Jump to content

Comet - střední tank - Tier 7

Comet komet

• This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

JohnyFencer #81 Posted 14 March 2013 - 10:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27703 battles
  • 1,010
Oberst: presne o tom ten tank je, pockat si na ten spravny moment a pak vyjet. Jak jednou vyjedes, zastavis se az na konci bitvy. Bud konec pro tebe znicenym tankem, nebo do konce prezijes, ale uz se nezastavis. Proto me to tak bavilo, pro me to byla zabava. Centa uz mam vyzkoumaneho, ale zatim nekupuju. Nejsou love a moc ani chut po tom, co tu na nej ctu.

dtham #82 Posted 16 March 2013 - 03:48 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostVitan, on 26 February 2013 - 02:54 PM, said:

Comet je naprosto neuvěřitelný tank...s ničím co by mě tak vytáčelo jsem se ještě nesetkal..

+nejrychlejší 7tier medium
+skvělý hulldown
+kadence kanonu
+nejpěknější tank

-pancíř k ničemu, ani druhá věž až na RoF s odolností moc nepomůže, necinká pravidelně a mantlet prorazí i t43 (odzkoušeno)
-obratnost po nasazení druhé věže + vybavení, klesla pod únosnou mez
-kanón 148 pene je málo, jestliže chcete snajpit

Člověk by řekl že jinak znatelně nevybočuje z řady v případě utrpení spojeného s tier7 medky (hrál jsem všechny mimo nových číňanů a T20)
srovnání :

- Panther je luxusní sniper  a spotter s (oproti Cometu) kosmickým pancířem a skvělou pene 198 a kadencí zhruba o dvě rány méně než Comet, dokáže s klidem dělat práci Cometa jak zde mnozí z vás popisují a bez zbytečných nervů.

- VK3002 DB supr tank tohle je mašina (samozřejmě v plné palbě, ovšem snad jako jediné 7medko hratelné i ve stocku), která je po všech směrech průměrná, ale lepší než Comet (+ obratnost,pancíř,damage).

- T43 no...aspirant na cenu pro druhé nejhorší 7medko hned po Cometu ( v jeho prospěch mluví aspoň dost dingající armor a lepší MM).

- KV13 pro mne nej  7 medko o tento stupeň by se mohl dělit i s DBčkem, je to vlastně ISko (120armor) co jezdí 50kou a má horší kanon + skvělá manévrovatelnost (40 traverse speed), je to tank pro rushe + skvělý flanker , když víte na koho to můžete zkoušet :).

Možná to vypadá, že jen neumím s Cometem jezdit, že jsem "rusher" s rudýma očima, ale hraju především německou větev a to jsou všechno především snajpři, se kterými mám dost zkušeností od Pathera po Eřadu.
  Cometa je prostě k ničemu, MM je k ní neúprosný a bere ji jako Heavynu, nedokáže udržet žádnou pozici, jako sniper má nízkou penetraci, flankovat neumí, po libovolném zásahu chcípá posádka + moduly. Není to král partyzánů jak jsem původně doufal, jeho rychlost nedostačuje k  "prosmýknutí kolem nepřítele" jak někdo zmíňil ( apropo na to jsou tu už číňani, kteří tuhle práci (i 7 tier) umí s daleko lepšími kanony,rychlostí, no.. a pancíš mají asi tak nastejno :P). Takže čekat až přijde příležitost  ,brázdit po mapě, hledat slabé kusy, dostávat se do dobrých pozic k flanku s tak mizerným pancířem a manévrovatelností je príliš riskantní (hlavně pro team). A když už se to povede je to za cenu, že chcípají hráči z teamu, kteří i tak musí hrát nadprůměrně, aby z toho bylo vítězství. Po téhle smutné zkušenosti už vím že když je ve výpisu hráčů Comet..budu muset hrát za dva.. (Kdysi mě takhle děsil Panther).

a vidíš, já bych je seřadil úplně jinak...

1) Comet - nemá konkurenci, přesnej, pohyblivej, skvělá deprese děla, obrovská kadence + pro mě je plusem, že se drží historické výbavy a není na něm nic vymyšleného
2) T-43 - ač jsem při hraní s ní prskal, jak to jen šlo, přecejenom jsem si ji ve chvílích před prodejem hodně oblíbil a loučil jsem se s ní těžko... skvěla kombinace pancíře, přesnosti děla a dostatečné pohyblivosti. Záporem pak je neexistující deprese děla a tendece k blow-upům.
3) T20 - hrál jsem jí dávno, předávno, nicméně byla skvěle pohyblivá, na svůj tier výborné dělo, použitelná deprese, skvělej brawler, ale prostě není to ono
4) Panther - totální zkažení nejlepšího tanku 2. světový; vymyšlený dělo, vymyšlená věž, za to u mě velké -; herně je však výbornej sniper s úžasnou penetrací a přesností, každopádně zase chybí deprese děla (někdy lze nahradit výškou tanku), obratnej asi jako slon v porcelánu, hoří, snadnej cíl pro artyny
5) VK 3002 DB - ve stocku abolutně nehratelný, aneb brawler který neutočí ani KV-1, neměl jsem na něj žaludek a free xp jsem použil na něco jinýho... Teď ho budu muset přetrpět, jelikož chci Leoparda A1
KV-13 ani ten čínskej křáp jsem nehrál, tak nehodnotím...

SatanekPeklo #83 Posted 22 March 2013 - 07:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21306 battles
  • 77
Ahoj Tankisti.
Tak po pročtení tématu se musím přidat na stranu těch, kteří tento tank chválí. pře koupí jsem si pročítal názory a zkouknul nějaké videa, všude vyrovali že je to na prd. Nejprv jsem ho ani nechtěl kupovat, a plánoval jsem zůstat max u Cromwella ale ve slevě jsem neodolal. Ano musím dát za pravdu že začínajíci bitvy byl očistec, věž ve stocku od Cromwela (vypadá to komicky je to až na pár detailů opticky kopie). Ještě že mě to neodradilo!! když je Comet v TOP , je to prudič a nepříjemnej protivník. ano DMG má ´´jen´´ 140 , ale za čas něž např. IS-3 otočí stojí Top věž o 180stupňů dostane ode mě 3 rány do zad či boku a má o 420 HP méně!! ano on mi dá jednu a já mám o 390 míň, ale než nabije už je na pokraji smrti.

Co se tíče mé taktiky v bojích s 9-kama tak ta je následující: když nejsou žádní scouti ujmu se toho já, když jsou, nikam se neženu a spíše se snažím držet nějaké težšího tanku. zaprvé ho používám jako představný pancíř a na oplátku když on přebíjí, já rozdávám DMG a držím mu je od těla. Spousty lidí tvrdí že neprostřelí 8-9 tiery,,, ale proč  se ho snažit zabít? raději se snažím mu stále a pořád střílet na pásy a znehybnit ho tak pro svoje spoluhráše, kteří mají děla na to aby ho rozstříkly. a do stojícího tanku se trefí hodně lidí :) . Pokud nastane nikde v jejich linii díra, využívám toho a jdu po arty nebo bjíždět zezadu.

Navíc neříkám že v každé, ale ve většině bitev se pohybuju nad hranicí 1300dmg , což je víc jak moje HP a na plivátko po 140 je to dostačující , ale už se mi povedly i bitvy s 2500 dmg :D

Takže já jsem nad míru spokojen!! . styl hraní se musí od cromwella změnit, ale když na to člověk přijde je vždy platným hráčem teamu, kolikrát i klíčovým!! ...
Jinak vozím na něm Hydraulickej nabiják , klimatizaci a binakůláry , ty tedy plánuji vyměnit za stabilizátor (stále nejsem rozhodnutej)

A to čeho já jsem si všiml a nikde tu není o tom zmíňka je PROVOZ a ÚDRŽBA tanku, která je na 7 tieru velice levná a hlavně náboje stojí 85kreditů!!!! takže se nebojím ani střílet do tanků které nemám šanci prostřelit, vím nic za to nedostanu, ale je to i jeden z nástrojů jak bitvu ovlivnit, oni se otočí na vás a vaši spojenci mají možnost je solit do doků věží apod. Celkově mi přijde že s ním vydělávám pěkné částky i na prohrách :) v mínusu jsem málokdy.

A jak jsem hovořil o podpoře některého heavy tanku, tak protože kvůly využití Hulldownu mířím často do kopců nedělá mi problém(a dost často to realizuju) že některénu pomůžu do kopce, ono dostat na kopec mezi prvnými tanky např. KV-5 když od soupeře dorazily zatím jen střední tanky je VELKÁ výhoda :D :D

Scalio_CZ #84 Posted 28 March 2013 - 12:04 PM

Private

• Player
  • 3401 battles
  • 15
Pro mě je tenhle tank zklamáním.Koupil sem si ho za 58 000 zkušeností což je na to jaký je to tank moc ! Cromwell je oproti tomuto snad i lepší nebýt těch hpček .Dělo nic moc oproti cromwellu nemotorné a pomalé ,ale věž celkem ujde ,ale je malá takže se stejně všichni strefují jen do trupu.No nezbívá mi jen doufat ,že centurion bude lepší

mikolapop #85 Posted 28 March 2013 - 12:27 PM

Corporal

• Player
  • 10735 battles
  • 147
Já za sebe musím říct, že mě tihle briti lezou pěkně krkem. Sám je nehraju, nelíbí se mi a nelákaj mě, což je zřejmě zdroj mých potíží jako jejich nepřítele. V naprosté většině se mi všechny kusy od "C" pletou, takže většinou je považuju za jejich slabšího předchůdce.  :ohmy:  V druhém pádu z nepochopitelných důvodů neprostřelím papírový pancíř (většinou "dostali to" - 0 dmg.) No a dotřetice mě většinou překvapí, jak taková krabice může být rychlá a obratná... Sice s trochou nadsázky, ale - ve mně máte snadnou kořist!  :hiding:

Scalio_CZ #86 Posted 28 March 2013 - 12:58 PM

Private

• Player
  • 3401 battles
  • 15
Oni nejou špatné jen maj špatný pancíř a stojí až moc na jejich kvalitu určite bych od comet 20 000 zlevnil

dtham #87 Posted 28 March 2013 - 03:56 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
v současné době je pancíř ve hře vedlejším prvkem a rozhoduje mobilita a dělo... to mají Cromwell i Comet výborný. Zejména pak u Cometu je díky velké depresi děla možno používat terén jako náhradu poancíře. Řeknu to asi posté v tomhle vláknu, ale Comet je podle mého se 100 % posádkou, nabijákem a ventilací nejlepším sedmičkovým medkem.

JohnyFencer #88 Posted 28 March 2013 - 07:33 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27703 battles
  • 1,010

View PostScalio_CZ, on 28 March 2013 - 12:04 PM, said:

Pro mě je tenhle tank zklamáním.Koupil sem si ho za 58 000 zkušeností což je na to jaký je to tank moc ! Cromwell je oproti tomuto snad i lepší nebýt těch hpček .Dělo nic moc oproti cromwellu nemotorné a pomalé ,ale věž celkem ujde ,ale je malá takže se stejně všichni strefují jen do trupu.No nezbívá mi jen doufat ,že centurion bude lepší

Kolik bitev mas odehranych? Jak mas posadku na 100% a tank v top equipu, je to rychle, obratne, smrtelne. Pokud to ale nekdo hraje stylem, ze se v prvni minute rozjede dopredu, asi mu ten tank nesedne nikdy. Jestli chces, hodim ti sem replay, jak tohle medko hrat.

Scalio_CZ #89 Posted 28 March 2013 - 08:30 PM

Private

• Player
  • 3401 battles
  • 15
Hej veď sa to snažím dobre hrát ,ale 2x do mě střelí a zbývá mi 300hp a 2 poškozené veci na tanku,ale přijde mi ,že tomu tanku spíš ubraly než přidali ,když se podívu na cromwella

JohnyFencer #90 Posted 29 March 2013 - 10:01 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 27703 battles
  • 1,010
Tak pocatecni stav HP problem neni, pokud te 2x hryzne isko, nemuzes se divit. Na takove tanky vyrazet se da kdyz vypali po nekom jinem, popripade kdyz miri jinam, nebo nepozorovane zezadu. Comet utoci vsechny tezke tanky, dokonce i is/is3, pokud se ti povede detrack. Pokud ti nejde toceni, vyjizdej ze zalohy, 3x vystrel a schovej se. Nez se na tebe vytoci a zameri, ty 3 strely jsou tak akorat. Odpoledne sem hosim ty replaye

Also tagged with Comet, komet

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users