Jump to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition

• Please log in to reply
123 replies to this topic

Crabtr33 #21 Posted 25 November 2012 - 03:58 PM

Major General

• Player
  • 20481 battles
  • 5,836
  • [MEOOW] MEOOW

View PostIdahou, on 25 November 2012 - 03:37 PM, said:

Česky to bude, původí autor češtiny na tom dělá (dělal) a na forum je dokonce i česká sekce

tak to je dobre.

PorterRockwell #22 Posted 25 November 2012 - 04:14 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059

View PostIdahou, on 25 November 2012 - 12:09 PM, said:

Taky jsem vždy hrál jen za klaďasy :)

Stejný problém, je těžké být zlý. Ale právě teď to mám rozehrané (BG2) za ty zlé! A za klerika.

Zlá / neutrální družina.

S tou novou BG1 počkám, až budu mít po svátkách trošku víc volno, abych u toho proseděl víc než jen "pár" hodin denně   :Smile_trollface-3:

Idahou #23 Posted 25 November 2012 - 05:11 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Tak já po tom nijak netoužím, jen prostě mě mrzí, že přicházím o část hry :)

To já budu muset založit postavu hned jak to bude možné, počítám, že budu házet kostkou hooodně dlouho :)

_Garmin_ #24 Posted 25 November 2012 - 05:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20040 battles
  • 491
Dohráno dohráno 1+2 plus icewind dale...
je to prostě klasika.
http://www.youtube.c...h?v=Ozv1RcQJAHA

pppddd #25 Posted 25 November 2012 - 06:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Ono to šlo, ale jako ve většině RPG i zde byla zlá část trochu ošizena. Ono se těžko dělá hra, kde by hráč mohl být zlý a měl k tomu ekvivalentní počet plnohodnotných questů a navíc ta hra měla v zásadě jeden konec...
Jinak jsem mile překvapen, kolik lidí hrálo tuhle perlu.
Na druhou stranu se ze mě kvůli BG stal magor na ukládání pozic a tak obecně všeho, protože za každými dveřmi mohla číhat smrt....
Kam se poděly hry tohoto kalibru...

Petroniusx #26 Posted 25 November 2012 - 07:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50686 battles
  • 404
  • [BIA] BIA

View Postpppddd, on 25 November 2012 - 06:06 PM, said:

Ono to šlo, ale jako ve většině RPG i zde byla zlá část trochu ošizena. Ono se těžko dělá hra, kde by hráč mohl být zlý a měl k tomu ekvivalentní počet plnohodnotných questů a navíc ta hra měla v zásadě jeden konec...
Jinak jsem mile překvapen, kolik lidí hrálo tuhle perlu.
Na druhou stranu se ze mě kvůli BG stal magor na ukládání pozic a tak obecně všeho, protože za každými dveřmi mohla číhat smrt....
Kam se poděly hry tohoto kalibru...

Jj, dnes už by to bylo asi moc hardcore :) Tyhle hry dokázaly zabavit na hodně dlouho, hlavně i po několika dohrání člověk zjišťoval, jaké questy ještě minul. Společně s původními Fallouty a Planescape Torment patří k mým TOP 10.

Edited by Petroniusx, 25 November 2012 - 07:30 PM.

PorterRockwell #27 Posted 25 November 2012 - 07:43 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059

View PostPetroniusx, on 25 November 2012 - 07:30 PM, said:

Jj, dnes už by to bylo asi moc hardcore :) Tyhle hry dokázaly zabavit na hodně dlouho, hlavně i po několika dohrání člověk zjišťoval, jaké questy ještě minul. Společně s původními Fallouty a Planescape Torment patří k mým TOP 10.

A ten systém kouzel a výbav!  Je tam obrovská škála kouzel. Byl jsem tak mladej a uměl tak špatně anglicky, návod jsem sotva louskal. Nechápal jsem většinu kouzel. Některé boss souboje mi trvaly X hodin pokusů, protože jsem nevěděl, že musim použít jedno-dvě určitá kouzla nebo určitou zbraň.

Před rokem jsem s kamarádama zkoušel kooperaci v BG2 a zasekli jsme se na golemech, které jsme nedali po dvou hodinách pokusů. Kamarád, co je zvyklý hrát věci jako Mass Effect, to vzdal. Vysvětloval sem mu - ale to je normální, některé souboje tady člověk nedá ani za celej večer hraní. To není jako dnešní hry, kde když nedáš bosse na třetí pokus, myslíš si, že je to chyba hry.

Nemluvě o vlastnění "baráku" v BG2. S MMO housingem se to sice srovnávat nedá, ale každá hra, kde můžu mít svoje sídlo a to má nějaké funkce, má u mě asi tak o 30% lepší hodnocení. A tady je těch sídel asi 6 různých a každé má svůj příběh.

Idahou #28 Posted 25 November 2012 - 07:57 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Předměty! To byla slast! Každá lepší zbraň měla svoji historii a člověk měl radost když našel unikátní artefakt, skládal cep věků nebo si jen četl, co na něj Lilarcor hlásí :)
Kouzla jsem až zas tak neřešil a přesto mi souboje dávali zabrat až v Throne of Bhaal, teda u Saveroka, irenicuse, Bodhi, draků, nedej bože Kangaxe, jsem se fakt zapotil, to jo!

Kristovy rány! Já se tak těším!  :Smile_veryhappy:  Jenže se zároveň bojím, že to zkazí, nepředpokládám, že by dělali nějaké velké zásahy do kouzel, nebo mechanik, přeci jen asi staví spíš na nás, kteří to kupujeme, protože víme do čeho jdem, ale i na mališkostech se dá dost zkazi.

Hlavně prosím Vás! Nestahujte piratskou verzi, sami vidíte, že léta nevyšlo nic, co by se aspoň blížilo kvalitou k BG, tak je nechte vydělat, ať se pustí i do BG 2 a dalších  :Smile_blinky:

Deathman_Kenshi #29 Posted 26 November 2012 - 08:14 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
Nevim mne to jako majitely BG1+SwordCoast+2+ThroneOfBhall dojde tohle jako upna zbitecnost
To same [predelavka 1+data do vysiho rozliseni] + integrovani komplet seria do jedne hry sem si udelal uplne zdarma pred rokem [A i ty jejich slavne nove questy budou urcite ty co tyhle fanousci spristupnily protoze nebyly aktivovane/dodelane]
http://www.pocketpla...d=143&Itemid=98

Dalsi dobra vlastnost infinity engine je ze je spetne kompatibilni takze sou Hi-Res mody funkcne treba aj na Planescape Torment
http://forums.gibber...ds&showfile=896
A samozrejme i jine mody ci tweaky
http://readme.spellh...aks_Readme.html

PorterRockwell #30 Posted 26 November 2012 - 12:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059

View PostIdahou, on 25 November 2012 - 07:57 PM, said:

Předměty! To byla slast! Každá lepší zbraň měla svoji historii a člověk měl radost když našel unikátní artefakt, skládal cep věků nebo si jen četl, co na něj Lilarcor hlásí :)
Kouzla jsem až zas tak neřešil a přesto mi souboje dávali zabrat až v Throne of Bhaal, teda u Saveroka, irenicuse, Bodhi, draků, nedej bože Kangaxe, jsem se fakt zapotil, to jo!

Kristovy rány! Já se tak těším!  :Smile_veryhappy:  Jenže se zároveň bojím, že to zkazí, nepředpokládám, že by dělali nějaké velké zásahy do kouzel, nebo mechanik, přeci jen asi staví spíš na nás, kteří to kupujeme, protože víme do čeho jdem, ale i na mališkostech se dá dost zkazi.

Hlavně prosím Vás! Nestahujte piratskou verzi, sami vidíte, že léta nevyšlo nic, co by se aspoň blížilo kvalitou k BG, tak je nechte vydělat, ať se pustí i do BG 2 a dalších  :Smile_blinky:

Historie předmětů miluju. To tak neuvěřitelně pohlcovalo do toho světa, dozvídat se všemožný zajímavosti. I ty knížky v knihovnách. Ten svět hráči v hlavě ožil.

Myslel jsem hlavně ty souboje s Irenicusem, Kangaxe, a takové ty co jsou na skoro všechno imunní - neznal jsem DnD. Tam jsem se obrátil na návod co tehdy vyšel v nějakym časáku. Ze školy jsme šli s kámošem ke mě domů a po dvou hodinách Irenicus konečně padl a šlo se slavit do netový kavárny.

View PostDeathman_Kenshi, on 26 November 2012 - 08:14 AM, said:

Nevim mne to jako majitely BG1+SwordCoast+2+ThroneOfBhall dojde tohle jako upna zbitecnost
To same [predelavka 1+data do vysiho rozliseni] + integrovani komplet seria do jedne hry sem si udelal uplne zdarma pred rokem [A i ty jejich slavne nove questy budou urcite ty co tyhle fanousci spristupnily protoze nebyly aktivovane/dodelane]

Co se toho nového obsahu týče, tak přímo odpověděli, že se nejedná o questy co se nacházejí v modech (autorská práva...) nebo co byly nedokončené ve hře, ale jsou to opravdu nové zóny.

Jinak jsem koukal na jejich patch notes a mají tam i desítky oprav chyb, nejen vylepšený interface.

Souhlasim, že s modama se BG dá hrát v pohodě i ve vysokém widescreen rozlišení. Ale tohle prostě bude profesionálně aktualizovanej balíček + něco nového. A ten pocit dobrodružství z toho, že je to "nové"  :Smile_glasses:

Deathman_Kenshi #31 Posted 26 November 2012 - 01:06 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
Jo Irenicuse sem si dal s mim hlavnim hrdinou-nekromancerem na fera, cize on vs ja, ani sem se nepromenil [jenom zbitek party pobijel ty jeho demony, Korgan je mel v berserku na "ranu" :)].
Se mi libilo ze po prakticky cele hre v kladnej party tak aj Korgan zacal byt z myslenky rozlucit sa na makko ci zcela odmital zradu [smrtelna urazka pronho nejit a neskusit znicit Irenicusa aj ked to melo vedlajsi efekt spachana dobreho skutku :)]

Pri prvnim dohrani sem nedal demi licha a princa pekel.
Az pri dalsi hre kde sem si spravil partu vlastnu [Berserker/Cleric, Kensai/Mage, WizardSlayer/Thief, Inquisitor ci jak sa to volal - tu si nejsem isty, ten paladin co mel 3x silnejsi dispel magic].

Povim vam sranda prochadzat vecsinu jednotky jenom s bandou valecniku - past? jaka past ? boom, ok pospime a skusime tie cierne dlazdice. Dva sloty sem mel volne pro NPC kvuli questum a hlavne z pocatku kvuly doplneni "malych mezer" v schopnostech.

Jo a jenom tak pro zaujimavost, kdo neodolal a vykuchal Drizzta ?

Idahou #32 Posted 26 November 2012 - 01:40 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Drzzt byl pro mě neznámej týpek, takže jsem ho zkusil, teď když čtu knížky pana Salvatore (příprava na BG, zabývá se právě legendou o Drizztovi, temném elfu, který se rozhodl zvrhnout svět drowu a žít jako dobrý hraničář na pocrchu), vystačí mi tak jedna na týden, už bych s tím měl asi problém.

S těmi předměty a světem - měl jsem to uplně stejně! Teď se taky chystám číst kde co a rozhovory pořádně projíždět, proto jsem taky rezolutně odmítl nabídku/žádost abych to hrál s kamarádem v multáku (starej Diablovák a wowkař) a že prej "ok, tak až to dohraješ"  :Smile_trollface-3:  je zvyklej na ty dnešní rychlokvašky :)

Jinak tu máme zádrhel, čeština se do vydání na 90% nestihne (nestihla) a není jistý, jestli tam bude alespoň ta neuplná

Idahou #33 Posted 27 November 2012 - 09:48 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Dnes pokračuje preload dalšími 500mb dat!

Pokud používate stand alone instalátor (ne beamdog client) a ten vám napíše preload complete bez toho, že by jste něco stáhli - poklikejte na onen nápis a mělo by se to rozeběhnout

pppddd #34 Posted 27 November 2012 - 10:20 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Historie zbraní a všeho byla úžasná. Pamatuji si, jak mi trvalo nespočet pokusů, než jsem dokázal překonat tu poslední překážku v kapesní sféře (ta inkarnace tvého mnohem namakanějšího zabijáka)
Spoiler                     

Idahou #35 Posted 28 November 2012 - 09:41 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Tak dnes v děvět hodin našeho času by mělo být Baldurs Gate: Enhanced Edition spuštěno a hratatelné!

Idahou #36 Posted 29 November 2012 - 01:32 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Oči mám jak králík po mixomátoze, ale zapařil jsem řádně! :) Jo a podařilo se mi naházet 97 bodíkům ani jsem nevěděl, do čeho to mám dát  :Smile_veryhappy:

_Garmin_ #37 Posted 29 November 2012 - 08:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 20040 battles
  • 491
kjálík se mixomátozi většinou nezbavil, ale mixamatóza se zbavila kjálíka. To teď běží jako onlajnovka baldr dvojka?

Idahou #38 Posted 29 November 2012 - 08:50 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Já myslím, že pointu pochopili i ne-chovatelé :) Druhé části moc nerozumím

Fieldpanzer #39 Posted 29 November 2012 - 10:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
Hm. Nie tak dávno som si kúpil BG completku... Skvelé na hranie na netbooku :)

PorterRockwell #40 Posted 29 November 2012 - 12:19 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059

View PostIdahou, on 29 November 2012 - 01:32 AM, said:

Oči mám jak králík po mixomátoze, ale zapařil jsem řádně! :) Jo a podařilo se mi naházet 97 bodíkům ani jsem nevěděl, do čeho to mám dát  :Smile_veryhappy:

Cha, to mě to teprve čeká. Těch hodin co už člověk celkem strávil u toho házení za ty roky, to se nakonec ukázalo jako nejúspěšnější čast jejich hry z pohledu nároky na vývoj/herní čas.

Jinak klidně piš dojmy, ale do spoileru ;)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users