 2013 - 01:33 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 21015 battles
  • 1,028
  • [DPA_W] DPA_W

View Postleon_28, on 03 May 2013 - 10:58 PM, said:

wg mnie ani to money maker, ani fun tank. takiego dziadostwa jeszcze w wot nie bylo.
Jedyny mój sprzęt na którego kupiłem full PermCamo (wszystkie trzy 'złote' kamuflaże). Nie może być zatem taki zły. Po zrobieniu załogi na dwóch perkach to coś nawet zaczęło jeździć i zakręcać. Dla mnie jest to funTank pełna gębą. A losowania z ósemkami nawet lubię (zależy od mapy), bo DMG można masę zrobić.
Natomiast fakt pozostaje faktem - jest to niszczyciel dla operatorów mających bardzo duże doświadczenie i sporo umiejętności.

Edited by incarnation_Hermann_Bix, 04 May 2013 - 01:34 AM.

pr0pan #55 Posted 13 May 2013 - 04:21 PM

Private

• Player
  • 19477 battles
  • 27
Jak jest cena sprzedaży D.Max-a? Chciałbym go odzyskać a nie pamiętam za ile go sprzedałem.

Druixo #56 Posted 13 May 2013 - 04:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47324 battles
  • 1,480
  • [PVS] PVS
coś około 650k kredytów.

HerrGraves #57 Posted 13 May 2013 - 08:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34568 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
hallack5

Fajnie że nagrałeś ten film, ale nie mogę się zgodzić z Twoimi wnioskami wysuniętymi jak sam powiedziałeś po kilku bitwach. Oczywiście że przy załodze 75% D.Max jest tragiczny gdyż podstawową informacją jaką powinien przyjąć do wiadomości jego operator to wykryty D.Max = martwy D.Max. Cammo ( ma całkiem niezłe bazowe btw ) i żarówa to podstawa w tym TD , bez tego przeżywalność jest faktycznie mizerna. Mi pomimo jego papierowości udało się uzyskać przeżywalność na poziomie 39,54% przy 1400 bitwach. Nie ma sensu wozić skrzynki, o wiele lepsza jest skupiaczka - celownik ma tendencję do sporego rozjeżdżania się przy obrocie kadłubem. Są mapy na których się zupełnie nie sprawdza, na szczęście więcej jest takich na których może pokazać pełnię swoich możliwości. Reasumując - specyficzny ale bardzo przyjemny TD.

MACK_PL #58 Posted 14 May 2013 - 06:25 PM

Sergeant

• Player
  • 18850 battles
  • 279
Nie czekając na promocje i zniżki, nabyłem TDka w czasie eventu Parada - odkładałem na niego złotko i akurat na evencie stuknęła jego odpowiednia ilość. Tedek jest przecudownie zamulisty  :smile: i skandalicznie niezwrotny (co nie przeszkodziło mi wygrać w 2-giej bitwie kołówki z Hellcatem, ale cóż - szczęście głupiego). Straszliwie na nim lamię - jest specyficzny i muszę się go nauczyć, chociaż asa wbiłem w niecałe 30 bitew i mam już na nim de Langlada czy cuś takiego  :blinky: Ogólnie kilka bitew dla mnie epickich wymieszało się z przykładami "jak tym nie grać" - na szczęście fun jest świetny - piguła za 300 HP czasem studzi zapędy przeciwnika, ale celność powyżej 350m jest... średnia raczej. Co ciekawe parę razy skutecznie użyłem go jako działa szturmowego. Da się  :trollface:

EDIT: Wożę na nim załogi z moich dotychczasowych TD, z założeniem wrzutki w przyszłości na JgPanther. Z perkami problemów nie mam, ale zastanawiam się nad sprzętem - mam dosyłacz, lornetkę i siatkę. Czasem jednak czuję, że zasięg widzenia bazowy wystarczy (i tak strzelam do spotniętych przez kogoś innego) a skupiacz poprawiłby nieco - jeśli nie celność, to szybkostrzelność. Muszę chyba popróbować.

Edited by MACK_PL, 14 May 2013 - 06:44 PM.

MindChanger #59 Posted 15 May 2013 - 06:40 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29378 battles
  • 1,412

View PostMACK_PL, on 14 May 2013 - 06:25 PM, said:

Nie czekając na promocje i zniżki, nabyłem TDka w czasie eventu Parada - odkładałem na niego złotko i akurat na evencie stuknęła jego odpowiednia ilość. Tedek jest przecudownie zamulisty  :smile: i skandalicznie niezwrotny (co nie przeszkodziło mi wygrać w 2-giej bitwie kołówki z Hellcatem, ale cóż - szczęście głupiego). Straszliwie na nim lamię - jest specyficzny i muszę się go nauczyć, chociaż asa wbiłem w niecałe 30 bitew i mam już na nim de Langlada czy cuś takiego  :blinky: Ogólnie kilka bitew dla mnie epickich wymieszało się z przykładami "jak tym nie grać" - na szczęście fun jest świetny - piguła za 300 HP czasem studzi zapędy przeciwnika, ale celność powyżej 350m jest... średnia raczej. Co ciekawe parę razy skutecznie użyłem go jako działa szturmowego. Da się  :trollface:

EDIT: Wożę na nim załogi z moich dotychczasowych TD, z założeniem wrzutki w przyszłości na JgPanther. Z perkami problemów nie mam, ale zastanawiam się nad sprzętem - mam dosyłacz, lornetkę i siatkę. Czasem jednak czuję, że zasięg widzenia bazowy wystarczy (i tak strzelam do spotniętych przez kogoś innego) a skupiacz poprawiłby nieco - jeśli nie celność, to szybkostrzelność. Muszę chyba popróbować.

Dicker max ma bardzo mały rozstaw działa, więc lorneta często się wyłącza, a cammo przydaje się do czasu zobaczenia przeciwnika. Dosyłacz, skupiacz i cammo net chyba najlepiej do niego pasują.

MACK_PL #60 Posted 15 May 2013 - 02:25 PM

Sergeant

• Player
  • 18850 battles
  • 279

View PostMindChanger, on 15 May 2013 - 06:40 AM, said:

Dicker max ma bardzo mały rozstaw działa, więc lorneta często się wyłącza, a cammo przydaje się do czasu zobaczenia przeciwnika. Dosyłacz, skupiacz i cammo net chyba najlepiej do niego pasują.

To ma sens. Właściwie sam zauważyłem, że czasem się wiercę, tracąc view range i camo jednocześnie...  Spróbuję z GLD w takim razie. +

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users