Jump to content

Dicker Max

• Please log in to reply
432 replies to this topic

PrzytrzymanyDydek #421 Posted 17 October 2016 - 03:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20906 battles
  • 953

Jak na pojazd 'za darmo' jest okej. Chociaż działo mocno sieje, mimo że mam nie najgorszą załogę, bo niemieckimi TD sporo gram. Największa jego wada jak dla mnie to wbrew pozorom... mała ilość amunicji. Musiałem zejść do 3 pestek premium, bo ogólnie wychodziłem tym tak na minus, że nie było sensu grać zwłaszcza, że nieraz leciały takie serie kalafiorów, że klękajcie narody :D Reszta jest na przyzwoitym poziomie. Szczególnie spory zasięg widzenia robi robotę.

Jest z tą niszczarką natomiast jeden feler. To jakaś przeklęta maszyna - 28 bitew jak na razie, 1068 uszkodzeń na bitwę, co jak na mojego 'skilla' to i tak, a procent zwycięstw... 32 :P WTF? :D Wyczuwam spiseg :sceptic:

Meister_Kort #422 Posted 01 December 2016 - 03:28 PM

Private

• Player
  • 4038 battles
  • 8
Koledzy - jak ten pojazd stoi z zarobkami na czysto na dzień dzisiejszy? Powoli uczę się ogarniać papierowe tedeki z walnięciem i myślę o nim jako szkoleniowej mini zarabiaczce.

PrzytrzymanyDydek #423 Posted 02 December 2016 - 02:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20906 battles
  • 953

36k srebra za 2,9k dmg, 30k za 2,4k dmg...

http://wotreplays.co...e/3008724#stats

http://wotreplays.co...3122840#details

Tragedii nie ma, ale ogólnie to bez szału. Chyba standard jak na ten tier.

Poza tym, pojazd ma słabą penetrację i normalny matchmaking więc pewnie będziesz musiał często walić z golda, co zarobków nie poprawi, a w dodatku to działo wali kalafiory dość często (przynajmniej u mnie).

Jeżeli szukasz papierowej zarabiaczki to jedynie Scorpion G. Jak dla mnie na Dicker Maxa szkoda wydawać kasy, no chyba że będzie jakaś zniżka typu 50% i ktoś bardzo chce... :P

Eska27 #424 Posted 18 December 2016 - 11:54 PM

Private

• Player
  • 24128 battles
  • 29
  • [SANDY] SANDY
Nadymałem tym czymś 840 bitew, 2ga biegłość, prawie 4perki. Dosyłacz, skupiacz, lorneta. Tylko jedna rzecz-krzaczek na górce. Cała filozofia. Depresja 15 stopni, super camo(z perkiem oczywiście) i vr z lotnetą robią z nas pogromcę HT. Reload 7.85 (bia) dmg 300 i w miarę tanie pestki dają fajny zarobek. Trzeba przykampić tak, aby mieć wroga bokiem, camo załatwia sprawę nawet podczas strzelania. Uważać na artę, scouty i wszelkie HE, bo to prosta droga do garażu :)

SarmOgniem #425 Posted 15 January 2017 - 05:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14302 battles
  • 66
Czołg mało użyteczny na mapach miejskich,ewentualnie można trochę postrzelać na stromych podjazdach.Za to naprawdę świetny w terenie.Każda górka to dobra miejscówka .Kamuflaż taki jaki powinien być w papierowym td-ku.Działo na swój poziom w sam raz ,zazwyczaj trafia w przyzwoitym zakresie choć jak się WG uprze(czytaj jakość WG generatorów losowych) potrafi całą bitwę robić za rozrzutnik do gnoju .Mobilność wystarczająca.Generalnie fajny czołg niestety z jedną doprowadzającą do *edit* wadą .Silnik...nie ma chyba miejsca w tym czołgu w którego trafienie nie powoduje jego uszkodzenia.Obojętnie gdzie wyłapię pestkę,z przodu,z boku czy z tyłu pada motor.Wielokrotnie miałem przypadek uszkodzenia po strzale w gąsienicę.Padły oba moduły na raz.Nie wiem gdzie miał mózg ten co to projektował,ale najwyraźniej baniak miał akurat wolne.Pomimo tego to i tak mój ulubiony czołg premium.Zarobki przy koncie premium i udanej bitwie do 50k brutto

Edited by TariboW, 21 February 2017 - 12:54 PM.
edit

janus160121typek1 #426 Posted 08 March 2017 - 06:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9049 battles
  • 407
  • [-K5-] -K5-

Ten czołg jest świetny. Jeden z nielicznych czołgów, w których można się cieszyć, że nas wylosowało na wysokie tiery... Kiedy nasz team przegrywa z małym dmg... My robimy totalną rozwałkę!

<a href=https://zapodaj.net/...hot_145.jpg</a>

Praktiko #427 Posted 03 September 2017 - 02:27 PM

Private

• Player
  • 36560 battles
  • 1
  • [S-SZ1] S-SZ1
Witam. Postanowiłem i ja napisać parę słów na temat D maxa dla tych którzy zaczynają przygodę z WoTem i myślą o zakupie tej niszczarki w celu zarabiania golda lub szkoleniu załogi. Jeśli nie macie Nashorna czołg wyda się wam może i fajny, może i celny, ale między Nashornem a Dickerem jest przepaść i to ogromna. Nashorn działem deklasuje Dickera, a to że nie opouszcza tak działa to pikuś, za to trafia w punkt. Poza tym dzisiejsze losowania nie pozwalają na przyjemna grę tą niszczarką. Lądujemy  ciągle w mieście lub z teamem idiotów.Na przykładowe 10 losowań 7-8 bankowo miasto lub zryta strona gdzie tą niszczarką po prostu nie zawalczysz.Są tez wyjątkowe dni gdzie losuje często na mapy w stylu Prochorowka(te dni są 2-3 w miesiącu). Czołg wolno ładuje i naprawdę źle skupia, czytaj wolno. Nie skupisz do końca nie trafisz lub skupisz a i tak kartofel. Są też i cuda czołg trafia z 500 w garnek. Najważniejsze, Dickera dyskwalifikuje fatalna prędkość pocisku(czytaj czas jaki potrzebuje on by trafić) który leci parabolą jak z moździerza (dalsze dystanse). Jakikolwiek ruch przeciwnika i pudło, a ładuje dosyć długo.  Jako pierwsza niszczarka VI tieru odradzam , szkoda nerwów i ew. kasy, dozbierać  i kupić Scorpiona G lub S1.

Flyagaric #428 Posted 08 September 2017 - 12:29 PM

Brigadier

• Player
  • 57815 battles
  • 4,987
  • [ZORRO] ZORRO
Poza tym, na VI-tym tierze pojawił się właśnie chiński premium TDek, który deklasuje Dickera. Ma działo, dynamikę ruchu i obrotu, nie ma tylko opuszczania. Nie podszkoli niemieckiej załogi, ale z tego co widzę na streamach, to gra nim sprawia o wiele więcej przyjemności i twierdzę od biedy da się zagrać. Dicker, przy dzisiejszym MM, lata świetności ma raczej za sobą.

anonym_EjhEEaodzQwz #429 Posted 28 April 2018 - 04:50 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 16

Post edytowany, dodana 1 klasa i M.

Wbił ktoś ostatnio M? Ciekawi mnie ile potrzeba.

Z samymi uszkodzeniami może być ciężko. 1 dostałem za kombinację razem z podświetlaniem.

Spoiler 2

Spoiler 1

Spoiler M

Edited by eMateria, 29 April 2018 - 10:01 AM.

klosiu_1 #430 Posted 28 April 2018 - 04:56 PM

Major General

• Player
  • 49271 battles
  • 5,168
  • [_CHS_] _CHS_
Pod 3k trzeba było kiedyś, i to po swoim spocie. Dicker ma bardzo duży zasięg spota, więc jak ktoś mu założy lornetę, i spotuje sobie i jeszcze teamowi, to nie przebijesz tego robiąc marne 2k z cudzego spota :).

Robertttttt #431 Posted 17 June 2018 - 10:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13579 battles
  • 61

http://wotreplays.eu...tttt-dicker_max

Jak dla mnie czołg dobry lecz bardzo sytuacyjny.  Konieczne jest wykorzystywanie głównego atutu czołgu czyli depresji działa. Na powyższej powtórce fajnie to widać gdy za górki lekkiego 8 tieru bezkarnie można trafiać, a ten nawet nie może odpowiedzieć ogniem. Sama celność działka potrafi płatać figle więc raczej z mniejszej odległości trzeba podejść. 

Największą wadą jest niewątpliwe silnik, trochę śmieszne nawet jest iż wielki kloc su100y który waży 3 razy więcej ma większą moc na tonę od niego.  

Według mnie dobry czołg, ale nie wybacza żadnego błędu jeden zły wyjazd i witamy w garażu. 

Edit 2 Niemce chyba działko od Rusków ukradli :D Bo takie kalafiory to tylko u Rosjan się widzi :P

Edited by Robertttttt, 23 June 2018 - 03:03 PM.

janus160121typek1 #432 Posted 06 October 2018 - 05:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9049 battles
  • 407
  • [-K5-] -K5-

Czołg daje radę, ale jak pan wyżej powiedział konieczne jest wykorzystywanie depresji działa.

Mam jednak takie wrażenie, że coś by mu się przydało.

Kalafiory to działo na prawdę ma przy skupieniu pełnym, co jest upierdliwe. Czołg ma mało pocisków i trochę ładuje.

W dzisiejszej erze dużych map obecny zasięg radia w tym czołgu i wolny dojazd sprawiają, że ciężko jest nadrobić jedno z tych rzeczy drugą.

Silnik bardzo lubi padać.

Nie wiem jak innych, ale mnie lubi nim losować na ósme tiery, mam wtedy wrażenie, że mogę innym czyścić buty i tyle.

Ten czołg nie jest stworzony do dzisiejszych standardów.

kobuz29 #433 Posted 13 April 2019 - 06:26 AM

Lance-corporal

• Player
  • 16035 battles
  • 87
  • [W4VE] W4VE

Czołg tylko do mocnej campy. Chyba gorszy od nashorna. Bez żarówki ani rusz tym pardziej że czołg jest bardzo podatny na strzały z artylerii. Jeżeli już znajdziemy górkę z krzaczkiem to jest naprawdę spoko ale najpierw trzeba pod taką górkę wjechać. I tu ukazuje się największą wadą tego papierzaka. Silnik, bardzo słaby silnik dający chyba 12koni na tone. Obrót jest w porządku ale ta mułowatość...

A i silnik tak jak w każdym niemieckim td niższego poziomu pada po strzale z każdego działa większego niż 75 mm włącznie. Działo ma przeciętna penetrację niestety. Zwłaszcza, że gramy dickerem z tyłu więc pocisk wytraci penetracje a i tak nie mamy pewności czy trafimy we wrogi ponad, bo celność nie jest mocną stroną maxa. W pełni zgadzam się z przedmówca, czołg potrzebuje buffa do albo mobilności albo aramty bo niestety dzisiaj odstaje mocno reszty niszczycieli.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users