Jump to content

Pz.Kpfw. II Luchs

• Please log in to reply
240 replies to this topic

kontooo2 #41 Posted 14 February 2013 - 10:56 AM

Private

• Player
  • 382 battles
  • 7
Kupiłem i ulepszam powoli Chi-ha ale sprawdzę tez Pz38T. Najwięcej zabawy mam na tier 3 i jak na razie wyżej się nie wybieram. Po przeniesieniu luchsa tier wyżej sprzedam go i tyle :).

cichy1173 #42 Posted 14 February 2013 - 01:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13908 battles
  • 629
  • [F-T-R] F-T-R

View Postkontooo2, on 14 February 2013 - 10:56 AM, said:

Kupiłem i ulepszam powoli Chi-ha ale sprawdzę tez Pz38T. Najwięcej zabawy mam na tier 3 i jak na razie wyżej się nie wybieram. Po przeniesieniu luchsa tier wyżej sprzedam go i tyle :).

I wezmiesz tego co będzie na 3 tierze :)

megashooter22 #43 Posted 22 February 2013 - 01:26 AM

Sergeant

• Player
  • 8006 battles
  • 236
Po pierwsze polecam Pz38(t) Mam jako toytank i jest świetny i grasz albo z PaKiem 4,7cm, albo z FlaKiem2cm. Co do Luchsa to popieram tutaj ( który to już raz) Atreyu. Moim zdaniem luchs to skaut i na bitwach 3 tieru marnował się jego potencjał i był po prostu zwyczajnym czołgiem 3 tieru. Tak tylko się zastanawiam, którą wieżę wybrać. Na 3 tiery topowa była lepsza ale na skauta chyba stock z powodu małej wagi i rozmiarów nie? Ale z kolei jest też sprawa ilości hp:
Stock          190hp,
Top              230hp.

Odnośnie Leosia to myślę że źle mu też nie będzie bo ani on ani luchs nerfa nie dostali. Tylko VK2801 teraz do niczego się nie będzie nadawać.

DarthCaedus95 #44 Posted 23 February 2013 - 11:46 AM

Private

• Player
  • 24392 battles
  • 15
  • [SOMS] SOMS
co do ewentualnego buffa/nerfa może się wypowie ktoś, kto gra w 2 teście patcha 8.4? Swoją drogą szwaby zakładały w nim czasami otwartą wieżę i 50 L60 to może w grze też tak zrobią?

acerad #45 Posted 23 February 2013 - 02:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28571 battles
  • 328
Jedna z ostatnich bitew na tier III.

Z osobista dedykacją dla wszystkich fanów LUCHSa oraz przeciwników zmiany na tier IV.

Spoiler                     

repka poniżej:
http://mwreplays.com/newreplaysimg/974f8400c04eca2cd6da526633bd3a1a.png

cichy1173 #46 Posted 23 February 2013 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13908 battles
  • 629
  • [F-T-R] F-T-R
Ja mam t2 Light do zabawy na niskich tierach :P

Atreyu_ #47 Posted 25 February 2013 - 05:43 PM

Major

• Clan Commander
  • 17948 battles
  • 2,747

View Postreshu, on 25 February 2013 - 05:34 PM, said:

Cóż to koniec fajnego Luchsa z nowym patchem sobie nie pogracie, wrzuca go głównie na VII-VIII tiery

Nie porównuje się MM z test serwera, do tego który będzie normalnie. Rozkład graczy na poszczególnych tierach zupełnie inny, co przekłada się na inny MM niż normalnie nawet przy tych samych widełkach.

View Postreshu, on 25 February 2013 - 05:34 PM, said:

30 mm działo to porażka, rozrzut jakby strzelał z katapulty, ładowanie magazynka około ponad 15 sek, dla większości czołgów jest się na strzał

Scouty IV tieru grające z większymi czołgami nie są od robienia DMG i są na strzał. Tak powinno być. Na III tierze robił za pseudo meda, teraz będzie scoutem - ma do tego predyspozycje. Najpewniej to Leo sprzedam, a Luchsa sobie zostawię.

Walter_NovotnyPL #48 Posted 06 March 2013 - 10:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 43625 battles
  • 1,535
  • [APL2] APL2
Nowe działko jest całkiem niezłe. Wpakowanie w przeciwnika całego magazynka i pożar bardzo prawdopodobny. Zdjąłem jednym magazynkiem Churchilla. Mam wrażenie, że gra nowym Luchsem jest nawet przyjemniejsza.

Kedorlaomer #49 Posted 07 March 2013 - 01:23 AM

Warrant Officer

• Player
  • 3915 battles
  • 882
Ile serii można wystrzelić z magazynka? Trzy tak jak w Pz II G, czy o jedną więcej? Nieco większa szybkostrzelność na to by wskazywała. Pytam bo nie grałem na testowym.

acerad #50 Posted 07 March 2013 - 01:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 28571 battles
  • 328
No więc? Jako totalny maniak Luchsa wypadałoby coś powiedzieć co ta schlana banda białorusinów nawydziwiała z moim kochanym rysiem.

Działa:

5 cm KwK 39 L/60 (67/130/25)

7 peny na AP więcej od poprzednika, razem 67. Niby nic ale zawsze coś. Zupełnie inaczej ma się sprawa z gold ammo. 130 peny to już nie są żarty. Można tym strzelać we front KV-1...nawet z dużego dystansu.
Ale najważniejsza zmiana dotyczy celności. 0,37 metra/100m błędu (100%, venty, BiA). To bardzo dobre osiągi, można z powodzeniem snajpić z bardzo daleka. Dodatkowym atutem tego działa jest niezła depresja -10 stopni, jestem pod wrażeniem. RoF został ten sam: 2,29sek (100%, venty, BiA). Ogólnie znakomita poprawa względem poprzednika.

3 cm M.K.103 (95/110/15)

No i tu się zaczyna robić ciekawie. Zabawka definitywnie for fun. Dlaczego? Ano dlatego, że czas przeładowywania magazynka wynosi 16,50 sekundy (100%, venty, BiA). To bardzo długo,  to dłużej niż francuskie auto-loadery (Nie wszystkie ofc). Dodatkowy problem polega na tym, że magazynek można opróżnić w 2-3 sekundy. Później jesteśmy zupełnie bezbronni. Narazie, póki patch jest świeży, przeciwnicy jeszcze o tym nie wiedzą, ale później się nauczą, że po oddaniu całej serii mają mnóstwo czasu na to, żeby nas odparować. Strategia typu Hit&Run, czyli po wystrzeleniu wszystkich naboi z działka - SPIERDZIELAĆ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE! Zaletą jest niewątpliwie to, że można zadać stosunkowo dużo obrażeń w krótkim czasie (ataki z zaskoczenia!) Pena 95/110 jest całkiem niezła. Ogólnie gra z tym działkiem to coś pokroju  assassin's creed/rogue z world of warcraft/thief. Zasobność taka sama jak w PzII 10 - naboi.

Mobilność:

Luchs po patchu dostał niezłe buffy do mobilności. Szybko rozwija prędkość na miękkich gruntach (nie ma tej zamuły przy nabieraniu prędkości). Dobrze pokonuje zakręty, nie wytraca już tak dużo prędkości jak kiedyś, to pomaga przy sianiu zamętu w szeregach przeciwnika podczas walk w miastach gdzie trzeba często zmieniać kierunek jazdy (mniej power-slide'ów). Można czuć się pewnym kontroli tego pojazdu przy maksymalnej prędkości. Kolejny atut to piwot, można wręcz tańczyć tym czołgiem. Cholera, tutaj naprawdę czuć poprawę. Jest "ta" płynność o którą w scoutach chodzi. Prawdziwy kot. Nie jest to co prawda T-50 ale śmiało można z nim konkurować 1vs1.

Biorąc pod uwagę mój styl walki Luchsem, wygrywa bezkonkurencyjnie wariant z 5cm działem.

MM:

Tutaj nie jest już tak słodko. Definitywnie będzie ciężej. IV Tier oznacza ładowanie w bitwy pod VIII Tier. Niemniej jednak większość pierwszych 30 bitew miałem między IV-V tier. Tylko dwie były do VIII tieru. (wymagana weryfikacja, szczęście czy faktycznie MM jest dla Luchsa "łaskawy".

Zasięg widoczności; Zwiększony z 330m do 360m

Hmmm, tutaj podnieta niewątpliwie. Zwiększenie zasięgu gwarantuje skuteczny ninja/active spotting, a to drastycznie podnosi naszą wartość bojową jako scout. W końcu będzie można wykryć czołgi rushujące z respa, to nieoceniona zaleta, TAK TRZYMAĆ!.

Wieża:

Grossturm dostał buffa traverse z 25 do 35 stopni. To sporo, ale biorąc pod uwagę kontakt i natarcie przeciwko wrogim scoutom to niestety jest to ciągle za mało. W walce przeciwko t-50 jesteśmy w złej sytuacji ale nie straconej, można wyjść zwycięsko z tego pojedynku przy odrobinie szczęścia. Dzięki buffowi obrotu wieży jeszcze łatwiejsze stało się objeżdżanie i nokautowanie, wolnych medów/td'ków/artylerii. Przeciwnik w takim pojedynku jest bez szans 1vs1. Przy objeżdżaniu bardzo pomocna jest wspomniana, ulepszona depresja działa - od tej pory gwarant, że każdy strzał sięgnie celu.

Wnioski ogólne;

Jestem wręcz zdumiony faktem, że czołg nie został pozbawiony dotychczasowych zalet i oddany na przemiał. Co więcej, powiem Wam szczerze, że nadal idzie Luchsem grać. Powiem więcej, czuć wyraźną poprawę zdolności bojowych. Fakt, że spotykamy mocniejszych przeciwników bardziej oddaje esencję czołgu zwiadowczego/snajpera/ambushera i co za tym idzie więcej expa na bitwę. To są niewątpliwie zalety tego czołgu. Każdy kto grał Luchsem wcześniej, bez problemu się odnajdzie w tym, "spatchowanym" czołgu. Byłem sceptycznie nastawiony, wręcz zdruzgotany tym faktem, że Luchs idzie na tier IV, ale nie jest źle, jest dobrze. Dajcie mu szansę, trzymajcie się żelaznych zasad zwiadu/atakowania znienacka a ten czołg przyniesie Wam sporo satysfakcji ( o ile nie zostanie znerfiony, kekeke).

To tyle,

pozdrawiam

PS.
Dla tych co dalej będą chcieli powalczyć na III tierach proponuję zakup T-15, styl gry bardzo podobny, działo trochę niedomaga ale cała reszta bardzo przypomina dawnego luchsa. Ma tyle samo załogantów co luchs, jest ta sama klasa czołgu - lekki więc można także expić załogantów na obu czołgach.

PS2.
Gram zestawem Optyka, GLD, Venty + zestaw naprawczy, apteczka i paliwo za kredki (na wypadek jakby kogoś to interesowało).

PS3.
Pełna lista zmian
Spoiler                     

marasenha #51 Posted 07 March 2013 - 11:39 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430
@acerad widzę, że mam bratnią duszę, też jestem maniakiem Luchsa :) Bardzo fajnie to wszystko opisałeś, ja bym jeszcze dodał, że Luchs z nową 50tką wygląda naprawdę drapieżnie, nie jest to jakiś "kikut lufy", tylko porządne działo z hamulcem wylotowym :)
Ogólnie myślę, że Luchs może nadać się na esla 1 vs 1 na IV tierach, moim zdaniem spokojnie może wygrać z T-50. Penetracja na złocie bardzo fajna.

Zgadzam się także co do T-15, zakupiłem tego maluszka, żeby jeździła w nim załoga z Luchsa. Bardzo fajny czołg.

adiblue #52 Posted 08 March 2013 - 10:52 AM

Corporal

• Player
  • 18940 battles
  • 133
Dodam jeszcze że całkiem sporo odbija frontem nawet od 5 tieru. Wygrałem pojedynek z M8A choć już byłem pewny , że wracam do garażu. Z Churchill lll miałem mniej szczęścia.  Zostało mu 120 hp gdy zdjął mnie "ten trzeci" w myśl zasady, gdzie się dwóch bije tam...ogólnie uważam , że nadal czołg jest przyjemny choć już na prowincji nie programy :)

Kedorlaomer #53 Posted 10 March 2013 - 10:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 3915 battles
  • 882
Zachęcony pozytywnymi opiniami zdecydowałem się na ponowny zakup już IV tierowego Luchsa. Wrażenia?
Mały morderca! Tym łobuzem, uzbrojonym w działko 30mm można narobić takiej kaszany, że aż strach.
Już poprzednia wersja tego czołgu, to było coś. Teraz to najlepszy czołg IV tieru, obok Matyldy i Hetzera.
O dziwo, nie lubię grać magazynkowcami, w  AMX 12T męczyłem się strasznie, stąd duże obawy co do działa. Okazuje się jednak, że patent działa  dobrze i Luchs z automatem wymiata. Teraz jest to jeszcze bardziej wariacki czołg niż przedtem. Pojedynki 1x1 z chińskim Stuartem lub z T50 dostarczają taką ilość adrenaliny, że można śmiało olać 10 tiery i bawić się bezstresowo Luchsem (zwłaszcza jak ktos gra bez prem.) W tym momencie to chyba najlepszy niemiecki czołg w Wot. Działko raczej na krótki i średni dystans, ale spokojnie można trafić do celu z 200/250 metrów, tylko trzeba poczekać aż celownik się zbiegnie. Jak na automata, to nawet celne działo.

Edited by Kedorlaomer, 10 March 2013 - 10:32 PM.

marasenha #54 Posted 25 March 2013 - 12:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430
Po patchu grałem kilka bitew Luchsem z tym lepszym działem 50 mm, ale to nie było to, więc pochopnie uznałem, że WG zepsuło ten czołg...
Ostatnio odkryłem ten nieziemski automat 30 mm i nie sądziłem, że podczas gry z tym działkiem można mieć tyle frajdy i adrenaliny, toż to Bat Chat IV tieru!

Działko to istny masakrator, jeśli wylosuje nas na topa lub na V/VI tiery, to można zrobić niezłą rzeź. Reload 16,7 sek. - przydaje się tutaj doświadczenie wyniesione z innych lekkich z magazynkami, żeby wiedzieć gdzie uciec na czas przeładowania. Celność, pomimo, że jest to automat, całkiem znośna, ale oczywiście najlepiej strzelać z maksymalnie bliskich dystansów. Siła ognia niesamowita, III i IV tiery można zjechać na jednym przeładowaniu, dodatkowo przeciwnik jest w amoku, bo dostaje tak niesamowity spam pocisków na klatę, że głupieje :)

Przed patchem Luchs cierpiał przede wszystkim na "niedowład" wieży, która obracała się koszmarnie powoli, teraz w ogóle nie ma tego problemu! Flankowanie, circle of death czy robienie z dupy jesieni średniowiecza - to akcje, w których Luchs czuje się najlepiej. Jak rzuci na niskie tiery to robimy sieczkę, jak wrzuci na wyższe to spokojnie można grać jak rasowy scout i krzaczkowy wyświetlacz :)

Dziś rano zagrałem taką bitwę i poprawiłem swój rekord expa na Luchsie. Serce waliło jak szalone, bitwa też wariacka, ale wynik całkiem fajny :)
Posted Image
Posted Image
Wrzucam powtórkę, polecam obejrzeć, bo sporo się dzieje i myślę, że fajnie oddaje "wariacki styl" jaki można teraz przyjąć na Luchsie :)
http://mwreplays.com/newreplaysimg/284ad3d10dfed5aac239f607aea9ab3a.png

Jowiszowy #55 Posted 23 April 2013 - 02:08 PM

Corporal

• Player
  • 3280 battles
  • 104
Myslalem ze z ta predkoscia cos ztaranuje. Wiechalem z calego impetu w najslabszy punkt B1 i odielo mu 3 hp a mnie zniszczylo :(

marasenha #56 Posted 23 April 2013 - 02:15 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430

View PostJowiszowy, on 23 April 2013 - 02:08 PM, said:

Myslalem ze z ta predkoscia cos ztaranuje. Wiechalem z calego impetu w najslabszy punkt B1 i odielo mu 3 hp a mnie zniszczylo :(

Może dlatego, że Ty ważysz 15 ton, a B1 33 tony......

Destrro_PL #57 Posted 30 April 2013 - 03:30 PM

Private

• Player
  • 4844 battles
  • 4
Czy opłaca się montować w nim drugą wieżę ? Jest wolniejsza i większa od oryginału

Jowiszowy #58 Posted 01 May 2013 - 07:39 PM

Corporal

• Player
  • 3280 battles
  • 104

View Postmarasenha, on 23 April 2013 - 02:15 PM, said:

Może dlatego, że Ty ważysz 15 ton, a B1 33 tony......
Na tej zasadzie nie da sie zrobc kamikadze. I czemu moj kumpel PzIc staranowal T1HT?

marasenha #59 Posted 01 May 2013 - 07:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39868 battles
  • 1,430

View PostJowiszowy, on 01 May 2013 - 07:39 PM, said:

Na tej zasadzie nie da sie zrobc kamikadze. I czemu moj kumpel PzIc staranowal T1HT?

Zależy ile miał T1ht hp, bo mógł mieć 10 hp, a Twój kolega full. Innej opcji nie widzę, bo różnica wagi jest bardzo duża. Analogicznie, IS7 może staranować Mausa, ale jeśli IS ma full hp, a Maus 200. Widziałem sytuację, gdzie IS7 z 1200 hp na pełnym speedzie wpadł w Mausa 400 hp (czołówka). Maus stracił 150, IS całość.

To zależy też od miejsca, w które uderzysz - obrażenia, z tego co pamiętam, są zależne od grubości pancerza. Dlatego jeśli Luchs walnie w B1 czołowo, to zbierze większe obrażenia. Jeśli walnąłby w bok lub tył to już trochę mniej.

Kamikaze to kamikaze, niektore pojazdy wyższych tierów są lżejsze od tych niższych. Np. Black Prince może spokojnie staranować Lorraine 40t, odwrotnie już nie tak fajnie.

adiblue #60 Posted 02 May 2013 - 10:50 AM

Corporal

• Player
  • 18940 battles
  • 133
Ostatnio kilka bitew na max 5tier i ryś nawet daje radę.
Jedno losowanie miałem poprostu absurdalne,
Piaszczysta rzeka i byłem top tierem :P
Zrobiłem nim 1394dmg i 5 fragów i udało mi się przeżyć.
W przeciwnej drużynie na topie był Pz38Na, ale chyba pomidor bo bokiem do mnie się ustawiał. Tak więc nie wiem czy mam być dumny z wyniku czy tylko cieszyć się z przychylnego losowania :)

Edited by adiblue, 02 May 2013 - 10:51 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users