Jump to content

Centurion Mk. I - střední tank - Tier 8

• Please log in to reply
110 replies to this topic

Derp_Trollington #101 Posted 23 May 2013 - 02:25 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostDanca, on 23 May 2013 - 01:49 PM, said:

Takové T-44 např. má skoro 20 hp/t  a všichni víme,že je o dost živější...
Mno...

WZ-120 má nějakých 15 hp/t
E-50 má nějakých 19 hp/t

Stejně je WZ daleko živější (protože lepší průchodnost terénem kompezuje míň hp/t), neztrácí tolik rychlost při zatáčení (protože nemá pivot), ...

hp/t nejsou všechno, vstupuje do toho daleko víc věcí.

Danca #102 Posted 23 May 2013 - 09:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33896 battles
  • 324
  • [HUGO] HUGO

View PostJejKey, on 23 May 2013 - 02:25 PM, said:

Mno...

WZ-120 má nějakých 15 hp/t
E-50 má nějakých 19 hp/t

Stejně je WZ daleko živější (protože lepší průchodnost terénem kompezuje míň hp/t), neztrácí tolik rychlost při zatáčení (protože nemá pivot), ...

hp/t nejsou všechno, vstupuje do toho daleko víc věcí.

Ok, je pro mne čest, že jsi na mne reagoval. Díky. (a to nemyslím ironicky!).

Tak nám prosím dopověz co si tedy konkrétně o Centurionovi I myslíš a jaké je to s tím top motorem + top pásy (páč mám stále vylepšené pružiny či co místo top pásů) ... typl bych něco jako "bude to znatelné, lepší, ale zázraky nečekejte"  :smile:

Edited by Danca, 23 May 2013 - 09:31 PM.

DannySmiricky #103 Posted 24 May 2013 - 12:51 PM

Corporal

• Player
  • 17275 battles
  • 134
Když ho nejezdil, tak asi moc do diskuze přispět nemůže (kromě názoru, že je nebere jako rovné soupeře).

Co bys chtěl slyšet ty? V topu je docela obratný, zrychlení ujde, maximálka zabolí a je velký jako KT. Vylepšené pružiny jsem na žádný tank nikdy nedal, takže pásy odemykám na každém tank jako první, často ze free expy. Takže v tomhle ohledu nemůžu sloužit.

Danca #104 Posted 25 May 2013 - 12:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33896 battles
  • 324
  • [HUGO] HUGO
Nahrál jsem nějaký zkušenosti a nechtěl čekat na top motor, tak jsem sundal pružiny (vyměnil je za rychlonabiják) a namontoval nový podvozek - na průchodnosti terénem je to znát dost (tank drží líp rychlost) a nabiják se taky hodí... WR zatím stoupla na závratných 43%. Tank  začíná být použitelný - myslím, že by bylo dobrý mít lepší posádku - bezpečné ukládání a camo perk by docela pomohli (ale zatím nemám). ... už se asi dost vykecávám... Každopádně není to easy tank pro rushery či bitkaře a člověk se musí dost krotit a přemýšlet, než cokoli udělá :-( ...

DannySmiricky #105 Posted 25 May 2013 - 12:52 PM

Corporal

• Player
  • 17275 battles
  • 134
Pod poslední větu bych se podepsal.

JohnyFencer #106 Posted 28 May 2013 - 08:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Kurde to jsou romany... :(
Mam to v topu, posadka na 100%, akorat u velitele mam prvni perk vseumetela (na cometovi furt nekdo chcipal a tady to neni lepsi) a porad jsem z toho nestastny. S devitkama prodelavam mene jak s timhle (teda krom E-50, ta prodelava vic). Jenze E-50 je aspon zabavna, rychla, ramovaci.... Tohle nez nekam dojede je po boji, neskutecne papirova korba, zase kdyz se nekdy povede hulldown, je to paradicka. Je to obrovske, ale takovy velky humbuk pro nic... Pene a presnost ok, dmg ujde, i kdyz tech 240 sem snad jeste nikdy nedal, vetsinou to je mezi 180-220. A cena naboju je naprosto neadekvatni. Ale co uz, ten tank me bavi tak, ze s nim nekdy neodjizdim ani ty dvojnasobky... :/

Danca #107 Posted 29 May 2013 - 07:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33896 battles
  • 324
  • [HUGO] HUGO
Ten tank je třeba hrát tak defenzivně, že jste v podstatě za zbabělce, nenastřílíte pořádnej dmg a když uděláte cokoli jiného (než snipovat z krytu) tak neslavně zhebnete a udělají z vás "zbabělého nooba" co neumí hrát medka a má odinstalovat hru...

U Cromwella a Cometu se mi zdálo, že mají slabá děla a že bude paráda až bude Centurion, "ten má panečku dělo co prostřelí" ...
A zatímco u předešlých jmenovaných WR slušně přes 50%, aspoň jste si zajezdili, zaflankovali prostě jako s medkem u Centuriona WR 44% po 100+ bitvách, strachy se někde krčíte v křoví, a pokud ne,tak jste za chvíli mrtví... kombinace velký, křehký, 0 camo a méně pohyblivý je fakt strašné utrpení :-( Přitom hraju TDčka (teda hlavně D.Maxe s hodně dobrou posádkou)- čili snipovat z krytu (snad) umím atd. ... Centurion prostě nejde schovat!

JohnyFencer #108 Posted 29 May 2013 - 07:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28192 battles
  • 1,018
Jojo, cromwela ani tak ne, ale cometa jsem si neskutecne uzil. Centik je oproti tomu neco jako sednout do SP, pomale, nizka maximalka, obrovske, papirove. takove medko nemedko. Utocit nic nejde, protoze nez se k necemu dostanete, uz mate polovinu posadky mrtvou + poskozena munice jako bonus. Tim, ze to je tak obrovske se ani neda nic utocit :/. Ba naopak, s wz 132 ve stocku jsem ujezdil centa, jednou si po me vystrelil, tim skoncil.

lukajdo #109 Posted 31 May 2013 - 10:13 PM

Corporal

• Player
  • 34235 battles
  • 141
  • [UNIAV] UNIAV
No před par dny jsem dodelal 9ovyho centa tak se zkusím podelit o nejaky ty svoje dojmy.mam s ním něco kolem 180 bitek, 68% win, i kdyz musim rict, ze nemít stesti na lepsi týmy bylo by to asi jiný pac sem se ho naucil hrát takovej 50k exp před vyzkoumanim dalšího centa.rozhodně to neni tank někam do první lajny svitit.stejně vždy svitite jako první (nemam zarovku, ale kdyz vám tam lítá jedna za druhou tak nejspíš svitite :D).je to taková velká krabice na medko i kdyz pěkná.hrozně me to jako stredak lákalo dopředu a to byla chyba. Tohle je tank stvorenej na druhou,třetí lajnu. Nejlíp někam schovat korbu tak aby couhala a pěkně je zásobovat z dálky.věž umí cinkat akorát si dar pozor na vrchní plat kde uz neni krýt dělá a pak spojení mezi trupem a vězí tam se často zasekne pohon věže.no největší průser je umístění umístění munice. Co zásah do podvozku to hooooodne velká šance na poškození munice, no problemo i 2x za bitvu.i kdyz neboucha.takže opravy šetřit na munici.možná je i lepsi natočit se bokem nebo nějak saskovat ať vám netrefi vanu.pohyblivost taky pěkná ale brzdi to maximalka což je škoda.a taky je docela nachylnej na arty. Co si pamatuju z posledních bitev tak gw panter za litra bez problemu. No shrnul bych to asi takhle..najdete si nejaky pěkný místo v druhý lajně a zasobujte enemaky každých 6.6s :) a až vám naleje typek napíše med go scout, tak se jen usmejte pošlete ho do prdelky
Výhody:
-přesnost
-věž
-pohyblivost
-deprese dělá
-je to fesak :)

Nevýhody:
-umístění munice!!!
- 0.0000000001 bonus k maskování
-maximalka-velikost

Edited by lukajdo, 31 May 2013 - 10:45 PM.

Danca #110 Posted 06 June 2013 - 08:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33896 battles
  • 324
  • [HUGO] HUGO
Tak už mám cca 170 bitev WR zatím stoupl na 48% a doufám že se dostanu alespoň nad těch 50%. Hraju ho tedy vesměs "od zadu", jak všichni doporučují, ale žádnej trhač rekordů to prostě není.
Ano - dobré místo pro sniping, nejlépe hull-down a arti-safe je důležité a pak jste v pohodě - ale IMO moc takových není - navíc - musí z něj být vidět nepřítel a nechat se zdálky odstřelovat- a nepřítel bohužel také někdy přemýšlí a mnohdy si to nenechá dlouho líbit a schová se... :smile:
A protože tank je zdálky vidět - přesun na další stejně vhodnou pozici (a kolik takových super pozic je - já myslím,že moc ne) může být dost "o hubu" a cítíte se jak nazí v trní a čekáte kdy vás kdo sejme- můj pocit je takový, že styl hraní vhodný pro Centuriona vede k dost velké pasivitě, závislosti jak si tým vede a tomu,že průměrně prostě ten tank nenastřílí takovej dmg, protože se hraje odzadu a věčně se musí schovávat.

Když to srovnám třeba s Typem 59 (kde mám však o dost lépe vycvičenou posádku),ačkoli i tak ho asi nehraju moc dobře a mám spíš průměrné výsledky - ten tank vám dovolí skoro všechno - udělám slušnej dmg, i dost nasvítím (zákl. dohled+perky), leccos dingne, můžete se přesouvat, umí se i schovat,když chce, můžu jít do dog fightu ... prostě je s ním zábava a je to univerzální "pracant" - tak Centurion je sice elitní "sniper" - ale tím to také končí a na slušné výsledky se IMO děsně moc nadřete...

Skoro bych si troufal tvrdit, že i podle toho, že moc lidí Centuriona nejezdí, by tank potřeboval aspoň lehkej buff... např. o něco větší dmg kanonu dejme tomu (z nynějších 230) třeba nějakých 250-260 ... ten tank totiž zatím nic jiného než to (nadprůměrné) dělo nemá.

Edited by Danca, 06 June 2013 - 01:54 PM.

Mikhail800 #111 Posted 15 July 2013 - 10:41 AM

Lieutenant

• Player
  • 39042 battles
  • 1,993
  • [ANV-V] ANV-V
Jazdím ho len cca týždeň aj to v stocku, ale ten tank sa mi véééľmi páči. Už v základe je veľmi pohyblivý. Pancier sem tam niečo odrazí, ale v prvom rade sa nesmiete nechať trafiť, lebo každú chvíľu dostanete na ammorack :).
Britské delá s krátkou dobou zamierenia a prebitia, umožňujú využiť tú pohyblivosť a obratnosť tanku do maxima.
Samozrejme stockové delo nieje nič bohviečo, ale pri strete so silno pancierovanými Tier VIII a IX nabijem goldy a tých 208mm priepalu bohate stačí na všetko čo stretnem.
Čo sa týka spôsobu hrania...popravde ja s ním veľmi nekempím v druhej línii. Obratnosti má na rozdávanie a aj tá rýchlosť 40km/h stačí na prekvapivé flankovanie zaneprázdených heavy tankov. Je ale pravda, že nie je radno sa s ním zdržovať na jednom mieste príliš dlhú dobu.
Fakt som zvedavý, akým bude Centurion v plnke. Popravde keď sa človek pozrie na charakteristiky britských medium tankov, tak k nim nemá príliš dôvery, ale pre mňa sa stali postupom času etalónom pre pravý médium tank vo WoT.
Cromwell bol skvelý, Comet rovnako a dúfam, že Centurion udrží latku rovnako vysoko.

Edited by Mikhail800, 23 August 2013 - 06:55 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users