Jump to content


Hustě Unikátní Grupa Opičáků a jejich Bojová Akademie [HUGO] & [BAGO]


 • Please log in to reply
33 replies to this topic

SamuelG #21 Posted 18 June 2013 - 07:53 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Je za námi další týden a opět Vám posíláme našeho poštovního tukana. A co že se všechno událo ? No něco by tu bylo


NOVÁ FÁZE KLANVÓRŮ ANEB EMIGRUJEME DO EVROPY


Posted Image


Začalo to. Je to tu. Začíná nová fáze testování klanvórů a protože je na správný test potřeba správná opice ( ale prý se testovalo i na lidech a prasatech ), tak tam nemusíme chybět. Tak hurá na to. Svolala se tlupa, sezvala se rada starších a už se rokovalo. Během rokování jsme dospěli k tomu, že zůstaneme v Africe a že bychom se mohli teoreticky a čistě náhodně pokusit se podívat i jinam ( Jeden z našich zástupců inzeroval pohlednici od prastrýce své babičky, který údajně žije v zemi, kde se žerou šneci a žáby ). V Africe jsme si vybrali krásné místečko s dostatkem banánů. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že do celé Afriky se stěhují Evropani ( ti co se pořád flákali tam, kde máme toho známého v ZOO ). Taky se ty bitvy podle toho trochu vyvíjely, nicméně jsme slavili úspěch. Zůstali jsme sice jen na jednom místečku ze čtyř ale aspoň něco. A pak se to stalo. Přiletěl poštovní tukan ( fakt byl uřícenej jak hroch v období dešťů ) a donesl zprávu :"Tuk tu tu tuk tuk tak tak tuk tuk tak taktak tutuk" ( jasně chápu. Volně přeloženo bez dialektu "Opice, balte banány, jsme v evropě, ochutnáváme šneky a žáby a pijeme nějaký alkohol co bublá" ). A tak jsme se sebrali, nechali v Africe zapíchlou vlajku s hromadu slupek a nápis : "Byli jsme tu. Opicas"


Posted ImageEVROPA A JINÉ PŘÍHODY


Jsme v kraji Evropském, podle kompasu z mravenců a kokosového ořechu v Evropě západní. Kolem nás se to barví dalšími tlupami, převážně lidskými. Je tu další den, další podvečer a na našem předsunutém velitelství ( Sakra ani si neumíte představit jak se blbě dopravuje velitelský baobab z Afriky do Francie ) začíná boj o naše území. Vlastníme dvě. Zemi Lotrů ( Lotrinsko asi ... ) a kraj Bublinek ( Champagne ). Boje se vyhrocují ale na prvním i druhém tieru nemáme problém. Začínají nám přicházet dopisy od dalších kolem nás a jsme zavaleni poštou ( tahle papírová pošta je hrůza. Normální opičí poštu na listu přečteš a sežereš ale co s papírem ? ). Ale nakonec jsme vyluštili zprávy na tom papíru a potvrdili, že tam a tam nebudeme dělat žádné opičí Bububu a na druhou stranu tam a tam na někoho bafnem.


Posted Image


DALŠÍ DNY


Začalo přituhovat. Kolem nás se začíná něco formovat. ( říkáte tomu aliance ). Nevíme, zda to bylo schválně nebo se snažili maskovat ale začali se srocovat pod žlutou barvou. Nosíce banánovou barvu, snažili se nás obtěžovat a zdržovat, snažili se upoutávat naši pozornost a prostě dělali bordel. A co na to opice ? Myslíte že jsme se báli ?


Posted Image


Kdepak. My jsme si řekli :"Hounajs. Když už nás provokujou žlutou barvou, půjdeme po nich jak opice po dvoutýdenním půstu" A taky jsme šli. Nakonec to následující dva dny dopadlo stejně. Pokaždé když se na nás chystali a připravili si stroje a chtěli na nás vlítnout, my jsme se s nimi poprali a sebrali jim další území. Hned ten samý den jsme našim spojencům jedno staré území přenechali. Aby to bylo fér. ( což se pak později ukázalo jako chyba, protože všechna území, která jsme spojencům dali, oni ztratili ).


Posted Image


A CO DNES ?


Dnes se ukázalo sluníčko a posvítilo nám na katastrofu kolem nás. Zleva se přiřítil další klan, který se začal hrdě hlásit ke Žlutému Šmejdu ( Krycí název té aliance, poznáte to podle barvy ). A to už nebyla žádná sranda. TO už byl boj na život a na smrt. A setkali jsme se s nepřítelem silnějším. Který nás porazil. Do našich řad to vneslo smutek a zklamání.


Posted Image


ALE JEN NA CHVÍLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


JSME POŘÁD V EVROPĚ ??? JEŠTĚ ANO !!!


VZDÁME TO ??? NE !!! ... ano .... KDO TO ŘEKL ? ... já .... Neeee, nebijte mě .... AU... AU ....AU .......


BOJUJEME DÁL ??? ANO !!!! ( ... ten zmlácenej ať drží hubu ... )


Posted ImageSamuelG #22 Posted 25 June 2013 - 06:24 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

ZPRÁVY Z DŽUNGLE

aneb

To tahání velitelského baobabu je těžší než se čekalo


Týden se s týdnem sešel ( my tomu říkáme sedmidenní a taky dny máme pojmenované jinak : Ponraví, Tukanví, Stromoví, Čtvrtkokosí, Papájaví, Somroví a Banánový den ) a v Evropě se toho zase dost událo. Jak už jsme říkali minule, byli jsme uprostřed boje se žlutým šmejdem. Když myslím uprostřed, tak myslím fakt uprostřed. A aby si to někdo blbě nevyložil ( Myslíme uprostřed jako když nosorožec trefí slona uprostřed nohy a ne jako že je nosorožec uprostřed strkání do prostředku nohy slona. Teď to doufám chápete. ). Pro nás to byla situace poněkud prekérní ( to jsme někde zaslechli, znamená to být v zadeli ) ba přímo fakt krutopřísně hustodémonky špatná. Viz. nákres který netřeba komentovat ( tady to ani nejde, tady naštěstí patlám ty opičárny jen já a náš Alfasamec se do toho už taky necpe )


http://www.sdilej.eu...fa651d96b70.png

No ale co nás nezabije dnes, nebudeme odkládat na zítřek. Takže jsme se rozhodli, že vytrváme. Rozhodli jsme se navečer o dlouhé debatě ( jo a ten defétistický opičák z minula na tu hubu nakonec nedostal. Ale slíbili jsme mu ananas ). Naše nadšení bylo nezměrné, naše touha držet se zuby, nehty, ocasy a dalšími výčnělky těla správného opičáka ( Samozřejmě hlavou. Koho napadlo něco jiného, nemusí se stydět. Taky na to myslíme ). No ale nečekali jsme že nám to vydrží jen do nočních hodin. Bohužel díky kvalitnějšímu soupeři, jenž má danou mapu najetou prý i poslepu a pozadu s prstem v zadku nejbližšího spolubojovníka ( my to umíme taky, jen ten prst v zadku spolubojovníka nám prostě nesedí ) a díky malé taktické miniaturní chybičce a detailními minimálnímu rozdílu jsme to totálně prodrbali ( jako prohráli, nikoliv prosouložili. To já jen pro jistotu ). Takže chca nechca vychca obchca jsme měli smůlu a koupali jsme se ( aspoň že jak jsme dotáhli ten baobab k vodě tak ta mrcha naštěstí plavala )


Posted Image


A CO DÁL ?

No nasedli jsme na baobab ( vybalancovat kládu na mořských vlnách je fakt větší masakr než podrbat ošklivou orangutanici za uchem a obskočit starého hrocha ... sakra ... nebo to bylo naopak ? ... ). Nicméně se zadařilo a nechali jsme se unášet mořskými proudy. Bohužel jsme nezjistili, že jsme vyhodili strom na sever místo na jih. Za nějaký čas nám začala být malinko zima. ( To je zima.... já chci domů.... do Afriky .... do El Halůfu .... dopr***e to je kláda ).

Posted Image

Ještě nějakou dobu jsme se plavili a mrzli, až jsme se doplavili do krajin více pohostinných. Oběvily se před námi břehy Lotyšska ( původně jsme si mysleli, že je to Litva ale vysvětlete opici zeměpis, když se nalodí na baobab na severu místo na jihu ... ). Krajina byla vlídnější, místní obyvatelstvo poněkud méně. Co dělat, zase se bojovalo a bojovalo, ale nakonec se nám podařilo vyhodit kotvu ( máme hlavu nosorožce na liáně ale ochráncům přírody to raději neříkejte ), zakotvit baobab, vyskákat, zákeřně zaútočit, poprat se s dalšími neopicemi na pláži a nakonec i zvítězit nad místními proletáři.

Posted Image

Takže co dodat závěrem ?

MÁME ZAKOTVENO !!! MÁME VYLOŽENO !!! MÁME NABITO A ODJIŠTĚNO !!!

A JE TO SAKRA A K ČERTU A U SLONÍHO LEJNA ZASE V HÁJI, PROTOŽE MŮŽETE JEN HÁDAT, JAKOU BARVU MAJÍ KLANY KOLEM NÁS ??????

http://www.sdilej.eu...fd37882fee9.png


Posted ImageS pozdravem a přáním ať nám držíte oba palce ( my teda umíme 4 )ŠamanSamuelG #23 Posted 02 July 2013 - 08:18 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Velevážené opice, neopice a jiné formy života

( co umíte číst a našli jste cestu až sem )


Je za námi další sedmidenní ( nemusím vám to doufám znovu vysvětlovat ... ) a je tu další hlášení z fronty. Dnes to nebude tolik o bitevních úspěších. Bohužel se na nás asi dívá Velká Opice svou zadní červenější tváří a duchové našich předků a zadků nám nedávají tolik podpory ( hlavně ti od předků, těch od zadků máme asi dost ). Na poli válečném se nám daří kvalitně bojovat, jsme schopni útočit i na dvě pláže najednou, ale bohužel nám nejde koncovka. ( u vás se traduje něco o nějakém štěstíčku, kapřících a tak dále. Což nechápeme. Na štěstí nespoléháme a ryby nežeru ). Ve dvou z několika bitevních akcích jsme byli nepřítelem nevpuštěni do jeho oblasti ( myslím, že někdo by to popsal nějakým tím výrazem, kdy se obránci popisují jako účastníci nějakého tábora nebo kempu ).

Posted Image


Co se dalo dělat. Snažili jsme se bojovat ale nedaří se. Během našich operací jsme také rozeznali několik velice miniaturních taktických chyb ale i malý podnět na počátku může na druhém konci způsobit katastrofu. ( Vy to popisujete něčím kolem mávnutí křídel motýla a bouři na jiné straně zeměkoule. U nás je to o tom, že i když tě kousne malý mravenec, můžeš pak pocítit velkou bolest. Zvlášť když se lekneš, praštíš se hlavou do větve, spadneš ze stromu, zlomíš si ruku a na tebe spadne půlka tlupy smíchy ze zbytku koruny stromu ).Nicméně informací máme i více.


A naše nová hlavní informace ? Nová smečka !!!!!


Po delší debatě v opičím sněmu, několika bitkách a mnohem více pitkám jsme se nakonec usnesli ( i když jsme málem Alfasamce neunesli ), že je nutné rozšířit působiště naší tlupy. A vzhledem k tomu, že díky viditelným úspěchům se nám začíná rozrůstat opičí základna, budeme zakládat


B.A.G.O.

aneb

Bojoví Akademici Grupy Opičáků


Naše nová divize jest samostatnou akademií, kde by mělo dojít k dalšímu náboru ochotných "budoucích"opic z řad jiných druhů a také potencionálních nových opic, jenž mají kladný vztah k banánům a dalšímu tropickému ovoci. Tento nový subjekt se bude zcela věnovat výuce a tréninku nových opičáků pro hlavní úderné síly. Celá výuka se bude zaměřovat na tyto kategorie.


DETAILNÍ ANALÝZA STÁVAJÍCÍHO MATERIÁLU

Posted Image


JASNÝ DOZOR KVALITNÍCH PROFESORŮ K VÝUCE STUDENTŮ

Posted Image


TRÉNINK SOUSTŘEDĚNÍ, KONCENTRACE A PŘESNOSTI

Posted Image


FYZICKÁ PŘÍPRAVA A ZOCELENÍ ORGANISMU

Posted Image


a v neposlední řadě a vždy až na prvním místě


TÝMOVÁ SPOLUPRÁCE

Posted Image


Již brzy se dozvíte více a budete mít možnost získat širší rozhled v našem studijním programu

Posted Image


S pozdravem


ŠAMANSamuelG #24 Posted 08 July 2013 - 08:54 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Přilétá k Vám další poštovní Tukan se zprávou z džungle

 

CO SE DĚJE ? ( to není přímá otázka a neptáme se Vás, nebojte. )

 

Zprávy z HUGO jsou jasné. Pokračují líté boje na Globální mapě ( Mapovaném Glóbu ? ... teď nevim ) a naši Opičáci se konečně vylodili na území Krymu. Jsme rádi, že je červenec, protože jinak bychom tam klepali kosu a na pláž bychom museli dobruslit. ( což by asi nebyl problém, protože i v tomto směru poctivě trénujeme )

Náhoda přeje připraveným. Nám také občas přeje ( asi to je tím, že se i občas připravujeme ). Taktiku bedlivě plánujeme. Techniku pečlivě vybíráme. Tým obezřetně skládáme a děláme téměř maximum. ( Nemůžeme uplně maximum, protože pak nemáme již žádné rezervy. A každá opice ví, že i rezervní zásoba banánů na horší časy je vždy grunt ). A tak jsme se vylodili na Krymu. Tak jsme setrvali co nejdéle to šlo. Ale jak už se nám poslední dobou stává, setkali jsme se se zkušeným a lépe připraveným nepřítelem. Nejdříve MUROP, poté WRATH. Zároveň jsme se pokusili v daném regionu spolupracovat s našimi neopičími válečníky z EHW. Bohužel nám Velké Opice asi opravdu nebyla nakloněna a už jsme zase ve vodě .... ( ale kdo se vzdává, je Opičák na kekel. Jedeme dál, močálem černým kol bílých skal ).

 

CO NÁS ČEKÁ ?

 

To byste chtěli vědět, že jo. Tak my vám řekneme, co se u nás chystá. Jak už bylo zmíněno, máme v plánu natáčet film, jehož trailer jste již mohli vidět. ( kdo ho neviděl, budiž proklet kletbou suchého tukana ). Vzhledem k tomu, že náš materiál musí být aktuální a nelze se spoléhat na to, že bude tento za měsíc v pořádku ( v džungli se všechno nedžungloidní strašně rychle kazí. ), musíme počkat na nové kotouče filmu ( ... no sakra nevíme, kdy bude patch 0.8.7 a pak by všechny replaye byly v háji jak nosorožec v bahně ).

Abychom nevyšli z konceptu klanových soutěží, máme tu další vlastní a tentokráte pod taktovkou ( a koženou aktovkou ) Challengera. Zase se opice ženou za mlácením nepřátel, přežívání v boji a sbírání metálů. Výsledky pak rádi odprezentujeme hned jak soutěž skončí.

Také jsme mimo jiné plánovali že si uděláme pro veselé pozdvižení hon na lišku. Viděli jsme to v jednom filmu a banda do červena oblečených lidí na komoních a s hromadou psů běhá jak magoři po lese a honí lišku.

Posted Image

Zatím je to ve fázi plánování. V tuto chvíli mám v hlavě první základy. Prvním bodem je to, že lišku nahradíme nosorožcem ( Lenochod neprošel, potřebujeme něco rychlého ). Pak jsme jasně hledali něco, co by nahradilo smečku psů. Bohužel tento problém nemáme dořešený. Ale už jsme úspěšně našli náhradu za komoně. Zebra je více než vhodný komoň pro naše klimatické pásmo.

Posted Image

Bohužel, plán má základní trhlinu ( náhrada psů to není ). Obáváme se, že místo abychom my štvali nosorožce, bude on honit nás ... ( uznejte, že v tomhle případě je absence psů naprostá prkotina ). Co by dělal každý další kdyby viděl toto, sedíce na líné zebře ?

 

MAKAKDEMICKÁ OBEC BAGO

 

Jak už jsme Vás informovali, byla založena věhlasná Akademie pod vedením zkušených Makakdemiků, kde jsme našli více prostoru pro další zájemce o to, jak se stát správným Opičákem. Dali jsme toto na vědomí ( podvědomí a pro některé možná i bezvědomí ) tento fakt přeškrábáním našich náborových plakátů. Jak zde, tak i na jiných vývěsných stromech. Co bychom mohli říct o Akademii více ? Jednak můžeme popsat jejich účel ( prosím neplést s účtem, to je sprosté slovo a klanové tajemství, které zná jen Opičí Rada a klanový Hamoun ). Účelem je tedy hlavně sdružení všech dalších zájemců, kteří se ještě necítí býti vrhnuti přímo do bitevní vřavy a chtějí nabrat něco více zkušeností a osvojit si taktiku a spolupráci v tlupě. Pro tyto operace máme i takto sestavenou výuku

 

INTERAKTIVNÍ TRÉNINK - Vhodný pro mladé opičáky, kteří se formou naprosto skvělých a nadčasových videozáznamů seznamují s tlupou.

Posted Image

 

KURZY MATEMATIKY A STATISTIKY - Jasný soubor matematických případů nejvyšší obtížnosti, který má stimulovat mozkové závity studujících opů

Posted Image

 

KURZY TĚLOCVIKU - Poznejte fyzické možnosti nepřátel, naučte se znát slabá místa a udeřte ve správný čas a správnou silou

Posted Image

 

KURZY PŘEŽITÍ A MASKOVÁNÍ - Nedejte nepříteli šanci aby vás odhalil. Udeřte s výhodou překvapení

Posted Image

 

Ale abychom nebyli zaměřeni jen tak specificky a vážně, máme tu i výtvarné a hudební kurzy. Ty se těší velké oblíbenosti a návštěvnosti.

 

 

 

Rádi bychom tímto oslovili i další zájemce, jenž se necítí na bitevní vřavu na plné koule ( do plných koulí to bolí .... ) a raději by se rádi ještě věnovali studiu. Neváhejte a dorazte mezi nás.

 

S pozdravem

 

Váš Šaman

( ... cítím nový mladý a svěží vítr doufaje, že si neuprdl ten nosorožec ... )

Posted Image


Edited by SamuelG, 19 March 2015 - 08:12 PM.


SamuelG #25 Posted 30 July 2013 - 10:40 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Drazí Neopičáci a jiné neopičí formy života

 

Opět se tu ozýváme z hloubi džungle a přinášíme Vám další hlášení. Tentokráte ovšem ne přímo z bojiště ale máme pro Vás pár informací přímo z tlupy. ( Teda přírodopisný film on Nejšln Džeografyk fakt nemáme, takže se předem omlouváme těm co čekali seriál o páření makaků )

 

NAŠE ÚČAST V PRVNÍM KLANOVÉM TAŽENÍ

 

Můžeme říct, že toto klanové hlášení nám přineslo hodně dobrého a i trochu špatného ( To dobré převládá jednoznačně ). Měli jsme možnost se účastnit tohoto Vašeho "proudžektu", který se  nám celkově líbil. Jednak jsme si mohli zablbnout i s něčím jiným než s největšími opicomaslostroji a jednak jsme zaznamenali velkých úspěchů v prvních dvou fázích na poli Evropském ( no vždyť víte, ten boj proti žlutému šmejdu ). V dalších dvou fázích to také nebylo špatné ale na konci jsme měli trošku smůlu ( ale odhalili jsme další nedostatky na kterých urputně makáme ). Dlouho jsme přemýšleli, proč se to nepovedlo a už jsme na to přišli. Ono totiž došlo k incidentu , který urazil Velkou Opici a duchy našich předků a zadků ( potom s námi komunikovali jen ti od těch zadků a i to nebylo zrovna super ). Než se ale dostanu k tomu, co se stalo, musím Vám taky sdělit něco o Velké Opici a co to pro nás znamená. Takže zde několik dalších informací :

 

Panteistická církev

Posted Image


MOTTO: OPICE JE DOBRÝ PÁN, ALE ŠPATNÝ SLUHA

Učení pan-teistické církve vychází z panteismu (pan = šimpanz (lat.), theós = víra (řec.)),

vypracované veleknězem chrámu planety opic J. F. a slavným opičím filozofem Cheetah ( čtěte Čitou, jestli chcete ).

„Stop kácení deštných pralesů. Nekácejte stromy, kácejte paneláky.“

Cheetah na IV. mezinárodním kongresu opic

(Novosibirsk, 2011 a byla tam zima jak sviň - tímto se dodatečně omlouvám našim kolegům od prasátek, že to tak nemyslíme na ně a že by oni byli snad studené rypáčky )


Programové cíle:
1) zrovnoprávnění opic s lidmi ( tam je to bez keců jasné, mnohé opice se opičí po lidech a mnozí lidé se velice často degradují na opice či nižší formy života )
2) opičí vzdělávání (
na což máme i vlastní akademii )
3) uznání Darwinovy teorie (
Pokud uvážíme, že se člověk vyvinul z opice, je politování hodné, že lidé zapomněli na duchy svých předků a zadků )
4) volný pohyb opic po světě (
si ty svoje pasy strčte víte kam )
5) uznání opičího státu (
ještě se neví kde ale kandidáti by se našli. Pravidelně sledujeme, u kterých států se objevují komentáře, že je to Banánistán či Banánová republika )
6) uznání opičí suverenity v OSN
7) člověko-opičí charita (
nebudeme dále měnit banány za ty Vaše korálky, žrát se to nedá )
8) založení opičích hřbitovů
9) zákaz pokusů na opicích (
Už toho bylo dost )
10) povolení pokusů na lidech (
toho naopak dost nebylo ale v historii se o to již někteří vybraní jedinci pokoušeli )
11)
tohle je tajné, to nemůžeme říct ani Vám
12) zastavení klonování opic ( Opice je unikátní, dvě stejné opice je nuda )
14) tolerance mezi všemi náboženstvími (
tolerance, která se může ale v případě záporného postoje změnit na něco uplně jiného a bylo by to fakt ošklivého a oblečeného v černém )

Rituály

Posted Image


1) Přeměna v opici
a) Způsob I.: pomocí alkoholu ( protože ten, podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství )
b) Způsob II.: pomocí shnilého ovoce ( toto je forma přeměny vcelku jednoduše proveditelná ale není zaručený ten správný efekt )
c) Způsob III.. pomocí lihu ( nevratný, protože toto je spojeno s naložením do nějaké velké nádoby a následně vyplnění lihem. Bohužel v té chvíli je většinou ten uvnitř poněkud tuhý )
d) Způsob IV.: postupná metamorfóza (někdo zde praktikuje plastickou chirurgii v rukách odborníka, někdo si to dělá doma sám. Bohužel doposud se nepovedl takový zákrok aby se z jakéhokoliv normálního ocasu stal ocas chápavý )
e) Způsob V.: meditací (nevratný, neboť zde je potřeba velké víry a odříkání, velká představivost a ignorace standardních vjemů civilního okolí. Jako například reálný život, článek o tancích na feministky.cz a podobné nevhodné podněty)

2) Způsoby uctívání Velké Opice
a) docházka do chrámu ( Pokud víte, kde ten chrám je. Nebo pokud nemáte  v procesu metamorfózu lihem a vaše koordinace je horší než bot v prémiáku 8. Tieru )
b) modlitby ( aplikovatelné kdykoliv a kdekoliv, ale doporučujeme ne moc nahlas. Oceňujeme odevzdání se myšlence, ale modlit se na plný koule někde v jednu ráno vedle spícího nosorožce může znamenat, že se modlitba k Velké Opici změní na setkání s ní )
c) obětování banánu ( ideálně sežrat, poděkovat za uzrálé jídlo a uschovat slupku pro naše výzkumné oddělení )
d) obětování konkurenčního kněze / šamana ( zde je třeba vždy brát v potaz to slovo „konkurenčního“ )
 

Panteistická církev se částečně inspiruje křesťanským desaterem neopomenula ani Korán, ale provedla jejich modifikaci a obohatila je skvělé a nové myšlenky :

 

Posted Image


1) Velká Opice je jediné božstvo a promlouvá ke svým opicím ústy Šamana
2) Není jiného božstva krom Velké Opice a vše ostatní je blamáž, která ale může slušně sypat
3) Neber nadarmo jméno Velké Opice, Šamana či Alfasamce, nebo dostaneš po tlamě nebo ananas (
to druhé vám nebudu raději vysvětlovat )
4) Víra si žádá oběti a obětiny. Na bitevním poli i u oltáře. Nejlépe se obětuje protivník
5) Cti předky své, zadky své a duchy obojího
6) Zabiješ v sebeobraně (
cokoliv se na tebe řítí, může se brát jako důvod k obraně. Jako je jasné že tukanovy se ubráníte lépe než nosorožci )
7) Nepozřeš obětinu Velké Opici (
Tady bylo původně nesesmilníš ale vysvětlete to opicím. )
8) Nezabiješ Opici, nepozřeš Šamana svého (
Já to nevymyslel, ale je zde vidět, že se myslí i na nás, chudáčky šamany a to hned dvakrát )
9) Nepokradeš banánu ni liány opičáka ve zbrani svého
10) (
toto je tajné, neb se v něm píše, co se zrovna obětuje Velké Opici a díky konfliktu viz. Níže to pochopíte, proč se to nesmí zveřejnit )


Božstvo

Posted Image

Panteistická církev uznává za nejvyššího boha Velkou Opici, dalšími povolenými modlami jsou King Kong – bůh války a Judy – bohyně plodnosti. Panteistická církev je nábožensky velmi tolerantní, tudíž se nebrání uctívání dalších opic i lidí. ( Teda u lidí je rezerva, i když jeden kandidát by se našel ).

Posted Image

 

tak a teď víte, jak je pro nás víra ve Velkou Opici důležitá. A můžeme se dostat k incidentu

 

ZNEUCTĚNÍ OBĚTINY

 

Jak se již v dobách minulých několikráte inzerovalo, byla obětina dříve stanovena jasně. Velké Opici se obětovali tukani. Tito polétavci byli všude k dostání a jejich zobák jasně připomínal banán ( kdo v tom vidí něco jiného, tak má velkou představivost, nebo je chlívák )

Jak již ale také víte, máme už vlastní akademii. Po nějaké době se profláklo, že začíná být nedostatek tukanů a zakázal se jejich lov a konzumace, aby byly vždy zásoby pro oběti Velké Opici. Avšak toto fungovalo na naše milé Makakdemiky jako hadr na býka ( záměrně uvádím, že býkovi je u zadele, jestli je ten hadr červený a nebo jiné barvy. Krom růžové. Tu býci fakt nesnášejí ). Začali tajně osnovat plán a nenápadně začali tukany lovit ( údajně pro vědecké účely ). Po nějaké době byl tento úbytek zaregistrován a začalo se pátrat. A co čert nechtěl, bylo zjištěno vážné porušení zákazu. Naši Makakdemici tyto polétavce nejen lovili, ale oni je i udili a konzumovali a v některých případech sušili a pokuřovali. Jak už se dalo očekávat, tento hřích se donesl až k uším Velké Opice. A ta na nás seslala onu velkou smůlu a nezdar. Krom toho s námi přestali mluvit duchové našich předků a mluvili jen ti od těch zadků ( ale to už jsem psal, ale připomenout to musím, protože to byl fakt smrad ). Ale jak to bývá zvykem, nevzdali jsme se. Po dobu čtyř dnů jsme se snažili udobřit Velkou Opici a nakonec se to podařilo. V rámci bezpečí jsme ale nezveřejnil, co Velká Opice přijala jako novou obětinu ( protože Makakdemici na toto čekají ). Je pravda že si už asi týden přehrávám myšlenku zveřejnění nové obětiny ve formátu sloního lejna. Pak by bylo zajímavé, jak by se Makakdemici vypořádali s tím co nemůžou vyudit, sežrat a nebo vyhulit ( a nechtěl bych být ani u toho až to budou zkoušet )

Posted Image

 

Tak a to je pro dnešek vše a brzo Vám opět přineseme zase nějaké bitevní zprávy z bojišť ( teda pokud zase někdo nenakrkne Velkou Opici )

 

S pozdravem

 

Váš Šaman


Edited by SamuelG, 19 March 2015 - 08:14 PM.


SamuelG #26 Posted 09 August 2013 - 02:44 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Dnes je pro nás Velký den. A když řeknu, že Velký, tak to myslím vážně. Již nějaký čas se potulujeme touto komunitou, provádíme svoje opičárny a skopičiny, objevujeme se na mapě, děláme chaos snad všude, kde to jde a vesele se u toho bavíme. Záměrně píšu "nějaký čas" , protože i my umíme čas kontrolovat a počítat. Krátkodobé úseky jsme popsali již dříve, půlroční dělíme na období dešťů a období sucha ( Chcavák / Pařák ) a v neposlední řade je tu i odpočet jednoho roku. ( ten měříme podle porodnosti nosorožce a možná si dovedete představit, jak těžké je tohle kontrolovat ). Ale nebudeme to protahovat. Je to tu.

 

OPIČÁCI SLAVÍ SVOJE PRVNÍ OFICIÁLNÍ NAROZENINY

 

 

Jak můžete vidět, máme tu jasné datum 8.8.2012. Je to krásné sudé datum, které číselně przní jen ta jedna jednička a ta nula taky nic moc ( ale nezahrávejte si s nulou, nikdy nevíte jestli nepatří k nějakému milionu ). Součet všech číslic tvoří číslo 21 což je číslo, které neznamená vůbec nic. ( Někdo tvrdí, že 21 je prstů Velké Opice ale není to pravda ). Jelikož jsme se ale nechali inspirovat od našich přátel z EHW, podívejme se také u nás na datum 8.srpna v historii.

 

8.srpna 1588 - Englické kánoe rozmašírovali Španělské kánoe na šlupky a ukončili námořní Englicko-Španělskou patálii. Musela to být dobrá mela na moři. Takový počet hráčů by ve WoWS nemohl v životě do jedné bitvy

Posted Image

 

8.srpna 1876 - T.A. Edison si nechal opatentit svůj mineograf ( Cyklostyl ). Pokud se ptáte, co to je, tak to vám odpovíme uplně přesně. Je to takový tentonoc, co sloužil k rozmnožování listin a písemností ( je na principu velkého bubnu a propustné blány a raději nechceme koumat, jak to bylo s tím rozmnožováním v tom bubnu ). A sloužil jako inspirace pro pozdější vznik kopírek a v průběhu internetu i vzniku slavné církve CopyPaste ( jejich uctívačů je plný net )

Posted Image

 

8.srpna 1963 - Velká vlaková Loupež v Englii, kdy banda šikulů zčořila hromadu chechtáků z vlaku. Překvapivě byla tahle kratochvíle dříve doménou cowboys na Divokém Západě, ale je vidět, že stejně jako jsme my chtěli dělat hon na lišku, engličtí gentlemanové si chtěli zahrát na přepady vlaků. Jen ty auta jim tam dobově nesedí.

Posted Image

 

8.srpna 1990 - Irák se rozhodl, že by rád nějakou ropu a šel si oplotit pozemek v Kuvajtu a dal na něj nápis "Moje, Nešahat". Nastala z toho Válka v Zálivu, kdy se spojenecké síly rozhodly v čele s USA, že na Irácké cedule házejí bobek a klepli Sadáma přes pazoury. Od té doby se toto stalo jejich oblíbenou kratochvílí.

 

Posted Image

 

8.srpna 2012 - To je naše datum. O vzniku samotného klanu se traduje spoustu legend a pověstí. Jak tomu opravdu bylo si už nikdo z nás zakládajících nepamatuje. Pokusíme se zde prezentovat jednu ze starších vzpomínek našeho SmokingBanja, jenž se rozhodl zaznamenat onen den ( teda noc ) na kus banánovníkového listu :

 

Ano ano, bolo to obdobie bolestí a sĺz (od smiechu mi slzili oči a bolelo ma brucho)
Pamätník pri spomienke na ten večer len ticho zasmrká do vreckovky, a s úsmevom zaspomína..
Dedko, dedko, už sa podarilo rozlúštiť ten príbeh ako sa objavili opice?
Milé deti.. Rozlúštili sme to skoro všetko.. to bolo tak.. royalistická garda, ktorá chcela byť verná myšlienke, a nie pomätenému panovníkovi sa rozhodla, že opustí rozpadávajúci sa hrad, ktorý ten pomätený panovník nedovolil garde ani brániť, nieto, že ešte opravovať.. a tak sa zišlo tvrdé (alebo natvrdlé?) jadro, ktoré bolo vlastne základom a prapôvodom opičieho spoločenstva..
Bolo to dávno.. mŕtve more vtedy ešte len začalo maródiť.. Dadyn, Tomariero, Diabolské Kladivo, VolksWagenJán zvaný Golf (nie deti, s tou hrou pre xbox to nemá nič spoločné;), Semjueldžíí(presne vieme, ako sa volal, pretože sme našli videozáznam, kde o ňom hovoria... ), a jeden gardista, ktorý neustále fajčil a hral na nejaký hudobný nástroj, neviem, či to bol saxofón, alebo akordeón, to kronikár nezapísal a vraj ešte jeden,vystupujúci pod pseudonymom nejakého náradia(nie deti, sústruh to nebol).. skrátka títo sa jedného večera po poradovom cvičení zišli v sále TS (nie deti, stále sa nám nepodarilo zistiť, čo tá skratka znamená;) aby sa dohodli na programe pre druhý deň.. jeden z nich však prišiel so správou, že sa panovník, resp niekto z jeho radcov chystá niekoľkých z nich poslať do vyhnanstva za to, že komunikujú s predošlými vyhnancami z hradu.. To sa ani jednému z tejto skupiny nepáčilo.. preto premýšľali ako to urobiť tak, aby sa vlk nažral, a kozy zostali v podprsenke. Niekoho napadla myšlienka Opustiť dobrovoľne hrad ešte predtým, než budú krivo obvinení..
-myšlienka to nie je zlá, ale kam sa podejeme?
-musíme zostať ako skupina.. tak ako sme tu..
-len taká bezvýznamná skupinka bez mena?
V tom sa do miestnosti unavene vovalil Semjueldžíí.. sorry chlapci, ale dnes som musel pomáhať manželke s koláčom (traduje sa, že vraj hovoril čosi o plnení buchty tvarohom, ale to zatiaľ nikto nepotvrdil), čo sa deje?
v rýchlosti ho oboznámili so situáciou..
Nikdy bez mena! zvolal Semjueldžíí.. tá skupina bude mať meno, to prisahám.. pohodlne sa oprel, zavrel oči a a zrazu zvolal HUGO! Prísediaci stuhli.. a ten hudobne založený gardista prehryzol náustok na fajke..
HUGO? to je meno? či skratka?
Semjueldžíí si rad-radom vypočul otázky a potom s úsmevom povedal.. všetci o nás tvrdia, že sme zvedaví ako opice.. preto naša skupina bude mať názov Hustě Unikátní Grupa Opičáků..

Napäté tváre okolosediacich sa začali kriviť.. do úsmevu, ktorý prešiel v hlasitý smiech, čím vznikla základná bunka opičieho spoločenstva..
O niekoľko hodín opustili prví členovia novovzniknutej skupiny hrad, aby našli nové miesto pre Opice, kde pomätenci nebudú mať miesto.. a zasadili prvé stromy, aby sa ich kamaráti mali kde uchýliť..
Tak.. to je pre dnešok všetko.. a mazajte spať.. možno vám neskôr porozprávam príbeh, ako sa opice učili, učili-učili, až sa z nich stali Makakdemici..

 

A tak by se dala popsat jedna z historických relikvií, jakou je vznik našeho klanu. A začalo se. Z počátku pozvolna a opatrně. Snažili jsme se postupně seskupit a vytvořit základ pro nový klan a naši tlupu. Začátky byly i přesto plné prvních úspěchů. Jedním z nich bylo i úspěšné vylodění již ani ne měsíc po založení tlupy, kdy jsme měli na maslostrojích ještě mokré kresby našeho nadčasového a ultimátního znaku. Nakonec to nedopadlo, protože po třech dnech nás tam vypráskala jiná česká tlupa za situace, kterou bych už dále raději nerozebíral. Protože čím dále se člověk vrtá ve sloním lejnu, tím víc to smrdí.

 

Posted Image

 

Za celý rok se událo i spoustu toho horšího. Několikráte se smečka zhádala málem do krve ( ale co by jste čekali od opic ). Z každé hádky jsme pak ale vyšli posíleni o další zkušenosti a s dalšími jizvami po těle a na duši. První půlrok se dále odehrával v rámci tréninků, utvoření pevného základu klanu, vznik Opičího Senátu ( zase pár hádek a prskání ) až se přiblížil náš čas dalšího vstupu na Globální Mapu. Opět jsme zavítali do naší milé Afriky, opět se nám podařilo vylodit a rozhodnuti bojovat jsme postupovali dále.

 

V našich předchozích hlášeních jste mohli vidět další opičárny, jenž prošly naší tlupou. Ať už se jednalo o sérii B.O.N.P.S. ( Báječní Opičáci Na Panceřovaných Strojích ) tak i vrchol turnaje B.O.N.U.S. ( Báječní Opičáci Na Ultimátních Strojích ). Dále i několik soutěží, pořádaných naším opičákem 8Rosim a v neposlední řadě náš trailer k chystanému filmu.

Oslavili jsme i příchod Nového Čínského Roku, který byl spojen s klanovým focením

Posted Image

 

Nemohli jsme si nechat ujít ani nový systém tažení v Klanvórech a aktivně jsme se zúčastnili. Vrhli jsme se do Evropy, kde jsme původně vůbec neplánovali zůstávat, ale dílo se podařilo. Na nějaký čas jsme se tam usídlili, vesele si plnili naší klanovou pokladnici a válčili zuby nehty, ocasy a pěstmi, jak jen to šlo. Dali jsme do toho co se dalo a i přesto jsme stáli proti velké spojené konkurenci a nakonec naše situace nevypadala vůbec růžově. Spíš žlutě. Ano, byl to náš samojediný boj posledního přeživšího opičáka proti žlutému šmejdu

 

A nyní tu máme opět prázdniny a proto taky pořádáme náš další klanový sraz. Z něhož Vám možná přineseme i nějaké společné fotografie v druhé půlce srpna ( teda jestli někdo bude vůbec schopen držet foťák ... ).

Posted Image

 

Tímto bychom rádi poděkovali všem, se kterými jsme měli možnost jakkoliv spolupracovat, společně si zabojovat a třeba i jen dobře pokecat a potrollit ( čus Lodwo  :trollface:  ;). Děkujeme, že nás máte rádi, zdravíte nás v bitvách stejně jako my Vás a doufáme, že se ještě dlouho budete setkávat jak s tagem HUGO, tak i nově BAGO ve všech možných bojích. Děkujeme hlavně našim přátelům v EHW, PRASE a dalších CZ/SK klanech napříč spektrem. A jak jsme již přislíbili, budeme se snažit našim přátelům krýt záda. Zde například již testovaná verze pokrytí útoku zezadu

Posted Image

 

A pokud nás nemáte rádi, nesnášíte nás, nadáváte na nás, je to Váš boj. Ale zbytečně si tím kazíte den. Je to jen hra a my jsme přeci jen pouhé Opice :D Užijme si společných prázdnin a času dovolených. Ale až skončí ten letní čas, budeme zpět v plné síle, s dalšími stroji, novými vynálezy našeho Výzkumného Oddělení a s touhou si zase pořádně zabojovat.

 

Posted Image


Edited by SamuelG, 19 March 2015 - 08:16 PM.


SamuelG #27 Posted 20 August 2013 - 09:17 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

HOLA HOJ AHOJ, NAZDAR, ČUS, ZDUŘTE A TAK DÁLE

( BONŽŮR, GUTENTÁG, HELOU A ZDRASTVUJTĚ )

Je další týden za námi a ve spojení s oslavou našich prvních narozenin HUGO a aktivního růstu v BAGO si opičáci uspořádali sraz. Událo se to v průběhu víkendu ( vidíte, používáme už i vaše názvosloví ) a podle prvotních ohlasů bylo sdružení opic velice úspěšné. Rozhodli jsme se Vím přinést několik stěžejních bodů z této akce, jenž bude ještě dlouho probírána u nás v obou tlupách.

Posted Image

První Opičáci dorazili na různorodých strojích na místo srazu už v sobotu dopoledne. Tajná lokalizace setkání byla pojmenována jako HuHuHoHaHuGoGoGaBu ( Pro ostatní "kemp Lávka Chocerady ). Proběhlo první zhodnocení lokace. Tento aktivní průzkum byl tak intenzivní a detailní, že již v odpoledních hodinách oznámili, že jim došlo chmelové mokáááá 12°. Nakonec se již v pátek sešlo více než půl plánované grupy Opičáků. Večer ale měl také zajímavý průběh. Naše téměř skoro jediná samička v klanech Selmicka ( patřící opičáku Baldonovi ) požila více než je záhodno a s veselou náladou plynule konverzovala s nejmladším opičákem Bedzou. Mělo to ovšem háček. Za prvé si až po půl hodině uvědomila, že to je Bedza a nikoliv Baldon ( jak se domnívala ) a za druhé už byli všichni překvapeni, že Bedza je takový malý tichošlápek a nemluva, ač je ho normálně plné TS tak moc, že si spousta opičáků při jeho objevení na poli rve do uší cokoliv jako ucpávku. ( Dejte pozor, termity neucpávat, může to být nedozírné následky. Onehdy ke mě přišel jeden opičák a říká :"Šamane, tak se ti tak šťourám termitem v uchu a najednou ticho ...." ). Dalším bodem z pátečního večera bylo udělení prvního ananasového trestu našemu Alfasamci, neboť mu bylo započítáno dvojité zpětné změnění barvy tlupy v době aliancí a spolupráce v Africe a doslova vecpal v řiť nosorožce 1000 goldů uplně zbytečně. ( Kdyby jste se ptali, proč je to trest, tak musíme uvést, že ananas se musí potom kousat jinou stranou )

zde instruktážní video

http://www.youtube.c...h?v=eZQw6KuNKqs

Další den se odehrál ve znamení dojezdu zbytku plánovaných opicoúčastníků včetně mojí maličkosti jako transportního důstojníka pro dovezení východočeské buňky. Musím říct, že už samotná cesta na místo konání byla záživná. Zkráceně v heslech :

Binford vyzvednut na sloní stezce brzo ráno - Navigace do džungle, kde žije Čoko dle vodní plochy a klikaté cesty až na místo - transfér a vyzvednutí opičáka Talviho v uzeném CHR ( CHR-Udim ) - cesta až na místo konání spojená s opakovaným zapínáním a vypínáním dětské pojistky, pokusem o likvidaci zástěnky, konzumace šumivých bonbonů, první testovací jízda na neplánovanou PekosRallye a dojezd na místo.

Po společném seznámení s novými opičáky a pozdravení s těmi jenž se již znají, jsme se odebrali do tankového muzea v Lešanech, kde jsme se jako další klasická parta magorů a úchylů vyfotila u růžového tanku

Na pokraji smrti hladem a žízní jsme se vrhli do lokální knajpy a provedli aktivní konzumaci všeho, co bylo k dispozici

Zde si dovolíme jeden poznatek z události, jenž jsme zažili v Lešanech. V období prázdnin je všeobecně známo, že se školáci vrhají do víru bitev ve World of Tanks a že se pak množí negativní reakce na jednání velice mladých hráčů v rámci publicu. Měli jsme jedinečnou možnost si toto potvrdit. Během prohlídky se i část opičáků pohybovala kolem prototypu tanku IS-3. V tu samou chvíli k němu dorazila rodinka s asi 5-7 roků starým chlapečkem. Ten se na ten tank podíval, rozsvítily se mu oči a zvolal :"Tatíííí, tatíííí to je IS-3 na osmým tíru, ten už brzo budu mít"

Dále musím navázat na další zážitek. Jedná se o samotnou cestu do Lešan. Během této cesty se část opičáků bez vlastní invence účastnila speciální

OFFROAD ULTIMATE PEKOS RALLYE

Jak k tomuto došlo ? Inu zadní část skupiny opicostrojů se po cestě zařadila za Pekose a jeho vozidlo a následovala ho směrem k muzeu, vidouce, že operuje s magickou krabičkou, jenž svými skřeky a jeky popisuje cestu. Z neznámého důvodu se ovšem řídila cestou nejkratší a tím pádem nevybírala stezky průchodné pro nosorožce ale limitovala to i na průchodnost jdoucího tukana. A zavedla nás na tuto cestu, jenž na mapě vypadá jako ideální zkratka, jenž nám měla zkrátit cestu kolem Benešova ( Značena červeně oproti modré delší cestě )

Bohužel jsme nevěděli, co nás čeká. Nejdříve skončil asfalt a nastal asfalt s dírami. Pak zmizel asfalt a zůstaly díry a přidaly se kameny. Pak se některé díry pokoušel někdo vyplnit cihlovou drtí a celkově jsme měli papírově být v muzeu o 15 minut dříve a nakonec jsme dorazili o 10 minut později. Během cesty se minimálně u mě ve voze událo několik událostí. Nejprve Talvi informoval o rodinném řeznictví blízko muzea na což jsem reagoval, že řeznictví bude ale až vykostím Pekose. Čoko našel cestu na navigaci a potvrdil že je to na 50% správná zkratka. Byla to opravdu kratší ale zato horší cesta. Na konci nám už navigace hlásila 700 metrů do konce a po najetí na asfalt a zjištění, že máme všechny pneumatiky a tlumiče, se nám všem oddechlo. Ona totiž ta cesta fakt vypadala nějak takhle

Posted Image

No nebudeme si nalhávat, že tomu všemu byl konec. Na zpáteční cestě byla zjištěna technická závada na Auxově British Heavy Range Roveru a během cesty na dálnici mu odešla hadice na chlazení a veškerá chladící tekutina si zahrála na falešnou ženskou ( opustila ho ve chvíli, kdy ji nejvíce potřeboval ). Nakonec toto bylo vyřešeno odvozem jeho pasažérů, zajištění náhradní dopravy a nakonec dojezd Auxe do kempu jiným vozem svého otce, který kromě Auxe zachránil i několik uprchlých melounů z převráceného bulharského kamionu na dálnici. Tyto se pak staly rekvizitami, které se uplatnily večer.

Po návratu a posilnění jídlem jsme postupně navázali na krásný večer spojený s relaxem, popíjením různých zkvašených produktů a veselé zábavy. Také proběhlo druhé, tentokráte obřadní trestání ananasem a opět to odprdnul náš Alfasamec. Ovšem během obřadu se zároveň stal incident s potupnou smrtí mé cestovní šamanské židličky a viník byl také ztrestán. Tentokrát melounem. 

Zbytek večera nám přinesl i další bonus ve formě pochutin. Horlivost rozfoukat gril byla u některých opičáků tak aktivní, že gril nehořel ale začalo hořet samotné jídlo ( tohle jsme viděli v nějakém filmu z Francie, něco jako flambování )

Co dodat ? Byl to krásný víkend plný relaxu a odpočinku a určitě počítáme, že to nebude ani poslední ( už nyní se zase svolávají lokální buňky v džungli ). Co můžeme dodat dále ? Náš nejukecanější opičák Bedza byl potichu a neočekávaně opičák sir_miner se tak rozkecal, že i já, všeobecně ukecaný tvor, jsem to vnímal jako jeho monolog. Rojvol, Gripen, Baldon a Slayer dovezli své drahé polovičky ( ano, byla tam i Slayerova polovička jenž znáte lokálně z fotek výstřihu s odznáčky alá speciální prototyp KPZIV Duddenkopf ). Všichni jsme dovezli mnoho piva ( hlavně po oznámení, že jsme vypili kemp už v pátek ) a vůbec nám nevadilo spát pod stanem u vody a ohně. Holt jsme opice, nepotřebujeme hotely a penziony :D

Doufám, že se vám naše zprávy z klanu líbí a se slovy "Parchanti, nezabili Kennyho" se s vámi loučím :D


Edited by SamuelG, 19 March 2015 - 08:22 PM.


SamuelG #28 Posted 01 November 2013 - 11:09 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

OOK, EK EK OOK EEEEEK ( volně přeloženo "zdarec" )


Uběhlo již mnoho dní. kdy se naposledy objevil na obzoru poštovní pelikán s naším hlášením z džungle. Jsme rádi, že se nám opět jednoho podařilo poslat. ( teda my jsme poslali dva, ale někdo tomu druhému nechal svázaná křídla a bohužel nevíme, kde se momentálně pohybuje ). Byla to expresní pošta a museli jsme reagovat na velice přelomovou událost. Ta bude naší dnešní hlavní zprávou a velice pozvedla náladu v obou tlupách.


KLANVÓRY A PŘÍPRAVA NA NADCHÁZEJÍCÍ KLANOVÉ KAMPANĚNÍ


Posted Image


Během té dlouhé doby, kdy se od nás neozvalo mnoho zpráv, se obě opičí grupy soustředili na trénink. V rámci HUGO proběhla rekrutace dalších živočichů, ochotných se nechat asimilovat na opice. Toto samé probíhalo a stále ještě probíhá i v rámci Akademie BAGO. Za nás můžeme úspěšně konstatovat, že naše společenstvo ( krom toho že všichni jsme duší opičáci ) má mezi sebou spoustu opic, dvě ropuchy a na cestě je jedna žížala ( Historicky naštěstí nežijeme v době, kdy žili mamuti, koňomuti, slepicomuti a žížalomuti, takže žížala je v pohodě ). Mezi oběma klany se posílilo vzájemné propojení přijetím dalších Makakdemiků do řad Rady Starších ( takže víc opičáků se teď dokáže hašteřit na pravidelném, nepravidelně se opakujícím sněmu ) a za další posun k dobrému je úspěch v hledání nových velitelů do bitevní vřavy. Tito nováčci vnášejí často zajímavé a neortodoxní nápady a překvapivě se toto úspěšně aplikuje na hraní rot v rozmezí 6 - 8 - 10. ( detaily neřekneme. To, že jsme opice, neznamená, že všechno vyslepičíme, aby se po nás mohl někdo opičit ). A dostáváme se k jádru nosorožce ( nevím, kde jste vzali jádro pudla. Víte jak blbě se na pudlech hledá jádro ? ).


HUGO se pravidelně v rámci tréninků účastní bojů o vyloďováky. Jak v Africe, tak i na plážích v Evropě ( hlavně Sicilie. Taková tak hrouda, do které chce ta italská křuska kopnout a ono furt nic ... ). A po nějaké době jsme se opět vrátili do Afriky, kde jsme to dnes rozšířili na 4 provincie.


Posted Image


AVŠAK ( podle jedné básničky tam byl strašák a slonové se ulekli a upadly jim kulekly ... ) toto není v rámci CW vše. Nastal památný večer ( včera ) a naši vážení Makademici se pokusili připojit vlastním vyloděním na CW. A světe dive se. Ono se to povedlo a tím se jasně a zcela zřetelně zúročilo formování Akademie, pravidelné tréninky a odhodlanost opičáků z BAGO podporovaná důvěrou opičáků z HUGO.


SLÁVA, SLÁVA SLÁVA !!!!! MAKAKDEMICI JSOU NA MAPĚ


Posted Image


VOLEJME SLÁVA A TŘI DNY SE RADUJME A PŘEŽERME SE BANÁNY... aby to ale nebylo vše, co se od nás dozvíte, tak zde pár dalších poznatků z dění v džungli !!!


Vzhledem k tomu, že naší snahou je aktivita a snaha se bavit jakýmkoliv způsobem, pořádáme i vlastní klanové soutěže a turnaje. Rád bych zmínil několik z nich

1. Výroční HUBAGO turnaj o půlroční prémiový účet

Akce, jenž je zaštiťována skupinkou opičáků, pouštějících chlup ve prospěch tlupy. ( zkráceně sponzoři ). Díky velkému zájmu se utvořil velký bitevní pavouk, kde se postupně utkávají dvojice opičáků ve vzájemném turnaji na HT 8.tieru v ulicích Himmelhergotsdorfu a vždy na dva vítězné souboje poměřují své síly. Nyní je již ukončeno první kolo, před koncem je už i druhé kolo a čeká nás ještě mnoho soubojů, než budeme znát vítěze. Zde jedna zpráva hodnotící výsledky soubojů :


Bitevní zápisky opičáka Dadyna.
Byl krásný vlahý večer. Dadynova zásoba banánů se tenčila. Rozhodl se v hodině D zabrat soupeřovu kokosovou plantáž. Smyrda jeho záměr odhalil a svým válečný skřekem se snažil vnést strach do řad nepřítele. Napětí se dalo krájet. Hodina D udeřila a Dadyn vyrazil, boj začal. Dunění se neslo celým městem. Po urputných a tuhých bojích se najednou rozhostilo ticho. Jen v dáli byl slyšet Dadynův nářek jak ho pálila jeho červaná zadel, kterou mu Smyrda pěkně nakopal.


Posted Image

Politicko-pisatelská soutěž

V rámci volebního víkendu jsme se rozhodli i trochu zabrousit do "politiky". Na zmírnění frustrace jsme spustili veselou soutěž s proklamací nové opičí strany, která se bude pokoušet získat v dalších volbách své příznivce a voliče. Formou návrhů a debat může každá opice vynaložit snahu získat nějaké Ministerské křeslo v klasickém rozsahu. Následně po získání musí očekávat možné protinávrhy oponentů a bude záležet, zda jeho program bude tak kvalitní a nadčasový, aby odolal konkurenci. Na konci listopadu nás čeká vyhodnocení stavu vlády. zde ukázky programů některých ministerstev :


Ministerstvo průmyslu a obchodu
Nominace : TOMARIERO


Plán :
1. Zajištění exportu banánů z naší banánové republiky
a) Zajištění příhodných klimatických podmínek pro pěstování banánů v koordinaci s ministerstvem zemědělství, kterých dosáhneme zvětšením globálního oteplování, které podpoříme ze začátku povinným jezením fazolí, hrachu či čočky.
b) Pro případ neúspěchu bodu a), stavba skleníků které budou stavět naši lidští otroci za mrzkou mzdu
c) V koordinaci s ministerstvem obrany napadnutí některého z afrických států a vytvoření zámořské kolonie pro pěstování banánů
d) Po splnění některého z předchozích bodů lobovat za vznik Rady pro vzájemnou banánovou pomoc (RVBP) s naším vedoucím postavením za námi diktované ceny.


2. Nastavení směnných tax.
Směnné taxy budou nastaveny v koordinaci s naším ministerstvem tunelářství (Dadynův pelech) a bude na ně uvaleno 77% clo které půjde z 99% do kapes vládních členů a z 1% do státního rozpočtu na rozvoj blahobytu našeho banánistánu


3. Zajištění strategického materiálu:
a) V případě splnění hlavního bodu ministerstva (export banánů) pod pohrůžkou zastavení exportu banánů zajištění přísunu surovin zdarma (za banány se bude platit měnou zavedenou ministerstvem tunelářství (pracovní jednotka 1 Tunel)
b) V koordnici s ministerstvem obrany obsazení francie podle plánu našich slovenských bratří: http://necyklopedie....zská_válka  kde budeme čerpat zásoby vína a otrokyň (otrokyně budou zajištěny pro členy vlády po předchozí inspekci, provedené mým ministerstvem). Co se týká diamantů či zlata jejich přísun bude zajištěn již při dobytí některého afrického státu (JAR). Zbraně budou zajištěny našemi továrnami a to konkrétně značky Dudenkopf. Doutníky budou zajištěny taktéž v koordinaci s ministerstvem obrany při dobytí Kuby (dtto rum a banány)


Heslo ministerstva: Bez práce nejsou banány (neplatí pro členy vlády)Ministerstvo vnitra

Nominace : Hydrazine


Plán
Článek 1: Rozšíření využití pavouků v Integrovaném Opičím Záchranném systému, a když už jsme u toho, tak se musí taky onen systém vytvořit, jelikož žádný nemáme.


Článek 1, sekce A - Požární ochrana
Požár je pro džungli katastrofa hraničící s kataklyzmatem, proto je nezbytné vytvořit systém požární ochrany. Stačí jedna opice, co si ráda hraje se sirkami, zapalovačem, a podobnými...HEJ, co všichni koukáte na mě? No dobře, jsem trochu pyroman, ale tim spíš mám kvalifikaci! Požár ale může také vzniknout, když mladé a nezkušené opice, ale občas i ty staré, co jim rupnou nervy, začnou flejmovat na ofiku, neofiku nebo nedej předkové a zadkové i tady. Za tímto účelem by měla vzniknout síť požárních stanic, spravovaná Opičími Operátory a využívající zvěř vyšlechtěnou ve spolupráci s MŽP.


Článek 1, sekce B - Bezpečnostní složky
Stav vnitřní bezpečnosti džungle je celkově katastrofický , neb se nic moc neděje, takže nám OPS (Opičí Policejní Sbor) tím pádem zlenivěl. Nedávná inspekce odhalila, že se OPS věnuje spíše vybíráním pokut za příliš rychlou jízdu na nosorožci a podobné snadno vymahatelné přestupky, než aby plnily svou strážní a preventivní povinnost, na základě úsudku, že se stejně nic neděje. Navrhuji tedy povinná společná cvičení a výcvikové turnusy se složkami MO, zavedení (konečně) oddělení vnitřních záležitostí v rámci OPS a namátkové kontroly. My ty opičáky dostaneme do formy!


Článek 1, sekce C - Pavouci
Pavouci (Araneae) jsou jedním z nejrozmanitějších řádů živočišné říše, ať už velikostí, tvarem a barvou těla, či chováním, způsobem lovu, tkaní pavučin. Jsou schopni adaptovat se téměř na jakékoliv prostředí, a mohou najít široké využití ve státním sektoru. Mohou se naučit jednoduché úkony, nicméně nejsou natolik inteligentní, aby bylo reálné uvažovat o vzpouře z jejich strany. Stačí je zásobovat dostatečným množstvím hmyzu, popřípadě je vysadit do oblasti, kde je třeba hmyz regulovat, a spokojenost zaručena.
Rychlé, pohyblivé druhy jako skákavky a slíďáci, disponující také skvělým zrakem, naleznou široké uplatnění jako autonomní sledovací systémy (kde je výhodou i jejich malá velikost), hlásiče požárů aj., zatímco usedlejší čeledi, pozemní sklípkani, křižáci a jiné, mohou být využity pro přenos informací skrze sítě.

Vývoj a výcvik pavouků bude kooperační projekt s ministerstvem životního prostředí.


Posted ImageSamuelG #29 Posted 04 February 2014 - 06:47 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Velevážení, převážení, nedovážení a jinak váhově a rozměrově identifikovaní přátelé

 

Uběhla již nějaká doba a je tu opět zpráva z džungle

 

Předem bychom se chtěli omluvit, že o nás nebylo tak dlouho slyšet. ( hlavně proto, že jsem já nestíhal ). Stalo se to, že někteří ( ) pro blaho života málem obětovali srdce. Ale obětina nakonec nebyla přijata a tak mi ještě zůstalo.

 

 

H.U.G.O.

Je plno :smile:. Ano, je tomu tak. Během posledních týdnů a měsíců se dorovnal počet opičáků, kteří se chtějí hrdinně vrhat do bojů na globální mapě ( samozřejmě ne stylem vrhu sama sebe z nejbližší skály ). Můžeme potvrdit, že každá přihláška, jenž byla doručena poštovním pelikánem až k poradnímu stromu, prošla důslednou kontrolou. Poté bylo danému zájemci nabídnuta jedna z posledních palem nebo ubytování na akademické koleji s možností studia. Pokud se ovšem našel někdo, kdo neprojevoval ani minimální snahu ze sebe něco vyopičit, byl ochuzen i o možnosti vědění a vzdělání. Ovšem k tomuto kroku saháme až v poslední radě ( frontě a podobných skupinových útvarů )

 

 

Mastí se Klanvóóóóóry

 

Zde přikládám jeden nedávno objevený screen z nedávné okupace Afrického kontinentu. Opičáci se rozhodli, že se podívají na Saharu. Jako písku je tam dost, báboviček uděláte nepočítaně, ale banány tam prostě nerostou ( ale zase tam nežijí nakrknutí nosorožci ).

 

 

B.A.G.O.

 

Začíná být na Akademii již poněkud narváno :smile:. Můžeme potvrdit, že se zde již nachází 60 opičáků ( a mezi nimi už celkově třetí samička ). Postupně se skupina studujících rozrůstá a hledá další a další studijní prostory. Hledají se všude možně. Na rotách, na klanvórech, dokonce se už v obou skupinách začíná všemi pády a rody skloňovat něco jako É ES EL. 7vs7, 5vs5, 1vs1 nebo co všechno tam je. Ve finále to bude stejně jednou všichni proti všem :D

 

V neposlední radě musíme připomenout, že občas si s námi osud pohraje a místo, abychom bojovali proti lidskému šmejdu, sejdeme se na opačných stranách bojiště

 

 

PREZENTACE KLANU

 

Již jste od nás měli možnost vidět naše klanové půllitry. Dokonce máme i hromádky odznáčků a podobných kravinek. Nicméně musíme říct, že stále nějak řešíme tričko a ono to pořád někde vázne. Ale i v tomto směru se to hnulo. Ovšem to bychom nebyli my, kdybychom neměli něco dalšího v záloze. Ano, další kus hadrů na prezentaci je na světě. Máme Šááááááááály. Tyto jsme se rozhodli odprezentovat na fotografiích z našeho srazu Východočeské buňky ( kde jsou vítání nejen opičáci, ale i další rasy a živočichové )

 

 

Jak můžete vidět na fotografii výše, měli jsme sebou i 152 mm nábojnici ze stroje ISU-152. Krom této nově se objevující donášíme na srazy Východočeské buňky již klasické propriety ve formě banánů, tanku a nábojnice z děla tanku T-34-85

 

 

A jak vidíte níže, naše propriety máme velice rádi :smile:

 

 

Jsme rádi, že budete věnovat alespoň trochu Vašeho času přečtením hlášení a shlédnutím fotografií. A doufáme, že se nám podaří opět obnovit aktivitu zde na této nástěnce, kam se pokusíme co nejdříve píchnout další palmový list se zprávou. A na konec malá báseň.

 

... Ubohá Gorila bledá ...

... v garáži cosi hledá ...

... přikvačil k ní šimpanz z lesa ...

... baterku v pazouře nesa ...

... Uběhla nějaká doba ...

... po kterou hledají oba ...

... Jaký to podivný úkaz ? ...

... Ztratila řidičský průkaz ...

 

 

Váš Šaman

 

PS : Hlavní heslo z Pardubického srazu zní "CHRÜTERCHRAFT"

 

... a co to pro opice znamená ? To se možná dozvíte příště  :glasses:

 

 

 


Edited by SamuelG, 04 February 2014 - 06:55 PM.


SamuelG #30 Posted 11 March 2014 - 09:39 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Hola hej, je tu zase opic rej :D

 

Dnes se opět ozýváme po delší době, abychom zase dali vědět o všem všemožném a často i nemožném, co se odehrálo v naší džungli. V první řadě bychom rádi oznámili, že do našeho pralesa zavítal člověk. Měl na sobě uniformu, helmu, na rameni znak WG, mikrofon a nahrávací skříňku a dopadlo to dobře. Udělali jsme rozhovor. Teda zveřejnění rozhovoru trvalo více než měsíc, protože se událo několik neplánovaných nehod :

 

1) Při prvním kontaktu došlo na testování nového střeliva proti vetřelci. Použily se kokosy plněné termity. První kokos zasáhl helmu a odrazil se. Druhý proletěl asi dva metry mimo "kruh" a rozbil se o přilehlou palmu.

2) Na začátku oficiálního rozhovoru byl ukraden mikrofon. Byl mylně považován za falický fetiš, kterým si naše tlupa chtěla zajistit přízeň těch několika samiček, co u nás máme. Bohužel byl lupič zadržen ještě dříve, než mikrofon předal k zevnímu užívání samičkám

3) Bohužel bylo zjištěno, že mikrofon byl lupičem již otestován na zevním užití. Následovalo vylovení, odbahnění, ....

 

Nakonec rozhovor proběhl a po dlouhosáhlém překladu byl i zveřejněn ZDE

 

Jelikož nebyly ovšem zveřejněny obrázky přímo, zapátrejme trochu v historii :D

 

Oslava Čínského nového roku

 

Opicovražedné boje při závodě B.O.N.P.S. ( Báječní Opičáci Na Panceřových Strojích )

 

Tajná a naprosto maskovaná ( a veřejně známá a nikdy oficiálně neuskutečněná ) spolupráce s Prasátky 

 

A nyní pár novinek a událostí 

 

Video on Carramby, kde od času 1:01 uvidíte Zvedáka od Opičáků se 110E5  : ZDE

 

Nová verze Tactical Tablet Monkey 3.6

 

 

Naše další pokusy výzkumného oddělení ohledně panceřovaných želv

 

Afriky se nebojíme, bojujeme stále a bez přestání

 

 

Několik opičích momentek z rot

 

 

 

Doufáme, že společně s rozhovorem neztratíte zájem nás číst a my Vám slíbíme, že na Vás budeme hodní a budeme se snažit po Vás nestřílet ( ať už banány, nebo i něco jiného co zanechává stopu jako hnědá pastelka


Edited by SamuelG, 15 March 2014 - 09:40 PM.


SamuelG #31 Posted 12 April 2014 - 09:49 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

 

... v džungli na krátký čas pohasla světla. Mezi opičí tlupy se vloudila trudomyslnost a úzkost. Neznalý pozorovatel by to mohl i označit za paniku a chaos. Neznalý a ještě negativně naladěný pozorovatel by to komentoval jako apokalypsu a koukal, kde se objeví 4 opičí jezdci posledního soudu ( Mimochodem je to Banánový mor, Vymření samic, Nakrknutý nosorožec a Válka o Mango ). Už i mezi neopicemi se nám rozléhají pomluvy a konspirace ( tomu prvnímu rozumíme a to druhé nechápeme a proto je to hloupost. I tak nás to preventivně uráží ). Klevety se šíří rychleji než nadržené krevety v pobřežních vodách ( a to je fakt sakra rychlost ). Ale my bychom rádi řekli všem kolem nás asi toto :

 

:trollface: Je to kravina :trollface: 

( co to je kráva jsme se dozvěděli, až když jsme se vylodili v Evropě

 

Ano. Odešlo od nás několik zkušených opic. Tyto se rozhodly vyzkoušet zahraniční pobyt v erudovaných Zoologických Zahradách jinde. Vědouce, že se mohou stát zajímavými exponáty a obohacením jiných skupin, mají stále ovšem cestu do džungle otevřenou. A zbytek opičáků se nevzdává.

 

Je lepší rozsvítit, byť jen malou svíčku, než proklínat temnotu. 
(
Konfucius)

 

 

A proto bychom rádi zde oznámili několik věcí :

 

1) V tuto chvíli se ukončuje studium několika velice slibných studentů Makakdemie a tito se se všemi vědomostmi, zkušenostmi a dostatkem studijních pomůcek připravují pro zapojení do "postgraduálu" v řadách hlavních bojových skupin HUGO. A můžete věřit tomu, že se jich našlo vcelku dost.

 

2) Dále a bez omezení pokračuje další nábor aktivních a zkušených nepoic mezi hlavní bitevní skupiny HUGO. Máte dostatek zkušeností a spoustu bojových pomůcek na klanvóry ? Neváhejte a podejte si přihlášku ZDE

 

3) Přednostně i uvítáme ty, kteří se nebojí zkrotit skupiny opic jak na píscích Afriky, tak klidně i na polích Evropy. Máte krom všeho ostatního i zkušenosti s velením. Jste u nás vítáni dvounásob.

 

 

Možná si spousta lidí bude opičáky brát do huby. Možná nás bude spousta nepřátel pomlouvat. Ale my se prostě nedáme. I když by po nás zůstala jen spálená země a sežrané banány, tak my se prostě nevzdáme. AŽ DO KONCE !!!!

 

 

 SamuelG #32 Posted 11 November 2014 - 09:28 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Ahoj, ahoj ahoj a zase jednou ahoj

 

Je to již nějaká doba, co naposledy zazněly tamtamy z pralesa a opice o sobě daly vědět. Několik novoluní je za námi, několik akcí je za námi a spousta opičáren je za námi. A aby toho nebylo málo, chceme se o to podělit

 

1. NAROZENINY B.A.G.O.

Ano, je tomu tak, že nám již uběhl rok, po který se nám většinou vesele vyvíjí naše Akademie a kdy se opice úspěšně věnují výuce a společným opičárnám. Abychom navázali na klasickou tradici, vzpomeneme si na nějaké veselé záležitosti. pojící se se třetím červencem ( Ano, to je to datum ) 

 

 • 3.7.1806 - Michael Keens představuje první vyšlechtěnou jahodu. No jahoda ... to je tak nějak nic moc. Naší Makademické obci se podařilo vyšlechtit agresivního banánového pavouka. Včera

 

 • 3.7.1863 - Bitva o Gettysburg - no co může opicím udělat větší radost, když se lidi bijou s lidmi - stále pátráme, zda se tam náhodou neúčastnili někteří naši prapředci, aby posílili celkem zaostalé válečné praktiky lidského šmejdu. Zatím to spíše vypadá, že seděli opodál a bylo jim to u zadele

 

 

 • 3.7.1989 - Film Batman vydělal rekordních 100 000 000 dolarů za deset dní - což by jednoho překvapilo, ale nás to nakrklo,protože se původně nemělo jednat o mstitele inspirovaného netopýrem, ale opicí. Bohužel někdo zapomněl Velké Opici dodat včas jinou oběť, než netopýra a nedopadlo to. 

 

NAROZENINY H.U.G.O.

Ano, i toto jsme památného 8.srpna oslavili a Hustě Unikátní Opičáci již dva roky pobíhají polem rot, šarvátek, klanvórů a dalších veselých skopičin. Bylo nám spíáno, byli jsme chváleni, ale hlavně byli jsme spolu a ustáli spoustu ne zrovna veselých záležitostí. Ale to, co by normálního člověka porazilo, nenormální opici posílí. Nezapomene ani na další záležitosti a události spojené s tímto historickým datem

 

 • 8.8.1950 - Florence Chadwick přeplaval La Manche kanál. Hmm, chvilku jsme to hledali a pak jsme zjistili, že to dal za 13 hodin a 23 minut. To teda nic moc. My jsme se dokázali V Evropě vylodit na globální mapě během večera :D

 

 

 • 8.8.1988 - Ruská armáda opouští Afgánistán po devíti letech bojů, kdy se jí prostě nepodařilo ten horský průsmyk vyhrát. My jsme ale pátrali dále a zjistili jsme, že tam enemáci měli Ramba a Rambo patří mezi nás.

 

 

 

VELKOCELOKRUTOPŘÍSNOKLANOVÝ SRAZ

v létě

 

Ano, opět to je tu. Velký sraz opičáků se opět uskutečnil. Tentokráte jsme měli výborný plán a nalezli jsme ideální místo uprostřed této republiky kousek od osady Jihlava ( Jako je to asi jediná osada, co má postavený několikapatrový konzum, který má východy ne v přízemí, ale v prvním patře ). Krom další aktivit jsme bujaře oslavovali naše tankové úspěchy, krásné setkání a možnost spojit si xichty opic s hlasy opic z tamtamového stromu.

 

O víkendu jsme nalezli rodiště opičích víl, cestu do Opic, užili si jízdu BVP kde některým nafackovala OP větev co neměla skill a byla jen náhodou na dobrém fleku, hrál se ping-pong i WOT Rush a panovala super nálada :D

 

Krom jiného jsme navštívili i místní ZOO, kde jsme jednak bedlivě pozorovali chování hyen ( nové taktiky ) a uronili jsme slzu u našich zavřených příbuzných. Zakončili jsme to banánovou zmrzkou :D

 

O večerech jsme se věnovali oslavám, klábosení a zpěvu a tak aktivně se vše odehrávalo, až bylo zase ráno. Přikládáme několik fotografií :D

 

http://samuelg.rajce.idnes.cz/Sraz_H.U.G.O._a_B.A.G.O._srpen_2014/

 

Aby toho nebylo málo, máme zde i několik veselých přepisů našich dalších opů, složených do souvislého popisu celé akce. Necháváme v původní podobě, aby bylo znát, jaké opičárny jsme schopni vykonávat a že ač opové, přeci jen dokážeme něco sepsat :D

 

Opičák Malakaison

1. Ehm ehm...V pralese se třesou palmy a jiné stromoidy, když po večerním tankotřesení vstává část opstva v mém podání jako nejdrzejší vopice a ještě velkého opa Skippyna. Pravdou zvostává, že sic jsme se domluvili na společné cestě přes prales na jednom prasátku, ale jak už je u nás vopic zvykem první pohlédnutí na sebe při slezení z cestovní liány vneslo mezi nás menší zmatek, protože jsme zjistili, že se nám ještě nedostává několika banánů a jiných pochutin z naší části pralese, protože se přeci nenecháme zahanbit ostatními opi na Chlupatění. A proto jsem se vrhli do blízkého nákupního střediska jak se ta bouda zve a provedli jsme v ní opičí razii a s mnohými pochutinami jsme utekli k našemu pašíku. Sic nebyl ještě op Skippyn spokojen, neváhali jsme a sehnali jsme nějaké opékací banány a také lahodnou zkvašenou hroznovou štávu a konečně mohli vyrazit s pašíkem pro slibované soudky s banánovým mokem. Ty jsme s velkou pompou uložily do připraveného hnízdečka a pěkně je vystlali. Bohužel jsem op gramotný víc jak je zdrávo a tudíž jeden rozbitý kokos byl nahrazen z blízkého už jednou vydrancovaného střediska, kde jsem si přivlastnil další a mohli jsme nasměrovat pašíka přes mnohé překážky na cestě (spadlé liány, stromy, banány, spící opičáky, orangutany, dopravní opku až přes objízdné liány k místu v pralese k Chlupatění určenému. 
Hnedle při ohraničené části Pralesa nás udivila skutečnost, že ze všech opů jsme zde úplně první. Nezaváhal jsem ani chvíli a jako správný op jsem hnedle vlétl do chatrč s nápisem Recepce. V ní mě zaskočila velice pěkná samička. Sice nebyla úplně v obraze jaký sraz Vopů se tu konná, ale dostali jsme zevrubnou rozebírku místního pralesa s kouzelnou větvičkou s obrázkem 1 a mohli jsme zaparkovat pašíka vedle chatrče pro Velké Chlupatění.


2. Po pracném okouknutí naší chatrče kroutím hlavou zatímco slyším od druhého opa Skippyna , že jako to jsme tu první aj s tím nejdůležitějším jsem strategicky hodil opičí raneček do našeho kouta chatrče a jal se nosit s mým spoluopem celé naše uloupené a jinak zrekvírované zásoby do společných prostor. Což obnášelo velmi mnoho pohybu a strání takových nesmyslů po placu s přihlédnutím k pohodlí našich zadků. K tomu musíme ještě připočítat náročné tahání našeho banánového moku. 

Nu což se úspěšně zdařilo a po menším vymetení předchozího borčusu z přípravny poživatin se povedlo i zapojit dostupnou aparaturu a dostat ven první banánový mok! (Zde přejdeme k tomu, že už nevím jaká opice byla úplně první, ale uvízl mi v paměti Banjo, Baldon, Nexty možná k opravení). Jinak nebýt toho, že Nexty dorazil aj s tuplovanými kokosy tak jsme možná pili jen z dlaní  Posléze mi přes pěnivý banánový mok možná na mozek vlezla aj mlha, ale s opicemi se opravdu roztrhl pytel a bylo jich více jak dost 
Samozřejmě, že se dostavili i tací, kteří to měli velmi blízko do této části pralesa a sic nesouc si sebou banány nebyli přibráni na pašíka a museli dorazit po svých  Tedy je pravdou, že Banjo dopravil i bednu banánů a proto mu patří první sláva u všech našich předků aj zadků. 

3. Po opičím shledávání a velkém představování, kdy op pomalu nevěděl, která bije a který op je který. 
Rozhodně jsme se postupně doplnili na větší počet opů a mohli se vrhnout na velké pití banánového moku.
 Tedy je pravdou, že někteří opové nemluvili viz historka s Bedzou. Mno a ještě jsme třebas s Hiltim řešili, jaké tu jsou kočky a náhodou jsme viděli i Blondýnu, která se ještě zapíše do historie.
Jiní mluvili až moc a jak jsme posléze u velkého ohně zjistili jsou mezi námi i tací, kteří mají opravdu hudební sklony. Tedy s obavou jsem hleděl na možný nedostatek okurek v láku a nakonec jich bylo víc jak dosti.A nikdo s jídlem nezklamal. Určitě jsem ho dovezli víc jak se snědlo ve výsledku. 
Tedy další banány nám dovezl LT38 

Každopádně páteční část chlupatění mohu prohlásit za velmi vydařené! Ale další den mě přesvědčil o opaku. Ještě jsme měli pátek překonat a to ve všech směrech. 

Určitě i mnozí jiní opové budou mít nějakou pěknou historku z pátku. Já jsem odpadl už někdy v 1 v sobotu, ale ještě tedy přidám do placu to jak se Neurro předvedl jako nevyužitý talent pro servis. Ta opičí hotelovka byla hold znát . Jaké pěkné kreace zvládl a jak rád servíroval dalším opům jejich banánový mok.

4. Sobotní ráno bylo krušné, ale zvládl jsem ho. Je pravou, že mě nejvíc zabil op Banjo, kterak sedící skoro nahý před vchodem do chýše popíjel po ránu nějaký tmavý nápoj a k tomu kouřil smotané listí..taková raní opičí pohodička. Naštestí jsem šel ještě spát. Ještě ráno musím říci, že máme takovou menší momentku  Po spatření obrovského kvanta rodičů s malými dětmi, kdy jsem správně usoudil, že to jsou mažoretky  Jsem navrhl věnovat jednu bednu banánů jim. A Banjo se toho hnedle chytil a ještě s jedním ochotným řidičem( Vezl aj Bedzu) jim ji dopravil. Bohužel to se nefotilo A banjo k tomu určitě může říci víc.
Někteří se tedy vydali i na průzkum do Telčského pralesa a hlavně ten velký přebytek jídla.
Celé dopoledne probíhalo v rytmu musíme se probrat a zmátořit a ještě jako bonus vybrat za naši chýši a naše prasátka 
 Což jsme úspěšně zvládli i když to mělo pár seků a někteří se odmítli podílet na hromadné akci  Nu naštěstí je Sam velká opice a uhrál to na jedničku . Posléze ještě někteří se snažili uhrát ještě Wot Rush, 
ale jejich vopičí snahy se sice nesetkali až tak moc s úspěchem, ale asik to naše vopičáky bavilo. A Aux ještě všem chtěl dát na frak v ping pongu jednou rukou. Tuhle zábavu jsem jen sledoval a teda viděl ji tak trochu dvojmo. 
A odpolední program byl v rámci výpravy bandy vopic do Vysoké na jízdu v Bvp. Musím se jako op přiznat, že jsem konzumoval větší množství rumu a necítil jsem se tedy na jízdu tímto malostrojem. 
Která dopadla velmi dobře. Někteří dostali v pralese větví s bahnem po hubě a jiní byli jen zacákaní . 
Cesta zpět se vylepšila na jedné tankovací stanici pašíku vjetím do protisměru a pobavením místní tankovací opice s tím, že naše řidící vopice je nalitá.
Každopádně díky Hiltimu, Infovi a Skippinovi za společné vopičí cestování .
 
A tedy večerní zábava po návratu do chýše se rozjela opravdu hodně.
Nějaké vopice opět dorazily a kdybych věděl, že v ten jeden čuník co se na nás nalepil obsahuje i Nikolu Šuhaje tak jsme raději jeli do hlubokého pralesa a tam se schovali.
Tedy za sebe mohu říci, že opice se velmi pobavily a uspěšně jsme se pobratřili a za zpěvu NeurroGotta, který nám zazpíval u Banja, který zasejc zahoukal na zpívající dřevo.

Největším překvapením večera byl příchod 3 vopičand, kterak nám ohlásily, že jestli je tady hospoda a už se nám tam nasáčkovaly .
 Tedy ty už měly také pěkně nakoupeny . Někteří z našich vopic (Neurro) dostal záchvat a musel vyběhnout ven, kde s lomením pracek křičel něco o nějakém bohu a "Proč mi to děláš" A ja su Zadaný" . . Mnoho dalších opů se přesunulo ven a rozdýchávalo to. 
Je pravdou, že tyto nevítané návštěvnice dostaly i něco málo z opičích zásob, ale jediné co nebylo v plánu bylo to, že po zamknutí vchodu do naší chatrče se přesunou ven a fascinovány ohněm zvostanou zhruba 10 minut mhouřit zraky do plamenů a potom se vydaly přes kopřivy a nějaké stanové nesmysly pryč. 
.
P.s. kdo tam byl úplně poslední to nevím. 
P.s.s. ještě jednou dík Skippynovi. A příště mu ty vychytávky po cestě řeknu dřív hold. 
E: Dokončeno. Doplnění podle dalších opů možné. Omluvte případné chyby, nepřesnosti a jiné volovinky.

 

 

Opičák Hilti

Tož, já mám svůj první "jeden z mnoha" zážitků, již při nalodění klecí, čekáme na distribučním místě žrádla do mé Pandy (Benzina) na opicu INF(a nějaký čísla) co se zasekla na černé svini v pralese (prý chytl zácpu...asi z přemíry banánů... chudák). Čekáme, čekáme... využiji prodlevy na přepadení místní výživovny, kde chudině (neb nemají na celý kus) distribuují prasátka a kravičky po částech za úplatu. Takový Tetris, ale ještě jsem nikoho nepoznal, kdo by tu kravičku bo prasátko složil zpět. Divný to zvyk...
Nu a následně sedneme na Pandu a zasejc přijíždíme na bod "X" a hle tu spatříme kohosi, kdo by eventuálně mohl být potencionální opice na chlupatění... neb jsme si ještě nikdá neviděli zadky - prales je veliký - o předcích nemluvě. Op sedící vedle mě zahalekal na pět metrů délky banánovníku .... " OPICÉ????? " načež onen hovadoidní dvounohý s báglem stojící lidoop otočí hlavu bez krku a zůstane čučet ... souběžně s tímto aktem, jsem já pozvedl kouzelný list banánu a zavolal do něj --ola ope kde jsi??? bo jsem předpokládal, že onen lidoop stojící venku sahne do chlupů a vytáhne také kouzelný list. Jaké však bylo mé překvapení, když se ozvalo... " čáááu helé ještě tak 15min.....WHUPSS - - -tak asi néééé---- tak to opravdu nebyl ten správný chlupatý kožich co po nás čučí. Šlapu raději Pandě na ocas a mizíme do bezpečné vzdálenosti.... 

 

A závěrečná scéna kdy INF na I.P.Pavlova vystupoval z vozu a dva lidi na něj volali "neotvírej to, neotvírej to...!!(kufr)" neb tam měl Banjo strčenou tašku s poživatinami - utopenci a jiné laskominy.... taška dojela až do Praglu, tam udělala po otevření 5 dveří KŘACH na asfalt a bylo. Na zemi labák jak po nočním flámu. Benjo ležérně vzal tašku z IKEA i s obsahem a tak jak byla, ji narval do koše. 


Koment INFa - já slyšel "můžeš..." 

 

Další je Skippyn, který doladil dlouhosáhlou slohovku Malakaisona

Tak jen ta cesta tam stála za to.Při objížďkové trase mi spoluopí jezdec oznámil že u chodníku stojí kamera a orgáni že sedí o kus dál v autě.Že tam jako občas vybíraj!!No jelikož jsem to už profrčel tak na sedumdesát,tak jsem jen mávl rukou,že jednu pokutu zvládnu,až mi domů dorazí.
Cestou zpátky,jiný úsek-támhle nad tou tabulí maj kameru,tam mě jednou vybrali.Kouknu na tachometr,na něm osmdesát a slyším-
Jo to už ani nebrzdi to už stejně nestihneš!!!Prostě není nad včasný varování.

Takže na příští sraz jedu autobusem,bo se to nevyplatí!!

Když jsme jeli v sobotu zpět z tankodromu-opičí euforie a losí (sobí) parohy načuchlý kouřem z BVP se kývaly do všech stran-tak jsem požádal Hiltiho, jestli by mi mohl zastavit někde u benzinky pro cigára.
Do jedný zaplul a když jsem vylezl z auta, tak mistr pumpař povídá: Jak se vám to chlapci povedlo tak pěkně do protisměru??
No, poslední na co si vzpomínám, jak jsem pak o kus dál vylezl z nějakýho obchoďáku –v jedný ruce láhev červenýho vína z obrázkem klokana a v druhý flašu rumu.

Další večerní záznamy jsou poněkud útržkovité.

 

Aby tomu nebyl konec, přidal se s komentem i Opičák Hanouja

ve čtvrtek,v pátek ani v sobotu jsem nenaspal víc jak 15h dohromady, tak jsem v nedělu očekával zimní spánek. a ono houno, celou noc jsem hrál tanky a až v pondělí po obědu jsem si zdřímnul na tři hodinky. na dnešek jsem si dopřál klasických osm hodinek. tak nevím, spát asi není potřeba, jinak spokojenost. úspěšně jsem udržoval hladinku a neudělal jsem žádnou ostudu, což je docela výkon. jo a hustě jsme si "zapinkali".
k tej fotce, kde mám banánovou svatozář. nevěděl jsem ani o banánech, ani o kujonech za mnou a ani o tom, že mě někdo fotí. to asi bude mít něco společnýho s tou hladinkou

 


Edited by SamuelG, 11 November 2014 - 09:31 PM.


SamuelG #33 Posted 19 March 2015 - 08:28 PM

  HUGO

 • Clan Diplomat
 • 16784 battles
 • 267
 • [G0G0] G0G0
 • Member since:
  06-14-2011

Po dlouhé době se nám podařilo sehnat poštovního kolibříka. Ano, bohužel kolibříka. A protože tento je omezen váhovým limitem pošty, povedlo se nám doručit jen jeden dopis z fronty. I přes jediný list, oslavujeme opět vstup na globální mapu :D

 

Dopis z fronty:

Je šero, choulím se na poslední suché větvi rozložitého boababu a někde nade mnou řve bitevní tukan. Jeho vtíravý zvuk se pomalu vytrácí přehlušen vřeštěním zbytku opičí roty, která se dobrovolně přihlásila na ranní útok. Prales se probouzí. Celý prokřehlý a rozlámaný se zhoupnu poklopem přímo do tanku. Všude je vlhko a díky nočnímu lijáku je v té železné skořápce pořádná zima. Aspoň že ten déšť pročistil vzduch a spolu s vodou odplavaly i nánosy krve a chmurných myšlenek. Má posádka už je na svých místech a s tradiční dobrou náladou se mezi sebou špičkujou. Tyhle kluci mi bezmezně věří a já je nehodlám zklamat. Ve zkratce jim předávám souhrn rozkazů. Tentokrát náš partyzánský oddíl dostal ambiciózní úkol zaútočit současně na dvě opevnění zároveň. Dle průzkumníků by nepřátelé měli být zaskočení a jejich odpor minimální. Své pochybnosti o kvalitě průzkumu si nechávám pro sebe a vyrážíme.

Hlavní skupina patnácti tanků vyráží směrem k silnějšímu opevnění, zatímco malá záškodnická jednotka zkouší po křídle překvapit jejich slabší spojence. První střet nastává s úderem páté hodiny a odpor je silnější než jsme čekali. Okamžitě nabíjíme sršány a urputný boj začíná. Křídlo hlásí těžké ztráty a my jim posíláme posily. Vzhledem k horší pozici a chybějícím posilám se dobře zakempení přívrženci lidského pokolení vzmáhají na překvapivý odpor, přesto postupujeme. Když už je máme zahnané do kouta, hlásí nám zpravodajci, že přilétají nepřátelská letadla, a tak ustupujeme se všemi jednotkami zpět do hustého pralesa.

Na hlavním štábu se sumarizují výsledky a přesto, že se našemu oddílu nepodařilo dobít velitelské centrum nepřítele, získané zdroje nám vydrží minimálně na další týden. Navíc posilami doplněné křídlo zaznamenalo kompletní vyrabování nepřátelské základny a s velkými ovacemi se vrátili do tábora. Otvíráme proto soudek banánového piva z prazvláštní země spojených království a už se domlouváme na další opičárně.

 


Chcete-li také zanechat svůj otisk na památečním stromu v nitru pralesa, přidejte se k nám a zažijte opojnou atmosféru opičího společenstva…

Stačí pouze kliknout na: Chci do HUGO a vyplnit přihlášku.

 

A zde důkaz, jak dokážeme aktivně obsadit nepřátelský stroj a vyhnat osádku.

 

A zde současná situace HUGO na mapě :D

 

 


Edited by SamuelG, 20 March 2015 - 01:28 AM.


Talvi #34 Posted 31 July 2017 - 08:04 PM

  Corporal

 • Player
 • 16705 battles
 • 166
 • [HUGO] HUGO
 • Member since:
  02-16-2011

My máme výročí a vídeo vo něm, héheč. Vo hystóryji rodu vopičáckýho a tak :)

 

https://www.youtube....h?v=_bWZsbF6fOU


1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users