Jump to content

Matilda, Tier IV střední tank

britové matilda

• This topic is locked This topic is locked
117 replies to this topic

konias74 #41 Posted 19 February 2013 - 05:39 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 27807 battles
  • 405

View PostMeletti, on 16 February 2013 - 10:45 AM, said:

tak dnes vdaka akcii na Matildu som ju znovu vytiahol, a podarilo sa mi v jednej hre zarobit 61.000 kreditov cisteho :) zvyseny income plus sa mi nahodou podarilo dostat Hliadku.

Taky jsem jí v neděli vytáhl a vydělala mi spolu se Stugem na Ferdinanda :Smile_Default: . Za odměnu jsem jí koupil kamufláž. Je to prostě jeden z mých nejoblíbenějších tanků.

Meletti #42 Posted 19 February 2013 - 10:26 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
mne zarobila cez akciu 2,5 mega, na T-34-2. a za odmenu som mal na stockovej T-34-2 seriu 7 prehier, kym som odohral dvojnasobok :)

Karlos84 #43 Posted 21 February 2013 - 11:18 AM

Private

• Player
  • 13856 battles
  • 19
Tak tenhle tank mě absolutně překvapil (příjemně), podobá se želvě, a stejně jako želva se pomalu sune ve svém krunýři.
Max rychlost je 25 km ( z kopce), pancíř 75mm celá věž, 75mm čelo 50mm boky a zadek je na 4 tier vice než slušné, ale největší poklad je dělo , samopal s co střílí 28 ran za minutu s penetraci 120 (176 s gold munici) sice slabý damage max tuším 75 ale rychlost to vynahradí.

Hraní za tenhle tank je jednoduché pokud jste top tier rozjedte se a nezastavujte jediné co vám dokáže na 4 tieru zatopit je dělostřelectvo nebo další matilda. Matilda je jediný tank 4 tieru, který se dokáže postavit čelně hetzrovy a klidně vyjít bez škrábnutí. Jen si dávejte pozor na dělostřelectvo, a na to aby se nikdo nedostal nad vás z vrchu jste papírový.

ani proti 5 na tom nejste zle, když se inteligentně natočíte dokážete dingnout i KV( je to o štěstí), nehledě na to že jste schopní mu dost zatápět, akorát už musíte víc myslet, pancíř už vás před vetšinou 5 neochrání ale jejich panciř je neochrání před vámi  

Proti 6 tierům se musíte držet vzadu a hrát si na supa a dorážet mrzáčky, pokud vás neuvidí dokážete ubít tank na 6 tieru i bez goldové munice ale trvá to

Celkové shrnutí: Ve své třídě je to král (královna) a i když jste v tabulce úplně dole dokážete uhrát pěkný výsledek.

P.s. V cvične misi s gold municí jsem penetroval i 9 tiery
P.P.S gold náboj stojí jen 800 stříbrných
Doufam že další britské tanky budu stejně dobré (ja vim jsem naivní)

Edited by Karlos84, 21 February 2013 - 11:18 AM.

socanek #44 Posted 22 February 2013 - 08:18 PM

Major General

• Player
  • 28727 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Matilda je brutus. Je to parodie na tank, který má vést útok. 15 minut na mapu je málo. Prostě nedojedu. Ale..... pokud není potřeba se hýbat někam daleko, pokud je potřeba bránit, tak Matilda je doma. Bitva El Halluf, nemělo smysl někam vyrážet, od toho máme menší. Popojel jsem jenom kousek od hrany kopce, zastřílel si. Najednou jsme byli 2 proti 4. Netroufal jsem si opustit základnu, bo kdyby někdo přijel capovat, nestihl bych se vrátit. Tak jsem zaparkoval a čekal. Kolega čekal opodál, kryli jsme základnu z obou stran. Najednou to dinglo a po chvilce to bylo 2 na 3. Po chvilce to dinglo zas a bylo to 2 na 2. Fakt nepoučitelní. Zbývaly asi 2 minuty, bylo jasné, že namůžeme vyhrát. Tak jsem začal opatrně sestupovat ze svahu a ... kontakt. Borec byl pod vlnou, nemohl na mě střílet, já jsem viděl zadek jeho tanku, šlo to :) No a nakonec k nám přišel i ten poslední :-D Matilda bez škrábnutí, vítězství v kapse, nechápu, vždyť jsem byl jak kachna na střelnici...
Prostě nikam se nežeňte, oni přijdou... a až přijdou, tak umřou....
P.S.: V jiné hře lehla Matilda na 1 ránu :-(
P.S.S.: Ještě doplním, kolega nade mou píše, že Matilda vytáhne 25km/h z kopce. Je to lež! Nevěřte mu! Vytáhl jsem 28km/h  :Smile_veryhappy:

Edited by socanek, 22 February 2013 - 08:20 PM.

Petrolius #45 Posted 22 February 2013 - 11:05 PM

Private

• Player
  • 7565 battles
  • 16
  • [CZF] CZF
jsem rád, že už tu má Matilda více příznivců. Jak jsem psal již výše, je to zatím můj nejoblíbenější tank. Nyní už mám z této britské větve i Black Prince, ale stále nejčastěji a nejraději hraju za Matildu. Skilluju už na ní druhou schopnost.

Například včera jsem v bitvě zůstal sám poslední tank proti čtyřem. U nich byl 2x hetzer, M3 lee a nějakej lehkej tank. Všechny jsem nakonec sundal a vyhrál. (celkem 7 killů)

No a den předtím jsem byl s absolutně neschopným týmem, bodovaly jenom artyny a já nakonec zbyl poslední s jedním afk v rohu a uhrál to. (naházel jsem 9 killů)
(skladuju i screeny a replaye  :Smile_Default:  )

View PostKarlos84, on 21 February 2013 - 11:18 AM, said:

.... Jen si dávejte pozor na dělostřelectvo, a na to aby se nikdo nedostal nad vás z vrchu jste papírový.

na to dělostřelectvo to chce schopnost šestý smysl a schovávat se za barákama, pak je to v pohodě.

View Postsocanek, on 22 February 2013 - 08:18 PM, said:

Je to parodie na tank, který má vést útok. 15 minut na mapu je málo. Prostě nedojedu.

Je pomalá, hodně lidí na to nadává, ale já si na to už zvyknul. Musíte se zkrátka rozhodnout už na začátku co chcete dělat a kde vás je potřeba a vydat se rovnou tam. Dá se dojet všude, jen ty velký kopce jsou problém, ale tomu právě musíte přizpůsobit hru když chcete hrát s tímto tankem. Například v El haluf vyjet kopec na protější stranu a něco tím dokázat je téměř nemožné. Nebo ve Westfieldu pokud začínáte dole, nemá moc cenu se škrábat nahoru, lepší je rovnou do útoku pod most. V takových případech je lepší raději jet tam, kde se můžete víc hýbat a něco předvést než vám celý tým postřílej.
Často takto jedu rovnou na to a často i v první linii pobírám odrazy, dingy a kosim nepřátelský plechovky.

Je to prostě skvostný tank. Ale prosím, nehrajte za něj. Nechci velkou konkurenci až mě tam potkáte  :Smile_glasses:

kastan02 #46 Posted 23 February 2013 - 11:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23367 battles
  • 647
Nevim, jestli má šestý smysl u Matildy smysl. Je tak pomalá, že když se rozsvítí  nemáte tu akceleraci a rychlost abyste bezpečně ujeli. Já ji na Matildu nedám. Když vykukujete za rohem baráku tak to ještě stihnete, ale na volnějším prostranství asi ne. Když si Tě artyna vybere, máš prostě smůlu. Zkušený artynář Tě při té rychlosti sundá za "jízdy". Ve svém tieru je vrahoun, ale pozor! Nikdy nic neuhrajete proti přesile. I dva, když na to mají klid Vás ukroutí jako nic. Solo akce jsou sebevražda (to většinou platí obecně).  .Máte rychlé dělo, ale tak malou DMG, že prostě nemáte čas ustřílet více soupeřů v krátkém čase. Leda jsou-li již hodně načatí.
První skyll jsem rozjel u všech opravy. Rychlá oprava je asi nejdůležitější. Pak uvidím. Asi camo. Možná u řidiče pak ten perk profík, dále kontrolovaný náraz.
Jinak jak jsem již psal dříve, je to můj oblíbenec.

Meletti #47 Posted 23 February 2013 - 02:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
je to super tancik. a da sa s nim aj vracat, netreba sa vyhovarat, ze je pomaly. pravda, moc velky kopec je problem. ale hlavne ked hra clovek so 4. a 5. tierom, je lepsie vyhodnotit situaciu a vratit sa na bazu, ako sa tralalakat dopredu a potom len pozerat, ako super kapuje. zas tak strasne pomala nie je.

Edited by Meletti, 23 February 2013 - 02:47 PM.

steny02 #48 Posted 23 February 2013 - 05:06 PM

Corporal

• Player
  • 5718 battles
  • 115
taky mam matildu furt v garáži, super tank pro zábavu, slušně vydělává a nemusim se sní spoléhat na tým, i když prohráváme dá se sní celkem v pohodě pobít většina soupeřova týmu, nemluvě o tom když je akce "válka v poušti" to je pak vejvar  :Smile_trollface-3:

socanek #49 Posted 23 February 2013 - 05:22 PM

Major General

• Player
  • 28727 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE
Dnes Himmel, zůstal jsem na kopci sám, muselo přijet 4, aby mě sundali :-) I tak jsem je nepříjemně pocuchal a měli respekt. Nakonec rozdán DMG něco přes 1000. Občas se mi stává, že mám dokonce víc spot DMG, než nastříleno:-D tým je líný, nebo se bojí....

Petrolius #50 Posted 24 February 2013 - 07:24 PM

Private

• Player
  • 7565 battles
  • 16
  • [CZF] CZF

View Postkastan02, on 23 February 2013 - 11:04 AM, said:

Nevim, jestli má šestý smysl u Matildy smysl. Je tak pomalá, že když se rozsvítí  nemáte tu akceleraci a rychlost abyste bezpečně ujeli. Já ji na Matildu nedám. Když vykukujete za rohem baráku tak to ještě stihnete, ale na volnějším prostranství asi ne. Když si Tě artyna vybere, máš prostě smůlu. Zkušený artynář Tě při té rychlosti sundá za "jízdy". Ve svém tieru je vrahoun, ale pozor! Nikdy nic neuhrajete proti přesile. I dva, když na to mají klid Vás ukroutí jako nic. Solo akce jsou sebevražda (to většinou platí obecně).  .Máte rychlé dělo, ale tak malou DMG, že prostě nemáte čas ustřílet více soupeřů v krátkém čase. Leda jsou-li již hodně načatí.
První skyll jsem rozjel u všech opravy. Rychlá oprava je asi nejdůležitější. Pak uvidím. Asi camo. Možná u řidiče pak ten perk profík, dále kontrolovaný náraz.
Jinak jak jsem již psal dříve, je to můj oblíbenec.

Podle mě má šestý smysl určitě cenu, já jsem rád že ho na ní mám. Jelikož i často jsem někde zakempenej a jen odstřeluju. Mám maskovací síť, letní a pouštní kamufláž a u dvou z posádky skill na maskování a s tím už se dá krásně hrát bez toho aby tě v lese odhalili. A pokud se tak stane, zachrání tě ten šestý smysl, který ti řekne, že už by ses měl asi pohnout a nechat toho kousání nepřátel.  :Smile_blinky:
Ano v otevřeném prostranství stejně nikam neujedeš, ale tam taky nemá cenu stát s tímto tankem. Pomalý tank nemá jet doprostřed pole a tam střílet, protože těžko se bude v krizi stahovat. Vždycky to chce být u něčeho, za co se člověk může schovat.

To spíš mi trochu příjde zbytečný ten kontrolovaný náraz. Poletíš s tímto tankem tou nebeskou rychlostí proti někomu? To ho raději 10x odstřelím. Možná tak na obranu proti ostatním naražečům akorát. Jinak bych to dal spíše do oprav nebo maskování.

Edited by Petrolius, 24 February 2013 - 07:26 PM.

Petrolius #51 Posted 24 February 2013 - 07:38 PM

Private

• Player
  • 7565 battles
  • 16
  • [CZF] CZF
Jinak k těm perům a skillům:
já dal u velitele tu žárovku (viz post výše) a teď skiluju všeumětela, protože často mi odchází střelec nebo někdo. A když se tak stane, tak zaměřování a nabíjení jde dolu a je to znát. Tenhle tank má tu výhodu sice slabého, ale extrémně rychlého a průbojného děla. Takže pokud o ní příjde, tak už je to o ničem. To dmg je dost malé, takže chce střílet rychle a často se mi stává, že hodně nepřátel se tím zalekne, přestanou do vás šít když dostávají jednu ránu za druhou a začnou zdrhat a krásně se pak zboku oddělaj.
U střelce a řidiče jsem dal jemné míření a klidná jízda, to nikomu nevnucuju, ale rád střílím i za jízdy při útoku nebo úprku.
A když tento tank je pomalý a jízda zabere o to déle, tak proč ne?
Nyní skiluju u střelce určený cíl, který se taky bude hodit právě na to kempení když se někde válíte a v klidu odstřelujete, což je v kombinaci se skillama maskování, plachtou a kamufláží v poho.
Jinak ještě to chce ty opravy samozřejmě. Zatím si stačím s nářadím, maskování bylo pro mě důležitější.

kastan02 #52 Posted 28 February 2013 - 12:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23367 battles
  • 647

View PostPetrolius, on 24 February 2013 - 07:24 PM, said:

Ano v otevřeném prostranství stejně nikam neujedeš, ale tam taky nemá cenu stát s tímto tankem. Pomalý tank nemá jet doprostřed pole a tam střílet, protože těžko se bude v krizi stahovat. Vždycky to chce být u něčeho, za co se člověk může schovat.

To spíš mi trochu příjde zbytečný ten kontrolovaný náraz. Poletíš s tímto tankem tou nebeskou rychlostí proti někomu? To ho raději 10x odstřelím. Možná tak na obranu proti ostatním naražečům akorát. Jinak bych to dal spíše do oprav nebo maskování.
koukal jsem, že se na Matildu úspěšně specializuješ :Smile_great:
Taky mám něco odjeto a nikde jsem nepsal, že máš stát na otevřeném prostranství. To může jen idiot (jedno co má za tank).  Někam, ale dojet musíš. Píšu, že Tě arty bez problému smázne za jízdy.Žárovka je super, já ji mám skoro na každém tanku. Jemom na tu Matildu ji nedám. Třeba časem. Ten náraz,  - jasný, ale stačí, když jsi v pohybu a narve to do Tebe někdo jinej. Mám to vyzkoušený z PzIV. No nesmíš mít 2%hp  :Smile_veryhappy:. Taky neříkám dát ho v prvním pořadí.Opravy jsou důležitější.

_FlyingHellfisch #53 Posted 01 March 2013 - 12:13 PM

Private

• Player
  • 33948 battles
  • 8
  • [V-L-K] V-L-K
Matilda je s vytrenovanou posádkou děsně brutální v boji na blízko. Mnohokrát jsem se prostřílel z obklíčení lehkejma a středníma 4. tankama. Proti 5. tankům je to horší - ale dát třeba 15 ran KVčku se taky dá.

Za mě super

kastan02 #54 Posted 02 March 2013 - 12:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23367 battles
  • 647
Jednou jsem do dvou KV-1 během hry nasolil 37 střel :Smile_veryhappy: . byl jsem zašitej za hrbem a KV-1 se vždy přestřeloval se sobě rovným. Neměli čas natočit lauf mým směrem.

Petrolius #55 Posted 03 March 2013 - 10:20 AM

Private

• Player
  • 7565 battles
  • 16
  • [CZF] CZF

View Postkastan02, on 02 March 2013 - 12:08 AM, said:

Jednou jsem do dvou KV-1 během hry nasolil 37 střel :Smile_veryhappy: . byl jsem zašitej za hrbem a KV-1 se vždy přestřeloval se sobě rovným. Neměli čas natočit lauf mým směrem.

přesně, to i já. V městečku v mapě Dubový lesík 2x KV-1 najednou útočili na ostatní a já jim zboku solil jednu za druhou. Jeden jsem zničil a druhej pak dorazili ostatní. Do něj to chce už hodně těch plivnutí za 50-60dmg  :Smile_veryhappy:

Edited by Petrolius, 03 March 2013 - 10:20 AM.

Livto #56 Posted 03 March 2013 - 02:37 PM

Private

• Player
  • 3019 battles
  • 3
Ja tank Matilda miljem, je to síce pomalý tank ale s tou rychlopalkoua vynikajúcim pancierom aj dobre zarába, pokiaľ víde MM tak ste kráľ. Matilda je perfektný kemper, hoci nemám sieť, namiesto nej mám protičrepinovú vložku kôli artynám. Tank majú problém zničiť skoro všetky iné Iv tiery, je schopná aj vyzabíjať aj smečku PzIII ak je dobrý hráč pretože pancier perfektne dingá. Pravda jediným problémom sú V a VI tiery. Tam už pancier tak nevyužijete ale na ostreľovanie zdiaľky je perfektná. Pre mňa rozhodne najlepší tank tí churchillovia ma tak nebavili ako matilda, stále som narazil na náke KV-1S. Prišiel som na to že Churchill VII ide v pohode prestreliť cez blatníky (na výcvikovke ma covenanter mi v pohode ubral 300). Mám jednu podarenú bitku - http://mwreplays.com...y/9R9KGGD6VO62/ - kuknite ak máte čas skoro 2600 damage a 11 killov, no proste krása (síce tam trochu kempím) a síce iba 2 medaily a nebyť toho debila v covenanteri bola by aj 3. a možno mať tak 1 náboj naviac tak 4.
http://mwreplays.com/newreplaysimg/f42c8acaf390cc7ab299ea17646056c0.png

Edited by Livto, 03 March 2013 - 04:00 PM.

zwiratko #57 Posted 04 March 2013 - 02:24 PM

Sergeant

• Player
  • 11012 battles
  • 245
Matildu jsem si koupil jako "vydělávací tank", ale úplně jsem si ji zamiloval. Ta jejich "rychlost" no.. není třeba komentovat, ale jinak je to velmi zábavný tank. Umí i něco  odrazit, takže se nebojím jít s ní dopředu. Zkoušel jsem houfnici i její prodlouženou dvouliberku. A ta dvojliberka mě baví víc. Sice nic moc DMG ale skvěla kadence, která umí udělat z tanku "kulomet" :D Sice to je jen takové klepátko na nepřítele, ale není problém s ním kohokoli uklepat  :Smile_great:  Nejvíc se mi osvědčila jako lovec vlezlých skautů,

ubighost #58 Posted 06 March 2013 - 03:02 AM

Corporal

• Player
  • 43963 battles
  • 127
Jooo, Matilda, s tou je hromada srandy a není problém ustřílet KV-1S čelně, když na to dojde, ale to vás samozřejmě nesmí vidět  :Smile_veryhappy:
Matildu akutně ohrozí z tier 4 tanků jedině Hetzer, SU-85B, SAu-40, M8A1 a druhá Matilda, jinak se dá celkem dobře ubránit, s rychlopalným dělem, nabijákem, ventilačkou a plně vycvičenou posádkou to je pekelný stroj... Ale lepší se nikam nehrnout a když člověk vidí, že tým za moc nestojí, tak neodjíždět ze základny. Zažil jsem s ní už mnoho epických bitev, tak přikládám tu nejlepší - Step standartní bitva, 11 killů, zbyl jsem poslední proti 6 nebo 7 tankům+1 artyně... Na první pohled totálně pros**ná bitva, která se ovšem zvrtla v můj prospěch v momentě, kdy si nepřátelský tým řekl, že to je v pohodě, poslední tank, to už jsme vyhráli a rozjeli se ze všech směrů do naší základny. Samozřejmě jeden po druhém a k tomu dělostřelec neměl svůj den :Smile_trollface-3:  V takových situacích už ale nastává otázka, jestli vydrží zásoba munice, nebo ne, protože bez munice je ten tank naprosto neškodný, nějaký náraz prakticky nehrozí, protože většina tanků umí rychleji i couvat :Smile-angry:  :Smile_veryhappy:
Největší sranda ale byla pozorovat komentáře protivníků, jak se jejich nervozita zvyšovala úměrně s počtem zničených tanků :Smile_trollface-3:
        shot_072.jpg        shot_073.jpg        shot_074.jpg

Edited by ubighost, 06 March 2013 - 03:03 AM.

Petrolius #59 Posted 06 March 2013 - 08:50 PM

Private

• Player
  • 7565 battles
  • 16
  • [CZF] CZF

View Postubighost, on 06 March 2013 - 03:02 AM, said:

Zažil jsem s ní už mnoho epických bitev, tak přikládám tu nejlepší

Máš video z té bitvy?

Jinak ještě jsem přišel na jednu dobrou věc: Mám s Matildou odehráno již 650 bitev a nepamatuji si, že by mi jedinkrát chytla a hořela. Takže hasičák si vyměním za velkou lékárnu, která dává bonus k posádce proti zranění. To se hodí dost. Když je raněn střelec, je to hodně zlé. Chce to lépe využít. Podle mě hasičák fakt není potřeba.

ubighost #60 Posted 06 March 2013 - 08:53 PM

Corporal

• Player
  • 43963 battles
  • 127
Bohužel, to už by můj stroj nevydýchal, už tak mám vypnutý kouř, aby to bylo nějak rozumně hratelné...

Also tagged with britové, matilda

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users