Jump to content

Centurion Mk. I - střední tank - Tier 8

• Please log in to reply
110 replies to this topic

Kvet1nka #81 Posted 15 April 2013 - 08:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 958 battles
  • 383
Náhodou, Centurion forever. Teď můj nejlepší tank co mám v garáži. Včera sem v pohodě v přímemém poslal do garáže T-69  ( asi neměl goldy, protože mě pokaždy dingnul asi z 10 metrů ) a hned po něm i FMC ( tier 8 FR prémium ).  2 killy, 3300 dmg a stejně sem prohrál.  :smile:  Team to zase jednou podělal.

Godzilla1 #82 Posted 15 April 2013 - 09:32 AM

Major

• Beta Tester
  • 47456 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
ja netvrdim ze je spatny  delo je na podporu vice nez slusny a spolu s depresi dela,  presnosti, rychlosti, strelby a dobrou vezi centika se s tim da krasne nastrilet

pro me rozhodne lepsi na jezdeni nez britske heavy tanky 8 a 9

JohnyFencer #83 Posted 15 April 2013 - 12:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27850 battles
  • 1,015
No uz mam top kanon, je to rozdil, jeste 30 klacku na motor a bude klid, pak se muze hodnotit. Posadka co udela ze 100 na 90% je neskutecny rozdil... (odzkouseno na wzetkach). Takze hodnoceni tam az bude v topu se 100% posadkou. Zatim me stve, ze i kdyz je male kolecko, pere to ke krajum, takze stejne netrefuju :(

JohnyFencer #84 Posted 23 April 2013 - 09:49 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27850 battles
  • 1,015
Ja jsem z tohohle tanku smutny, snad jeste ani jednou jsem nebyl bez PU v zelenych cislech, rychlost je taky k placi a to, ze me v posledni bitve znicil leopard s plivatkem nebudu ani komentovat :(. Uz abych mel tu devitku a tuhle hruzu prodal...

Kvet1nka #85 Posted 24 April 2013 - 01:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 958 battles
  • 383

View PostJohnyFencer, on 23 April 2013 - 09:49 PM, said:

Ja jsem z tohohle tanku smutny, snad jeste ani jednou jsem nebyl bez PU v zelenych cislech, rychlost je taky k placi a to, ze me v posledni bitve znicil leopard s plivatkem nebudu ani komentovat :(. Uz abych mel tu devitku a tuhle hruzu prodal...

No jo, tak bez "premka" se hraje blbě, to je fakt. Já mám teď Centurion 7/1, mám na něm stejny dělo jako na obyč Centurionovi a bez premka bych nevydělal ani "ň". To si asi moc nepomůžeš. I když co si pamatuju, tak já sem s Centurionem vydělával tak 20 tisíc za bitvu, ale mám prémium účet.

konias74 #86 Posted 14 May 2013 - 05:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405
Tak už mám prvních 7 bitev s Centem. Zatím mám jen top věž a 17 liberku. Takže výsledky nic moc. Hlavně mi chybí žárovka. Já d***l jsem totiž nechal v Matildě  posádku s téměř hotovým druhým skillem. Cometa jsem odjel s posádkou, která nemá ještě ani první skill. Dnes ráno cestou do práce mi to trklo :teethhappy: .
Takže už jsem poznal jak je Cent oblíbenej cíl a to nejen pro arty. Připadám si s ním jako nějakej ultra vzácnej druh brouka po kterým jdou šílený entomologové z celýho světa :angry: .

Ale musím říct, že je to jeden z nejhezčích tanků ve hře. S top dělem a s dobrou posádkou to bude jiná písnička, teda doufám.

Danca #87 Posted 14 May 2013 - 07:24 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Mám ho tak half stock - 17 pdr, 2. motor, základní pásy, zákl věž, posádka - velitel 100%., zbytek posádky něco přes 93% ... ventilátor, stabík a EGDL (rychlejší zaměřování). A zatím jsem hodně zklamaný - řekl bych,že se musí hrát hodně defenzivně zezadu až zbaběle ... Jinak velmi rychlá smrt... plné HP, někam vylezu a bitva končí.

Tank je nemotorný a velký, artiny ho milují - když už mne rovnou nesundají, tak aspoň věčně splashe shazují pásy... 1vs1 na skoro cokoli od tier VII výš je sebevražda. Na střední tank mi přijde fakt pomalý-a top motor je pekelně drahý :-(

Chápu, že je to spíš hull-down sniper, ale ne na každé mapě to lze - 17 pdr asi není úplně špatný, ale tank je s ním pořád docela "undergunned" - moc neprostřelí, dmg malá - čekám, že v top konfiguraci se snad "něco" zlepší, ale zatím bída... ačkoli podobné pocity jsem měl z Cometu a nakonec jsem mu přišel na chuť - doufám, že se tak stane i s Centem ...

Výzkum modulů je drahý - omg top motor >30000 exp, pravděpodobně jsou na lepší věž třeba i pásy... no prostě žádná velká sranda - spoustu grindu a výsledky nic moc...

Edited by Danca, 14 May 2013 - 07:26 AM.

konias74 #88 Posted 14 May 2013 - 07:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405

View PostDanca, on 14 May 2013 - 07:24 AM, said:

Mám ho tak half stock - 17 pdr, 2. motor, základní pásy, zákl věž, posádka - velitel 100%., zbytek posádky něco přes 93% ... ventilátor, stabík a EGDL (rychlejší zaměřování). A zatím jsem hodně zklamaný - řekl bych,že se musí hrát hodně defenzivně zezadu až zbaběle ... Jinak velmi rychlá smrt... plné HP, někam vylezu a bitva končí.

Tank je nemotorný a velký, artiny ho milují - když už mne rovnou nesundají, tak aspoň věčně splashe shazují pásy... 1vs1 na skoro cokoli od tier VII výš je sebevražda. Na střední tank mi přijde fakt pomalý-a top motor je pekelně drahý :-(

Chápu, že je to spíš hull-down sniper, ale ne na každé mapě to lze - 17 pdr asi není úplně špatný, ale tank je s ním pořád docela "undergunned" - moc neprostřelí, dmg malá - čekám, že v top konfiguraci se snad "něco" zlepší, ale zatím bída... ačkoli podobné pocity jsem měl z Cometu a nakonec jsem mu přišel na chuť - doufám, že se tak stane i s Centem ...

Výzkum modulů je drahý - omg top motor >30000 exp, pravděpodobně jsou na lepší věž třeba i pásy... no prostě žádná velká sranda - spoustu grindu a výsledky nic moc...

Já se zatím na pásy vykašlal, koupil jsem ty pružiny na podvozek (nebo co to je) včera v akci za 100000  kreditů a nasadil rovnou top věž (za free expy). Teď co nejdříve top dělo a pak budu řešit motor atd.. Přece jen je to spíš podpůrný tank do druhé linie takže chci radši pořádný gun - ten zbytek se bude expit lépe.

Danca #89 Posted 14 May 2013 - 09:46 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Ještě se tu dost řeší cena top děla munice... Já top dělo zatím nemám, ale všeobecný postřeh z WOT je ten, že sofistikovanější děla - např. německá, US, britská (francouze nevím) - tj. přesná děla se slušnou penetrací mají ve WOT vysokou cenu munice - možná to nějak odráží technologickou náročnost výroby reálné munice - to jen takový pocit. Nic to nemění na tom, že mi to dost často přijde nefér...  :sad:  Zajímalo by mne, jakou filozofii v tomhle WG má - jestli je to založeno na nějakých reálných důvodech, nebo je to jen další berlička při "balancování" jednotlivých tanků... Co vy na to? (sorry možná trochu off topic)

Danca #90 Posted 14 May 2013 - 10:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO

View Postbrumowski, on 14 May 2013 - 07:30 AM, said:

Já se zatím na pásy vykašlal, koupil jsem ty pružiny na podvozek (nebo co to je) včera v akci za 100000  kreditů a nasadil rovnou top věž (za free expy). Teď co nejdříve top dělo a pak budu řešit motor atd.. Přece jen je to spíš podpůrný tank do druhé linie takže chci radši pořádný gun - ten zbytek se bude expit lépe.

Jo pružiny si asi koupím - sice už bohužel za plnou cenu ale naštěstí na tohle medko je to "jen" 200 000,- to se ještě dá...

Edited by Danca, 14 May 2013 - 10:36 AM.

Danca #91 Posted 15 May 2013 - 09:43 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Lidi napište ještě něco zajímavého k tomu Centurionovi, nestyďte se...

envirion #92 Posted 15 May 2013 - 09:17 PM

Private

• Player
  • 14998 battles
  • 1
Ahoj,
Centa jsem si pořídil teď nedávno v akci. Mám s ním nahráno jen asi 50 bitev, ale ten tank se mi líbí. Nejen jak vypadá - ostatní tanky vedle něj vypadají jak dinosauři - ale i stylem hraní. Hraju ho jako snipera z druhý linie - nechám spoluhráče vyjet trochu dopředu, odhadnu, kde by mohli bejt nepřátelský tanky, který mam šanci prostřelit, a najdu si bezpečnou pozici. Vždy se snažim najít kopeček/vyvýšeninu, za kterou se schovám. S top dělem jsem schopný prostřelit naprostou většinu tieru 7 i 8, u 9 je to trochu horší, tam už sáhnu i po goldech, když není zbytí. Nemá moc cenu hrát agresivně (až na určitý situace), protože kromě věže se na armor nemůžu spolehnout a jakmile mě chytí s nekrytejma bokama, tak je konec.
Zásadní výhody: parádní armor věže, s přehledem oddingám sedimčky i osmičky (snad vyjma TD nebo když špatně pohnu věží a mám vystavenej bok), luxusní dělo (přesný, super pen i slušná dmg, čas zaměření i přebíjení. Bohužel náboje pro mě z nepochopitelnýho důvodu jsou 3x dražší než pro ostatní t7 medka...nechápu)
Nevýhody: papírovej spodek, "velká" silueta a dost malej camo bonus (resp. asi žádnej se mi zdá :P).
Nepřítel na život a na smrt jsou artilerie. I kdybych byl nasvícenej jako poslední z celýho teamu, tak nepřátelský artyny si vždy najdou čas po mě vystřelit. To je daň za to, že vypadáte dobře :D proste od artyn dostávám plnou dmg a neni problém mě one-shotnout. Takže vždy se někam schovat, aby na mě nemohly, to je prostě základ.
Tenhle tank je prostě sniper. Na dogfighting nemáte rychlost ani armor. 1v1 možná můžu vyhrát, ale zbyde mi minimum života, ale spíš to končí mojí smrtí. Zkušenější soupeří automaticky střílí do spodku, úhlování mi z 95% nepomáhá, jedině snad s sebou pořád hejbat a donutit ho střelit vedle/do věže/do pásů. To si myslím že je hlavní problém většiny hráčů s tímto tankem. Čekají, že se bude hrát podobně jako jiný t8 medka, ale opak je pravdou. Tenhle tank nepromíjí chyby, jakmile nějakou udělám, soupeř mě za to pěkně vytrestá. Mě tenhle styl hraní i vyhovuje, nejsem vyloženě agresivní hráč, spíš čekám na příležitost a pak se jí snažím využít.
Další věc je, že hodně záleží na teamu. Když je to banda "ovcí", tak neudělám nic ani kdybych se rozkrájel. To pak někde zakempim a snažim se aspoň nastřílet co nejvíc dmg, ať z bitvy alespoň něco mám. Když je solidní team, tak jsem schopnej nastřílet a naprudit soupeře tak, aby dělal chyby a toho pak využijeme. Holt je to hra a potkáváme různě zkušený lidi, takže to občas není ideální, ale stejně je pro mě tenhle tank unikát a těším se na jeho následovníka :)

zapomněl jsem dodat, že tank mám plně vyzkoumanej (až na rádio). Zkoušel jsem hrát stock, ale to prostě nešlo, to byla noční můra. Shrabal jsem dohromady všechny free xp co jsem kde měl a nelitoval jsem této investice, fakt se to vyplatilo. Posádky je 100% a pracuju na prvním skillu (asi 62%) - stěžejní je pro mně žárovka, ta si myslím že hodně, opravdu hodně ulehčí hraní.

Edited by envirion, 15 May 2013 - 09:29 PM.

HavocStarr #93 Posted 16 May 2013 - 12:58 AM

Sergeant

• Player
  • 9239 battles
  • 211
Až budeš mít žárovku, zak poznáš jeho největší slabinu. Camo factor. Ten tank má snad hoší camo factor než T34 a podobné velké krabice. Za křovím, kde se v klidu dovedu schovat s T34 a nejsem za ním vidět (samozřejmě myslím bez výstřelu), tam mě s centem vidí zaručeně. Kolikrát jedu na pozici takovými zajížďkami, aby byla jistota, že mě nevidí a najednou už žárovka řve, vůbec nevím odkud. Je to snad jediný tank co jsem zatím hrál, kde mě dovedou naspotit jen co začne hra a rovnou už svítí žárovka. A to hraju hodně heavy tanky a ani s nimi tolik nesvítím jako s centurionem. Nechápu. co je na něm tak vidět, oproti jiným medium tankům, že by byl nějak výrazně větší než třeba Pershing a podobně si nemyslím, každopádně tohle je podle mě jeho jediná slabina, která v některých situacích hodně degraduje styl hry sniper z druhé linie. Kolikrát se záměrně zašiju i za dvojité křoví, nechávám si spotit spoluhráči, před výstřelem si ještě zacouvám, aby křoví zneprůhlednělo, vystřelím a už na mě řve žárovka. Tohle je jediná věc, která mě na něm vadí. Ješt by mohl být nepatrně rychlejší, ale to už je drobnost :smile:  Každopádně je to výborný tank, skvělý kanón se skvělou penetrací, přesností, rychlostí střelby i zaměřování, damage sice nižší, ale zbytek to vyvažuje bohatě. Má super dohled, pancíč na věži sem tam odrazí, ale nadprůměrný rozhodně není. Když jsem ho zkoušel na výcvikovce proti kamarádovi s KV-3 s 122 mm D-25T (175 mm penetrace), byl schopen mě opakovaně z cca 100 m vzdálenosti prostřelit přímo do mantletu, samozřejmě s běžnou AP municí. Popravdě, do té věže mě je schopné prostřelit kde co, to že to dingne je spíše šťastná náhoda. Prostě základ hraní s tímhle tankem je zakempit se tak (dělám to nerad, ale tady to jinak moc nejde, i když samozřejmě sem tam se podaří pěkná hra i v první linii, když není zbytí), aby člověk nebyl nasvícen a snipovat a prostřelovat kde co a hezky přesně na weakspoty, to dělo je fakt super. Jakmile je člověk ale naspocen (bohužel to jde velmi snadno), jedině sakra rychle zdrhat a měnit pozici, jak se na tenhle tank cokoli zaměří (rozhodně to nemusí být ani arty), tak prostřelí skoro kamkoliv a bohužel i do té věže (nejsilnější místo mantletu má rovných 200 mm a za ním je díra veliká jak..., jen na velmi malém prostoru po obvodu mantletu jsou mantlet s klasickým pancířem (165 mm) přes sebe a je to zde neprůstřelné. Každopádně i přes tyhle nevýhody mě hra za něho baví, má nadprůměrnou pohyblivost (škoda té maximálky), dělo, depresy děla i dohled a když to člověk umí využít, nadělá to opravdu hodně zla. Těším se na Mk. 7/1, ten by měl údajně odstranit problém v podle mě ne nějak extra opancéřované věži, ta jeho údajně dingá podstatně víc, k tomu přidá ultimátní dělo a pohyblivost, dohled, atd.., vše co už bylo skvělé, skvělé zůstane. Alespoň v to doufám :harp:

Edited by HavocStarr, 16 May 2013 - 01:02 AM.

Danca #94 Posted 16 May 2013 - 08:59 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Frustrace z Centuriona zatím trvá, nicméně včera jsem vyzkoumal a namontoval 2. věž a subjektivně vydrží aspoň víc než ta 1, což je dobré (musel jsem nainstalovat modul "pružiny" abych věž "uvezl"). Top dělo zatím nemám - chybí těch 16000 EXP.

WR zatím cca 30% (hnus ,že?).

Chci se zeptat - velitel má načatý 2. perk - 1 perk mám "mentor-učitel" na 100% (ani nevím proč-pozůstatek z předchozích medek, přeškoluji tu samou posádku...) a 2. načatý perk mám "ostříží zrak" - Mám dotaz-chci asi přeškolit velitele-zrušit toho mentora, až bude jisté, že pokud přeškolím velitele (na 90% EXP  za stříbrné) , že bude mít aspoň 1 100% perk po přeškolení - co mu mám dát místo toho mentora?

Žárovku - nebo ten stříží zrak na 100%? Nebo něco jiného?

Díky všem.

Godzilla1 #95 Posted 16 May 2013 - 09:05 AM

Major

• Beta Tester
  • 47456 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
Vydrz vydrz, on to nakonec neni vubec spatnej stroj ale chce to svoje, druha  vez vydrzi dost ale jen ta vez, to delo je presny a hodne dobry takze to hraj z dalky. Urcite sis na tohle uz prisel sam zarovka je vzdy dobra,  stabik a nabijak a bincle no a strilet proste z dalky. Vono to pujde drzim palce

Edited by Godzilla1, 16 May 2013 - 09:06 AM.

tomyks_cz #96 Posted 21 May 2013 - 06:48 PM

Private

• Player
  • 15804 battles
  • 9
Čau střelci,
Rád bych nejdřív upozornil, že prezentuju svůj osobní názor a nikomu ho nenutím. Ale pokud to hraju blbě, klidně mě poučte  :smile:
Po předchozí zkušenosti s britskýma medkama jsem nečekal, že se Centurion bude ve stylu boje výrazně odlišovat. Ale opak je pravdou. Cometa jsem hrál více útočně, více méně jako běžný střední tank. Byl menší a pohyblivější a vzhledem k soupeřům se to celkem dalo. Hodnoty pancíře u tanku Centurion přímo vybízí, ne-li nutí, hráče ke stylu "hull down" a jeho poměrně přesný kanon mě naopak nijak nenutí tlačit se do přední linie, ikdyž jsem top tank. Sice někdy mi připadá, že přesnost střelby ovlivňuje i síla větru. Člověk se nestačí divit kam to lítá. A na druhý den pak trefím všechno na půl kilometru. Ale tak to je asi u všech tanků podobné. Kolikrát se divím co všehcno trefím s IS2. Každopádně top kanon je velice přesný a není problém u těžších soupeřů mířit na weakspoty.
Tedy Centurion je velmi dobrý sniper a když je potřeba, dokáže podržet linii, pokud shová podvozek. Věž odrazí opravdu hodně střel, ale to už je tu napsáno mnohokrát.
Ikdyž preferuji útočnou taktiku (v závislosti na týmu a vývoji bitvy), Centurion mě opravdu baví hrát tak, jak to samotný tank umožňuje. Bohužel se ale víc než časo setkáte s kritikou spoluhráčů ve stylu "camper, noob, idiot", a ještě mnohem horší. A to fakt nekecám. S takovým objemem kritiky jsem se nesetkal za celé dva roky co WoT hraju. Hold při snajpení, či obraně základny člověk často zůstane jako poslední v bitvě a to je pak průser když to proti přesile náhodou prohraju.
Ano, taky mě irituje, když vidím Tigra jako top tank na kopci v křoví. Ale když je v základu, tak toho v první linii moc nenadělá. Takže "campery" se snažím rozlišovat.
Ale zpět k tématu. Při zkoumání modulů pro centurion jsem měl od začátku jasno, že chci top dělo. Motor jsem myslím použil z Cometa. Jako první jsem vyzkoumal věž a osadil ji pomocí "vylepšení podvozku". Pásy podle mně není potřeba vyzkoumávat vzhledem k zaměření tanku. Vyhnul jsme se kanonu s penetrací 170, což mi přišlo zbytečné. I se základním dělěm z Cometa se dalo zahrát a s novou věží nebylo těžké vydělat si na top kanon. Když šlo do tuhého, nabil jsem prémiovou munici. Nemám s tím problém, idkyž do hry pravidelně neinvestuju.
Poškození, které top kanon uděluje nění závratné, ale kompenzuje to rychostí nabíjení.
Než přesednu na další tier, určitě ještě vyzkoumám motor a rádio.
Během těch několika málo bitev jsem nějak nezaznamenal výraznou náchylnost k poškození munice, ale stává se to. Možná díky tomu, že se urputně znažím schovávat podvozek jak to jenom jde. Takže o doplňkovém vybavení ještě nemám zcela jasno, ale prozatím vozím nabiják, vylepšní podvozku a maskovačku. Ikdyž u toho posledního si nejsem zcela jist efektem vzhledem k tomu, že můj velitel ještě neumí používat šestý smysl a nevím kdy svítím.
Každopádně Centurion vypadá sakra dobře :)

Edited by tomyks_cz, 21 May 2013 - 06:53 PM.

Danca #97 Posted 22 May 2013 - 07:23 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Mno, já včera vyzkoumal a namontoval top dělo, ale odjel jsem s ním jen asi  2 bitvy, protože jsem "dojížděl" grind děla v několika bitvách předtím se 17 pdr. Čili moc poznatků o 20 pdr. ještě nemám - ale asi dobrý - no určitě lepší než 17 pdr (škoda, že kadenci má menší). Krom toho jsem přecvičil perk velitele na 100% žárovku - no hrál se Ensk - stojím krytý za baráčkem u báze, ještě jsem ani nevystřelil - enemáci daleko a žárovka svítí...to mi hlava nebrala :-( Po (bohužel prohrané) bitvě, která se nevyvýjela nic moc jsem měla nastříleno asi 1800 dmg (mj. jsem zapálil Typa 59 asi za 600 dmg) ale zdálo se to v průměru lepší než s předchozím dělem.

Paradoxně poslední bitva ještě se 17 pdr. byla asi moje dosud nejlepší - 4 killy a přežil (hurááá) - "mapa Útes / Cliff " projel jsem středem kolem středního pahorku ještě s nějakýma medkama (naše báze-ta dál od vesnice v údolí)-sejmuli jim taky Centuriona a našili to pár dalším do boku a já se schoval na hraně skály za skálu a spotil jejich bázi a začátek údolí, případně snajpil na ty co v údolí vykukovali zpoza domů, artina a lidi v údolí se činili a druhé křídlo jedoucí kolem útesu taky až jsme je všechny pomlátili... čili hull down pozice+spotting+sniping se tu vyloženě vyplatil na "1*" Bohužel se 17 pdr. jsem občas nabil premiovou munici,protože jinak jsem prostě dingal...

Narozdíl od příspěvku výše - já mívám poškozenou munici často - no možná je to nedostatečným krytím (málo "hull down") - myslíte,že by se vyplatilo "bezpečné ukádání"?

Pořád mi chybí pásy a motor - ještě nevím,jestli na posledním místě vyzkoumám pásy (teď mám modul vinuté pružiny kvůli nosnosti), nebo motor-co myslíte?

A jo Centurion vypadá "sakra dobře" - ale raději bych aby šel prostřelit "sakra méně".

Čus Danca

konias74 #98 Posted 22 May 2013 - 08:36 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405

View PostDanca, on 22 May 2013 - 07:23 AM, said:

Mno, já včera vyzkoumal a namontoval top dělo, ale odjel jsem s ním jen asi  2 bitvy, protože jsem "dojížděl" grind děla v několika bitvách předtím se 17 pdr. Čili moc poznatků o 20 pdr. ještě nemám - ale asi dobrý - no určitě lepší než 17 pdr (škoda, že kadenci má menší). Krom toho jsem přecvičil perk velitele na 100% žárovku - no hrál se Ensk - stojím krytý za baráčkem u báze, ještě jsem ani nevystřelil - enemáci daleko a žárovka svítí...to mi hlava nebrala :-( Po (bohužel prohrané) bitvě, která se nevyvýjela nic moc jsem měla nastříleno asi 1800 dmg (mj. jsem zapálil Typa 59 asi za 600 dmg) ale zdálo se to v průměru lepší než s předchozím dělem.

Čus Danca

Přijde mi, že to má camo jak JT, ten se taky hned rozsvítí. Jak jsem teď začal hrát arty, tak jak se rozsvítí Cenurion tak po něm hned jdu. Je to totiž skoro jistota pěkného damage. A asi všechny arty to dělají stejně. Snažím se vybírat co nejméně profláklé místa, abych s centem aspoň na chvíli unikl pozornosti artyn :smile: .

S municí jsem moc problémů neměl, ale mám málo bitev (26), takže zatím štěstí.

tomyks_cz #99 Posted 22 May 2013 - 03:24 PM

Private

• Player
  • 15804 battles
  • 9
Je pravda, že taktiku a pohyb po bojišti je třeba volit opatrně s ohledem na výskyt dělostřelectva. Ono se bez arty hraje úplně jinak.
V opačném případě hned po startu bitvy mám dojem, že jsem na bojišti sám. Než se stihnu někde pohnout, tak to nakoupím.
S tím bezpečným ukládáním munice by to mohlo být lepší. Včera jsem munici "opravoval" téměř pokaždé, když jsem se nechal zasáhnout.
Vyzkouším i pár bitev s protistřepinovou vložkou, jestli to pomůže. A můj řidič je taky pěkný otloukánek. To se musí zlepšit.

Jak je to s mobilitou tanku s top motorem a pásama? Můžu čekat nějaké výrazné zlepšení. Jako klasické medko to asi stejně nepojede. Možná to tu někde je a přeskočil jsem stránku.

Danca #100 Posted 23 May 2013 - 01:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 33709 battles
  • 323
  • [HUGO] HUGO
Top vybavený Cent má 16.7 hp/tunu, např. Type 59 má 14.44 hp/tunu. Cent s prostředním motorem má 14.47 hp/t (ale už s top věží a dělem ... páč ty to ovlivňují svojí vyšší hmotností)- čili akcelerace něco jako Type, ale neříká to nic o točení a maximálku má menší - 40 km/h (Type má 59 km/h). Čili jediná věc co mi z toho plyne, že Cent s top motorem bude určitě mít o něco lepší akceleraci než Type 59, ale maximálku menší... Porovnávám s Typem, páč ho vlastním a namátkou jsem zjistil,že Type má podobné hp/t jako Cent s prostředním motorem... a to i co se týká "terrain resistance"-odporu terénu (horší terén víc brzdí).

Takže na top motor se těším,ale Centurion prostě i tak nebude žádné Porsche :-( Např. s Typem se skoro nic nedá "utočit" a s Centem asi taky ne, ten navíc nemá ani pancíř,takže by to byla sebevražda.

Takové T-44 např. má skoro 20 hp/t  a všichni víme,že je o dost živější...

Začínám tušit, že Centurion pro mne asi nebude žádný "easy tank" a že naučit se ho bude pakárna... -skoro bych si troufal tvrdit,že jeho slušné dělo nevyváží ostatní nedostatky  (pancíř, pohyblivost,velikost, špatné camo) a ještě ke všemu je provoz drahý :-(

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users