Jump to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition

• Please log in to reply
123 replies to this topic

Idahou #41 Posted 29 November 2012 - 01:43 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Tak nevím, jestli tam je nějaký materiál pro schování do spoileru :)
Spoiler                     

Silentstalker #42 Posted 29 November 2012 - 10:02 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366
Moc potěšilo, je to perfektní klasika :) Trochu mne zarazilo, že engine opravdu nedoznal větších změn (už jsem asi fakt zmlsaný), ale je to hardcore, dal jsem si jako frajer střední obtížnost a první ogre, na kterého jsem narazil mi totálně vymydlil partu (samozřejmě bez ukládání)... :)

Idahou #43 Posted 30 November 2012 - 09:12 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Jo, tak zpěvci zpívají, ale s češtinou to bohužel nejde, je tam nějaká chybička, stejně tak se zatím neozývá ono slovné " You must gather your party..."

A přesně ten obroz vymlasknul i mě :) na jednu ránu, o to větší radost jsem měl, když jsem ho ukamenoval s Jaheirou a Khalidem :)

Víte někdo, jak je to s těmi postavami? Respektive, Khalid nemá v ději žádnou roli a můžu se ho ehm...zbavit, ne? Xzar a Montaro
Spoiler                     

Byschof #44 Posted 30 November 2012 - 09:16 AM

Private

• Player
  • 21 battles
  • 5
Miluji Baldur Gate! Tato hra mě stálo roky mého života!  :Smile_veryhappy:

pppddd #45 Posted 30 November 2012 - 02:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Mno já když jsem naposledy hrál BG1, tak jsem jako sprostý powergamer využil toho úžasného faktu, že expy se dělí rovnoměrně do družinky, a když chcete někoho najmout tak se k vám přidá (tuším) na levelu o 1 menším, než jste vy.
Mno a jestli si pamatujete ten quest, kde jste měli získat jakousi magickou róbu z toho ostrůvku, který na sebe stahoval teleportující se mágy, kde vstup hlídal lední medvěd (celkem bijec vůči lvl1/2 charakterům) mno a pak kupa frost wolfů a nějakých 6-8 mágů uvnitř, každý dropující nějakou fajn věc a průměrně 5000 expů. Jo a celkem fajn bylo, že jste to byli schopni vymlátit s Imomen ve dvou, poskočit tak o 3-4 úrovně a pak si nabrat Jaheiru, Khalkida, Misca a všechny ty nezapomenutelné charaktery a ušetřit tunu expů.... a pak se nechat zabít plamennými strážci, které jste naštvali klikáním na náhrobek  :biggrin:

Deathman_Kenshi #46 Posted 30 November 2012 - 02:36 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
No doufam ze jestli bude uspesny tak se dockame portu i jinejch RPG perel [Klasicke RPG v japonsku stale frci]

Wizardry 9/10/11/12/13  [13 portnuta je ale jenom pro US a na sprostej iPad] :(

Kdo nehral Wizardry 7 nevi co je to dlouhe a hardcore RPG

Ale Baldurs gate kompletne 1 az Throne of bhaal se tomu rozsahovo blizil, obsahem questu a atmosferou to i prekonal :)
Tedka snad konecne zacnou delat Baldurs Gate III [nebo Icewind dale III, nebo ne-online Neverwinter III :)]

Silentstalker #47 Posted 30 November 2012 - 02:44 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366

View PostDeathman_Kenshi, on 30 November 2012 - 02:36 PM, said:

No doufam ze jestli bude uspesny tak se dockame portu i jinejch RPG perel [Klasicke RPG v japonsku stale frci]

Wizardry 9/10/11/12/13 - no ta portnuta je ale jenom pro US a na sprostej iPad :(

Kdo nehral Wizardry 7 nevi co je to dlouhe a hardcore RPG

Ale Baldurs gate kompletne 1 az Throne of bhaal se tomu rozsahovo blizil, obsahem questu a atmosferou to i prekonal :)
Tedka snad konecne zacnou delat Baldurs Gate III [nebo Icewind dale III, nebo ne-online Neverwinter III :)]

W7 je snad až MOC hardcore... on klasický Dungeon Master stačil :)

pppddd #48 Posted 30 November 2012 - 02:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Mě se na BG2 líbila ta uzavřenost celého příběhu. Samozřejmě, každý by rád viděl sequel své oblíbené hry, ale ne vždy je to ta nejlepší cesta. Vždyť na kolikátém levelu jsme končili ToB... naše postavy se dostaly na úroveň polobožských zabijáků, kterým ani 99,9% z Ballovy esence nabušená sestřička hlavního protagonisty není v souboji rovna. (Ó jakou jsem měl radost, když jsem tu mrchu konečně zabil! Protože jsem při svém prvním gameplayi neměl tak ucelenou představu o tom "What in tarnation am I doing right now?!", tak mi souboj s ní dal chvilku zabrat.) Kdyby mělo vzniknout BG3, nevím kolem čeho vy to chtěli točit, kde sehnat podobně nosný příběh. A navíc, museli by přimět Minsca s Booem, aby se zhmotnili ze svých hvězdných konstilací a šli nakopat zadky zla ještě jednou, do třetice!

Idahou #49 Posted 02 December 2012 - 10:29 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Tak jsem si složil solidní partu! Mentál s křečkem, emařka, praštěná meg rayen, emařka (gothka?) a brunetka :)
Jinak momentálně
Spoiler                     

Jde vám forum.sigil.cz? Docela bůbý, že by to tam zavřeli, zrovna když se to začalo rozjíždět...

Jinak, pokud se vám nelíbí nové ui, tady jse ke stažení staré ;) http://www.shsforums...ws-for-bgee-10/

rallytravel #50 Posted 02 December 2012 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22715 battles
  • 1,396
  • [_AF_] _AF_
Chlapci kde to stáhnu? Myslím oficiálně, rád zaplatím za šanci, že bude pokračování :o)

Idahou #51 Posted 02 December 2012 - 01:25 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Na http://www.beamdog.c...nhanced-edition

Musíš se zaregistrovat po koupi, pak můžeš stahovat a hrát buď přes klienta prodejce, nebo přímo BG.

Pak napiš, jak to šlo stahovat, jestli byla ještě taková zátěž (mě to tahalo jen 60kb/s při preloadu)

PorterRockwell #52 Posted 02 December 2012 - 07:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059
Už abych se k tomu taky dostal, za měsíc bude času dost :)  Do té doby jen občas chvilu BG2...

Jinak dneska příjemně odehrané roty s naší komunitou, taky jste se mohli ukázat, tak třebas příště.

Idahou a další co to mají, mohli byste bez spoileru napsat nějaké podrobnější celkové hodnocení, jak vidíte ty zlepšení, jak vidíte šance, že se toho prodá dost? Aby udělali za rok BG2.

Idahou #53 Posted 02 December 2012 - 09:38 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
No na začátek se nejdřív musím pochlubit:
Spoiler                     

Na hodnocení jsem asi až příliš zaujatej :) Navíc jsem měl kliku (klep klep klep do dřeva) a všechno mi běží jak má. Spousta lidí nadává na grafické chyby a nepříjemnosti, jenže to se týká těch s inteláckou (integrovanou) grafikou, s těma je problém, ale vědělo se to už měsíce předem a vývojáři na to upozorňovali. Pak je problém s češtinou, ta se nestihla komplet celá a tak nové texty prostě chybí a nejsou místo nich ani ty anglické - prostě prázdné dialogy. Horší je, že při zapnuté češtině se nepřehrávají hlášky ("Go for the eyes Boo!" "You must gather you party..."...). Já osobně jsem to vyřešil zapnutím angličtiny. Vyjma těchto dvou věcí, nevidím žádné problémy, je to starý dobrý Baldurs Gate tak jak si ho pamatujeme, takže bez bugů, které nás tenkrát štvali a které si prostě nevybavím. Takhle, nezkazili to a na dnešní poměry je to hra vysoce nad standarty. Užívám si každou minutu

A jaká je šance, že se toho prodá dost? Absolutně netuším, protože nemám páru nakolik je to mohlo vyjít co se týče nákladů, zcela určitě se prodalo více jak 20 tisíc kopií, tolik bylo totiž online lidí na BG foru v den vydání. Můj odhad je, že zatím to bude kolem 50k celkově. BG má ohromnou výhodu, že původní hráči jsou už dospělí a můžou si dovolit zainvestovat do nostalgie/super herní zábavy, protože vědí, že vydrží. Zároveň je ale omezeno, co se týče zájmu nových, mladých hráčů. Co jsem sledoval, tak se warez zatím setkal s ostrou kritikou přímo z řad wárezáků, takže v tomhle směru bych taky nečekal nějaké omezení příjmů.

Osobně bych si dovolil doufat, že jelikož jde o straou partu, tak jim nejde ani tak o zisk a do BG2 se pustí i když bude výdělek slabší... Ale pokud bude slabší, bude slabší i tým...

pppddd #54 Posted 03 December 2012 - 12:19 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
A už spravili tu buglou jeskyni, kde jste si mohli narvat charisma over 9000?

Byschof #55 Posted 03 December 2012 - 05:48 PM

Private

• Player
  • 21 battles
  • 5
Pořád nemám ... ale já jsem hrál předtím.  :Smile_Default:  Prostě skvělý. Kolik je v České republice?

PorterRockwell #56 Posted 04 December 2012 - 08:19 PM

Lieutenant General

• Player
  • 19635 battles
  • 7,059

View PostIdahou, on 02 December 2012 - 09:38 PM, said:

Na hodnocení jsem asi až příliš zaujatej :) Navíc jsem měl kliku (klep klep klep do dřeva) a všechno mi běží jak má. Spousta lidí nadává na grafické chyby a nepříjemnosti, jenže to se týká těch s inteláckou (integrovanou) grafikou, s těma je problém, ale vědělo se to už měsíce předem a vývojáři na to upozorňovali. Pak je problém s češtinou, ta se nestihla komplet celá a tak nové texty prostě chybí a nejsou místo nich ani ty anglické - prostě prázdné dialogy. Horší je, že při zapnuté češtině se nepřehrávají hlášky ("Go for the eyes Boo!" "You must gather you party..."...). Já osobně jsem to vyřešil zapnutím angličtiny. Vyjma těchto dvou věcí, nevidím žádné problémy, je to starý dobrý Baldurs Gate tak jak si ho pamatujeme, takže bez bugů, které nás tenkrát štvali a které si prostě nevybavím. Takhle, nezkazili to a na dnešní poměry je to hra vysoce nad standarty. Užívám si každou minutu

A jaká je šance, že se toho prodá dost? Absolutně netuším, protože nemám páru nakolik je to mohlo vyjít co se týče nákladů, zcela určitě se prodalo více jak 20 tisíc kopií, tolik bylo totiž online lidí na BG foru v den vydání. Můj odhad je, že zatím to bude kolem 50k celkově. BG má ohromnou výhodu, že původní hráči jsou už dospělí a můžou si dovolit zainvestovat do nostalgie/super herní zábavy, protože vědí, že vydrží. Zároveň je ale omezeno, co se týče zájmu nových, mladých hráčů. Co jsem sledoval, tak se warez zatím setkal s ostrou kritikou přímo z řad wárezáků, takže v tomhle směru bych taky nečekal nějaké omezení příjmů.

Osobně bych si dovolil doufat, že jelikož jde o straou partu, tak jim nejde ani tak o zisk a do BG2 se pustí i když bude výdělek slabší... Ale pokud bude slabší, bude slabší i tým...

Díky za shrnutí :)  Jinak ty spoilery si nečtu, mě to čeká až za měsíc během dovči!

No dokud to není ve francouzštině, kterou nedávám, tak si s tim poradim :)  Tak si to potom s kompletní češtinou holt budeš muset dát ještě jednou, za jinou postavu  :Smile_trollface-3:

Ty technické problémy jsou docela škoda, protože ta hra je "oldschool" a takových veteránů, co jinak nehrajou a maj jen pracovní notebook, se určitě najde dost. Taky to vyvolává pochyby, jak se poperou s verzí pro iPad, když mají problém s grafikou Intel na PC.

Hláška "You must gather your party..." ve mě vždycky vyvolává vzpomínky na mládí :D To jsou ty zažité reflexy už.

Z toho mála co jsem si o tom zjistil, chápu že bylo pro ně těžké získat všechny licence a práva od Wizards of the Coast, Bioware/EA atd. A v tom by mohl bejt háček, že tihle jim to BG2 možná nedají, pokud toto nebude dostatečně ziskové. Nezbývá než na to nalákat další  a další veterány jako jsme my :)

View PostByschof, on 03 December 2012 - 05:48 PM, said:

Pořád nemám ... ale já jsem hrál předtím.    Prostě skvělý. Kolik je v České republice?

Myslíš kolik je hodin, nebo kolik to jako pro nás stojí?

Idahou #57 Posted 04 December 2012 - 10:05 PM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Do spoilerů dávám jen drobnosti, jestli si BG ještě pamatuješ, tak tě asi moc nezaspoileruju :)

Jinak co se týče češtiny:

Nefungující zvuky by zřejmě měly být opraveny v dalším patchi, který doufejme vyjde brzo. Kdybyste je chtěli funkční už teď, tak jsem si to opravil sám :) můžete si to stáhnout tady:
http://uloz.to/xikfm9P/dialog-tlk
Soubor stačí nakopírovat do složky se hrou C:\Program Files (x86)\Baldurs Gate Enhanced edition\Data\00766\lang\cs_CZ
Autorem je PJ_Trewor z ofiko fóra BG:EE

Verze pro ipady, co jsem slyšel, běží krásně.

Ohledně licencí - já jsem tak nějak nepochopil, jestli je museli kupovat, nebo je drží sami ti co se podíveli na BG:EE, ale hádám, že obojí. Víceméně je tale Enhanced Edition snad práce tlupy nadšenců, o to víc si toho cením.

A ony hlášky jsou prostě ... Baldurs Gate :) Však taky když mi pošlete smsku, ozve se mi z kapy "Go for the eyes Boo! Yahhhh!"  :Smile_glasses:

Idahou #58 Posted 05 December 2012 - 08:15 AM

General

• Veteran
  • 36687 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Dnes vyšel Update 2, velikost do 100mb, aktuálně mi to jede 350-400 kb/s (max mám 500-550)
Bohužel, o češtině ani zmíňka, seznam oprav jsem schoval pod spoiler
Spoiler                     

Deathman_Kenshi #59 Posted 05 December 2012 - 09:05 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
Sice to neni primo o BG ale chysta se nova hra toho zanru - Project Eternity - http://eternity.obsidian.net/

Obsidian entertaiment sa znova zlozil dohromady.
Na kickstarteru nazbiraly 4,3M a uz by mela byt coskoro ve vyvoji
Bohuzel release date je az 2014

Coz nastesti pomoze preklenout Wasteland 2 - aka Falout 0 remake - http://wasteland.inx...ertainment.com/
Pre tych co nehraly povodny Wasteland. Tahove suboje, tvorite si celu partu. Myslim ze mapa sa tam generovala [tu bude asi zmena a bude jedna fixna ako vo Falloute].
Pohlad iso-3d [povodna bola cisto z "hora" a boje boly z "vlastneho" pohladu :)]. Tesim sa.

pppddd #60 Posted 06 December 2012 - 02:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32953 battles
  • 1,419
  • [READ] READ
Takže jak to tak vypadá, ta jeskyně je pořád zabugovaná... mno vzhledem k tomu, že když jsem ten bug našel, tak jsem ani po usilovném googlení nenašel na netu jedinou zmínku o té chybě, tak si jí asi nikdo nevšiml... Takže předpokládám, že se s ní ani nikdo z vás nesetkal.
Btw: Idahou, gratuluji k moderátorství - to je nějak čerstvě, nemýlím li se? I tak - "It is dangerous to go alone - take this banhammer and use it wisely  :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users