Jump to content

150 liralık Tablet PC

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

UberJager #1 Posted 06 December 2012 - 07:09 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 4,445
Beyler bu pc Tablet almayı düşünüyorum. İçerisinde film izleyeceğim. Yollarda forumlara mesaj atıp iyi kalite film izlemek için alıcağim.
Siz nedersiniz. Kullanınız varmı, Yada başka bişiy tavsiye eden.

Ayrıca bir sorum var. Google crom tabletlerde altyazısı olan filmleri izlemek mümkünmü. İnternetten altyazı idirip mkv film izleyeceğim.

http://www.hepsibura..._refview=lister

Edited by UberJager, 06 December 2012 - 07:14 PM.

subbmarine #2 Posted 06 December 2012 - 08:12 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,154
Tabletten pek anlamam ama iyi bir şeye benziyor.Fakat çok ucuz:D sonunda böyle olmasın:Erzurum'da internetten 235 liraya "iPhone 4" cep telefonu sipariş eden esnaf, koliden telefonun maketi çıkınca şok oldu. :Smile_trollface-3:

Gulyabani #3 Posted 06 December 2012 - 09:23 PM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 992
Ali, en önemlisi ekranı çok dandik. 800x480. Full HD gösteririm filan dediği bu durumda yalan oluyor. Şu anda en baba tablet bile full HD gösteremez ama 800x480 de çok kötü geldi bana. Hani internette dolacağım, chat yapacağım filan desen belki olurdu da film izlemek için bence çok kötü bir ekran o. Gerçi 7" olduğu için ufaklığından insana net gözükebilir. Bence kendi gözünle görmeden alma bunu.

Onun haricinde işlemcisi A13. A10 işlemcisinde HDMI desteği vardı, hani özel çıkıştan televizyona bağlayıp Full HD seyrederim dersen. A13'de o da yok. İşlemci olayını tam açayım. A13 işlemci full HD video dosyasını decode edecek kadar kuvvetli, orada sorun yok. Ama o çözdüğü görüntüyü vereceği ekran full HD'yi geçtim, yancı HD bile değil.

İşletim sistemi olarak ICS kullanmışlar. İyi, gelişmiş ve oturmuş sistem, çoğu ucuz tablette daha eski versiyonlar oluyor, bu iyi tarafı.

Özetle, fiyatına göre güzel tablet ama senin istediğin iş için uygun olduğundan şüphem var. Görmeden alma.

Edited by Gulyabani, 06 December 2012 - 09:34 PM.

asnilak #4 Posted 06 December 2012 - 10:28 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 431
abi ben pollypad c508 kulanıyorum 1 ay önce teknosadan 239 tlye almıştım dokunmatiği kusursuz diyebilirim  internete felan istediğim gibi film izliyorum takılma felan olmadan hiç düşünme al derim ayrıca klavye mouse takılabiliyor mouse internete gezinirken çok işe yarıyo

Edited by asnilak, 06 December 2012 - 10:29 PM.

Deatlykiss #5 Posted 07 December 2012 - 08:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,697
Ben bunlardan birtane aldım aynen dedim bu işi görür idare eder diye ama inan adamı deli ediyor sistemi çok yavaş çok sıkıntılı adamı strese sokuyor. En sonunda oğluma verdim onu bile kesmedi :)

Ama internete girermi girer,film izlermi izler fakat  performans ve pil ömürleri bitik bu tarz tabletler sıkıntılı bence.

asnilak #6 Posted 07 December 2012 - 10:12 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 431
internete film felan izlerken takılmıyo ama pc kadar pratik değil tabi

PaTRoNl #7 Posted 08 December 2012 - 08:46 AM

First Sergeant

• Clan Commander
  • 0 battles
  • 1,152
150 liralık tabletten bişey bekleme.

ZeHiR_ #8 Posted 08 December 2012 - 09:40 AM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 253

View PostUberJager, on 06 December 2012 - 07:09 PM, said:

Beyler bu pc Tablet almayı düşünüyorum. İçerisinde film izleyeceğim. Yollarda forumlara mesaj atıp iyi kalite film izlemek için alıcağim.
Siz nedersiniz. Kullanınız varmı, Yada başka bişiy tavsiye eden.

Ayrıca bir sorum var. Google crom tabletlerde altyazısı olan filmleri izlemek mümkünmü. İnternetten altyazı idirip mkv film izleyeceğim.

http://www.hepsibura..._refview=lister

Uber cim

http://www.hizlial.c...an-wi-fi-tablet

bunu tavsiye ediyorum sana istediğini yaparsın android marketten indireceğin mx player yada türevleri ile altyazılı filmde izlersin internetede girersin...

UberJager #9 Posted 27 December 2012 - 01:34 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 4,445
Beyler Google Android için aklımdaki şüpheleri yüzünden gittim bozuk bir Toshiba Satellite A300D aldım. Onuda tamir ettim. Windows 7 32 işletim sisteminide çaktım. Fıstık gibi Anime izletiyor. Bu arada bu 150 liralık tabletin şarjı en fazla 90 dakika gidiyor. Kendim hesapladım. Benim toshibaya bir adet batarya buldummu sıkıntım kalmayacak. Oda 60 lira gitti gidiyorda.

Posted Image

insmuh #10 Posted 27 December 2012 - 01:57 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 0 battles
  • 1,112
bütçe kısıtlıydı anlaşılan.

bak msi in tabletleri var. ben annemlere aldım 10" memnunum sadece wifi

http://www.msi.com/p...v=Specification

markasız abuk subuk bişey alana kadar tercih edilebilir.

NOOB_DEDE #11 Posted 27 December 2012 - 02:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 13
Selamun Aleyküm,

Değerli arkadaşlar bu tür tablet pc alırken öncelikle ihtiyaç duyulan alan belirlenmeli ve o alanda ihtiyacınıza cevap verirmi vermez mi? bu araştırılmalı.

Malesef herşeye sahip olma dürtümüz işimize yaramayan özellikleri barındıran ve o özellikleri yüzünden cihazlara dünyanın parasını dökeriz.

Cihazı alırız öncelikle onu keşfedene kadar heycanlı bir şekilde kurcalarız ve hevesimiz geçince atarız bir köşede demode ederiz.

Öncelikle tabletler hakkında acizane düşüncem film izlemek ve uzun süreli kullanımlar için uygun değildir.

"Neden?" diye soracaksınızdır., bunları dilim döndüğünce izah etmeye çalışacağım.

1.Tablet pc ler mümkün olduğunca küçük, ince ve kolay taşınabilir olmalıdır.
(peki bunun dezavantajı nedir?  Batarya alanı çok kısıtlı bir alana sahip demektir ki; buda bataryanın küçük olma zorunluluğunu doğurur.)
Tabletler satılırken 10 saat 12 saat gibi açıklamalara bakarsanız stanby süreleri uzun olur ki; o durumda zaten tablet enaz enerji tüketimine sahiptir.

Peki tabletler en çok enerji tüketimini ne zaman gerçekleştirirler.
1.a)Film izlerken hdd kullanımında.(Film izlerken işlemciye ve ekran kartına yüklenirsiniz)Seyretmiş olduğunuz film bitmeden bataryanız bitebilir.
2.b)Flash disk kullanımında.
3.c)internet bağlantısında.

Peki bunlar zaten bizim yapmak istediklerimiz değil mi?

"Bunları yapamıyorsam ne işe yarar tablet" diyebilirsiniz.

2.a)Zaman Zaman Maillerinizi kontrol edebilirsiniz veya email atabilirsiniz.
2.b)Bir satış departmanındaysanız müşterinize ürün hakkında görsel slayt gösterim veya detay bilgilendirme yapabilirsiniz.
2.c)Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine zaman zaman girip mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Açıklamalarım yanlış anlaşılmasın, belirttiğim hususlar enerji desteği alamayacağınız yerler için geçerlidir.

Değerli arkadaşlar bu tabiki şahsi düşüncem ve düşüncelerim beni bağlayıcıdır.(Konu hakkında düşündüklerimi paylaşmak istedim)

Sürc-i lisan ettiysem lütfen bağışlayınız.

Selam ve dua ile kalınız.

Edited by Birinci_Elemen, 27 December 2012 - 02:16 PM.

TeNeKeTR #12 Posted 28 December 2012 - 10:14 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 151
Bizim arkadaşda aynısı var bir işe yaramaz ama flim filan izleyebiliyor çok rahat

alimurat1972 #13 Posted 25 January 2013 - 06:01 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 1
valla eğer tablet pc ticareti yapmak değilse niyetiniz öyle 150-200 liraya tablet mablet de alınmaz. 150 liralık tableti görünce "adamlar boşuna 1500 tl ye tablet satmıyor abi" diyor insan... sonuçta çocuk oyuncağı almıyorsunuz. önemli ve acil durumda tık deyip kalırsa yada donarsa iş yapmazsa falan sinirlenip duvara çarpmak da var ;)

LABONDER #14 Posted 25 January 2013 - 06:39 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 773
konu hortlamış :Smile_trollface-3: A101 diye bi market var 130 küsüre tablet satıyor valla.hemde hiç fena değil

ben aldım donma monma yok.istediğin sayfaya giriyo..formlara msj falanda cabası.gazete dergi,face,twitter falan fişman alayına giriyo :Smile_teethhappy:

Edited by LABONDER, 25 January 2013 - 06:41 PM.

firuze34 #15 Posted 13 February 2013 - 01:04 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 1
Geçenlerde HCL ME TABLET G1 aldım, Türkiye'ye yeni giriş yapmış. www.prolineteknoloji.net üzerinden aldım ve çok memnunum. Fiyatı kdv dahil 599 tl. Herkese tavsiye ederim :)

cct1903 #16 Posted 13 February 2013 - 02:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 77
Abi benim arkadaşta da PolyPad tablet var acayipşarj yiyor boşta bile şarj dayanmıyor.O bilgisayarı almakla en iyisini yapmışsın.Hayırlı olsun  :Smile_Default: