Jump to content

Siema pl ,co to jest

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

ZuyKocyk #61 Posted 07 December 2012 - 10:24 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 10441 battles
  • 136
Również sie zgadzam lecz jesli widzę , że przeciwnicy odpisują tez siema etc to wiem , że nie trzeba się ich bać ^^

JAK_PL #62 Posted 07 December 2012 - 10:57 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 29644 battles
  • 209
  • [-102-] -102-
Ja ich nazywam "Siemiony"
Ewidentnie ludzie,dla których zagranie tego randomu to sukces życiowy i dlatego witają się i oznajmiają,że SĄ w grze.
Niestety ale zauważyłem tez taką prawidłowość - im więcej Siemionów tym większa szansa na przegrany random.
Nie wspomne już o "glutach"... ( gl&...)
Rozumiem,że to gra, przyjemność,ale niedobrze się robi jak co random jest spamm siemionów i glutów.

pozeramseler #63 Posted 07 December 2012 - 11:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 32314 battles
  • 11
  • [BHMC] BHMC
Siema
W gry online ciupie już z 10 lat, wcześniej głownie FPS na polskich i europejskich serwerach. Odkąd pamiętam gracz wbijający na serwer wita się z pozostałymi i to jest normlane zachowanie. Grając nawet parę meczy pod rząd z jedna ekipą życzyliśmy sobie co rundę gl&hf a na koniec gg. Nie rozumiem co jest złego w takim zachowaniu.
Wpływ "siema pl" czy magicznych tabelek z xvm na wynik bitwy imho jest zerowy. To jest radnom, tu może się stać wszystko. Raz się rozwali pól drużyny przeciwnika, raz się padnie w pierwszej minucie. Kto woli zorganizowane ma od tego kompanie. Problem nie jest w noobach czy siemkach tylko pro frustratach którym xvm wyżera fun z gry bo muszą grać na randomach z noskillowym plebsem. Nie ogarniają faktu że taki plebs który stanowi ogromną większość gry (gracze bez klanu, klany nie walczące na mapie globalnej...) gra dla zabawy. Tamtym nie przeszkadza jak coś się zawali na randomie, wejdzie do kolejnego na którym da rade, frustrat będzie płakał bo mu eff spadnie.
Mi takie randomy jak są teraz, zupełnie nie przeszkadzają. Dziwne sytuacje dodają tylko im uroku :)

Z reguły odpisuje elo, zacznę teraz witać się na początku bitwy tym siema by zbadać jego wpływ. Wyniki moje nie powalają wiec badania powinny wyjść wiarygodne, bo nie dosięgnie mnie rosyjski spisek ze złymi losowaniami czy strzałami za 0 gdy komuś za dobrze idzie.
Pozdro i hf na randomach

Edited by pozeramseler, 07 December 2012 - 12:38 PM.

JAK_PL #64 Posted 07 December 2012 - 11:56 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 29644 battles
  • 209
  • [-102-] -102-
Podaj ze słownika języka polskiego definicję "siema"
Czy nie można napisać, Dzień Dobry, Cześć ??? Tylko jakieś @@#@##@@#@# ???
co to za język wogóle ???
Mnie osobiście nie denerwuje przywitanie,tylko to DURNE "siema"

stworian #65 Posted 07 December 2012 - 12:30 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 6999 battles
  • 513
Ja kiedyś miałam dyskusje w czasie bitwy z jednym siemkowiczem.
Napisał "siema", i odezwały sie głosy w rodzaju
"o nie, znowu! to przynosi pecha".

Koleś się wkurzył.....i zaczał po nas jechać, że jesteśmy idiotami i w ogóle to jest debilizm.....

A potem zaczął, tak niby żeby innych drażnić pisać co chwile :
siema,
siema,
siema.

Nagle zapadla cisza, mija pare sekund i koles pisze (gralismy na lini zygrfyda):
"Sluchajcie wiecie co?, cos w tym pechu chyba jest!
Pisze siema, za chwile jade a tu na wsprost mnie wyrasta kw1 - jeden strzal, ammorack, i mnie nie ma!
Siema jednak przynosi pecha! ;)"

Wszyscy zaczeli sie smiac i generalnie atmosfera z przykrej zrobila sie wesoła i luzacka.
I mimo siemy - wygralismy ;) Bo może udalo mu sie odwrócić "klątwę" ? hihi :))

Atherion_ #66 Posted 07 December 2012 - 12:45 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 17982 battles
  • 168
W ogóle to się dziwię, że nie ma jeszcze klanu Siema PL. Popularność gwarantowana.

Wstyd trochę, że to Finowie musieli za nas wziąć sprawy w swoje ręce: http://worldoftanks....t_order_by=role

tHcSq_flex #67 Posted 07 December 2012 - 07:42 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24929 battles
  • 540
  • [1SBP] 1SBP
Znajdź różnicę:

[Posted Image

MatysTBG #68 Posted 30 December 2012 - 12:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4143 battles
  • 28
Niestety polityka (komercjalizacja) jaką prowadzi Wargaming co przejawia się między innymi w reklamowaniu się w telewizji, jest zrozumiałe ze względu na fakt, iż zależy Im na jak największej ilości graczy. Doprowadza to w krótkiej chwili do nagromadzenia się masy ludzi (w większości dzieci) która kompletnie nie miała doczynienia z grą tego typu. Jako gracz jestem pełen wyrozumiałości i pokory dla nowych graczy, polityki Wargaming i do tego, że "chłopaki" chcą zarobić i rozwijać dalej grę. Pytam się tylko dlaczego za taką cenę? Nie da się tego jakoś połączyć? Skutki wybitnie ujawniają się w bitwach nisko levelowych gdzie nawet najlepszy gracz nie wygra sam bitwy. W high tierach jeszcze tego tak nie widać ale przy takiej ilości słabych graczy nieprędko nauczą się grać (BO OD KOGO!). Nie krzywdźcie graczy, którzy zaczeli grać w WOT'a kiedy na serwerze liczba ludzi nie przekraczała 16000. Może moje rozumowanie jest złe ale jestem szczery, wydaje mi się, że zauważyłem związek przyczynowo-skutkowy. Proszę o wydanie swojej opinii.

TalarX #69 Posted 31 December 2012 - 12:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7701 battles
  • 77
Jakoś nie sądzę żeby gracze, a raczej (bo przeważnie) dzieci piszące "siemka" prowadziły do porażki. Chociaż, nie jestem pewny co do moich przekonań jednak postaram się to w najbliższym czasie zaobserwować. Mimo to sądzę, że takie zachowanie jest bardzo dziecinne i prowadzi do tego, że nasza opinia o takim użytkowniku to po prostu "Dzieciak" lub jakieś mało inteligentne stworzenie które nie będzie potrafiło nawiązać sensownej konwersacji bez wyzwisk. Wiele razy spotkałem się z zachowaniem, gdy po zwróceniu uwagi innej osobie pochodzenia polskiego (oczywiście w grze) rzucał we mnie serią obelg - zachowanie bardzo niedojrzałe. Sam nie jestem jakiś dorosły ale mam pewien dystans do wszystkiego no i z pewnością nie jestem wychowany żeby każdego obrażać dookoła.

BartWiksa #70 Posted 31 December 2012 - 10:09 AM

Sergeant

• Player
  • 20854 battles
  • 289
Siema PL  !!    :Smile_veryhappy:
kto pl? :Smile_great:
kto pluton?      :Smile_glasses:
is7 good tank?   :Smile_trollface-3:
kto do klanu?     :Smile_teethhappy:
maus vs e100? :Smile_popcorn1:

cyganos #71 Posted 03 January 2013 - 09:25 AM

Sergeant

• Player
  • 16888 battles
  • 383
  • [GHS] GHS
uwilebiam pisać siema_PL grając w KW5, popłoch jaki te słowa wywyołują w mojej drużynie - bezcenne :P

a tak  na temat to widziałem nie raz nie dwa jak obcokrajowcy pisali siema na początku bitwy żeby sobie potrolować, gorsi niż siemaboys są kolesie spazmujący na czacie od pierwszych sekund bitwy, albo nieustannie klikający na mini mapę to ostatnie mnie wku…. najbardziej

Karev #72 Posted 03 January 2013 - 12:54 PM

Sergeant

• Player
  • 32256 battles
  • 277
Co robię gdy widzę "siema pl" na czacie?
Czasem odpisuję "SIEMA FTW!!!!!111111oneoneone"
Po ustrzeleniu siemkowicza piszę mu "nara pl" (często, po takim zabiegu, lecą ciężkie bluzgi w moją stronę)
Piszę jakąś inną głupotę, która w moim mniemaniu jest zabawna.
Albo zwyczajnie ignoruję - wcale nie są, aż tak irytujący, czy tez szkodliwi, aby nie można było przejść obok nich obojętnie.

firefighter112 #73 Posted 03 January 2013 - 01:41 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 30850 battles
  • 636
  • [CARBO] CARBO
Nie ma to jak pluton z siemka PL

Na szczęście rodacy zawsze pomogą, bo co może być piękniejszego niż lemming train?
Posted Image

exmax #74 Posted 03 January 2013 - 01:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 38401 battles
  • 1,325

View PostJAK_PL, on 07 December 2012 - 11:56 AM, said:

Podaj ze słownika języka polskiego definicję "siema"
Czy nie można napisać, Dzień Dobry, Cześć ??? Tylko jakieś @@#@##@@#@# ???
co to za język wogóle ???
Mnie osobiście nie denerwuje przywitanie,tylko to DURNE "siema"

Pokusiłem się o wyjaśnienie zwrotu (skrótu) "siema", a mianowicie:

siemka - siema - się macie - jak się macie (masz)

pytanie o zdrowie (samopoczucie), rodzaj uproszczonego pozdrowienia

"siemka" do zdrobnienie od "siemasz" (jak sie masz)

"siemkaPL" to (wg mnie) "Jak Wam Zdrowie Dopisuje Polacy ?" lub "Jak Wasze samopoczucie Polacy?" i jednocześnie sprowokowanie do odpowiedzi  Polaków, w celu zorientowania się, kto jest z naszego kraju w czasie bitwy  

_Hoarfrost_ #75 Posted 03 January 2013 - 02:44 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 7953 battles
  • 2,174
  • [1PADX] 1PADX
KTO PL?

Nie trolluj. ~EilaAurora

Edited by EilaAurora, 03 January 2013 - 03:15 PM.

NotF0und #76 Posted 26 January 2013 - 10:01 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 21670 battles
  • 379
Zacząłem pisać specjalnie SiemaPL, ale tylko pod koniec bitwy i tylko wtedy, kiedy wiem, że bitwa jest wygrana, a ja znajdę się na czele tabeli po bitwie.
A co? Niech wiedzą, że Polacy grać potrafią.

rudyczolg #77 Posted 26 January 2013 - 10:57 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 10643 battles
  • 180
  • [PLAMA] PLAMA
Ja miałem śmieszną/dziwna sytuacje: bitwa na 5 tierach- ja w m5a1. Na początku bitwy jakieś "polaczki" piszą siema pl i kto chce do plutonu. Ja napisałem, że są "polaczkami" oraz zacytuję swoje słowa: "siema pl", kto pl" " kto chce do plutonu" jest wkurzające. odpowiedz polskich graczy: "ja" - 3 graczy tak napisało. Ja się pytam: Co to ma być? w podstawówkach nie uczy się o znaku "...."???? To było określenie cytatu a nie moje stwierdzenie (w tym przypadku pytanie)... Poziom polskich graczy wot-a jest przerażający.

Atreyu_ #78 Posted 26 January 2013 - 11:00 PM

First Sergeant

• Clan Commander
  • 17942 battles
  • 4,819

View Postrudyczolg, on 26 January 2013 - 10:57 PM, said:

Na początku bitwy jakieś "polaczki" piszą siema pl i kto chce do plutonu. Ja napisałem, że są "polaczkami" oraz zacytuję swoje słowa: "siema pl", kto pl" " kto chce do plutonu" jest wkurzające. odpowiedz polskich graczy: "ja" - 3 graczy tak napisało. Ja się pytam: Co to ma być? w podstawówkach nie uczy się o znaku "...."???? To było określenie cytatu a nie moje stwierdzenie (w tym przypadku pytanie)... Poziom polskich graczy wot-a jest przerażający.

Ja się starałem, ale za nic na świecie nie mogę zrozumieć o co Ci chodziło. Napisz to językiem dla głąbów.

neomagnet #79 Posted 27 January 2013 - 03:27 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25083 battles
  • 591
  • [PMHC2] PMHC2
Oj ludzie, powielacie narzekania niemców, którzy rozpowszechnili stereotyp, że jak ktoś polak to noob w tej grze. Ja zawsze takich pro graczy co piszą (na ogół już martwi) o noobkach z polski dodaję do ignorowanych. W tej chwili sprawdziłem, 90% to niemcy (to chyba genetyczne u nas....) reszta nie wiadomo - czyli pewnie też. Nie lubimy ich (a przynajmniej ja) a oni nas. Jak byłem w Niemczech to też się spotkałem z wrogim nastawieniem z ich strony, na szczęście wystarczy wspomnieć historię i zamykają mordy z powodu: 1. nie znają jej i są nie w temacie, 2. znają i wiedzą o co kaman.

A prawda jest taka, że u nas wcale nie ma więcej noobów. Różnica jest taka, że nas się od małego uczy, że trzeba być dumnym ze swojego pochodzenia no i potem dzieci, które nie rozumieją co to znaczy wypisują w grach łamaną polszczyzną jakieś bzdury. Inni nie znają angielskiego to siedzą cicho, a Polacy leją na nieznajomość języka i piszą po swojemu.

I niech ktoś napisze że drużyna złozona w większości z Polaków jest gorsza to ma ode mnie raport, minus i co się jeszcze tylko da. Wielokrotnie wygrywałem mając taką drużyną, między innymi dzięki ułatwionej komunikacji.

No ale jeżeli niektórzy z Was uważają, że Polacy są gorsi to Niemcy pewnie Was przyjmą z otwartymi ramionami (lub komorami...).

rafchrzanik #80 Posted 27 January 2013 - 03:32 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 26647 battles
  • 152
  • [PBSPL] PBSPL
Siema Pl...t29 zawsze wam pomoże....tyle w temacie... :Smile_veryhappy: