Jump to content

Wymiany złota, kredytów etc.

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

SmokHaosu #1 Posted 14 November 2012 - 12:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3458 battles
  • 17
Witam wszystkich w moim pierwszym tutaj poście.

Gram w WoTa od niedawna, raczej dla odmiany od innych gier. Zazwyczaj raczej stronię od swawolnych strzelanek, ale ta mnie zaintrygowała. Z góry przepraszam, jeśli takie pytanie już się pojawiło, ale forum jest dość rozbudowane teraz i cieżko je szybko przyswoić. A mianowicie - grę obsługję dość intuicyjnie, ale wydaje mi się, że nie ma opcji np. wymiany kredytów na złoto albo doświadczenie. Czy się mylę? Gdzie w zasadzie moge zobaczyć ile mam w danym momencie punktów dośwaidczenia? Obok przycisku "wymień doświadczenie" widzę jakąś wartość, ale wiem że jest za niska bo patrzząć po wynikach bitew widzę, że zdobywam go zdecydowanie więcej. I do czego w zasadzie służy ta funkcja wymiany doświadczenia? Ukazuje mi się tabela na której widzę moje dwa elitarne czołgi ale w zasadzie nic nie mogę  znimi zrobić.

cedrom #2 Posted 14 November 2012 - 01:37 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 18756 battles
  • 515
  • [1-K-P] 1-K-P
Wymaina złoto -> kredyty TAK w stosunku 1 złota=400 kredytów.
Wymiana kredyty -> złoto  NIE

Każdy czołg zbiera doswiadczenie dla siebie, które mozna wykorzystać tylko na czołgu, na którym sie je zebrało( po wybraniu czołgu jest to liczba przy przycisku "BADAJ"). Dodatkowo 5% doświadczenia z bitwy składasz w postaci tzw "wolnego doświadczenia" (liczba przy przycisku "WYMIEŃ DOŚWIADCZENIE") , które możesz wykorzystać na dowolnym czołgu.

Jeśli na czołgu wynajdziesz wszystkie możliwe moduły i czołgi, to zyskuje on status elitarnego. Można wtedy włączyć przyśpieszenie szkolenia załogi lub dalej zbiereac doświadczenie. Doświadczenie, które masz zebrane na czołgu elitarnym możesz za złoto wymienić na "WOLNE DOŚWIADCZENIE". Koszt takiej wymiany to 1 złota za wymianę 25 doświadczenia.

Edited by cedrom, 14 November 2012 - 01:39 AM.

Rafa1981 #3 Posted 14 November 2012 - 01:46 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 11736 battles
  • 676
Kolega byl pierwszy...to jemu plusik  :Smile_veryhappy:

Pozdr

Edited by Rafa1981, 14 November 2012 - 01:47 AM.

Albert_Tankstein #4 Posted 14 November 2012 - 01:54 AM

Sergeant

• Player
  • 15418 battles
  • 381

View PostSmokHaosu, on 14 November 2012 - 12:13 AM, said:

A mianowicie - grę obsługję dość intuicyjnie, ale wydaje mi się, że nie ma opcji np. wymiany kredytów na złoto albo doświadczenie. Czy się mylę?
:Smile_veryhappy: Nie mylisz się takiej opcji nie ma i NIGDY nie będzie
Dla jasności złoto to waluta w grze, którą kupujesz za prawdziwe PLNY

Gdzie w zasadzie moge zobaczyć ile mam w danym momencie punktów dośwaidczenia?
Doświadczenie zdobywamy dla każdego czołgu oddzielnie, ile doświadczenia masz na danej maszynie można sprawdzić w punkcie 5 na załączonym screenie

Obok przycisku "wymień doświadczenie" widzę jakąś wartość, ale wiem że jest za niska bo patrzząć po wynikach bitew widzę, że zdobywam go zdecydowanie więcej. I do czego w zasadzie służy ta funkcja wymiany doświadczenia? Ukazuje mi się tabela na której widzę moje dwa elitarne czołgi ale w zasadzie nic nie mogę  znimi zrobić.

Obok przycisku "wymień doświadczenie" jest ukazane Twoje "wolne doświadczenie" (przyrasta co bitwę jako niewielki odsetek doświadczenia zdobytego na konkretnym pojeździe). Wolne doświadczenie może zostać użyte do badania dowolnego pojazdu, w dowolnym drzewie rozwoju.

Doświadczenie zebrane na pojazdach elitarnych (tj. tych które mają wybadane wszystkie moduły + przejścia do następnych czołgów) można wymieniać na wolne doświadczenie w cenie 1złota=25doświadczenia

Spoiler                     

Rozbawiłeś mnie - dam ci plusa na zachętę i polecam poczytać
http://worldoftanks..../pl/game-manual

EDIT:
miałem być pierwszy :Smile_blinky:

Edited by Maveerick, 14 November 2012 - 01:55 AM.

SmokHaosu #5 Posted 14 November 2012 - 06:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3458 battles
  • 17
Dzięki wielkie za rzeczowe odpowiedzi. Teraz już wszystko wiem  :Smile_Default:

Sorki jeśli się błaźnię ale dla mnie gra jak i sam gatunek to nowość.
Rozczarowuje mnie trochę fakt, że bez płacenia nawet nie mogę skorzystać z tego co już ugrałem sam w grze.

SabaPL #6 Posted 14 November 2012 - 07:07 PM

Private

• Player
  • 3059 battles
  • 8
Cedrom dobrze to rozumie ale przy wybraniu przyśpieszenia szkolenia załogi muszisz pamiętać, że całe doświadczenie idzie na szkolenie więc nie dostajesz doświadczenia na czołg.

Medievista #7 Posted 14 November 2012 - 08:05 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 22856 battles
  • 1,541

View PostSmokHaosu, on 14 November 2012 - 06:17 PM, said:

Rozczarowuje mnie trochę fakt, że bez płacenia nawet nie mogę skorzystać z tego co już ugrałem sam w grze.

Jak powiążesz swój telefon z kontem poprzez gabinet prywatny to dostaniesz 100 golda. Bedziesz mógł sobie odzyskac 2500 doświadczenia. Pozatym bierz udział w konkursach np. Zapoluj na nas lub też innych plastycznych . Wszystkie informacje znajdziesz w 2 poddziale w polskiej cześci forum.

jakub_czyli_ja #8 Posted 15 November 2012 - 11:56 AM

First Sergeant

• Player
  • 31874 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View PostSmokHaosu, on 14 November 2012 - 06:17 PM, said:

Przeczytanie instrukcji obsługi pozwala uniknąć takich rozczarowań.