Jump to content

Cromwell - Tier 6

Cromwell kromvel cromwel cromvell

• Please log in to reply
71 replies to this topic

martouf #1 Posted 04 November 2012 - 03:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Britský střední tank tieru 6.

martouf #2 Posted 04 November 2012 - 04:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Předtsva,že s tímto tančíkem bojuji proti amx 50-100, T34,IS3 atd. mne jímá hrůza. A já proti nim s kanůnkem s pene 110mm a 75HP na zásah.

Edited by martouf, 04 November 2012 - 04:25 PM.

Derp_Trollington #3 Posted 04 November 2012 - 05:46 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jo, od update jsem hrál s ARL 4, AMX M4 a všema tier8...
Cromwella mám rád: naprosto neškodný, žádný pancíř a navíc snad nemá ani houfnici, takže je ještě víc neškodný, než Shermani a tier6 VKčka. :)

martouf #4 Posted 04 November 2012 - 06:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Souhlas. Potkat tank,který má napr. 1100 HP života a já mu ubírám 45 za zásah,těch 75 je opravdu jen sen. Nejhorší je,že ze 30 ran je klidně 15 0HP. Tier 8 a více bude lepší,tam už je pene dobrá,ale udávané HP na zásah bude pořád katastrofa. Je toprvní tank v britské serii,který absolutně trpí na požár a munici. A má horší invisibility než IS3 a kdejaký těžký tank. Bohužel se těžko využije jako stacionální skout.

Edited by martouf, 04 November 2012 - 08:37 PM.

Eliminator67 #5 Posted 04 November 2012 - 07:24 PM

Corporal

• Player
  • 21980 battles
  • 173
tento tank musím mať v garaži už len zo senitmentu ... proste je to legenda ... a že je to papier hmm...za to nemožeme mi ...ale nietko vyššie
Posted Image
prierez cromwellom

Edited by fixative, 04 November 2012 - 07:48 PM.

Godzilla1 #6 Posted 05 November 2012 - 09:10 AM

Major

• Beta Tester
  • 47709 battles
  • 2,571
  • [WTBT] WTBT
tank prima na jezdeni lita po bojisti jak blesk co je teprve pro nej kdyz se jezdi ve smecce, vcera sme jezdili trojici 2x comet a 1x ja na cromwellu a nekolik metalu vcetne zasadniho prinosu, skoda jen ze s poslednim delem to uz tak nesklopi ale comet to vynahradi moc se na nej tesim

Edited by Godzilla1, 05 November 2012 - 09:11 AM.

czNemesis #7 Posted 05 November 2012 - 01:20 PM

Corporal

• Player
  • 9705 battles
  • 145
  • [GWDYS] GWDYS

View PostJejKey, on 04 November 2012 - 05:46 PM, said:

Cromwella mám rád: naprosto neškodný, žádný pancíř a navíc snad nemá ani houfnici, takže je ještě víc neškodný, než Shermani a tier6 VKčka. :)
Osobne se vic bojim (mysleno jezdit za nej) jeho nastupce Cometa, protoze je to o tier vyssi Cromwell akorat s o 20m delsim dohledem, to bude peklo. Jinak vcera jsem s nim dal hezky petinasobek za 7k expu. akorat jsem byl teda uplne top tank :Smile_veryhappy:

punish_them #8 Posted 05 November 2012 - 01:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9572 battles
  • 550

View PostczNemesis, on 05 November 2012 - 01:20 PM, said:

Osobne se vic bojim (mysleno jezdit za nej) jeho nastupce Cometa, protoze je to o tier vyssi Cromwell akorat s o 20m delsim dohledem, to bude peklo.

Nejen to, navíc zatáčí třikrát hůř  :Smile_blinky:

Edited by punish_them, 05 November 2012 - 01:32 PM.

Godzilla1 #9 Posted 05 November 2012 - 02:39 PM

Major

• Beta Tester
  • 47709 battles
  • 2,571
  • [WTBT] WTBT
je trosku pomalejsi ale lita po mape taky pekne comet a navic ma znatelne lepsi vez ktera neco i umi dingnout a lip sklapi ty delsi dela, cromwell da s poslednim delem pouze -8 stupnu kdezto comet da -10 stupnu a je to znat

Dusicka #10 Posted 05 November 2012 - 04:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11737 battles
  • 62
Cromwell je podle mě nejlepší T6 medium. Má jedno z nejlepších top děl ze všech T6 mediumů (snad jen dělo VK3601H je o trošku lepší) a naprosto luxusní pohyblivost (rychlost, akcelerace, manévrovatelnost). Ve smečce na otevřených mapách, případně i na mapách, kde je město a dá se dobře flankovat, je to neskutečný zabiják.

Důležité je nehnat se bezhlavě dopředu, klidně chvíli vyčkat, případně podporovat ostatní tanky z druhé linie, sledovat situaci na bojišti a jak se někde objeví příležitost, tak udeřit :Smile-izmena: . Ten zmatek v řadách nepřátel, když do nich zezadu z ničeho nic začne pálit pár cromwellů a oni začnou otáčet s celým tankem proti nim, čímž vystaví svůj zadek ostatním tankům, se kterými se dosud přestřelovali, je k nezaplacení.

A nejideálnější kořistí pro Cromwell jsou osamocené tanky všeho druhu. Ještě jsem neviděl tank, který by zvládl otáčet věží, zatímco kolem něj Cromwell tančí. V žádném případě s tímto tankem nehrát peek-a-boo přes uličku, to je s tímhle tankem sebevražda.

Jedinou jeho slabinou je težká náchylnost na zranění posádky, v podstatě co zásah to mrtvej člen posádky (nejčastěji ridič nebo střelec).

tesarpaul #11 Posted 05 November 2012 - 04:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29825 battles
  • 361

View PostDusicka, on 05 November 2012 - 04:18 PM, said:

Cromwell je podle mě nejlepší T6 medium. Má jedno z nejlepších top děl ze všech T6 mediumů (snad jen dělo VK3601H je o trošku lepší) a naprosto luxusní pohyblivost (rychlost, akcelerace, manévrovatelnost). Ve smečce na otevřených mapách, případně i na mapách, kde je město a dá se dobře flankovat, je to neskutečný zabiják.

Důležité je nehnat se bezhlavě dopředu, klidně chvíli vyčkat, případně podporovat ostatní tanky z druhé linie, sledovat situaci na bojišti a jak se někde objeví příležitost, tak udeřit :Smile-izmena: . Ten zmatek v řadách nepřátel, když do nich zezadu z ničeho nic začne pálit pár cromwellů a oni začnou otáčet s celým tankem proti nim, čímž vystaví svůj zadek ostatním tankům, se kterými se dosud přestřelovali, je k nezaplacení.

A nejideálnější kořistí pro Cromwell jsou osamocené tanky všeho druhu. Ještě jsem neviděl tank, který by zvládl otáčet věží, zatímco kolem něj Cromwell tančí. V žádném případě s tímto tankem nehrát peek-a-boo přes uličku, to je s tímhle tankem sebevražda.

Jedinou jeho slabinou je težká náchylnost na zranění posádky, v podstatě co zásah to mrtvej člen posádky (nejčastěji ridič nebo střelec).

Přesně, k tomu není co dodat. Hodně zábavný tančík. Uvidíme  jak natom bude Comet, ale Cromwella rohodně doboručuji.

Edited by tesarpaul, 05 November 2012 - 04:40 PM.

buh_vi #12 Posted 05 November 2012 - 06:25 PM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW

View PostJejKey, on 04 November 2012 - 05:46 PM, said:

Blbost, jakmile máš pomalou heavy tak z tohoto tanku máš bobky největší >> více jak 23HP/t, rychle akceleruje, rychle se otáčí a maximálka je 64km/h! (Obratná medka se můžou jít zahrabat, natož pak Sherman/VK36)

Dělo a pancíř nic moc, ale v rukách zkušeného hráče ukroužíš mnoho.

HEADD #13 Posted 05 November 2012 - 07:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19528 battles
  • 440
Cromwell moc nemusim.
Nemam rad tanky co maj malo HP a nemaj absolutne zadnej armor ani na vezi.
Taky je tank moc zavislej na tymu(hraju jen random a sam).Taky mi vadi dlouha doba zamerovani dela a spatnej gun depresion.

Ale jinak rychlost je luxusni, ale kv1s pokud mu neznicite pasy stejne neukrouzite a on vas pekne sejme na 2 rany s autoaimem :Smile_trollface-3:

woodyfalcore #14 Posted 05 November 2012 - 11:18 PM

Private

• Player
  • 7200 battles
  • 1
Je to spise ZABAVNY tank nez dobry, VK 3601(jiny jsem nehral, myslim  :Smile_Default:  ) je lepsi, T-34-85 lepsi gun, mensi manevrovatelnost(vsechno IMHO samozrejme),
KV-1S, tak to je OP o tom zadna(ale neni MED). Francouze opomijim, kapitola sama pro sebe. Tenhle tank si necham, at uz ze sentimentalni stranky, nebo dejme tomu "takticke.
SOUHRN: zkuste ho!  :Smile_trollface-3:

Derp_Trollington #15 Posted 05 November 2012 - 11:33 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View Postbuh_vi, on 05 November 2012 - 06:25 PM, said:

Blbost, jakmile máš pomalou heavy...
... tak tě to zas pro změnu neprostřelí... :)

Druhá možnost (ne nepravděpodobná) je ta, že jsem v tom potkal spíš hráče s "wow efektem jé, hele, briťáci, to musím zkusit" a pochybnou kvalitou... :Smile-hiding:

buh_vi #16 Posted 05 November 2012 - 11:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW

View Postwoodyfalcore, on 05 November 2012 - 11:18 PM, said:

T-34-85 lepsi gun, mensi manevrovatelnost(vsechno IMHO samozrejme)
Dělo má o 1mm ( :Smile_trollface-3:) lepší pene a skoro o 300 vyšší DPM, sice jej ještě nemám, ale manévrovatelnost mají rusáci do T8 určitě horší + 10km/h maximálky.

Už se nemůžu dočkat, taky si ho nechám.

View PostJejKey, on 05 November 2012 - 11:33 PM, said:

... tak tě to zas pro změnu neprostřelí...
Ále, 145mm pene je ok na bůčky a zadek  :Smile_Default:

Silentstalker #17 Posted 06 November 2012 - 01:17 AM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426
Cromwell považuji ze všech T6 vozidel, co jsem zkusil (E8 a Jumbo, T-34/85 před nerfem, VK3601) za suverenně nejlepší medium. Ve správných rukou naprosto vražedný. Podívejme se na to systematicky:

Výhody:
- fantastická pohyblivost, úžasná akcelerace, vysoká top rychlost (na rovině 50-60 dle terénu, z kopce 70+)
- rychlopalné a velice přesné top dělo s vysokou průrazností (145 stříbrná, 200 zlatá), náboje všech děl (kromě té slabší 75mm) létají extrémně rychle, zlaté prakticky okamžitě
- velice rychlé otáčení věže
- relativně slušný dohled

Nevýhody:
- doslova nulový pancéř, nikde zašikměný, dingy jsou vyložené náhodné, co ho trefí, to projde
- VELICE zranitelný ammorack (poškozený v každé druhé bitvě)
- zranitelná posádka a moduly (v každé druhé bitvě poškozený motor a mrtvý řidič)

Z výše zmíněné charakteristiky vyplývá, že jde v podstatě o "Francouze" bez autoloaderu. Tank je extrémně křehký, rozhodně nejkřehčí z T6 středních tanků. Přední pancíř ochrání před automatickými kanony nižších tierů, ale tier 5+ vozidla ho prorazí bez problému. Při zásahu houfnicí pak akutně hrozí instakill, protože každý HE náboj projde "za plné". Prakticky každý zásah do boku nejenže projde, ale způsobí také detrack. Tolik k nevýhodám. Výhody jsou jasnější, i když v nesprávných rukou je tento tank zcela impotentní.

Zaprvé, rychlost a akcelerace je naprosto vražedná - až do té míry, že si myslím, že můžeme očekávat nerf. Na rovině chytá plnou rychlost okamžitě a z kopce je tento tank v podstatě netrefitelný (malé rozměry a manévrovatelnost). Ukroutíte s ním skoro cokoliv (Tigera, KV) a palbou do zadní části si také leccos vychutnáte. Souboje na blízko ovšem podstupujte, není-li zbytí. Základní taktika se mi osvědčila spíš jako vyčkávací, zejména v bitvách, kde nejste top tier. To značí nejdřív si přečíst bojiště - nemá cenu hnát se do první linie, bez manévrovacího prostoru (když se spoluhráči motají kolem) vás sejme první heavy, co vás uvidí. Cromwell je ideální flanker. Jeho dělo má slušné DPS a když se k někomu přiblíží zezadu, dotyčný skončil. Nejvíc se mi osvědčila opatrnost a objíždění - do souboje se pouštět pouze tehdy, pokud máte jistotu, že do vás někdo nezačne střílet, zatímco likvidujete protivníka - Cromwell NEvydrží souboj se dvěma tanky prakticky za žádných okolností.

Další užitečnou taktikou je počkat si, až se utvoří nějaká linie a pak rychle někde prorazit a jít po arty - jen málokdy vás někdo chytí.

Oh a ještě jedna věc: zlatá munice do top děla je levná, jeden náboj stojí 2800 kreditů. Pakliže netrváte na tom, že stroj musí vydělávat a XP je pro vás přednější, doporučuji se zásobit tak 15 kousky pro ošklivé protivníky, vyplatí se to (např. prostřelovat Tigera zepředu apod.). Pakliže bude bitva vítězná, často neproděláte ani bez premka!

Edited by Silentstalker, 06 November 2012 - 01:19 AM.

Godzilla1 #18 Posted 06 November 2012 - 10:08 AM

Major

• Beta Tester
  • 47709 battles
  • 2,571
  • [WTBT] WTBT
doufam ze s tim bude jezdit hodne vocasu aby vysledky nejak extra nevybocovaly protoze kdyz mu seberou tu pohyblivost tak je dost nahranej  :Smile_trollface-3:  na tehle pojizdne krabici od bot neni nic vic nez tvrzenej karton a zacinam s nim nenavidet arty  :Smile_veryhappy:

VVothan #19 Posted 06 November 2012 - 10:51 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 22435 battles
  • 350
  • [CZ1TD] CZ1TD
Na té jeho rychlosti, akceleraci a schopnosti něco bude... je to jeho největší výhoda a je potřeba toho využít ( z kopce 84 km / h). Pravdou je, že pokud potkáte jinej " nachystanej " tank, nejlépe KV 1S, máte dost velkej problém.

Ta hratelnost a kupa zábavy k tomuhle naprosto patří. Osobně si pamatuji snad na nejlepší okamžiky, kdy jsem s ním naháněl frantíka ELC v uličkách Velkého Parku a střílely po nás všechny ostatní tanky, cca 5. V té rychlosti se to prostě nedá trefit. Kupodivu až jsem se divil, že jsem asi po 40 vteřinách a lítání po celé mapě postupně dojížděl ELC ( aniž by on do něčeho narazil), dostal na pásy, zastavil a prásk. Jeho vrak popojel dalších 10 metrů, věřím, že pro ostatní hráče to musela být velice pěkná podívaná. Nikdy bych nevěřil, že Vám ELC na dlažbě neujede.  :Smile_teethhappy:

punish_them #20 Posted 06 November 2012 - 12:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9572 battles
  • 550
Jak je na tom Cromwell s modely věží? Zatím jsem na Crusaderu, takže sem to ještě neviděl, ale na test serveru měla "základní věž" zezadu připevněnou bednu. "Lepší věž" potom tu bednu neměla. U ostatních tanků to bývá zvykem opačně.

Proto se ptám, nemá Cromwell náhodou prohozené modely věží?

Also tagged with Cromwell, kromvel, cromwel, cromvell

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users