Jump to content

Crusader tier V

Crusader crusader krusader

• Please log in to reply
64 replies to this topic

Idahou #21 Posted 05 November 2012 - 06:25 PM

General

• Veteran
  • 36608 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
tak znovu - Crusader bylo název operace, ve které se nesouvisle s tím vyskytli tanky jménem crusader. Na operaci Tiger, což byl krycí název pro dopravení válečného materiálu do oblasti, jsem ti chtěl ukázat, že jméno operace nesouvisí, v drtivé většině případů, s nějakou jeho součastí, ať už cílem, nebo částí.
Takže ja klidně budu číst více mezi řádky, ale ty prosím aspoň čti...

Abych to uzavřel, v operaci Křižák (crusader), se zapojili i tanky crusader a možná se objeví ve speciálu

Nakell #22 Posted 05 November 2012 - 06:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Mě je to fuk, radši budu mluvit sám se sebou protože s tebou je to o ničem.

Silentstalker #23 Posted 06 November 2012 - 08:44 AM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426
Crusader je po Covenanteru obrovským skokem vpřed. V podstatě se dá považovat za střední tank, ačkoliv je značený jako lehký. Stejně jako Covenanter nemá ani Crusader skautovací matchmaking (což je perfektní, jako skaut by byl nehratelný).

Ačkoliv, jak bylo řečeno, se jedná o upgrade Covenanteru a jako takový je všestranně lepší, stále bych řekl, že to není žádná sláva. Když porovnáme výhody a nevýhody:

Výhody:
- je rychlejší i obratnější než Covenanter, dobrý začátek tréninku na Cromwella
- top dělo je solidní, slušná průraznost zejména s goldovou municí, obrovská rychlost palby, slušné DPS
- dělo je i relativně přesné
- věž se otáčí velice rychle, tj. rychlá reakce na hrozby
- skvělý sklon děla

Nevýhody:
- nulový pancíř, šikmý bok věže občas náhodně něco dingne, ale v podstatě jakákoliv rána z čehokoliv projde
- HE prochází vždy za plné, 105mm houfnice (Panzer IV, Sherman...) a vyšší způsobí instakill
- manévrovatelnost se vyrovná víceméně Panzeru IV, ale na lehký tank je Crusader spíš neobratný
- pomalá akcelerace
- na lehký tank nízká maximální rychlost
- dělo pomalu zaměřuje
- na houfnici zapomeňte, je k ničemu

Celkově jde o IMHO nikterak zvlášť kvalitní a extrémně situační tank. Dělo má velmi slušné DPS a pakliže nikdo nestřílí do vás, tak uzobete skoro cokoliv, včetně - zlatou municí - tier 7 tanků. Crusader má zdá se dobrý camo faktor, díky malému dělu není ani při palbě příliš vidět a tak se často stane, že Crusader schovaný někde za bukem pálí jednu ránu za druhou a heavina na druhém konci ho vůbec nevidí.
Na druhou stranu, dostat se do "vyrovnaných" soubojů na blízko je skoro sebevražda. Velice nebezpečné jsou tier 4 tanky ještě s autokanonem (každá rána autokanonu projde a velice často poškodí nějaký modul), Panzer IV s houfnicí, který má teoreticky dle MM stejnou váhu jako Crusader dá Crusaderu s přehledem oneshot - pakliže se trefí. Na druhou stranu, díky masivnímu DPS Crusaderu se často stane, že např. protivník - opět, třeba Panzer IV začne utíkat při souboji, jakmile se to stane, máte vyhráno, protože s houfnicí při pohybu netrefí ani vrata od stodoly. Paradoxně nejlepší taktikou (pokud do vás nešije ještě někdo jiný) je stát a střílet - nepřítel medko se pak často zlomí a utíkat začne.
Nicméně je třeba poznamenat, že na rozdíl od pozdějšího Cromwellu je Crusader na souboje příliš pomalý a neobratný a např. v mírném svahu neukroutí ani KV. V souboji se často také dostane do palby a jedna rána z čehokoliv těžšího a končí (KV-1S mu dá s přehledem oneshot, totéž KV s houfnicí atd.).
Na skauta je také příliš pomalý a veliký, camo faktor má slušný, ale nepřítel si ho dříve nebo později všimne. Nejlepším řešením tak je, stejně jako u Cromwellu, nejdřív vyčkat, jak se bitva vyvine a pokusit se objet nepřítele a napadnout ho zezadu (se svým DPS způsobí Crusader při napadení linie zezadu masakr), nebo jít lovit arty.

Edited by Silentstalker, 06 November 2012 - 08:44 AM.

Statnik_Vecne_Zivi #24 Posted 06 November 2012 - 12:57 PM

Corporal

• Player
  • 14421 battles
  • 135
  • [_BB_] _BB_
Ako som vybojoval remizu 15:15 :D Po tomto silno uvazujem ze odmontujem rychlonabijak a namiesto neho dam bino, mozno skladanu optiku a prvy trening posadky dam kamuflaz.
http://www.ulozto.sk...novka-wotreplay

Edited by Statnik_Vecne_Zivi, 06 November 2012 - 01:02 PM.

IlFOXlI #25 Posted 10 November 2012 - 11:05 AM

Corporal

• Player
  • 18490 battles
  • 142
Tak já jsem byl s Crusaderem velice spokojeny, jelikož v 90% hraju střední tanky které jsou většinou lehce panceřované. Přikládám moji bitvu na Erlenbergu, takových to bitev okolo 3-5 killů jsem měl spousty, takže mně ten tank naprosto sedl.
http://www.uloz.to/x...nberg-wotreplay

Sigumuir #26 Posted 10 November 2012 - 11:34 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 13743 battles
  • 333
  • [FR3SH] FR3SH

View PostNakell, on 05 November 2012 - 06:44 PM, said:

Mě je to fuk, radši budu mluvit sám se sebou protože s tebou je to o ničem.

Ty asi nebudeš moc zkušenej, co? Podle stylu psaní ještě možná dítě ...  :facepalmic:

Stokuref #27 Posted 10 November 2012 - 01:47 PM

Corporal

• Player
  • 36715 battles
  • 115
totalne mi nesedl, propadam depresi, kdykoliv s nim mam dat battle pri predstave jak zas budu okusovat lak tigrum, t29kam a ISkum.

buh_vi #28 Posted 10 November 2012 - 10:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW

View PostSilentstalker, on 06 November 2012 - 08:44 AM, said:

- pomalá akcelerace

Akcelerace na tomto tanku je dost slušná a maximálku si udržuje takřka pořád.

Dělo je až na zaměřování vynikající na T5 a sklopení o 12° je luxusní  :Smile_Default:

V nejlepší bitvě mám s ním téměř 2K dmg.

Idahou #29 Posted 10 November 2012 - 10:59 PM

General

• Veteran
  • 36608 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View PostStokuref, on 10 November 2012 - 01:47 PM, said:

totalne mi nesedl, propadam depresi, kdykoliv s nim mam dat battle pri predstave jak zas budu okusovat lak tigrum, t29kam a ISkum.

Tak to prodej, fakt. Protože Cromwell není, co se hry týče, o moc jiný, stále musíš prolítnout do týlu a tam páchat škody, ani od comety nečekám nějak výraznější změnu a nemá cenu, aby jsi se trápil, jen proto, aby jsi měl v garáži o tank víc ;)

Dexeek #30 Posted 11 November 2012 - 03:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 47072 battles
  • 1,957
  • [PRASE] PRASE
Moje sympatie si tahle housenkovita zalezitost rozhodne ziskala. Vyexpim na nem vysilacky. Staci vyuzivat nizkeho profilu a vysoke kadence, pri danem MM je klidne mozne s APckama snipit a zajistit tak tymu vyrazny tlak. Na stredni a blizzsi vzdalenosti v pokrocilejsi fazi bitvy pak necekat na domireni (nemam ani rychlejsi zamereni), a palebna prevaha udela sve. Doporucuju vozit par goldovek na finalni souboje s KVckama nebo lepsima Churchillama.

Areus #31 Posted 11 November 2012 - 05:10 PM

Corporal

• Player
  • 5000 battles
  • 129
Nejdůležitější je opravdu využít pohyblivosti a dostat se nepříteli do boku. Ten většinou i tečku značenou jako light ignoruje a stříli na něco většího, vy zatím do něj sypete jednu ránu za druhou, které ho pomalu nahlodávají. Tier 7 z boku ten tank s přehledem dá i s normálníma AP.

usk2 #32 Posted 25 November 2012 - 06:29 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
tenhle tank (brit lehký 5) je pro mě utrpení, předchozí brit 4 se základním dělem byl dobrý, Crusader je utrpení,  zatím jsem vyzkoumal  76 mm <hownitzer> dělo a řekl bych že to je na nic
poradíte jaké je nejlepší a co tam dát  a co vyzkoumat přednostně ?
pásy nebo motor nebo věž (nakonec bude stejně všechno) ?

hlavně to dělo co sem vyzkoumal má mít poškození kdo ví jaký a přitom bere nepčíteli takovýy (-) 30-40 poškození, papírově by to mělo bejt víc . . .

a co následovníci je  brit střední 6 + 7 + 8 lepší horší ? slyšel jsem cosi negativního o Comet (7) . . diky za reakce

Edited by usk2, 25 November 2012 - 06:30 PM.

Idahou #33 Posted 25 November 2012 - 08:31 PM

General

• Veteran
  • 36608 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Pokud se naučíš s crusaderem, bude se ti hrát s cromwellem i cometou skvěle, jinak budeš trpět.
Základem je pohyblivost, takže pásy, motor a nekempit. Taktiku jsem popsal už výš, jde především o to, dostat se do nepřátelského týlu.

To dělo co používáš, je houfnice, střílíš he náboje a proto tak malé dmg, to už by jsi ale měl po 4377 bitvách vědět!

Britské tanky jsou těžké na hraní a vyžadují už nějaké ty zkušenosti, schopnosti a víc přemýšlení, proto bych ti silně doporučoval, aby jsi je pro zatím nechal u ledu a vrátil se k nim později

usk2 #34 Posted 25 November 2012 - 09:28 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
Average damage 100/75 ?

nicméně nyní v bitvě zezadu do Stug3:  (-) 100 (cca) ale z boku a do věže Churchill I sem to pražil a tam bylo několikrát jen (-) 10-20 jedno dokonce (-)3  !! to by podle mě měli předělat, chce to ty tanky pořádně vyvážit, ale jsou nové tak to snad bude upraveno v dalším patchu

tier 6 a 7 je špatný ?

Edited by usk2, 25 November 2012 - 09:30 PM.

usk2 #35 Posted 25 November 2012 - 10:53 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
co to dělo QF 6 Mk V ? (to nejdražší) brát - nebrat . . a až bude vyzkoumaný brit 6. tak posádku přeškolit na novej tank a tohle prodat, anebo ponechat v garaži ?

Godzilla1 #36 Posted 26 November 2012 - 09:28 AM

Major

• Beta Tester
  • 47738 battles
  • 2,571
  • [WTBT] WTBT
brat houfnici sem na crusaderu vubec nepouzival, je prilis slaba
+cromwell to je litajici smrt snaz se ho odjezdit nez mu uberou cekam totiz ze to jinak dopadnout nemuze to je fakt litajici blesk po bojiste kterej kropi a kropi
+commet neni ani rychlej ani tolik pohyblivej ale jak tam das posledni delo v druhy vezi jsi se schopen dostat dost rychle na dobry pozice a diky sklopeni dela delat desnej bordel mezi neprateli
+centurion to je tresnicka velky jak tiger, stejne tak blbe pancerovany a jen o neco rychlejsi a rikaj tomu stredni tank :D druha vez uz solidne dinga takze s tim jezdi jak s americanem a da se to

moorwind #37 Posted 27 November 2012 - 08:25 AM

Private

• Player
  • 12451 battles
  • 37
Tenhle tank je vynikajcí trening na svého následníka navíc pokud se vám povede složit četu 3 těhle stíhaček tak se to expí snad samo, kempit s tímhle je bezpředmětné na to se nehodí naprosto vůbec. Prostě vyletět a dělat bordel pokud natrefíte na osamocené hevy neudělá vám vůbec nic protože Vás prostě nedotočí a pokud jste v četě tak i 6hevík si bude připadat jako maus mezi batchatama :) na přestřelování se s čímkoliv na dálku tenhle tak nemá. Je vynikající stejně jako jeho následovník na nahánění enemy scoutů protože mu prostě neujedete :)

Edited by moorwind, 27 November 2012 - 08:26 AM.

moorwind #38 Posted 27 November 2012 - 08:28 AM

Private

• Player
  • 12451 battles
  • 37
a v garáži si nech až kdyžtak cromwella s tím je mnohem větší sranda :) kolikrát pamatuju překvapene elc když zjistí že mu za zády jede cromwell a nedaří se mu mu ujet :)

Stokuref #39 Posted 28 November 2012 - 04:48 PM

Corporal

• Player
  • 36715 battles
  • 115

View PostIdahou, on 10 November 2012 - 10:59 PM, said:

Tak to prodej, fakt. Protože Cromwell není, co se hry týče, o moc jiný, stále musíš prolítnout do týlu a tam páchat škody, ani od comety nečekám nějak výraznější změnu a nemá cenu, aby jsi se trápil, jen proto, aby jsi měl v garáži o tank víc ;)

tak cromwell je co se týče hry o hodně jiný.. přijde mi to jako nebe a dudy. každopádně jak tu bylo řečeno cromwell asi dostane nerf, pže je až moc dobře "hratelný".. ale za svým názorem na crusadera si stojím, i když věřím, že s dobrou posádkou by to bylo možná něco jiného.

Nakell #40 Posted 09 December 2012 - 11:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Parádní tank.
Britská M7, naprosto. Dobrá pohyblivost, low dělo, vlastně je tam stejné 6-liberní, bez pancíře, ten má teda M7 trochu lepší.
Vzhledem ke kadenci to není na nějakou vysokou hitratio úspěšnost, ale DMG s tím jde nasízet 1500-2000 za bitvu, když se zadaří. Dost často končím na vrchu tabulky s DMG.
Hodnotím dobře, líp než M7, s kterou mě už grind na novou USA lajnu přestal bavit. Crusader baví pořád :). Ale nebude bavit každého, je to specifický tank.

Also tagged with Crusader, crusader, krusader

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users