Jump to content

Comet - střední tank - Tier 7

Comet komet

• This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

dtham #21 Posted 10 November 2012 - 01:07 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Pro mě naprosto dokonalý tank, kterému nic nechybí.

Spíše dosti trpí tím, že je ve stromě po Cromwellovi, kterej je rychlej, svižnej s dobrým dělem (a vlastně tak trochu OP na tieru 6) a hodně hráču hořekuje nad "těžkopádností" Cometu (ne, Comet není těžkopádný, po jedné bitvě s Cometem jsem si vzal Tigera II a chtěl Comet zpět :Smile_trollface-3: ). Jeho situace mi tak trochu připomíná T25/2 (taky mě tenhle tank hodně bavil) po M18 Hellcat. Nic záviděníhodného.

Pohyblivost výborná (dobrý poměr výkon/hmotnost tanku), sice už člověk nejezdí po mapě sedmdesátkou tam a zpátky jako v Cromwellovi), pancíř nemá, nicméně druhá věž dokážne dingnout případně pohltit do límce děla projektily s penetrací 175-200 mm, dělo je naprosto dostatečné vzhledem k tomu, co můžeme potkat (osobně vozím pár kusů premiove munice, která z toho děla udělá, co ve skutečnosti bylo, neboť britové nestřílili jinou munici než sabot ke konci války) ale nejlepší je 12° deprese děla, která nám po připočtení nízkého profilu, ploché a solidní věže a rozumného dohledu, dá dohromady úžasného "hill huggera" a tank na "peek-a-boo". Využívání nerovností, krytí se za kopci a kameny a vykukovaní a kropení nepřítelských tanků zpoza překážky. U tohodle tanku nehledáte souboj tváří v tvář, ale snažíte se toho druhýho co nejvíc podělat.

Problém Cometu je, že nemá žádné vysloveně slabé nebo silné místo. Tank je ve všem průměrný, ale tím pádem dokaže vzít roli všeuměla mezi medium tanky svého tieru. A zároveň se naučit využívat své průměrné hodnoty proti jednostranějšímu protivníkovi. Třeba duel mezi Cometem a Pantherem - Comet chce co nejblíž, neboť na dálku má Panther lepší zbraň i účinnější pancíř, kdežto zblízka ho Comet rozebere na matičky. Na druhou stranu Comet proti T20 chce zůstat na rozumnou vzdálenost, neboť obratná a svižná T20 by mu mohla v souboji dost pocuchat pancíř a dělo Cometu je dostatečně přesné, navíc s vysokou kadencí, na to, aby si ho udrželo z dosahu.

Člověk se prostě musí naučit využívat, ba dokonce zneužívat, veškeré kladné schopnosti svého tanku a umět minimalizovat jeho nedostatky. Není to ten nejjednodušší tank na hraní, ale zíroveň je tu i spoustu jiných tanků, se kterýma je hraní ještě obtížnější.

Edit: Dneska jsem s ním získal Ocelovou zeď!!!! :facepalmic:  :Smile_great:

Edited by dtham, 12 November 2012 - 01:49 AM.

Inamorato_CZ #22 Posted 10 November 2012 - 01:51 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 9939 battles
  • 261
  • [PLYS] PLYS
hodně dobrá recenze!

martouf #23 Posted 12 November 2012 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 47525 battles
  • 1,267
  • [FD_CZ] FD_CZ
Jakou máte strategii s tímto tankem proti Tieru 9. Mne to docela rozesmívá.když s tím flusátkem mám bojovat proti např. IS8 - samozřejmě samé 0 HP zásahy. Motor již není tak silný poeo těžší tank,takže nějaké únikové manevry se již moc nekonají.  Docela úsměvné je ,když se z křoví vyvalí  OBJECT 704 a já s tím flusátkem stačím akorát vystřelit a dinknout, to je životnost comety. Bude to lepší,člověk se musí naučit s tím bojovat,ale jako scout to nevidí zrovna daleko. A zásah od kdejaké artyny znamená smrt na první zásah.

Edited by martouf, 12 November 2012 - 12:33 PM.

Godzilla1 #24 Posted 12 November 2012 - 12:48 PM

Major

• Beta Tester
  • 47456 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
netvrdim ze to neni brutal proti t.9 ale je to dost vzacny boj netocim ted nic jinyho nez cometa a s vice 9kama sem v bitce tak mozna 1x  z 10 her
no moje strategie v tu chvili je nechat bojovat tyhle vobludy s nasima vobludama jako tady neni misto na celni prestrelovani,a hned jak se s nekym zacne prestrelovat jedu svinacky kolem pokud to neni francouz nebo jo neco krehkyho zezadu ci ze stran nabijim tech 8 goldu co vozim

opravdu problem jsou hlavne 2 tanky KV4 a E75

ST1 zase tolik nejezdi
IS8 se da prorvat i obyc munici zezadu a z  boku
M103 je sice silna celne ale boky sou v pohode
frantik zvlaste kdyz ho clovek chytne nabijet ma smolika docela
hodne spatny je to proti fr. TD
obj 704 pri trose snahy prostrelis moc dobre se neotaci ale umi dingat i z boku a zrat strely spaced armorem

takze za me rada kdyz jsem malej tak musim byt o to zakernejsi ten tank na to pohyblivosti a sklopenim dela ma
kdyz jsem v prostredku muzu si trosku dovolovat vez sem tam neco dingne
kdyz jsem na topu zacinaji jatka

Edited by Godzilla1, 12 November 2012 - 12:48 PM.

Forgerer #25 Posted 12 November 2012 - 05:34 PM

Private

• Player
  • 3939 battles
  • 7
Řešíte heavy 9.tier a přitom má tenhle tank problém čelně prostřelit krom Tigra i heavy 7. tieru a leckdy i 6.

punish_them #26 Posted 12 November 2012 - 05:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9572 battles
  • 550
A kterej T7 med to dokáže? Však mají všecky stejnou penetraci ...

EDIT: Dobře tak T20 jako jediná. Ale Panther neni medium tank.

Edited by punish_them, 12 November 2012 - 05:58 PM.

dtham #27 Posted 12 November 2012 - 10:54 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostForgerer, on 12 November 2012 - 05:34 PM, said:

Řešíte heavy 9.tier a přitom má tenhle tank problém čelně prostřelit krom Tigra i heavy 7. tieru a leckdy i 6.

Všechny tier 7 (a tier 6 jakbysmet) heavy to čelně penetruje bez premium munice. Chce to jen vědět, kam mířit.

Tiger: Spodní plát, průhled řidiče
Tiger P: Poklop velitele
T29: Asi úplně všude, přesto weakspot MG port
AMX M4: spodní plát, věž kolem děla
KV-3: spodní plát, průhled řidiče
IS: spodní plát, průhled řidiče, poklop velitele

Věc je, že se nechceš proti těmhle mastodontům dostat face2face. Použiješ-li všechny přednosti toho tanku, tak je všechny sundáš úplně bez problémů.

A na těžší cíle je tu premium munice, vozil jsem s sebou 10 kousků a bylo to v klidu. :Smile_blinky:

Forgerer #28 Posted 13 November 2012 - 06:53 AM

Private

• Player
  • 3939 battles
  • 7
Jedna věc je mířit na weakspoty, a druhá divit se kam to ve skutečnosti lítá  :Smile_trollface-3:
Jinak pár statistik s Comety (tedy jen od hráčů co to tam nahráli)
http://www.vbaddict....d=21&order=desc

Inamorato_CZ #29 Posted 13 November 2012 - 11:19 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 9939 battles
  • 261
  • [PLYS] PLYS

View PostForgerer, on 13 November 2012 - 06:53 AM, said:

Jedna věc je mířit na weakspoty, a druhá divit se kam to ve skutečnosti lítá  :Smile_trollface-3:

To vypadá jako dobrá statistika, ne?

dtham #30 Posted 13 November 2012 - 03:13 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostForgerer, on 13 November 2012 - 06:53 AM, said:

Zrovna dělo Cometu je přesné dost, já si nestěžuju. Jsou děla, ze kterých kvetu víc (BL-10 :Smile-hiding: )

Ad statistiky, na ruském serveru má Comet něco kolem 56 %, což je hodně, nicméně je s ní stále málo hráčů, takže to pujde dolů, nicméně asi přijde nerf stejně tvrdej, jako dostal M48A1. Výsledkem bude pro dobré hráče stále použitelný tank, ale pro průměrné a podprůměrné něco totálně nehratelného... :Smile_amazed:

Edited by dtham, 13 November 2012 - 03:13 PM.

Godzilla1 #31 Posted 13 November 2012 - 04:08 PM

Major

• Beta Tester
  • 47456 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT

View PostInamorato_CZ, on 13 November 2012 - 11:19 AM, said:

To vypadá jako dobrá statistika, ne?

no je ale kazdy si tam musi ten soubor stahnout sam a updatovat ho, sem tam si to tam taky nahraju abych mel prehled je tam dobre videt progress jestli se zlepsujes nebo zhorsujes

Zdarsek #32 Posted 13 November 2012 - 10:14 PM

Sergeant

• Player
  • 17399 battles
  • 220
Tak ja mam s cometem po 53 bitvach win rate 58%, bal sem se ze po cromwelu to bude horke zklamani ale nic takoveho se nekona. Jinak nikdy sem nerfy neresil,preci jen hraju kratce a vse uz ponerfovano bylo nez sem se k tomu dostal. Ovsem u Cometa a Cromwela by me to mrzelo,sou to velmi zabavne stroje a sedli mi krasne.

IgorBrzda #33 Posted 14 November 2012 - 07:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12136 battles
  • 77
Špatný tank zatím nejhorší tank co mám,prostě papírový tank jak nemá,žádné skosení pancíře tak je to jaky by ste dělaly tužkou díry do papíru  :Smile_sceptic:

Edited by IgorBrzda, 14 November 2012 - 07:40 PM.

IgorBrzda #34 Posted 15 November 2012 - 01:10 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12136 battles
  • 77
No ten problém s kometou už jsem vyřešil,dal jsem na ní tu houfnici a držím se mezi těžkými tankami.Má docela fajn akceleraci. :Smile_trollface-3:

Dusicka #35 Posted 15 November 2012 - 10:11 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11737 battles
  • 62
Nejhorší na tomhle křápu je ta bezmoc rozhodnout jakoukoliv t8, t9 (občas i t7) bitvu ve prospěch vlastního týmu, pokud zrovna nenarazíte na soupeře pyšnícího se darwinovým oceněním.

Klidně můžete potit krev v t9 fajtu nastřílet 3k dmg dát 4 killy, na konci dostat víc expů než jakýkoliv soupeř, ale stejně si pak na konci při pohledu na tu tabulku říkáte: "jo, kdybych měl ten [dosaďte si jméno libovolného t7-t9 tanku], co je v tabulce úplně dole a dostal 100 xp, tak jsme možná vyhráli". Tenhle tank je ve vyšších tierech hodně závislej na zbytku týmu a pokud je tým blbej, tak s tím neuděláte absolutně nic, jen poslušně umřete jako zbytek týmu.

Já vím, asi chci hodně, když chci s t7 tankem rozhodovat t9 bitvy, ale proč ne, když s Cromwellem sem byl schopný 1 na 1 sundat jakýkoliv t8 tank bez ztráty kytičky a s Cometem nejsem schopnej sundat (ukroužit) ani pitomou T29.

A vůbec nejhorší na tomhle tanku je, že když se někdo rozhodne, že vás zabije, tak se mu to na 90% povede (zbylých 10% jsou retardi, co se vás, když máte 100 HP, snaží dorazit skrz mantlet). Vždyť i blbej Shermann nebo Pz IV s houfničkou sou schopni zabít Comet na 3 - 4 rány a stejnej počet výstřelů potřebuje Comet na to, aby zabil je (ano, Comet má větší RoF, ale první ranou z houfničky je hodně vysoká pravděpodobnost, že dostanete ammo rack a pak už jste na tom stejně). Na druhou stranu, když takovýto střet s M4 nebo Pz IV s houfničkou přežijete, tak máte vysokou pravděpodobnost, že dostanete Billote's medal.

Doufám, že i mých 70% win/loss po 113 bitvách přispěje k tomu, aby rusáci tuhle plechovku ještě pořádně onerfovali (i když mě nenapadá, co by na tom, kromě odebrání druhé věže, mohli ještě víc nerfnout), ale naštěstí už mám tuhle hrůzu za sebou, tak ať klidně propustí uzdu své fantazii.

Inamorato_CZ #36 Posted 15 November 2012 - 11:38 AM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 9939 battles
  • 261
  • [PLYS] PLYS
to je zajímavý, jak se ty názory různí...

MadZebra #37 Posted 15 November 2012 - 12:09 PM

Private

• Player
  • 16973 battles
  • 22
Zasadní problem je, že prvni AP rana (nedej bože HE) zničí ammorack, zabije čena posadky apod. Najednou vás to degraduje na T5 tank. Kličem k "uspechu" je utect co nejdal do hulldown pozice a modlit se, že se z vas enemači po**** a nevyjedou na vas :-)

Idahou #38 Posted 15 November 2012 - 12:13 PM

General

• Veteran
  • 36454 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Heh, já kometu koupil dneska ráno a pohodička, víceméně stejnej styl hry jako s cromwellem. Prosmíknout se frontou a zaútočit na arty, nebo slabá místa nepřítele, bez lepších pásů má dost dobrou mobilitu na to, aby se stáhla a mohla narušovat nepřátelskou linii.

Utéct, nebo zakempit, to jsou strašně špatné rady, ten tank nic nevydrží, tak přeci nepůjdu po směru nepřátel, nebo nebudu stát terčem, jestliže se dostanu do situace, kterou nemůžu vyhrát a už jsem chytil ránu, tak je lepší se prosmíknout kolem nepřítele (zaléží samozřejmě jakého a kde.
Na couvačku i na ukázaní zad je to pomalé.

Prakticky to hraju jako scout, nasvitit, projet, arty sejmout a pěkně je nakládat ze zadu, nebo boků

Krisna #39 Posted 15 November 2012 - 12:23 PM

Extra Hardware

• Clan Commander
  • 43075 battles
  • 443
  • [EHW] EHW
Než jsem koupil lepší věž, dělo a naučil se s tím hrát, tak jsem s tím tankem jenom chcípal. Teď už mívám výhry většinou přes 700XP (bez premia). Ale chce to hrát hodně opatrně, využívat hull down pozice jak to jenom jde, na větší tiery občas střílet goldy a hlavně si nehrát na scouta a tlačit se moc dopředu. To dělo sice není nejpřesnější, ale střílí rychle, tak stačí, jak se člověk trefí každou druhou ranou. Hraje se mi s ním líp jak s Cromwellem.

Docela by mě zajímalo, kolik zkušeností je teď potřeba na 1. třídu a kolik na eso. Já jsem měl nejvíc necelé 2000XP s premiem a to stačí pouze na 2. třídu. Někdo z klanu už měl přes 2200XP s premiem a dostal 1. třídu...

Godzilla1 #40 Posted 15 November 2012 - 02:01 PM

Major

• Beta Tester
  • 47456 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
cau Krisno, naprosto souhlasim s popisem hrani hral jsem naprosto stejne, ps na hrdinu jestli nekecam jsem mel 1500exp+ bez premka

Also tagged with Comet, komet

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users